خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 39
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fereeee نمایش پست ها
      سلام
      وقتتون بخیر
      ببخشید من دوباره سوال میپرسم تازه اول کارم
      ببخشید به نظر شما این کار درست هستش
      من منبع اولم رو که دارم کار میکنم برای زیست
      وقتی خوب اون مطلب رو خوندم تستاش رو دونه به دونه میزنم
      و پاسخنامه رو چک میکنم اگر نکته ای داشت وارد کتاب میکنم
      به نظر شما آیا خوب نیست برای منبع اول این کار رو انجام داد و برای منبع دوم زماندار بسته چندتایی سوالات کار کرد؟
      سلام ، خواهش میکنم
      عذرخواهی چرا میکنی؟ این فضا درست شده برای همین کارا ، امیدوارم کمک کننده بوده باشه برات

راستش خودم هم تقریبا همین کاری که گفتی رو انجام میدادم
      ولی این کار همونطوری که داخل متن تاپیک بهش اشاره کردم جزو مواردی هست که ممکنه برای عده ای خوب باشه و جواب بده و برای عده ای دیگه نه

اگر میخوای انجامش بدی به چندتا چیز توجه کن
      اینکار باید جوری انجام بشه که به عمق خوندن و یادگیری مطلب کمک کنه ، نه اینکه تبدیل بشه به وسواس و افراط بیش از اندازه
      سعی کن خودت رو به تست تکراری زدن هم تا حدودی عادت بدی تا نکات و تحلیل ها از این طریق زیاد برات دوره بشن نه اینکه ورداری کل تایم رو فقط بذاری برای اینکه همه چیز رو کپی کنی داخل کتاب و زمان تست زدن رو از خودت بگیری...

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZanaP نمایش پست ها
      با تشکر از زیروی عزیز که واقعا تاپیک خوب و به جایی مطرح کردن و الحق که تجربه ی خودشونم از بیست نمره، 21 میگیره

حالا سوالم اینه که نظرتون در مورد فلش کارت نویسی برای زیست چیه؟ صد البته هیچ چیز جای روش کلاسیک از رو کتاب خوندن رو نمیگیره ولی صرفا به عنوان یه ابزار کمکی، که با داشتن استمرار باعث تثبیت بیشتر مطالب و جلوگیری از فراموشی میشه؛ وقت گیر نیست به اون صورت، زمان کمی میخواد و خسته کننده نیست.
      خیلی ممنون بابت لطفی که داری

آره ، خودم هم اینکار رو انجامش میدادم
      اگه قراره توش استمرار داشته باشی و واقعا مرورشون کنی انجام بده ولی اگه قراره بنویسی و پرتش کنی یه طرف تا خدا میدونه چه زمانی.... دراینصورت انجامش ندی بهتره...

اگه میخوای انجامش بدی
      بیشتر سعی کن برای بخش ها و مطالب با ماهیت حفظی انجامش بدی
      یه تایم و زمان نسبتا کوتاهی رو مداوم برای دوره و مرور کردنشون بذار

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZanaP نمایش پست ها

و سوالی که بعدش مطرح میشه خستگی موقع تست زدن برای زیسته ( تست زدن، نه مطالعه )، این خستگی موقع تست زدن و پاسخنامه خوندن رو چطوری کاهش بدیم؟
      تست زدن همیشه درابتدا سخت و نچسب و خسته کننده هست
      ولی وقتی مستمر انجام بشه و درمجموع سیر صعودی داشته باشه ، تبدیل به عادت میشه و یکی از اصلی ترین اهداف تست زنی هم همین هست...
      شخصی که عادت به تست زنی درش شکل نگرفته در آزمون ها و درکنکور بشدت دچار خستگی و مشکلات دیگه ای میشه و درنتیجه نمیتونه به اندازه ی تلاشی که کرده عملکرد خوبی داشته باشه...

پس بهترین چیزی که بنظرم میشه گفت اینکه ، بهش عادت کن تا این خستگی ای که میگی کمرنگ تر بشه
      سعی کن چینش تست هات جوری نباشه که همشون توی یک سطح باشن ، یعنی ورندار یهو همه تست ها رو سخت یا همه تست ها رو آسون انتخاب کنی و بذاری جلوت ، اینم میتونه باعث خستگی و دلزدگی بشه

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها

تست زدن همیشه درابتدا سخت و نچسب و خسته کننده هست
      ولی وقتی مستمر انجام بشه و درمجموع سیر صعودی داشته باشه ، تبدیل به عادت میشه و یکی از اصلی ترین اهداف تست زنی هم همین هست...
      شخصی که عادت به تست زنی درش شکل نگرفته در آزمون ها و درکنکور بشدت دچار خستگی و مشکلات دیگه ای میشه و درنتیجه نمیتونه به اندازه ی تلاشی که کرده عملکرد خوبی داشته باشه...

پس بهترین چیزی که بنظرم میشه گفت اینکه ، بهش عادت کن تا این خستگی ای که میگی کمرنگ تر بشه
      سعی کن چینش تست هات جوری نباشه که همشون توی یک سطح باشن ، یعنی ورندار یهو همه تست ها رو سخت یا همه تست ها رو آسون انتخاب کنی و بذاری جلوت ، اینم میتونه باعث خستگی و دلزدگی بشه

خیلیم عالی، به قولی practice makes perfect

خیلی ممنونم از راهنماییتون
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به نظرتون با سوالای دوپهلو چیکار کنیم؟
      مثن امروز ی تست زدم گفته بود موسین دیواره لوله گوارشو از خراشیدگی های فیزیکی و شیمیایی حفظ میکنه بعد من درست گرفته بودمش چون گفتم موسین مخاط میسازه مخاطم از دیواره لوله گوارش حفاظت میکنه ولی پاسخنامه غلط گرفته بودش
      بعد دقیقن ی تست دیگه دیدم گفته بود موسین از مخاط معده در برابر اسید و انزیم محافظت میکنه و درست گرفته بودش
      خب چرا اخه
      اخرش نفهمیدم وقتی میگه موسین از دیواره محافظت میکنه درست بگیرمش یا غلط
      حالا فقط اینم نیس. خیلی سوالای این مدلی دیدم

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Niki - 402 نمایش پست ها
      مثن امروز ی تست زدم گفته بود موسین دیواره لوله گوارشو از خراشیدگی های فیزیکی و شیمیایی حفظ میکنه بعد من درست گرفته بودمش چون گفتم موسین مخاط میسازه مخاطم از دیواره لوله گوارش حفاظت میکنه ولی پاسخنامه غلط گرفته بودش
      بعد دقیقن ی تست دیگه دیدم گفته بود موسین از مخاط معده در برابر اسید و انزیم محافظت میکنه و درست گرفته بودش
      خب چرا اخه
      این مدل باگ ها اغلب و بیشتر توی کتاب های مختلف پیدا میشه ولی توی آزمون ها و بخصوص توی کنکور نزدیک به صفره (نمیگم کلا نیست اما خیلی خیلی کمتر)

بهترین راه = حذف گزینه
      شما گزینه های دیگه رو حذف میکنی
      و احتمالا بین دوگزینه باقی میمونی ، یکیش بقول خودت حالت دوپهلو داره ولی اون یکی قاطع درسته و شک و تردید قاطیش نیست
      درنتیجه با گزینه ای که دوپهلو طور هست و بنظر درست میاد ولی اما اگر توش زیاده ، کاری باهاش نداریم و گزینه ای رو انتخاب میکنیم که صددرصد قاطع برامون درسته
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 23 تیر 1401 در ساعت 22:39

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درسته کلی ممنونم
      ولی با نکته گزینه چیکار کنم؟ نمیشه که ولش کنم

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خب چرا اخه
      بااجازه زیرو
      ببین من نظرم اینه
      اول ک حتما گزینه غلط محکم تر دیگه ای بوده
      دوم اینکه باید میگف موسین غیر مستقیم باعث حفاظت میشه نه اینکه خودش مستقیم باعث حفاظت بشه
      باید میگف تو حفاظت نقش داره
      کلا سعی کن هر ۴ گزینه رو بخونی
      زیادم وسواس بخرج نده

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      درسته کلی ممنونم
      ولی با نکته گزینه چیکار کنم؟ نمیشه که ولش کنم
      این مدل استدلال ها و نکات لب مرزی رو باید حالت زاپاس گونه همرات داشته باشی
      مثل آفتاب پرستی که رنگ عوض میکنه ، یبار ممکنه غلط باشه یبار درست
      بستگی به سایر گزینه ها داره
      گاهی انقدر سه گزینه ی دیگه تابلو غلط هستن که میتونیم گزینه ای که با ابهام و دوپهلو هست رو صحیح بگیریم
      حالت دیگه هم که بالاتر گفتم بین دوگزینه بمونیم یکیش دوپهلو درسته یکی دیگه قاطع درسته ، مطمعنن میریم سراغ قاطعه هه

ولی زیست خوندن و تست زیست زدن وسواس و حفظ همه ی این چیزای دوپهلو و مبهم نیست...
      همونطوری که گفتم توی کنکور و آزمون ها احتمال اومدن این چنین چیزهایی خیلی کم و نزدیک به صفره (توی کتاب تست ها و تست های تالیفی گاهی برای اینکه بگن وای ما چه خفنیم و خودمختاریم ، ورمیدارن این چیزای ضدونقیض و دوپهلو رو زیاد وارد تست هاشون میکنن)

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نمی دونم چرا هی دوست دارم برم سمت تست تو زیست بخاطر همین رغبتی برای مطالعه بیشتر کتاب ندارم بطور کلی روندم اینطور که برای هر فصل یک چهارم کل تست هارو آموزشی میزنم و بخاطر خوب نخوندن کتاب غلط زیاد میشه ولی از یک چهارم دو و سوم بدون اینکه کتاب رو بخونم به تسلط خوبی میرسم در حد یکی دو غلط تو هر ده تست

زیرو جون حرفی سخنی ؟ نصیحتی ؟

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Captain.K نمایش پست ها
      نمی دونم چرا هی دوست دارم برم سمت تست تو زیست بخاطر همین رغبتی برای مطالعه بیشتر کتاب ندارم بطور کلی روندم اینطور که برای هر فصل یک چهارم کل تست هارو آموزشی میزنم و بخاطر خوب نخوندن کتاب غلط زیاد میشه ولی از یک چهارم دو و سوم بدون اینکه کتاب رو بخونم به تسلط خوبی میرسم در حد یکی دو غلط تو هر ده تست

زیرو جون حرفی سخنی ؟ نصیحتی ؟
      سلام

روش یادگیری دیگه ای روهم امتحان کن
      مثلا برای یادگیری اولیه میتونی فیلم تدریس دبیری که برمبنای کتاب درسی توضیح میده رو نگاه کنی و همزمان باهاش خودت هم کتاب جلوت باز باشه و ورقش بزنی و نگاه کنی و اگه خواستی درحد نرمال همزمان با تدریس حاشیه نویسی کنی

مثل یه کلاس درس...

خلاصه اگه صرفا نشستن و خودخوانی متن ها برات سخت و بی معناست ، روش های دیگه ای رو امتحان کن
      تست زدن خوبه و نیازه ولی نباید کلا بی خیال مطالعه شد ، اینا مکمل همدیگه ان و برای اینکه نتیجه بخش بشن باید هردو باشن ..نمیشه یکی کلا جای یکی دیگه رو بگیره ولی کفه ترازو میتونه باتوجه به شرایط و اهداف و سطح و برنامه یه مدت به یک سمت سنگینی بکنه ویه مدت هم به سمت دیگه ، ولی هیچ وقت هیچ طرفی نباید کلا رها و صفر بشه

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

13. Top | #28
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      up

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن