خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 43 از 43
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کسانی که قصد جدی برای مهاجرت دارن نمیگم پزشکی رو انتخاب نکنید چون درسته مهاجرتش پروسه بسیار سختیه ولی غیر ممکن نیست ولی اگر تعصب خاصی روی پزشکی ندارید رشته های خیلی خوبی برای مهاجرت هست مثل پرستاری یا داروسازی یا فیزیوتراپی هست ولی کسانی که میخوان با پزشکی مهاجرت کنن از همین الان شروع کنین تحقیقاتی کار کردن نمرات بالا بگیرین تو المپیادا شرکت کنید خلاصه دانشجوهای خوب
      و فعالی باشید سعی کنید توانایی شاخصی داشته باشید مثل مقاله خوب یا رتبه تو المپیاد تا نظرشون جلب بشه چون سوای پزشکی هر شغلی برای مهاجرت اگر توانایی شاخصی توش داشته باشید پروسه مهاجرت آسون تر خواهد بود

2. Top | #32
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S.akbari نمایش پست ها
      کسانی که قصد جدی برای مهاجرت دارن نمیگم پزشکی رو انتخاب نکنید چون درسته مهاجرتش پروسه بسیار سختیه ولی غیر ممکن نیست ولی اگر تعصب خاصی روی پزشکی ندارید رشته های خیلی خوبی برای مهاجرت هست مثل پرستاری یا داروسازی یا فیزیوتراپی هست ولی کسانی که میخوان با پزشکی مهاجرت کنن از همین الان شروع کنین تحقیقاتی کار کردن نمرات بالا بگیرین تو المپیادا شرکت کنید خلاصه دانشجوهای خوب
      و فعالی باشید سعی کنید توانایی شاخصی داشته باشید مثل مقاله خوب یا رتبه تو المپیاد تا نظرشون جلب بشه چون سوای پزشکی هر شغلی برای مهاجرت اگر توانایی شاخصی توش داشته باشید پروسه مهاجرت آسون تر خواهد بود
      به جز کشورای نظامی. پزشکی تو اکثر پیشرفته ها رشته اول هست. اینم میتونه علتش باشه.وقتی مهاجرتش سخته علتش همینه. چون از همه لحاظ تاپ هست اونور

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezzanr نمایش پست ها
      به جز کشورای نظامی. پزشکی تو اکثر پیشرفته ها رشته اول هست. اینم میتونه علتش باشه.وقتی مهاجرتش سخته علتش همینه. چون از همه لحاظ تاپ هست اونور
      مهاجرتش به دلیل این خیلی سخته چون شخص مستقیما با جان بیمار سر و کار داره و جان ارزشمند ترین چیزی است که یه انسان داره پس طبیعیه روی پذیرشش حساس باشن ولی رشته ای مثل داروسازی اگر شخص بتونه جدی بگیره و فازهای مختلفشو خوب آنالیز کنه چون این مسئولیت ها رو نداره و رشته ی پردرآمد و تاپی محسوب میشه خوبه دندان هم شرایط مهاجرتش سخته

4. Top | #34
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezzanr نمایش پست ها
      ممنون بابت توضیحات. میشه رزومه رو توضیح بدین؟ منظورش همون مقاله هست؟ جدای از مهاجرت واقعا نمیشه مقاله اینا نوشت؟ وقتش نمیشه؟
      رزومه یعنی کارنامه توانایی و حرفه ای بودن شما ، مقاله هم یه بخشی از رزومه فرد رو میسازه ، در کل اینکه فرد چه معدلی داشته ، کجا خونده ، چی پایان نامه داده ، مثلا داوری ژورنالی رو با استادی همکاری داشته یا ن ، مقاله داره یا ن ، ترجمه و.... کلا هرچیز مثبتی از شما میشه رزومه
      برای پزشکی که من ندیدم دانشجو مقاله بده ( زیادم تحقیق نکردم دربارش) اما از همون اولش معلومه که وقت نمیکنه طرف!
      مقالات بیماری ها و... من در مقالات رشته های علوم پایه زیست دیدم ( میتونین از پایان نامه های اساتید تهران قضیه رو بفهمید) ، به قول یه نفر پزشک سعی نمیکنه که ریسرچ کنه ! پزشک سعی میکنه پزشک خوبی باشه ( طول تحصیل این صدق میکنه ولی حالا بعد اتمام تخصص و.. امکان ریسرچ و مقاله به وفور هست اما دیگه سنت گذشته متاسفانه)

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliva00 نمایش پست ها
      میشه دانشگاه خودت بگی و به نظرت چه دانشگاه هایی پیشرو در شیمی هستن
      بهتره از دانشجو های سال بالاتر بپرسی این سوال رو چون کارشناسی اونم 2 سال اول همه جا یکیه
      تهران
      شریف
      بهشتی
      رجایی
      صنعتی اصفهان
      تبریز
      اصفهان
      شیراز
      رشت
      فردوسی
      و...

اینا به نام اند ( 4 تای اول که واقن محشرن)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دیروز توی یوتیوب یه ویدیو راجب دسته بندی رشته ها بر اساس راحتی مهاجرتشون میگفت ( منظور از راحتی یعنی نیاز اون کشور خارجی به اون رشته و احتمال دریافت فاند و ....)
      1. رشته های مهندسی بود ( خب کسی منکرش نیست به خصوص اینکه کشور ها الان با صنعتشون خودشونو به جهان معرفی میکنند )
      2. رشته های علوم پایه بود ( به خاطر زمینه تحقیقاتی و پژوهشی زیاد )
      3.رشته های مدیریتی بود ( اگر در رتبه سومه به خاطر این هستش که متقاضی زیاد داره در خارج )
      4.رشته های علوم تجربی در راسشون پرستاری

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      توضیحاتی از یک پزشیک ایرانی ساکن امریکا
      دکتر د.م، پزشک عمومی (آمریکا)
      من حدود هشت ماه است که همراه همسرم به آمریکا سفر کرده‌ام. دلیل سفر ما هم مانند همه پزشکان دیگر وضعیت شغلی نامناسب در ایران بود. به هر حال من به دلیل اینکه امتحانات usmle را نگذرانده‌ام، در حال حاضر به عنوان یک تکنسین در یک مرکز تحقیقاتی کار می‌کنم. کار سخت و بسیار طاقت‌فرسایی است اما به هر حال در حال حاضر ما قادریم زندگی خود را اداره کنیم. امیدی برای شرکت در امتحان usmle ندارم به دلیل اینکه یکی از دوستانم که نفر اول بورد تخصصی داخلی در ایران بود، با دو نمره ۹۹ در مرحله یک و دو آزمون usmle، هنوز نتوانسته اجازه ورود به سیستم پزشکی در رشته داخلی را بگیرد. از طرف دیگر، بعضی از دوستان دیگرم هم با وجود نمرات بسیار خوب به دلیل خارجی بودن، مجبور هستند در ایالات بد آب و هوا و نامناسب دوره دستیاری خود را بگذرانند؛ آن هم به شرطی که پیش از شروع دوره، دو سال به صورت رایگان در بیمارستان مربوطه کار کنند. به هر حال مهاجرت یک مصیبت بزرگ است اما برگشت دوباره به وطن مصیبتی بزرگتر است. پس راه دیگری نیست.

7. Top | #37
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید تاپیکی در مورد بورسیه تحصیلی پیدا نکردم
      چه شرایطی برای داشتن رزومه قوی نیاز هست و احتمالش چقدره که بورسیه گرفته بشه؟
      آیا توی گرفتن بورسیه هم برای کشور های خارجی پارتی بازی و ... وجود داره؟

8. Top | #38
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط youhans نمایش پست ها
      من حدود هشت ماه است که همراه همسرم به آمریکا سفر کرده‌ام. دلیل سفر ما هم مانند همه پزشکان دیگر وضعیت شغلی نامناسب در ایران بود. به هر حال من به دلیل اینکه امتحانات usmle را نگذرانده‌ام، در حال حاضر به عنوان یک تکنسین در یک مرکز تحقیقاتی کار می‌کنم. کار سخت و بسیار طاقت‌فرسایی است اما به هر حال در حال حاضر ما قادریم زندگی خود را اداره کنیم. امیدی برای شرکت در امتحان usmle ندارم به دلیل اینکه یکی از دوستانم که نفر اول بورد تخصصی داخلی در ایران بود، با دو نمره ۹۹ در مرحله یک و دو آزمون usmle، هنوز نتوانسته اجازه ورود به سیستم پزشکی در رشته داخلی را بگیرد. از طرف دیگر، بعضی از دوستان دیگرم هم با وجود نمرات بسیار خوب به دلیل خارجی بودن، مجبور هستند در ایالات بد آب و هوا و نامناسب دوره دستیاری خود را بگذرانند؛ آن هم به شرطی که پیش از شروع دوره، دو سال به صورت رایگان در بیمارستان مربوطه کار کنند. به هر حال مهاجرت یک مصیبت بزرگ است اما برگشت دوباره به وطن مصیبتی بزرگتر است. پس راه دیگری نیست.
      یعنی مهاجرت پزشکی توی آمریکا اینقدر سخته؟؟؟؟
      یا الله/توکل بر خودت

9. Top | #39
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط youhans نمایش پست ها
      ببینین کلا قبولی تو رشته‌های مینور تو آمریکا واسه غیر native ها واقعا سخته اما غیر ممکن نیست. مثالش دکتر علی طورچی که همین امسال تخصص اورولوژیشو از آرکانزا گرفت و امتحان کتبی بوردشو هم قبول شده. امسال ۱۴ دانشجوی خارجی رزیدنتی چشم‌پزشکی قبول شدن تو آمریکا که ۵ تاش ایرانی بودن.
      اما قبولی تو رشته‌های داخلی و جراحی خیلی روتین تره. به همین دلیل اکثر ایرونیا میرن داخلی میخونن...و خب بعدش بلافاصله میتونن برن فلوشیپ از جمله فلوشیپ قلب و عروق که جزو پردرآمدترین شغلا تو آمریکاست. یکی از آشناهای ما الان اونجا داره فلوشیپ قلب میخونه... عمومیشو تبریز خونده بود. قبولی تو USMLE واسه پزشکای ایرانی عموما کار سختی نیست... از قبولی تو بعضی رزیدنتیا تو ایران ساده تره.

10. Top | #40
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ببینید سلاطین من به عنوان کسی ک مهاجرت کرده بخوام صحبت کنم باید بگم ک من هم تجربه دانشجو بودن تو روسیه رو داشتم هم الان ک ترکیم دوتا کشور متوسط و از طرفی مهم برای اروپا و امریکای شمالی و نیم نگاه سکو طور بهش داشتم نمدونم والا دوستان اطلاعاتشون از کجا میاد ولی بخوام خیلی واضح صحبت کنم هزینه زندگی و این داستانا خیلی پایین تر از چیزیه ک میگین مورد داشتیم طرف از دانشگاه تهران اپلای کرده به چیزی نرسیده موردم داشتیم از دانشگاه های دیگه ک موفق شدن ولی چیزی ک واضحه مخصوصا برای رشته های حوزه سلامت دیگه کشور های توسعه یافته دنباال دانشجو نیستن و خیلی کمش کردن و مسیر رو اوردن روی جذب نیرو فارغ التحصیل و اینجاست ک کشور های در حال توسعه نقش مهمی پیدا میکنن.

لطفا اگه اطلاعتتون دقیق نیست و اطمینان ندارین چیزی رو شیر نکنین ک باعث بشه یکی مسیر زندگیش عوض بشه : )
      قرار نیست با افکار دیگران زندگی کنیم و قرارم نیست به شیوه ای بقیه برامون چیدن هماهنگ بشیم.

خودت برای خودت زندگی کن همونجوری ک دوسش داری همونجور ک لذت میبری و مطمین باش اگه خودت به فکر خودت نباشی هیچ کس بهت خوشبختی رو تعارف نمیکنه پس پاشو .پاشو و رو همونیو بساز ک صرفا خودت باهاش لذت میبری ممنونم رفیق

به قول بزرگی کسی ک دنیا رو جدی گرفته هنوز نفهمیده خبری نیست

11. Top | #41
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdimahmoudi نمایش پست ها
      ببینید سلاطین من به عنوان کسی ک مهاجرت کرده بخوام صحبت کنم باید بگم ک من هم تجربه دانشجو بودن تو روسیه رو داشتم هم الان ک ترکیم دوتا کشور متوسط و از طرفی مهم برای اروپا و امریکای شمالی و نیم نگاه سکو طور بهش داشتم نمدونم والا دوستان اطلاعاتشون از کجا میاد ولی بخوام خیلی واضح صحبت کنم هزینه زندگی و این داستانا خیلی پایین تر از چیزیه ک میگین مورد داشتیم طرف از دانشگاه تهران اپلای کرده به چیزی نرسیده موردم داشتیم از دانشگاه های دیگه ک موفق شدن ولی چیزی ک واضحه مخصوصا برای رشته های حوزه سلامت دیگه کشور های توسعه یافته دنباال دانشجو نیستن و خیلی کمش کردن و مسیر رو اوردن روی جذب نیرو فارغ التحصیل و اینجاست ک کشور های در حال توسعه نقش مهمی پیدا میکنن.

لطفا اگه اطلاعتتون دقیق نیست و اطمینان ندارین چیزی رو شیر نکنین ک باعث بشه یکی مسیر زندگیش عوض بشه : )
      به به چالوسی هستی؟ نوشهرم

12. Top | #42
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      قربونت بشم چ عجب یه همشهری پیدا شد اینور
      قرار نیست با افکار دیگران زندگی کنیم و قرارم نیست به شیوه ای بقیه برامون چیدن هماهنگ بشیم.

خودت برای خودت زندگی کن همونجوری ک دوسش داری همونجور ک لذت میبری و مطمین باش اگه خودت به فکر خودت نباشی هیچ کس بهت خوشبختی رو تعارف نمیکنه پس پاشو .پاشو و رو همونیو بساز ک صرفا خودت باهاش لذت میبری ممنونم رفیق

به قول بزرگی کسی ک دنیا رو جدی گرفته هنوز نفهمیده خبری نیست

13. Top | #43
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      منم قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان رو دارم. شما تجربه ای دارید؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن