خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

نظرتون در مورد کتاب ها

سلام چندسال از کنکور دور بودم و نمیدونم چه منابعی تهیه کنم
      ببینین اینا که میگم برای سال دهم خوبه؟
      زیست دهم : نشرالگو
      فیزیک دهم: نشرالگو
      ریاضی: جامع خیلی سبز
      شیمی: درسنامه میکروطلایی+ تست آیکیو( شیمی رو دارم ولی اگه لازمه عوضشون کنم بگید)

و یه سوال دیگه بنظرتون میشه تا اخر تابستان سال دهم رو تموم کنم؟ و آیا اینکار منطقیه؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      توی این تاپیک کامل توضیح داده شده. من تایید میکنم منابع اینجارو.
      http://forum.konkur.in/thread76210-65.html#post1790578

اگه هم کل تاپیک رو حوصلتون نمیشه بخونین، همین قسمت رو که من گلچین کردم و با کسب اجازه از استارتر از روش نوشتم بخونین.

*:قبلا هم گفتم بهتون چند منبعی(به جز چند مورد استثنا که توی پست به صورت عددی گفته شدن) اصلا توصیه نمیشه و وقت زیادی رو تلف میکنه ازتون.

*: در همه دروس، چندین منبع معرفی شده که در قسمت توضیحات کاملا توضیح مربوط به اون منابع نوشته شده. نیازی به خرید تمامی کتاب های هر درس نیست! یک ترکیب رو استفاده کنین

⭕️ #عمومی ⭕️

⬅️ ادبیات:
      1) کنکوری و تست: ادبیات موضوعی کامل میکروطلایی گاج دو جلدی / ادبیات فارسی جامع خیلی سبز دو جلدی
      2) آموزشی سال به سال: کتابهای سال به سال مبتکران حمید طالب تبار
      3) مرور واژگان و تاریخ ادبیات: هردو کتاب نشر الگو
      *توضیحات: از بین دو کتاب کنکوری، هیچ فرقی ندارن و هردو کتابای خوبی هستن! کتابای آموزشی رو فقط اگر نیاز به آموزش عمقی تر دارین تهیه کنین، مگرنه با درسنامه کاملا راه میفتین.

⬅️ عربی:
      عربی جامع خیلی سبز / عربی میکرو طبقه بندی گاج
      *توضیحات: باز هم مثل مورد قبلی، هردو کتاب عالین و هرکدوم رو میتونین تهیه کنین.

⬅️ دین و زندگی:
      میکروطلایی کامل گاج دو جلدی / خیلی سبز جامع
      *توضیحات: باز هم مثل مورد قبلی، هردو کتاب عالین و هرکدوم رو میتونین تهیه کنین.

⬅️ زبان انگلیسی:
      جامع خیلی سبز استاد کیاسالار / مهر و ماه جامع
      *توضیحات: کتاب خیلی سبز اگر سخت بود براتون، میتونین مهر و ماه تهیه کنین.

⭕️ #اختصاصی تجربی⭕️

⬅️ ریاضی:
      خیلی سبز جامع / مهر و ماه جامع
      *توضیحات: از بین دو کتاب کنکوری، هیچ فرقی ندارن و هردو کتابای خوبی هستن!

⬅️ زیست:
      میکرو جامع گاج -/ IQ جامع گاج
      *توضیحات: برای درسنامه میتونین کتاب های سال به سال گاج رو تهیه کنین.

⬅️ فیزیک:
      4جلدی خیلی سبز پایه + دوازدهم / 4جلدی میکروطبقه بندی گاج پایه + دوازدهم
      *توضیحات: هردو مورد خوبن. هرکدوم رو میخواین میتونین تهیه کنین.

⬅️ شیمی:
      شیمی دهم خیلی سبز+یازدهم خیلی سبز+دوازدهم خیلی سبز / فیل شیمی دهم +فیل شیمی یازدهم+ فیل شیمی دوازدهم + میکرو جامع گاج
      *توضیحات: هردو ترکیب بالا رو میتونین استفاده کنین و هردو عالین. میتونین جای خیلی سبز، مبتکران هم بگیرین.

⬅️ زمین شناسی:
      جامع خیلی سبز

**: کتاب های موج آزمون، علی الخصوص برای دوران نزدیک به جمع بندی برای شیمی توصیه میشن.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdis79 نمایش پست ها
      شیمی: درسنامه میکروطلایی+ تست آیکیو( شیمی رو دارم ولی اگه لازمه عوضشون کنم بگید)

و یه سوال دیگه بنظرتون میشه تا اخر تابستان سال دهم رو تموم کنم؟ و آیا اینکار منطقیه؟
      ریاضی مهر و ماه بگیر بجاش.شیمی کتاب مسائل هم بگیر هر شب بزن. نشر الگو سخته و خیلی سبزش متوسط(مسائل) زیست اگه کلاس نمیری و معلم نداری نسل جدید نشر الگو خیلی برات خوبه. ما تو درس خوندن برای کنکور چیزی به اسم تموم کردن نداریم و این فقط بهت استرس میده. سعی کن ازمون بدی و تست بزنی تا با مشکلاتت اشنا بشی. چون از درسم دور بودی قطعا باید اینجوری اول پایت تقویت بشه. من خودم وقتی خواستم شروع کنم تو زندگیم هیچی تست نزده بودم و راهنمایی هم کلا شوت بودم. مستقیم رفتم تست زدم(شیمی و ریاضی و فیزیک البته)
      ویرایش توسط rezzanr : 04 مرداد 1401 در ساعت 20:17

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نشرالگو زیست فقط یازدهمشو خوب کار کرده که اونم غلط زیاد داره ولی خب اصلاحیه هارو اول کتابش زده
      نشرالگو فیزیک برای منبع اول پیشنهاد نمیشه ولی اگه زود راه میوفتیو خلاقیتت تو حل سوالا خوبه شاید باهاش اوکی بشی
      ریاضی خیلی سبز خوبه ولی برای اونایی خوبه که ریاضیشون خیلی ضعیفه. مهر و ماه بهتره ب نظرم
      میکروطلاییو نمیدونم واسه شیمی چطوره ولی ایکیو خوبه. البته ایکیو سطحش پیشرفته تره برا منبع اول شاید اذیت کنه

سوال اخرم بستگی به خودت داره. به اینکه چقد زمان میذاری و پایت تو دهم چطور بوده.
      ویرایش توسط Niki - 402 : 04 مرداد 1401 در ساعت 23:22

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اخه کتاب فقط بحث یاد گیری رو میبره جلو اما آموزش باید چیز دیگه ای باشه موسسه ای که کم و کامل درسارو ببنده

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اگه دنبال اینی که تست اموزشی بزنی یا اصلا تست زنی رو تمرین کنی الگو یه موشکل داره اینه که در صورت مسلط بودن به خط خط کتاب چیز جدیدی ازش یاد نمیگیری شاید جنبه 10 بار پاسخنامه خوندن برای فهم باشه از طرفی درسنامش هم Self Study تر از کتاب درسی نیست فقط ترتیبش بهتره تو شیمی آیکیو تست حفظیات پرت داره که خب درگیرش نشو اما خب اوکیه (به نظرم مسایل الگو رو کار کن که تو مسایل روتین تر بشی) تو ریاضی خیلی سبز اوکیه مهروماه لازم نیست برای تعویض حداقل! تمومش که کردی دیگه فرقی نداره از چی تست بزنی فقط باید بزنی بحث تموم کردن هم منطقی اینه تا اخر تابستون حداقل پایه رو بسته باشی (حداقل تو زیست ) و زمان خوبی هم داری هر هفته 1.5 فصل بخونی حله ( حنیف عظیمی یه برنامه پایه زیست گذاشته یه نگاه بهش بنداز لطفا

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اگر مباحث قبلی رو زمان خودت بلد بودی ، نیازی نیست برای شروع خیلی از منابع حجیم استفاده کنی . میتونی از کتاب های جمع بندی استفاده کنی ، برخلاف چیزی که فکر میکنی کتاب های جمع بندی درستامه کامل و قابل فهم دارن ، تست هاس هم برای یادگیری اولیه کافی هست اما برای اینکه بتونی کامل به فصل مسلط بشی نیاز به حل تست از منابع دیگه خواهد بود، اگر دوست داشتی میتونم منابع جمع بندی و منابع تست تکمیلی رو بهت معرفی کنم. در رابطه با منطقی بودن جمع کردن پایه دهم تو تابستون باید بگم که قالب پایه پایه جدا واسه درس ها در نظر گرفتن زیاد جالب نیست بهتره که بصورت مبحثی و موضوعی پیش بری

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن