خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Carolin نمایش پست ها
      اشتباه نکنید ، دهه پیش رو دهه تباهی رشته های تجربیه
      (اون قانونی هم که گفتید فکر میکنم سال 1400 کنسل شد)
      +

جریان ایتالیا چیه؟! هرکی رو میپرسم داره میره همونجا! مخصوصا میلان!!!
      فک کنم بخاطر سخت گیری کمترش باشه یا هزینه زندگی پایین تر
      یا شاید ممکنه بعضیا از در ایتالیا وارد اروپا میشن که بعدش برن یه کشور بهتر مثه آلمان

ولی در کل کشور به شدت پیشرفته و صنعتی نیستش ( نرخ بیکاریشون نسبتا بالاس )
      منم نمیدونم چرا یه مدته ایتالیا مد شده

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza333 نمایش پست ها
      بچه های درس خون رشته های مهندسی عموما به دو دسته تقسیم میشن :
      دسته ی اول که از همون ابتدا به نیّت مهاجرت مهندسی میخونن و کم و بیش موفق به مهاجرت میشن و از این سیستم حکمرانی ننگین نکبت بار فرار میکنن و به امید زندگی بهتر به یه کشور بیگانه پناه میبرن.

دسته ی دوم بچه درس خون های مهندسی که به هر علتی توان مهاجرت یا امکان مهاجرت رو ندارن و بعد از مدتی خواندن دروس نسبتا سخت مهندسی و حتی اخذ مدرک فوق لیسانس از یه دانشگاه خوب در تهران !! ، کم کم میفهمن مهندسی خوندن عجب سرابیه تو این مملکت ، تقریبا تلاشی بسیار است برای رسیدن به بسیاری هیچ ، اینجاست که دیگه با دلی غمناک و علی رغم میلش میره که تجربی بخونه و مثلا دندان قبول بشه ، لااقل شش سال بعد حقوق طرحی بهش میرسه که الان کمتر از 8 م نیست ، بعد از طرح هم که کم کم برای خودش کار کنه درامدی خواهد داشت بیشتر از درامد 90 درصد مردم و همینطور بیشتر از درامد 90 درصد مهندسی خونده ها و مهندسی شاغل ها .
      مثلا ماهی سی میلیون چهل میلیون پنجاه میلیون دیگه تا ستاره ی بخت و اقبال جناب دندان پزشک چی باشه حتی خیلی خیلی بالاتر هم میتونه ببینه.

پس شعار همه کنکوریا : زنده باد تجربی ، مرده باد ریاضی ((((البته در جمهوری اسلامی ایران )))
      واقعا حق مطلبو بیان کردین. من دبیرستان عاشق ریاضی بودم. با کلی دردسر خانوادمو راضی کردم برم ریاضی وگرنه اونا میگفتن تجربی. بعدشم که رتبه زیر 500 اوردم وارد دانشگاه شدم و هدفم مهاجرت بود تا اینکه تحقیق کردم و متوجه شدم چقدر سخته و دردسر داره، که این مشکلی نیست برای رفتن از ایران می ارزه () ولی بحث مالیش خودش یه داستانیه. در ضمن من وضع خانوادگی مطلوبی هم ندارم و اولویتم این بود که بتونم خانوادمم ببرم، که با این اوصاف باید یه ده سالی (اگهههه موفق میشدم مهاجرت کنم) جدایی و سختی رو میگذروندیم. من کلا یه مادر دارم و یه خواهر، واقعا نمیتونم ولشون کنم برم.
      بعدش فکر کردم اگه قراره تا ده سال دیگه سختی باشه، بذار همینجا باشه. فلذا گشتم رشته ای که درامدش خوب بود و بهش یکم علاقه هم داشتم رو انتخاب کردم.
      من خودم یه رویاهایی داشتم برای خودم ولی تا ادم نره دانشگاه و توی جو قرار نگیره متوجه خیلی از حقایق نمیشه. در نهایت امیدوارم تصمیمم درست باشه.

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اشتباه نکنید ، دهه پیش رو دهه تباهی رشته های تجربیه
      (اون قانونی هم که گفتید فکر میکنم سال 1400 کنسل شد)
      +

جریان ایتالیا چیه؟! هرکی رو میپرسم داره میره همونجا! مخصوصا میلان!!!
      من یادمه از زمانی که من وارد دبیرستان شدم میگفتن تجربی رو به زواله، ولی تنها چیزی که دیدیم رشدش بود
      مشکل خیلی از بچه ها موقع مهاجرت، تمکن مالیه. ایتالیا هم پذیرش به نسبت راحت تر میده، هم تمکن مالی مورد نیازش کمتره، هم سفارتش خیلی راحت تر ویزا میده. به علاوه وقتی رسیدین ایتالیا با ارائه شرایط مالی خانواده میتونین بورس استانی هم بگیرین که هم شهریه رو صفر میکنه، هم هزینه زندگی (کم و بیش) سالانه رو بهتون میده، هم یه سری کمک هزینه برای غذا، رفت و امد و ... داره. ویزای ایتالیا رو هم ک داشته باشین میتونین تو کل ناحیه شینگن رفت و امد کنین. خیلیا ازش به عنوان سکوی پرتاب استفاده میکنن، مقطع بعدی رو میرن امریکا، کانادا یا المان و کشورهای اطراف. ایتالیایی هم لازم نیست یاد بگیرین چون خیلی رشته ها توی هر مقطع به انگلیسی هست.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Meti81 نمایش پست ها
      فک کنم بخاطر سخت گیری کمترش باشه یا هزینه زندگی پایین تر
      یا شاید ممکنه بعضیا از در ایتالیا وارد اروپا میشن که بعدش برن یه کشور بهتر مثه آلمان

ولی در کل کشور به شدت پیشرفته و صنعتی نیستش ( نرخ بیکاریشون نسبتا بالاس )
      منم نمیدونم چرا یه مدته ایتالیا مد شده
      نرخ بیکاریش که از ایران خیلی بهتره
      ایتالیا جزو 10 اقتصاد برتر دنیاس.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط purple_cheez نمایش پست ها
      من یادمه از زمانی که من وارد دبیرستان شدم میگفتن تجربی رو به زواله، ولی تنها چیزی که دیدیم رشدش بود
      مشکل خیلی از بچه ها موقع مهاجرت، تمکن مالیه. ایتالیا هم پذیرش به نسبت راحت تر میده، هم تمکن مالی مورد نیازش کمتره، هم سفارتش خیلی راحت تر ویزا میده. به علاوه وقتی رسیدین ایتالیا با ارائه شرایط مالی خانواده میتونین بورس استانی هم بگیرین که هم شهریه رو صفر میکنه، هم هزینه زندگی (کم و بیش) سالانه رو بهتون میده، هم یه سری کمک هزینه برای غذا، رفت و امد و ... داره. ویزای ایتالیا رو هم ک داشته باشین میتونین تو کل ناحیه شینگن رفت و امد کنین. خیلیا ازش به عنوان سکوی پرتاب استفاده میکنن، مقطع بعدی رو میرن امریکا، کانادا یا المان و کشورهای اطراف. ایتالیایی هم لازم نیست یاد بگیرین چون خیلی رشته ها توی هر مقطع به انگلیسی هست.
      نه واقعا اینبار رو به زواله (همه دانشگاهها معادل دفترچه ایشون و حتی بیشتر دارن خارج به داخل میگیرن + افزایش ظرفیت )
      +

من شنیدم توی ایتالیا یه دانشگاهی هس که جهان سومیا رُ پذیرش میکنه وبهمین دلیل ایرانیا همشون میرن اونجا و اتفاقا شهریه هم میگیره! اگر میدونستم اینجوریه حتما ریاضیُ انتخاب میکردم...

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      منم مثل شما بودم اما واقعا در سد کنکور تجربی گیر کردم
      شما رو ناامید نمیکنم اما اگر می تونید در عرض یک سال ۲۵۰۰الی ۳۰۰۰ ساعت مطالعاتی و حداقل ۵۰۰۰۰ هزار تست داشته باشید امیدی به قبولی هست و گرنه پشت کنکور می مونید....این حرف واقعا خیلی جدی هست و اصلا از روی تخیلات گفته نمی شه
      ان شاءالله که موفق باشید
      یا الله/توکل بر خودت

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یک نکته کلی بگم

برید رشته ای بخونید که اگه به ف^ک رفت پشیمون نشید از وقتی که برای یادگیریش گذاشتید
      الان خیلی حرف پزشکی و دندانپزشکی و دبیری و ... زده میشه ولی اگه کسی که علاقه نداره بره بخونه میتونه تحمل کنه که هر جایی کار کنه؟ می تونه بی پولی رو تحمل کنه؟ الکی برای خودتون از رشته های مختلف مدینه فاضله نسازید. همه ی این رشته ها نیاز یک جامعه هستند ولی سختی های خودشون رو دارن و فقط برای کسی خوبه که علاقه بهش داشته باشه مگرنه اعصاب و روانتون رو کاملا از دست میدید و له میشید.
      این حرف ها که فلان دکتر روزی n نفر میرن پیشش و اینقدر درآمد داره رو هم بریزید دور. الان یک آرایشگاه مردونه هم بری ۱۰۰ تا ۲۵۰ تومن میگیره ولی نه آرایشگر میتونه از درسی که پزشک میخونه لذت ببره و نه پزشک میتونه از کاری که یک آرایشگر میکنه لذت ببره
      کسی که به دبیری علاقه نداشته باشه میتونه تعهد به خدمت و بی پولی رو تحمل کنه؟
      کسی که به مهندسی علاقه نداره میتونه اگه مجبور بشه یه مدت یه کار کاملا بی ربط انجام بده؟

کلا هر وقت هر چیزی خواستید بدست بیارید حساب کنید که چقدر باید از خودتون هزینه کنید. بعضی وقتا به چیزی میرسید ولی دیگه هیچ لذتی براتون نداره.

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه واقعا اینبار رو به زواله (همه دانشگاهها معادل دفترچه ایشون و حتی بیشتر دارن خارج به داخل میگیرن + افزایش ظرفیت )
      +

من شنیدم توی ایتالیا یه دانشگاهی هس که جهان سومیا رُ پذیرش میکنه وبهمین دلیل ایرانیا همشون میرن اونجا و اتفاقا شهریه هم میگیره! اگر میدونستم اینجوریه حتما ریاضیُ انتخاب میکردم...
      یعنی چی یه دانشگاه هست جهان سومیا رو میگیره خیلی از دانشگاها دانشجوی خارجی میگیرن.
      به هر حال موفق باشین هرجا که هستین

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yahya_moz نمایش پست ها
      یک نکته کلی بگم

برید رشته ای بخونید که اگه به ف^ک رفت پشیمون نشید از وقتی که برای یادگیریش گذاشتید
      الان خیلی حرف پزشکی و دندانپزشکی و دبیری و ... زده میشه ولی اگه کسی که علاقه نداره بره بخونه میتونه تحمل کنه که هر جایی کار کنه؟ می تونه بی پولی رو تحمل کنه؟ الکی برای خودتون از رشته های مختلف مدینه فاضله نسازید. همه ی این رشته ها نیاز یک جامعه هستند ولی سختی های خودشون رو دارن و فقط برای کسی خوبه که علاقه بهش داشته باشه مگرنه اعصاب و روانتون رو کاملا از دست میدید و له میشید.
      این حرف ها که فلان دکتر روزی n نفر میرن پیشش و اینقدر درآمد داره رو هم بریزید دور. الان یک آرایشگاه مردونه هم بری ۱۰۰ تا ۲۵۰ تومن میگیره ولی نه آرایشگر میتونه از درسی که پزشک میخونه لذت ببره و نه پزشک میتونه از کاری که یک آرایشگر میکنه لذت ببره
      کسی که به مهندسی علاقه نداره میتونه اگه مجبور بشه یه مدت یه کار کاملا بی ربط انجام بده؟

کلا هر وقت هر چیزی خواستید بدست بیارید حساب کنید که چقدر باید از خودتون هزینه کنید. بعضی وقتا به چیزی میرسید ولی دیگه هیچ لذتی براتون نداره.
      کاملا موافقم
      همین حرف ک فلان پزشک ماهیانه چند صد میلیون در امد داره برای ی متخصص ۵۰ ۶۰ ساله ای هست ک جا افتاده و کارشم خوبه نه ی متخصص تازه کار که همین تازه کارم باید حداقل ۱۰ ۱۲ سال درس بخونه تا تخصصشو بگیره
      در کل علاقه از همه چی مهم تره

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یک نکته کلی بگم

درسته علاقه مهمه اما اول کار. در حدی که از رشته ای که میخونیم متنفر نباشیم. علاقه مهمه ولی خود شما اگه رشته ای که بهش علاقه داشتی اصلا درامد مناسبی نداشت بازم بهش علاقه داشتی؟ احتمال پشیمونیت زیاد بود. علاقه داشتن به رشته یکم اورریتده. شما امکان نداره بتونی توی تک تک لحظاتی که دنبال یه رشته میری این علاقه رو حس کنی. از یه جا به بعد میفتی توی زندگی واقعی و برات حتی همون علاقت هم تکراری میشه. علاقه فقط در حدی مهمه که بعدا پشیمون نشی بگی کاش این رشته نمیومدم. همین.

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      یک نکته کلی بگم

حق
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن