خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

* راه حل ها پیرامون مشکل اعتیاد مجازی در کنکوری ها *

سلام

یکی از مهمترین مشکلاتی که در کنکوری ها وجود داره ، مشکل اعتیاد و وا بستگی به گوشی و اینترنت و سوشال مدیا هست

یهو میبینی کل روزت رفت ولی همچنان تو اینستا/کلاب هاوس/توییتر/ ... هستی

قطعا نمیشه گوشی رو کاملا کنار گذاشت چون با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کار های ما وابسته به گوشی و اینترنت هست ولی قطعا میشه کنترل شده ازش استفاده کرد

راه حل های شما برای مقابله با اعتیاد به مجازی چی هست؟ ممنون میشم راه حل هاتون رو بگین

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اول از همه خودم راه حل هایی که تست کردم رو میگم

۱) پسورد گوشیتونو طولانی بگذارید تا همش تند تند مجبور نشید گوشی چک کنید

۲) اپلیکیشن هایی مثل اینستاگرام رو حذف یا دی اکتیو کنید

۳) استفاده از برنامه هایی که گوشی رو برای مدتی معین قفل می کنند مثل detox

۴) نوتیفیکشن تمام برنامه ها رو خاموش کنید

۵) گوشی رو بیرون از اتاق مطالعه بگذارید
      ویرایش توسط Friedrich : 15 تیر 1401 در ساعت 13:20

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      تاپیک عالی و بجا و کاربردی . ممنون استارتر عزیز

گوشی ساده عالیه ( تماس و پیامک فقط) برای کارای دیگه خیلی ضروری اینترنتی میشه ساعتی در شبانه روز تعیین کرد و در همون یه ساعت در اولویت اول با کامپیوتر و اگه نبود با گوشی اون کار اینترنتی رو انجام بدیم.
      اسپیکینگ آو.... کات با همه ی خلق الله خصوصا مورد دارها و حاشیه ساز ها از اوجب واجبات و موجبات آرامش روحی و افرایش تمرکز و کاهش میل مدام چک کردن تل و اینستا و واتسپ و چی و چی رو .... فراهم خواهد آورد به یاری خدا.

عجب سخنرانی ( سخن پراکنی) ای کردم
      گفت: احوالت چطور است؟
      گفتمش: عالی است
      مثل حال گُل!
      ...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چیزی که برای من جواب داد این بود که کلا خودم رو محدود نکردم و فقط یه پالایش انجام دادم
      تنها قانونی که برای خودم گذاشته بودم این بود که من دنبالش نمی رم ولی هر وقت اون دنبالم اومد دیگه هر جور دوست داشتم عمل میکنم ( کسی پیشنهاد بازی، فیلم و ... اگه میداد من قبول میکردم و یا پیام میداد میرفتم سر گوشی ولی خودم هیچوقت پیش قدم نمی شدم و اینجوری نه حسرت کاری رو داشتم و نه وقت کم میاوردم. البته من سیم کارتم رو سال کنکور عوض کردم و اکانت هایی که توشون فعال بودم فقط اونایی بودن که توشون با آدم های درست حسابی در ارتباط بودم )

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اعتیادبلایی خانمان سوز
      عصرعصردیجیتال نمیشه بالکل منع کرد یاافراط تفریط(اون نسل ازبچه هایی که یه گوشی ساده تراستفاده میکردن یاسیمکارتشونومیشکوندننوما جراها...
      1.تلگرام اگه دوازدهمین وحس میکنین نیازه (من باب کلاس آنلاین داشتن این ماجراها)نگه دارین تاوقتی نیازه"کلا توسال کنکورهرحرکتی برمبنای نیازه..."
      ولی خب ترجیح من اینه اگه فارغ التحصیلین پاکش کنین وبرای استفاده های مفیدازاکانت مشترک مامان بابا خواهربرادراستفاده کنین.
      باورکنین ۸ماه_یکسال بدون تلگرام کسی نمیمیره بنده هنوز دارم نفس میکشم...
      ۲.اعتیاد به اینستاگرام سخت ونفس گیرتر ...چشم به هم میزنی دوساعتت رفته..الان که تابستونه شایدتایم پرت زیادداشته باشین وباگوشی ومجازی پربشه...ولی ابان/آذر که حجم کارازیادترهواین اعتیاد یهونمیتونین قطع کنین پیشنهادم اینه ازهمین الان تاآخرتابستون کم کم ببوسین بذارین کناراینستارویا اگه تواناییشودارین یه تایم فیکسی استفاده کنین(مفید گول زننده)وتواین امرنیکو دی اکتیو کردن بهترینه..یایه انسان نازنین معتمدی رمز پیجتونوعوض کنه تانتونین برین..
      ..
      اگه قصدترک کم کم دارین اپوترجیحن پاک کنین وکنترل شده باگوگل برین

3.استفاده بدیهیات؛من بارها برای انتقال یااشتراک فایل ازسیستم جیمیل یابلوتوث استفاده کردم(بدوی...)خللی توکارم به وجود نیومد..پس بااپلیکیشینای هرزه بیخودخودتونوگول نزنین
      4.ته استفاده ازسیم کارتی که چنتا آدم معتمددارن بایدپیامک ایرانسل/همراه اول وتماس ضروری باشه
      5.درطول روز گوشی خاموش کنین/بدین به مامان،بابا،سرپرست سالن
      ویااگه خودتون به بلوغ منطقی وخودکنترلی رسیدین..پیش خودتون نگه دارین وازاپلیکیشن های مفیدی مثلforestاستفاده کنین
      5.استفاده های مفیدی که میتونین داشته باشین کماکان این انجمنم محدودبشه ازیه تایمی به بعد
      فی المثال من یه قانونی داشتم که شب یه تایم مشخصی اینجاباشم...(شده چند باردرروز مثلا جمعه بعدآزمون ...)
      اینجام که میاین بحث حاشیه دعوا...یه چیزقشنگی که دیدم خیلی واردبخشای عمومی انجمن نمیشن وداخل بخشا وتاپیکای درسی جاپاشون محکم میکنن(دمشون گرم❤)

.
      ودرنهایت اینواضافه کنم خویشتن داری مهمترین چیزه ممکنه یکی هیچ فضای ارتباطی نداره ولی باگیم یاکتاب یافیلم به هرطریقی خودشوسرگرم میکنه..
      وممکنه یکی چنتامدخل ارتباطی داره ولی شناخت کافی روی روحیات خودش داره واستفاده مفید به جامیکنه
      ودرنهایت نتیجه خفن میگیره

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خببب ببین باید برای خودت مشخص کنی که مثن تایم استفادت نباید از 45 دقیقه در روز بیشتر بشه. یه اسکرین تایم بزار رو صفحه که هر وقت چشمت خورد بهش حواست باشه که مثن تا الان 30 دقیقه استفاده کردی و فقط ی ربع دیگه میتونی استفاده کنی پس گوشیو خاموش میکنی تا اون ی ربع رو تو مواقع ضروری استفاده کنی
      قطعا نمیتونیم ارتباطمون با فضای مجازیو صفر کنیم ولی میتونیم محدود ترش کنیم..
      کاری ک خودم کردم:
      اینستا و تلگرامو دیلیت اکانت کردم. چون وقتی فقط دیلیتش میکنی بعدن میتونی باز دانلودش کنی و فقط ی لاگین نیازت میشه. ولی اینجوری دوباره باید از نو همه چیو بسازی. میدونی ک چی میگم؟
      برای یوتیوب هم که همون اسکرین تایم مانعت میشه که بری ویدیو ببینی. چون ویدیوها اکثرا از 15 20 دقیقه زمانشون شروع میشه و خب تو فقط میخوای 45 دقیقه در روز از گوشیت استفاده کنی. پس قطعا 20 دقیقه از وقتتو نمیدی به یوتیوب
      الان من از بین مسنجرا فقط واتساپو نگه داشتم. اونم برای گروهای درسیو ارسال گزارش کارو این داستانا.
      حالا بعضی وقتا هم چت با دوستا یا تماسی چیزی.
      کلاب هاوس هم که من از همون اول خیلی باهاش حال نکردم . شاید 1 هفته اول ک اومده بود... واسه همین این خیلی مشکلم نیس
      اینکه گوشی هم بیرون اتاق بزاری واقعن جواب میده. ترجیحا هم خاموشش کن. ببین ی جای دور بذارش که هعی پا نشی بری سمتش. دور ترین نقطه از اتاقت

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تنها راه حلی که تونستم برای خودم در چند زمینه اعمال کنم : ارده قوی داشتن بود ! نمیرم یعمی نمی رم ! میرم یعنی میرم ! 0- 1
      مهم ترین سرنوشت کنکور حق ترمیم نمرات معدل هست:
      پویش ترمیم معدل و معدل برای کلیه رشته ها و نظام جدید و قدیم
      همه عزیزان اعضا تشریف بیاورند (جز افراد فاز منفی و مریض)

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      الان فضای مجازی از حقیقی مهمتر شده. اعتیاد دیگه معنی چندانی نداره مگر اعتیاد به سایت ها و شبکه های اجتماعی خاص

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سیستم بدنی ما ادما فقط روی راحتی تمرکز کرده روی موفق نشدن روی به دست اوردن هرچیزی به راحتی.
      این مواردی که دوستان و تمام سایت ها، فضای گفتمان مجازی و حقیقی و تمام مشاوران از ازل تا ابد روی اون تاکید دارن شدنیه اما کافی نیست

تا زمانی که از درونت روشن نشی، روشن پذیر نیستی ، ما دنبال اینیم که از بیرون روشن بشیم ولا اینکه درون خاموش است و خاموش

هر زمان فهمیدی که برای درخت کاشتن به تنها ابیاری و کوددهی نیاز نیست بلکه عشق نیازه که تمام کار رو جلو میبره

اون وقت هم میفهمی که باید دست از سوشیال مدیا و فضای اینستا و دیسکورد و سی اس گو و لیگ او لجند و دوتا 2 و ... ، فیلم های مختلف برای یک سال هم که شده برداری

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه آیفون دست دو بگیرید
      محدودیت رو واقعا حس کنید !

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوال شما منو یاد روزایی میندازه که بعد از جر و بحث طولانی با پدر و مادر میتونستیم صاحب یه اسباب بازی جذاب بشیم اما بعد چند روز بازی دیگه بیخیالش می شدیم و الان اصلا نمیدونیم کجاست.

همه این راه ها و روش ها کارآمد هستن اما مثل همون اسباب بازی های جذابین که بعد از چند روز دیگه کاربردی نیستن. احتمالا بعد یه مدتی دوباره دست به دامان سرچ میشیم تا یه روش دیگه برای مقابله با اتلاف وقت پیدا کنیم.

اتلاف وقت در فضای مجازی مشکل نیست بلکه نشانه ست. نشانه اینکه متوجه ارزشمندی زمان نیستیم. متوجه اولویت های زندگی نیستیم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن