لطفا در مورد خواندن زبان راهنمایی کنید. من هر چی لغت میخونم بازم آزمون ها رو که میبینم خیلی از لغت ها رو بلد نیستم.در مورد زبان عمومی كمات مهم آزمون*های تافل خوانده شود و گرامر هم می*توان از كتاب*های زبان عمومی استفاده كرد. در مورد زبان تخصصی، كتاب فرهنگ تصویری برای كلمات تخصصی مناسب است و بهتر است كه تمام آن خوانده شود ولی اگر با كمبود وقت مواجه شدید می*توانید كلماتی كه مهم هستند در مبحث معماری را بخوانید. در مبحث Reading هم سعی شود متن*های مختلف تخصصی معماری خوانده شود و به سوالات آنها پاسخ داده شود و آمادگی مواجه با Reading و درك سوالات در كنكور را داشته باشید.

در مورد درسهایی مثل تاریخ سوال هایی وجود داره که توی منابع نیستن!در مورد روش تاریخ علاوه بر اینكه كتاب*های تاریخ باید خوانده شود، باید سعی كنید با مطالب به روز معماری در ارتباط باشید كه در این امر از طریق ارتباط با اینترنت مطالعه مجلات معماری امكان پذیر است.

من تاریخ معماری معاصر و اسلامی رو کلا مطالعه کردم. تستهای کتابها و خیلی عالی میزنم حتی گاهی بدون 1 غلط اما مخصوصا توی معماری معاصر تستهای کنکو ر رو که می بینم بازم به سوالاتی بر میخورم که نمی تونم پاسخ بدم باید چی کار کنم. یعنی لازمه که به سایتهای معماری معمارها سر بزنم یا منابع دیگری هم هست که باید مطالعه کنم؟در معماری معاصر همانطور كه از نام آن پیداست بر اساس معماری روز است و مطالب آن به صورتی هستند كه دانش داوطلب را در مورد مطالب به روز می*سنجد. برای این درس علاوه بر خواندن كتاب*های معماری معاصر باید از سایتهای معماری و مجلات معماری استفاده كرد تا با مطالب جدید هم آشنایی داشته باشید.

برای تقویت انگیزه و مطالعه بیشتر چه راهكاری را پیشنهاد می*كنید؟همیشه مثبت فكر كنید و به این مسئله توجه داشته باشید كه در صورت مطالعه بیشتر و گذاشتن وقت كافی برای درس خواندن، نتیجه مناسبی كسب خواهید كرد و در صورت قبولی، مطمئنا موقعیتهای بیشتری برای كسب موفقیت*های بهتر برای شما ایجاد می*شود.سعی كنید ساعات مطالعه مفید خود را بنویسید و آن را هر روز افزایش دهید تا بتدریج به ساعات مطالعه شما اضافه شود.

در آزمون سراسری احتمال طرح سوال از جزوات پارسه وجود دارد و چند درصد می*باشد؟هر یك از جزوات پارسه از كتاب*های مهم كه منابع كنكور می*باشد استفاده كرده*اند و در هر جزوه از چندین كتاب استفاده شده و مطالب مهم آنها خلاصه شده تا جزوه*ای كامل در مورد هر درس بدست بیاید و امكان اینكه طرح سوال از این جزوات باشد بسیار است.

من هنوز شروع نكردم به تست زدن! دیره به نظرتون؟ یا بعد از تموم كردن دور اول تست بزنم؟تست زدن برای آمادگی كنكور بسیار مهم است و در هر تست زدن داوطلبان با مطالب مهم كه در آزمون مطرح می*شود آشنا می*شوند و هنگام خواندن مجدد مطالب در صورت برخورد با آن مبحث می*توانند وقت بیشتری برای آن بگذارند و مبحث*های مهم را می*شناسند. تست*های سال*های گذشته كنكور بسیار مهم است. در ابتدای خواندن می*توانید از تستهای تالیفی استفاده كنید تا در هر مبحث تست*های كافی را هم زده باشید ولی تست*های كنكور سراسری مهم*تر هستند و حتما باید وقت كافی برای آنها گذاشت.