خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 17 از 17
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ​up
      mucizelere inanırım

2. Top | #17
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      موفقیت در کنکور دیمی نیست.. خیلی وقته که نیست
      قرار نیست با برنامه ی فلان مشاور بهمان رتبه برتر هیچی حاصل بشه
      قرار نیست با جفنگیات انگیزشی شما یک شبه فیل هوا کنی
      قرار نیست با دروغ ها و تظاهر ها و نقش بازی کردنا اهدافت در زندگی حقیقی بشن
      قرار نیست همونی که بودی باشی و نتیجه ی متفاوتی حاصل بشه

اونی که 20 ساعت تراکتوری پر میکنه به اصطلاح خودش درس میخونه / اونی که از صبح تا شب با جملات مزخرف انگیزشی خودشو پر و خالی میکنه / اونی که در خیالات و اوهام و یا هر دلیل وبهانه و با هرسختی و مشکل داشته و نداشته اش خیال میکنه حقشه نتیجه بگیره و ... اینان هیچ وقت و هیچ موقع رقیب اشخاصی که دوتا رکن رو دارن نمیشن و نخواهند شد دو رکن " استمرار در تلاش + مطالعه ی هوشمندانه "

میمونی و به احتمال خیلی بالایی بازهم تهش...
      پس خوب گوش بده

تغییر جهت بساز ، زاویه های کوچکی که وقتی ماه ها بگذره یک اختلاف فاحش مثبت در تو و عملکردت نسبت به سال گذشته ایجاد خواهد کرد.
      از تغییر جهت هاتون بگید

صرفا چند مورد از مهم ترین تغییر جهت های خودم رو مربوط به زمانی که پشت کنکوری شدم ، مینویسم...
      چیزهایی که اگه از همون تابستون پشت کنکوری شکل شون نمیدادم قطعا پشت کنکور موندنم باز هم به شکست و نشدن ختم میشد.

مواردی که در ادامه قرار میگیرن دقیقا صحبت ها و افکاری هستن که خودم به خودم گفتم و تصمیماتی که گرفته شدن ( در همین بازه از سال و بعداز تجربه ی شکست در کنکورم)

_ در برنامه هات نقاط بازرسی و اصلاح شخصی نداری
      سرت رو انداختی پایین و به خیالت درس میخونی و میری جلو
      ولی هیچ نقطه بازرسی برای خودت تعریف نکردی ، چیزی که باهاش متوجه بشی توی مسیر درستی هستی یا نه ، نیازه کاراها رو برای درس خاصی کم و زیاد کنی یا نه ، نیازه استراتژی جدیدی پیاده کنی یا نه
      پس امسال نقاط بازرسی برای خودم تعریف خواهم کرد
      اما نقطه بازسیم از چه جنسی باشه ؟
      من قراره در یک آزمون تستی با سوال های تستی و محدودیت های خاص خودش مثل زمان ، شرکت کنم پس نیازه عامل سنجش خودم رو نزدیک به همین شرایط تعریف کنم

آزمون های آزمایشی ای که در سال های گذشته برگزار شده رو در هفته های خودم تعریف میکنم
      آزمون های شبیه سازی شده ای طبق بودجه بندی مطالعه ی اون هفته آخر هفته ها از خودم میگیرم و با تحلیل و برسی و آنالیز عملکردم یه نمره ی حدودی به اون هفته ام میدم
      من قراره در یک آزمون تستی شرکت کنم پس باید به زیاد آزمون زدن عادت داشته باشم نه اینکه یکی دوماه آخر چشم رو باز کنم و تازه شروع کنم به آزمون زدن و انتظار داشته باشم با چرندیات انگیزشی معجزه ای رخ بده

نقاط بازرسی آزمون محور در تمام مسیر برای خودتون تعریف کنید ، به تست زدن به آزمون زدن عادت کنید و بهبود و پیشرفتش بدید
      قرار نیست فقط با بی جهت و پرت و پلا خوندن پیشرفت درست حسابی ای شکل بگیره

_ نسبت به کمیت و کیفیت تست زدن هام بشدت بی توجه بودم

جدول آنالیز هفتگی تست زنی برای خودم میکشم و ازش کپی میگیرم و هرروز پرش میکنم
      باید دستم باشه که وضعیت تست زنیم برای هر درس درچه حاله
      وقتی آزمون شبیه سازی این آخر هفته رو از خودم گرفتم و تحلیلش کردم باید بدونم دقیقا درطول اون هفته یا هفته های قبلش برای فلان درس چقدر تست کارکردم و الان آیا باتوجه به تلاشم به همون میزان هم نتیجه گرفتم یا نه
      باید براساس جدول آنالیز تست زنی هفتگیم و برسی نقاط بازرسیم ، تصمیم بگیرم برای هفته های آینده چه تغییراتی رو توی کمیت و کیفیت تست زنیم برای هر درس پیاده کنم

ابزاری که توی بازه های هرهفته قدرتمند ترم میکنن = جدول تست زنی هفتگی + نقاط بازرسی

_ انتخاب و شناسایی محور اصلی مطالعه ی شخصی
      محور اصلی مطالعه که بیشترین بازدهی رو برای شخص من داره چیه و کدومه
      باید بشناسمش و تبدیلش کنم به محور اصلی و ستون
      اما درعین حال باید توجه کنم که این محور تبدیل به بهانه ای برای کم کاری در زمینه های دیگر نشه
      این محور مطالعه میتونه برای فردی یادداشت برداری و نوشتن باشه ... ستون اصلی مطالعه اش رو براساس یادداشت برداری پایه ریزی میکنه

_درهم خوانی و سرگردانی
      حتی اگه آزمونی ثبت نام کردم و دارم براساس بودجه بندی دوهفته یکبار هاش پیش میرم
      بازم لازمه بعنوان مثال هر جمعه نقشه راه اون هفته رو برای خودم بنویسم
      پس هر جمعه برای هر درس یک تیکه کاغد برمیدارم روزهای هفته رو مینویسم و جلوی هرروز مشخص میکنم قراره اون روز برای اون درس تمرکزم روی چی باشه چه میزان پیشروی کنم تا چه حدودی انرژیم رو بین تست زنیش و مطالعه اش یا مرورش تقسیم کنم و این برگه های اون هفته رو درتمام طول هفته روی دیوار جلوی چشمم قرار میدم و ابتدای هرروز با نگاه انداختن بهشون کارهام رو شروع میکنم

...............
      شما چه تغییرجهت هایی رو تجربه کردید ؟
      یا چه تغییرجهت هایی رو قراره شکل بدید ؟

سلام خیلی تاپیک خوبی بود فقط یک سوال میشه راجب محور اصلی مطالعه بیشتر توضیح بدی من کاملا متوجه نشدم منظورتون چیه
      تا زمانی که انجامش ندی‌ ، نمیتونی بفهمی از پسش برمیای یا نه ؟
      اگر زمانی که هنوز رقابت تموم نشده کنار بکشی،نمیتونی بفهمی اگر هنوز ادامه میدادی چه اتفاقی میوفتاد
      تا زمان اعلام نتایج مسابقه ناامید نشو
      حتی کوچکترین تلاش و حرکت از چشم داور دور نمیمونه و تو نتایج تاثیرش میده

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن