خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 230
    1. Top | #151
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ea261d98160e4fc7a39ba71e50c545b5.pdf-google-chrome-06_08_1401-07_43_05-%D8%A8.%D8%B8.jpg
      ممنون میشم اگه نظزاتتون رو بگید. و اینکه در مورد ریاضی منو راهنمایی کنید. با این که مطالعه ام کامل بود ولی باز هم ریاضی رو خراب کردم.
      عشق اگر عشق است ، آسان ندارد...

2. Top | #152
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها
      هوش تاثیر داره
      ولی دید نباید نسبت بهش دید ثابت و سکونی باشه ، یه چیز رشد پذیره
      همون چیزی که اول تاپیک زیرونامه نوشتم " اگر هوش انعطاف‌پذیر است، شکست یعنی استراتژی غلط یا تلاش ناکافی یا نیاز به کسب مهارت بیشتر"

توی قضیه ی تعداد پاسخ غلط بالا که علتش هم بیشتر درست تحلیل نکردن یا بی دقتی توی حل هست ، بهترین راه حلش همون توجه به کمیت و کیفیت تستی زنی هست

روی تعداد تست ها و روش تست زنی هات و نوع برخوردت با تست ها بیشتر توجه کن
      روی تعداد تست هات مثل ساعت مطالعه ات حساس باش و برای تعداد تست مجموع هفتگی هدف گذاری کن و مجموع تعداد تست هفتگیت رو به اون هدف گذاری برسون

این تاپیک روهم اگه نخوندی بخون شاید کمک کننده باشه :
      %%_من باب افزایش تعداد تست_%%
      http://forum.konkur.in/thread77000.html

نحوه تست زدنت چجوریه ؟ همیشه یا بیشتر وقت ها دونه دونه میزنی و پاسخ رو چک میکنی ؟

یکی از توصیه ها این بود که قبل از آزمون اصلی ، خودت داخل خونه بصورت شبیه سازی شده از آزمون های موازی سال قبل از خودت طبق شرایط مشابه ، آزمون بگیری و عملکردت رو برسی کنی ، برای این آزمون انجامش دادی اینکار رو ؟ اگه اره ، نتیجه اون آزمونت چجوری شد و تحلیلش چی بود ، اگه نه انجام ندادی علت انجام ندادنش چی بود؟
      واقعا ممنونم بابت وقتی که میگذاری داداش .
      راستش تست های سال پیش رو نمیزدم ولی تست های موج آزمون و تست ها و آزمون های جمع بندی انتهای هر فصل رو بصورت زمان دار زدم دقیقا برای آمادگی آزمون .
      نهایتا تعداد غلطهام به دو تا هم نمیرسید .
      تست های عادی رو هم ده تا ده تا میزدم ، و بعد بررسی می‌کردم . همون موقع پاسخ نامه رو میخوندم و ده تای بعدی و همینطور تا انتها .

3. Top | #153
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nimabashiri نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ea261d98160e4fc7a39ba71e50c545b5.pdf - Google Chrome 06_08_1401 07_43_05 ب.ظ.jpg
مشاهده: 366
حجم: 299.2 کیلو بایت
      ممنون میشم اگه نظزاتتون رو بگید. و اینکه در مورد ریاضی منو راهنمایی کنید. با این که مطالعه ام کامل بود ولی باز هم ریاضی رو خراب کردم.
      سلام
      شما ریاضی رو میخونید اما عمیق تر باید بشه
      تتک تک سوالات و تمارین کتاب رو تحلیل کنید و جزوه و درسنامه ی اون مبحث رو کامل برسی کنید و ارتباطاتی که میتونه با دیگر مباحث داشته باشه
      به تعداد زیاد تست و نمونه های مختلف ازش حل کنید به ترتیب از اسون به سخت
      سوالاتی که نتونستید حل کنید رو علامت گذاری کنید تا برای مرور های بعد این سوالات رو سه مرتبه حل کنید تاوارد حافظه ی بلند مدتتون بشه ولی تا اونجایی که میشه تلاش کنید خودتون حل کنید
      اما اگر نشد به پاسخنامه مراجعه کنید
      نه اینکه همه ی پاسخ رو ببینید
      کمی ازش رو که نگاه کردید ممکنه نکته ی اصلی و گره کار دستتون بیاد
      باقی رو خودتون حل کنید و دراخر با پاسخنامه تطبیق بدید
      مرور های منظم روی اون مطلب داشته باشید و بازهم تست ازش حل کنید(اونهایی که علامت زدید +ازمون ها +سایر تست ها)

اینها رو پیوسته انجام بدین و ایرادات و ضعف هایی که داشتین رو برطرف کنید موفقید انشاالله
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

4. Top | #154
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Captain.K نمایش پست ها
      محتاج نظرات شما برای تغییر هستم
      پیشاپیش دوازدهمی هستم ساعت مطالعه و تعداد تست نمی گیرم ولی حدودا روزی پنج ساعت با توجه به مدرسه رفتن و حدود 70 هشتاد تا تست البته بعضی روز ها در حد 30 40 تا
      هفته اول رو با برنامه میخونم ولی هفته دوم خیلی شلخته و پارتیزانی جمع بندی و مرور مناسب هم ندارم به نظرم (درس ها رو خوب میفهمم و یاد گرفتم و توانایی حل ۸۰ درصد سوالات رو بدون تایم دارم)
      البته این آزمون بخشی از بودجه هم نرسیدم
      سلام
      زمانی که طی این دوهفته برای هر درس گذاشتید باتوجه به کیفیت و کمیت مطالعه و روش اون در نظر بگیرید و با ترازی که کسب کردید مقایسه کنید
      ایرادات و اشتباهاتی که در این دوهفته داشتید رو برسی کنید و راه حلشو پیدا کنید و رفع کنین
      و مسیر درست و تخصصی هر درس رو درپیش بگیرین
      برای مدرسه اتون هم روزهایی که میرید بعد ازبرگشت به امورمدرسه بپردازین و باقی زمان روز رو روی منابع پایه بذارید
      سعی کنید مدرسه و ازمون رو هماهنگ کنید
      روزهای تعطیل هم بخشی به دوره ی دوازدهم و بیشتر برای پایه
      البته :همه چی بستگی به سطح درسی و شناخت خودتون از خودتون داره
      در نزن
      رفته ام از خویش
      کسی منزل نیست

5. Top | #155
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ‌.‌. ‌ ‌
      ویرایش توسط پشت کنکورری : 06 آبان 1401 در ساعت 23:08

6. Top | #156
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط diar82 نمایش پست ها
      داداش خوبه دیگه بگو خدا بده برکت من ۶۰۰۰ شدم دارم رقص شادی میرم البته ازمون اولمه"_" بعد میانگین زشت پارسالم بایدم ذوق داشته باشم
      برای ریاضی و فیزیکتون چه کاری انجام میدید درصدتون بالا میشه؟
      شیمی کتاب تستون چیه؟
      سلام روزتون بخیر راستش من وقتی کارنامه شیمی رو دیدم یه سکته ناقص زدم الان رو تخت مراقبت های ویژه دارم براتون پست میزارم
      واسه فیزیک راستشو بخواید من خیلی خیلی با مفاهیم و مسائل ور رفتم
      یعنی یه جوری که هر مسعله ای که حل میکردم برام حکم کلاس درسو داشت
      الان طوری هست که دیگه کتاب کمک درسی نمیخونم و بعد از خوندن درست متن کتاب و حل تمرین ها به سراغ یه کتاب تشریحی مثل ماجرا های من و درسام یا پرسمان میرم و درسو توش مرور میکنم و در مرحله بعدی سراغ کتاب تست میرم که توی 3 سطح هست : 1-خیلی سبز 2- آی کیو 3- آبی قلم چی
      و روز قبل از آزمونم ماز رو شرکت میکنم

در درس ریاضی من ازمون 22 مهر گند زدم واقعا این آزمون کلیپ های ریاضی توی مبحث درجه 2 و تابع دیدم و خداروشکر موثر بودن احتمالا همینو ادامه بدم

در درس شیمی من 3 منبع دارم
      مبتکران
      آی کیو
      آبی قلم چی

انشا الله آزمون بعدی جفتمون لذت 7000 شدنو بچشیم

7. Top | #157
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      screenshot-19-.png
      هعی...
      ناراحت کنندس
      نتیجه نخوندن و خواب بی نظم

8. Top | #158
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط PasteLize_Quin نمایش پست ها
      @WickedSick
      @Z3R0
      اقا سلام .
      من چه غلللللطی بکنم ؟
      بخدا این دو هفته سعی کردم تمام توصیه‌هاتون رو گوش بدم و مو به مو انجام بدم .
      مثل سابق که عرض کردم ، وضعم توی خونه خوبه . خیلی خوب .
      سر جلسه آزمون هم کامه به کلمه‌ی تمام سوالات رو میخونم . حتی سر آزمون تحلیل میکنم و با خودکار می‌نویسم توی سوال .
      وقتی از سر جلسه میام بیرون فکر می‌کنم ازمونم عالی بوده ولی وقتی میام بیرون میبینم گند زدم .
      توذوخدا به دادم برسید . من تمام سعیم رو کردم تپی دو هفته‌ی پیش تمام توصیه هاتون رو مو به مو گوش بدم و انجام بدم .
      می‌شه من رو از این وضعیت گند بکشید بیرون ؟
      سلام
      در دیدگاه اول شما در دو سه درس تراز پایینتر از میانگین خودتون دارین و این به شدت شمارو زمین میزنه. نمونه اش زیست شناسی.
      تراز ملاک شما باشه برای هر درس.
      بعد از این، بهتون پیشنهاد میکنم پیام Hastyhh رو مطالعه کنین چون سوالات مهمی پرسیده. شرایط مهمی باید قبل از ازمون شما حاکم باشه.
      سعی میکنم پست جامعی بذارم و امیدوارم بچه ها هم استفاده کنن ازش. یه پست دیگه هم بعد این میذارم.

نحوه تحلیل آزمون:

فاز 1: پس از آزمون
      استراحت به مقدار کافی - 1 الی 2 ساعت - و شروع تصحیح و مراحل تحلیل از ساعت 3 و 4 عصر

فاز 2 : تصحیح آزمون
      در این مرحله شما تک تک سوالات رو فقط میبینین که چی زدین! و غلط زدین یا نزده و ... فایده اش اینه منتظر کارنامه نمیمونین و جلو میفتین.
      فقط درصد رو به دست میارین. طبیعتا وقت خیلی کمی میگیره ازتون و ارزش درسی نداره صرفا برای به دست اوردن درصدتون هست(قبل از اینکه کارنامه بیاد)

فاز 3 : تحلیل و عیب یابی
      درس به درس، تک تک سوالات رو فارغ از اینکه صحیح زدین یا غلط یا نزده، دقیقا با توجه به پاسخ برگ و پاسخ سوالا باید تحلیل کنین.
      هر سوال رو دقیقا بررسی میکنین که نکته ای چیزی اگر داشته باشه یادش بگیرین. روی سوالاتی که درست زدین باید وقت بذارین ولی روی سوالاتی که غلط زدین یا نزده بوده، مانور بیشتری نیازه بدین.
      به این صورت که علاوه بر نکته برداری، این که - چرا غلط زدین سوال رو؟ یادش نگرفته بودین، حواس پرتی بوده، یا مطلبی رو خوب یاد نگرفته بودین درموردش- رو یادداشت کنین توی یک برگه خالی کنار دستتون.
      این مرحله شما عیب خودتون رو پیدا میکنین. و باعث حل شدن موضوع بسیار مهمی به نام #توهم_یادگیری میشه. اما این توهم یادگیری چیه؟
      ================================================== ================================================== =====================================
      توهم یادگیری: مطلب رو شما از روی کتاب مطالعه میکنین. مغز انسان دوست نداره عیبی درمورد خودش رو قبول کنه. پس مطلبایی رو که بلده رو پررنگ میکنه و مطالبی که بلد نیستی رو خیلی خیلی غیرارادی کمرنگ میکنه و از زیر چشمات رد میکنه.
      اینجا شما توهم یادگیری داری، صفحه کتاب رو نگاه میکنی و چشمات رد میشه و با خودت میگی همشو بلدی. در حالی که مطالب کمرنگ زیادی هست که یادش نگرفتی و فقط ذهنت غیرارادی ردشون کرده.
      یه قسمت دیگه از توهم یادگیری برمیگرده به مواقعی که شما ذهنت و اراده ات مطلب رو به صورت حفظی پیش میبره. درحالی که شما در کنکور باید فقط و فقط به یادگیری بچسبین و نه حفظ کردن.
      اتفاقی که در این صورت میفته اینه شما تمامی مطالب اون کتاب تستت رو از بَری! ولی به آزمون میرسه که عددا و ارقام عوض میشه مغزت قفل میکنه. چون ذهنت رو در این موضوع حفظی بار اوردی و توان پردازش مسئله ای با ماهیت یکسان اما تا حدی مشابه رو نداره.(مثل هوش مصنوعی قدیما که شکل صورت رو دقیقا میشناخت اما کافیه 1% شکل صورت رو عوض میکردی، اصلا تشخیص نمیداد)
      ================================================== ================================================== =====================================
      خلاصه که، پیدا کردن (=عیب یابی) این مشکلات از نون شب واجب تره. پس این مرحله مهم ترین مرحله است.
      بعد از این که عیب یابی درس تموم شد، سراغ درس بعدی میرید.

فاز 4 : رفع اشکال
      شما تعداد ایراد هارو پیدا کردی، فهمیدی دقیقا چیا هستن، الان نوبت حل کردن اوناست.با توجه به برگه یادداشت مزبور شما شروع میکنی درس به درس رفع اشکال میکنی. هرجایی که مشکل داشتی رو اینبار دوباره میخونی و نباید اشتباهای قبلی رو تکرار کنی.
      یه موضوع مهم بگم، باید فقط اون مطلب مشکل دار رو بخونی. اگه مثلا پروتئین سازی رو ایراد داری قسمت rRNA، فقط اون قسمت رو میخونی. نه که کل فصل یا گفتار رو بخونی!
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html
      ویرایش توسط WickedSick : 08 آبان 1401 در ساعت 15:11

9. Top | #159
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نکته بسیار مهم دیگه مروره که من خیلی خیلی از بچه هارو میبینم که انجام نمیدن.
      بچه ها مرور به طرز وحشتناکی مهمه. اگه مرور نکنین برای آزمون عملا شما تمام دوهفته رو نشستین و تلویزیون دیدین و تخمه خوردین.
      حداقل 3 روز اخر رو برای مرور باید بذارین. نمونه برنامه نوشته شده خودم رو نمیتونم با توجه به وضعیت حاکم بر فروم بفرستم، ولی در کل بدونین که برای آزمونا من این تایم هارو رعایت میکردم:

آزمون شماره 1: بودجه بندی ==> صفحه 1 تا 10
      10 روز مطالعه و برنامه ریزی، 3 روز مرور، 1 روز آزمون

آزمون شماره 2: بودجه بندی ==> صفحه 5 تا 15
      هفته اول مطالعه صفحه 10 تا 15 که جدیدن و مطالعه ای نداشتین.
      و سپس هفته دوم رو کاملا به مرور از اول، اختصاص میدین. و روز آخر هم آزمون.

مصاحبه کنکور:

10. Top | #160
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      بچه ها مرور به طرز وحشتناکی مهمه. اگه مرور نکنین برای آزمون عملا شما تمام دوهفته رو نشستین و تلویزیون دیدین و تخمه خوردین.
      حداقل 3 روز اخر رو برای مرور باید بذارین. نمونه برنامه نوشته شده خودم رو نمیتونم با توجه به وضعیت حاکم بر فروم بفرستم، ولی در کل بدونین که برای آزمونا من این تایم هارو رعایت میکردم:

سلام خوبی؟ منم میخواستم ی سوالی ازتون بپرسم
      من خیلی زیست خوندم برا این ازمون روزی حدود ۴ ساعت با هفته ای ۳۰۰ ۴۰۰ تا تست ولی باز زیستشو زیر ۴۰ زدم
      باقی درسام اینطور نیست ولی این لعنتی هرچی واسش وقت میزارم بازم بالا نمیاد اصلا باقی درسارو شاید یک دوم یا یک سوم این براشون تایم بزارم باز نتیجش خیلی بهتر از این زیسته میشه، خواستم بدونم بنظرتون علتش چیه؟‌آزمون هم میزنم تستا هایلایتمم حل میکنم ولی باز درصد زیستم نوسانیه بعضی وقتا رو ۵۰ ۶۰ عه بعضی وقتام مث این ازمون میاد زیر ۴۰

11. Top | #161
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arshia_Kh نمایش پست ها
      سلام خوبی؟ منم میخواستم ی سوالی ازتون بپرسم
      من خیلی زیست خوندم برا این ازمون روزی حدود ۴ ساعت با هفته ای ۳۰۰ ۴۰۰ تا تست ولی باز زیستشو زیر ۴۰ زدم
      باقی درسام اینطور نیست ولی این لعنتی هرچی واسش وقت میزارم بازم بالا نمیاد اصلا باقی درسارو شاید یک دوم یا یک سوم این براشون تایم بزارم باز نتیجش خیلی بهتر از این زیسته میشه، خواستم بدونم بنظرتون علتش چیه؟‌آزمون هم میزنم تستا هایلایتمم حل میکنم ولی باز درصد زیستم نوسانیه بعضی وقتا رو ۵۰ ۶۰ عه بعضی وقتام مث این ازمون میاد زیر ۴۰
      سلام عزیزم خسته نباشی.
      پیشنهاد میکنم نحوه خوندن زیست شناسی رو توی مصاحبم بخونی
      و اینکه خیلی خیلی مهمه اینکه مرحله سوم پست قبلی رو انجام بدی(حتی واسه تستایی که تو خونه میزنی)
      چرا غلط میزنیشون؟ بی دقتی میکنی و نکته ای از دستت درمیره، یا اینکه اصلا بلدش نیستی سوالو؟
      اینارو درمورد اکثریت سوالایی که جواب ندادی یا غلط دادی، حساب کن که کدوم یک از ایناس.
      چون هرکدوم از این حالتا راه حل کاملا متفاوتی داره.

مصاحبه کنکور:

12. Top | #162
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wickedsick نمایش پست ها

واقعا ممنونم از وقتی که میگذارید .
      شما و همینطور آقای @z3r0 ، واقعا لطف زیادی میکنید به همه .
      بله چشم . به تمام فرمایشاتتون فکر میکنم و تا حد توانم انجامشون میدم .

13. Top | #163
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام . وقتتون بخیر .
      همچنان وسط گند دارم دست و پا میزنم .
      توصیه ای دارید بزرگواران @Z3R0 @WickedSick ؟
      screenshot_2022-11-11-14-58-36-616-edit_com.android.chrome.jpg
      screenshot_2022-11-11-14-57-40-756-edit_com.android.chrome.jpg

14. Top | #164
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      screenshot_20221111-151604_chrome.jpg

نزده هام خیلی زیاده واسه همین زیست دوازدهم و شیمی پایه خیلی جذاب شدن درصداش
      نسبت به قبلی ۱۰۰ تا تراز بهتر شد
      ویرایش توسط Light_Yagami : 20 آبان 1401 در ساعت 16:21

15. Top | #165
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      screenshot_20221111-152929_chrome.jpg

سلام دوستان چطور دادم به نظرتون؟ خیلی تلاش کردم. ۲۰۰ تا پیشرفت کردم. ولی باز نسبت به تابستون خیلی کم شدم.

صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 101112 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)