خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

تیتانیم دی اکسید مگه فلز نیست؟

سلام. خوندن فرمول هایی به روشی که دی و تری و تترا و اینارو میذاشتیم ( دی نیتروژن تر اکسید) رو مخصوص ترکیبات نافلزی خوندیم، تیتانیم دی اکسید مگه فلز نیست؟ نباید تیتانیم (iv) اکسید باشه؟
      سفر جاده رو دیدنه، سفر رسیدن نیست.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hls141516 نمایش پست ها
      سلام. خوندن فرمول هایی به روشی که دی و تری و تترا و اینارو میذاشتیم ( دی نیتروژن تر اکسید) رو مخصوص ترکیبات نافلزی خوندیم، تیتانیم دی اکسید مگه فلز نیست؟ نباید تیتانیم (iv) اکسید باشه؟
      حروف دی تری و... ، بیانگر تعداد گونه نافلز و ii , iv و...نشان دهنده نوع اکسایش فلزات واسطه است ، فلزات واسطه بعضی هاشون دو یا چند حالت اکسایش پیدا میکنند . مث اهن 3+ و 2+

تیتانیوم یک حالت اکسایش دارد که اونم +4 هست ، در طبیعت ما تیتانیوم دیگری نمیبینیم

اینجا هم تیتانیوم دی اکسید یعنی تیتانیوم 4+ و دوتا اکسید 2-

ضمنا لفظ فلز بودن تیتانیوم دی اکسید غلطه ! این یه ترکیب یونی هست که مشتمل از دوتا یون نافلز و یک یون فلز میباشد
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ویرایش توسط Mohamad_R : 06 تیر 1401 در ساعت 17:34

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها

حروف دی تری و... ، بیانگر تعداد گونه نافلز و ii , iv و...نشان دهنده نوع اکسایش فلزات واسطه است ، فلزات واسطه بعضی هاشون دو یا چند حالت اکسایش پیدا میکنند . مث اهن 3+ و 2+

تیتانیوم یک حالت اکسایش دارد که اونم +4 هست ، در طبیعت ما تیتانیوم دیگری نمیبینیم

اینجا هم تیتانیوم دی اکسید یعنی تیتانیوم 4+ و دوتا اکسید 2-

ضمنا لفظ فلز بودن تیتانیوم دی اکسید غلطه ! این یه ترکیب یونی هست که مشتمل از دوتا یون نافلز و یک یون فلز میباشد
      من تو کتابم نوشتم تیتانیم کاتیون های مختلف داره، حتی یکی از رنگاهش با بار 3 هست، رفتم بررسی هم کردم نوشته شده که تو منابع علمی میشه با عدد رومی هم نمایشش داد،
      حتی تیتانیم مونو اکسیدم وجود داره

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezzanr نمایش پست ها
      من تو کتابم نوشتم تیتانیم کاتیون های مختلف داره، حتی یکی از رنگاهش با بار 3 هست، رفتم بررسی هم کردم نوشته شده که تو منابع علمی میشه با عدد رومی هم نمایشش داد،
      حتی تیتانیم مونو اکسیدم وجود داره
      تو کتاب هس؟
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

5. Top | #5
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

تو کتاب هس؟
      معلومه که اومده، صفحه 48 شیمی یازدهم از عدد رومی استفاده کرده، پس این درست نیست که بگیم باید به این دلیل دی اکسید اورد، بهتره هردورو درست گرفت

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezzanr نمایش پست ها
      معلومه که اومده، صفحه 48 شیمی یازدهم از عدد رومی استفاده کرده، پس این درست نیست که بگیم باید به این دلیل دی اکسید اورد، بهتره هردورو درست گرفت
      درسته ، بنده عدد اکسایش دیگری از تیتانیوم رو منظورمه
      تو کتاب دبیرستان تاجایی که من یادمه نبود تنوعی از اعداد اکسایش تیتانیوم ( وانادیم اینا بود اما تیتانیوم یادم نی)
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

درسته ، بنده عدد اکسایش دیگری از تیتانیوم رو منظورمه
      تو کتاب دبیرستان تاجایی که من یادمه نبود تنوعی از اعداد اکسایش تیتانیوم ( وانادیم اینا بود اما تیتانیوم یادم نی)
      اینا تفکرات ازمون ازمایشه که وارد حاشیه میشه، کنکورم حتما در حد همون جدول های کتاب میده فقط

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تیتانیم دی اکسید یه اصطلاح قدیمی هست که اتفاقا تو صنایع هم همین اسم براش جا افتاده. از نظر نامگذاری علمی قطعا درست نیست. ولی خب یه چیزیه که رایجه و جا افتاده دیگه.

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

چرخ خیاطی

چرخ خیاطی راسته دوز بایو baoyu.ir

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      حرف های عامیانه رو بذارید کنار. این که به آلیاژ ها و ترکیبات مولکولی و یونی میگن فلز درست نیست.
      در درس شیمی فلز به عناصری از جدول تناوبی که تمایل به دادن الکترون دارن اطلاق میشه. نافلز و شبه فلز هم تعریفشون مشخصه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن