خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوال ریاضی ساده

دوستان مشکلم پایه ای هست سعی دارم برطرفش کنم
      عدد ۹۱ رو درنظر بگیرید از کجا سریع بفهمم حاصل ضرب ۱۳ در ۷ است....باید حفظ کنم ....
      اینبار باید بشه...

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra abdi نمایش پست ها
      عدد ۹۱ رو درنظر بگیرید از کجا سریع بفهمم حاصل ضرب ۱۳ در ۷ است....باید حفظ کنم ....
      سلام. خوبین؟
      شرمنده من خودم پشت کنکورم و علم و تجربه خاصی ندارم که بخوام جواب بدم. امیدوارم بقیه هم جواب بدن که پاسخشون قابل اعتمادتر باشه ولی خب به نظر من و طبق چیزی که تا حالا فهمیدم، شما خود به خود با حل تست و مثال‌ها به اینگونه مباحث مسلط میشین. خود به خود بعد چند بار حل کردن 13*7، متوجه میشین که جوابش 91 میشه. البته قاعدتا منظورم فقط تست‌های درس ریاضی نیست. شما چه تو بخش مسائل شیمی، چه تو فیزیک و چه تو خود ریاضی با محاسبات درگیر میشین و همونطور که عرض کردم، خود به خود روی اینجور مباحثی مسلط میشین. نیاز نیست خودتون رو خیلی ناراحتش کنین. حل میشه قطعا.
      موفق باشین.
      پی نوشت: کامنتی که دو تا پایین تر آقا master.97 لطف کردن گذاشتن هم مسئله خیلی مهمیه که من بهش توجه نکردم.
      ویرایش توسط mohammadmahdi82 : 10 اردیبهشت 1401 در ساعت 21:47

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      7 تا 10 70 تا
      7 تا 3 21 تا
      جمعش 91 تا

8 تا 14 تا میشه
      8 تا 10 تا 80 تا
      8 تا 4 تا 32 تا
      جمعش 112 تا

8تا 14 تا میشه 8 تا 15 تا 8 تا کمتر
      8 تا 15 تا میشه 8تا 30 تا 240 تا نصفش کن 120 که میشه 8 تا 15 تا 8 کم کن 112
      ویرایش توسط RANGO : 10 اردیبهشت 1401 در ساعت 21:40

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra abdi نمایش پست ها
      سلام

ببینین دوست عزیز شما باید قاعده ی بخش پذیری اعداد بر اعداد تک رقمی را بلد باشین چون تو حل تست ها بشدت کاربردیه مثلاً چه عددهایی بر سه بخش پذیرند؟عددهایی بر سه بخش پذیرند که مجموع ارقام آن بر سه بخش پذیر باشد
      همچنین چه اعدادی بر پنج بخش پذیرند؟اعدادی بر پنج بخش پذیرند که یکان آن عدد صفر یا پنج باشد
      همچنین اعدادی بر هفت بخش پذیرند که اگه یکان عدد مورد نظر را دوبرابر کنیم و عدد حاصل را از باقی اعداد کم کنیم،اگر حاصل بر هفت بخش پذیر باشد آنگاه آن عدد هم بر هفت بخش پذیر هست(بخش پذیری اعداد بر هفت نسبت به بقیه اعداد سخت تره)مثلاً در عدد 91،عدد یکان یک هست که اگر دوبرابرش کنیم دو میشود حال اگر از نه دو را کم کنیم حاصل هفت میشود و چون هفت بر هفت بخش پذیر هست پس 91هم بر 7بخش پذیر هست

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تست زیاد تو ذهن میمونه
      وقتی یکی ۵۰ بار جرم مولی گلوگز حساب کنه موقع تست زدن دیگ خسته میشه تو ذهنش حفظ میشه ۱۸۰ بقیه چیزام همینه
      کلا کنکور خیلی نکته زیادی وجود نداره بیشتر تسن زدن برای تسلط و بالا بردن خلاقیته

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamessi نمایش پست ها
      تست زیاد تو ذهن میمونه
      وقتی یکی ۵۰ بار جرم مولی گلوگز حساب کنه موقع تست زدن دیگ خسته میشه تو ذهنش حفظ میشه ۱۸۰ بقیه چیزام همینه
      کلا کنکور خیلی نکته زیادی وجود نداره بیشتر تسن زدن برای تسلط و بالا بردن خلاقیته
      یکی تو امتیاز سوال کنه چجوری میشه جوابشو داد؟
      جوابش : ن نیست

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن