خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb راهکارهای کنکور کم خرج

سلام
      من برای کنکور ۱۴۰۲ شروع کردم به خوندن.
      میخوام از راه هایی که برای کم خرج بودن کنکورم دارم انجام میدم براتون بگم. شما هم تجربه ای دارید بگید استفاده کنیم.

۱. کلاس کنکور نمیرم. خودم میخونم و هرجا احساس میکنم نیاز دارم بیشتر بفهمم میرم اون مبحث رو گوگل میکنم و درموردش میخونم یا ویدیو آموزشی میبینم.
      💡مثلا مبحث یاخته تا گیاه استاد رضایی توی اپارت هست‌ کامل توضیح داده فقط یه جاهاییش خیلی جزیی کتاب عوض شده.
      💡 یا توی یوتیوب کانال نقشه ی ذهنی خیلی از مباحث زیست رو توضیح داده البته خیلی ویدیو هاش قوی نیست ولی از این جهت که یه نفر برام توضیح میده خوبه

۲. کتاب هام رو از دیوار میخرم. مغازه هایی که کتاب دسته دوم میفروشند گرون ترند. مثلا من سه جلد کتاب تست ریاضی دهم یازدهم دوازدهم نو نو رو از دیوار خریدم ۶۰ تومن! ولی زیست رو یه کتاب جامع که توشم خط خطی بود از بیرون خریدم ۱۲۰.

شما هم اگر وویس، ازمون, ویدیوی اموزشی, کتاب یا هرچیز دیگه ای سراغ دارید که با هزینه کم یا رایگان میشه تهیه کرد بیاید بگید تا بتونیم با کمترین هزینه بهترین کنکور رو بدیم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام
      آفرین بهت با امید موفقیت
      من کارایی که خودم انجام دادمو میگم
      ۱. چنتا کتابو از دیوار گرفتم (که خودت هم گفتی)
      ۲. کتابایی که دوجلدی ان و جلد دومشون پاسخنامس، فقط جلد اولشو گرفتم جلد دوم با پی‌دی‌اف کار کردم
      اتفاقن خیلی راحت تر میشه تحلیل سوالات
      کتابایی مثل زیست پینوکیو، فیزیک دوازدهم نشرالگو، کنکوریوم عمومی و...
      ۳. کلاس کنکور حضوری نرفتم (تا جایی که اطلاع دارم هزینه شهر ما میشد حدود ۳۵ تومن) و چون هزینش ارزون تر میشد یه پک کامل کلاس آنلاین گرفتم از موسسه‌ای که با اینکه معلماش اصلن سرشناس نبودن ولی چون خیلی دوسشون داشتم (به چشم برادری:/) باهاشون کنار میومدم (البته همه کلاسای پکو شرکت نمی‌کردم)
      توصیه‌ام اینه اگه توانایی پرداخت هزینه کلاس معمولی‌ای داری خودتو اذیت نکن که وای معلم من معروف نیست و فلان
      بعضیا میگن ثبت نام نکنیم خودمون از تل دان کنیم جزوه رو هم پرینت میگیریم ولی چون اون جو کلاس نیس خیلی به آنتایم دیدن کلاس اهمیت نمیدن مثلن میبینی آذر ماهه طرف هنوز داره جلسات مهر ماهو میبینه
      تو اینجور مواقع یه کلاس ارزون‌تر (که بتونی پرداخت کنی) بهتر از اینه که معروفترین دبیرارو از تل ببینی
      البته من آبان و آذر میرفتم مدرسه
      اگه دوازدهمی حتمن حتمن برو حتی اگه دولتی باشه
      خودتو اذیت نکن که وای نصف روز من رفت
      حالت خیلی خیلی بهتر از حالتی میشه که صب تا شب خونه‌ای بهت قول میدم
      ۴. اوایل آزمونارو پرینت می‌گرفتم و با اینکه مغازه داره پول کمی میگرف ولی کلن پرینت گرفتن به صرفه نیس حساب کنی هزینه کتاب از پرنت کمتره
      ۵. آزمون قلمچی ثبت نام نکردم (یه سال ۳ تومن بود)
      و یه آزمون آنلاین ثبت نام کردم (فک کنم اسمشو بدونی)
      ولی توصیه‌ام اینه یه آزمون حضوری ارزونتر ثبت نام کن
      خیلی خودتو تو خونه نگه ندار
      همین که از خونه بزنی بیرون و کنارت چن نفرم باشن که آزمون میدن و تو راه برگشت هم یه بستنی بزنی بر بدن خیلی بهتر از تو خونه آزمون زدنه
      ۶. بعضی کتابامو نو ولی چاپ سال پیش گرفتم
      مثلن کتاب شیمی آی‌کیو چاپ ۹۹اش ۱۶۵ تومن بود ولی چاپ ۱۴۰۰اش ۲۸۵:/
      در عرض یه سال ۱۲۰ تومن گرونتر ولی من تطبیق دادم هیچیش عوض نشده بود
      چیز دیگه‌ای به ذهنم رسید ادیت می‌کنم
      ویرایش توسط Aytakso : 16 خرداد 1401 در ساعت 20:46

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام منم تصمیم گرفتم مشاور نگیرم . واقعا اگر یه جا گیر باشی هم توی انجمن تاپیکای خیلی خفن ؛ مصاحبه رتبه برترا هست هم اینکه تلگرام هم هست ؛ خلاصه لنگ نمیمونی که چیکار کنی فقط خودت باید بیوفتی دنبالش
      کلاس هم ثبت نام نمیکنم ؛ همونطور ک خودت گفتی توی گوگل سرچ میکنم حالا هرچقدر تشریحی یه بیسی از جاهایی ک با درسنامه نمیفهمم رو میگه بعدش دیگه درسنامه رو میفهمی (اون قسمت رو)
      خلاصه این دوکار
      مورد سوم هم درسته منم تصمیم گرفتم از دیوار بگیرم ، هیچ تغییراتی هم نداره کتابا والا
      خوشحال و شاد و خندانم =)

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کانال یونس جمالپور برای ریاضی توی آپارات هست بد نیس، خود کتاب رو یاد میده
      خوشحال و شاد و خندانم =)

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      قبلا سایت آلا یا همون دبیرستان صنعتی شریف خیلی برای بچه ها خوب بود و اکثرش هم رایگان. / الان خیلی وقته سر نزدم/.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن