خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

{مه گرفتگی ذهنی}

سلام دوستان امیدوارم رو به راه باشین.
      مشکلی که داشتم رو نتونستم به تنهایی و با گوگل‌تراپی حلش کنم و خواستم اگه تجربه‌ای دارین بشنوم.
      از تاپیک مشخصه! ذهنم خستس. حس می‌کنم اون قدرت تحلیل و پردازشش رفته. امروز آزمون که میدادم با اینکه سوال از مباحث مطالعه شده بود ولی نشسته بودم زل زده بودم به سوال و نمیخوندمش. و اگه هم میخوندمش نمی‌فهمیدم چی میگه.
      لازم به ذکره آهنگ گوش کردن، فیلم دیدن، بیرون رفتن، دلنوشته نوشتن، حرف زدن، گریه کردن و... امتحان کردم ولی رفع نشد. گاهی تعجب می‌کنم قبلن چطور اون سوالای سخت رو حل می‌کردم
      خودم که فک می‌کنم یه حس گذرا باشه.‌ چیکار کنم زودتر بگذره؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aytakso نمایش پست ها
      سلام دوستان امیدوارم رو به راه باشین.
      مشکلی که داشتم رو نتونستم به تنهایی و با گوگل‌تراپی حلش کنم و خواستم اگه تجربه‌ای دارین بشنوم.
      از تاپیک مشخصه! ذهنم خستس. حس می‌کنم اون قدرت تحلیل و پردازشش رفته. امروز آزمون که میدادم با اینکه سوال از مباحث مطالعه شده بود ولی نشسته بودم زل زده بودم به سوال و نمیخوندمش. و اگه هم میخوندمش نمی‌فهمیدم چی میگه.
      لازم به ذکره آهنگ گوش کردن، فیلم دیدن، بیرون رفتن، دلنوشته نوشتن، حرف زدن، گریه کردن و... امتحان کردم ولی رفع نشد. گاهی تعجب می‌کنم قبلن چطور اون سوالای سخت رو حل می‌کردم
      خودم که فک می‌کنم یه حس گذرا باشه.‌ چیکار کنم زودتر بگذره؟
      سلام عزیز وقتت بخیر

منم یه مدت همچین چالشی رو باهاش دست و پنجه نرم میکردم و خیلی دچار دوگانگی بین حسهام و تمرکزم میشدم

حتی روانکاو و متخصصین هم نتونستند بهم راه حل بدن جز قرص و نوشتن که من بهش میگم اهرم رنج و لذت

یعنی چیزایی که دوستشون نداری رو مینویسی و چیزایی که خواستارشی رو مینویسی و این کمک دهنده هست ولی گذراست و چیزی من ازش نتیجه گرفتم تلقین خوانیه!

به طور مثال : ذهن هر آدمی صدای خودشو بهتر درک میکنه و براش موثر تره ، من جملاتی که برای بهبودی خودم نیاز داشتم رو به زمان حال نوشتم

1_ من تمرکزم بالاست

2_ بخاطر سپردن همه چیز برام آسونه

3_ عاشق فیزیک ، ریاضی ، شیمی ، زیست شناسیم و هر چی تست ازشون میزنم واسم راحت و رواله

4_ پدرومادرم بخاطر نتایج من در کنکور بهم افتخار میکنند

از این جور جملات که مناسب شرایطتت هست لیست کن در نگاه اول یه کار چیپ یا خرافاتی طور ممکنه بنظر بیاد و یه عده بگن برو بابا دلت خوشه

اصولا ما آدم ها دو نوع طرز فکر داریم : انسان های که 70 درصدشون منطقی هستند و 30 درصد احساساتی هستند آدم های چپ مغز محسوب میشن و کل اراده و تصمیم زندگیشون توسط قسمت چپ مغزشون صورت میگیره

انسان هایی که 70 درصدشون احساسات هستند و 30 درصد منطقی اند جز آدم های راست مغز محسوب میشن و کل اراده و تصمیم زندگیشون توسط قسمت راست مغزشون صورت میگیره

خلاصه : یا روی کاغذ جملاتتو بنویس و هی تکرار کن یا صداتو ضبط کن حین خوندن جملاتت

اصولا باید تو روندت پررو و سرتق باشی و اگه مصمم باشی تو انجام دادنش مطمئن باش مغزت میپذیره ممکنه اوایل پس بزنه ولی بعد باور میکنه که تو واقعا آدم پررویی تو تلقین خوانی و نوشتن هستی

مغز خیلی قدرتمنده و هر طوری که تو باهاش رفتار کنی باهات رفتار میکنه

اگه هر قولی یا تصمیمی گرفتی و وسطش جا زدی مغزت دریافت میکنه که تو واقعا آدم شلی هستی

کافیه مقاله های علمی اساتید برجسته علوم ذهنی درباره believing the mind رو مطالعه کنی

حتما امتحانش کن واقعا تاثیراتش بی نظیره
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.
      ویرایش توسط Parimah : 18 اردیبهشت 1401 در ساعت 18:25

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام ممنونم از راهکارتون. امتحانش میکنم فک کنم نوشتن و از روش خوندن و وویس گرفتن موثر باشه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن