خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

چطور شروع به انجامش کنم ؟

شاید هزاران بار شده که نقشه کشیدی ، برنامه ریختی که کاری رو شروع کنی یا عادتی رو شکل بدی...
      ممکنه ورزش باشه
      خوندن کتاب
      یادگیری مهارت خاصی
      تقویت زبان
      و...
      ولی یا هیچ وقت شروعش نکردی یا خیلی سریع متوقف شدی و ادامه ندادی.

آدما همگی همین شکلی هستن
      براشون سخته اون ریتم عادی و راحتی ای که براشون تعریف شده رو بی خیال بشن و برن سراغ تلاش و زحمت کشیدن یا تغییر عادت...
      مثل همون قانون فیزیک میمونه که میگه اجسام ساکن تمایل به سکون دارن و اجسام متحرک تمایل به تحرک

یک رمز بزرگ در شروع کاری اینکه
      درحد خاروندن نوک بینی ازتون انرژی بگیره ! و جوری نباشه که مغزتون ازش فرار کنه و بگه نمیخواد خودت رو به سختی بندازی بجاش همینطور لم بده روی مبل و خیره شو به سقف...

اون کار و عادت رو جوری شروع کنید که نه نیازی به اراده داشته باشه نه نیازی به انگیزه !
      مثلا اگر میخوای ورزش رو شروع کنی به خودت بگو هرروز باید یک شنا رو برم ، اگر بیشتر از یکی رفتی اشکالی نداره ولی نباید کمترش رو بری..
      یا اگه میخوای نوشتن رو شروع کنی به خودت بگو هرروز 50 کلمه باید بنویسم ، اگر بیشتر شد اشکالی نداره ولی نباید کمتر از 50 تا بنویسم...
      اگر میخوای مثبت اندیش تر باشی با خودت بگو هرروز دوتا فکر مثبت میکنم نه اینکه بخوام یهو همیشه نیمه پر رو ببینم...

توجه کردی ؟ جسمی که ساکن باشه همچنان تمایل به سکون داره و جسمی که متحرکه تمایل به تحرک بیشتر
      همین که شما به خودتون گفتید هرروز یک شنا ، باعث میشه از سکون خارج بشید و وارد تحرک و عمل بشید درنتیجه احتمال اینکه خیلی از روزا خودتون خودجوش بیشتر از یک شنا انجام بدید بشدت بالاست (جسم متحرک تمایل به تحرک بیشتر داره)
      ممکن هم هست روزهایی باشه که فقط همون یک شنا رو انجام بدید و همین هم خوبه ! چون اون عادت رو درتون زنده نگه میداره و انجام همون یک شنا خودش موفقیته

پس
      شروع کاری که مدنظر داری رو جوری قرار بده که به تلاش کمی نیاز داشته باشه
      همچنین سختی درک شده ی اولیه توسط مغزتون رو به حداقل برسونید

پ.ن : هدف تاپیک میشه گفت بیشتر مربوط به دوران پسا کنکور و زمانی هست که میخواید یسری عادات و اهدافی رو وارد زندگی تون کنید

در زمان مناسب محتوای تاپیک کامل خواهد شد.
      ولی از همین الان هم میتونید به وسیله ی همین ایده یه کاری رو شروع کنید و درعمل ببینید واقعا براتون جواب داد یا نه
      همچنین میتونید نظرات و تجربیات خودتون درهمین حیطه روهم به اشتراک بذارید...
      موفق باشید
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 28 آبان 1402 در ساعت 18:11

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها
      شاید هزاران بار شده که نقشه کشیدی ، برنامه ریختی که کاری رو شروع کنی یا عادتی رو شکل بدی...
      ممکنه ورزش باشه
      خوندن کتاب
      یادگیری مهارت خاصی
      تقویت زبان
      و...
      ولی یا هیچ وقت شروعش نکردی یا خیلی سریع متوقف شدی و ادامه ندادی.

آدما همگی همین شکلی هستن
      براشون سخته اون ریتم عادی و راحتی ای که براشون تعریف شده رو بی خیال بشن و برن سراغ تلاش و زحمت کشیدن یا تغییر عادت...
      مثل همون قانون فیزیک میمونه که میگه اجسام ساکن تمایل به سکون دارن و اجسام متحرک تمایل به تحرک

یک رمز بزرگ در شروع کاری اینکه
      درحد خاروندن نوک بینی ازتون انرژی بگیره ! و جوری نباشه که مغزتون ازش فرار کنه و بگه نمیخواد خودت رو به سختی بندازی بجاش همینطور لم بده روی مبل و خیره شو به سقف...

اون کار و عادت رو جوری شروع کنید که نه نیازی به اراده داشته باشه نه نیازی به انگیزه !
      مثلا اگر میخوای ورزش رو شروع کنی به خودت بگو هرروز باید یک شنا رو برم ، اگر بیشتر از یکی رفتی اشکالی نداره ولی نباید کمترش رو بری..
      یا اگه میخوای نوشتن رو شروع کنی به خودت بگو هرروز 50 کلمه باید بنویسم ، اگر بیشتر شد اشکالی نداره ولی نباید کمتر از 50 تا بنویسم...
      اگر میخوای مثبت اندیش تر باشی با خودت بگو هرروز دوتا فکر مثبت میکنم نه اینکه بخوام یهو همیشه نیمه پر رو ببینم...

توجه کردی ؟ جسمی که ساکن باشه همچنان تمایل به سکون داره و جسمی که متحرکه تمایل به تحرک بیشتر
      همین که شما به خودتون گفتید هرروز یک شنا ، باعث میشه از سکون خارج بشید و وارد تحرک و عمل بشید درنتیجه احتمال اینکه خیلی از روزا خودتون خودجوش بیشتر از یک شنا انجام بدید بشدت بالاست (جسم متحرک تمایل به تحرک بیشتر داره)
      ممکن هم هست روزهایی باشه که فقط همون یک شنا رو انجام بدید و همین هم خوبه ! چون اون عادت رو درتون زنده نگه میداره و انجام همون یک شنا خودش موفقیته

پس
      شروع کاری که مدنظر داری رو جوری قرار بده که به تلاش کمی نیاز داشته باشه
      همچنین سختی درک شده ی اولیه توسط مغزتون رو به حداقل برسونید

پ.ن : هدف تاپیک میشه گفت بیشتر مربوط به دوران پسا کنکور و زمانی هست که میخواید یسری عادات و اهدافی رو وارد زندگی تون کنید

در زمان مناسب محتوای تاپیک کامل خواهد شد.
      ولی از همین الان هم میتونید به وسیله ی همین ایده یه کاری رو شروع کنید و درعمل ببینید واقعا براتون جواب داد یا نه
      همچنین میتونید نظرات و تجربیات خودتون درهمین حیطه روهم به اشتراک بذارید...
      موفق باشید
      ایده ی خیلی خوبیه ولی برا افسرده ها جواب نمیده...خیلی بد دردیه....بخاطرش کنکورمو سوزوندم...فکر میکردم بعد کنکور درست میشم ولی بدتر شدم.
      خیلی بده افسردگی. کل روز رو لم میدی روی تخت و هیچ کاری نمیکنی هیچ کاری. هی خودخوری میکنی هی فکر میکنی هی فکر میکنی و هیچی. واسه غذا خوردن و ببخشید ؛دستشویی رفتنم زورت میاد. همش یه چرخه‌ی پوچه که پایه و اساسش غم و غصه است. هیچ کس هم درکت نمیکنه حتی روانشناس. فقط نصیحت میکنن و فکر میکنن خیلی کمک کردن و بعد شاکی ان از اینکه پس تو چرا خوب نمیشی چرا اینجوری بابا تکون بده به خودت

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها
      UP
      بسیار متن حقی بود . لذت بردم

capturea.png

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط konkoouri نمایش پست ها
      ایده ی خیلی خوبیه ولی برا افسرده ها جواب نمیده...خیلی بد دردیه....بخاطرش کنکورمو سوزوندم...فکر میکردم بعد کنکور درست میشم ولی بدتر شدم.
      خیلی بده افسردگی. کل روز رو لم میدی روی تخت و هیچ کاری نمیکنی هیچ کاری. هی خودخوری میکنی هی فکر میکنی هی فکر میکنی و هیچی. واسه غذا خوردن و ببخشید ؛دستشویی رفتنم زورت میاد. همش یه چرخه‌ی پوچه که پایه و اساسش غم و غصه است. هیچ کس هم درکت نمیکنه حتی روانشناس. فقط نصیحت میکنن و فکر میکنن خیلی کمک کردن و بعد شاکی ان از اینکه پس تو چرا خوب نمیشی چرا اینجوری بابا تکون بده به خودت
      البته اول باید رفت پیش روانپزشک و روانپزشک صلاح بدونه ارجاع میده به روانشناس . داروی خوب در کنار روان درمانی و خواست شخصی کمک میکنه که غلبه کنید

روانشناس و روانپزشک ها هم خوب و بد دارن . همشون هم بی فایده نیستن

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نه تفکر، نه تعمق و نه اندیشه دمی

عمر بگذشت به بی حاصلی و مسخرگی

چه توانی که ز کف دادم مفت

من نفهمیدم و کس نیز مرا هیچ نگفت

قدرت عهد شباب، میتوانست مرا تا به خدا پیش برد

لیک، بیهوده تلف گشت جوانی هیهات!

آن کسانی که نمی دانستند زندگی یعنی چه ، رهنمایم بودند

عمرشان طی می گشت بیخود و بیهوده

و مرا می گفتند که چو آنان باشم

که چو آنان دایم ، فکر خوردن باشم

فکر گشتن باشم

فکر تأمین معاش

فکر ثروت باشم

فکر یک زندگی بی جنجال ، فکر همسر باشم

کس مرا هیچ نگفت ،

زندگی ثروت نیست،

زندگی داشتن همسر نیست ،

زندگانی کردن، فکر خود بودن و غافل ز جهان بودن نیست

من نفهمیدم و کس نیز مرا هیچ نگفت

که صد افسوس!

که چون عمر گذشت ، معنی اش می فهمم

حال می پندارم هدف از زیستن این است رفیق :

من شدم خلق که با عزمی جزم

پای از بند هواها گسلم

پای در راه حقایق بنهم

با دلی آسوده

فارغ از شهوت و آز وحسد وکینه و بخل

مملو از عشق و جوانمردی و زهد

در ره کشف حقایق کوشم

شربت جرأت و امید شهامت نوشم

زره جنگ برای بد و نا حق پوشم

ره حق پویم و حق جویم وپس حق گویم

آنچه آموخته ام بر دگران نیز نکو آموزم

شمع راه دگران گردم و با شعله ی خویش

ره نمایم به همه گر چه سرا پا سوزم

من شدم خلق که مثمر باشم

نه چنین زائد و بی جوش وخروش

عمر با باد و به حسرت خاموش

ای صد افسوس!

که چون عمر گذشت معنی اش میفهمم

کاین سه روز از عمرم به چه ترتیب گذشت

کودکی بی حاصل!

نوجوانی باطل!

وقت پیری غافل!

به زبانی دیگر

کودکی در غفلت!

نوجوانی شهوت!

در کهولت حسرت

فقط کافیه بدونی برای چی خلق شدی

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ​آپ
      mucizelere inanırım

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ​Up
      mucizelere inanırım

9. Top | #9
      LEA
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای
      ناظر بخش

نمایش مشخصات
      up

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چه مسخره شدم ������
      حیف زحمات این سالام
      چقدر خوندم
      حتی ساعت دو شب پاشدم خوندم
      امسال انصراف دادم از دانشگاه چون راضی نبودم از رشته
      امسال دارم کنکور میدم دوباره پنچرم پنچرم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن