خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 37
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ترم ۸ پیام نور و کنکور ۱۴۰۲ (لطفاً راهنمایی کنید)

سلام ، من یکی از دوستانم الان ترم ۸ پیام نور هستش ( ورودی مهر ۱۳۹۷ ) سوالی داشت که گفتم اینجا بپرسم راهنمایی کنید
      دو ترمش مرخصی گرفته ۶ ترمش هم ۱۲ واحد برداشته اما هیچکدوم رو پاس نکرده و تو همشون غایب شده ، البته شهریه هاش رو به موقع پرداخت کرده و به دانشگاه هیچگونه بدهکار نیست
      میخواد واسه کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنه معافیت تحصیلی دانشجوییش تا آخر شهریور ۱۴۰۲ هستش ، واسه شرکت تو کنکور ۱۴۰۲ باید همین الان انصراف بده یا اینکه بعد از قبولی کنکور ۱۴۰۲ انصراف بده؟ اگه همین الان انصراف بده بهش یک سال معافیت میدن یعنی تا تیر ۱۴۰۲ و این وسط تابستون سال بعد باید بره سربازی و با کنکور و انتخاب رشته اش تداخل داره .
      اگه سال بعد هم بعد از قبولی یعنی ترم ۱۰ انصراف بده طبق این قانون پیام نور نمیتونه انصراف بده و به عنوان اخراجی معرفی میشه به نظام وظیفه :
      دانشجويان انصرافي استفاده كننده از معافيت تحصيلي حق استفاده مجدد از معافيت تحصيلي پس از پذيرفته شدن مجدد در آزمون سراسري و يا فراگير را ندارند.

دانشجويان استفاده كننده از معافيت تحصيلي, چنانچه در مدت سنوات مجاز تحصيلي موفق به اتمام تحصيل, تكميل سقف دوره و يا احراز ميانگين كل, نشوند نبايد از تحصيل انصراف دهند, بلكه بعنوان اخراجي به حوزه نظام وظيفه معرفي مي شوند, اينگونه دانشجويان در صورت گذراندن 70 واحد مصوب دوره با مدرك كارداني به خدمت وظيفه معرفي مي‌گردند.

الان بهترین راه حل واسه اینکه کنکور ۱۴۰۲ بدون مشکل شرکت کنه چیه؟ همین الان انصراف بده ، یا ترم ۹ انصراف بده یا بعد از قبولی؟ میخواد براش مشکلی پیش نیاد بابت نظام وظیفه . هیچ واحدی هم پاس نکرده.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Up

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      منم وضعیتم دقیقااااا مثل دوست شما هست ... کاش یکی پیدا بشه جوابمون رو بده

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام ترم نه انصراف بده هیچ مشکلی پیش نمیاد یعنی دی ماه بگو انصراف بده

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام منم ترم ۸ ام مثل همین دوستتون دقیقا باهمین شرایط خب اینشون باید ترم ۹ انصراف بده چون ترم ۱۰ ممکنه سازش نشه با انصرافش و اخراجی اعلام شه اما ترم ۹ موردی نداره آبان انصراف بده چون دی امتحانا شروع میشه دیگه و در انتخاب رشته سال ۱۴۰۲ نیمسال دوم رو انتخاب نکنه چون قبول شه نمیتونه بره

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad1260 نمایش پست ها
      سلام منم ترم ۸ ام مثل همین دوستتون دقیقا باهمین شرایط خب اینشون باید ترم ۹ انصراف بده چون ترم ۱۰ ممکنه سازش نشه با انصرافش و اخراجی اعلام شه اما ترم ۹ موردی نداره آبان انصراف بده چون دی امتحانا شروع میشه دیگه و در انتخاب رشته سال ۱۴۰۲ نیمسال دوم رو انتخاب نکنه چون قبول شه نمیتونه بره
      نهایتش نیمسال دوم هم قبول شه میره دفترچه پست میکنه ایست خدمت میزنه
      اما خب من فکر نکنم بشه ترم ۹ انصراف داد و بعد از انصراف فرصت یک ساله بدن
      چون از زمان شروع تحصیل ، پنج سال فرصت هست ، یعنی ورودی مهر ۹۷ تا آخر شهریور ۱۴۰۲ بهش فرصت میدن اگه مثلاً تیر ۱۴۰۱ انصراف بده مشکلی نیست تا تیر ۱۴۰۲ بهش فرصت میدن ، اما بعد از شهریور ۱۴۰۱ انصراف بده دیگه فرصت یک ساله نیست ، اگه آبان یا آذر انصراف بده فرصت تا آبان یا آذر سال بعد نیست فرصت تا شهریور سال بعده.
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
      ویرایش توسط Amir_H80 : 03 تیر 1401 در ساعت 15:18

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شرایط منم مثل شماست ولی من ترم ۷ هستم ، به نظرتون بهمن ماه انصراف بدم؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      Up

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میشه داداش؟یعنی اینجور نیس که بعد انصراف اگه دفترچه پست کنی نذارن ایست خدمت بزنی؟ چون مهلت یه ساله یا برا سربازیه یا دانشگاه

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      نهایتش نیمسال دوم هم قبول شه میره دفترچه پست میکنه ایست خدمت میزنه
      اما خب من فکر نکنم بشه ترم ۹ انصراف داد و بعد از انصراف فرصت یک ساله بدن
      چون از زمان شروع تحصیل ، پنج سال فرصت هست ، یعنی ورودی مهر ۹۷ تا آخر شهریور ۱۴۰۲ بهش فرصت میدن اگه مثلاً تیر ۱۴۰۱ انصراف بده مشکلی نیست تا تیر ۱۴۰۲ بهش فرصت میدن ، اما بعد از شهریور ۱۴۰۱ انصراف بده دیگه فرصت یک ساله نیست ، اگه آبان یا آذر انصراف بده فرصت تا آبان یا آذر سال بعد نیست فرصت تا شهریور سال بعده.
      من زنگ زدم از نظام وظیفم پرسیدم قبل از ترم ۱۰ انصراف بدی ۱سال فرصت معرفی داری به دانشگاه یا نظام وظیفه برای خدمت

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      من زنگ زدم از نظام وظیفم پرسیدم قبل از ترم ۱۰ انصراف بدی ۱سال فرصت معرفی داری به دانشگاه یا نظام وظیفه برای خدمت
      آها
      گفتم که من در این مورد مطمئن نبودم اما خب چون به شما نظام وظیفه این حرف رو زده میشه اطمینان کرد ، فقط میمونه موافقت خود دانشگاه با انصراف (چون بعضی دانشگاه های پیام نور موقع انصراف به خصوص ترم ۸ به بعد یکم موقع انصراف بد برخورد میکنن به خصوص اگه واحد پاس نکرده باشی یا کم واحد پاس کرده باشی)

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      آها
      گفتم که من در این مورد مطمئن نبودم اما خب چون به شما نظام وظیفه این حرف رو زده میشه اطمینان کرد ، فقط میمونه موافقت خود دانشگاه با انصراف (چون بعضی دانشگاه های پیام نور موقع انصراف به خصوص ترم ۸ به بعد یکم موقع انصراف بد برخورد میکنن به خصوص اگه واحد پاس نکرده باشی یا کم واحد پاس کرده باشی)
      دقیقا همینه بستگی به دانشگاه داره اگه مسئولاش خانم باشن کمتر اذیت میکنن اقاباشه گنداخلاقه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود بر دوستانی که مخاطب این تاپیک هستن ، عزیزان توجه کنید که شما باید قبل از ترم ۱۰ انصراف بدین تا مشکلی براتون بوجود نیاد بنابراین توصیه میکنم اواخر بهمن یا نیمه اول اسفند جاری برای انصرافتون اقدام کنید که مرحله اولش رو باید در سایت سامانه گلستان انجام بدید و مرحله دومش هم به صورت حضوری برید دانشگاه انجام بدید که نیم ساعت بیشتر کار نداره و مشکلی هم برای انصراف ندارید و دانشگاه کاملا همکاری میکنه در هر شرایطی ؛ البته توجه کنید که وقتی ترم ۹ انصراف میدید در کنکوری که شرکت میکنید فقط میتونید ترم مهرماه در دانشگاه جدیدتون پذیرش بشید و اینکه اگر ترم بهمن ماه قبول شید میتونید با پست دفترچه و ایست خدمت برید ثبت نام کنید ترم بهمن یا اینکه نمیشه رو باید بپرسید و حالا اگر کسی متوجه این مورد آخر شد لطفا اینجا بگه که بقیه هم مطلع بشن
      ویرایش توسط Javad1376 : 05 تیر 1401 در ساعت 20:08

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید ولی تا جایی که من میدونم فقط ترم مهر سال بعد میتونن پذیرش بشن و برای ترم بهمن نمیتونن چون سنواتشون تموم میشه حالا باز اگر کسی اطلاعی داشت ممنون میشیم که بقیه رو هم آگاه کنن

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Javad1376 نمایش پست ها
      ببخشید ولی تا جایی که من میدونم فقط ترم مهر سال بعد میتونن پذیرش بشن و برای ترم بهمن نمیتونن چون سنواتشون تموم میشه حالا باز اگر کسی اطلاعی داشت ممنون میشیم که بقیه رو هم آگاه کنن
      سلام
      این مورد رو من خودم هم برام سوال بود البته من خودم ترم ۲ پیام نور هستم ، دیروز تماس گرفتم با نظام وظیفه و گفتش که اون یک سال معافیت بعد از تحصیل ربطی به این نداره که کی فارغ التحصیل میشی یا کی انصراف میدی ، البته در مورد اخراج داستان فرق میکنه . اما کارشناسش گفتش که همونطور که کسی که ترم ۱۰ فارغ التحصیل میشه یک سال فرصت نظام وظیفه داره ، کسی هم که ترم ۹ انصراف میده هم یک سال فرصت نظام وظیفه داره.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)