خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 27
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

شهر خودم یا زندگی خوابگاهی؟

سلام دوستان،
      اره نتیجه نیومده هنوز هیچی معلوم نیس. طبق چیزی که خودم فک میکنم در حالت خوب ( نه خیلی ایده ال) رتبه ای میارم که هم میتونم شهر خودم بیرجند که چیزی که فعلا میدونم قبولیش از جاهایی که میخوام راحت تره قبولی بیارم و هم شهرای دیگه، خودم یه سال اخر رو کلا با این انگیزه میخوندم که برم یه شهر دیگه، یه فرهنگ دیگه، اب هوای متفاوت، سختی کشبدن یکمی :/ ، و کلا از خوابگاه خوشم میاد
      نکته منفی هایی که میترسم از خوابگاهی شدن اینه که به نظرم نتونم با هر کسی هم اتاقی شم / نسبت به خونه خود ادم تا حدودی محدود میشی و انجام دادن بعضی کارا سخت میشه / و اصل موضوع اینکه من خوابگاه رو دیدم و شنیدم، میترسم وقتی واقعا تجربه‌ش کردم پشیمون شم، اون وقت راه برگشت ندارم

شما بیاید نظرتونو بگید از چیزایی که گفتم.
      از تجربه های خودتونم بگین،
      نکته های مثبت و منفی خوابگاه، هر زمینه ای و هر چقد هم که مضحک و مسخره باشه
      و اگه به نظرتون خوابگاهی داغون تر / عالی تر از حد معمول بود که خودتون بودید رو هم بگید
      -پسر هستم-
      -خونوادم تقریبا اوکین، اولویتشون شهر خودمه، ولی راضی میشن به شهر دیگه هم. مامانم فقط میگه بری خوابگاه از راه به در میشی -

با تشکر
      سفر جاده رو دیدنه، سفر رسیدن نیست.

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      مثلاً اگه از رشته های پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی قبول بشین به دانشگاه های خیلی دوری هم می تونین برین، یعنی خودتون در کل باید برید چون رشته های خوبین، در کل یا پزشک میشین یا داروساز، چه اهمیتی داره دانشگاه ها کجا باشن، در عوض آینده خوبی در پیش روتون می مونه.
      آدم ها با هــــــم ها و بی هـــــم ها زوج و فــــرد و منـی که انگــــار با پـــلاک تـــنهــــائی هیچ راهی به محدوده ی زوج و فرد نـدارم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اگه انسان مستقلی هستین و تا الان به صورت مستقل زندگی کردین(یا حداقل مستقل هم نبودین، ولی از این افرادی بودین که همه اش با رفقا بیرون بودین و تجربه چندین شب دوری از خانواده رو داشتین) میتونین خونه بگیرین شهر غریب، یا همین دانشگاه شهر خودتون رو بزنین.
      اونقدر تفاوتی نداره.
      ولی اگر که اینجور نبودین، من پیشنهادم حتما حتما 2 ترم خوابگاهی بودنه. و بعدش هم خونه مستقل گرفتن.

این از خلاصه اش.
      خوابگاه هم غول بی شاخ و دم نیست. همه جور آدمی پیدا میشه، آدم قطعا اذیت میشه و مثل خونه اش نیست. اما همین نکته مثبتشه
      شما باید سازگار باشین با عقیده های متفاوت و فکرای دیگه. که بعدا توی جامعه وقتی ورود پیدا کردین، به مشکل بر نخورین.
      از راه به در شدن هم تفکر صحیحی نیست. اگه پیش زمینه رو داشته باشین توی خونه خودتون و توی اتاق خودتون هم از راه به در میشین. اگه هم نداشته باشین برید سوئد هم اتفاقی براتون نمیفته.
      در کل هر انسان به یه شکله نمیشه من بیام نسخه بپیچم! من ترم 9 هستم و خوابگاهی. 2 سالش تقریبا کرونا بود، و عملا 5 6 ترم خوابگاهی بودن رو تجربه کردم.
      و بهتون میگم سختی ها و خوبی های خودشو داره.
      -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
      لیست مثبت و منفی: خوابگاه vs خونه(محل سکونتتون)

Pros:
      مستقل شدن رو یاد میگیرین، اگر که تجربشو نداشتین.
      اگر انسان منزوی نباشین، از اونجایی که کلی افراد دور و ورتونن خیلی عشق و حال میکنین. خیلی از رفیقای دانشگاهتون فاصلتون باهاشون 1 دقیقه هم نیست.
      از لحاظ اجتماعی بودن خیلی کمک به آدم میکنه و انسان رو از اون منزوی بودن خانواده در میاره.

Cons:
      با هر نفری که باشه شما باید بسازین. مث اتاقتون نیست که شما لامپو خاموش کنین بگیرین بخوابین. طرف 3 صبح بلند میشه میخواد درس بخونه! اما اگر شانس بیارین/تلاش کنین هم اتاقی های خوبی گیر میارین. اما باز هم ایده آل نیست و باید انتظار اعصاب خردی هایی از این قبیل رو داشته باشین.
      Privacy خیلی مناسبی نداره. 4 نفر حداقل تو اتاق!
      برای مطالعه هم ممکنه خیلی مفید نباشه. هرچند همه خوابگاه ها سالن مطالعه دارن و احتمال خیلی زیاد این مشکلی براتون پیش نمیاره.
      باید یه سری کارا رو از قبیل ظرف شستن و لباس شستن و اینارو خودتون انجام بدین. البته این به نظر شخصی من مثبته. بلاخره شما یه زمانی قراره از خانواده مستقل شین!
      -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
      درمورد خونه هم من به شخصه توصیه نمیکنم، حداقل 2 ترم بگذره خوابگاهی باشین بعد خونه بگیرین.
      علی کل حال، خرجش خیلی بیشتر از خوابگاهه. امنیتش هم کمتره در یه زمینه هایی.
      ولی در عوض Privacy دِبش! هرموقع بخوای میری و هرموقع بخوای برمیگردی. نیازی به جواب دادن به سرپرست و متصدی خوابگاه نداری.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      آها راستی، اولا که بازم سوالی بود بپرس.
      دوم اینکه اگر خواستی خونه مستقل هم از اول بگیری بهم بگو تا یه نکته خیلی مهم رو در مورد محلی که خونه رو میگیری بگم بهت.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      طبق چیزی که خودت نوشتی میگم (کسی که 7 سال خوابگاه بوده)
      عزیز زندگی خوابگاهی فی نفسه نه خوبه نه بد. ولی با خودش یسری تجاربی داره. تو زندگی خوابگا
      هی بخصوص اگه قرار باشه نهایت ماهی یبار به خونه سر بزنی یا حتی فاصله زمانی بیشتر، شما باید خیلی از کاراتو خودت انجام بدی و باید آمادگی اینکارو داشته باشی (اعم از غذا پختن و لباس شستن و ...) از نظر خوراک خونه خیلی بهتره و این برا آقایون مهمه. تو خوابگاه قطعا تو باید با افراد دیگه هم اتاق باشی. هر جور آدمی ممکنه به پستت بخوره با هر فرهنگ و اخلاقی. البته معمولا پسرا باهم کنار میان (از خانوما خبر ندارم) ولی برات ممکنه تجربه خوبی باشه. یکی از موارد زندگی خوابگاهی شبای امتحانشه. مثلا من دوست داشتم به موقع بخابم در حالی که شبای امتحان همه تا صبح بیدارن. این ممکنه برای بعضیا خوب باشه برای بعضیا بد.
      اما نکته خیلی مهم اینکه از راه بدر میشی این بستگی به خود طرف داره همه که خلافکار نیستن از راه بدرت کنن (شایدم تو ملتو از راه بدر کردی شوخی بود)، اگه خودت اهل از راه بدر شدن باشی ممکنه بله بشی ولی معمولا این اتفاق نمیفته چون اکثر بچه ها خوبن کلا
      ولی خووب تو خوابگاه یکم بیشتر خوش میگذره کلا بخصوص اگه دوستات پایه باشن یکم بساط خنده و .. براهه البته به شرطی که سخت نگیری و زیاد حساس نشی رو رفتار دوستات. اما در کنارش سختی هایی هم داره برای خود من تحمل بقیه مشکل نبود چون اکثرا با دوستام اتاق می گرفتم ولی تو بخش مطالعه سخت بود. مثلا من برای مطالعه صبح میرفتم دانشکده و شب برمیگشتم خوابگاه، کلا درس خوندن تو خوابگاه یکم سخت بود برام (البته بعضیا تو خونه سخت تره)

درنهایت اگه از منی که 7 سال خوابگاه بوده بپرسی من میگم اگه شرایط خونت اوکیه شهر خودتو انتخاب کن و بمون پیش خونوادت

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      آها راستی، اولا که بازم سوالی بود بپرس.
      دوم اینکه اگر خواستی خونه مستقل هم از اول بگیری بهم بگو تا یه نکته خیلی مهم رو در مورد محلی که خونه رو میگیری بگم بهت.

باشه حتما، فعلا که رفتن یا موندن هم معلوم نیس. خیلی ممنون
      سفر جاده رو دیدنه، سفر رسیدن نیست.

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hls141516 نمایش پست ها
      سلام دوستان،
      اره نتیجه نیومده هنوز هیچی معلوم نیس. طبق چیزی که خودم فک میکنم در حالت خوب ( نه خیلی ایده ال) رتبه ای میارم که هم میتونم شهر خودم بیرجند که چیزی که فعلا میدونم قبولیش از جاهایی که میخوام راحت تره قبولی بیارم و هم شهرای دیگه، خودم یه سال اخر رو کلا با این انگیزه میخوندم که برم یه شهر دیگه، یه فرهنگ دیگه، اب هوای متفاوت، سختی کشبدن یکمی :/ ، و کلا از خوابگاه خوشم میاد
      نکته منفی هایی که میترسم از خوابگاهی شدن اینه که به نظرم نتونم با هر کسی هم اتاقی شم / نسبت به خونه خود ادم تا حدودی محدود میشی و انجام دادن بعضی کارا سخت میشه / و اصل موضوع اینکه من خوابگاه رو دیدم و شنیدم، میترسم وقتی واقعا تجربه‌ش کردم پشیمون شم، اون وقت راه برگشت ندارم

شما بیاید نظرتونو بگید از چیزایی که گفتم.
      از تجربه های خودتونم بگین،
      نکته های مثبت و منفی خوابگاه، هر زمینه ای و هر چقد هم که مضحک و مسخره باشه
      و اگه به نظرتون خوابگاهی داغون تر / عالی تر از حد معمول بود که خودتون بودید رو هم بگید
      -پسر هستم-
      -خونوادم تقریبا اوکین، اولویتشون شهر خودمه، ولی راضی میشن به شهر دیگه هم. مامانم فقط میگه بری خوابگاه از راه به در میشی -

با تشکر

قطعا شهر خودت .
      در صورتی خوبه بری خوابگاه که یا توی شهر یا روستای خیلی کوچیک و کم امکاناتی باشی که ولی بیرجند وضعش خوبه ، یا با پدر و مادرت کنتاکت و جر و بحث زیاد داشته باشی یا مثلا توی خونتون جعیتتون زیاده و از این اذیت میشی واگر نه ،
      خوابگاه دلتنگی داره
      بی پولی داره
      ادمای عوضی و خودخواه لات زورگو داره
      گشنگی داره
      دور و بر به هم ریخته و کثیف داره
      حالا خوبی هایی هم داره ولی به نظر من مضراتش بیش از محاسنش هست .
      کلا خوابگاه از سر اجبار و ناچاری باید رفت وقتی اینقدر دانشگاه خوبی قبول بشی که ارزش این سختی ها رو هم داشته باشه .
      چون میگی بیرجند هستم ، اگر تهران یا مشهد رشته ی خوبی قبول شدی برو و اگر نه برای شهرهای دیگه به نظر من حتما همون بیرجند بمون
      .
      ویرایش توسط reza333 : 09 مرداد 1401 در ساعت 20:36

8. Top | #8
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دنبال دردسر میگردی ؟ همون شهر خودت خوبه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم از چیزهایی که درمورد خوابگاه خوندم و دیدم, از زندگی تو خوابگاه یه جورایی می ترسم و نمی دونم چه جوری قراره طاقت بیارم! :"))))))
      ولی اگه جایی قبول شدی که ارزش خوابگاه رفتن و داشت برو. چون به نظرم آدم با زندگی خوابگاهی چیزهایی رو تجربه می کنه که شاید دیگه نتونه تجربه کنه.
      امیدوارم نتیجه ی خیلی خوبی بگیری^^

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      اکه خونوادت تیپیکال خونواده ایرانیه با کله برو
      اووو بچه ی جنوب شهر رو باش که
      ایستاده رو سینه تو غروب هر دوپاش

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza333 نمایش پست ها

قطعا شهر خودت .
      در صورتی خوبه بری خوابگاه که یا توی شهر یا روستای خیلی کوچیک و کم امکاناتی باشی که ولی بیرجند وضعش خوبه ، یا با پدر و مادرت کنتاکت و جر و بحث زیاد داشته باشی یا مثلا توی خونتون جعیتتون زیاده و از این اذیت میشی واگر نه ،
      خوابگاه دلتنگی داره
      بی پولی داره
      ادمای عوضی و خودخواه لات زورگو داره
      گشنگی داره
      دور و بر به هم ریخته و کثیف داره
      حالا خوبی هایی هم داره ولی به نظر من مضراتش بیش از محاسنش هست .
      کلا خوابگاه از سر اجبار و ناچاری باید رفت وقتی اینقدر دانشگاه خوبی قبول بشی که ارزش این سختی ها رو هم داشته باشه .
      چون میگی بیرجند هستم ، اگر تهران یا مشهد رشته ی خوبی قبول شدی برو و اگر نه برای شهرهای دیگه به نظر من حتما همون بیرجند بمون
      .
      بستگی ب شانس طرفم داره...چند نفر تعریف میکردن کیف دنیارو میکردن تو خوابگاه دلشون میخواست برگردن اون دوران

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر خواستید پزشکی برید قطعا قطعا اولویت شهر خودتون باید باشه
      Success is what you make it

Take it how it come

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان یه کم بی ربطه ولی برام سواله
      کنار کد های انتخاب رشته اگر چیزی ننوشته باشه به این معنیه که خوابگاه داره؟

چون اگه نداشته باشه میزنن کنارش

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lolli.pop نمایش پست ها
      دوستان یه کم بی ربطه ولی برام سواله
      کنار کد های انتخاب رشته اگر چیزی ننوشته باشه به این معنیه که خوابگاه داره؟

چون اگه نداشته باشه میزنن کنارش
      حتی اونایی که زده کنارش نمیدن هم بعدش ممکنه بدن و بلعکس یعنی چیزی نزده باشه بعدش ندن
      بهترین راهش جست و جو از کساییه اونجا درس میخونن.
      ولی خب خیلی سخته امار تمامشو در اورد بر این اساس انتخاب رشته کرد
      ولی قاعدتا دانشگاه های تیپ ۱ و اکثر تیپ دو ها میدن خوابگاه رو

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Medrik نمایش پست ها
      حتی اونایی که زده کنارش نمیدن هم بعدش ممکنه بدن و بلعکس یعنی چیزی نزده باشه بعدش ندن
      بهترین راهش جست و جو از کساییه اونجا درس میخونن.
      ولی خب خیلی سخته امار تمامشو در اورد بر این اساس انتخاب رشته کرد
      ولی قاعدتا دانشگاه های تیپ ۱ و اکثر تیپ دو ها میدن خوابگاه رو

خیلی ممنونم لطف کردید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)