خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

چالش هایی از جنس ماه های پایانی

...
      ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:10

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها
      صرفا براساس تجربه خودم و کلیدی ترین موارد و نکات در دو سه ماه پایانی
      به امید اینکه براتون مفید باشه

تا اینجای کار نسبتا خوب تلاش کردم ولی الان که توی ماه های انتهایی و نزدیک کنکور هستیم هنوز درصدهام اون چیزی که باید باشن نیست و هنوز توی رنج متوسط گیر افتادن

در اینجا دو حالت مرسوم ممکنه پیش بیاد
      یک ، ناامیدی و شل کردن و خیال پردازی برای کنکور سال دیگهدو ، بیشتر کردن تلاش ، عالی ساختن دوران جمع بندی و مرور و بازیابی درماه های پایانی

شما در این حالت ، خوب تلاش کردی و صرفا بخاطر نتیجه آزمون هات و متوسط بودن درصدها ممکنه از دور رقابت خودت رو خارج کنی درحالی که دوران جمع بندی بشدت میتونه تاثیر مثبتی روی رشد درصدهای متوسط شما بذاره و نتیجه ای رو برات توی کنکور رقم بزنه که انتظارش روهم نداشتی.
      خسته ای کلافه ای ناامیدی و هردلیل و بهانه دیگر فرقی نمیکنه
      قرار نیست به اندازه خستگی و دلیل و بهانه های فرد بهش رتبه بدن
      همه اونایی که نتیجه خوبی گرفتن حال و احوالات شما رو کمتر یا بیشتر تجربه کردن
      پس اگه دنبال یه پایان خوب هستی میزان تلاشت رو بالاتر ببر ، بذار روی ساعت مطالعه ات و تعداد تست و بچسب به دوران جمع بندی. 40 درصدت میتونه بشه 60 ، 50 درصدت میتونه بشه 70 اگه خطای خیلی از اونایی که ماه های پایانی قبل از کنکور شکست میخورن رو تکرار نکنی...

ممکنه از اون دسته از داوطلب هایی باشی که
      درطول سال آزمون هاشون رو یا برسی نمیکردن یا خیلی سرسری برسی شون میکردن
      ولی این بازه از سال داستان فرق داره
      آزمون های جامعی که شرکت میکنی یا از خودت میگیری رو جدی و بادقت برسی کن !
      رفع اشکال های شما
      خطاهای شما
      عیب های شما
      بی دقتی های شما
      ایرادات شما
      در آزمون های جامع نزدیک کنکور ، دقیقا همون هایی هستن که احتمال تکرارشون در روز کنکور بشدت بالاست
      درنتیجه ، هرچقدر شما در این بازه از سال بیشتر آزمون بدی و با دقت بیشتری برسی کنی احتمال تکرار اشتباهات مرسوم شخصی شما ، در روز کنکور کمتر و کمتر خواهد شد.

در ماه های آخر هرچی داری رو بذار !
      نزدیکی های کنکور هرچقدر دور مرور شما و ساعت هایی که به رفع اشکال و مطالعه اختصاص میدید نسبت به بازه های دیگه از سال ارزش و بازتاب بیشتری خواهد داشت
      خودت رو از مرزهات بکن و فقط روی کار خودت متمرکز شو و هرگونه حاشیه و دوست و رفیق رو شیف دیلیت کن
      آره فقط خودت !
      این ماه ها هرچقدر بیشتر تلاش کنید ارزشش بیشتره چرا که نزدیک کنکور هستید و خیلی از چیزهایی که میخونید و مرور میکنید و خیلی از تست هایی که پاسخ میدید و درصد بالایی از برسی های آزمون هاتون در ذهن و عملکردتون باقی خواهد ماند و همین ها سرجلسه کنکور بال پرواز شما رو شکل میدن درغیر اینصورت سرجلسه فقط سوالات براتون آشنا بنظر خواهد رسید و نمیتونید براساس چیزی که پاییز یا زمستون خونده بودید بخوبی پیش برید.
      پس اگه میخوای تلاش های قبلیت زنده بمونن و تاثیرشون رو صدها برابر کنی درنتیجه این بازه از سال رو تا میتونی بذار روی میزان تلاشت. داخل پرانتز این روهم بگم لازم نیست شما یهویی نجومی بشید و برید برای 15 و 16 ساعت مطالعه ، بلکه فقط از حد معمول خودتون بیشتر تلاش کنید نسبت به میانگین قبل خودت بیشتر اوج بگیر

اگر جزو داوطلبانی بودی که درطول سال فقط سوالات یک آزمون آزمایشی خاصی رو کار و برسی میکردی
      سعی کن در این مدت ، حداقل بصورت تک درس هم شده گریزی به سوالات دیگر آزمون ها هم بزنی و مقداری تنوع تستی و خط فکری در خودت شکل بدی. آماده شو برای دیدگاه های متفاوت و طراحی های متفاوت.

اگر درگذشته نوسانی مطالعه میکردی
      حداقل این مدت رو شدیدا پیوسته باش نه مقطعی !
      طبق صحبت هایی که بالاتر گفته شد پس باید متوجه باشید که ارزش هرروز در این ماه های انتهایی چقدر بالاست
      پس یک روز روهم از دست ندید و پیوسته تلاش کنید

حداقل این دو سه ماه از دوستی ها و ارتباطات سمی و حتی غیر سمی! خلاص کن خودت رو !
      هر آن چیزی که فکر اضافی درت شکل میده ، حواشی هایی از هر رنگ و جنس و... خودت رو ازشون رها کن
      تمرکز و انرژی و دغدغه ات رو روی چیزی که بابتش این مسیر رو شروع کردی بذار وگرنه به مقصدت نخواهی رسید

به امید اینکه جوری انرژی بذارید که امسال آخرین سال کنکورتون باشه
      به امید پیشرفت...
      موفق باشید
      عالی.

همون طور که اشاره شد مهم ترین نکته حفظ پیوستگیه،،
      توی این مقطع همه دچار وسواس فراموشی مطالب
      و یا کافی نبودن تسلط میشن که معمولا یک تلقین غلطه
      با این حال مرور و مطالعه اگر پیوسته نباشه
      باعث تشدید این افکار و به هم ریختگی بیشتر میشه
      پس به هر شکل ممکن ثبات و پیوستگی رو حفظ کنید..
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

3. Top | #3
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      چقدر خوب این دوران رو توصیف کردی...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من اخیرا با یک مشکلی دست و پنجه نرم میکنم که تا حالا برام سابقه نداشته!خواب!نمیدونم چم شده ولی خیلی این خواب داره اذیتم میکنه!صبحها به سختی و البته دیرتر از تایم همیشه بلند میشم و به شدت تا آخر شب اعصابم خورده که 2،3ساعتی رو از دست دادم.میخواستم برا این مشکل راهکاری دارید بگین.تشکر
      صرفا براساس تجربه خودم و کلیدی ترین موارد و نکات در دو سه ماه پایانی
      به امید اینکه براتون مفید باشه

تا اینجای کار نسبتا خوب تلاش کردم ولی الان که توی ماه های انتهایی و نزدیک کنکور هستیم هنوز درصدهام اون چیزی که باید باشن نیست و هنوز توی رنج متوسط گیر افتادن

در اینجا دو حالت مرسوم ممکنه پیش بیاد
      یک ، ناامیدی و شل کردن و خیال پردازی برای کنکور سال دیگهدو ، بیشتر کردن تلاش ، عالی ساختن دوران جمع بندی و مرور و بازیابی درماه های پایانی

شما در این حالت ، خوب تلاش کردی و صرفا بخاطر نتیجه آزمون هات و متوسط بودن درصدها ممکنه از دور رقابت خودت رو خارج کنی درحالی که دوران جمع بندی بشدت میتونه تاثیر مثبتی روی رشد درصدهای متوسط شما بذاره و نتیجه ای رو برات توی کنکور رقم بزنه که انتظارش روهم نداشتی.
      خسته ای کلافه ای ناامیدی و هردلیل و بهانه دیگر فرقی نمیکنه
      قرار نیست به اندازه خستگی و دلیل و بهانه های فرد بهش رتبه بدن
      همه اونایی که نتیجه خوبی گرفتن حال و احوالات شما رو کمتر یا بیشتر تجربه کردن
      پس اگه دنبال یه پایان خوب هستی میزان تلاشت رو بالاتر ببر ، بذار روی ساعت مطالعه ات و تعداد تست و بچسب به دوران جمع بندی. 40 درصدت میتونه بشه 60 ، 50 درصدت میتونه بشه 70 اگه خطای خیلی از اونایی که ماه های پایانی قبل از کنکور شکست میخورن رو تکرار نکنی...

ممکنه از اون دسته از داوطلب هایی باشی که
      درطول سال آزمون هاشون رو یا برسی نمیکردن یا خیلی سرسری برسی شون میکردن
      ولی این بازه از سال داستان فرق داره
      آزمون های جامعی که شرکت میکنی یا از خودت میگیری رو جدی و بادقت برسی کن !
      رفع اشکال های شما
      خطاهای شما
      عیب های شما
      بی دقتی های شما
      ایرادات شما
      در آزمون های جامع نزدیک کنکور ، دقیقا همون هایی هستن که احتمال تکرارشون در روز کنکور بشدت بالاست
      درنتیجه ، هرچقدر شما در این بازه از سال بیشتر آزمون بدی و با دقت بیشتری برسی کنی احتمال تکرار اشتباهات مرسوم شخصی شما ، در روز کنکور کمتر و کمتر خواهد شد.

در ماه های آخر هرچی داری رو بذار !
      نزدیکی های کنکور هرچقدر دور مرور شما و ساعت هایی که به رفع اشکال و مطالعه اختصاص میدید نسبت به بازه های دیگه از سال ارزش و بازتاب بیشتری خواهد داشت
      خودت رو از مرزهات بکن و فقط روی کار خودت متمرکز شو و هرگونه حاشیه و دوست و رفیق رو شیف دیلیت کن
      آره فقط خودت !
      این ماه ها هرچقدر بیشتر تلاش کنید ارزشش بیشتره چرا که نزدیک کنکور هستید و خیلی از چیزهایی که میخونید و مرور میکنید و خیلی از تست هایی که پاسخ میدید و درصد بالایی از برسی های آزمون هاتون در ذهن و عملکردتون باقی خواهد ماند و همین ها سرجلسه کنکور بال پرواز شما رو شکل میدن درغیر اینصورت سرجلسه فقط سوالات براتون آشنا بنظر خواهد رسید و نمیتونید براساس چیزی که پاییز یا زمستون خونده بودید بخوبی پیش برید.
      پس اگه میخوای تلاش های قبلیت زنده بمونن و تاثیرشون رو صدها برابر کنی درنتیجه این بازه از سال رو تا میتونی بذار روی میزان تلاشت. داخل پرانتز این روهم بگم لازم نیست شما یهویی نجومی بشید و برید برای 15 و 16 ساعت مطالعه ، بلکه فقط از حد معمول خودتون بیشتر تلاش کنید نسبت به میانگین قبل خودت بیشتر اوج بگیر

اگر جزو داوطلبانی بودی که درطول سال فقط سوالات یک آزمون آزمایشی خاصی رو کار و برسی میکردی
      سعی کن در این مدت ، حداقل بصورت تک درس هم شده گریزی به سوالات دیگر آزمون ها هم بزنی و مقداری تنوع تستی و خط فکری در خودت شکل بدی. آماده شو برای دیدگاه های متفاوت و طراحی های متفاوت.

اگر درگذشته نوسانی مطالعه میکردی
      حداقل این مدت رو شدیدا پیوسته باش نه مقطعی !
      طبق صحبت هایی که بالاتر گفته شد پس باید متوجه باشید که ارزش هرروز در این ماه های انتهایی چقدر بالاست
      پس یک روز روهم از دست ندید و پیوسته تلاش کنید

حداقل این دو سه ماه از دوستی ها و ارتباطات سمی و حتی غیر سمی! خلاص کن خودت رو !
      هر آن چیزی که فکر اضافی درت شکل میده ، حواشی هایی از هر رنگ و جنس و... خودت رو ازشون رها کن
      تمرکز و انرژی و دغدغه ات رو روی چیزی که بابتش این مسیر رو شروع کردی بذار وگرنه به مقصدت نخواهی رسید

به امید پیشرفت...
      موفق باشید

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم دقیقا همینطورم..راستش از دست دادن اون دو سه ساعت باعث میشه بقیه روز هم انرژی چندانی ندلشته باشم ���������������� �������
      _خواننده خاموش دوساله_

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMZare1382 نمایش پست ها
      من اخیرا با یک مشکلی دست و پنجه نرم میکنم که تا حالا برام سابقه نداشته!خواب!نمیدونم چم شده ولی خیلی این خواب داره اذیتم میکنه!صبحها به سختی و البته دیرتر از تایم همیشه بلند میشم و به شدت تا آخر شب اعصابم خورده که 2،3ساعتی رو از دست دادم.میخواستم برا این مشکل راهکاری دارید بگین.تشکر
      سلام

من طبق تجربه ی شخصی خودم بخوام چندتا نکته رو خلاصه وار برات بگم ، مهم ترینش ایناست :

ساعت خواب و ساعت بیداریت رو منظم کن ( منظورم این نیست حتما باید کله ی سحر بیدار بشی...فقط اینکه خودت رو عادت بده سر یک ساعت مشخص بخوابی و سر ساعت مشخص بیدار شی نظم و ریتم داشته باشه)

کیفیت خوابت رو بهبود ببخش ، با کمتر کردن عوامل فکر ساز ، با کمتر کردن مجازی ، با کمتر کردن ارتباطات (بدبختانه یا خوشبختانه ماه های آخر باید توی انزوا بود)

غروب ها یا آخر کارت توی اون روز یه روتین غیر درسی که به یک بهانه ای باعث خنده یا لبخندت میشه رو قرار بده چیزی که درحد بیست دیقه نیم ساعت تو رو بدزده و ببره توی خنده و خوشحالی (من خودم یه قسمت از سریال کمدی مثل بیگ بنگ تئوری رو نگاه میکردم)

اگه درطول روز خیلی خواب آلود بودی و نمیشد اونجوری به خوندن ادامه بدی
      برنامه ات رو اینجوری قرار بده که مثلا بین بازه های مطالعاتی درحد یه ربع ، بیست دقیقه دراز بکشی و چشمات رو ببندی

اینا به من کمک میکردن

بقیه دوستان هم میتونن تجربیات شون رو بگن
      موفق باشی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

سلام

من طبق تجربه ی شخصی خودم بخوام چندتا نکته رو خلاصه وار برات بگم ، مهم ترینش ایناست :

ساعت خواب و ساعت بیداریت رو منظم کن ( منظورم این نیست حتما باید کله ی سحر بیدار بشی...فقط اینکه خودت رو عادت بده سر یک ساعت مشخص بخوابی و سر ساعت مشخص بیدار شی نظم و ریتم داشته باشه)

کیفیت خوابت رو بهبود ببخش ، با کمتر کردن عوامل فکر ساز ، با کمتر کردن مجازی ، با کمتر کردن ارتباطات (بدبختانه یا خوشبختانه ماه های آخر باید توی انزوا بود)

غروب ها یا آخر کارت توی اون روز یه روتین غیر درسی که به یک بهانه ای باعث خنده یا لبخندت میشه رو قرار بده چیزی که درحد بیست دیقه نیم ساعت تو رو بدزده و ببره توی خنده و خوشحالی (من خودم یه قسمت از سریال کمدی مثل بیگ بنگ تئوری رو نگاه میکردم)

اگه درطول روز خیلی خواب آلود بودی و نمیشد اونجوری به خوندن ادامه بدی
      برنامه ات رو اینجوری قرار بده که مثلا بین بازه های مطالعاتی درحد یه ربع ، بیست دقیقه دراز بکشی و چشمات رو ببندی

اینا به من کمک میکردن

بقیه دوستان هم میتونن تجربیات شون رو بگن
      موفق باشی

خیلی ممنون
      من خودم اگر دست خودم باشه 8:30 و 9 صبح که بلند بشم دیگه تقریبا تا آخر شب حدودا 1:30 شب مشکلی ندارم و یا نهایتا با یه چرت20دقیقه وسط روز کارم راه میوفته ولی الان خیلی زیاد میشنوم که توصیه میکنن تایم خوابتون رو یجور تنطیم کنید که شب زود بخوابید و صبح زود بلند بشید که تا صبحونه و ورزش و.. میکنید ساعت 7:30 باشه و پارت 8تا12ظهرتون یکسره باشه تا عادت کنکور کنیم.من خیلی هم باهاشون موافقم ولی راستش ساعت 12و 11 که میرم بخوابم اصلا خوابم نمیاد و قشنگ اون یکساعت دارم این دنده و اون دنده میکنم تا خواب برم.

درمورد گوشی که نه ندارم و کلا نهایت خلافم انجمن هست!

ولی درمورد فکر و خیال دقیقا درست فرمودین،در طی روز خیلی خیلی زیاد پیش میاد که به کنکور و اعلام نتایج و اگر قبول نشدم و جواب فامیل چی بدم و...چطور پشت بشینم و... فکر میکنم.میدونمم چقدر داره جلو تمرکز و پیشرفتم میگیره ولی اصلا نمی تونم و نمیدونم چطور باید جلوش بگیرم. یه نمونه اش بگم امروز آزمون جامع زدم بعد درصدام از ازمون قبول با اینکه کلی رفع اشکال داشتم پیشرفت نداشته و رفتم درصدا زدم تو تخمین رتبه کلا نابود شدم.

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AMZare1382 نمایش پست ها
      خیلی ممنون
      من خودم اگر دست خودم باشه 8:30 و 9 صبح که بلند بشم دیگه تقریبا تا آخر شب حدودا 1:30 شب مشکلی ندارم و یا نهایتا با یه چرت20دقیقه وسط روز کارم راه میوفته ولی الان خیلی زیاد میشنوم که توصیه میکنن تایم خوابتون رو یجور تنطیم کنید که شب زود بخوابید و صبح زود بلند بشید که تا صبحونه و ورزش و.. میکنید ساعت 7:30 باشه و پارت 8تا12ظهرتون یکسره باشه تا عادت کنکور کنیم.من خیلی هم باهاشون موافقم ولی راستش ساعت 12و 11 که میرم بخوابم اصلا خوابم نمیاد و قشنگ اون یکساعت دارم این دنده و اون دنده میکنم تا خواب برم.

درمورد گوشی که نه ندارم و کلا نهایت خلافم انجمن هست!

ولی درمورد فکر و خیال دقیقا درست فرمودین،در طی روز خیلی خیلی زیاد پیش میاد که به کنکور و اعلام نتایج و اگر قبول نشدم و جواب فامیل چی بدم و...چطور پشت بشینم و... فکر میکنم.میدونمم چقدر داره جلو تمرکز و پیشرفتم میگیره ولی اصلا نمی تونم و نمیدونم چطور باید جلوش بگیرم. یه نمونه اش بگم امروز آزمون جامع زدم بعد درصدام از ازمون قبول با اینکه کلی رفع اشکال داشتم پیشرفت نداشته و رفتم درصدا زدم تو تخمین رتبه کلا نابود شدم.
      آره
      اینکه عادت کنی صبح حدودای 6 بیدار بشی خوبه
      اما اینا فقط درحد توصیه هستن نه فرمول ثابت
      من بین همکلاسی های خودم هم دیدم کسایی روکه عادت به شب خونی داشتن چون اونجوری براشون بازدهی داشت ولی خب نظم و ریتمی که گفتم رعایت کردن و خب یکی دوهفته ی آخر هم سعی کردن یمقدار ریتم شون رو منطبق تر بر کنکور بکنن
      نتیجه خوبی هم گرفتن

شما اگه صبح بازدهی داری ریتم و عادت و نظمت رو بچین براساس اون هارمونی
      اگه هم اینطور نیست... بر طبق همون نظم و ریتمی که بدنت بیشترین بازدهی رو ازش میگیره پیش برو ولی حتما نظمش رو رعایت کن نه اینکه ولش کنی هرروز یه سازی بزنه.. بذار قالب پیشروی روزهات مشخص بشن

روز کنکور کسی که خوب خونده و خوب کارکرده قرار نیست بخاطر این چیزا
      خواب آلود باشه یا سر جلسه چرت بزنه !
      اگه خوب خونده باشی و کنکور دغدغه و هدفت باشه حتی اگه شب کم خوابیده باشی بازم بدنت سر جلسه با هورمون های مختلف و سطح استرس مثبت ، آمادگی و تمرکزت رو بالا نگه میداره

البته شکی توش نیست خواب کافی روی بهتر شدن عملکرد تاثیر میذاره ( نهایتا همون هفته های آخر یمقدار ریتم خوابت رو تغییر کوچولو میدی)

درمورد اون افکار هم
      بهترین کار اینکه اصلا کاری بهشون نداشته باشی !
      نه باهاشون بجنگ و نه به خودت تلقین کن که برات مهم نیستن (چون هرچقدر اینطوری بگی برعکس برات مهم تر میشن...)
      این دغدغه ها و افکار برای همه کنکوری ها بوده و هست
      اگه میتونی ازشون انگیزه بساز اگه هم نه ، باهاشون نجنگ و رهاشون کن و بچسب به کار خودت و بذار عملت و عرقی که میریزی پاسخگو و گواه باشه و باقی رو بسپار به خدا

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام.
      up

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up
      نقل قول نوشته اصلی توسط z3r0 نمایش پست ها

آره خلاصه اینطور فکر کنید و تلاش کنید..(:

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up برای کنکور دی

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر.
      الان ماه های پایانی داره شروع میشه و من امروز اولین ازمون جامع پایه دهم و یازدهمم و خودم از خودم از ماز پارسال گرفتم
      درصدام از نصف ازمون های تک درسمم کمتر شد واقعا شک شدم ! من بیست روزه دارم پایه و هم مطالعه میکنم هم تست میزنم( تعداد تستام زیاد نیست حدود رنج ۱۰۰-۱۳۰ بوده) فکر میکنم نتیجه ی تست کمه؟
      همیشه پیوسته بودم منم مثل شما میتونم ۳-۴ صبح بیدار شم بخونم واقعا کم کاری نکردم حیفم میاد به این کتابا ببازم رویامو..
      خیلی ترسیدم چون اولین ازمون جامع بود اینجوری شد؟ فیزیک و هیچی و نتونستم بزنم ! درحالی که همه درسارو نه در حد درصد ۶۰-۷۰ حتی ولی یک پایه درصد و رنجی داشتم همیشه! واقعا دلیلش و یه سریاشو خودم پیدا کردم ولی دقیق نمیدونم چیکار کنم از الان به بعد
      من میخواستم هرروز تا ۶ فروردین جامع پایه بزنم که قطعا میدونستم اشکالاتی دارم که رفع کنم ولی الان حس میکنم انگار شروع از صفرم تو فیزیک یا زیست!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      Up

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها
      UP

سلام نمیدونم اشکالی داره که اینجا سوالمو بپرسم ازتون اما به شدت کسی و ندارم کمکم کنه
      من مشکلی که دارم این هست که ۴ یا ۵ صبح بیدار میشم و شروع به درس خوندن برنامه ای که برای خودم نوشتم میکنم و تا ۳ ظهر حدود ۷/۳۰ ساعت میخونم حدودا و خب یکساعت استراحت میکنم و سعی میکنم انرژی ادامه روزمو نگه دارم. وقتی استارت میزنم دوباره حدودا به یه جایی میرسه که من همه اش پشت میزمم چیزی هم پیشم نیست حاشیه ای هم ندارم ولی کل حاشیه ام شک کردن به برناممه که درسته یا نه اصلا الان این ساعت کار درست چیه
      مثال میزنم نکته تست شیمی بابایی خیلیی کمک کننده اس واسم و از اون طرف من قصد افزایش تعداد تستم و دارم
      اون لحظه نمیدونم باید الان تست بزنم یا تایم بذارم نکته تست ببینم که واقعا هم کمک کننده اس و یادگیری فعاله و از اونطرفم تعداد تستم کمه.
      چند ساعت من مدام چندتا کتاب عوض میکنم چون درسارو تمام کردم الان نمیدونم مثلا زیست و ازمون جامع بزنم مبحثی بزنم کی متن و مطالعه کنم دیگه الان چطوری مطالعه کنم
      واقعااا سردرگم میشم و نمیدونم کار درست چیه که من از ۴ ظهر تا ۱۱ شب نهایت هفت و نیم ساعت و برسونم به ۱۰ ساعت با اینکه من کاملا پتانسیل و انرژی ۱۳-۱۴ ساعت و اون روز داشتم
      از سر انگیزه و هیجان هم اول صبح بیدار نمیشم که بگم اخر روز نمیخونم

الان دو ماه مونده به کنکورم نمیدونم مشاور بگیرم چه انعکاسی داره برای من
      ولی مشکل اصلی من وسواس به اینکه چی درسته و الان چه برنامه ای منو به موفقیت میرسونه شده

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

سلام ^^

امیدوارم حالت خوب باشه
      راستش من که خیلی وقته دیگه از دنیای کنکور بی خبرم و الان ادم مناسبی برای راهنمایی جزئی نیستم
      ولی صرفا بعنوان یه دوست نظرم رو میگم امیدوارم کمک کننده باشه برات

اول اینکه این احساس ها و شک و تردیدهایی که داری عادیه و خیلی ها مثل خودت هستن و الان همین احساس ها رو دارن

برنامه مهمه
      ولی یه چیزی رو بگم...
      کسی که پایبند و محکم پای یه برنامه نسبتا اشتباه وایسه و جدی تلاش کنه بازم از کسی که برنامه خوبی داره اما پاش واینمیسه و مستمر و جدی تلاش نمیکنه ، نتیجه بهتری میگیره

پس اگه میتونی پلن و برنامه ات رو بهترش کنی حتما انجامش بده ولی فراموش نکن مهم ترین اصل همون پایبند بودن و سفت و محکم پای مسیر موندنه

نکته تست بستگی داره به شرایط و سطحت
      اگه سطح خوبی داری توی اون درس ، سهم بیشتر تایم رو بده به تست زدن و آزمون تک درس زدن زیاد و تحلیل و بازیابی زیاد
      کسی که سطحش خوبه نکته تست بیشتر براش حالت وسواس داره یا از زیر کار تست زنی فرار کردنه.... چون تست زدن بیشتر بهش کمک میکنه توی بالا رفتن سطح تسلط و تثبیتش تا پر کردن تایمش با فیلم ها و نکته تست ها...

اگه سطحت متوسطه و توی اون درس پایدار نیست عملکردت یبار خوب میزنی یبار متوسط میزنی اشتباهات زیاد میشه
      دراینصورت برای اون درس نکته تست هم ببین و فعال شرکت کن

ولی درکل هرچقدر که به کنکور نزدیک تر میشی سعی کن تعداد آزمون زدن هات بیشتر بشه و با تست مرور کنی ، تست تکراری هات رو مرور کنی و بازیابی کنی
      هرچقدر بیشتر ازمون کار کنی عملکردت تثبیت تر میشه و نوسان هاش کمتر و کمتر میشه

خیلی ممنون
      من نوشته هاتونو میخونم تا جایی که برسم و خیلی دوستشون دارم
      واقعا کمک کننده اید موفق باشید

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)