خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: در تابستان کدام پیشروی را مناسب وضعیت خودتان می دانید؟

رأی دهندگان
    66. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • مطالعه و تست زنی دروس پایه (دهم و یازدهم)

30 45.45%
    • مطالعه و تست زنی دهم و نیم سال اول دوازدهم

3 4.55%
    • مطالعه و تست زنی یازدهم و نیم سال اول دوازدهم

1 1.52%
    • مطالعه حجم عمده سه پایه از کتاب های درسی و حل تمرین تشریحی و مقدار کمی تست جهت آشنایی با فضای کنکور

7 10.61%
    • پیشروی برحسب ایرادات سال قبل و برطرف کردن حجم عمده مشکلات سال قبل

9 13.64%
    • هنوز تصمیم نگرفته ام (مشاهده نتایج)

16 24.24%
    صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 47
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

سلام
      عزیز دل برادر
      شما که داخل تابستان میاید نیم سال اول دوازدهم و دهم رو تموم می کنید (اونم نه ماست مال بلکه با یک برنامه اصولی و مجلسی که به میزان کافی به مرور و تست زدن بها داده و مثلا اینطور نیست که بگم بیا فصل 1 شیمی دوازده رو یک هفته ای بخون 100 تا تستم بزن و برو فصل بعدی!)
      دیگه از 1 مهر که لازم نیست دوباره بیای با برنامه آزمون همینطور تاتی تاتی اول درسنامه بخونی بعد بری از منبع اولت دوباره 300 تا تست بزنی بعدا حالا تازه بفهمی ای بابا من که مسائل ph مشکل دارم باید برم به فکر یه کلاس خوب تا یادش بگیرم و اون دو هفته آزمون رو صرف آموزش دوباره اون مطالبی که قبلا کار شده کنی که!
      نه از این خبرا نیست.
      شما به اولین آزمون اصلی کانون که رسیدی (مثلا 23 مهر در نظر بگیریم) اگر این برنامه رو اجرا کنی یا حالا از روندش ایده بگیری داخل مرحله یادگیری 3-4 ماه از باقی بچه ها جلویی و این جلو بودن هم همینطور کشکی و الکی نیست (کلی تست و مرور پشت شه)
      پس میای حالا تو فرجه 2 هفته ای آزمونت
      میری مباحث آزمون رو در میاری جایی یادداشت می کنی
      برنامه دو هفته ای تنظیم می کنی
      که
      به زور (حداکثر) 30-40 درصد تایمی که داری درس میخونی به مرور (یعنی آزمون زدن + رفع اشکال + زدن مجدد تستای نشان دار) مباحث همون آزمون و باقی اون 60-70 درصد از تایمی که داری میخونی هم به پیشروی نیم سال دوم و یازدهم اختصاص داده بشه
      حالا شروع میکنی به پیشروی یازدهم و نیم سال دوم (یادگیری + حل تست آموزشی) طی عمدتا هفته اول (البته داخل همون هفته اول هم میتونی یه تایم هایی رو به مرور مباحث آزمون فعلی اختصاص بدی و هیچ ایرادی نداره)
      و اون 30-40 درصد از کل تایم ات رو هم میدی به بودجه آزمون 23 مهر ات که میای از اون مباحث 1-- اول آزمون تالیفی مبحثی از کتاب های آزمونی (مثلا موج آزمون ریاضی) و 2-بعدا برحسب ایراداتی که توی آزمونی که زدی داشتی زدن مجدد تست های نشان دار تابستون ات و در نهایت دو روز آخر رو هم آزمون مشابه پارسال قلم چی و باز رفع اشکال میپردازی!
      شد چند بار مرور؟ حداقل 10 بار فک کنم شد.
      فک میکنی اونی که تراز 7000 قلم چی میشه تو فرجه 2 هفته ای آزمونش میشینه تازه یادگیری و آموزش رو استارت میزنه؟! یا مثلا میاد تازه منبع اولش رو شروع میکنه به تست زدن؟ همچین خبری نیست. اینا همیشه از بقیه بچه ها جلوترن و اون آزمون قلم چی که میان شرکت میکنن اولین آزمونی نیست که اینا بیان بدن و تازه ببینن اوضاع چه خبره ! شاید اون آزمون 23 مهر قلم چی که طرف میاد میده داخل 10 امین فرجه مرورش افتاده ولی شمایی که تازه اولین باره میخوای آزمون بدی فکر می کنی با زدن تستای منبع اول ات یا دیدن کلاس استاد ژنرال سلطان x میری تراز بالا رو صید میکنی و برمیگردی خونه.

قلم چی هم که میگی نیم سال اول خیلی کند پیش میره از سیاست شه که این کارو میکنه
      شما نگاه کن درس اول تو هر درسی شاید 5 بار مرور شده تو نیم سال اول برنامه اش! میدونی چرا؟ چون اون دانش آموزی که مثلا از آبان میاد قلمچی مینویسه اولین کاری که میکنه نگاه کردن به برنامه قلم چی و چک کردن نقطه شروع آزمون هاست، اون بنده خدا مثلا اگه ببینه الان آزمون 20 آبانه و درس 1 زیست دوازده رو دیگه از دست داده که نمیاد قلم ثبت نام کنه!
      پس مرور بیشتر = پیشروی کند تر = لفت دادن نیم سال اول = دانش آموز بیشتر = نتیجتا پول تزریقی بیشتر (وقف عاااااااااام!!!!!)
      ولی شما میتونی از این پیش روی کند نهایت استفاده رو ببری، البته نه در صورتیکه که تازه بخوای از ب بسم الله شروع کنی به آموزش و یادگیری و زدن منبع اول و ... اینطوری آره میفتی تو همون لپ باطل و تنبلی بواسطه پیشروی کند قلم چی که برات درست کرده. اما اگر از این فرجه ها صرفا برای مرور بودجه آزمون فعلی استفاده کنی یه تایم به شدت زیاد و خوبی هم در اختیارته که در کنار این مرور کردنه بیای و نیم سال دوم دوازدهم و یازدهم رو هم 50-60 درصدی جلو بیاری و در این صورت وقتی از بهمن قلمچی شروع کرد با سرعت جت پیشروی کردن بازم از برنامه جلویی و از این بابت خیالت راحته که میرسونی. دقیقا حتی زودتر از بازه ای که برنامه راهبردی آشغال قلم چی (که میگه تا اردی بهشت بخونید و مرحله آموزش رو کششش بدید) میتونی تمام کنی و بعدا فرصت بیشتری برای رفع اشکال داخل آزمون های جامع کنکور و تالیفی موسسات در اختیار داری. اون رتبه برتر و خوب کنکور هم فکر نکن نشسته با آزمون قلمچی تا اواسط اردی بهشت درسارو کششش داده تا بالاخره به جامع زدن برسه و شروع کنه از 1 خرداد به نام خدا اولین آزمون جامع خود را می دهم و همه درس ها رو به لطف ایزد منان 80 درصد میزنم! نخیر! اون بنده خدا حتی در آزمون جامع زدن هم (بویژه در دروس عمومی که من بشخصه دیدم طرف از مهر شروع کرده!) از بقیه دانش آموزان جلو تر هستند و مثلا اولین آزمون جامعی که شما در خرداد میزنی برای اون شاید بیستمین جامعی باشه که میزنه. بعد شما طبیعیه اولین آزمون جامع رو خراب میکنی ولی اون میاد خوب میزنه و نتیجه میگیره. بعد شما نگاه میکنی به نتیجه خودت و اون مقایسه میکنی و فکر میکنی وااااای این از کدوم سیاره اومده که انقدر بهتر از منه درصداش!
      بله کاملااااا قانع شدمممم
      مرسی از توضیحات کاملتون آقای آرتور

2. Top | #32
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Bamby نمایش پست ها
      بله کاملااااا قانع شدمممم
      مرسی از توضیحات کاملتون آقای آرتور
      خواهش می کنم
      موفق باشید
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #33
      کاربر انجمن

daram-mimiram
      نمایش مشخصات

ببخشید دیر شد
      شما که فقط 1 ماه از تابستون تون خالی هست بهتره تمام مطالبی که نخوندید و حذفیات امسال تون رو همراه با مطالبی که مطالعه کردین قبلا ولی به مرحله تثبیت نرسیده رو لیست کنید. یه اولویت بدید (اول مطالب کم تسلطی که نیاز به تست بیشتری دارند بعدا مطالبی که جزو حذفیات بودند) و اون یک ماه بپردازید به لیست تون.
      نه این برنامه به درد کسی میخوره که حداقل 3 ماه و نیم الی 4 ماه تلاش پیوسته داشته باشه ولی خب باعث میشه فارغ التحصیلی که مطابقش پیش میره (یا حالا شخصی سازی کنه و قسمتی از برنامه رو اجرا کنه) تا پایان شهریور یا نهایت مهر ماه حدود 4-5 ماه از برنامه آزمون ها جلو بیفته اونم نه با یه بار مطالعه سطحی و 4 تا تست زدن، با حداقل 6-7 مرتبه مرور و تست زنی زیاد. در کل این برنامه خودش عین یک کلاسه از نظر این که چطور برنامه ریزی کنیم، کی مرور داشته باشیم و این مرور ها به چه شکلی باشه؟ کسی که این برنامه رو اجرا میکنه میتونه در کنار 3 یا 4 تنوع درسی که برای خودش چیده، یک پریود آزاد 1.5 ساعتی روزانه تعریف کنه (در قسمت پارتیشن بندی) که هر روز در اون تایم به درسی که ضعف داشته بپردازه و ....

روش بازیابی رو هم میتونید مثلا در صفحه 115 فایل برنامه که برای فیزیک کامل نوشته شده به چه صورت باشه مطالعه کنید، جدول بررسی آزمون ها هم زیرش نوشته شده هر کدوم از سطح بندی ها به چه صورت باید مرور داشته باشند.
      یه سوال

کسی که خرداد ۴۰۱ دیپلم گرفته ، تا کی مهلت داره برای سربازی ؟

اگه یکسال از خرداد حساب بشه که از خرداد سال بعدی وارد غیبت میشه و نمیتونه با کنکور دوم بره دانشگاه

چجوریاس ؟

مهلتش از مهر ۴۰۱ هست تا مهر ۴۰۱ بعدی ؟

فقط لطفا اگه مطمئنی بگو
      ممنون

4. Top | #34
      کاربر انجمن

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khashayarramini نمایش پست ها
      یه سوال

اگه یکسال از خرداد حساب بشه که از خرداد سال بعدی وارد غیبت میشه و نمیتونه با کنکور دوم بره دانشگاه

چجوریاس ؟

فقط لطفا اگه مطمئنی بگو
      ممنون
      ببخشید منظور از مهر ۴۰۱ تا مهر بعدی ( ۴۰۲ )

5. Top | #35
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khashayarramini نمایش پست ها
      یه سوال

چجوریاس ؟

فقط لطفا اگه مطمئنی بگو
      ممنون
      سلام دوست عزیز
      به احتمال بالا تا مهر سال بعد فرصت داری

این لینک رو هم بخون:

https://www.eqbal.ac.ir/fa/content/1...C%D9%84%DB%8C/
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر.از کجا میتونم برنامه ای که برای کنکور 1401گذاشتید رو پیداکنم؟

7. Top | #37
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط f282 نمایش پست ها
      سلام وقتتون بخیر.از کجا میتونم برنامه ای که برای کنکور 1401گذاشتید رو پیداکنم؟
      لینک دانلود برنامه تابستان فارغ التحصیلان در 352 صفحه:
      برنامه فارغ التحصیل.pdf - 16.2 MB

+ لینک دانلود برنامه مکمل:
      برنامه مکمل.pdf - 511 KB
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #38
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #39
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط نیلا_بانو نمایش پست ها
      سلام ببخشید من بلد نیستم تاپیک بزنم تازه عضو شدم
      من الان دارم پایه رو جمع میکنم
      خواستم بدونم مطالب حفظی شیمی و فیزیک رو بخونم یا بذارم بعد از عید.
      چون وقت کافی برای مرور دوباره ندارم ممکنه یادم بره.
      402 اولین سال کنکورمه و پایه قوی برای کنکور ندارم
      برای درس شیمی:
      در کنکور 1400 تقریبا هیچ سوالی از حیطه حافظه (حفظیات) مطرح نشد
      ولی در کنکور امسال (1401) 6 سوال از مطالب حفظی مطرح شد (نقش حفظیات پررنگ)
      برای درس فیزیک:
      هم در رشته تجربی و هم ریاضی (حالا در ریاضی بیشتر) سوالاتی مطرح شده بود عینا از تمرینات و متن کتاب های درسی که بسیار ساده بودند.

نتیجه گیری:
      1- روند یادگیری شیمی: اول مطالعه درسنامه (مختصر مثل خیلی سبز یا طولانی مثل مبتکران) سپس مطالعه کتاب درسی و حل تمرین ها و به جواب آخر رساندن مسائل و مثال ها و و و ... سپس حل تست آموزشی و تثبیت درسنامه با رفع اشکال و حرکت رفت و برگشتی بین کتاب درسی و تست.
      2- روند یادگیری فیزیک: اول درسنامه (مختصر مثل اکثر کتاب های جامع بازار یا طولانی مثل شگفت انگیز یا جزوه دبیر یا ...) سپس حل تمام تمرین های کتاب درسی از همان قسمت و در پایان حل تست آموزشی و تثبیت درسنامه با رفع اشکال و حرکت رفت و برگشتی بین جزوه (درسنامه) و تست.
      نکات مهم:
      * اگر زمان کافی یا حوصله ندارید میتونید حل تمرین های کتاب درسی رو به زمانی که کل یک فصل تمام شد موکول کنید ولی حتما اینکار رو انجام بدید.
      * تمرین های آخر فصل را حتما حل کنید.
      * مطالب حفظی متن کتاب درسی فیزیک را می توانید از تاپیک زیر خرد خرد بخوانید تا یکجا جمع نشود برای پایان سال:
      http://forum.konkur.in/thread77598.html
      3- اگر زمان کافی برای مرور ندارید پس انتظار نتیجه خوب هم نداشته باشید. روند فراموشی مطالب همانطور که برای مفاهیم و مسائل اتفاق میفته و هیچ راه فراری ازش ندارید برای حفظیات هم خب اتفاق میفته. پس اگر از الان به فکر مرور مطالب فراموش شده نیستید بدانید و آگاه باشید که شما دارید ماست مال می خوانید و پیشروی می کنید که هیچ ارزشی ندارد. همانطور که 1 دور بستن زیست ارزش خاص و نتیجه مطلوبی در کنکور ندارد 1 دور مطالعه شیمی و فیزیک و ... هم ارزش خاصی نداره و شما بهتره با این ذهنیت کل مطالبِ (بدون حذف) دروس تخصصی رو بخونید که بعدا با آزمون زدن و تحلیل تعداد زیادی آزمون مرحله ای و جامع این مطالب مجددا (بارها) برایتان در مدت زمان خیلی کمتری مرور میشند و نیازی نیست وقتی حفظیات درس شیمی رو الان خواندید مجددا 4 ماه دیگه بشینید از نو همه رو دوباره بخونید. اون زمان فقط کافیه آزمون بزنید و رفع اشکال کنید تا مطالبی که باید فراموش میشد و نکات مهم تر در آزمون ها خودنمایی کنند و شما با مرور مجدد صرفا مطالب به درد بخور و نکات ارزشمند حین فرایند تحلیل آزمون و مسلط شدن روی کم تسلطی ها به تسلط هرچه بیشتر در هر فصل برسید. حال اگر مطلبی کلا دست نخورده باقی مانده باشه شما اون زمان دیگه نمیدونید باید دقیقا روی چی سرمایه گذاری و برنامه ریزی کنید و مشکلتون در آزمون ها به این سادگی قابل حل نخواهد بود مگر اینکه یه تایم زیادی برای ترمیم هر درس قرار بدید و اینطوریه که خیلی از دانش آموزان تبدیل میشن به پشت کنکوری های سال بعد.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

برای درس شیمی:
      برای درس فیزیک:
      هم در رشته تجربی و هم ریاضی (حالا در ریاضی بیشتر) سوالاتی مطرح شده بود عینا از تمرینات و متن کتاب های درسی که بسیار ساده بودند.

نتیجه گیری:
      1- روند یادگیری شیمی: اول مطالعه درسنامه (مختصر مثل خیلی سبز یا طولانی مثل مبتکران) سپس مطالعه کتاب درسی و حل تمرین ها و به جواب آخر رساندن مسائل و مثال ها و و و ... سپس حل تست آموزشی و تثبیت درسنامه با رفع اشکال و حرکت رفت و برگشتی بین کتاب درسی و تست.
      2- روند یادگیری فیزیک: اول درسنامه (مختصر مثل اکثر کتاب های جامع بازار یا طولانی مثل شگفت انگیز یا جزوه دبیر یا ...) سپس حل تمام تمرین های کتاب درسی از همان قسمت و در پایان حل تست آموزشی و تثبیت درسنامه با رفع اشکال و حرکت رفت و برگشتی بین جزوه (درسنامه) و تست.
      نکات مهم:
      * اگر زمان کافی یا حوصله ندارید میتونید حل تمرین های کتاب درسی رو به زمانی که کل یک فصل تمام شد موکول کنید ولی حتما اینکار رو انجام بدید.
      * مطالب حفظی متن کتاب درسی فیزیک را می توانید از تاپیک زیر خرد خرد بخوانید تا یکجا جمع نشود برای پایان سال:
      3- اگر زمان کافی برای مرور ندارید پس انتظار نتیجه خوب هم نداشته باشید. روند فراموشی مطالب همانطور که برای مفاهیم و مسائل اتفاق میفته و هیچ راه فراری ازش ندارید برای حفظیات هم خب اتفاق میفته. پس اگر از الان به فکر مرور مطالب فراموش شده نیستید بدانید و آگاه باشید که شما دارید ماست مال می خوانید و پیشروی می کنید که هیچ ارزشی ندارد. همانطور که 1 دور بستن زیست ارزش خاص و نتیجه مطلوبی در کنکور ندارد 1 دور مطالعه شیمی و فیزیک و ... هم ارزش خاصی نداره و شما بهتره با این ذهنیت کل مطالبِ (بدون حذف) دروس تخصصی رو بخونید که بعدا با آزمون زدن و تحلیل تعداد زیادی آزمون مرحله ای و جامع این مطالب مجددا (بارها) برایتان در مدت زمان خیلی کمتری مرور میشند و نیازی نیست وقتی حفظیات درس شیمی رو الان خواندید مجددا 4 ماه دیگه بشینید از نو همه رو دوباره بخونید. اون زمان فقط کافیه آزمون بزنید و رفع اشکال کنید تا مطالبی که باید فراموش میشد و نکات مهم تر در آزمون ها خودنمایی کنند و شما با مرور مجدد صرفا مطالب به درد بخور و نکات ارزشمند حین فرایند تحلیل آزمون و مسلط شدن روی کم تسلطی ها به تسلط هرچه بیشتر در هر فصل برسید. حال اگر مطلبی کلا دست نخورده باقی مانده باشه شما اون زمان دیگه نمیدونید باید دقیقا روی چی سرمایه گذاری و برنامه ریزی کنید و مشکلتون در آزمون ها به این سادگی قابل حل نخواهد بود مگر اینکه یه تایم زیادی برای ترمیم هر درس قرار بدید و اینطوریه که خیلی از دانش آموزان تبدیل میشن به پشت کنکوری های سال بعد.
      واقعا متشکرم از راهنماییتون

11. Top | #41
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

برای درس شیمی:
      برای درس فیزیک:

نتیجه گیری:
      نکات مهم:
      سلام وقت بخیر
      میتونم راجب انتخاب رشته باهاتون حرف بزنم؟ لینک ارتباطی هست

12. Top | #42
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      up
      سلام روزتون بخیر. شرمنده اگه سرتون شلوغه مزاحم میشم چند تا سوال داشتم ازتون. من دانشجوی روزانه هستم میرم ترم 4 (یک ترم مرخصی بودم) اما به رشتم علاقه ندارم و میخوام انصراف بدم تا بتونم برای رشته و دانشگاه دلخواهم بخونم (رشتم ریاضی بود و کامپیوتر میخوام). تصمیم دارم که هم کنکور دی رو بدم هم تیر. میخواستم بدونم به نظر شما احتمالا مشکلی پیش نمیاد برای قبولی روزانه من در سال بعد کنکور با این طرح های جدید؟ همین دیروز پریروز بود که فکر کنم یکی تاپیک زد برای اینکه بچه های انصرافی روزانه نتونن روزانه قبول شن و ... و من فقط میتونم دولتی روزانه برم شرایط نوع دیگه ای از دانشگاه رو ندارم
      این به کنار من پایه خوبی دارم و سال کنکورم هم رتبم زیر 500 شد و با توجه به اینکه میخوام کنکور دی رو هم بدم نمیدونم از کجا شروع کنم، تابستون رو هم که از دست دادم. میشه راهنماییم کنین لطفا اگه میتونین بگین من توی این چند ماه باید چطور و چیا رو بخونم؟ و اینکه کتابای جامع بگیرم یا پایه به پایه؟ در مورد ازمون ها هم توی یه تاپیک پرسیدم که ایا مثلا قلمچی ازمون غیرحضوری داره یا نه؟ چون توی شهر کوچیک هستیم و نمیخوام بقیه متوجه بشن و فشار روانی برام بیشتر بشه و نمیدونم اگه ازمون شرکت نکنم هم چطور باید از خودم همون ازمونا رو بگیرم خیلی متشکر میشم از کمکتون
      ویرایش توسط purple_cheez : 11 شهریور 1401 در ساعت 12:17

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      دانش آموزان قوی یه کار مهمی که باید بکنن اینه که از مطالب اسون و ساده غافل نشن.
      ببین یا موفق میشی یا باید موفق بشی.
      ولی تا ابد وقت نداری.

15. Top | #45
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر ببخشید برای طول سال و کسانی که تازه میخوان شروع کنن هم برنامه نوشتید؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن