خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 181
    1. Top | #121
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _POORYA_ نمایش پست ها
      صنایع رو به مکانیک ارجحیت بده
      حتی اگ قصد مهاجرت داشته باشه؟

2. Top | #122
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Aurora82_ نمایش پست ها
      با جفتشون میشه مهاجرت کرد مشکلی ندارن

3. Top | #123
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yahya_moz نمایش پست ها
      مهندسی صنایع و مهندسی مکانیک
      در مورد مکانیک بی اطلاعم. ولی در مورد صنایع چون خودم این رشته رو خوندم و دانشجوی ارشدم ، مواردی ک میدونم و نظر شخصیم هست، رو میگم. در نهایت خودت باید تصمیم بگیری و حرف من هم ممکنه 100 درصد درست نباشه.

من صرفا دانشگاهای شریف، تهران، امیرکبیر و علم و صنعت رو دارم مد نظر قرار میدم. بقیه دانشگاها رو خیلی خبر ندارم.

ببین واقعا بستگی داره ک چه چیزی برات اولویت باشه. من چند تا اولویت رو میگم و بر طبق اون میگم کدوم دانشگاه بهتره.
      در مجموع همه اینا و حرفهای بقیه رو مد نظر بگیر و تصمیم گیری کن.مواردی ک میگم فقط در مورد رشته مهندسی صنایع صدق میکنه. به جز بحث جو دانشگاه ک اون موارد مربوط به فضای کل دانشگاهه.

آموزشی: از دید آموزشی و دروس ارائه شده. تقریبا میشه گفت امیرکبیر بهتره و دروس به روزتری داره و بعدش علم و صنعت و شریف در یه حدن و تهران متاسفانه خیلی توی آموزش قوی نیس و اساتید خوب نمی تونن درس بدن یا توقعات رو برطرف کنن. البته علم و صنعت هم افت کرده نسبت به سال های دور (به عنوان دانشجوی ارشد تو دانشگاه تهران و فارغ التحصیل کارشناسی تو علم و صنعت به این رسیدم)

کاری: از این جهت ک فضای کارکردن فراهم باشه، تقریبا علم و صنعت بی رقیبه. 2 3 تا از اساتید علم و صنعت پروژه هایی از خارج دانشگاه میگیرن و به دانشجوی کارشناسی فضا میدن ک وارد بشه. جدای از اون تعدادی از اساتید هم تشویق می کنن به کارکردن و معمولا جو کارکردن بین بچه ها خوبه. (توصیه: با استاد کار نکن و اگه کار کردی کوتاه مدت باشه) بقیه دانشگاها تقریبا شبیه همن و خیلی فضای کارکردن حاکم نیست توشون.

فضای بین دانشجوها در دانشگاه: از این بعد میتونم بگم علم و صنعت خیلی وضعش خرابه. (در این حد ک خداروشکر میکنم ارشد اونجا نیستم ) اولا ک دانشگاه خیلی سختگیری های بی مورد داره و فضای خیلی بسته ای حاکمه (سختگیری هایی از جنس گشت ارشاد). فضای دانشگاه و دانشکده ها بعضی اوقات خیلی سیاسی میشه و ممکنه درگیر بحث های سیاسی یا اختلافات بین تشکلی بشی ک واقا فقط وقتت رو هدر میده. دانشگاه تهران برعکسه. نه دانشگاه خیلی گیر میده و نه بحث های سیاسی و ... وجود داره. از این جهت خیلی بهتره. امیرکبیر تا حدی شبیه علم و صنعته خصوصا در مورد بحثای سیاسی. شریف رو هم مطمئن نیستم ولی فک نکنم فضای بدی داشته باشه. تنها نکته در مورد شریف اینه ک گاها تو بعضی رشته ها فضای خیلی رقابتی ای وجود داره بین دانشجوها ک ممکنه تو ذوق بزنه. بحث فضای دانشگاه بستگی به سلایق و تفکرات خودت داره. ممکنه تو علم و صنعت بری و اینها رو حس نکنی یا واست مهم نباشه.

یه سری چیزا مثل امکانات و جای خوابگاه و ... هم هست ک وقت نمی کنم الان بنویسم و خودت هم میتونی دربیاری. فقط بگم ک دانشگاه تهران دانشکده صنایعش یه ساختمون جدا نیست و عملا فقط یک طبقه از ساختمون مرکزی رو شامل میشه. اما بقیه دانشگاها ساختمون جدا دارن برای مهندسی صنایع تقریبا و علم و صنعت هم که یه ساختون نسبتا جدید و تمیز داره واسه مهندسی صنایع.

این رو هم بگم ک من خودم موقع انتخاب رشته اینا رو نمی دونستم و شریف تهران امیرکبیر علموص زدم. صرفا به ترتیب برندشون. و برگردم عقب هم احتمالااااا باز همین ترکیبو میزنم. در هر صورت به همین ترتیب پر میشه دانشگاها.

در کل موفق باشی
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞
      ویرایش توسط Hans_Landa : 16 مرداد 1401 در ساعت 01:42

4. Top | #124
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

این دست همایش ها میتونه مفید باشه براتون. همایش دانشگاه شریف: البته متاسفانه گویا محدودیت رتبه گذاشتن ولی اگه شد شرکت کنین. هم به صورت مجازی هست گویا و هم به صورت حضوری.

اطلاعات بیشتر در کانال تلگرامی ک در پوستر هست قابل مشاهدس. ثبت نام هم از طریق این لینک [کلیک کنید] هست.

img_20220807_012906_399.jpg

5. Top | #125
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بچه ها
      اقا هنوز دفترچه انتخاب رشته ازاد تجربی نیومده؟

6. Top | #126
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.
      چند سؤال درباره رشته علوم کامپیوتر داشتم:
      ۱) آیا برای این رشته
      دانشگاه خیلی اهمیت دارد؟ و آیا در این زمینه تفاوت قابل‌توجهی بین دانشگاه‌های تهران و دانشگاه‌های دیگر (مثل فردوسی مشهد) هست؟
      ۲) به‌طور کلی اساتید کدام دانشگاه‌های مطرح سخت‌گیرتر هستند؟ منظور
      سخت‌گیری‌های بی‌مورد هست.
      ۳) جو دانشگاه‌های مطرح در این زمینه چگونه است؟ در کل دانشجویانی که این رشته را در این دانشگاه‌ها می‌خوانند چقدر
      رضایت دارند؟
      ۴) آیا دانشجویانی که در این رشته تحصیل می‌کنند می‌توانند در کنار یک
      معدل خوب فرصت کافی برای کار داشته باشند؟
      ویرایش توسط unfamous : 16 مرداد 1401 در ساعت 19:19

7. Top | #127
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      از اونجایی ک میدونم خیلی ها به مهندسی کامیپوتر علاقه دارن، فکر میکنم خوبه ک در همایش معرفی مهندسی کامپیوتر شریف شرکت کنید (متن عینا از کانال همایش کپی شده):
      ✔ رویداد معرفی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف

"ویژه داوطلبان ورود به دانشگاه‌های سراسر کشور"

پرسش و پاسخ با اساتید دانشکده

* برگزاری به صورت مجازی*

تاریخ همایش: جمعه ۲۱ مرداد
      ⏰ ساعت ۱۷ الی ۱۹

• ثبت نام رایگان در اینجا

محل برگزاری مجازی همایش :
      https://vc.sharif.edu/ch/ce-stu

* توجه کنید که همایش صرفا محدود به جلسه آنلاین نیست و سایر محتوای تولید شده، در کانال گذاشته خواهد شد.

img_20220810_114330_845.jpg

8. Top | #128
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Aurora82_ نمایش پست ها
      تو هر دو رشته امکان مهاجرت هست.
      ولی خوب تو صنایع شاید راحتتر باشه کسب معدل و مقاله دادن. ضمن اینکه بین بچه های ورودی خودمون تو ارشد اگه بگم ۸۰ درصد میخوان برن مبالغه نکردم و واقا هم میشه رفت

9. Top | #129
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام. بچه ها بنظرتون خیلی احمقانه س که شهر رو به رشته ترجیح داد؟

10. Top | #130
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط katy perry نمایش پست ها
      با تحقیقاتی ک من داشتم برای رشته های مهندسی ن اصلا احمقانه نیست

11. Top | #131
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بچها من اگ معلم بشم ....
      برای ارشد و دکتری چ رشته هایی میتونم بخونم؟

12. Top | #132
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط katy perry نمایش پست ها
      چی بگم والا به نظر من اول رشته بعد دانشگاه و شهر ولی همه ابعاد بررسی کن جوری نشه به خاطر به رشته بری یه جای دور مثلاً پزشکی ۷سال بری شهر مرزی بعدش چندین سال هم اونجا خدمت کنی عملا شما دیگه به جورایی مهاجرت کردی

13. Top | #133
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      رشته علوم آزمایشگاه کسی هست ؟

14. Top | #134
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rubiker نمایش پست ها
      جانسان داداشیم

البته اون اوایل که عضو شدم توضیحات- فکر کنم کافی- در مورد رشته به این دوست عزیزمون داده بودم اما توضیحات مجدد رو تو این تاپیک هم میدم چون ممکنه مورد استفاده بقیه هم باشه

همونطور که میدونید رشته تغذیه مثل بقیه رشته های کارشناسی وزارت بهداشت دوره کارشناسیش ۴ ساله که ترم آخرش کارآموزی داره، دوره ارشد هم ۲ تا ۳ سال بستگی به فعالیت طرف و دوره دکترا ۴ سال به بالا داره

درس ها در دوره کارشناسی در زمینه های رژیم درمانی مثل تغذیه در بارداری، تغذیه در بیماری ها و مواردی مثل تغذیه در جامعه و همچنین صنایع غذاییه

لیست درس های اصلی در آزمون ارشد این رشته: تغذیه، بیوشیمی، فیزیولوژی، زبان و ... است که همشون رو تو دوره کارشناسی خونده میشه. البته درسی مثل بیوشیمی و تغذیه خیلی بیشتر.

درسا نه خیلی سختن نه خیلی آسون. ولی حفظیات زیادی داره.
      از دانشگاههایی که قطب این رشته هستند میشه به تهران، بهشتی، ایران، تبریز، اصفهان و اهواز که قدیمی ترند اشاره کرد

مشکلات این رشته:

این رشته جزو رشته هایی هست که تو مجازی هر کسی به خودش اجازه میده راجع بهش نظر بده. خدارحمت دکتر کیمیاگر نازنین رو که ایشون متخصص غدد و متخصص تغذیه و نویسنده طناز مجله گل آقا هم بودند می گفتن جوجه اردک های زشت خیلی تو کار این رشته دخالت می کنند می گفتند چون اکثر ماها در روز حداقل سه وعده غذا می خوریم پس فکر می کنیم حتما مسلط به این علمیم. بهترین توصیف برای این رشته همینه که ایشون گفتند

چون الان تناسب اندام جزو دغدغه خیلیاس و پول توشه کلا افراد غیر متخصص و با عرض پوزش شیاد تو این رشته جولان میدن. اکثر موارد هم چون کاملا غیر علمی هست نتیجه بشدت زیان آوره.یعنی طرف تبلیغ زده ۱۰ کیلو در ماه لاغر شوید مشخصا طبق داده های علمی۱۰ کیلو در ماه بشدت آسیب رسانه. کاملا مشخصه این فرد هیچ اطلاعاتی در این زمینه نداره، ولی متاسفانه بستر فراهم شده و داره شیادی میکنه. حالا درصورتی که آسیبی به طرف برسه- که قطعا هم میرسه- طرفو بلاک میکنه. چون نه وجدان کاری داره نه اصلا براش مهمه
      متاسفانه کسی که میخواد تو ایران و تو این زمینه موفق باشه باید هم در مورد تغذیه و هم درمورد طب سنتی (متاسفانه) با سواد باشه. چون چه بخوایم چه نخوایم، چه علمی و چه غیر علمی (در بیشتر موارد) ملت به طب سنتی معتقدند.

یکی دیگه از مشکلات این رشته اینکه مجوز شرکت در آزمون ارشد این رشته واسه سیل عظیمی از رشته های بی ربط صادر شده، هر چند وقتی کارشناسیت تغذیه نباشه و در این رشته ادامه تحصیل بدی در ادامه خیلی سخت میگیرن برا طرف، مگر اینکه تا دکترا پیش بره

رقابت تو مقطع ارشدش بالاس. جزو رشته هاییه که ارشد قبول شدنش سخته، اما شدنیه

اما میگن عیب مِی جمله بگفتی هنرش نیز بگو

خوبیای این رشته:

جزو معدود رشته های لیسانسه که میتونی مستقل مطب بزنی و کار کنی. نیازی نداری کسی بیاد استخدامت کنه. از این نظر 3 هیچ از بقیه هم رده هاش جلو هست

تو قسمت های مختلف مثل بیمارستان، مراکز بهداشت، درمانگاهها، باشگاهها، مدارس، کلینیک ها و ... میتونی کار کنی. این مستقل بودنش از نظر من می ارزه به خیلی از رشته های پیرا پزشکی (با احترام به همه)

استرس کاریش فوق العاده کمه.برا خانومهایی که محیط کاری برا خودشون و همسرشون اهمیت داره رشته خیلی مناسبی هست.

در ادامه هر سوالی بود در خدمتم...
      درسته که تو مقطع دکترای تخصصی دانشجوهای پزشکی هم میتونن بیان ؟
      به نظرتون بین رشته های توانبخشی و تغذیه کدومش رو اولیت بالاتری بزارم ؟

15. Top | #135
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Meti81 نمایش پست ها
      درسته که تو مقطع دکترای تخصصی دانشجوهای پزشکی هم میتونن بیان ؟
      به نظرتون بین رشته های توانبخشی و تغذیه کدومش رو اولیت بالاتری بزارم ؟
      ببخشید من جواب میدم
      ولی اگه با توانبخشی ها و شرایط و سختی های بعضی رشته هاشون چالش زیادی نداری و از دید علاقه هم ازشون بدت نمیاد (بعضی رشته های توانبخشی مثل کاردرمانی واقعا صبر و مهربونی و روحیه بالا میخواد خوب درموردش تحقیق کن)

اره دیگه خلاصه اگه چالش زیادی با این چیزا نداری
      قطعا توانبخشی ها رو اولویت بذار

توانبخشی ها بازار کارشون چه الان چه درآینده شرایط خیلی خوبی داره و مثلا همون کاردرمانی ای که گفتم این امکان وجود داره که یک نفر کاردرمانی بخونه و تبدیلش کنه به فیزیوتراپی...

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 8910 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن