خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اگر مهندسی کامپیوتر میخونید یا برنامه نویسی بلدید میشه راهنماییم کنید ؟

سلام . شبتون بخیر .
      دوستان من قصد دارم برنامه نویسی و کد زنی رو یاد بگیرم .
      سطح زبانم متوسطه و خیلی خیلی ابتدایی با کامپیوتر آشنایی دارم . بنظرتون اول ICDL رو یاد بگیرم و بعد برم سراغ برنامه نویسی؟ برای اینکه بیشتر با کامپیوتر اشنا بشم چه کار دیگه ای میتونم بکنم؟
      بعد اینکه بنظرتون اول با زبان ++cc شروع بکنم؟
      اگر روزی یک ساعت وقت بذارم بنظرتون تا چه حدی میتونم پیش برم در طول یکسال؟چون برای کنکور هم دارم میخونم بیشتر از یک و نیم ساعت نهایتا در روز نمیتونم وقت بذارم .
      اگر چنل یوتوبی چیزی میشناسید برای اموزش برنامه نویسی ممنون میشم بگید و همچنین نظرتون راجب دوره های مکتبخونه .
      پیشاپیش از راهنماییتون یه دنیا مچکرم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      قبل از هر کاری ابتدا هدف خودتون رو مشخص کنید.شما باید بدونید که چرا میخواید برنامه نویسی یاد بگیرین.بعد از این مرحله باید زبان برنامه نویسی رو با توجه به حوزه‌ای که علاقه دارید انتخاب کنید.خود برنامه نویسی هم به شاخه های متفاوتی تفسیم میشه،مثل برنامه نویسی وب،برنامه نویسی اندروید،ios ،برنامه نویسی ویندوز، هوش مصنوعی،برنامه نویسی بازی و...
      بهترین منبع یادگیری برنامه نویسی هم اینترنت و یوتیوب هست و کتاب اصلا توصیه نمیشه.منابع انگلیسی زبان کیفیت خیلی بیشتری از منابع فارسی دارن و اگه انگلیسیتون خوبه از منابع انگلیسی استفاده کنید
      ویرایش توسط Kamran7 : 14 مرداد 1401 در ساعت 00:01

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سراغ icdl هم نرید چون چیز خاصی نیست.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      البته اگه هدف واقعیتون کنکوره به نظرم فعلا سمت برنامه نویسی نرید.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      گوگل رو هم فراموش نکنید.هر سوالی داشتید سرچ کنید.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ati_zareii نمایش پست ها
      سلام . شبتون بخیر .
      سطح زبانم متوسطه و خیلی خیلی ابتدایی با کامپیوتر آشنایی دارم . بنظرتون اول ICDL رو یاد بگیرم و بعد برم سراغ برنامه نویسی؟ برای اینکه بیشتر با کامپیوتر اشنا بشم چه کار دیگه ای میتونم بکنم؟
      اگر روزی یک ساعت وقت بذارم بنظرتون تا چه حدی میتونم پیش برم در طول یکسال؟چون برای کنکور هم دارم میخونم بیشتر از یک و نیم ساعت نهایتا در روز نمیتونم وقت بذارم .
      اگر چنل یوتوبی چیزی میشناسید برای اموزش برنامه نویسی ممنون میشم بگید و همچنین نظرتون راجب دوره های مکتبخونه .
      اگه کنکوری هستی یاد نگیر
      برنامه نویسی جوریه که ذهنو درگیر میکنه کافیه به یه باگ بخوری اونوقته که اعصابت بهم میریزه و از درس هم دور میشی
      همون icdl رو اگه مسلط نیستی کار کن به درد دانشگاهت میخوره هر رشته ای باشی
      برنامه نویسی رو بزار از تابستون سال بعد که کنکورت تموم شده شروع کن در عرض همون 3 ماه تابستون به جاهای خوبی میرسی
      برای شروع هم c یا c++ خوبه بد نیست و باهاش مبانی رو یاد بگیر اما دیگه سمت شی گراییش نرو
      چنل خاص نمیشناسم اما سایت کوئرا داخلیه دوره های خوبی داره
      از سایت های خارجی هم کورسرا و w3school و چندتا سایت دیگه خوبن میتونی سرچ بزنی
      مکتب خونه دوره هاش قوی نیست به نظرم و ندیدم کسی استفاده کنه معمولا دوره های فرادرس بهتره
      ولی نرو سمتشون اینا رو گفتم یه گوشه یادداشت کنی برای سال بعدت
      خیلی دلت خواست الگوریتم و فلوچارت رو یاد بگیر که یه الگوریتم ذهنی شکل بگیره برات همین نه بیشتر
      به جاش سعی کن برا کنکورت بخونی
      LEFT
      4/19/2021

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran7 نمایش پست ها
      سلام
      قبل از هر کاری ابتدا هدف خودتون رو مشخص کنید.شما باید بدونید که چرا میخواید برنامه نویسی یاد بگیرین.بعد از این مرحله باید زبان برنامه نویسی رو با توجه به حوزه‌ای که علاقه دارید انتخاب کنید.خود برنامه نویسی هم به شاخه های متفاوتی تفسیم میشه،مثل برنامه نویسی وب،برنامه نویسی اندروید،ios ،برنامه نویسی ویندوز، هوش مصنوعی،برنامه نویسی بازی و...
      بهترین منبع یادگیری برنامه نویسی هم اینترنت و یوتیوب هست و کتاب اصلا توصیه نمیشه.منابع انگلیسی زبان کیفیت خیلی بیشتری از منابع فارسی دارن و اگه انگلیسیتون خوبه از منابع انگلیسی استفاده کنید
      ممنون از راهنماییتون . راستش نمیخوام تو این یه سال خیلی جدی برنامه نویسی رو دنبال کنم چون زمان کافی ندارم . در حد اشنایی مختصر با کلیات برنامه نویسی و کلا یه دید نسبی بهش پیدا کنم . هدفم اگر خدا بخواد برای کنکور مهندسیه کامپیوتره و همنطور که گفتم چون خیلی کم با کامپیوتر کار کردم و اشنایی دارم احساس میکنم خیلی خیلی پرتم .

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      اگه کنکوری هستی یاد نگیر
      برنامه نویسی جوریه که ذهنو درگیر میکنه کافیه به یه باگ بخوری اونوقته که اعصابت بهم میریزه و از درس هم دور میشی
      همون icdl رو اگه مسلط نیستی کار کن به درد دانشگاهت میخوره هر رشته ای باشی
      برنامه نویسی رو بزار از تابستون سال بعد که کنکورت تموم شده شروع کن در عرض همون 3 ماه تابستون به جاهای خوبی میرسی
      برای شروع هم c یا c++ خوبه بد نیست و باهاش مبانی رو یاد بگیر اما دیگه سمت شی گراییش نرو
      چنل خاص نمیشناسم اما سایت کوئرا داخلیه دوره های خوبی داره
      از سایت های خارجی هم کورسرا و w3school و چندتا سایت دیگه خوبن میتونی سرچ بزنی
      مکتب خونه دوره هاش قوی نیست به نظرم و ندیدم کسی استفاده کنه معمولا دوره های فرادرس بهتره
      ولی نرو سمتشون اینا رو گفتم یه گوشه یادداشت کنی برای سال بعدت
      خیلی دلت خواست الگوریتم و فلوچارت رو یاد بگیر که یه الگوریتم ذهنی شکل بگیره برات همین نه بیشتر
      به جاش سعی کن برا کنکورت بخونی
      ممنونم واقعا

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran7 نمایش پست ها
      سراغ icdl هم نرید چون چیز خاصی نیست.
      پیشنهادی دارید که بیشتر با محیط کامپیوتر و ویندوز اشنا بشم؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنونم واقعا
      خواهش میکنم
      یه چیز دیگه که الان یادم اومد اینه که میتونی تایپ ده انگشتی یادبگیری چون آشناییت کمه به سرعتت تو برنامه نویسی کمک میکنه
      از سایت های خارجی مثل typingclub.com و یا سایت داخلی مثل typeo.top استفاده کن و تایپ انگلیسی یادبگیر
      پیشنهادم سایت خارجیه هرچند جدیدا فکر کنم بدون فیلترشکن وارد نمیشه بعضی وقتها
      من خودم هرچند وقت یه بار سر میزنم چون تایپم کمه که فراموش نکنم شما روزی 20 دقیقه تا نیمساعت کار کنی تا سال آینده حسابی سرعتت بالا رفته
      LEFT
      4/19/2021

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها
      خواهش میکنم
      یه چیز دیگه که الان یادم اومد اینه که میتونی تایپ ده انگشتی یادبگیری چون آشناییت کمه به سرعتت تو برنامه نویسی کمک میکنه
      از سایت های خارجی مثل typingclub.com و یا سایت داخلی مثل typeo.top استفاده کن و تایپ انگلیسی یادبگیر
      پیشنهادم سایت خارجیه هرچند جدیدا فکر کنم بدون فیلترشکن وارد نمیشه بعضی وقتها
      من خودم هرچند وقت یه بار سر میزنم چون تایپم کمه که فراموش نکنم شما روزی 20 دقیقه تا نیمساعت کار کنی تا سال آینده حسابی سرعتت بالا رفته
      مچکررررر

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پیشنهادی دارید که بیشتر با محیط کامپیوتر و ویندوز اشنا بشم؟
      ببینید من به این دلیل گفتم سمت icdl نرید چون واقعا نیاز به آموزش خاصی نداره.
      برای مثال برنامه های ورد و پاورپوینت و ... رو خودتون میتونید با آزمون و خطا و کلنجار رفتن یاد بگیرین. اگه یه ذره هم انگلیسی بلد باشید( در حد لغات* کارتون خیلی راحت تره.اگر سوالی هم براتون پیش اومد میتونید داخل گوگل سرچ کنید.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ولی اگه از من میشنوید دانشگاه رفتن برای یادگیری برنامه نویسی کار اشتباهیه،چون شما درگیر پاس کردن یه سری دروس میشید که هیچ کاربردی در برنامه نویسی ندارن.

14. Top | #14
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام . شبتون بخیر .
      دوستان همه چیو گفتن چ کنی.
      منم یه چی میگم تو دانشگاه بعدا به مشکل نخوری.
      پایه ی ریاضی و فیزیکتو قوی کن.
      کامپیوتر اکثر واحداش با برق یکیه.
      بعدا بدردت میخوره.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نمیتونم بگم عالیه. ولی توی مهندسی ها با اختلاف بهترین رشته است.
      محض اطلاع بگم من مهندسی کامپیوتر صنعتی اصفهان خوندم و امسال اومدم کنکور تجربی دادم.
      توی تهران براش کار فراوونه اما باید به شدت اهل چالش و سختی دادن به خودت باشی تا یه درآمد حدود 15 تا 20 میلیون ازش در بیاری. برای مهاجرت هم که عالیه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)