خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

کنکور ارشد،از چه زمانی باید برای کنکور ارشد بخونیم و چطوری بخونیم؟

سلام،من ترم ۴ رشته ی مهندسی شیمی هستم،از چه زمانی باید برای کنکور ارشد بخونم؟قصدم اینه در کنکور ارشد رتبه ی بالایی کسب کنم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام از ترم ۶به بعد باید به فکر باشی ، درضمن الان تنها کار شما اینه معدل خودتو ببری بالا و درس هایی که ارشد میخوای امتحان بدی رو خوب یاد بگیری

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Maja7080 نمایش پست ها
      سلام،من ترم ۴ رشته ی مهندسی شیمی هستم،از چه زمانی باید برای کنکور ارشد بخونم؟قصدم اینه در کنکور ارشد رتبه ی بالایی کسب کنم
      به نظرم زیاد درگیر کنکور نشو فعلا. هدفت رو مشخص کن و بعد برنامه ریزی کن.
      اگه هدف داشتن شغل خوب و درامد هست، بیشتر به سمت کاراموزی و انجام پروژه عملی برو (قاعدتا قبلش باید نرم افزار ها و زبان برنامه نویسی و ... رو مسلط بشی یا در حد خوبی یاد بگیری)
      اگه هدف اپلای هست معدل رو خوب نگه دار یا معدلت رو بیشتر کن و رو زبان کار کن (هم برای اپلای کارامدی داره و هم برای ارشد و هم برای اشتغال). زبان یه الزام هست یادگیری اش. رو زبان خیلی تمرکز کن.

چند تا چیز رو بهت میگم یادت نگه دار(یاد بگیر و در موردشون مطالب بخون و انجام بده)

قانون ۸۰-۲۰ رو مسلط شو
      تکنیک پومودورو (Pomodoro) رو مسلط شو
      زبان رو روش اساسی کار کن
      معدل رو سعی کن بالا نگه داری و اگه اپلای میخوای بکنی سعی کن در هیچ درسی زیر ۱۶ نگیری (اگه گرفتی هم زیاد مشکلی نداره ولی نگرفتنش بهتره)

همونطور که دوستمون گفتن، از ترم حدود ۵-۶ شروع کن به مطالعه برای کنکور. به نظرم از ترم ۵ شروع کن چون اگه کاراموزی و پروژه داشته باشی ، یه ترم اش برای همین دو تا به هدر میره. من از همین ترم یعنی ترم ۶ شروع کردم (ترم ۷ تموم میشه) و میگم کاش کمی زودتر شروع کرده بودم و وقت بیشتری داشتم چون کاراموزی و پروژه زمان زیاد میگیرن در کنار دروس ترمای اخر. برای مطالعه کنکور اول یه دور در قالب مطالعه مفهومی بخون (از روی کتابای مرجع، همراه با حل تمرینات به اندازه معقول. مثلاً در حدود ۱۵ تمرین در یک فصل با ۱۰۰ تمرین) و بعد از حدود ۶-۷ ماه مونده به کنکور شروع کن فقط تستی کار کردن و شرکت در ازمونای ازمایشی (اینو توصیه و تاکید اساسی میکنم روش). هر روز ۲ ساعت به یادگیری زبان برنامه نویسی و نرم افزار تخصصی اختصاص بده و ۲ ساعت به مطالب خیلی پایه ای و بنیادی از رشته خودت که فکر میکنی در اون ضعیف هستی و اونو تا زمانی که کامل مسلط نشدی ادامه بده (شاید تا اواخر ارشد طول کشید ولی ارزشش رو داره. مثلا یکی شاید ریاضی پایه اش ضعیف باشه. هر روز ۲ ساعت زمان گذاشتن برای یکی دو سال نتیجه عالی میده).
      موفق باشید.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ارشد اینجوریه :

سه چهارتا درس که توش خوب هستی + زبان رو میخونی از روی منبعی که بچه هاتون قبول شدن. من با این روش دانشگاه شریف هم قبول شدم.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Biomedical Eng نمایش پست ها
      ارشد اینجوریه :

سه چهارتا درس که توش خوب هستی + زبان رو میخونی از روی منبعی که بچه هاتون قبول شدن. من با این روش دانشگاه شریف هم قبول شدم.
      یعنی مثل کنکور کارشناسی لازم نیست همه دروس رو بخونیم؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 66598 نمایش پست ها
      به نظرم زیاد درگیر کنکور نشو فعلا. هدفت رو مشخص کن و بعد برنامه ریزی کن.
      اگه هدف داشتن شغل خوب و درامد هست، بیشتر به سمت کاراموزی و انجام پروژه عملی برو (قاعدتا قبلش باید نرم افزار ها و زبان برنامه نویسی و ... رو مسلط بشی یا در حد خوبی یاد بگیری)
      اگه هدف اپلای هست معدل رو خوب نگه دار یا معدلت رو بیشتر کن و رو زبان کار کن (هم برای اپلای کارامدی داره و هم برای ارشد و هم برای اشتغال). زبان یه الزام هست یادگیری اش. رو زبان خیلی تمرکز کن.

چند تا چیز رو بهت میگم یادت نگه دار(یاد بگیر و در موردشون مطالب بخون و انجام بده)

قانون ۸۰-۲۰ رو مسلط شو
      تکنیک پومودورو (Pomodoro) رو مسلط شو
      زبان رو روش اساسی کار کن
      معدل رو سعی کن بالا نگه داری و اگه اپلای میخوای بکنی سعی کن در هیچ درسی زیر ۱۶ نگیری (اگه گرفتی هم زیاد مشکلی نداره ولی نگرفتنش بهتره)

همونطور که دوستمون گفتن، از ترم حدود ۵-۶ شروع کن به مطالعه برای کنکور. به نظرم از ترم ۵ شروع کن چون اگه کاراموزی و پروژه داشته باشی ، یه ترم اش برای همین دو تا به هدر میره. من از همین ترم یعنی ترم ۶ شروع کردم (ترم ۷ تموم میشه) و میگم کاش کمی زودتر شروع کرده بودم و وقت بیشتری داشتم چون کاراموزی و پروژه زمان زیاد میگیرن در کنار دروس ترمای اخر. برای مطالعه کنکور اول یه دور در قالب مطالعه مفهومی بخون (از روی کتابای مرجع، همراه با حل تمرینات به اندازه معقول. مثلاً در حدود ۱۵ تمرین در یک فصل با ۱۰۰ تمرین) و بعد از حدود ۶-۷ ماه مونده به کنکور شروع کن فقط تستی کار کردن و شرکت در ازمونای ازمایشی (اینو توصیه و تاکید اساسی میکنم روش). هر روز ۲ ساعت به یادگیری زبان برنامه نویسی و نرم افزار تخصصی اختصاص بده و ۲ ساعت به مطالب خیلی پایه ای و بنیادی از رشته خودت که فکر میکنی در اون ضعیف هستی و اونو تا زمانی که کامل مسلط نشدی ادامه بده (شاید تا اواخر ارشد طول کشید ولی ارزشش رو داره. مثلا یکی شاید ریاضی پایه اش ضعیف باشه. هر روز ۲ ساعت زمان گذاشتن برای یکی دو سال نتیجه عالی میده).
      موفق باشید.
      ممنونم از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی
      میشه بگی معدل حدود چند باشه خوبه؟هم برای ارشد هم برای اینکه کلا جز معدل خوبا به حساب بیام،من الان معدلم ۱۶.۶۰ هست باید به بالای ۱۷ برسم؟

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام عزیز
      اول اینکه به نظرم اول برو سراغ ترم بالایی ها و یا ارشدی های رشته خودت که دقیق راهنماییت کنن. چون کنکور ارشد دیگه رشته به رشته فاز متفاوتی داره.

اما چند توصیه کلی:
      قطعا از ترم 4 زوده. ولی بستگی داره بخوای چند ترمه تموم کنی. اگه 8 ترمه میخوای تموم کنی و همون وسط ترم 8 میخوای کنکور ارشد بدی دیگه بهتره که از ترم 6 درگیر شده باشی (بازم میگم بهتره از هم رشته ای هات بپرسی) ولی اگه میخوای سال بعدش کنکور بدی ینی سال پنجم لیسانس خوب میتونی خیلی دیرتر شرو کنی.
      اگه بتونی معدلتو تا اخر ترم 6 بیاری بالا و جزو 20 درصد برتر هم ورودی هات باشی و 8 ترمه تموم کنی میتونی ارشد مستقیم شی و بدون کنکور تو همون دانشگاهی که هستی بمونی و ارشد بخونی(دقیقشو از آموزش دانشگاهت بپرس). یا اگه معدل خوبی داری (در حد رنک 1 و 2) میتونی درخواست بدی برا ارشد مستقیم واسه دانشگاهای خوب(البته در صورتی که دانشگاه الانت هم نسبتا اوکی باشه)
      سه اینکه به قول دوستان اگه به فکر اپلای هستی در کل معدلتو بالا نگهدار. بسیار مهم عه.

موفق باشی
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنونم از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی
      میشه بگی معدل حدود چند باشه خوبه؟هم برای ارشد هم برای اینکه کلا جز معدل خوبا به حساب بیام،من الان معدلم ۱۶.۶۰ هست باید به بالای ۱۷ برسم؟
      هر چقدر بیشتر بهتر ولی معدل ۱۶ به بالا کافیه(برای اپلای و کنکورارشد). معدل وقتی مهم میشه که رتبه خیلی خوب بخوای برای ارشد (مثلا زیر ۱۰۰ برای دانشگاه های تاپ. و اگه برای رتبه تک رقمی بخوای معدل بالای ۱۷-۱۸ ترجیحا بالای ۱۸ یه الزامه و گرنه درصد ها باید خیلی زیادتر باشن تا جبران معدل کنن.)
      هنوز اوایل ترم ۵ ام هستی پس به نظرم میتونی تا حدود ۱۷.۵ و اینا معقولانه معدل بیشتر کنی.
      من خودم این ترم ۶ امم بود که تموم شد و معدل ام خیلی تو ارشد کمک ام کرد (در حد نصف کردن رتبه ام! من معدل کل ام ۱۸ هست)

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن