خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

راهنماییم کنید .

سلام خدمتتون ، من قصد شرکت تو کنکور 1402 داشتم چندتا سوال درمورد منابع داشتم که جوابشو پیدا کنم میرم برای شروع
      1- اقا من ریاضیم خیلی ضعیفه برای همین کتاب اموزش شگفت انگیز خیلی سبز سه جلدشو برای سه پایه رو تهیه کردم ولی این کتاب ها تست کمی دارن مثلا برای هر درس تقربیا 20 تست دارند . حالا بنظرتون من همراه این کتاب برای تسلط بیشتر به مباحث تست های خیلی سبز جامع رو پرینت بگیرم بزنم یا از کتاب ایکیوجامع که دارم تست کار کنم ؟ ایکیو سطحش چجوریه؟
      2- برای زیست من با تدریس دبیر پیش میرم که دبیر گفت فارغ از تدریس من ، شما طبق بودجه بندی که من تعیین میکنم زیست بخونید مثلا هر هفته 2 فصلو میگه ولی خوبیش اینه میشه چند دور زیستو خوند یعنی جلوتر از من باشید تا بتونید دور های زیادی زیست رو بخونید و از همون کتاب زیستی که دارید تست بزنید حالا من هیچ کتاب تستی برای زیست ندارم و قصد تهیه کتاب تست برای زیست دارم درسنامه هم برام مهم نیست چون تو کلاس درسو یاد میگیرم بنظرتون چه کتاب تستی با این شرایط برام مناسبه؟ میکروقرن جدید تعریفشو شنیدم که فقط یازدهمش اومده کسی نمیدونه پایه های دیگش کی میاد؟ منتشران هم بهم پیشنهاد دادن نظر شما چیه؟
      3- برای شیمی هم کتاب میکرو سه پایه گاج رو دارم که الحق خیلی نامناسبه تست های حفظیاتش رسما زیسته :/ حالا یه کتاب میخام که درسنامه خوبی داشته باشه چون من دبیر ندارم و مدرسه هم همش کرونا بود تعطیل بودیم بین مبتکران تک جلدی و خیلی سبز تک پایه موندم خودم نظرم رو مبتکرانه شما چی پیشنهاد میدین؟ البته نشر الگو پایه + دوازدهم هم دارم شاید به عنوان منبع دوم زدمش چون درسنامه نداره مثلا بعد مبتکران بیام الگو بزنم اگه وقت شد . درمورد شیمی پایه نشرالگو سطحش مثل تک پایه های الگو هست؟ مولفش که یکیه و اقای جعفریه
      4- برای فیزیک به عنوان منبع دوم بعد اموزش های شگفت انگیز اقای شهریاری ، پایه + دوازدهم نشرالگو بهتره یا جامع ایکیو؟ یه توضیحی میدین . چون خودم الگو خریدم بعدش ایکیو چاپ شد و فیزیک پایه الگو مث تک پایه هاش سخته ؟ مولف هاش یکیه
      5- یه سوالی درمورد کتاب های ازمونی مثل موج ازمون در دروس اختصاصی و تیزشیم در دروس عمومی داشتم این کتاب ها باید دقیقا کی کار شه؟ مثلا تو دوران تابستون هرمبحثی رو میخونم وتموم میشه بیام اخر هفته ازمونشو بزنم؟ یا بزارم مهر به بعد طبق بودجه بندی ازمون ازمایشی اخر هفته منتهی به ازمون بزنم ؟ یا بزارم بعد عید که فکر کنم منطقی نیست مثلا موج ازمون شیمی کلی ازمون داره که نمیشه بعد عید همشو زد.
      6- من از یکی شنیده بودم که دینی سفیرخرد رو بزارید نزدیک کنکور بزنید چون تست هاش شبیه به کنکوره و متن کتابه و زود کار کنید ممکنه یادتون بره ، من سفیرخرد پایه + دوازدهم رو دارم همینو دو دور کار کنم تا نکاتش یادم نره یا اول یه منبع دیگه ای رو کار کنم و نزدیک کنکور این کتابو کار کنم؟ پیشنهادتون برای منبع اول که یه چیز جمع و جورباشه چیه؟ منتشران خوبه؟
      7- بین ازمون هایی که فقط مختص زیست برگزار میشه کدوم ارزش کار کردن داره؟ زیستاز چطوره؟
      8- درمورد پروژه تی پلاس و احتمالی اقای شاکری تو درس زیستم اگه تجربه دارید راهنماییم کنید البته تاپیک مجزا زدم بخاطرش
      اقا جوابمو بدید برم درسمو بخونم دیگ درگیر منابع نباشم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      میشه گفت دینی تنها کتابیه که تقریبا به تست نیاز نداره و کتاب درسی کافیه.ولی چرا گفتم تقریبا؟چون شما باید تست های کنکور نظام جدید رو حل کنید تا با تفکر طراح آشنا بشید و بدونید کدوم قسمت ها رو بیشتر مطالعه کنید.اگه آزمون آزمایشی هم شرکت میکنید تست های هر آزمون رو بررسی کنید و دیگه هیچ نیازی به کتاب تست واسه دینی ندارید.
      پی نوشت:حجم کتابای سفیر خرد واقعا زیاده و اصلا منطقی نیست که وقت خودتون صرف اون کنید.
      ویرایش توسط Kamran7 : 25 تیر 1401 در ساعت 23:36

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یکی از نکاتی که بیشتر رتبه های 1 تا 10 بهش پی میبرن که حتی شاید هم نبرن ، بینش و باز بودنه ذهنه
      مثلا درسی مثل معارف ، به بینش ادبی نیاز داره شما بتونی از دیدن متنی هر متن ادبی و حتی عرفانی به راحتی هرچه تمام تر موضوع متن رو در کسری ازثانیه درک کنی، شک نکن میتونی درسی مثل ادبیات و دین و زندگی/معارف رو 100 بزنی ، پس دیدت رو باز کن و نزار یه سری کتاب تنها محدودت کنه

با یک مثال توضیح میدم برات

شما میخوای در سمیناری شرکت کنی که باید در اون سمینار سخنرانی کنی ، موضوع سخنرانی در مورد آبیاری گیاهانه دریاییه یا توشله بازی در فضا ، خب شما بینش و مهارت سخنرانی رو به قدری حرفه ای از قبل یادگرفتی که میای از این مهارتت در استفاده از کلمات در این دو موضوع جوری به کار میبری که بیننده رو میخکوب میکنه پس حواست به این موضوع باشه

تمام درس ها به هم متصلن و هیچ درسی جدای از اون یکی نیست

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran7 نمایش پست ها
      سلام
      میشه گفت دینی تنها کتابیه که تقریبا به تست نیاز نداره و کتاب درسی کافیه.ولی چرا گفتم تقریبا؟چون شما باید تست های کنکور نظام جدید رو حل کنید تا با تفکر طراح آشنا بشید و بدونید کدوم قسمت ها رو بیشتر مطالعه کنید.اگه آزمون آزمایشی هم شرکت میکنید تست های هر آزمون رو بررسی کنید و دیگه هیچ نیازی به کتاب تست واسه دینی ندارید.
      پی نوشت:حجم کتابای سفیر خرد واقعا زیاده و اصلا منطقی نیست که وقت خودتون صرف اون کنید.
      بله پس همون سفیرخرد رو برای دینی کار میکنم ، درمورد سوال های دیگم ممنون میشم اگه نظری دارید بیان کنید

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DeFeaT نمایش پست ها
      یکی از نکاتی که بیشتر رتبه های 1 تا 10 بهش پی میبرن که حتی شاید هم نبرن ، بینش و باز بودنه ذهنه
      مثلا درسی مثل معارف ، به بینش ادبی نیاز داره شما بتونی از دیدن متنی هر متن ادبی و حتی عرفانی به راحتی هرچه تمام تر موضوع متن رو در کسری ازثانیه درک کنی، شک نکن میتونی درسی مثل ادبیات و دین و زندگی/معارف رو 100 بزنی ، پس دیدت رو باز کن و نزار یه سری کتاب تنها محدودت کنه

با یک مثال توضیح میدم برات

شما میخوای در سمیناری شرکت کنی که باید در اون سمینار سخنرانی کنی ، موضوع سخنرانی در مورد آبیاری گیاهانه دریاییه یا توشله بازی در فضا ، خب شما بینش و مهارت سخنرانی رو به قدری حرفه ای از قبل یادگرفتی که میای از این مهارتت در استفاده از کلمات در این دو موضوع جوری به کار میبری که بیننده رو میخکوب میکنه پس حواست به این موضوع باشه

تمام درس ها به هم متصلن و هیچ درسی جدای از اون یکی نیست
      چه جالب ، بزرگوار درمورد سوال های دیگه نظری ندارید؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.h.f نمایش پست ها
      چه جالب ، بزرگوار درمورد سوال های دیگه نظری ندارید؟
      اساتید اینجا زیادن میتونن کمکت کنن

چون نسخه هرکسی با دیگری فرق داره

شاید مثلا در بحث شیمی من با مبتکران اوکی باشم برای شروع شما با خیلی سبز

شیمی رو خودم با مبتکران شروع کردم با میکرو قرن و آیکیو و موج ازمون و یه کتاب دیگه جمعش کردم

در مورد زیست فقط 3 کتاب فارسی استفاده کردم ، خیلی سبز و کتاب درسی و یه کتاب سوال که صرفا چنتا ازمون داشته باشه و الباقی رفرنس خارجی زبان اصلی بودن که من با اونا راحت تر بودم
      زیست رو باید بفهمید این فهمیدن نیاز داره که یک موضوع رو از چند بعد بررسی بشه

برای همین عرض میکنم که نسخه من 99% به درد بچه ها نمیخوره چون انگیزه و حوصله زیادی میخواد

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Sheytani
      نمایش مشخصات
      پسر داری چیکار میکنی با خودت یه تاپیک دیگه راجع به منابع بزنی سوپر هتریک میکنی انقدر درگیر کتابها نکن خودتو یه کتاب بگیر دستت بخون آبشو بگیر ولش کن برو سراغ ازمون های پارسال و امسال که برگزار میشن
      ریاضی اگه خیلی ضعیفی از نهم شروع کن بیا بالا چون مطالب بیسیک رو اول باید بخونی مثل اتحاد ها و.. که مال نهمن بعد از شگفت انگیز خیلی سبز رو کار کن بعد از اون که خیلی قوی تر میشی اگه درست بخونیش برو سراغ سوالات چالشی تر مثلکتاب خوشخوان و سوالات آزمونها
      زیستو توی تاپیک قبلی که زده بودی توضیح دادم به نظر من نیازی به دبیر نیست یه سال وقت کافی هستش زیست فقط تکرار و تکرار و تکرار چند باره کتاب درسی و نکاتی که از تستا وارد کردی توش از حافظه تصویریت استفاده کن شکل صفحه رو رو مغزت اسکن کن این با چندبار مرور کردن اتفاق میفته باز یکی دو هفته بخون اگه دیدی نمیتونی برو سراغ کلاس
      شیمی منم مبتکران میخونم نظرم مثبته
      فیزیک من کتابای شگفت انگیزو استفاده نکردم ولی نشر الگو خوبه تستای سخت و چالشی اصلا نظرم واسه همه درسا اینه که یه اموزشی ببین این ممکنه درسنامه باشه یا کلاس هرچی که باهاش اوکی هستی بعدش بری سراغ تستو بیشتر با تست و بررسی و تحلیلش یاد بگیری هرچی تست سخت تر باشه بهتره نگو هم سطح من نیست خب میخونی سطحت باهاش میره بالا صبور باش نتیجشو میبینی
      دینی موج آزمون چند بار بخونش خیلی خوبه این کتاب
      راجع به آزمونهای زیستی که پرسیدی اجازه بده اینو بعدا جواب بدم چون هنوز واردش نشدم
      ویرایش توسط oscar : 26 تیر 1401 در ساعت 00:33

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.h.f نمایش پست ها
      بله پس همون سفیرخرد رو برای دینی کار میکنم ، درمورد سوال های دیگم ممنون میشم اگه نظری دارید بیان کنید
      رفیق من گفتم کتاب تست نیاز نیست

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

شیمی رو خودم با مبتکران شروع کردم با میکرو قرن و آیکیو و موج ازمون و یه کتاب دیگه جمعش کردم

در مورد زیست فقط 3 کتاب فارسی استفاده کردم ، خیلی سبز و کتاب درسی و یه کتاب سوال که صرفا چنتا ازمون داشته باشه و الباقی رفرنس خارجی زبان اصلی بودن که من با اونا راحت تر بودم

برای همین عرض میکنم که نسخه من 99% به درد بچه ها نمیخوره چون انگیزه و حوصله زیادی میخواد
      واو
      شما دیگه خیلی خوب هستید.زیست رو با منبع انگلیسی میخونید؟ جلل الخالق

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط oscar نمایش پست ها
      پسر داری چیکار میکنی با خودت یه تاپیک دیگه راجع به منابع بزنی سوپر هتریک میکنی انقدر درگیر کتابها نکن خودتو یه کتاب بگیر دستت بخون آبشو بگیر ولش کن برو سراغ ازمون های پارسال و امسال که برگزار میشن
      ریاضی اگه خیلی ضعیفی از نهم شروع کن بیا بالا چون مطالب بیسیک رو اول باید بخونی مثل اتحاد ها و.. که مال نهمن بعد از شگفت انگیز خیلی سبز رو کار کن بعد از اون که خیلی قوی تر میشی اگه درست بخونیش برو سراغ سوالات چالشی تر مثلکتاب خوشخوان و سوالات آزمونها
      زیستو توی تاپیک قبلی که زده بودی توضیح دادم به نظر من نیازی به دبیر نیست یه سال وقت کافی هستش زیست فقط تکرار و تکرار و تکرار چند باره کتاب درسی و نکاتی که از تستا وارد کردی توش از حافظه تصویریت استفاده کن شکل صفحه رو رو مغزت اسکن کن این با چندبار مرور کردن اتفاق میفته باز یکی دو هفته بخون اگه دیدی نمیتونی برو سراغ کلاس
      شیمی منم مبتکران میخونم نظرم مثبته
      فیزیک من کتابای شگفت انگیزو استفاده نکردم ولی نشر الگو خوبه تستای سخت و چالشی اصلا نظرم واسه همه درسا اینه که یه اموزشی ببین این ممکنه درسنامه باشه یا کلاس هرچی که باهاش اوکی هستی بعدش بری سراغ تستو بیشتر با تست و بررسی و تحلیلش یاد بگیری هرچی تست سخت تر باشه بهتره نگو هم سطح من نیست خب میخونی سطحت باهاش میره بالا صبور باش نتیجشو میبینی
      دینی موج آزمون چند بار بخونش خیلی خوبه این کتاب
      راجع به آزمونهای زیستی که پرسیدی اجازه بده اینو بعدا جواب بدم چون هنوز واردش نشدم
      معلومه حسابی از دستم کلافه شدی
      پس همون بعد شگفت انگیز ریاضی میرم ایکیو اگه دیدم سخته نمیتونم از پی دی اف خیلی سبز جامع تست میزنم
      ​دمتگرم بخاطر راهنماییت

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran7 نمایش پست ها
      واو
      شما دیگه خیلی خوب هستید.زیست رو با منبع انگلیسی میخونید؟ جلل الخالق
      زیست فقططططط کتاب درسی
      هولی شت منبع خارجی کنکور؟

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

میشه سال کنکورتون و درصد دروس اختصاصی تون رو بگین؟ میخوام یه نتیجه ای بگیرم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ainz نمایش پست ها
      زیست فقططططط کتاب درسی
      هولی شت منبع خارجی کنکور؟

کتاب درسی که به زبان فارسی هستش رو من تسمه تایم پاره میکردم
      دیگه خوندن منبع خارجی چه صیغه ایه ؟
      مخصوصا کنکور امسال که بیشترش قید بود

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Meti81 نمایش پست ها
      کتاب درسی که به زبان فارسی هستش رو من تسمه تایم پاره میکردم
      دیگه خوندن منبع خارجی چه صیغه ایه ؟
      مخصوصا کنکور امسال که بیشترش قید بود
      دقیقااا
      و فک کن چقد وقت هستش ک بری منبع خارجی هم بخونی

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezzanr نمایش پست ها
      میشه سال کنکورتون و درصد دروس اختصاصی تون رو بگین؟ میخوام یه نتیجه ای بگیرم
      تا 2 هفته دیگه مشخص میشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)