خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 18
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

بهیار سرسخت جهرمی بعد از ۲۴ سال دانشجوی پزشکی شد

هر سال نتایج کنکور سراسری که منتشر می‌شود، تعدادی از پذیرفته‌شدگان با سرگذشت‌های گوناگون از این آزمون با سربلندی بیرون می‌آیند. محمدابراهیم رحیمی جهرمی یکی از آنهاست که بعد از ۲۴ سال در رشته پزشکی قبول شده است.

این داستان زندگی فردی است که بعد از ۲۴ سال توانست خواسته و آرزوی قلبی خود را محقق کند. وی با موفقیتش ثابت کرد که هر آرزویی دست‌یافتنی است فقط برای آن باید تلاش کرد و نا امید نشد.

نامش محمدابراهیم رحیمی جهرمی و متولد ۱۳۵۵ جهرم(شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز )است که از سال ۱۳۷۷ کار خود را آغاز کرده و هم اکنون درمان بیمارستان مطهری جهرم در بخش پست ccu مشغول به خدمت است.

رحیمی  بیان کرد: در سال ۱۳۷۶ دیپلم بهیاری خود را گرفتم، اما به دلیل اینکه علاقه وافر به رشته پزشکی داشت مجددا در کنکور شرکت کردم و در سال ۱۳۸۹ موفق به قبولی در رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی جهرم شدم.

وی اظهار کرد: رشته پرستاری را ادامه دادم و در سال ۱۳۹۳ فارغ‌التحصیل این رشته شدم، اما همچنان رؤیای پزشکی در سر داشتم و برای رسیدن به خواسته و علاقه اصلیش از نو شروع کردم. 

وی بیان کرد: از سال ۱۳۹۵ شروع به خواندن کردم و با رفتن به کلاس‌های مختلف نقاط ضعف خود را بر طرف کردم و بعد از ۶ سال تلاش بی وقفه بالاخره توانستم در کنکور ۱۴۰۰ با کسب رتبه ۴۳۴، پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم قبول شوم.

او با بیان اینکه برای قبولی در رشته پزشکی ابتدا باید از مرحله کنکور عبور کنید، افزود: این مرحله تلاش زیادی می‌طلبد و برنامه‌ریزی درستی برای آن لازم است، اگر بدون انگیزه و برنامه‌ریزی درست قدم در این مسیر بگذارید، زیاد نمی‌توانید روی موفقیت خود حساب کنید.

رحیمی جهرمی اظهار کرد: برای قبولی در رشته پزشکی می باید از پس کنکور سراسری تجربی به خوبی برآمد و این خود کاری بس دشوار و سخت است زیرا شما رقیب‌های سرسخت و تازه‌نفسی دارید که با روش‌های جدید درس خواندن و تغییرات کتب درسی به خوبی آشنایی دارندپس به افرادی ماند خودم توصیه می ‌کنم برای شروع حتما کمک بگیرند.

وی در پاسخ به این سوال اینکه افرادی که از سن درس و مدرسه‌شان گذشته یا حتی افراد مسن چگونه می‌توانند با سن بالا در رشته پزشکی قبول شوند، ابراز کرد: افراد با هر سنی که باشند می‌توانند در کنکور سراسری و پزشکی شرکت کنند، اما مسئله‌ای که باید در نظر بگیریم این است که به فرض که ما در رشته پزشکی قبول شدیم آیا می‌توانیم از پس دروس سنگین و کارهای عملی این رشته بربیاییم؟آیا می‌توانیم به صورت شبانه روز و شیفتی در بیمارستان‌ها مشغول باشیم؟، باید بگویم بله، اما بهتر است با عقلانیت عمل کنیم نه احساسات و بعد تصمیم نهایی‌مان رو بگیریم و با کمک یک مشاور مجرب بتوانیم در رشته موردعلاقه‌مان قبول شویم.

وی گفت: برای اینکه بتوان پزشک عمومی شد باید ۷یا۸سال درس خواند تا بتوان دوران طرح خود را آغاز کرد که این خود حدودا ۲سال زمان می‌برد و در اکثر مواقع باید در مناطق دورافتاده خدمت کرد و به دور از خانواده می‌تواند برای ما که سن بیشتری داریم و به خانواده وابستگی داریم، سخت‌تر باشد و فقط انگیزه و پشتکار می‌تواند این کار را ساده کند.
      یا الله/توکل بر خودت

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      عجب !
      با این که برای هدفش جنگیده ، اما این وسط مرز های Stupid بودن رو فرسنگ ها جابجا کرده :/

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ۴ ترم پشت سر هم ک مشروط شد انداختنش بیرون میفهمه دنیا دست کیه
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dean نمایش پست ها
      ۴ ترم پشت سر هم ک مشروط شد انداختنش بیرون میفهمه دنیا دست کیه
      فارغ از تفسیر و توضیحات فقط خواستم این مورد رو ذکر کنم که

ما هم داخل کلاسمون فردی تقریبا هم سن و سال ایشون داریم
      و نظم و میزان فعالیت و وضعیت تحصیلی شون جزو 20 درصد اول کلاس هست

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z3R0 نمایش پست ها

اشتباه از من بود فکر کردم ۲۴ سال بی وقفه کنکور میداده .. تیتر هم یجور بدی نوشته شده .. امیدوارم موفق باشه
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فارغ از تفسیر و توضیحات فقط خواستم این مورد رو ذکر کنم کهما هم داخل کلاسمون فردی تقریبا هم سن و سال ایشون داریمو نظم و میزان فعالیت و وضعیت تحصیلی شون جزو 20 درصد اول کلاس هست
      چقدر عجیب و عجیب تر اینکه تو اون سن و سال جزو 20 درصد اول کلاس پزشکی بهشتی اند که مطمئنا اساتید تو اون رشته و دانشگاه به شدت سخت می گیرند، اینا این انگیزه رو تو اون سن و با وجود تاهل و... از کجا میارن !!!رشته قبلیشونو اطلاع دارین؟

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      همین که آرزو بدلش نموند خوبه
      اینکه آیا پزشک موفقی میشه یا مشروط میشه
      به خودش مربوطه!!
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arnold نمایش پست ها
      همین که آرزو بدلش نموند خوبه
      اینکه آیا پزشک موفقی میشه یا مشروط میشه
      به خودش مربوطه!!
      بیو یعنی چی
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

9. Top | #9
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sattar___m نمایش پست ها
      هر سال نتایج کنکور سراسری که منتشر می‌شود، تعدادی از پذیرفته‌شدگان با سرگذشت‌های گوناگون از این آزمون با سربلندی بیرون می‌آیند. محمدابراهیم رحیمی جهرمی یکی از آنهاست که بعد از ۲۴ سال در رشته پزشکی قبول شده است.

این داستان زندگی فردی است که بعد از ۲۴ سال توانست خواسته و آرزوی قلبی خود را محقق کند. وی با موفقیتش ثابت کرد که هر آرزویی دست‌یافتنی است فقط برای آن باید تلاش کرد و نا امید نشد.

نامش محمدابراهیم رحیمی جهرمی و متولد ۱۳۵۵ جهرم(شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز )است که از سال ۱۳۷۷ کار خود را آغاز کرده و هم اکنون درمان بیمارستان مطهری جهرم در بخش پست ccu مشغول به خدمت است.

رحیمی  بیان کرد: در سال ۱۳۷۶ دیپلم بهیاری خود را گرفتم، اما به دلیل اینکه علاقه وافر به رشته پزشکی داشت مجددا در کنکور شرکت کردم و در سال ۱۳۸۹ موفق به قبولی در رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی جهرم شدم.

وی اظهار کرد: رشته پرستاری را ادامه دادم و در سال ۱۳۹۳ فارغ‌التحصیل این رشته شدم، اما همچنان رؤیای پزشکی در سر داشتم و برای رسیدن به خواسته و علاقه اصلیش از نو شروع کردم. 

وی بیان کرد: از سال ۱۳۹۵ شروع به خواندن کردم و با رفتن به کلاس‌های مختلف نقاط ضعف خود را بر طرف کردم و بعد از ۶ سال تلاش بی وقفه بالاخره توانستم در کنکور ۱۴۰۰ با کسب رتبه ۴۳۴، پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جهرم قبول شوم.

او با بیان اینکه برای قبولی در رشته پزشکی ابتدا باید از مرحله کنکور عبور کنید، افزود: این مرحله تلاش زیادی می‌طلبد و برنامه‌ریزی درستی برای آن لازم است، اگر بدون انگیزه و برنامه‌ریزی درست قدم در این مسیر بگذارید، زیاد نمی‌توانید روی موفقیت خود حساب کنید.

رحیمی جهرمی اظهار کرد: برای قبولی در رشته پزشکی می باید از پس کنکور سراسری تجربی به خوبی برآمد و این خود کاری بس دشوار و سخت است زیرا شما رقیب‌های سرسخت و تازه‌نفسی دارید که با روش‌های جدید درس خواندن و تغییرات کتب درسی به خوبی آشنایی دارندپس به افرادی ماند خودم توصیه می ‌کنم برای شروع حتما کمک بگیرند.

وی در پاسخ به این سوال اینکه افرادی که از سن درس و مدرسه‌شان گذشته یا حتی افراد مسن چگونه می‌توانند با سن بالا در رشته پزشکی قبول شوند، ابراز کرد: افراد با هر سنی که باشند می‌توانند در کنکور سراسری و پزشکی شرکت کنند، اما مسئله‌ای که باید در نظر بگیریم این است که به فرض که ما در رشته پزشکی قبول شدیم آیا می‌توانیم از پس دروس سنگین و کارهای عملی این رشته بربیاییم؟آیا می‌توانیم به صورت شبانه روز و شیفتی در بیمارستان‌ها مشغول باشیم؟، باید بگویم بله، اما بهتر است با عقلانیت عمل کنیم نه احساسات و بعد تصمیم نهایی‌مان رو بگیریم و با کمک یک مشاور مجرب بتوانیم در رشته موردعلاقه‌مان قبول شویم.

وی گفت: برای اینکه بتوان پزشک عمومی شد باید ۷یا۸سال درس خواند تا بتوان دوران طرح خود را آغاز کرد که این خود حدودا ۲سال زمان می‌برد و در اکثر مواقع باید در مناطق دورافتاده خدمت کرد و به دور از خانواده می‌تواند برای ما که سن بیشتری داریم و به خانواده وابستگی داریم، سخت‌تر باشد و فقط انگیزه و پشتکار می‌تواند این کار را ساده کند.
      بسیارعالی.....مورگان فریمن هم در۶۰سالگی بازیگری شروع کرد..دلت خوش باشه هم چی حل میشه
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ر....ده بابا،یارو تو ۱۵ سالگی پزشکی قبول میشه تو ۷۰ سالگی به جایگاهش میرسه،این چی میگه این وسط،چقدر ...خل زیاد شده تو این مملکت ،
      وی دارد میسوزد،

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      موفق باشه.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      به جز رسیدن به آرزوی دیرینه، مزیت و نکته ی مثبت دیگری در این اتفاق نمیبینم ...
      الله اعلم ...
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi.Z نمایش پست ها
      عجب !
      با این که برای هدفش جنگیده ، اما این وسط مرز های Stupid بودن رو فرسنگ ها جابجا کرده :/
      دیگه اینقدر هم گیج نبوده که!
      خودش داره میگه سال ۸۹ پرستاری قبول شده و سال ۹۳ فارغ التحصیل شده. یعنی از پس قبولی و فارغ‌التحصیل شدن پرستاری براومده!
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

محمد حسین جان میشه در مورد این همکلاسی توت بیشتر توضیح بده؟
      برای دوستان هم فکر کنم جالب باشه
      یا الله/توکل بر خودت

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن