سلام وقتتون به خیر باشه
کار مشاور دقیقا چه چیزی هست و برنامه ای که یک مشاور میده به چه صورت هست ؟ آیا برنامه ای که میدن همگام با کلاس های آموزشگاه و منابع اون فرد هست؟ و یا برنامه ای میدن که دانش‌آموز دوباره باید اون رو تغییر بده .می خواستم بدونم که برای سال یازدهم بهتره که مشاور داشته باشم یا نه
کمی ازشرایط خودم توضیح میدم
من امسال پایه دهم تجربی هستم و من از تابستان به طور جدی برای کنکور شروع کرده بودم البته اون موقع کلا خیلی به برنامه ریزی اهمیت نمی دادم و خیلی به برنامه نوشتن اطمینان نداشتم اما با دیدن افتی که در ترازم داشتم در نیمه آبان ماه سعی کردم ساعت مطالعه خودم رو خیلی بالاتر ببرم (تقریبا هر چی وقت داشتم رو می خوندم) اما باز هم اون طوری که باید نتیجه نگرفتم تا اینکه برنامه نوشتم و طبق برنامه ای که خودم دست و پا شکسته نوشته بودم پیش رفتم و چون برنامه ام دقیق نبود به حدود 90 درصد برنامه برای اختصاصی ها رسیدم اما برای عمومی اصلا نخونده بودم چون اگر می خواستم برای عمومی هم وقت بگذارم دیگه به همون اختصاصی ها هم نمی رسیدم
خلاصه شاهد جهش تراز خیلی خوبی بودم و همینجوری تا پایان آذر پیش رفتم تا اینکه امتحانات مدرسه شروع شد و واقعا سردرگم بودم چون نمی دونستم برای مدرسه بخونم یا قلمچی و این رو هم بگم که من کلا از اول سال فقط برای اختصاصی ها می خوندم و برنامه ام برای عمومی ها اصلا فیکس نمی شد و فقط به اختصاصی ها می رسیدم هر چی هم از عمومی خونده بودم برای شب امتحان مدرسه بود .
نمی خوام برای یازدهم باز عمومی ها اینجوری بشن چون دیگه حتی اگر از کنکور حذف هم بشوند امتحان آخرسال نهایی داریم
این هم بگم که من امسال برای دهم هر چهار درس اختصاصی رو کلاس می‌رفتم و راضی بودم واقعا از مدرسه نمیشه یاد گرفت کلا مدرسه همیشه از قلمچی یک ماه عقب تر بود و آموزشگاه هم یک ماه از قلمچی جلوتر (من هم اون وسط برای قلمچی نمی دونستم برای هر کدوم چقدر وقت بگذارم)
برنامه ای که می چیدم اصلا به عمومی ها نمی رسید با اینکه تا جایی که میشد ساعت مطالعه ام رو بالا برده بودم و به حدود 6 الی هفت ساعت مفید در روز هایی که مدرسه داشتم و 12 13 ساعت در روز های تعطیل رسونده بودم
در طول هفته عمومی رو برای مدرسه می خوندم اما تست زنی از عمومی ها نداشتم
برنامه ام هم اصلا مناسب زمان امتحانات مدرسه نبود
مشاوران با برنامه ای که میدهند این مشکلات را رفع می کنند؟
تمام مشکل من روی همین چه درسی رو چه زمانی و چقدر بخونم هست

نمودار درس محور رو هم قرار میدم

اختصاصی%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C.png

عمومی%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C.png

کل%DA%A9%D9%84.png
با داشتن مشاور در سال آینده (یازدهم تجربی) میتونم شاهد افزایش تراز باشم؟

دوستان ممنون میشم من را راهنمایی کنید و نظرات و تجربیاتتون رو در مورد مشاوران به اشتراک بگذارید و مشاور برای اهواز معرفی کنید
سپاس فروان از یاری صمیمانه شما