خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

به هم فکریتون نیاز دارم

سلام من ۲۸ سالمه و لیسانس مترجمی زبان دارم دانشگاه آزاد معدل دیپلمم ۱۹/۶۳ هستش شاغل هم هستم کارمم جوریه درآمدم خوبه و میتونم دست شاگرد بدم
      مشکلم اینه چند سالی دلم میخواد دوباره کنکور بدم پزشکی خیلی دوست دارم دندون و دارو ن فقط پزشکی نمیدونم چکار کنم دو دلم اگه بخونم و قبول بشم تقریبا ۱۰ سالی درگیرم((مشکلم فقط همین هستش))خلاصه نمیدونم چکار کنم اگه تجربه ای دارید یا راهکاری ممنون میشم راهنمایی کنید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شما اول قبول شو بعد به ده سال درگیریش فکر کن

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaa75 نمایش پست ها
      سلام من ۲۸ سالمه و لیسانس مترجمی زبان دارم دانشگاه آزاد معدل دیپلمم ۱۹/۶۳ هستش شاغل هم هستم کارمم جوریه درآمدم خوبه و میتونم دست شاگرد بدم
      مشکلم اینه چند سالی دلم میخواد دوباره کنکور بدم پزشکی خیلی دوست دارم دندون و دارو ن فقط پزشکی نمیدونم چکار کنم دو دلم اگه بخونم و قبول بشم تقریبا ۱۰ سالی درگیرم((مشکلم فقط همین هستش))خلاصه نمیدونم چکار کنم اگه تجربه ای دارید یا راهکاری ممنون میشم راهنمایی کنید
      سلام
      اگه درآمدت خوبه( نمیدونم منظورت چقدره)بنظرم نیا سمت کنکور
      چکاریه

اگه میخوای خودتو درگیر کنی

قبلش از سختیای رقابت کنکور( که سال به سال هم با این وضع داره بیشتر میشه) با خبر شو ببین توانشو داری یا نه

درباره پزشکی
      اگه آدم به چیزی (علاقه)داشته باشه سختیای مسیرشو تحمل میکنه و این سختیا هم به چشمش نمیاد

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما اگه بخوای پزشک واقعی ای بشی ده سال که سهله کل زندگیت درگیر میشه چون رشته ای هست که همیشه باید مطالعه داشته باشین حتی بعد از تموم کردن دانشگاه! کل زندگیتون میشه پزشکی

اگه شغل خوبی دارین برا زنگ تفریح و صرفا پرستیژش نیاین سمت این رشته جون مردم دستتونه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran7 نمایش پست ها
      شما اول قبول شو بعد به ده سال درگیریش فکر کن
      به نظر من اگه واقعا به پزشکی علاقه دارین کنکور بدین چون اونوقت حسرتش باهاتون میمونه اگه نه و درامد خوبی هم دارین تو حرفه خودتون سعی کنین بهترین باشین

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نمیدونم چه دیدی از پزشکی دارید. اما به نظرم انقدرام ارزشش رو نداره.
      ( با توجه به این که میگید وضیعت شغلی و درآمد خوبی دارید )

شده حکایت « تب طلا » که مردم آمریکا و مهاجرینش نشستن همه جا رو واسه خاطر طلا زیر و رو کردن. اما این وسط اونی پولدار شد که بیل و کلنگ فروخت.
      یا حتی خود الانش ، مردم ریختن سر بورس و بازار کریپتو و 90 درصد دارن ضرر میدن. اون وسط اونی سود کرده که داره دوره های آموزشی میفروشه.

اغلب رتبه برترا به محض ورود به دانشگاه و دیدن شرایط سویچ میکنن به مشاوره و تدریس، علتش اینه چیزی که میبینن اون چیزی نیس که انتظار داشتن ببینن. بعدشم که رویا فروشی میکنن، عکس از سر در دانشگاه میذارن، عکس از گوشی و ابزارای پزشکی و ...

در کل به این که میخواید داخل زندگیتون چالش ایجاد کنید خیلی احترام میذارم. چنین آدمایی کم پیدا میشن که بخوان از حاشیه امنیتشون خارج بشن. اما اگه واقعا و از صمیم قلب میخواید بهش برسید، اون وقت تلاش کنید، چون اولا قراره یه خیلی زمان و سرمایه واسه خاطرش صرف شه و دوما اگه علاقه داشته باشید حسرتش باهاتون میمونه.

ویرایش توسط Hadi.Z : 22 خرداد 1401 در ساعت 22:43

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اول ببین هوسه یا نه
      یه روز برو یه بیمارستان عمومی
      یکی که گاو صاحبش رو نمیشناسه
      مثلا ضیائیان نه اونجا بیمارستان آرومیه به نسبت
      برو یه بیمارستانی مثل امام حسین مثلا
      ۲۴ ساعتم نه ۶ ساعت بشین تو اورژانس اونجا
      ببین میخوایش بازم؟
      تو اورژانس بیمار میارن گاهی تروما تصادفی لت و پاره
      همراه بیمار و اینا هم که هیچی
      برو با دو تا انترن صحبت کن
      قشنگ شرایط رو ببین
      از رو شکم سیری حرف نمیزنما
      میدونم
      دانشجو پزشکی نیستم ولی میدونم
      بخوام فیلم مثال بزنم شبیه واقعیت باشه دکتر رمانتیک
      خیلی خوب نشون داده بیمارایی که ممکنه بیان
      طرز برخورد همراه هاشون
      کمبود امکانات گاهی
      اینکه شاید اصن یادت بره ناهار و شام خوردی یا نه

ولی اگه علاقه داری
      شرایطشو داری
      آره ارزشش رو داره خیلی هم داره
      چون آدم یه باز زندگی میکنه

من اگه میتونستم و شرایط درست و حسابی داشتم میموندم و دوباره میخوندم منتها دیگه نمیشه چون نه مشکلاتم حذف شد نه شرایط
      خود را به زندگی سپرده ام.
      فقط شروع به تلاش کرده ام.
      همین.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شما اینهمه از کنکور دور بودید و احتمالا هیچ خبری از رقابت سخت کنکور و اینهمه دانش اموز و پشت کنکوری که کلی سخت تلاش میکنن ، افسردگی میگیرن و خیلی اتفاقای دیگه ندارید !
      اولا که قبولی پزشکی ب این راحتی نیست!
      دوما احتمالا صرفا پزشکی رو میخواید برای اسمش ! که دهن پرکن باشه و یه کلاسی داشته باشه ! وگرنه دانشجوی پزشکی که تا ۱۵ سال گرفتن تخصص به درامد خوب نمیرسه ! تازه تمام وقت مجبورن تایمشون رو تو بیمارستان و کشیکهای سنگین و درس خوندن صرف کنن
      حتی درسی که زمان پزشکی باید خوند ده برابر سختتر از کنکوره !
      بنظر شخص من ک بیخیال این تفکرات پزشک پسندی و کلاس کاری و اینا بشید و همینکه یه کاری با درامد خوب دارید ، همون ۱۵ سالی ک برای قبولی و خوندن پزشکی نیازه رو بذارید رو کارتون با همون جدیت و تلاش زیاد ، خیلی اوضاعتون بهتر هم خواهد بود
      درضمن شما اومدید جایی نظر میخواید که اکثرا کنکوری و پشت کنکورین و رویا و موفقیت خودشونو صرفا قبولی این رشته ها میبینن . شما بهتره برید با چهارتا دکتر عمومی متخصص اینترن رزیدنت مشورت کنید تا ببینید می ارزه یا نه !
      موفق باشید
      و خدایی که در این نزدیکی
      میزند لبخندی
      به تمام گره هایی که تصور دارم
      همگی کور شدند...!

ویرایش توسط Frozen : 23 خرداد 1401 در ساعت 13:33

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      دوستان تا حدودی گفتنی ها رو گفتن

ولی برام جالب بود که تقریبا شرایط مون برعکس همدیگه هست البته من ده سالی کوچکتر از شمام
      من والدینم هردو توی همین رشته های مورد علاقه ی شما تحصیل کردن و شاغل هستن
      منم صرفا بخاطر فشار روانی ای که روم بود دبیرستان اومدم رشته تجربی ولی علاقه ام و استعدادم توی زبان بود
      چند روز دیگه اولین کنکورم رو شرکت میکنم
      هرچند تجربی هم ثبت نام کردم ولی هدف اصلیم و مطالعه ام براساس کنکور زبان بوده و هست

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      https://youtu.be/DrN5R0wIsvE

با فیلتر شکن بروید
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کارت رو بزرگ تر کن
      انلاین طورش کن
      یه پیجی بزن
      بگذار پول بیشتر بیاد
      بعد رو تیپ و قیافه ات کار کن
      ورزش و روتین پوستی و این خزعبلات
      دو تا کتاب یه پادکست یا دوره نحوه ارتباط بگیر
      کسی که درامدش خوبه
      28 سالشه
      داره میبینه وضعیت اقتصادی مملکت و رقابت شغل ها طوری که ول کردن شغل فعلی و رفتن تو یه مسیر شغلی جدید (اونم پزشکی خداییش؟؟ ) یه قمار بزرگه
      برمیگرده واسه رشته ای که از صفر باید شروع کنه و تایم زیادی واسه رسیدن به درامد از اون میطلبه
      فقط و فقط این دلیل رو تو ذهن من ایجاد میکنه که اعتماد به نفس رابطه با جنس مخالف رو نداره
      و حس میکنه این جریان واسش حلال مشکلاته ....یعنی هرجا بره رخ پزشک بگیره یا بگه دکترم این رو هوا همه رو زده
      از این خبرا نیست داشم
      فاکتور های بالا رو میخوای

تحلیل به نظرت درست نیست؟؟
      اوکی
      یه دلیل دیگه هم هست که بجای اینکه کار فعلیت رو گسترش بدی یا حداقل میری پی کاری اون کار این حجم از ریسک نشدن و این حجم از زمان (8-9 سال ) رو میطلبه تا برسی به درامد و پزشک عمومی نداشته باشه
      اینه
      با احترام ....
      دیوونه ای داش گلم ...مخت تاب برداشته
      .

you can't kill spirit even if you try too​

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شما که شغل و درآمد ثابتی داری اصلا چه نیازی به کنکور دوباره شرکت کردن داری؟90درصد کسایی که سراغ این سه تا رشته میرن بخاطر پولشه که اونم سرابی بیش نیست با توجه به اشباع شدنشون در آینده ای نه چندان دور...منم کم سن نیستم و دوباره دارم کنکور شرکت می کنم اما اگه یه شغل با درآمد خوب داشتم اصلا حتی فکر کنکور دوباره رو نمی کردم.حیف وقت و عمری که بخواد برای کنکور گذاشته بشه تهشم هیچی نباشه و فقط یه اسم دکتر برات بمونه!

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      عزیز خیلی حال و حوصله میخواد کنکور دادن. اونم با این همه شرکت کننده وحشی.
      به قول دوستان یه سرچی بکن از فضای کنکور الان مطلع شو. ضمن اینکه سن که میره بالاتر ادم تمرکز و تواناییش برا خوندن این همه مطلب هم کمی کاهش پیدا میکنه.

واقا تمام ابعادشو بسنج بعد برو سمتش
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن