خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Ashegh
      نمایش مشخصات

پزشکی یا دبیری؟؟

سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه یک مشکلی که دارم اینه امسال کنکوری 401 بودم وبه نظر خودم پزشکی میارم ولی راستشو بخایین خیلی به دبیری شیمی علاقه دارم ولی مشکل اینجاست اصلاا در امدی نداره ان رشته وگرنه با کله میرفتم دنبال علاقه ام خواهشا نمیخاد شعار بدید برو دنبال علاقه ات و اینجور چیزااا نمیدونم چقدر قرار بدبختی بکشمم کاشکیی کاشکییی اصلا رشته تجربی نمیومدم میرفتم رشته های فنی و حرفه ای افسوس ولی دیگه نمیشه کاریش کردد

الان بهترین کار چیه؟؟ دنبال علاقه برم یا یک رشته ای که بعد چند سال ممکن به درامد خوب برسم؟؟

اگه رشته ای غیر از اینا هم هست بگید که توش شیمی دخیل باشهه خودم به داروسازی هم فکر میکنم ولی چون زمین رو 0 زدمم امیدی ندارم بهشش

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مثلا پزشک شی دیگه نمیشه بری شیمی بخونی و تدریس کنی ؟؟ حتما باید بری تو اموزش پرورش فشل ایران با انواع و اقسام تعهد ؟ معلمی به درد کسی میخوره که انتخاب دیگه ای نداره حالا نمیدونم اینکه میگی به نظرم پزشکی قبول میشم احساس هست یا درصد گیری کردی و مطمئنی

3. Top | #3
      R64
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      زمین در اون حد هم برا دارو مهم نیست، خیلیا با درصد صفر زمین دارو قبول شدن چون دروس اصلی رو خوب زدن

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedarein نمایش پست ها
      سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه یک مشکلی که دارم اینه امسال کنکوری 401 بودم وبه نظر خودم پزشکی میارم ولی راستشو بخایین خیلی به دبیری شیمی علاقه دارم ولی مشکل اینجاست اصلاا در امدی نداره ان رشته وگرنه با کله میرفتم دنبال علاقه ام خواهشا نمیخاد شعار بدید برو دنبال علاقه ات و اینجور چیزااا نمیدونم چقدر قرار بدبختی بکشمم کاشکیی کاشکییی اصلا رشته تجربی نمیومدم میرفتم رشته های فنی و حرفه ای افسوس ولی دیگه نمیشه کاریش کردد

الان بهترین کار چیه؟؟ دنبال علاقه برم یا یک رشته ای که بعد چند سال ممکن به درامد خوب برسم؟؟

اگه رشته ای غیر از اینا هم هست بگید که توش شیمی دخیل باشهه خودم به داروسازی هم فکر میکنم ولی چون زمین رو 0 زدمم امیدی ندارم بهشش
      فکر کنم بشه گفت کسی که پزشکی قبول میشه قطعا داروسازی هم قبول میشه
      با این توصیفات به نظر من بهترین رشته برای شما همون داروسازی باشه (البته فقط نظر خودت مهمه من چیکارم )
      و اینکه داداش یه بار برو سعی کن به یکی شیمی یاد بدی. اگه از زندگیت سیر نشدی بعد راجع بهش فکر کن
      این دبیرهای کنکور که میان جنگولک بازی در میارن و حس خدا بودن بهشون دست داده رو نگاه نکن . یه دبیر واقعی باید بتونه از ضعیف ترین دانش آموز یه چیزی در بیاره و یه علاقه ای توش ایجاد کنه و واقعا اعصاب پولادین می خواد
      غیر از داروسازی رشته ای مثل شیمی محض هم راجع بهش تحقیق کن (‌اگه رتبت جوری باشه که پزشکی قبول بشی میتونی شیمی کاربردی یا شیمی محض دانشگاه صنعتی شریف بری بخونی و اینطوری در آینده اگه خواستی تو مدرسه تدریس کنی هم برات ممکنه و انتخاب های دیگه ای هم خواهی داشت)
      البته شنیدم شیمی که تو دانشگاه می خونید با اونی که تو دبیرستان خوندیم تفاوت داره دیگه ببین خودت منظورشون چی بوده و تو دانشگاه چی می خونن
      ویرایش توسط yahya_moz : 16 تیر 1401 در ساعت 11:47

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

پزشک شو در کنارش آموزش شیمی بده خو
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wonshower نمایش پست ها
      پزشک شو در کنارش آموزش شیمی بده خو
      کسی که واقعا بخواد " پزشک " بشه
      حرفه و شغل دوم درکنارش داشتن یجورایی پارادوکسه و بی معنی

البته پزشک داریم تا پزشک...

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

چرا فکر میکنی به شیمی علاقه داری ؟
      چرا فکر میکنی به پزشکی هیچ علاقه ای نداری ؟

فاکتورهات برای جواب دادن به این دو پرسش چیه ؟

یه جمله ای هم بکار بردی " یا برم سراغ رشته ای که بعداز چندسال به درامد خوب برسم " بنظرم اگه اینجوریه و این ذهنیت و انگیزه رو درموردش داری اصلا سمتش نیا

درمورد بخش آخر صحبت تون هم
      مگه هرشخصی که داروسازی قبول میشه باید حتما زمین شناسی پاسخ داده باشه ؟ خیر ، اتفاقا درصد درس های دیگه خیلی بیشتر از زمین شناسی برای داروسازی مهم هست
      منم زمین شناسی رو 0 زدم ولی همه داروسازی های داخل شهر تهران رو که در اولویت های بعدی انتخاب رشته ام بود قبول شدم... لازم نیست حتما زمین زده باشید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به نظر من بهتره به جای همه این سوالات که چی خوبه و چی بده و کدوم یکی خوبه و .... اساسی فکر کنید و ببینید اصلا چرا میخوایید درس بخونید؟؟
      چرا میخوایید درس بخونید ؟؟
      بابا چرا؟؟؟؟
      به خدا تو هیچ رشته و دانشگاهی نریختن هاااااا؟؟؟
      اینهمه تقاضا برای تحصیل از کجا میاد ؟؟
      تا حالا اصلا چیزی جر درس خوندن به اون مغزت وارد کردی ؟؟ یا نشستی تو اتاقت فقط درس خوندی؟؟
      بابا برید یکم وارد اجتماع بشید .
      اصلا یکی از دلایلی که من موافقم پسر ها سربازی برن همینه . من اگه به جایی برسم تو این کشور اجبار میکنم پسر بعد از دیپلم اش باید یا بره سربازی یا یه مهارتی به غیردرس انجام بده .بعد اگر مایل بود بره دانشگاه و رشته انتخاب کنه . یهویی میریزنتون دانشگاه که چی بشه ؟؟؟ اینهمه بیکار بیرون میاد که تحصیل کرده و افسرده و شکست عشقی خورده و ...... / دلیل اش ناپختگی هستش که گرمای اجتماع بهشون نخورده و ندیدن جامعه چجوریه
      ما و از 7 سالگی چپوندن تو درس فرصت ندادن یکم جامعه رو ببینیم چه شکلیه
      شما ها اکثرتون زندگی بدون درس رو اصلا تجربه نکردید . ببینید چه شکلیه . شاید اصلا این مسیر براتون ساخته نشده
      این جهان زندان و ما زندانیان.......
      ویرایش توسط _Joseph_ : 16 تیر 1401 در ساعت 12:52

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها
      به نظر من بهتره به جای همه این سوالات که چی خوبه و چی بده و کدوم یکی خوبه و .... اساسی فکر کنید و ببینید اصلا چرا میخوایید درس بخونید؟؟
      چرا میخوایید درس بخونید ؟؟
      بابا چرا؟؟؟؟
      به خدا تو هیچ رشته و دانشگاهی نریختن هاااااا؟؟؟
      اینهمه تقاضا برای تحصیل از کجا میاد ؟؟
      تا حالا اصلا چیزی جر درس خوندن به اون مغزت وارد کردی ؟؟ یا نشستی تو اتاقت فقط درس خوندی؟؟
      بابا برید یکم وارد اجتماع بشید .
      اصلا یکی از دلایلی که من موافقم پسر ها سربازی برن همینه . من اگه به جایی برسم تو این کشور اجبار میکنم پسر بعد از دیپلم اش باید یا بره سربازی یا یه مهارتی به غیردرس انجام بده .بعد اگر مایل بود بره دانشگاه و رشته انتخاب کنه . یهویی میریزنتون دانشگاه که چی بشه ؟؟؟ اینهمه بیکار بیرون میاد که تحصیل کرده و افسرده و شکست عشقی خورده و ...... / دلیل اش ناپختگی هستش که گرمای اجتماع بهشون نخورده و ندیدن جامعه چجوریه
      ما و از 7 سالگی چپوندن تو درس فرصت ندادن یکم جامعه رو ببینیم چه شکلیه
      شما ها اکثرتون زندگی بدون درس رو اصلا تجربه نکردید . ببینید چه شکلیه . شاید اصلا این مسیر براتون ساخته نشده
      این حرفی که میزنی الان طرز فکر خیلیا شده . از بچه های مدرسه ی ما خیلی هاشون که درسشون خوب بود قید دانشگاه رفتن رو زدن و رفتن سر کار (‌البته من کسی رو نمیشناسم که سربازی رو ترجیح بده. معمولا کسی که نمیخواد بخونه هم یه پیام نور میزنه که هم سربازی نره هم اینکه آخرش یه مدرک بهش بدن!)
      واقعا درست میگی خیلی از کارها نیاز به تحصیلات آکادمیک ندارن (‌البته ضروری هست که همه یه کاری یاد بگیرن و علاف نباشن ولی خب دانشگاه الزامی نیست و خیلی از افرادی که رفتن دانشگاه الان به غلط کردن افتادن این قضیه به خصوص تو بچه های ریاضی که رفتن سراسری یه شهر دیگه می خونن به وفور دیده میشه )
      ویرایش توسط yahya_moz : 16 تیر 1401 در ساعت 13:28

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      شما پزشک باشی میتونی دبیر شی ولی دبیر باشی نمیتونی طبابت کنی

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      درست متوجه نشدم به شیمی علاقه دارید یا به کار فنی اگر به شیمی، رشته داروسازی انتخواب مناسبی برای شما هست و انقدر که ضریب زمین شناسی پایینه که حتی اوناییم که هدفشون دارو هست زمین رو صفر میزنن وقتش رو میزارن رو درسای دیگه اگر هم به کار فنی که هنوز سنی نداری و میتونی مهارت و اسکیل لازمت رو از همین الآن صروع کنی و بدست بیاری

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به همین سادگی!!! اولا اصلا باید ببینیه میتونه پزشکی بیاره یا نه ! دوما حالا باید راجع به این رشته تحقیق کنه و ببینه علاقه داره؟ به روحیات و تایپ شخصیتی و.... اش مخوره یا نه حالا بعدا که متوجه شد حالا باید ببینه چه مسیری در انتظارشه و قراره تا ۱۰ سال دیگه کجا باشه (البته هیچکس از آینده خبر نداره و اصلا معلوم نیست انسان تا فردا زنده هست یا نه؟) . این آقا داره میگه علاقه اش رشته دبیری شیمیه و بهش علاقه داره (البته باید شناخت دقیق و کاملی از این رشته داشته باشه و همینجوری الکی توهم برش نداره که علاقه داره!) از اونطرف خب دبیری کلا شغل شریف و خوبیه که اگه دوست داشته باشی و از پسش بر بیای قطعا موفق میشی .پس کلا علاقه اش یه چیز دیگست شغلشم شغل بدرد نخور و کم درآمدی نیست ماشالله الان معلمی یکی از بهترین و ضروری ترین رشته هاست که چه استخدام فرهنگیان بشین (که اینو زیاد نیستم) چه تدریس کنکور انجام بدین چه استاد دانشگاه بشید چون دوسش دارید براتون عالیه . خب پس واقعا الان با چه استدلالی باید بره پزشکی ؟؟ بعد در کنارش دبیری شیمی رو هم ادامه بده؟ اصلا پزشک وقت سر خاروندن داره ؟؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دبیری

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ای کاش میدونستین تدریس فقط بلد بودن مفاهیم نیست! بلکه هنر انتقال مفاهیم هم هست. همینه که هیچ معلم درست و حسابی تو کنکور نداریم. اکثرا جزوه نویس و طراح سوال نسبتا خوبی میشن . داروسازی بحثش تا حد زیادی با دبیری شیمی جداس . اشتباه نگیرین
      ویرایش توسط cinimi1174 : 16 تیر 1401 در ساعت 14:44

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      شما پزشک باشی میتونی دبیر شی ولی دبیر باشی نمیتونی طبابت کنی
      و اگه پزشک واقعی هم باشی نمیتونی دبیر باشی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)