خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

Exclamation شروع جدی از تابستان - تجربیات شما از تابستون سال کنکورتون چیه؟

سلام دوستان
      من امسال از تابستون کنکوری به حساب میام و راستش یکم به کمکتون نیاز دارم .
      از دهم دارم میخونم ولی استمرار ندارم . کتابای تستمو تقریبن تموم کردم اما همیشه از برنامه ازمونا عقب بودم و ترازم بین ۵۲۰۰ تا ۵۴۰۰ بوده.
      خیلی وقتا این فکر به سراغم میاد که دو ساله دارم درس میخونم اما چرا پیشرفتی نکردم؟ میدونم روش خوندنم درسته ولی واقعا استمرار نداشتن انقد تاثیر داره؟ (ی روز ۶ ساعت میخونم ی روز ۱۰ یه روز ۴ ی روزم هیچ...)
      تو تابستون فرصت دارم تا دهم و یازدهم رو به صورت کاااامل و جااامع بخونم و تموم کنم . اما اصلا نمیدونم چجوری قراره تو سه ماه به همه مباحث تسلط پیدا کنم و این یکم بهم استرس میده. من که تا الان نتونسته بودم ترازمو بکشونم بالا چجور وقتی تو دوازدهم کارم سخت تر میشه و درسا بیشتر میشن، خودمو بکشونم بالا و جلو بزنم؟
      نمیدونم با تراز بین ۵۲۰۰ تا ۵۴۰۰ ضعیف حساب میشم یا متوسط ولی میخوام بدونم از بین شما دانشجویی هست که از تابستون به صورت جدی شروع کرده باشه و رتبش زیر هزار شده باشه...؟ شاید سوالم براتون تکراری ب نظر بیاد ولی من ب شخصه اولین باره که این سوال برام پیش میاد...
      در کل ممنون میشم کمکم کنین تا تابستونم به هر نحوی که شده به بهترین شکل بگذرونم و پایه رو جمع کنم.
      در ضمن مشاور هم دارم ولی بد نیس که بعضی وقتا از تجربیات و نظرات ادمای بیشتری استفاده کنیم... ن اینکه فقط ب ی نفر اکتفا کنیم...
      پیشاپیش مرسی از کمکتون

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا هیشکی نظری نداره؟ :/
      حرفی؟ سخنی؟

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Niki - 402 نمایش پست ها
      واقعا هیشکی نظری نداره؟ :/
      حرفی؟ سخنی؟
      سلام
      من دوازدهمم و خب قطعا دوستان و سروران بنده که بسبار تجربه بیشتر و خاک خورده این مسیر هستن به محض مشاهده این پیام شما راهنمایی های لازم و کافی رو انجام خواهند داد.ولی منم به عنوان کسی که اندک تجربه ای کسب کرده فقط اومدم اینو بگم که این تایم و بازه ای که شما داری قطعا میشه با یک برنامه اصولی و منظم و به همراه تلاش کافی به رتبه حتی 2رقمی رسید.چه بسا دوستانی که دیدیم در بازه زمانی کمتر و با پایه ضعیف تر نتایجی عالی گرفتند.
      مورد دوم اینکه اگر به تراز بخوای اهمیت بدی کلات پس معرکه هست...اینو من همون تابستون پارسال که کنکوری حساب میشدم از کلی ادم شنیدم ولی بازم به این تراز کوفتی اهمیت دادم و چقدر مانع پیشرفتم شد!!!تراز با این اوضاع انلاین اصلا نمیشه مثل قبل روش حساب کرد و تو باید هر ازمون درصدات نسبت به ازمون قبل رشد داشته باشه.این رشد درصد از هرچییزی مهمتره.
      پس این بازه تراز ی فلان تا فلان اصلا نمیشه گفت ضعیفه یا متوسطه یا قوی!درصد و میزان استقمات شما تا خط پایان مهمه.

ببخشید پرحرفی کردم.
      از بزرگان انجمن هم بابت جسارت بنده عذرخواهی میکنم.

@Mohamad_R

@Parimah

@mahdi_artur

@Z3R0
      نا امید از در رحمت به کجا شاید رفت
      یا رب از هرچه خطار فت هزار استغفار...
      ویرایش توسط AMZare1382 : 22 اردیبهشت 1401 در ساعت 02:27

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      سلام عزیز وقتت بخیر

با یه مثال شروع میکنم : من تصمیم گرفتم بعد 4 سال رشته ی بوکس که علاقمندم بهش رو ادامه بدم قبلا پیشرفت هام قابل قبول بوده کلیم زخمی شدم بابتش ولی به چشمم نمیاد حالا بعد 2 سال و اندی قصد دارم شروعش کنم ولی من بدنم این مدت دچار رخوت و تنبلی شده عادت نداره حتی یه اسکوات ساده بره چه برسه 2 ساعت بخوام تمرکز بگیرم روی حرکت های دستم که کدوم پامو وقتی میخوام بیام جلو به کیسه بوکس ضربه بزنم فیکس ارنج دستم باشه که وقتی کیسه برمیگرده دو تا ارنج هام 90 درجه باشه و گارد دفاعیمو بتونم جلوی صورتم داشته باشم که به اون شدت نخوره به سرم نات اوت بشم

اینهارو من بعد 2 سال با خودم تکرار میکنم به خودم گفتم تو 4 سال تجربه بد و خوب داشتی حالا بعد 2 سال میخوای بری دوباره تو این کار هیچ آمادگی بدنی و ذهنی درست درمونی نداری

نمیشه فقط قبل تمرینهات چهارتا حرکت ورزشی بزنی بگی اوکی من تمرین کردم:/

باید هر روز تو برنامه ت 1 ساعت حرکتهای هوازی و شکمی و طناب زدن باشه ! این پس میشه هدف من !!

حالا من 3 روز ورزش میکنم 2 روز هم میرم تمرین ولی 2 روز دیگه هیچ کاری عملا انجام نمیدم بحث استراحت نیست اصلا چون 1 ساعت ورزش کردن کار شاغی اصلا نیست :///

من به خودم تعهد دادم این کار بدعهدیه ://// یه جور خنجر زدن به عزت نفسمه چون با این قولی که به خودم دادم یه جور عزت نفسمو سرحالش کردم ولی بخوام پشت پا بزنم به برنامه و هدفم یعنی یه لگدی به عزت نفسم زدم این مخربه

خلاصه این روند رو 9 ماه میرم ولی نه بدنم اون چیزی شده که میخوام نه خودم پیشرفتی کردم تو ورزش موردعلاقم اشکالم کجاست ؟

1_ عدم پیوستگی 2_نادیده گرفتن عزت نفسم

وقتی این دوتا تکرار میشه کنارهمدیگه باعث میشه عملا تو احساس مفید نبودن بهت دست بده تو تلاش خودتو میکنی حتی به غلط ولی این دوتا ذوق و انرژی تورو از 95 میارن به 35

اینجاست که افت روند پیشرفت حداکثریت و افزایش فشار روانیت شکل میگیره بجای اینکه بیایی اون دوتای بالایی رو اصلاحش کنی این دوتا برات میشن معضل

پس فهمیدی مشکل اصلیت اونقدار که فکرشو میکنی کوچیک نیست ؟! بزرگه چون خودت با کوچیک شمردنش کم کم جایی برای ریشه زدن و رشدش فراهم کردی

( شوخی نگیرا مسئله حیاتیه الان باید درستش کنی بعدا اینقدر عوامل روش میاد که نمیدونی چیشو باید درستش کنی چون شاخ و برگ میده )

اینم از این و میرسه به مسئله کمال خواهی که درگیرشی که بایدددددد کمال و تمام تابستون تموم کنی چیشو ؟ خودتم نمیدونی چه مباحثیو !

بنظرم مفید ترین کاری که میتونی انجام بدی و واقعا پیشرفتشو خودم به شخصه دیدم مباحث پایه ای رو تو طبق یه برنامه درست به اتمام برسونی طی 83 روز که 3 بار مرور کامل هم براش هست معقولانه ست

این برنامه هست که خودت یه نگاه بهش بنداز یه شخصی سازی میخواد

( عملا برنامه های آماده ، VIP ، دوستانه ، گروهی ، فردی و ...) مهم نیستن چطورین مهم اینه یه دیدی بهت بده که چه عملکرد و استراتژی برای روندت انجام بدی

وقتی تابستونتو بیخود و بی جهت با اتلاف وقت نگذرونی و بجاش دهم رو بخونی بعد یازدهم رو برای اول مهر خیالت راحته که آخیش حداقل میدونم فصل 4 دهم زیست چه گفتارهایی داشته درباره چی حرف زده فصل 1 و 2 دهم و 1 یازدهم شیمی استوکیومتری هست و ....

یه ذهنیت قشنگ واست ایجاد میشه برای تویی که میخوای تابستونتو مفید ازش استفاده کنی ! حتی استرسهاتم اول مهر کمتره و استارت اول برنامه های ازمون ها باعث میشه پایه مرور و دوازدهم در راستای کار قرار بگیره و خیالت راحت باشه !

تراز معیاری برای ضعیف بودن یا قوی بودن نیست ! چون هنوز هستند کسایی که کلید میزنن پس تراز عملا یه معیار چرند و بدردنخوره

درصدهاتو دریاب حداقل میانگینشو ببر بالا بگی تخصصی های من 20 عه و عمومی هام 30 عه

خب پس باید روی درصدهات کار کنی ! کیو دیدی رو ترازش کار کنه جز کسایی که همیشه این روند براشون ثابت میمونه تهششش 7100 باز افت پیدا میکنه

کسیم با عقب افتادن از آزمون های طول سال ، کنکورشو بد نداده ! بلکه از یه جایی به بعد جلوی ضرر رو گرفته و براش منفعت شده

از الان روی خودت کار کن بجای اینکه ناله نوله کنی دنبال رفع عیب هات باش چون با منفی گفتن کسی به جایی نرسیده ! خودتو رفع و رجوع کن !

این سوال از تابستون کسی خونده باشه و زیر 1000 بیاره: واقعا میگم مسخره ست ! ممبرهای من پارسال 12 نفرشون قبول دانشگاه های تیپ 3 و 2 شدند

دوتاشون از مهر و ابان بودند بقیه نیمه دومی شروع کردند و رفیقهام یکیشون 105 هزار منطقه شو تبدیل به 410 منطقه کرد از کی؟ از اواخر فروردین ! چون باور داشت !!!!!!!

پیوستگی داشت ، بانک تست میزد ، کنکورسراسری هارو تحلیل و بررسی میکرد ! از خودش گذشت تا بهش برسه میخواست اگه 75 نفر میگفتند تو خل و چل هستی اون میگفت وقتی توانایی شو دارم چرا کار بیهوده انجام بدم تهش یه اسکانس کف دستم نمیندازن :/

بعد تو میگی تابستون بخونه زیر 1000؟ من میگم تک رقمی میاره طرف !!!

البته کسی فال گیر نیست که از آینده خبر داشته باشه ولی این روند محکم و پیوستگی رو روز کنکور ادامه بده و سینوسی نخونه من تضمین رتبه تک رو میدم!

از مشاورتم کمک بخواه که راههای متناسب با شرایطت واست بچینه که نه درگیر کمال خواهی بشی نه کم خواهی

باهاش صادقانه و روراست جلو برو ، گزارشکار های الکی و فیک کسیو اگه تو طول سال سربلند کنه تهش روز کنکور که نامه اعمالت رو سایت سنجش میاد شرمساری به بار میاره ... حواست باشه !!!!

بهترینها سهم روحت ^^
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.
      ویرایش توسط Parimah : 22 اردیبهشت 1401 در ساعت 04:53

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMZare1382 نمایش پست ها
      سلام
      من دوازدهمم و خب قطعا دوستان و سروران بنده که بسبار تجربه بیشتر و خاک خورده این مسیر هستن به محض مشاهده این پیام شما راهنمایی های لازم و کافی رو انجام خواهند داد.ولی منم به عنوان کسی که اندک تجربه ای کسب کرده فقط اومدم اینو بگم که این تایم و بازه ای که شما داری قطعا میشه با یک برنامه اصولی و منظم و به همراه تلاش کافی به رتبه حتی 2رقمی رسید.چه بسا دوستانی که دیدیم در بازه زمانی کمتر و با پایه ضعیف تر نتایجی عالی گرفتند.
      مورد دوم اینکه اگر به تراز بخوای اهمیت بدی کلات پس معرکه هست...اینو من همون تابستون پارسال که کنکوری حساب میشدم از کلی ادم شنیدم ولی بازم به این تراز کوفتی اهمیت دادم و چقدر مانع پیشرفتم شد!!!تراز با این اوضاع انلاین اصلا نمیشه مثل قبل روش حساب کرد و تو باید هر ازمون درصدات نسبت به ازمون قبل رشد داشته باشه.این رشد درصد از هرچییزی مهمتره.
      پس این بازه تراز ی فلان تا فلان اصلا نمیشه گفت ضعیفه یا متوسطه یا قوی!درصد و میزان استقمات شما تا خط پایان مهمه.

ببخشید پرحرفی کردم.
      از بزرگان انجمن هم بابت جسارت بنده عذرخواهی میکنم.

@Mohamad_R

@Parimah

@mahdi_artur

@Z3R0
      ممنون از کمکتون امیدوارم همیشه موفق باشین

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parimah نمایش پست ها
      سلام عزیز وقتت بخیر

با یه مثال شروع میکنم : من تصمیم گرفتم بعد 4 سال رشته ی بوکس که علاقمندم بهش رو ادامه بدم قبلا پیشرفت هام قابل قبول بوده کلیم زخمی شدم بابتش ولی به چشمم نمیاد حالا بعد 2 سال و اندی قصد دارم شروعش کنم ولی من بدنم این مدت دچار رخوت و تنبلی شده عادت نداره حتی یه اسکوات ساده بره چه برسه 2 ساعت بخوام تمرکز بگیرم روی حرکت های دستم که کدوم پامو وقتی میخوام بیام جلو به کیسه بوکس ضربه بزنم فیکس ارنج دستم باشه که وقتی کیسه برمیگرده دو تا ارنج هام 90 درجه باشه و گارد دفاعیمو بتونم جلوی صورتم داشته باشم که به اون شدت نخوره به سرم نات اوت بشم

اینهارو من بعد 2 سال با خودم تکرار میکنم به خودم گفتم تو 4 سال تجربه بد و خوب داشتی حالا بعد 2 سال میخوای بری دوباره تو این کار هیچ آمادگی بدنی و ذهنی درست درمونی نداری

نمیشه فقط قبل تمرینهات چهارتا حرکت ورزشی بزنی بگی اوکی من تمرین کردم:/

باید هر روز تو برنامه ت 1 ساعت حرکتهای هوازی و شکمی و طناب زدن باشه ! این پس میشه هدف من !!

حالا من 3 روز ورزش میکنم 2 روز هم میرم تمرین ولی 2 روز دیگه هیچ کاری عملا انجام نمیدم بحث استراحت نیست اصلا چون 1 ساعت ورزش کردن کار شاغی اصلا نیست :///

من به خودم تعهد دادم این کار بدعهدیه ://// یه جور خنجر زدن به عزت نفسمه چون با این قولی که به خودم دادم یه جور عزت نفسمو سرحالش کردم ولی بخوام پشت پا بزنم به برنامه و هدفم یعنی یه لگدی به عزت نفسم زدم این مخربه

خلاصه این روند رو 9 ماه میرم ولی نه بدنم اون چیزی شده که میخوام نه خودم پیشرفتی کردم تو ورزش موردعلاقم اشکالم کجاست ؟

1_ عدم پیوستگی 2_نادیده گرفتن عزت نفسم

وقتی این دوتا تکرار میشه کنارهمدیگه باعث میشه عملا تو احساس مفید نبودن بهت دست بده تو تلاش خودتو میکنی حتی به غلط ولی این دوتا ذوق و انرژی تورو از 95 میارن به 35

اینجاست که افت روند پیشرفت حداکثریت و افزایش فشار روانیت شکل میگیره بجای اینکه بیایی اون دوتای بالایی رو اصلاحش کنی این دوتا برات میشن معضل

پس فهمیدی مشکل اصلیت اونقدار که فکرشو میکنی کوچیک نیست ؟! بزرگه چون خودت با کوچیک شمردنش کم کم جایی برای ریشه زدن و رشدش فراهم کردی

( شوخی نگیرا مسئله حیاتیه الان باید درستش کنی بعدا اینقدر عوامل روش میاد که نمیدونی چیشو باید درستش کنی چون شاخ و برگ میده )

اینم از این و میرسه به مسئله کمال خواهی که درگیرشی که بایدددددد کمال و تمام تابستون تموم کنی چیشو ؟ خودتم نمیدونی چه مباحثیو !

بنظرم مفید ترین کاری که میتونی انجام بدی و واقعا پیشرفتشو خودم به شخصه دیدم مباحث پایه ای رو تو طبق یه برنامه درست به اتمام برسونی طی 83 روز که 3 بار مرور کامل هم براش هست معقولانه ست

این برنامه هست که خودت یه نگاه بهش بنداز یه شخصی سازی میخواد

( عملا برنامه های آماده ، VIP ، دوستانه ، گروهی ، فردی و ...) مهم نیستن چطورین مهم اینه یه دیدی بهت بده که چه عملکرد و استراتژی برای روندت انجام بدی

وقتی تابستونتو بیخود و بی جهت با اتلاف وقت نگذرونی و بجاش دهم رو بخونی بعد یازدهم رو برای اول مهر خیالت راحته که آخیش حداقل میدونم فصل 4 دهم زیست چه گفتارهایی داشته درباره چی حرف زده فصل 1 و 2 دهم و 1 یازدهم شیمی استوکیومتری هست و ....

یه ذهنیت قشنگ واست ایجاد میشه برای تویی که میخوای تابستونتو مفید ازش استفاده کنی ! حتی استرسهاتم اول مهر کمتره و استارت اول برنامه های ازمون ها باعث میشه پایه مرور و دوازدهم در راستای کار قرار بگیره و خیالت راحت باشه !

تراز معیاری برای ضعیف بودن یا قوی بودن نیست ! چون هنوز هستند کسایی که کلید میزنن پس تراز عملا یه معیار چرند و بدردنخوره

درصدهاتو دریاب حداقل میانگینشو ببر بالا بگی تخصصی های من 20 عه و عمومی هام 30 عه

خب پس باید روی درصدهات کار کنی ! کیو دیدی رو ترازش کار کنه جز کسایی که همیشه این روند براشون ثابت میمونه تهششش 7100 باز افت پیدا میکنه

کسیم با عقب افتادن از آزمون های طول سال ، کنکورشو بد نداده ! بلکه از یه جایی به بعد جلوی ضرر رو گرفته و براش منفعت شده

از الان روی خودت کار کن بجای اینکه ناله نوله کنی دنبال رفع عیب هات باش چون با منفی گفتن کسی به جایی نرسیده ! خودتو رفع و رجوع کن !

این سوال از تابستون کسی خونده باشه و زیر 1000 بیاره: واقعا میگم مسخره ست ! ممبرهای من پارسال 12 نفرشون قبول دانشگاه های تیپ 3 و 2 شدند

دوتاشون از مهر و ابان بودند بقیه نیمه دومی شروع کردند و رفیقهام یکیشون 105 هزار منطقه شو تبدیل به 410 منطقه کرد از کی؟ از اواخر فروردین ! چون باور داشت !!!!!!!

پیوستگی داشت ، بانک تست میزد ، کنکورسراسری هارو تحلیل و بررسی میکرد ! از خودش گذشت تا بهش برسه میخواست اگه 75 نفر میگفتند تو خل و چل هستی اون میگفت وقتی توانایی شو دارم چرا کار بیهوده انجام بدم تهش یه اسکانس کف دستم نمیندازن :/

بعد تو میگی تابستون بخونه زیر 1000؟ من میگم تک رقمی میاره طرف !!!

البته کسی فال گیر نیست که از آینده خبر داشته باشه ولی این روند محکم و پیوستگی رو روز کنکور ادامه بده و سینوسی نخونه من تضمین رتبه تک رو میدم!

از مشاورتم کمک بخواه که راههای متناسب با شرایطت واست بچینه که نه درگیر کمال خواهی بشی نه کم خواهی

باهاش صادقانه و روراست جلو برو ، گزارشکار های الکی و فیک کسیو اگه تو طول سال سربلند کنه تهش روز کنکور که نامه اعمالت رو سایت سنجش میاد شرمساری به بار میاره ... حواست باشه !!!!

بهترینها سهم روحت ^^

مرسی... کلامتون خیلی دلنشینه کلی روحیه گرفتم... بابت برنامه ای هم که قرار دادین ممنونم...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز

از تابستان شروع کردن واسه کنکور
      تقریبا یه نوع تضمین و بیمه کامل برای موفقیت شما در طی سال تحصیلی و در نهایت خود کنکوره

بخوام مزیت های اینکار رو بگم یه طومار میشه
      اما مهم ترین هاش پوشش نقاط ضعف
      و مهم تر ازون افزایش سرعت و کیفیت مطالعه شما در طی سال تحصیلی ( از مهر به بعده) اینکه برنامه آزمون ها از نیم سال دوم

فشرده میشه و بسیاری نمیتونن خودشون رو برسونن.
      و...

اما چن تا توصیه

اولا واقع بین باش و برای شروع حتما با ساعت مطالعه ای شروع کن
      که به راحتی از پسش برمیای و آروم آروم کمیت و کیفیتت رو ببر بالا

2/خواب تغذیه ورزش،تفریح و استفاده از مجازی رو توی برنامت سازمان دهی کن این پنج مورد اگه به تعادل برسه یه سوخت پر انرژی تا آخرین لحظه ی کنکوره...پس تحقیق کن و بهترین حالت ممکن رو برای اینها انتخاب کن

3/تحقیقات شما روی منابع و آزمون خطا نسبت اونها توی تابستون باید پروندش بسته بشه در ضمن از چند منبعی بودن تا حد ممکن پرهیز بشه

4/حتما روتین های هرروزه ایجاد کنید و تا آخر کنکور ادامه بدین
      مثلا هرروز دوتا مسأله شیمی یا یک باکس لغت ادبیات
      بدونه ریدینگ و کلوز زبان و.....اینها جدا از برنامه اصلی شما باشه
      و انجام ندادنش باعث نشه که از برنامه عقب بیافتی
      در عین حال انجامش توی دراز مدت معجزه میکنه

5/دروس زیست و شیمی رو حتما هرروز توی برنامتون داشته باشید
      دفترچه نکات فصل به فصل زیست یا حاشیه نویسی کتاب
      خلاصه ی حفظیات شیمی ،تکنیک ها ی ریاضی فیزیک رو هر کدوم
      به صورت یک مجموعه درحال تکمیل (تا روز آخر کنکور) ایجاد کنید

6/ روش های مطالعه هر درس رو یاد بگیرید هیچ دودرسی شبیه به هم خونده نمیشه!پس قبل از شروع استراتژی مطالعه و مرور خودتون رو بدونید.

فعلا همینا ب ذهنم رسید
      موفق باشید
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز

از تابستان شروع کردن واسه کنکور
      تقریبا یه نوع تضمین و بیمه کامل برای موفقیت شما در طی سال تحصیلی و در نهایت خود کنکوره

بخوام مزیت های اینکار رو بگم یه طومار میشه
      اما مهم ترین هاش پوشش نقاط ضعف
      و مهم تر ازون افزایش سرعت و کیفیت مطالعه شما در طی سال تحصیلی ( از مهر به بعده) اینکه برنامه آزمون ها از نیم سال دوم

فشرده میشه و بسیاری نمیتونن خودشون رو برسونن.
      و...

اما چن تا توصیه

اولا واقع بین باش و برای شروع حتما با ساعت مطالعه ای شروع کن
      که به راحتی از پسش برمیای و آروم آروم کمیت و کیفیتت رو ببر بالا

2/خواب تغذیه ورزش،تفریح و استفاده از مجازی رو توی برنامت سازمان دهی کن این پنج مورد اگه به تعادل برسه یه سوخت پر انرژی تا آخرین لحظه ی کنکوره...پس تحقیق کن و بهترین حالت ممکن رو برای اینها انتخاب کن

3/تحقیقات شما روی منابع و آزمون خطا نسبت اونها توی تابستون باید پروندش بسته بشه در ضمن از چند منبعی بودن تا حد ممکن پرهیز بشه

4/حتما روتین های هرروزه ایجاد کنید و تا آخر کنکور ادامه بدین
      مثلا هرروز دوتا مسأله شیمی یا یک باکس لغت ادبیات
      بدونه ریدینگ و کلوز زبان و.....اینها جدا از برنامه اصلی شما باشه
      و انجام ندادنش باعث نشه که از برنامه عقب بیافتی
      در عین حال انجامش توی دراز مدت معجزه میکنه

5/دروس زیست و شیمی رو حتما هرروز توی برنامتون داشته باشید
      دفترچه نکات فصل به فصل زیست یا حاشیه نویسی کتاب
      خلاصه ی حفظیات شیمی ،تکنیک ها ی ریاضی فیزیک رو هر کدوم
      به صورت یک مجموعه درحال تکمیل (تا روز آخر کنکور) ایجاد کنید

6/ روش های مطالعه هر درس رو یاد بگیرید هیچ دودرسی شبیه به هم خونده نمیشه!پس قبل از شروع استراتژی مطالعه و مرور خودتون رو بدونید.

فعلا همینا ب ذهنم رسید
      موفق باشید
      مرسی از توضیحاتتون
      فقط دو تا سوال داشتم ...
      ۱ اینکه چه کتابی رو برای محاسبات شیمی پیشنهاد میکنین؟ ( ترجیحا دهم و یازدهم و دوازدهم رو جدا کرده باشه ک تو تابستون بتونم ازش تست بزنم)

۲ اینکه اولویتم برای حل تست محاسبات شیمی از چه مباحثی باشه؟ ینی مثلا از همون ابتدای کتاب شروع کنم هر شب دو تا تست بزنم یا اینکه اول موازنه و استو رو تست بزنم بعد برم انتالپی و ...؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      از دهم دارم میخونم ولی استمرار ندارم . کتابای تستمو تقریبن تموم کردم اما همیشه از برنامه ازمونا عقب بودم و ترازم بین ۵۲۰۰ تا ۵۴۰۰ بوده.
      خیلی وقتا این فکر به سراغم میاد که دو ساله دارم درس میخونم اما چرا پیشرفتی نکردم؟ میدونم روش خوندنم درسته ولی واقعا استمرار نداشتن انقد تاثیر داره؟ (ی روز ۶ ساعت میخونم ی روز ۱۰ یه روز ۴ ی روزم هیچ...)
      تو تابستون فرصت دارم تا دهم و یازدهم رو به صورت کاااامل و جااامع بخونم و تموم کنم . اما اصلا نمیدونم چجوری قراره تو سه ماه به همه مباحث تسلط پیدا کنم و این یکم بهم استرس میده. من که تا الان نتونسته بودم ترازمو بکشونم بالا چجور وقتی تو دوازدهم کارم سخت تر میشه و درسا بیشتر میشن، خودمو بکشونم بالا و جلو بزنم؟
      نمیدونم با تراز بین ۵۲۰۰ تا ۵۴۰۰ ضعیف حساب میشم یا متوسط ولی میخوام بدونم از بین شما دانشجویی هست که از تابستون به صورت جدی شروع کرده باشه و رتبش زیر هزار شده باشه...؟ شاید سوالم براتون تکراری ب نظر بیاد ولی من ب شخصه اولین باره که این سوال برام پیش میاد...
      در کل ممنون میشم کمکم کنین تا تابستونم به هر نحوی که شده به بهترین شکل بگذرونم و پایه رو جمع کنم.
      در ضمن مشاور هم دارم ولی بد نیس که بعضی وقتا از تجربیات و نظرات ادمای بیشتری استفاده کنیم... ن اینکه فقط ب ی نفر اکتفا کنیم...
      پیشاپیش مرسی از کمکتون
      سلام ، وقتتون بخیر

هر عملکردی که طی سال های پایه ( دهم و یازدهم ) داشتید رو فراموش کنید. چون حس میکنم زیاد درگیرش هستید.
      راند اصلی کنکور بازه بین تابستون پیش رو تا روز کنکور هستش | خوندن در سال های پایه اگر چه تاثیر گذاره و وضیعت شمارو از عده زیادی بهتر میکنه ، اما این فاصله به راحتی توسط سایرین در تابستون قابل جبران هستش.
      پس حتما تابستون رو جدی بگیرید و با ساعت مطالعه بالا و استمرار کار رو پیش ببرید. ( استمرار معجزه میکنه )
      مرور رو چه در تابستون و چه در طی سال از یاد نبرید و طی بازه های زمانی مشخص مرور هاتون رو انجام بدید.
      انتظار جهش و پیشرفت های عجیب غریب هم از خودتون نداشته باشید ، پیشرفت خورد خورد اتفاق میفته.
      خیلیا هستن که روزانه 1 ساعت ادبیات کار میکنن ، اما تا 6 7 ماه درصد ثابتی دارن و حتی افت هم میکنن ، اما بعد اون زمان یهو از درصد 40- -50 به 80- -90 میرسن.

اما در مورد استراتژی و پلن خوندن در تابستون با توجه به گفته های خودتون و زمان اولین آزمون قلمچی ( 23 مهر ) :
      ریاضی :
      مباحث رو با ترتیب « توان های گویا و عبارت های جبری ، هندسه تحلیلی ، معادله و تابع درجه دو ، نامعادلات ، تابع ، مثلثات ، حد و پیوستگی » به صورت جامع ( دهم یازدهم دوازدهم ) مطالعه کنید. فک کنم بتونید این فصول رو برسونیدش.
      فیزیک :
      دو فصل اندازه گیری و کار انرژی از دهم + کل یازدهم رو کامل تستی جمع کنید.
      ( با توجه به این که مباحث رو خوندید ، در بدترین حالت باید حدود 2 ماه ازتون زمان ببره )
      برای الباقی زمان میتونید دو نوع کار مختلف انجام بدید.
      یا سایر فصول دهم رو کار کنید.
      یا دوازدهم رو شروع کنید و تا جایی که میتونید پیش ببرید.
      شیمی :
      در تابستون اصلا سمت قسمت های حفظی شیمی نرید.
      ابتدا استوکیومتری رو به صورت ترکیبی دهم و یازدهم در کنار هم کار کنید.
      بعدش مباحث بنیادی دهم ( مثل آرایش نویسی ، ساختار لوییس ، مسائل محلول ها ، تعیین قطبیت و ...)( نه همه جای کتاب ) رو مطالعه کنید.
      بعدش سال یازدهم رو کامل جمع کنید.
      در نهایت هم اگر تایمی باقی موند دوازدهم رو شروع کنید.
      اون یک سری مباحث ریز باقیمونده دهم رو هم طی سال مطالعه کنید.

عمومی ها رو میتونید از شهریور ماه شروع کنید ( البته فقط ادبیات و عربی | دینی و زبان طی سال )
      ادبیات :
      روزانه در حد 30 تا 60 مین به صورت موضوعی کار بکنید. توصیه میکنم ابتدا کتاب قرابت معنایی نشر دریافت رو بخرید و بخش های نحوه شعر خوانی اون رو قبل شروع سایر مباحث کار کنید.
      بعد تموم شدن آموزشای شعر خوانی میتونید آرایه ها رو استارت بزنید.
      عربی :
      باز میتونید روزانه در حد 30 تا 60 مین بهش اختصاص بدید و مباحث رو به صورت موضوعی مطالعه کنید.
      ( رو این درس توصیه میکنم تدریس آقای فلاح رو از تلگرام دانلود کنید و ببینید. چون درسنامه کتاب ها زیاد جالب نیست. )

بهتره طی تابستون حداقل 8 ساعت رو بهش برسید. ایده آلش هم 10 ساعته. بیشتر از اون اصلا توصیه نمیشه.

در رابطه با منابع کتابی میتونید تاپیک پایینی رو مطالعه کنید :
      بررسی و معرفی جامع منابع کنکوری ویژه 1402 و 1403
      در رابطه با تدریس دبیران هم میتونید این تاپیک رو ببینید :
      بررسی و معرفی بهترین دبیران کنکور تجربی | ویژه 1401 ، 1402 و بعد تر

براتون بهترینارو آرزو دارم.

ویرایش توسط Hadi.Z : 23 اردیبهشت 1401 در ساعت 20:17

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مرسی از توضیحاتتون
      فقط دو تا سوال داشتم ...
      ۱ اینکه چه کتابی رو برای محاسبات شیمی پیشنهاد میکنین؟ ( ترجیحا دهم و یازدهم و دوازدهم رو جدا کرده باشه ک تو تابستون بتونم ازش تست بزنم)

۲ اینکه اولویتم برای حل تست محاسبات شیمی از چه مباحثی باشه؟ ینی مثلا از همون ابتدای کتاب شروع کنم هر شب دو تا تست بزنم یا اینکه اول موازنه و استو رو تست بزنم بعد برم انتالپی و ...؟
      مسائل شیمی نشر الگو ..دلیل اول مولف کتاب مسعود جعفری هست که کاملا شناخته شده هست در طراحی سوال ..
      دوم اینکه ریز به ریز تیپ مسائل رو توی هر فصل تفکیک کرده
      و کوییز های خوبی هم داره..

راجب سوال دوم استراتژی های مختلفی می تونید داشته باشید
      ولی بنظرم با توجه به وقت کافی ای که دارید تسلط کامل و به ترتیب پیش رفتن بهتر از پراکنده کار کردن هست..البته نباید وسواس بیش از حد بخرج داد ..اینکه چنتا تست بزنید
      بستگی به تعداد تست مورد نظر ،وقتی که اختصاص میدین
      و تعداد مرور دلخواه شما داره

در ضمن کتاب موج آزمون هم کتاب خوبیه که می تونید استفاده کنید حدود 130 آزمون در دو جلد و پوشش کامل مطالب حفظی و محاسباتی ،لول سخت تر فار آزمون هست به هر حال اینها برخلاف اسمشون واسه بعد از عید و جمع بندی نیستن و نیاز به زمان زیادی دارن و می تونید از تابستون روشون کار کنید
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...
      ویرایش توسط Arnold : 23 اردیبهشت 1401 در ساعت 22:02

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      پریماه من به زور پیدات کردم یعنی اگه دیشب تو اون گپه نبودم و نمیفهمیدم تو انجمن کنکور اکانت داری کلا گمت میکردم دیشبم خوابیدم از اتفاقاتی که افتاد خبر ندارم.
      قضیه چیه؟ دیشب همچی اوکی بود صبح بیدار شدم دیدم چنل پاک شده
      ببین من قبلا گفتم بهت ک زندگی خودته هرجور ک خودت میدونی عمل کن ولی هیچوقت به حرف چهارتا احمق گوش نده اگه دیشب کسی بود که ناراحتت کرده و برا همین چنل و دیلت زدی من حرفی ندارم فقط بدون ک اونقد ارزش داشتی ک بیام تو این سایت پیدات کنم بازم هرجور که خودت میدونی اگه فک میکنی که خیلی برات سخته اوکی دیگ چنل نزن واقعا درک میکنم دست تنهایی چقد سختته اما حداقل یه رباتی چیزی بزن که من به قولم عمل کنم منظورم همون کارنامس. بهت گفته بودم من یه ادای دینی بهت دارم. من قبلا هم گفتم که این حرفام خودخواهانس اما الان درک میکنم چقد سخته و وقتی میبینم به زندگی شخصیت داره آسیب میزنه نمیخوام که ادامه پیدا کنه برات دعا میکنم که به بهترینا برسی چون لیاقتشو داری مطمئن باش که میرسی.
      خارمادر جمله بندی������

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ببخشید پاسخم ربطی نداره ولی میخوام بدونم چطوری یه تاپیک جدید بزارم؟������

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن