خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ریاضی ....لطفا با تجربه ها بیان

سلام ...راستش من ریاضیم صفره میخاستم شروع کنم با نکته تست حیدری اسفندش که ترسیدم چون چند جا خوندم که انگاری جالب نیست واسه صفریا نمیدونم راستش چیکار کنم الان جلسه صفرشو دیدم نمیدونم والا خودش که میگه خوبه ....شاید چون حجمش کمه راغب شدم بهش نمیدونم ...به هر حال میشه اگه نظری دارین راجب ایشون یا راه د یگه ای واسه ریاضی میدونین یا جزوه خوبی سراغ دارین بگین ممنونم میشم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز

ببینین تا وقتی که تابع و مثلثات رو بلد نباشین(بعضیا مثلثات رو هم جزو تابع حساب میکنن اما من جدا کردم)نمیتونین ریاضی رو یاد بگیرین و اگه بخوام مباحثی که به ترتیب بخونین رو براتون بگم به صورت زیره:

توان رسانی و ریشه گیری
      گویا کردن
      اتحادها
      معادله ی درجه ی اول به طور کامل(یعنی با رسم شکل و ...)
      معادله ی درجه ی دوم به طور کامل
      معادله ی درجه ی سوم رو هم بخون
      تابع قدرمطلق
      تابع جزصحیح(اینو قشنگ یاد بگیر چون اگه تو مباحث جلوتر اگه بخوان تستی رو سخت طرح کنن از جز صحیح و قدرمطلق استفاده میکنن)
      نحوه ی حل معادلات
      نحوه ی حل نامعادلات
      مثلثات

تذکر:ببین مثلا وقتی معادله ی درجه ی دوم رو میخونی به تستی برسی که توش از قدرمطلق هم استفاده کرده و تو هنوز قدرمطلق رو نخوندی،تو این شرایط با خیال راحت اون تست رو رها کن و بعد از خواندن قدرمطلق اون تست رو بزن،در حالت کلی وقتی میخایی ریاضی بخونی ممکنه به یه مطلبی برسی که تا حالا نخوندی تو این شرایط با خیال راحت ازش رد شو چون کل ریاضی رو نمیشه با یه بار خواندن فهمید پس برای خواندن ریاضی حتما حتما حوصله خرج بده،همچنین مطالب بالا رو خیلی خیلی خیلی خوب یاد بگیر چون این مطالب رو اگه خوب بلد نباشی تو کل ریاضی دچار چالش میشی مثلا تو بحث حد و مشتق و کاربرد مشتق همون مطالب رو اگه بلد نباشی اشکتو در میاره

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir11 نمایش پست ها
      سلام ...راستش من ریاضیم صفره میخاستم شروع کنم با نکته تست حیدری اسفندش که ترسیدم چون چند جا خوندم که انگاری جالب نیست واسه صفریا نمیدونم راستش چیکار کنم الان جلسه صفرشو دیدم نمیدونم والا خودش که میگه خوبه ....شاید چون حجمش کمه راغب شدم بهش نمیدونم ...به هر حال میشه اگه نظری دارین راجب ایشون یا راه د یگه ای واسه ریاضی میدونین یا جزوه خوبی سراغ دارین بگین ممنونم میشم
      کدوم ماست فروشی میگه ماست من ترش؟
      اگه صفری اونم تو درسی مثل ریاضی نکته و تست راه حل خوبی نیست(مگه اینکه صفرت مطلق نباشه ودر حد تشریحی مطالب رو بلد باشی در اون صورت نکته و تست میتونه مفید باشه)
      اما کسی که تو ریاضی صفر الان باید چگار کنه؟
      نظر من اینه :
      یه سری از مطالبی که از قبل(تو سال های پایه) خوندی و یه پیش زمینه ای ازشون داری یا مباحث ساده مثل معادله نامعادله - لگاریتم -احتمال - آمار و.. رو انتخاب کن و بشین از رو یه منبع جامع بخون و تست های سراسری رو بزن.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اول بشین مباحث پایه ای : اتحاد ، توان ، رادیکال و... : فصل 3 ریاضی دهم + معادلات و نامعادات ،تعیین علامت، رایکالی و گویا ، مفاهیم اولیه قدر مطلق و جزءصحیح : فصل 4 ریاضی دهم از روی یه منبعی مثل جامع خیلی سبز یا هرچی که داری بخون بعد با نکته و تست ملاکپور پیش بیا

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن