خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 29 از 29
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      زیستتو قوی کن،کنکوری درس بده خیلی بهتره،چه کاریه درگیر کنکور شی
      ضمنا نظام جدید برای نظام قدیمیا خیلی راحتتره
      دقیقا خودمم حس کردم نظام جدید آسونتر و کم حجم تر شده

در مورد پیشنهادت هم خودم به فکرش هستم که مدرس زیست کنکور بشم ولی مسأله اینه نمی‌خوام حسرتش به دلم بمونه ، می‌خوام یکسال هم که شده تلاشم رو بکنم تا به هدفم برسم

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.k.h نمایش پست ها
      متاسفانه به لحاظ قانونی نمیتونی؛ معافیت تحصیلی برای یک مقطع صرفا یکبار صادر میشه (نظام وظیفه همچنان از رای دیوان سرپیچی میکنه)
      در مورد معافیت تحصیلی کنکوری ها اطلاعات دقیقی ندارم، چون سالهاست از این فضا دور ام ولی دانشجویان فرهنگیان به دلیل تعهدشون معاف اند (نود درصد پسرا به خاطر همین میان فرهنگیان)

چون ما متعهد به خدمت هستیم، برای هر گونه ادامه تحصیل از کنکور کارشناسی مجدد تا ارشد و دکترا و.... باید دو برابر تعهد به سازمان مربوطه بدیم ، در این صورت مشکل معافیت حل میشه . بحث معافیت متعهدین خدمت کاملا جدا و متفاوت با سایرین هست، در موردش سرچ کنید

پست دیگتون رو نتونستم نقل قول بگیرم، تعهد فرهنگیان هشت ساله هست نه ده ساله

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط loading نمایش پست ها
      در مورد معافیت تحصیلی کنکوری ها اطلاعات دقیقی ندارم، چون سالهاست از این فضا دور ام ولی دانشجویان فرهنگیان به دلیل تعهدشون معاف اند (نود درصد پسرا به خاطر همین میان فرهنگیان)

چون ما متعهد به خدمت هستیم، برای هر گونه ادامه تحصیل از کنکور کارشناسی مجدد تا ارشد و دکترا و.... باید دو برابر تعهد به سازمان مربوطه بدیم ، در این صورت مشکل معافیت حل میشه . بحث معافیت متعهدین خدمت کاملا جدا و متفاوت با سایرین هست، در موردش سرچ کنید

پست دیگتون رو نتونستم نقل قول بگیرم، تعهد فرهنگیان هشت ساله هست نه ده ساله
      آهان که اینطور؛ اما کاملا مطمئن شید از قوانین نظام وظیفه و بعد شروع کنید به خواندن
      بسیار بی رحمند
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.k.h نمایش پست ها

اتفاقا توی دفترچه ثبت نام کنکور رشته های دکتری پیوسته حرفه ای رو همتراز با کارشناسی در نظر گرفته (متاسفانه)
      اگر انصراف بده مشکلی نداره
      واقعا خنده داره. دکتری عمومی پزشکی حدود ۳۰۰ واحد هست. از اونور مسیر لیسانس تا دکتری تخصصی phd تو رشته های مختلف جمعا حدود ۲۱۰ واحد هست! یعنی اگه قرار باشه معادلسازی بشه حتی بالاتر از دکتری تخصصی باید قرار بگیره.

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگر صحبت دوستمون درس باشه و دکتری عمومی معادل لیسانس باشه، احتمالا از نظر نظام وظیفه به مشکل بخورید. حتما حتما برید و این موضوع رو پیگیری کنید چون شوخی بردار نیست. هم پلیس +۱۰ برید هم نظام وظیفه شهرتون. واقعا اینا رحم ندارن. من خودم یه مقدار سهل انگاری کردم، نزدیک بود قبولیم بره رو هوا و با رتبه ۳۵۸ برم پادگان آشخوری.

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      واقعا خنده داره. دکتری عمومی پزشکی حدود ۳۰۰ واحد هست. از اونور مسیر لیسانس تا دکتری تخصصی phd تو رشته های مختلف جمعا حدود ۲۱۰ واحد هست! یعنی اگه قرار باشه معادلسازی بشه حتی بالاتر از دکتری تخصصی باید قرار بگیره.
      نامرد ها با اینکار خواسته اند تمام روزنه های فرار از سربازی رو ببندند ...
      صفحه 23 دفترچه راهنمای ثبت نام 1401 و سرپیچی ادامه دار نظام وظیفه از رای دیوان عدالت اداری:
      cap545ture.jpg
      پرنده ای که از مترسک بترسد،از گرسنگی خواهد مرد ... "ارنستو چه گوآرا"

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دقیقا خودمم حس کردم نظام جدید آسونتر و کم حجم تر شده

در مورد پیشنهادت هم خودم به فکرش هستم که مدرس زیست کنکور بشم ولی مسأله اینه نمی‌خوام حسرتش به دلم بمونه ، می‌خوام یکسال هم که شده تلاشم رو بکنم تا به هدفم برسم

البته کم حجم شدن نظام جدید گولت نزنه ، نظام جدید مثل یه دریایی میمونه که اگرچه وسعتش کمتر شده ولی چندین برابر عمقش بیشتر از قبل شده . هیچ کنکور نظام قدیمی در سطح 99 و 1400 نبوده و اینکه کم حجم شدن زیست رو گفتی زیست نظام قدیم خودش کامل همه چیز رو گفته بود و یادگیری محض برای یه درصد خوب کافی بود اما الان به تحلیل و استدلال و دقت بالا هم نیاز داری یجورایی خیلی جاهای کتاب رو خودت باید رمز شکافی کنی . مثلا سوالات زیست 99 و 1400 رو نگاه میکنی میبینی هر کدوم حدود 10 تا شمارشی دارن ( 1400 دقیق 12 تا) و سطحشون از هر کنکور نظام قدیمی بالاتره حتی 94 یا اینکه در نظام جدید اگر محاسبات عددی حذف شدن اما کیه که ندونه سوالات ژنتیک از نظام قدیم سختتر شده. و ...

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AmirMorningstar نمایش پست ها
      خب تو سایر رشته ها مسیر دیپلم تا لیسانس رو هم باید بری دیگه یه راست نمیذارنت لیسانس که . یعنی حدود 150 واحد هم باید قبلش بری واز اول تا دکتری مجموعا میشه حدود 360 واحد . این محاسبه رو بیشتر باید به کسایی نشون داد که کنکوری هارو از مسیر طولانی دروس پزشکی میترسوندن .

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز تا جایی که میدونم شما باید ۸سال خدمتتون رو برید بعد آزادید برای ادامه تحصیل ،اما اگر خیلی مصمم هستید شما دوبرابر پولی که فرهنگیان بهتون داده رو بهش میدید و انصراف میدید اما نمی‌توانید در حال حاضر هم دبیر باشید و هم پزشکی بخونید

10. Top | #25
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      مشکلات شما در این مسیر
      1-قضیه پایان خدمت. تا پایان خدمتت اوکی نشه حق کنکور نداری
      2-تعهدی که به اموزش پرورش دادی باید اون رو حل کنی
      3- غول کنکور
      بر می خیزم!

11. Top | #26
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      شما مطمئن این من چندنفررومیشناسم هم دبیرن وهم دانشجوی پزشکی..
      به نظرمن ایرادی ندارد اگر خللی تورونددرس دادنشون وحضوردرمدرسه پیش نیاد
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

12. Top | #27
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام

من دانشجوی دبیری زیست هستم و امسال دوره کارشناسیم تمام میشه و قصد دارم شروع به مطالعه برای کنکور تجربی سال 1402 کنم و هدف ام کسب رتبه زیر 300 هست

کنکور اولی که دادم سال 97 بود و رتبم تقریبا 3 هزار منطقه 3 شد، پس این پتانسیل رو در خودم میبنم که مجددا یکبار دیگه شانسم رو امتحان کنم. و تقریبا به جز زیست بقیه دروس از یادم رفته و نظام هم تغییر کرده که نمیدونم این خوبه یا بد و کارم آسونتره یا سختتر

در مورد ساعت مطالعه هم چند روزی هست که شروع کردم و تایم استارت ام 7 ساعت هست

چند تا سوال دارم که ممنون میشم دوستان جواب بدین

1)آزمون شرکت کنم؟ ازتابستان یا مهر؟کدوم آزمون؟ قلمچی؟ کدوم زوج درس ها رو انتخاب کنم؟

2) اگه لازمه از مهر آزمون شرکت کنم، از الان تا مهر چه دروس یا چه مباحثی از دروس مختلف روبخونم؟ مثلا درس های حفظی تر مثل دینی و لغت واملا رو فعلا نخونم و بزارمش برای مهر به بعد؟ از این جهت این سوال رو میپرسم چون سرعت پیشروی آزمون های قلمچی به شدت بالاست و باید مباحثی که قبل مهر میخونم، حساب شده باشه تا از برنامه قلمچی جا نمونم.

3) در صورت جا ماندن از برنامه آزمون باید چکار کنم؟ ولش کنم و بزارمش برای نوبت بعدی که اون مبحث عقب افتاده مرور میشه یا هر طور شده همون موقع مبحث باید جبران بشه و نباید ناقص ولش کرد؟

4) برای من با این شرایط جه مقدار تست در روز و هفته مناسب هست؟چون میدونم که تعداد تست خیلی مهم هست و با مطالعه زیاد و تعداد تست پایین نمیشه رتبه خوبی کسب کرد

5) درس عربی رو موضوعی بخونم یا درس به درس؟ یا تا مهر موضوعی بخونم و از مهر به بعد مطابق برنامه آزمون درس به درس؟

6) تایم ها رو خرد کردن روش خوبیه؟ مثلا من در یک روز 4 ساعت زیست دارم ولی تبدیلش میکنم به دو تا 2 ساعت، خوبه ؟ چون تایم طولانی به شدت برای من فرسایشی هست و آخراش تقریبا خسته میشم
      اگه موفق شدین که احتمالا بشین تجربه هاتونودراختیاراتجمن بذارید
      من هم امسال دبیری قبول شدم ولی علاقه شدیدی به پزشکی دارم

در پناه حق
      یک متجردمتجددمتحجرافسرده افسون زده انسان نمادربلادرویا/وحش/نجم

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Joseph_ نمایش پست ها

سلام من دانشجو دندان و پزشکی و مشاور و ......... نیستم ولی یک پشنهاد دارم
      اگر من جات بودم برنامه راهبردی قلمچی طول سال کنکور 1401 رو دانلود میکردم . برنامه ای که از مهر استارت میخوره و معروف است به شروعی دوباره و ریستارت
      از آزمون یکیش شروع میکردم بودجه بندیش رو انجام دادن
      تا شهریور که 5 ماه فرصت هست تقریبا
      یا یکی از پایه های دهم و یازدهم رو انتخاب میکردم به همراه نیم سال اول دوازدهم رو مطالعه میکردم و بعد اتمام دو هفته هم آزمونش رو از سایت میگیرفتم و حل میکردم
      و یا
      هر جفت پایه ها رو تا اونموقع طبق بودجه بندی قلم چی می آوردم جلو و بعد از اتمامش هم آزمونهاش رو دانلود میکردم و حل میکردم هر دو هفته
      { البته دروس عمومی عربی حتما مطالعه بشه + از ادبیات هم آرایه و دستور و قرابت + اگر مشکلی در زبان داشتید لغت حفظ کنید کم کم + دین رو زندگی فعلا لازم نیست بخوانید }
      بسیار برنامه مدون و شفافی میشد . برنامه بودجه بندی مشخص . تایم مشخص . آزمونهاش حاضر و آماده فقط باید اجراییش کنی والسلام
      از مهر ماه هم میتونستی هم قلمچی بری طول سال دوازدهم رو بخونی و پایه رو مرور کنی
      و یا
      ادامه اونچیزی رو که خوندی تا شهریور رو بخونی
      قلمچی طول سال دوازدهم رو خیلی کش میده ولی پایه رو خیلی سریع میاره جلو اگر من بودم مورد دوم رو اجراییش میکردم ینی تا شهریور طبق بودجه بندی قلمچی با رعایت پیش نیاز ها و شخصی سازی برنامه هر دو تا پایه دهم و یازدهم رو میخوندم
      چون طول سال وقت برای خوندن و تست زنی دوازدهم حتی از صفر کافی هست حتی با برنامه قلمچی ولی پایه کار رو خیلی سخت میکنه چون منطق برنامه قلمچی اینه که دانش آموز پایه رو تابستون خونده باشه و طول سال فقط دوازدهم رو یاد بگیره و تست بزنه و پایه رو فقط مرور و تست بزنه . ولی اکثر دانش آموزا طول سال هم میخوان پایه رو یاد بگیرن و تست بزنن و هم دوازدهم رو یاد بگیرن و تست بزنن و نتیجه ش هم این میشه که از هر دو عقب می مونن و هیچ کدومش رو نمیتونن هندل کنن که طبیعی هم هست و باعث میشه چند برنامه بشن و خودشون رو از برنامه قلم چی جدا کنن .

اگر بروید و برنامه قلم رو بررسی کنید قلمچی برای پایه دهم اعم از فیزیک و شیمی و زیست و ..... 10 هفته از مهر تا تقریبا دی ماه فرصت میده
      برای یازدهم هم همچنین 10 هفته برای درسهاش فرصت میده
      که معروف هستن که نیم سال دوم پایه و نیم سال اول پایه
      برای نیم سال اول دوازدهم 10 هفته و برای نیم سال دوم دوازدهم هم 10 هفته فرصت میده در کل برای دوازدهم 20 هفته فرصت میده
      از مهر ماه که شروع از صفر قلمچی هستش تا وسطای اردیبهشت 30 هفته پیشروی داره قلمچی + آزمونهای مروری و جم بندی اش
      حساب کتاب کنی تا آزمون اول مهر ماه قلمچی 30 هفته از الان تقریبا فرصت داری این فرصت رو از دست نده

کل پیشنهاد من این است که حجم رو بر طبق بودجه بندی قلمچی در نظر بگیر چون کسی که به قلمچی بتونه خودش رو برسونه قطعا مشکلی براش پیش نمیاد ولی کسی که عقب بیافته و یا نتونه برسونه خودش رو باید برنامه جانبی داشته باشه که خیلی ها تو برنامه نوشتن مشکل دارن پس بی دغدغه ترین راه اینه که خودت رو از الان جوری بار بیاری بتونی با قلمچی پیش بری از مهر
      باز این پیشنهاد من بود
      سلام ، خیلییییییییییی ممنون ❤️
      واقعا برای من خیلی کاربردی بود و باعث شد بفهمم باید تو این 5 ماه چیکار کنم

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Niloofar Abii نمایش پست ها
      سلام ، خیلییییییییییی ممنون ❤️
      واقعا برای من خیلی کاربردی بود و باعث شد بفهمم باید تو این 5 ماه چیکار کنم ������
      خواهش میکنم .
      امیدوارم موفق بشید
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)