خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب ببین زیروی عزیز یه مساله خیلی مهم رو مطرح کردن؛ از کجا میدونی به پزشکی علاقه نداری؟! اگه به فرض مثال شیمی رو هم رفتی از کجا میتونی پیش بینی کنی ازش خوشت میاد و اینکه با تصوراتت یکسانه؟ و اینکه واقعا هم به قول خودت نمیشه شعاری حرف زد، باید رشته ای رو انتخاب کنی که بعدا به دردت بخوره و بتونی نونشو بخوری ولی خب واقعا دبیری اونم شیمی اصلا و ابدا بد نیستاااا!!! از اول تحصیل بر خلاف پزشکی حقوق خودتو داری، سربازیت منتفیه، بیمه داری فک کنم و موارد دیگه. حالا اصلا هم به نظر من به این حرفا که دبیری بده و اینا گوش نده؛ اگه واقعا علاقه داری و با اطمینان بالا میتونی بگی از ادامه دادنش خسته نمیشی، خب با یه ذره همت میتونی بیشتر از سطح عادی کار کنی و تدریس خصوصی انجام بدی و کلاس بذاری و هر روز بیشتر و بیشتر اعتبار کسب می کنی تا جایی که به مدارس تاپ میفرستنت.

مدرسه هم واقعا فضای خوبی داره و مثل هیچکدوم از ادارات دیگه نیست، و اینکه چون به هر حال دبیر دبیرستان میشی اون فضای اعصاب خردکن ابتدایی با بچه های اسکل رو نداری که اعصابتو به هم بریزن

خلاصه تا علاقه و انگیزه هست جای پیشرفتم هست؛ آره، همیشه جای پیشرفت هست
      ای فیدروس! خوبی چیست؟
      و چه چیز خوب نیست ...
      آیا لازم است از کسی سوال کنیم که این را به ما بگوید؟

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedarein نمایش پست ها
      سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه یک مشکلی که دارم اینه امسال کنکوری 401 بودم وبه نظر خودم پزشکی میارم ولی راستشو بخایین خیلی به دبیری شیمی علاقه دارم ولی مشکل اینجاست اصلاا در امدی نداره ان رشته وگرنه با کله میرفتم دنبال علاقه ام خواهشا نمیخاد شعار بدید برو دنبال علاقه ات و اینجور چیزااا نمیدونم چقدر قرار بدبختی بکشمم کاشکیی کاشکییی اصلا رشته تجربی نمیومدم میرفتم رشته های فنی و حرفه ای افسوس ولی دیگه نمیشه کاریش کردد

الان بهترین کار چیه؟؟ دنبال علاقه برم یا یک رشته ای که بعد چند سال ممکن به درامد خوب برسم؟؟

اگه رشته ای غیر از اینا هم هست بگید که توش شیمی دخیل باشهه خودم به داروسازی هم فکر میکنم ولی چون زمین رو 0 زدمم امیدی ندارم بهشش
      با توجه به اینکه هنوز نتیجه شما مشخص نیست و روی احتمال دارید بررسی کنید، بهتر هست منتظر جواب باشید.

اما نقشه داشتن خوب هست و چون مشخص نیست نتیجه خیلی نمیشه صحبت قطعی تری داشت.

اینکه پزشک بشید که چی بشه ؟ معلم بشید که چی بشه ؟ این که رشته فنی می رفتید و این جور چیزا نشون میده که خودتون تکلیفتون باخودتون روشن نیست .... به نظر من شما خودتون باید ببینید با خودتون چند چندید و تقریبا هم میدونید چی کار میخواهید بکنید ...
      وگرنه حالت و موارد حرف بسیار است : پزشکی داریم که استاد خیلی خوبی هست ! مثل دکتر بابایی ( که دقیقا مدرس شیمی هم هستند ) حنیف و..... ! معلم هم داریم وضعشون از پزشک ها بیشتر نباشه کمتر هم نیست که می شناسید و فراوان هم هستند ....
      پس نصیحت و حرف و پیشنهادات دیگران خیلی تاثیر نداره براتون.
      مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedarein نمایش پست ها
      سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه یک مشکلی که دارم اینه امسال کنکوری 401 بودم وبه نظر خودم پزشکی میارم ولی راستشو بخایین خیلی به دبیری شیمی علاقه دارم ولی مشکل اینجاست اصلاا در امدی نداره ان رشته وگرنه با کله میرفتم دنبال علاقه ام خواهشا نمیخاد شعار بدید برو دنبال علاقه ات و اینجور چیزااا نمیدونم چقدر قرار بدبختی بکشمم کاشکیی کاشکییی اصلا رشته تجربی نمیومدم میرفتم رشته های فنی و حرفه ای افسوس ولی دیگه نمیشه کاریش کردد

الان بهترین کار چیه؟؟ دنبال علاقه برم یا یک رشته ای که بعد چند سال ممکن به درامد خوب برسم؟؟

اگه رشته ای غیر از اینا هم هست بگید که توش شیمی دخیل باشهه خودم به داروسازی هم فکر میکنم ولی چون زمین رو 0 زدمم امیدی ندارم بهشش
      سلام
      به عنوان کسی که یه جورایی کل خانواده ام دبیرن به نظرم اگه پزشکی قبول میشین نرین. نمیخوام خدایی نکرده به شغلی توهین کنم ولی این شغل شریف متاسفانه تو کشور ما بهش بها نمیدن. درآمدشون اصلا برای زندگی الان کفاف نمیده و مناسب نیست مثلا الان تو همین شهر خودمون پزشکی هست که روزی ۳۰ میلیون درآمد داره و فرهنگیان دیگه مثلا ماهی شاید ۱۰ ۱۵ میلیون با سابقه خوب. البته همه چیز درآمد نیست قطعا ولی به هر حال باید مزد زحمت رو هم گرفت و خب تو خانواده من حداقل کسی نیست که واقعا راضی باشه از دبیری. و اینکه اگه به آموزش شیمی اینقدر علاقه مندین خب در زمینه کنکور و اینا به عنوان دانشجو پزشکی میشه فعالیت کرد که خیلی خوبه. در مورد رشته شیمی محض و اینام که یکی از دوستان گفتن تو ایران اگه زمینه برای مهاجرت ندارین این رشته هم بازار کار خوبی ندارن و معمولا میرن به سمت همون دبیری و استخدامی فرهنگیان ولی برای مهاجرت عالیه. موفق باشید.

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      معلم شیمی ما به رتبه ۹۵۴ رفته دبیری شیمی خونده
      بقول خودش تنها چیزی که باعث میشه بابت انتخابش خودشو خفه نکنه عشق به بچه هاس و کلاس و درسه
      البته درامدش خوبه ها
      خوشحال و شاد و خندانم =)
      ویرایش توسط میناخانوم : 16 تیر 1401 در ساعت 18:29

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط میناخانوم نمایش پست ها
      معلم شیمی ما به رتبه ۹۵۴ رفته دبیری شیمی خونده
      بقول خودش تنها چیزی که باعث میشه بابت انتخابش خودشو خفه نکنه عشق به بچه هاس و کلاس و درسه
      البته درامدش خوبه ها
      اون دوران قدیم بود رتبه های خوب میرفتن تربیت معلم، الان رتبه ها های چهار پنج رقمی میرن تربیت معلم

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به عنوان کسی که شیمی خونده بهت میگم، رشته شیمی تو دانشگاه رو به هیچ وجه انتخاب نکن. من خودم با علاقه اومدم شیمی و هنوزم خیلی دوستش دارم و بنا دارم تا دکترا ادامه بدم اونم صرفا برای اسمش وگرنه تو دانشگاه مطلقا حتی به قدر ذره ای به دانشت اضافه نمیشه. نظام اموزشی تو ایران به حدی داغونه که مثلا رفرنس هایی که تو دانشگاه های سطح یک ما تدریس میشه همه مال 20 یا 30 سال پیشن. استادا به حدی داغون و عقده ایین که حالتو از زندگی بهم میزنن چه برسه درس. اصلا اینطوری نیست که فکر کنی مثلا یه سری واحدا رو که پاس کردی شیمیدان میشی ...نه. کلا دقیقا همون مدرسه هست. یه سری کتاب رو میخونی و امتحان میدی. بدون اینکه بتونی حتی ساده ترین مسائل تو صنعت رو حل کنی. لیسانست رو که گرفتی میشینی برای کنکور ارشد میخونی و دوباره روز از نو و روزی از نو.تقریبا اکثر دانشگاه ها رو هم اطلاع دارم که به همین شکله. حالا با شدت کمتر و بیشتر. در کل میگم بر اساس احساسات موقتی تصمیمات دائمی نگیر موفق باشی

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeedarein نمایش پست ها

من دبیری رو اطلاع ندارم ولی یکی از اقوام که دبیری میخونه و دیگه ادامش داره میده، راضیه واقعا. چون که همون بچه های دور و ورش و همین اتفاقا راضیش نگه میداره.
      اما در مورد پزشکی:
      نکات مثبت رو اول میگم. به دید اینکه داری مردم و بیمار هارو درمان میکنی و کمک میکنی، و دید جامعه هم نسبت بهت خوبه و احترام میذارن.(جلوتر توی نکات منفی هم یه نگاه بنداز)
      در آمد هم شاید یه دهک بالاتر از دبیری باشه. البته ماکسیمم.
      اما نکات منفیش چیه؟
      اولین نکته منفیش:من به عنوان سال چهارم که نصف بیشتر راه [دانشجویی اش رو] اومدم، میگم واقعا راه طولانی ای هست! 7 سال خودش، 2 سال طرح، 4 5 سال تخصص و طرحش.
      توان بسیار زیادی رو میطلبه و واقعا درس خوندن و مطالعه زیادی رو میطلبه.
      نکته دوم منفیش مسئولیت پذیری بسیار زیادشه. واقعا جون یه نفر دستته! نمونه اش توی بیمار mi(سکته قلبی)، حتی 10 دقیقه هم دیر به بیمار برسی ممکنه زمین تا آسمون فرق کنه. ممکنه طرف فوت کنه، یا حتی اگه زنده بمونه در حدی کارکرد قلبش کم بشه که تا آخر عمرش نتونه درست حسابی ورزش و فعالیت کنه. کوچیک ترین تجویز نابجا ممکنه طرفو به کشتن بده و یا تبعات بدی داشته باشه. قاعدتا من هنوز نه مسئولیت بیمار قلبی رو دارم و نه تجویز دارو برای بیمار. اما بلاخره یه روزی که باید این کارا رو انجام بدم. و به شخصه واقعا نگرانم بابت مسئولیتش.
      نکته سوم منفی، بسیار دیربازده است. وقتی دانشجو باشین متوجه میشین حتی 1 ترم دیرتر مستقل شدن واقعا حس بدی داره. چه برسه به همه دوستات که تو یه سال قبول شدین اما اونا الان به درامد و مستقل بودن رسیدن، تو هنوز 10 ترم دیگه داری.
      خلاصه که این نکات منفی رو درنظر بگیر. من اصلا آدم منفی نگری نیستم و خداروشکر میکنم بابت اینکه الان سال چهارممه و دارم ادامه میدم. صرفا نکات منفی رو گفتم که به نظرم باید توی این راه مدت طولانی باشی که متوجهشون بشی.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html
      ویرایش توسط WickedSick : 16 تیر 1401 در ساعت 23:24

8. Top | #23
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط loading نمایش پست ها
      اون دوران قدیم بود رتبه های خوب میرفتن تربیت معلم، الان رتبه ها های چهار پنج رقمی میرن تربیت معلم
      آقا چرا ازخودت نطق میدی ماتو کلاسمون سه رقمی داریم
      کدوم پنج رقمی دبیری رفته ..التماس تفکر
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط wonshower نمایش پست ها
      آقا چرا ازخودت نطق میدی ماتو کلاسمون سه رقمی داریم
      کدوم پنج رقمی دبیری رفته ..التماس تفکر
      کارنامه های سایت کانون screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2-%DB%B0%DB%B7-%DB%B0%DB%B9-%DB%B1%DB%B5-%DB%B5%DB%B3-%DB%B4%DB%B5-%DB%B7%DB%B6%DB%B0_com.android.chrome.jpg

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)