خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 39 از 39
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ​وای من حافظه تصویریم افتضاحه. کسی راهکاری سراغ داره؟ من حتی چهره خانوادمم نمیتونم به خوبی توی ذهنم متصور بشم.
      ​hey, teacher, leave them kids alone!

2. Top | #32
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Tara_Z نمایش پست ها
      ​وای من حافظه تصویریم افتضاحه. کسی راهکاری سراغ داره؟ من حتی چهره خانوادمم نمیتونم به خوبی توی ذهنم متصور بشم.
      به نظرم توی زیست اینکه نکات رو با تصویر تطبیق بدین همزمان خیلی خوبه مثلا همزمان که نکته مربوط به تصویر رو میخونین کامل و دقیق به اون قسمتی که مربوط به نکته است نگاه کنین و تصورش کنین و اینکه به نظرم تو بعضی شکل ها هم کتاب خیلی بد کشیده و خوب نمیشه فهمید که من خودم توی گوگل از شکل های کتاب های آناتومی نگاه میکردم و خب خیلی بهتر بهم کمک میکرد یاد بگیرم چون شفاف تر بود ! حالا بازم دفعه های اول خوندن که عجیب نیست یادتون بره سریع ولی به مرور حتما بهتر میشه

3. Top | #33
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      UP

5. Top | #35
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ​up

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

8. Top | #38
      کاربر حرفه ای
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      Up

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      بنام آنکه گنج جسم و جان ساخت طلسم گنج جان هر دو جهان ساخت

زیست شناسی
      درسی تعیین کننده و بسیار تاثیرگذار
      هدف تاپیک ارائه‌ و بحث پیرامون یسری از پایه‌ها و اصول اصلی برای پیشرفت در این درس است ، سعی میشه متن تا جای ممکن کوتاه باشه پس
      از همه ی کسانی که تجربه و دیدگاهی پیرامون این موضوع دارند دعوت میشود نظرات خودشون رو به اشتراک بذارن

توجه : این متن آغشته به زهر تجربه و دیدگاه شخصی نویسنده محتوا میباشد...شخصی که میانگین درصد زیست خود را طی سالیان کنکورش از درصد 30 به بالای 80 و 90 رساند

_از شما میخواهم تا درمورد این سوال کمی فکر کنید
      در زیست شناسی مهم ترین و اساسی ترین رکن چیست ؟

پاسخ من ،
      دور تکرار بالا در برنامه هست
      میزان تکرار شاهکلید زیست شناسی ست ، از این بابت هست که توصیه میشه تقریبا در تمامی روزهای هفته زیست شناسی داخل برنامه روزانه قرار داشته باشه
      چون پیشرفت و تثبیت در زیست شناسی رخ نخواهد مگر با دور تکرار بالا .

کسانی که بدون داشتن برنامه ی مستمر و با میزان تکرار کم مطالعه ی این درس رو بصورت شرحه شرحه مطالعه میکنن(
      یعنی همون با فاصله زمانی های نسبتا زیاد)
      و نسبت به عنصر تکرار و اختصاص دادن اغلب روزها به زیست بی توجه هستن ، عملکرد قابل توجهی در این درس نخواهند داشت.

زیادی دارم جدی و رسمی مینویسم بذار یکمی خودمونی تر کنم لحن رو

_عدم توقف و تنفس و تامل روی مفاهیم و مباحث باتوجه به ماهیتی که دارن و صرفا باعجله و سطحی خوندن...
      با عجله و سطحی زیست خوندن هیچ وقت موجب زیست فهمیدن نمیشه !
      به دنبالش اگه من یه سوال تشریحی نسبتا مفهومی از همون متن کتاب هم به همچین دانش آموزی بدم نمیتونه پاسخ بده
      توجه کن ، بحث تورق سریع و این داستانا که مربوط به دوران مرور و جمع بندی هست جداست....
      شما نیاز دارید که هربخش از زیست شناسی رو باتوجه به ماهیتی که داره بر سرش به اندازه کافی توقف کرده باشی و عمق خوندنت و تشریح محتوا و مطلب رو تا میزانی انجام داده باشی

شخصی که این مورد رو رعایت نمیکنه
      بر سر تقریبا تمام تست ها حتی از فهم و تجزیه تحلیل صورت سوال و صورت گزینه ها هم عاجز خواهد بود ... نفهمیدن صورت سوال هم که یعنی رسما اون تست از دست رفته

_صبر...
      درسی مثل زیست شناسی ، پیشرفت درش زمان بره و اینجوری نیست که در زمان کوتاهی شما شاهد نتیجه بخش بودن تغییراتی که ایجاد کردید باشید
      پس بازهم شما رو ارجاع میدم به قاعده ی اول یعنی " تکرار " ، در کل مسیر کنکور این تکرار و استمرار باید ادامه دار باشه به شکلی که بعنوان مثال شما هرصفحه از کتاب رو درطول کل سال حداقل 20 بار خونده باشی و تکرارش کرده باشی

پس اگه بخوام خلاصه کنم
      از نظر من، دور تکرار بالا + عمق + صبر سه عنصر پایه و اساسی تبدیل زیست شناسی به نقطه قوت هستن
      جوری که شما نمیتونید کسی رو پیدا کنید که درصد زیستش عالی باشه ولی این سه عنصر رو رعایت نکرده باشه

حالا میرسیم به باقی چیزها
      اگه تعداد تست بالا رو بعنوان یکی دیگر از عنصرهای مشترک کنار بذاریم
      میشه گفت که باقی موارد مشترک محسوب نمیشن بلکه سلیقه ای و براساس شخصیت و بازدهی هرفرد متغیر هستن
      مواردی مثل حاشیه نویسی ، یادداشت برداری و قرار دادن محور اصلی یادگیری براساس نوشتن و مواردی این چنینی چیزهایی نیستن که برای همه جواب بده و نمیشه گفت شما حتما باید انجامشون بدی وگرنه نتیجه نخواهی گرفت...
      موراد این چنینی حکم اثرانگشت هرشخص رو داره که خودش باید با خودشناسی و آزمون و خطا بهش برسه و شکلش بده و ازش برای پیشرفت استفاده کنه
      پس اگه شنیدی که کسی گفت شما حتما باید کلی جزوه بنویسی کلی حاشیه نویسی کنی کلی خلاصه نویسی کنی وگرنه به درصد بالا نمیرسی ، بدان و آگاه باش که همچین قانونی برای همه وجود نداره

قانون ها فقط همون سه موردی بود که درابتدای سخن درموردشون توضیح داده شد (بعلاوه ی تست و آزمون)
      سلام داداشییییی بنظرت بعد از ازمون یه مبحث چند بار مرور لازمه؟
      حرف‌مردم؟هه..
      تواگه‌فرشته‌هم‌باشی بازم‌یکی‌پیدامیشه‌ازصدا بال زدنت خوشش‌نیاد....

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن