خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: در تابستان کدام پیشروی را مناسب وضعیت خودتان می دانید؟

رأی دهندگان
    66. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • مطالعه و تست زنی دروس پایه (دهم و یازدهم)

30 45.45%
    • مطالعه و تست زنی دهم و نیم سال اول دوازدهم

3 4.55%
    • مطالعه و تست زنی یازدهم و نیم سال اول دوازدهم

1 1.52%
    • مطالعه حجم عمده سه پایه از کتاب های درسی و حل تمرین تشریحی و مقدار کمی تست جهت آشنایی با فضای کنکور

7 10.61%
    • پیشروی برحسب ایرادات سال قبل و برطرف کردن حجم عمده مشکلات سال قبل

9 13.64%
    • هنوز تصمیم نگرفته ام (مشاهده نتایج)

16 24.24%
    صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 47
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

نه متاسفانه
      چند ماهی میشه که پیام خصوصیامو باز نکردم، یه مدت هم کلا بسته بود ولی چون میخواستم به مدیریت یه پیام بدم بازش کردم، اینه که خیلی وقته پیامای زیادی روی هم جمع شد....
      اگر ممکنه لااقل اینجا نقل بگیرید یا تگ کنید که سریع تر پاسخ تونو بدم هرچند فکر نمیکنم دوباره به این زودی ها آنلاین شم خیلی کارام عقب افتاده
      خیلی ممنون ازتون سوالی که داشتم بر طرف شد

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط koromozom8 نمایش پست ها
      خیلی ممنون ازتون سوالی که داشتم بر طرف شد
      مرسی از لطفی که دارید
      من پیام خصوصی تون رو امشب حتما جواب میدم (الان دارم میخونمش)
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام،خیلی ممنونم 🌼

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یا حق ������ نمایش پست ها
      سلام،خیلی ممنونم ������
      سلام
      خواهش می کنم
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یا حق ������ نمایش پست ها
      بعد یک چیزی میشه روش بازیابیتتون رو دقیق تر بگید ؟ ممنون
      سلام
      چون اکثر سوالات بچه ها پیرامون برنامه تکراری بود تصمیم گرفتم مهم ترین موارد و پرسش های مربوط به تابستون رو در قالب چند تاپیک بنویسم (به زودی این کارو انجام میدم) این سوال شما هم چون دو سه نفر دیگه هم پرسیده بودند یه تاپیک براش میزنم.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام من از درس دور بودم مدت زیادی وخودم نظام قدیم بودم،میخوام402شرکت کنم ولی درسهای اختصاصی برام دشواره از درسنامه خوندن،هزینه شرکت در کلاس انلاین و بیرون هم مقدور نیست برام فیلمایی هم ک رایگان کانالها میذارن خیلی قاطی پاطی ،نمیدونم هرکدوم کجای کتاب اصلا،ایاهنوز dvdبدرد بخور هست برای کنکور نظام جدید؟میشناسید که بهم معرفی کنید؟لقمه حاضراماده نمیخوام فقط میخوام تاحدی اون مطلب رو اموزش بده بهم،خیلی اشفته ام راهنمایی کنید لطفا

7. Top | #22
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط flower444 نمایش پست ها
      سلام من از درس دور بودم مدت زیادی وخودم نظام قدیم بودم،میخوام402شرکت کنم ولی درسهای اختصاصی برام دشواره از درسنامه خوندن،هزینه شرکت در کلاس انلاین و بیرون هم مقدور نیست برام فیلمایی هم ک رایگان کانالها میذارن خیلی قاطی پاطی ،نمیدونم هرکدوم کجای کتاب اصلا،ایاهنوز dvdبدرد بخور هست برای کنکور نظام جدید؟میشناسید که بهم معرفی کنید؟لقمه حاضراماده نمیخوام فقط میخوام تاحدی اون مطلب رو اموزش بده بهم،خیلی اشفته ام راهنمایی کنید لطفا
      سلام
      شاید بازی کردن با اعداد و ارقام از دید خیلی ها خلاف اصول باشه، ولی به نظرم بهترین راه برای این که واقعیت رو توضیح بدیم جمع و تفریق همین اعداد باهم باشه، اینطوری راحت تر میشه " شدن " و " نشدن" انجام کاری رو ثابت کرد.
      بیاید فرض کنیم شما در هر 4 درس تخصصی نیاز به دیدن فیلم (کلاس آموزشی) دارید، اگر هر کلاسی از دروس تخصصی 40 جلسه داشته باشه و هر جلسه هم 4 ساعت در نظر بگیریم در این صورت شما باید برای 4 درس تخصصی 640 ساعت فیلم آموزشی تماشا کنید. البته این 640 ساعت دقیق نیست و تکالیف کلاس، استراحت ها و مرور ها رو هم باید در نظر گرفت. بنابراین 2 برابر این تایم رو هم باید کنار بگذارید برای کار های جانبی کلاس، مطالعه مجدد جزوه ها، حل دوباره سوالاتی که سر کلاس حل شده، انجام تکالیف کلاس و ... که اگر این کارهای جانبی به درستی انجام نشه به نظر من شرکت و عدم شرکت در کلاس هیچ فرقی نداره، مجموع حداقل ساعت مورد نیاز برای مشاهده کلاس ها و انجام کارهای جانبی میشه 1920 ساعت.
      خیلی خب
      شما فرمودین مدت زیادی از درس دور بودین
      بنابراین میشه اینطور نتیجه گرفت که الان توانایی مثلا 10 ساعت مطالعه در روز رو هم ندارید که کاملا طبیعیه و باید از یه تایم معقول 4-5 ساعت شروع کنید و طی 2-3 ماه یا بیشتر به 10 ساعت در روز برسونید.
      بنابراین میانگین ساعت مطالعه شما طی 3 ماه آینده بیشتر از 6-7 ساعت نخواهد بود. که اگر 3 ماه میانگین روزی 7 ساعت مطالعه داشته باشید و 2 روز در ماه رو هم استراحت کنید مجموعا 588 ساعت طی 84 روز ساعت مطالعه ثبت خواهید کرد. بعد از اون و از مهر تا اسفند (تایم اتمام رو اسفند در نظر گرفتم) که با میانگین روزی 10 ساعت مطالعه و 12 روز استراحت (آزمون و ... هر دو هفته یک بار) مجموعا طی 6 ماه 1680 ساعت مطالعه برای کنکور ثبت خواهید کرد.
      خب مجموع ساعت مطالعه شما طی این 9 ماه چقدر شد؟
      2268 ساعت
      کلاس ها + کارهای لازم برای هر کلاس چقدر تایم نیاز داشت تا به اتمام برسند؟
      1920 ساعت
      حالا
      چقدر تایم
      برای " تست زنی خودتان " ،
      برای " مطالعه دروس عمومی " ،
      برای " مطالعه مطابق برنامه آزمونی که احتمالا میخواهید از مهر ثبت نام کنید " ،
      برای " مرور تست های نشان دار / متن کتاب درسی مطابق برنامه آزمون ها " ،
      برای " زدن آزمون، پیدا کردن ایرادات و رفع اشکال " ،
      و ...
      باقی میمونه؟
      348 ساعت :-)
      خیلی هم عالی!
      شما 348 ساعت فرصت دارید برای رسیدن به آزمونی که اگر ثبت نام کنید و تا اسفند همگام باهاش پیش برید باید تا آخر اسفند:
      -یک دور کل پایه دهم تمام و یک دور هم جمع بندی شده باشه
      -یک دور نیم سال اول دوازدهم تمام و یک دور هم جمع بندی شده باشه
      -حجم عمده پایه یازدهم یک دور مطالعه شده باشه
      -حجم زیادی از نیم سال دوم دوازدهم مطالعه شده باشه

حالا خیلی از بچه ها این وسط (وسط کلاس دیدن) میان دست به کار های جالب تری هم میزنند، مثلا 3 بار دبیر عوض می کنند و از هر دبیر 10 جلسه که دیدن میرن دبیر بعدی یا کلا یک مدت زیادی فیلم دیدن رو رها می کنند و وقتی خواستند دوباره شروع کنند از جلسه صفر دوباره شروع میکنن و ... پرتی های داده ها رو در نظر نگرفتیم و شرایط ایده آل بود که قطعا هیچ وقت آرمانی نیست حتی برای بهترین دانش آموزان. دیگه شما و دوستانی که سال ها از درس دور بودن که شرایط شون به مراتب میتونه بدتر باشه.

حالا همه این حرف ها رو زدم تا به یه نتیجه ای برسید (که فکر می کنم رسیدین)
      برای فیلم دیدن، برای تهیه منابع آموزشی و ... عجله نکنید . خیلی از کلاس هایی که می نویسید یا می بینید حتی اگر بهترین دبیران کشور هم باشند جز اتلاف وقت با ارزش چیزی برای شما نداره و صرفا الکی وقت تون رو باهاشون هدر میدین، اینه که برای شروع ابتدا خودتون میتونید یه درسنامه از کتاب های آموزشی سطح پایین مثل شگفت انگیز یا سیر تا پیاز یا ... بردارید همون مباحثی که فکر می کنید فراموش تون شده یا سخته یادگیری شون رو یه دور از روی درسنامه بدون ترس و واهمه بخونید، بعدا برید سراغ حل تمرین های تشریحی همون مباحث و مقداری تمرین تشریحی از کتاب های درسی یا پرسمان یا سیر تا پیاز یا شگفت انگیز خیلی سبز حل کنید و بعدا ورود کنید به تست های همان درس ها، تست های کنکور رو اول بزنید و بعدا تالیفی زدن رو شروع کنید. حالا در مرحله تست زنی ممکنه بارها به چالش کشیده بشید و هزار بار غلط بزنید و دلتون بخواد سریعا کتاب رو ببندید و مثلا فیلم فلان استاد یا دلقک کنکور رو بجای تکمیل تست های کتاب تست تون تماشا کنید، ولی بهتره این کارو نکنید، به تست زدن یا بهتر بگم به غلط زدن ادامه بدین تا مرحله ای که خودتون رفته رفته متوجه ایرادات کار بشید و درست زدن رو یاد بگیرید (مطمئن باشید به این مرحله میرسید) حالا که مرحله تست زنی آموزشی برای تمام ریز مباحث یک فصل تمام شد (فرضا 200 الی 300 تست زدین) یه آزمون جامع از کل فصل از خودتون بگیرید. اگر درصدتون پایین تر از 40 بود اول مباحثی که ایراد داشتید رو روی کاغذ (نه در ذهن) وارد کنید مثلا: معادلات مثلثاتی، سپس شروع کنید به دیدن فیلم آموزشی دبیر از همان قسمت (از روی طرح درس دبیران میتونید فیلم آموزشی همان قسمتی که مشکل داشتید رو پیدا و شروع به تماشا کنید) / اگر درصتون بین 40 تا 60 بود باز مباحثی که مشکل داشتید رو یادداشت و فیلم همان مباحث رو تماشا می کنید (طبیعتا حجم کمتری رو شامل میشه و شاید ایرادات تون جزئی تر باشه که بهتره از بعد از تماشای فیلم همان مباحث شروع کنید به تست زنی آموزشی از ریز مباحثی که فیلمش رو دیدین یا حتی در مواردی که ایرادات خیلی جزئی یا شخصی هستن (مثلا بی دقتی و ضعف در محاسبات) بهتره اصلا فیلم نبینید و صرفا از همان مباحثی که ایراد شما محسوب میشدن انقدر تست بزنید تا سرعت عمل تون بواسطه تثبیت بهتر مطالب بالا بیاد.) و اگر درصدتون بالاتر از 60 بود بهتره برید فصل بعدی و در مرور های بعدی تست های نشان دار فصل قبلی + آزمون های تالیفی جدید از مباحث مطالعه شده کار کنید تا درصدتون رشد پیدا کنه.
      مسیر کنکور راهی نیست که این سایت های تبلیغاتی، این رسانه ها و شبکه های اجتماعی سعی دارن به زور به شما تحمیل کنن. مسیر تمام این کلاس ها/dvdها/منابع و پکیج های مختلف به جای خاصی ختم نمیشه و اون هایی که از این منابع استفاده می کنن و موفق میشن هم به این خاطر موفق نشدن که از منبع x استفاده کردند یا منبع y را به توصیه بقیه خریداری کردند. صرفا به این خاطر موفق شدند که حجم عمده اون 2268 ساعت رو به " خودشان " پرداختند، " خودشان یاد گرفتند " ، " خودشان تست زدند " ، " خودشان مرور کردند " ، " خودشان آزمون زدند " ، " خودشان رفع اشکال کردند " و " اگر " نیاز شد قسمتی از تایم رو هم دادن و به رفع اشکال بخش هایی که هیچ جوره خودشون نتونستن یاد بگیرن و ایراد شون باقی موند با یک دبیر (حالا یا در قالب کلاس های خصوصی که مثلا در رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور رایج تره یا مشاهده تک جلسه کلاس های عمومی) پرداختند. اما اکثر سیاهی لشکر های کنکور دقیقا برعکس این کار رو انجام میدن و حجم عمده کارشون رو کلاس و پکیج تشکیل میده.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      آپ
      بخش نظرسنجی اضافه شد.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

9. Top | #24
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مث همیشه عالی داش مهدی ترکوندی.دست مریزاد
      dont care about

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      وقتتون بخیر آقای آرتور
      ببخشید شما توی این برنامه عمدتا دهم و نیم سال اول دوازدهم رو قرار دادین
      در حالی که برنامه راهبردی قلمچی ام نیم سال اول دوازدهم و دهم رو با سرعت پایینی پیش میبره ولی از وقتی به یازدهم و نیم سال دوم دوازدهم میرسه با سرعت جت پیش میره
      الان با توجه به این که اگر کسی بخواد طبق برنامه شما پیش بره
      روی دهم و نیم سال اول دوازدهم خیلی خیلی خیلی بیشتر از یازدهم
      و نیم سال دوم دوازدهم وقت میزاره
      این موضوع اشکالی نداره ؟
      و اگر فرض کنین این برنامه اواخر شهریور یا اواسط مهر تموم شه
      و بخوای بعد تموم کردن این برنامه با قلمچی پیش بری دوباره دهم و نیم سال اولو که تازه خوندی و جمعبندی کردی دوباره باید بشینی بخونی و این یکم فکر کنم خسته کنندس
      و اینکه نسبت به سه درس اختصاصی دیگه از ریاضی مباحث کمی رو توی برنامه قرار ندادین ؟
      و عمومی نخونیم توی تابستون ؟ @mahdi_artur
      ویرایش توسط Bamby : 22 خرداد 1401 در ساعت 23:14

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دمتون گرم راجب برنامه ای کاش ی راه ارتباطیمیزاشتین برا اینک باهاتون در ارتباط باشیم برا برنامه ریزی خصوصی ای کاش ی شماره واتساپی یا ایدی تلگرام و اینستایی بزارید ممنون میشم ازتون

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هر درس اختصاصی حدود ۴۵ جلسه ۴ ساعته کلاس داره پس میشه حدود ۱۸۰ جلسه
      اول صبح ۸ صبح تا ۱۲ کلاس ببین تا شب هم تکالیفشو انجام بده بل تست ب نسبت کم و اموزشی بعد ۶ ماه تموم میشه بعدش تست بیشتر
      واقا کنکور چیز سختی نیست مهم اینه ب خودمون و برناممون اعتماد کنیم و خسته نشیم از تکرار همین

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bamby نمایش پست ها
      سلام
      وقتتون بخیر آقای آرتور
      ببخشید شما توی این برنامه عمدتا دهم و نیم سال اول دوازدهم رو قرار دادین
      در حالی که برنامه راهبردی قلمچی ام نیم سال اول دوازدهم و دهم رو با سرعت پایینی پیش میبره ولی از وقتی به یازدهم و نیم سال دوم دوازدهم میرسه با سرعت جت پیش میره
      الان با توجه به این که اگر کسی بخواد طبق برنامه شما پیش بره
      روی دهم و نیم سال اول دوازدهم خیلی خیلی خیلی بیشتر از یازدهم
      و نیم سال دوم دوازدهم وقت میزاره
      این موضوع اشکالی نداره ؟
      و اگر فرض کنین این برنامه اواخر شهریور یا اواسط مهر تموم شه
      و بخوای بعد تموم کردن این برنامه با قلمچی پیش بری دوباره دهم و نیم سال اولو که تازه خوندی و جمعبندی کردی دوباره باید بشینی بخونی و این یکم فکر کنم خسته کنندس
      و اینکه نسبت به سه درس اختصاصی دیگه از ریاضی مباحث کمی رو توی برنامه قرار ندادین ؟
      و عمومی نخونیم توی تابستون ؟ @mahdi_artur
      سلام
      عزیز دل برادر
      شما که داخل تابستان میاید نیم سال اول دوازدهم و دهم رو تموم می کنید (اونم نه ماست مال بلکه با یک برنامه اصولی و مجلسی که به میزان کافی به مرور و تست زدن بها داده و مثلا اینطور نیست که بگم بیا فصل 1 شیمی دوازده رو یک هفته ای بخون 100 تا تستم بزن و برو فصل بعدی!)
      دیگه از 1 مهر که لازم نیست دوباره بیای با برنامه آزمون همینطور تاتی تاتی اول درسنامه بخونی بعد بری از منبع اولت دوباره 300 تا تست بزنی بعدا حالا تازه بفهمی ای بابا من که مسائل ph مشکل دارم باید برم به فکر یه کلاس خوب تا یادش بگیرم و اون دو هفته آزمون رو صرف آموزش دوباره اون مطالبی که قبلا کار شده کنی که!
      نه از این خبرا نیست.
      شما به اولین آزمون اصلی کانون که رسیدی (مثلا 23 مهر در نظر بگیریم) اگر این برنامه رو اجرا کنی یا حالا از روندش ایده بگیری داخل مرحله یادگیری 3-4 ماه از باقی بچه ها جلویی و این جلو بودن هم همینطور کشکی و الکی نیست (کلی تست و مرور پشت شه)
      پس میای حالا تو فرجه 2 هفته ای آزمونت
      میری مباحث آزمون رو در میاری جایی یادداشت می کنی
      برنامه دو هفته ای تنظیم می کنی
      که
      به زور (حداکثر) 30-40 درصد تایمی که داری درس میخونی به مرور (یعنی آزمون زدن + رفع اشکال + زدن مجدد تستای نشان دار) مباحث همون آزمون و باقی اون 60-70 درصد از تایمی که داری میخونی هم به پیشروی نیم سال دوم و یازدهم اختصاص داده بشه
      حالا شروع میکنی به پیشروی یازدهم و نیم سال دوم (یادگیری + حل تست آموزشی) طی عمدتا هفته اول (البته داخل همون هفته اول هم میتونی یه تایم هایی رو به مرور مباحث آزمون فعلی اختصاص بدی و هیچ ایرادی نداره)
      و اون 30-40 درصد از کل تایم ات رو هم میدی به بودجه آزمون 23 مهر ات که میای از اون مباحث 1-- اول آزمون تالیفی مبحثی از کتاب های آزمونی (مثلا موج آزمون ریاضی) و 2-بعدا برحسب ایراداتی که توی آزمونی که زدی داشتی زدن مجدد تست های نشان دار تابستون ات و در نهایت دو روز آخر رو هم آزمون مشابه پارسال قلم چی و باز رفع اشکال میپردازی!
      شد چند بار مرور؟ حداقل 10 بار فک کنم شد.
      فک میکنی اونی که تراز 7000 قلم چی میشه تو فرجه 2 هفته ای آزمونش میشینه تازه یادگیری و آموزش رو استارت میزنه؟! یا مثلا میاد تازه منبع اولش رو شروع میکنه به تست زدن؟ همچین خبری نیست. اینا همیشه از بقیه بچه ها جلوترن و اون آزمون قلم چی که میان شرکت میکنن اولین آزمونی نیست که اینا بیان بدن و تازه ببینن اوضاع چه خبره ! شاید اون آزمون 23 مهر قلم چی که طرف میاد میده داخل 10 امین فرجه مرورش افتاده ولی شمایی که تازه اولین باره میخوای آزمون بدی فکر می کنی با زدن تستای منبع اول ات یا دیدن کلاس استاد ژنرال سلطان x میری تراز بالا رو صید میکنی و برمیگردی خونه.

قلم چی هم که میگی نیم سال اول خیلی کند پیش میره از سیاست شه که این کارو میکنه
      شما نگاه کن درس اول تو هر درسی شاید 5 بار مرور شده تو نیم سال اول برنامه اش! میدونی چرا؟ چون اون دانش آموزی که مثلا از آبان میاد قلمچی مینویسه اولین کاری که میکنه نگاه کردن به برنامه قلم چی و چک کردن نقطه شروع آزمون هاست، اون بنده خدا مثلا اگه ببینه الان آزمون 20 آبانه و درس 1 زیست دوازده رو دیگه از دست داده که نمیاد قلم ثبت نام کنه!
      پس مرور بیشتر = پیشروی کند تر = لفت دادن نیم سال اول = دانش آموز بیشتر = نتیجتا پول تزریقی بیشتر (وقف عاااااااااام!!!!!)
      ولی شما میتونی از این پیش روی کند نهایت استفاده رو ببری، البته نه در صورتیکه که تازه بخوای از ب بسم الله شروع کنی به آموزش و یادگیری و زدن منبع اول و ... اینطوری آره میفتی تو همون لپ باطل و تنبلی بواسطه پیشروی کند قلم چی که برات درست کرده. اما اگر از این فرجه ها صرفا برای مرور بودجه آزمون فعلی استفاده کنی یه تایم به شدت زیاد و خوبی هم در اختیارته که در کنار این مرور کردنه بیای و نیم سال دوم دوازدهم و یازدهم رو هم 50-60 درصدی جلو بیاری و در این صورت وقتی از بهمن قلمچی شروع کرد با سرعت جت پیشروی کردن بازم از برنامه جلویی و از این بابت خیالت راحته که میرسونی. دقیقا حتی زودتر از بازه ای که برنامه راهبردی آشغال قلم چی (که میگه تا اردی بهشت بخونید و مرحله آموزش رو کششش بدید) میتونی تمام کنی و بعدا فرصت بیشتری برای رفع اشکال داخل آزمون های جامع کنکور و تالیفی موسسات در اختیار داری. اون رتبه برتر و خوب کنکور هم فکر نکن نشسته با آزمون قلمچی تا اواسط اردی بهشت درسارو کششش داده تا بالاخره به جامع زدن برسه و شروع کنه از 1 خرداد به نام خدا اولین آزمون جامع خود را می دهم و همه درس ها رو به لطف ایزد منان 80 درصد میزنم! نخیر! اون بنده خدا حتی در آزمون جامع زدن هم (بویژه در دروس عمومی که من بشخصه دیدم طرف از مهر شروع کرده!) از بقیه دانش آموزان جلو تر هستند و مثلا اولین آزمون جامعی که شما در خرداد میزنی برای اون شاید بیستمین جامعی باشه که میزنه. بعد شما طبیعیه اولین آزمون جامع رو خراب میکنی ولی اون میاد خوب میزنه و نتیجه میگیره. بعد شما نگاه میکنی به نتیجه خودت و اون مقایسه میکنی و فکر میکنی وااااای این از کدوم سیاره اومده که انقدر بهتر از منه درصداش!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 02 تیر 1401 در ساعت 03:28

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      سلام دوستان خوبم
      این برنامه بهترین + دقیق ترین + جامع ترین + اصولی ترین برنامه ای هست که تا حالا نوشتم و هیچ تکرار می کنم هیچ مشاوری نمیتونه با این دقت به شما برنامه بده پس فریب مشاورانی که میلیونی پول می گیرین و آشغال تحویل تون میدن رو نخورید!

برنامه تابستان بچه های دوازدهمی ( و اون دسته از بچه هایی که خیلی سال از درس و دبیرستان دور بودند یا فارغ التحصیلانی که تقریبا صفر بودند در همه درس ها ) قبلا در انجمن قرار گرفته شد. منطق اون برنامه این بود که این عزیزان بتونن در وهله اول حجم عمده دروس پایه و مباحث مرتبط دوازدهم رو از کتاب های سطح پایین بازار (مثل شگفت انگیز، سیر تا پیاز گاج و ...) که معمولا تعداد تست آنچنانی ندارند مطالعه کنند و تست زنی (اندک) انجام بدن و در نهایت یک دور دروس پایه رو با آزمون های مرحله ای دهم و یازدهم قلم چی یا گاج یا گزینه دو یا هر آزمون تک پایه برگزار شده پارسال مرور داشته باشند (همان قسمت بازیابی که انتهای برنامه آن تاپیک قرار داده شد) در واقع من به شدت معتقدم کسی که هنوز کنکوری نشده و تازه این تابستان کنکوری می شود اشتباه است که بیاید از منابع سخت بازار یا منابعی که هزاران تست برای هر فصل دارند شروع به تست زنی کند، یا شخصی که سالیان دراز از درس و مدرسه و ... دور بوده از بیخ و بن غلطه که بیاد از یک منبع چغر و کت و کلفت کمک درسی برای مطالعه دروس تخصصی استفاده کند و این کار روی اکثر این افراد نتیجه معکوس دارد. (صرفا باعث می شود شخص درجا بزند چون هیچ دید کلی نسبت به سایر مطالب و کتاب ها ندارد.) با این حال عده ای مطابق رسم همیشگی بدون این که از هدف آن برنامه و روندی که طی می کند مطلع باشند شروع کردند به جاج کردن که مهم نیست.

اما
      منطق برنامه این تاپیک کاملا با برنامه ای که برای شروع صفری ها نوشتم تفاوت می کند و برای یک فارغ التحصیل یا پشت کنکوری اجرای این برنامه می تواند بهترین گزینه مطالعه در تابستان باشد. چون شما عملا فرصت پیدا کردن نقاط ضعف تون رو پیدا می کنید و چون حجم برنامه زیاد نیست می تونید علاوه بر اجرای کامل برنامه به درس ها و مباحثی که در شون ضعف داشتید بپردازید (هرچند برنامه با مرور های زیادی که داره تمام مطالبی که قرار هست بخونید رو برای شما با بالاترین کیفیت ممکن تثبیت میکنه.)
      این برنامه که خیلی روش کار کردم (ولی همچنان ممکنه مشکلاتی داشته باشه که خوشحال میشم بگید) برای فارغ التحصیلان و پشت کنکوری ها نوشته شده که تقریبا صفر نیستند،

در مورد روش مطالعه دروس هم که در برنامه کامل مشخصه چطور بخونید، فقط یه مطلبی راجع به روش تفکر و امتحان در زیست شناسی بگم که در برنامه آورده شده:تند خوانی یعنی یک دور بدون مکث کردن جمله یا پاراگراف کتاب رو می خونید، یادآوری یعنی به انتهای جمله که رسیدین چشماتون رو می بندید و فکر می کنید که اون جمله دقیقا چی گفته بود یا برای خودتون کامل میگید و در پایان امتحان یعنی مجددا چک می کنید که آیا مطلبی که برای خودتون گفته بودید عینا مشابه متن کتاب هست یا خیر. این از این. در مورد روش بازیابی هم که کامل توضیح دادم داخل خود برنامه که چطور بازیابی رو به بهترین نحو ممکن انجام بدید.

چون حوصله نوشتن توضیحات بیشتر رو ندارم بررسی دقیق برنامه رو به خودتون واگذار می کنم و تنها در صورتی که سوالی داشتید میتونید در همین تاپیک بپرسید (هرچند با کمی دقت متوجه روند تمام قسمت های برنامه خواهید شد)

چیزی که داشت فراموشم میشد،
      در این برنامه قسمت هایی که باید پر کنید برای هر روز شامل دو صحفه و 3 جدول هست،
      جدول اول: (اولویت بندی) که مطابق بودجه آن روز + کلاسی اگر شرکت می کنید و یا درس خاصی را مطالعه می کنید به همراه پیش بینی ساعت مطالعه و ثبت تست و ساعت اجرایی را شامل می شود.
      جدول دوم: برای ثبت درصد آزمون ها (تست های سنجشی) و تعیین تکلیف وضعیت فعلی و روند ترمیم آورده شده.
      جدول سوم که در صفحه بعدی قرار گرفته: همان منطقی را دارد که در تاپیک برنامه ای قبلی به آن اشاره شد. منتهی در اینجا پارت های مطالعاتی معمولا 1.5 ساعتی (استاندارد ترین حالت ممکن برای کسی که شروع از صفر نیست) چیده شده اند که زیر هر پارت ریز گزارش مربوط به فعالیتی که در اون ساعت به انجامش پرداختین رو یادداشت می کنید. سعی کنید به سطر A نزدیک شید. هرچند سطر های پایین وجود دارن تا شما به دلیل تا لنگ ظهر خوابیدن از اجرای برنامه اون روز جا نمونید.

و مطلب آخر اینکه این برنامه یک برنامه تکمیلی هم دارد که در واقع مباحث پایه ای ریاضی را مطابق آن مطالعه + تست زنی می کنید.
      توضیحات برنامه تکمیلی:
      1-برنامه مکمل برای مباحث پایه ای درس ریاضی تجربی طراحی شده.
      2-این برنامه را از ماه دوم با رسیدن به هفته پنجم و پس از تثبیت ساعت مطالعه (حداقل 8 الی 10 ساعت در روز) در کنار برنامه اصلی شروع به اجرا می کنید.
      3-بودجه هفتگی مطالعه و تست زنی درس ریاضی تخصیص یافته به این برنامه اندک بوده و اجرای آن بیشتر از یک ساعت در روز زمان از شما نمی گیرد.
      4- بودجه هفتگی برنامه مکمل را در لیست اولویت بندی روزانه خود خرد کنید. نکته مهم اینکه سعی کنید هر روز ریاضی بخوانید و در تست زنی هرچند اندک استمرار و پیوستگی لازم را داشته باشید.
      5-با اجرای برنامه مکمل پایه درسی ریاضی خود را در تابستان ساخته و در طول سال از لحاظ مطالعه سایر مباحث مشکل خاصی نخواهید داشت پس اجرای آن را جدی بگیرید.
      حتما شما هم شنیده اید که بعضی ها می گویند من پایه ام در درس ریاضی بسیار ضعیفه، خود این جمله یعنی اینکه مباحثی که الان در حال کار کردن هستم با مباحث قبل ارتباط زیادی داره و بخاطر اینکه مباحث قبل را خوب متوجه نشده ام فهمیدن مباحث بعدی برایم سخت شده. ساختار کتاب های ریاضی به شکلی است که یک موضوع ریاضی بین کتاب ریاضیات دو یا سه پایه پخش شده و بهترین کار اینه که هر کدوم از این موضوعات رو در کنار هم مسلط کنیم. اینکه در برنامه بین یادگیری موضوعات مختلف ریاضی فاصله زمانی چند هفتگی باشه مشکل بزرگی ایجاد نمیکنه اما لازمه که ابتدا موضوعات پایه ای و سپس موضوعات بعدی را مطالعه کنید.

این هم لینک دانلود برنامه تابستان فارغ التحصیلان در 352 صفحه:
      برنامه فارغ التحصیل.pdf - 16.2 MB

+ لینک دانلود برنامه مکمل:
      برنامه مکمل.pdf - 511 KB
      سلام وقت بخیر
      این سوال یکی از دوستام هست ، تنها کسی که به یادم اومد تا ازش بپرسم : من سال پیش پدرم رو از دست دادم و معدلم شد 12 و رتبه کنکورم 140 هزار اما امسال واقعا خیلی خوب خوندم ( میانگین درص کلم بالای 70 هست ) ولی 2 روزه از استرس اینکه نکنه سازمان سنجش بهم شک کنه و من نتونم تو آزمون دوم به دلیل گذر زمان یا استرس موفق بشم و آیندم نابود بشه دارم دیوونه میشم :/ به نظر شما ممکنه سازمان سنجش فقط به دلیل پیشرفت و تفاوت فاحش سال قبل با امسال از نظر معدل و رتبه ، از من دوباره آزمون مجدد بگیره ؟ میشه لطفا راهنمایی کنید 🙏

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Niloofar Abii نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      این سوال یکی از دوستام هست ، تنها کسی که به یادم اومد تا ازش بپرسم : من سال پیش پدرم رو از دست دادم و معدلم شد 12 و رتبه کنکورم 140 هزار اما امسال واقعا خیلی خوب خوندم ( میانگین درص کلم بالای 70 هست ) ولی 2 روزه از استرس اینکه نکنه سازمان سنجش بهم شک کنه و من نتونم تو آزمون دوم به دلیل گذر زمان یا استرس موفق بشم و آیندم نابود بشه دارم دیوونه میشم :/ به نظر شما ممکنه سازمان سنجش فقط به دلیل پیشرفت و تفاوت فاحش سال قبل با امسال از نظر معدل و رتبه ، از من دوباره آزمون مجدد بگیره ؟ میشه لطفا راهنمایی کنید ������
      سلام
      کنکور سال 97 کنکوری بود به مراتب دشوار تر از کنکور 96 ولی رتبه ها حداقل 2 و حداکثر 3 و نیم برابر کنکور 96 اومد (بویژه در بازه رتبه های بالای 2000 ). به نظرم تنها دلیل بدتر شدن رتبه ها با وجود کنکور سخت ادغام سهمیه ها نبود و تقلب های گسترده اون سال و افزایش باور نکردنی سطح علمی داوطلبین کنکور و صد البته افزایش قابل توجه تعداد شرکت کنندگان آزمون آن سال که عمدتا به دلیل شایعات پیرامون آخرین کنکور نظام قدیم همه آمده بودند تا شانس خود را برای آخرین بار امتحان کنند (مثل امسال که شایعه شد آخرین کنکور با تاثیر سوابق مثبت هست) که تاثیر زیادی در روند بدتر شدن رتبه ها داشت حتی در مقایسه تراز های مشابه بین کنکور 96 و 97 شاهد اختلاف فاحش رتبه کشوری و نهایی در سهمیه بودیم. اما خب همونطور که بالاتر گفتم تقلب های گسترده آن سال هم در روند بدتر شدن رتبه ها بی تاثیر نبود. شاید ضربه ای که تقلب بر پیکره رتبه های بالای 10 هزار کشوری وارد می کند تاثیر آنچنانی بر رتبه های زیر 10 هزار نداشته باشد ولی بهرحال عدالت را زیر سوال می برد. سر و صدای تقلب ها آن سال بالا گرفت ولی عمده مدارکی که برای اثبات تقلب در فضای مجازی پخش شد مدارک قابل استنادی نبود. بعنوان مثال مشاوری از این تعجب کرده بود که چطور ممکن است دو نفر رتبه مشابهی دریافت کرده باشند و از این طریق سعی داشت جنجال به پا کند، آن مشاور از وجود قانون رتبه های مشترک باخبر نبود. این قانون میگه که اگر 2 تا n نفر رتبشون یکسان باشه و همشون رشته x دانشگاه y رو انتخاب کنند همه باید قبول بشند حتی اگر ظرفیت اون دانشگاه پر شده باشه دانشگاه موظفه برای هر n نفر ظرفیت ایجاد کنه. همچنین ممکنه درصدهای دو نفر با هم متفاوت باشه ولی رتبشون یکسان باشه چون ضرایب دروس با هم متفاوته.
      کنکور 98 به بعد (تا 1400) اما قضیه کمی متفاوت شد و تقلب ها نه تنها گسترش یافت بلکه به وضوح برای همه و علی الخصوص کسانی که منکر تقلب در کنکور بودند مشخص و نمایان شد. حالا همه این ها به کنار شرایط کرونایی کنکور 99 و 1400 عملا ضربه نهایی را وارد کرد و باعث شد تقلب ها 3-4 برابر بیشتر از سالیان قبل بشه. تا قبل 99 چیزی به اسم شک سازمان سنجش بیشتر یک شوخی تلقی میشد (خیلی کم پیش میومد) اما از 99 سنجش مجبور شد برای کاهش تقلب (بهرحال وقتی اسم آزمون مجدد به وسط میاد خیلی ها از تقلب در آزمون پشیمان میشند) و همچنین برقراری عدالت از عده زیادی با شرایط پایین آزمونی در آذر ماه همان سال برگزار کند:
      1-چندین نفر با کلید دقیقا مشابه (یا خیلی نزدیک بهم)
      2-شخصی با فاصله زیاد سوابق تحصیلی (معدل نهایی) با رتبه کنکور [مشخص نیست این فاصله چقدر تعریف شده]
      3-شخصی با فاصله زیاد رتبه فعلی با رتبه سال (های) قبل [که باز مشخص نیست دقیقا چقدر تفاوت مدنظر هست]
      4-فردی با گزارش واصله (مشکوک به تقلب) حتی یکی دو سال بعد از قبولی
      5- و ...
      (البته قبلا هم این آزمون وجود داشت که یک آزمون دهنده شناخته شده و بیشتر معروف رستگار رحمانی هست که با زندگی نامه اش داستان های اساطیری نوشتند و فیلم ها ساخته شد)
      حالا این قضیه چطور اعلام میشه به این افراد؟
      1- یکسری ها نتیجشون کلا حذف میشه [اونایی که تقلب کردند] پس اصلا رتبه بهشون اعلام نمیشه:
      photo_2022-06-25_09-44-24.jpg
      سازمان سنجش: نتیجه آزمون شما در هیات بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون های سراسری در دست بررسی می باشد و تا یک ماه آینده از طریق هیات بدوی با شما مکاتبه خواهد شد.
      2-یک‌ سری ها هم موقع اعلام نتایج نهایی بعد از انتخاب رشتهمردود اعلام میشن (رایج تره) :
      1.jpg
      سازمان سنجش: نتیجه آزمون شما در دست بررسی می باشد. جهت پیگیری با شماره تلفن ****** تماس گرفته و با هماهنگی قبلی با شماره ذکر شده به آدرس ******* مراجعه نمایید.

اگه حرفای بالامو خونده باشی جایی گفتم تا 99 اینکه سازمان سنجش به نتیجه شک کنه شوخی محسوب میشد؛ چرا این حرفو میزنم؟ چون تا قبل از اون حتی یک مورد داخل عمرم ندیده بودم که بیاد بگه سازمان سنجش به من شک کرده و بقیه هم ندیده بودند یا حداقل به اندازه الان رایج نبود. اما همان کنکور 99 شخصی داخل انجمن به من پیام داد که پیامش رو پایین تر میتونی ببینی: (البته نام و آیدی و سایر اطلاعات این شخص به جهت احترام به حقوق افراد در پیام کات شده)
      photo_2022-06-25_09-46-47.jpg

خب تا اینجای کار فکر نکنم جوابی دریافت کرده باشید از من
      پس بگذارید کمی راجع به شرایط قبولی آزمون مجدد صحبت کنیم:
      اولا
      آزمون مجدد نسبت به سال های گذشته با شدت بیشتری پیگیری می شود [پس اینکه به شما مثل بقیه این اطمینان را بدهم که اصلا یک درصد هم ممکن نیست برایتان این شرایط بوجود بیاید در واقع مثل حرف های انگیزشی دروغی بیش نیست] اما به این نکته توجه داشته باشید که احتمال متقلب شناخته شدن افرادی که شرایط مذکور را داشتند زیاد نیست. یعنی ممکن است از بین شما و دوست تان که شرایط دقیقا مشابه شما دارد یکی متقلب شناخته شود و دیگری خیر [کاملا شانسی]
      حالا من از شما این سوال رو دارم: اگر بدانید فردا قرار است همراه با 10 هزار نفر با شرایط مشابه خودتان [افرادی که درست عین شما موی قرمز دارند] وارد محلی شوید که تصادفا یکی از بین شما 10 هزار نفر را بعنوان کسی که مویش طبیعی قرمز نیست و رنگ کرده شناسایی و مورد آزمون قرار بگیرید اگر شما مطمئن باشید که موی شما قرمز است از چند روز قبل استرس می گیرید که ای وای نکنه من رو بعنوان متقلب شناسایی و موهام رو مورد سنجش قرار بدن؟!! به نظرتون ریشه و منبع این استرس ها احمقانه نیست؟!
      ثانیا
      جایی خواندم که افراد کنکور مجددی بایستی حداقل 70 درصد از درصد های قبلی را دوباره کسب کنند تا از نگاه سنجش متقلب شناخته نشوند
      نمیدانم این که گفتم تا چه حد درست باشد
      ولی اگر درست باشه
      مثلا اگر شما در کنکور 1401 میانگین تخصصی 60% را کسب کرده باشید، باید در کنکور مجدد 70 درصد از این 60 درصد یعنی میانگین حدودا 40 رو ثبت کنید. حالا بحثی که هست اینه که سازمان سنجش معمولا فردی که رتبه بدتر از 15 هزار کشوری کسب کرده و موفق به قبولی در رشته های تاپ نشده رو مشکوک تلقی نمیکنه و عموم افرادی که متقلب شناخته شده اند تا اینجای کار جزو افرادی بوده اند که جهش تراز (نسبت به کنکور (های) قبلی) و رتبه محسوسی داشته اند و موفق شده اند در رشته خاصی پذیرش شوند. حالا این فرد اگر واقعا تقلب نکرده باشد احتمالش بسیار بسیار پایین هست که دوباره بعد از گذشت مدتی نتواند تسلط قبلی که روی درس ها داشت را حفظ کند، می دانید چرا؟ چون این افراد یک شبه به تسلط در دروس نرسیده اند که باد آورده را باد ببرد! اکثر این افراد برای رسیدن به این درصد ها پله های زیادی بالا رفته اند و اینطور نیست که به این راحتی ها درسی را که n مرتبه در قالب های مختلف خوانده ای را بعد از مدتی فراموش کنی، در ثانی در فاصله بین آزمون مجدد و کنکور شما زمان زیادی برای مرور دارید (حدودا 3 ماه). کسی که توانسته 9 ماه بخواند و رتبه n رقمی سال قبلش را به زیر 2-3 هزار برساند چرا نتواند با 3 ماه مرور 70% از تسلط قبلی را تکرار کند؟!!
      ثالثا
      از این مطلب هم خبر دقیقی ندارم ولی از چند نفر شنیدم افرادی که سال گذشته آزمون مجدد داده اند اکثرشان (بالای 80 درصد) حتی با وجود عدم کسب کف درصد مدنظر سنجش رفع اتهام شده اند و مابقی هم با اعتراض الان روی صندلی دانشگاه هستند. پس نگرانی از این بابت هم نداشته باش. دیگر نمیدانم چطور به زبان ساده تری بگویم: در این کره خاکی هر که تلاش کند به حقش میرسد حتی اگر هزار چاله و چاه سر راهش حفر کنند. حال اگر کشور روی این کره خاکی ایران باشد یک عده به ناحق (با سهمیه و رانت و تقلب و ...) هم به حق نداشته شان می رسند باز حتی اگر هزار هزار چاه سر راه شان باشد که عملا همه با پول و موقعیت پر می شود بی آنکه قطره ای عرق ریخته شود!
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن