خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 31
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

هفته‌ی پایانی

...
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:51

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ممنون بابت تایپیک مفیدتون فقط با قسمت ساعت مطالعش مخالفم خود ایناز مارالی تو مصاحبش گفته بود هفته اخر روزی 14 15ساعت میخونده و بخاطر ساعت مطالعه بالاش تک شده

3. Top | #3
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید
      من نمی‌دونم چرا این هفته پایانی کنکور ۱۴۰۱ اینقدر حالم بد شده! با اینکه ۱۴۰۲ ایی هستم ! شبا ساعت ۳ بیدار میشم و خوابم نمیبره همشم به فکر روز های از دست رفته هستم که حدوداً ۱۱۰۰ روز وقت داشتم ولی الآن ۳۶۵ روز . با اینکه خیلی خوب خوندم ولی خوابای چرت و پرت میبینم. خواب میبینم افتادم زیر کولر برگه هام دارن از میز جدا میشن و.... چه کنم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیررضا ح نمایش پست ها
      سلام خسته نباشید
      من نمی‌دونم چرا این هفته پایانی کنکور ۱۴۰۱ اینقدر حالم بد شده! با اینکه ۱۴۰۲ ایی هستم ! شبا ساعت ۳ بیدار میشم و خوابم نمیبره همشم به فکر روز های از دست رفته هستم که حدوداً ۱۱۰۰ روز وقت داشتم ولی الآن ۳۶۵ روز . با اینکه خیلی خوب خوندم ولی خوابای چرت و پرت میبینم. خواب میبینم افتادم زیر کولر برگه هام دارن از میز جدا میشن و.... چه کنم
      یه سال زمان خیلی خوبیه برای موفقیت تو کنکور شما حتی اگه پایه رو بد خونده باشید هم جبران میشه که فک نمیکنم بد خونده باشی بیشتر استرس الکی داری.اصلا به روز های از دست رفته فکر نکن و سعی کن همین یه سال رو عالی بخونی بهترین رتبه رو میاری.

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط بهار99 نمایش پست ها
      ممنون بابت تایپیک مفیدتون فقط با قسمت ساعت مطالعش مخالفم خود ایناز مارالی تو مصاحبش گفته بود هفته اخر روزی 14 15ساعت میخونده و بخاطر ساعت مطالعه بالاش تک شده
      سلام
      ممنون از لطفت امیدوارم کمک کننده بوده باشه

بله نظر شما هم درسته... به همین دلیل ابتدای صحبت هام گفتم که نوشته هام صرفا نظر و تجربه ی شخصی دوران کنکوری خودم هست نه قانون یا فرمول

یک گروهی از بچه ها هستن که اگه کم بخونن استرس بیشتری میگیرن و به همین دلیل ساعت مطالعه شون رو بالا نگه میدارن ولی اینجوری هم نیست که بگیم بخاطر 15 ساعت درس خوندن توی هفته آخر رتبه شدن و اگه هفته آخر مثلا 8 یا 9 ساعت درس میخوندن رتبه نمیشدن ... نه همچین چیزی هم نیست ، این بیشتر بخاطر همون تفاوت آدماست که ممکنه یک دسته برای اینکه استرس شون کمتر بشه حتی هفته آخر اون میزان که شما مثال زدی مطالعه میکنن و خب نمیشه گفت کارشون غلطه ، کارشون میتونه برای خودشون و براساس خودشناسی خودشون صحیح باشه درحالی که همون کار ممکنه برای یک عده دیگه بیشتر به ضرر باشه تا به سودشون...

به عنوان مثال
      خود من ، آزمون های آخرم افت تراز شدیدی پیدا کردم
      حتی یکی از آزمون های جامع رو که شرکت کردم همون ابتدای آزمون دیدم قشنگ هیچی نمیفهمم و هیچی یادم نمیاد... اون آزمون رو همونجا رها کردم و انقدر روحیه ام داغون بود آزمون رو همون ابتدای کار رها کردم (البته کارم اصلا درست نبود)

من تحت این شرایط مشکلم اصلا درس خوندن بیشتر نبود
      اگه هفته آخر درست حسابی برای روحیه و ذهنم زمان نمیذاشتم و فقط میشستم 15 ساعت پر میکردم قطعا نمیتونستم رتبه ی 373 رو حتی توی خواب هم ببینم...

باز هم میگم
      راه های مختلف برای آدمای متفاوت و شرایطی که دارن میتونه متغیر باشه
      نه به شما و نه به هیچ شخصی پیشنهاد نمیکنم کسی رو مرجع تقلید 100 درصدی قرار بدن یا اسطوره سازی بکنن
      استفاده از نظر و تجربیات همدیگه خیلی مفید و خوبه به شرطی که از فیلتر تفکر و اثر انگشت خودمون هم رد بشه و شخصی سازی بشه

بهترینا رو براتون آرزو میکنم
      حسابی موفق باشید

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید
      منم پارسال هر چی کنکور نزدیکتر میشد استرس میگرفتم
      نگران نباش
      استرس سال کنکور یکی اوایلشه که دیگه کنکوریدمحسوب میشی یکی اواخرش
      بقیه‌اش تا حدودی ریلکسی
      ویرایش توسط Aytakso : 01 تیر 1401 در ساعت 23:41

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها

سلام
      ممنون از لطفت امیدوارم کمک کننده بوده باشه

بله نظر شما هم درسته... به همین دلیل ابتدای صحبت هام گفتم که نوشته هام صرفا نظر و تجربه ی شخصی دوران کنکوری خودم هست نه قانون یا فرمول

یک گروهی از بچه ها هستن که اگه کم بخونن استرس بیشتری میگیرن و به همین دلیل ساعت مطالعه شون رو بالا نگه میدارن ولی اینجوری هم نیست که بگیم بخاطر 15 ساعت درس خوندن توی هفته آخر رتبه شدن و اگه هفته آخر مثلا 8 یا 9 ساعت درس میخوندن رتبه نمیشدن ... نه همچین چیزی هم نیست ، این بیشتر بخاطر همون تفاوت آدماست که ممکنه یک دسته برای اینکه استرس شون کمتر بشه حتی هفته آخر اون میزان که شما مثال زدی مطالعه میکنن و خب نمیشه گفت کارشون غلطه ، کارشون میتونه برای خودشون و براساس خودشناسی خودشون صحیح باشه درحالی که همون کار ممکنه برای یک عده دیگه بیشتر به ضرر باشه تا به سودشون...

به عنوان مثال
      خود من ، آزمون های آخرم افت تراز شدیدی پیدا کردم
      حتی یکی از آزمون های جامع رو که شرکت کردم همون ابتدای آزمون دیدم قشنگ هیچی نمیفهمم و هیچی یادم نمیاد... اون آزمون رو همونجا رها کردم و انقدر روحیه ام داغون بود آزمون رو همون ابتدای کار رها کردم (البته کارم اصلا درست نبود)

من تحت این شرایط مشکلم اصلا درس خوندن بیشتر نبود
      اگه هفته آخر درست حسابی برای روحیه و ذهنم زمان نمیذاشتم و فقط میشستم 15 ساعت پر میکردم قطعا نمیتونستم رتبه ی 373 رو حتی توی خواب هم ببینم...

باز هم میگم
      راه های مختلف برای آدمای متفاوت و شرایطی که دارن میتونه متغیر باشه
      نه به شما و نه به هیچ شخصی پیشنهاد نمیکنم کسی رو مرجع تقلید 100 درصدی قرار بدن یا اسطوره سازی بکنن
      استفاده از نظر و تجربیات همدیگه خیلی مفید و خوبه به شرطی که از فیلتر تفکر و اثر انگشت خودمون هم رد بشه و شخصی سازی بشه

بهترینا رو براتون آرزو میکنم
      حسابی موفق باشید
      چطوری روحیتون رو برای کنکورتون اوکی کردین؟چون منم الان واقعا حال روحی خوبی ندارم ممنون میشم کمکم کنین

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      چطوری روحیتون رو برای کنکورتون اوکی کردین؟چون منم الان واقعا حال روحی خوبی ندارم ممنون میشم کمکم کنین
      توی این مورد قطعا خودت هستی که بهترین کمک رو میتونی به خودت کنی...

من تا جایی که یادمه کارایی که کردم اینا بود
      مجازی رو کمترش کردم از چیزا یا افرادی که بهم انرژی منفی میدادن دور شدم
      کیفیت خوابم رو بهتر کردم
      یمقدار بیشتر با خدا حرف زدم ( ممکنه هرشخصی طریقه ی آرامش گرفتنش متفاوت باشه ، یکی با دیدن طبیعت ، یکی با شنیدن موسیقی آرامش بخش و مثبت و ...)
      به خودم قول دادم هرچی که شد توی روز کنکور سرجلسه تا ته ته تهش بجنگم و فقط تمرکزم رو بذارم روی اینکه بهترین خودم باشم
      تغییرات مثبتی که طی یک سال گذشته داشتم رو مرور کردم
      با خودم مرور کردم برای چی این مسیر رو شروع کردم ، چه سختی هایی رو از سر گذروندم که به اینجا برسم و حالا نباید عقب بکشم
      به خودم گفتم همه ی این تجربیات و بالا پایین ها باعث شدن قوی تر بشم ، شخصیتم ساخته بشه

یمقدار توی بعضی تایم هام فیلم های کمدی نگاه میکردم
      بعضی کارایی که حالم رو خوب میکرد به روزام اضافه کردم
      درس و مرور هم به اندازه اش انجام میدادم...

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات

توی این مورد قطعا خودت هستی که بهترین کمک رو میتونی به خودت کنی...

من تا جایی که یادمه کارایی که کردم اینا بود
      مجازی رو کمترش کردم از چیزا یا افرادی که بهم انرژی منفی میدادن دور شدم
      کیفیت خوابم رو بهتر کردم
      یمقدار بیشتر با خدا حرف زدم ( ممکنه هرشخصی طریقه ی آرامش گرفتنش متفاوت باشه ، یکی با دیدن طبیعت ، یکی با شنیدن موسیقی آرامش بخش و مثبت و ...)
      به خودم قول دادم هرچی که شد توی روز کنکور سرجلسه تا ته ته تهش بجنگم و فقط تمرکزم رو بذارم روی اینکه بهترین خودم باشم
      تغییرات مثبتی که طی یک سال گذشته داشتم رو مرور کردم
      به خودم گفتم همه ی این تجربیات و بالا پایین ها باعث شدن قوی تر بشم ، شخصیتم ساخته بشه

یمقدار توی بعضی تایم هام فیلم های کمدی نگاه میکردم
      بعضی کارایی که حالم رو خوب میکرد به روزام اضافه کردم
      درس و مرور هم به اندازه اش انجام میدادم...
      اینقدر حجم مطالب زیاده نمی دونم چیکار کنم از یه طرف نکته وتست هام ازمون ها جزوه ها کتاب درسی حفظیات سر همین عصبی شدم.نمی دونم شایدم خدا رو تو زندگیم کم دارم مرسی که تجربت رو بهم گفتی همیشه بدرخشی اقای دکتر

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اینقدر حجم مطالب زیاده نمی دونم چیکار کنم از یه طرف نکته وتست هام ازمون ها جزوه ها کتاب درسی حفظیات سر همین عصبی شدم.نمی دونم شایدم خدا رو تو زندگیم کم دارم مرسی که تجربت رو بهم گفتی همیشه بدرخشی اقای دکتر
      آره واقعا حق داری... مطالب حجمشون بالاست
      اگه هم آدم سرشون وسواس پیدا کنه دیگه اوضاع رو سخت تر میکنه...

یسری سوال ها و مثال هایی هستن که حل کردن و نگاه انداختن بهشون دربرگیرنده چندین صفحه درسنامه هست و حکم فلش بک بخش زیادی از مطلب و یادگیری های گذشته رو دارن
      خیلی از بخش ها رو با این سوالا و مثال ها میتونید بازیابی کنید
      باقی مطالب رو هم بهتره اولویت بندی شده و تا جای ممکن هدفمند و مرتب و زنجیروار دوره کنید چون اگه توی حالت دست پاچگی و درهم برهم مرور کنید مطالب اونجوری که باید ته نشین و مستحکم نمیشن

خوندنتون هم به هدف مرور و تورق باشه نه به هدف یادگیری از صفر و وسواس گونه...
      سرجلسه قطعا میتونید به خیلی از سوال ها پاسخ بدید
      ولی یادتون باشه با یک سری از سوال ها کشتی نگیرید چون هم انرژی هم زمان و هم شانس دیدن و حل کردن باقی سوال هایی که ممکنه خیلی هاشون رو بلد باشید رو ازتون میگیره
      حتما جوری استراتژی بریزید که سر جلسه تقریبا همه سوال ها رو ببینید و به همه سوال هایی که بلد هستید مطمعن پاسخ داده باشید

اگه سر جلسه احساس خستگی یا بهم ریختگی ذهنی پیدا کردید
      درحد چندثانیه چشمتون رو ببندید ، چندتا نفس عمیق بکشید ، یه چیز شیرین کوچولو بخورید و همچنین یکم آب...ذهنتون روهم تا جای ممکن رها و شفاف و متمرکز نگه دارید

قطعا مزد تلاش هات رو میگیری

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید
      سلام ممنون سلامت باشی

از این لحاظ که از الان دغدغه اینو داری که خوب پیش بری و این مسیر رو مصمم انتخاب کردی خیلی خوبه
      ولی اینکه به این میزان از کنکور برای خودت غول ساختی خوب نیست... موفقیت توی کنکور ساده هست ولی آسون نیست

استمرار و موندن توی مسیر و به خاکی نزدن و به درستی تلاش کردن قطعا هرشخصی که واقعا بخواد و انجامشون بده میتونه به هدفش برسه و این دوره رو با موفقیت پشت سر بذاره...
      از الان با برنامه و پشت کار و مستمر تلاش کن
      ولی از کنکور برای خودت غول و سد نساز... ازش یه بت شکست برای خودت نساز

تو قطعا میتونی به بهترین شکل ممکن پشت سرش بذاری
      کافیه واقعا بخوای و در مسیر بمانی
      دست از گذشته بکش و از همین امروزت عالی بهره برداری کن و برای آینده ی نزدیک و دورت یه نمایی رو نقشه برداری کن و هدف گذاری و برنامه داشته باش

در مسیر بمان رفیق
      موفق باشی

12. Top | #12

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون خیلی مفید بود .
      من خودم یه جدول دارم که توش از خودم درصد آزمون های عمومی که از خودم میگیرم رو ثبت میکنم . اون آزمون های اول از خودم که گرفتم درصدام خوب بود اما الان هرچی بیشتر که میگذره درصدام هی پائین تر میاد و خیلی استرس گرفتم درخدیکه می‌خوام برم سراغ همایش ها .خواستم بپرسم تجربه ای در این مورد ندارید؟ ممکنه بخاطر این بوده باشه که جمع‌بندی بدی داشتم ؟
      "دردی که انسان را ب سکوت وا میدارد
      بسیار سنگین تر از دردیست
      ک انسان را ب فریاد وا می‌دارد!
      و انسان ها فقط به فریاد هم میرسند
      نه به سکوت هم.."

فروغ فرخزاد

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Aramesh_ نمایش پست ها
      خیلی ممنون خیلی مفید بود .
      من خودم یه جدول دارم که توش از خودم درصد آزمون های عمومی که از خودم میگیرم رو ثبت میکنم . اون آزمون های اول از خودم که گرفتم درصدام خوب بود اما الان هرچی بیشتر که میگذره درصدام هی پائین تر میاد و خیلی استرس گرفتم درخدیکه می‌خوام برم سراغ همایش ها .خواستم بپرسم تجربه ای در این مورد ندارید؟ ممکنه بخاطر این بوده باشه که جمع‌بندی بدی داشتم ؟
      سلام بر آشنای قدیمی
      امیدوارم حالت خوب باشه

باید ببینی اون آزمون هایی که درصدهات بالاتر بوده ، احیانا سوال هاش قبلا برات اسپویل نشده بودن (منظور اینکه قبلا تست هاش رو زیاد دیده باشی و پاسخ ها به چشم و ذهنت خیلی آشنا میومدن و همین میتونه باعث بشه توی اون آزمون ها درصدهات به شکل حبابی و نسبتا غیر واقعی خیلی بالاتر از معمول باشه)
      یا اینکه ممکنه سطح آزمون ها و سطح سوال هاشون نسبت بهم متغیر و متفاوت بوده باشن و خب دراینصورت تا میزانی کاهش درصد چیز خیلی عجیب و خیلی نگران کننده ای نیست (تا زمانی که عملکرد نسبی شما توی محدوده امنیت خودش باقی باشه)

برای همایش
      اگر هم میخوای استفاده کنی ، من نظرم اینکه یهو نشینی برای همه ی دروس تمام ساعت هات رو با همایش دیدن پر بکنی
      خودت وضعیت و شرایطی که داری رو برسی کن و برای تعداد محدودی از دروس که طی سال نسبتا اوضاعت توشون متوسط یا خوب بوده و الان فکر میکنی یمقدار دچار افت شدی یا نیاز به فلش بک جامع داری ، برای این دروس از همایش استفاده بکن .... نگاه انداختن به آنالیز آزمون هات ، مرور تست های منتخب یا مروری و تورق سریع یا استفاده از کتابای جمع و جوره جمع بندی طور و همچنین تورق بخش های مهم کتاب درسی هم فراموش نشه

بهترینا برات رقم بخوره

15. Top | #15
      کاربر فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات

سلام بر آشنای قدیمی
      امیدوارم حالت خوب باشه

باید ببینی اون آزمون هایی که درصدهات بالاتر بوده ، احیانا سوال هاش قبلا برات اسپویل نشده بودن (منظور اینکه قبلا تست هاش رو زیاد دیده باشی و پاسخ ها به چشم و ذهنت خیلی آشنا میومدن و همین میتونه باعث بشه توی اون آزمون ها درصدهات به شکل حبابی و نسبتا غیر واقعی خیلی بالاتر از معمول باشه)
      یا اینکه ممکنه سطح آزمون ها و سطح سوال هاشون نسبت بهم متغیر و متفاوت بوده باشن و خب دراینصورت تا میزانی کاهش درصد چیز خیلی عجیب و خیلی نگران کننده ای نیست (تا زمانی که عملکرد نسبی شما توی محدوده امنیت خودش باقی باشه)

برای همایش
      اگر هم میخوای استفاده کنی ، من نظرم اینکه یهو نشینی برای همه ی دروس تمام ساعت هات رو با همایش دیدن پر بکنی
      خودت وضعیت و شرایطی که داری رو برسی کن و برای تعداد محدودی از دروس که طی سال نسبتا اوضاعت توشون متوسط یا خوب بوده و الان فکر میکنی یمقدار دچار افت شدی یا نیاز به فلش بک جامع داری ، برای این دروس از همایش استفاده بکن .... نگاه انداختن به آنالیز آزمون هات ، مرور تست های منتخب یا مروری و تورق سریع یا استفاده از کتابای جمع و جوره جمع بندی طور و همچنین تورق بخش های مهم کتاب درسی هم فراموش نشه

بهترینا برات رقم بخوره
      متوجه شدم .متشکرم از لطف شما که این سالها همیشه راهنمای خوبی برای من بودید
      تنتون سلامت آقای دکتر
      "دردی که انسان را ب سکوت وا میدارد
      بسیار سنگین تر از دردیست
      ک انسان را ب فریاد وا می‌دارد!
      و انسان ها فقط به فریاد هم میرسند
      نه به سکوت هم.."

فروغ فرخزاد

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن