خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 38
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezawww نمایش پست ها
      سلام کسی نکته و تست فیزیک که نزدیک کنکور میرن از دبیری خیلی راضی بوده؟
      عزیز من

در صورتیکه فیزیک صفری یا ضعیفی

اگر برای آموزش منبعی میخوای برو بشین فقط درسنامه های سه جلد آموزش شگفت انگیز شهریاری رو بخون (روی هم 360 صفحه برای کل فیزیک سه سال بیشتر نیست ولی قشنگ و مفهومی فیزیک رو میفهمی در عین حال هر درسنامه حجم زیادی تست هم داره که روند آموزش رو تکمیل میکنه) نیازی به حل تست های انتهای فصلش هم نیست.

و بعد

برای تست فیزیک
      (همه سوالات کنکور 20 سال اخیر) + سوالات جامع های سه سال اخیر سنجش، قلم چی، گزینه دو و اگر فرصت شد بقیه موسسات رو حل کن.

اما اگر اصرار بر فیلم داری و فکر میکنی فیلم دیدن برات بهتره (که قطعا بهتر نیست) هیچ نکته تستی از نظر من به درد این درس نمیخوره. شما باید چند تا فصل انتخاب کنی و سالیانه همون فصل ها رو روی دور تند ببینی و سوالات رو خودت دست به قلم حل کنی و حل دبیر رو رد کنی بره اگه بلد بودی. در این صورت بازدهی که از کلاس میگیری همراه با حل تست خودت بسیار بالاتر از هر کلاس نکته تست و جمع بندی دیگری خواهد بود. کلاس جمع بندی برای کسی که فیزیک و ریاضیش ضعیف یا حتی صفره مطلقا به درد نمیخوره چون اون دبیر خودش رو بکشه نهایت بتونه 40 تا سوال از کل یه فصل سر کلاس برات بزنه، وقتت رو صرف کلاسی میکنی که نهایت میبینی 10 درصدم بهت بازده نداده سر جلسه کنکور، ولی یه تایم زیادی هر هفته ازت گرفته. در صورتیکه اگر از فیلمای آفلاین و درسنامه های خوب بازار استفاده میکردی و خودخوان جلو میومدی چندین برابر بازده داشت کارت.

اگر متوسطی همچنان توصیه میکنم ابتدا یه آزمون جامع از خودت بگیری و به خوبی تحلیل کنی ببینی در کدوم فصل ها ضعف زیادی داری و اون ها رو با کلاس سالیانه و تست زنی زیاد ترمیم کنی. پس بازم نکته تست به دردت نمیخوره و صرفا وقتت حروم میشه.

اما اگر متوسط هستی و هدف گذاری کنکورت روی 50-60 درصد هست و الان تقریبا همین حدود میزنی اینجا میتونی تصمیم بگیری که از کلاس استفاده کنی یا خیر. چون در این جا کلاس رو با هدف ارتقای درصد شرکت نکردی و صرفا برای تثبیت درصد قبلی و سرعت بخشیدن به مرورت میخوای کلاسی بری که آموخته های قبلیت زنده بشند و مطابق‌ یه برنامه مدون و تمیز بشینی فیزیک بخونی و مرور بزنی.

اگر هم که قوی هستی و الان مثلا یه جامع بگذارن جلوت کمه کم 70 میزنی بازم پیشنهادم اینه اون فصل ها و مباحثی که ایراد کارتن و هنوز ازشون درصد نگرفتی رو کلاس سالیانه ببینی.

دبیر خوب هم، میرحسینی خوبه، غنی خوبه، رحمانی خوبه، یحیوی و ذهبی هم خوبه. جزوه همایش کامران هم خوبه. بقیه به تقریب آشغالند. به ویژه دبیرانی که تکنیک حل دارند و فیزیک رو به حالت تاریخ جغرافی درس میدند مثل قض... و به...زی و بقیه..
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #17
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

عزیز من

در صورتیکه فیزیک صفری یا ضعیفی

اگر برای آموزش منبعی میخوای برو بشین فقط درسنامه های سه جلد آموزش شگفت انگیز شهریاری رو بخون (روی هم 360 صفحه برای کل فیزیک سه سال بیشتر نیست ولی قشنگ و مفهومی فیزیک رو میفهمی در عین حال هر درسنامه حجم زیادی تست هم داره که روند آموزش رو تکمیل میکنه) نیازی به حل تست های انتهای فصلش هم نیست.

و بعد

برای تست فیزیک
      (همه سوالات کنکور 20 سال اخیر) + سوالات جامع های سه سال اخیر سنجش، قلم چی، گزینه دو و اگر فرصت شد بقیه موسسات رو حل کن.

اما اگر اصرار بر فیلم داری و فکر میکنی فیلم دیدن برات بهتره (که قطعا بهتر نیست) هیچ نکته تستی از نظر من به درد این درس نمیخوره. شما باید چند تا فصل انتخاب کنی و سالیانه همون فصل ها رو روی دور تند ببینی و سوالات رو خودت دست به قلم حل کنی و حل دبیر رو رد کنی بره اگه بلد بودی. در این صورت بازدهی که از کلاس میگیری همراه با حل تست خودت بسیار بالاتر از هر کلاس نکته تست و جمع بندی دیگری خواهد بود. کلاس جمع بندی برای کسی که فیزیک و ریاضیش ضعیف یا حتی صفره مطلقا به درد نمیخوره چون اون دبیر خودش رو بکشه نهایت بتونه 40 تا سوال از کل یه فصل سر کلاس برات بزنه، وقتت رو صرف کلاسی میکنی که نهایت میبینی 10 درصدم بهت بازده نداده سر جلسه کنکور، ولی یه تایم زیادی هر هفته ازت گرفته. در صورتیکه اگر از فیلمای آفلاین و درسنامه های خوب بازار استفاده میکردی و خودخوان جلو میومدی چندین برابر بازده داشت کارت.

اگر متوسطی همچنان توصیه میکنم ابتدا یه آزمون جامع از خودت بگیری و به خوبی تحلیل کنی ببینی در کدوم فصل ها ضعف زیادی داری و اون ها رو با کلاس سالیانه و تست زنی زیاد ترمیم کنی. پس بازم نکته تست به دردت نمیخوره و صرفا وقتت حروم میشه.

اما اگر متوسط هستی و هدف گذاری کنکورت روی 50-60 درصد هست و الان تقریبا همین حدود میزنی اینجا میتونی تصمیم بگیری که از کلاس استفاده کنی یا خیر. چون در این جا کلاس رو با هدف ارتقای درصد شرکت نکردی و صرفا برای تثبیت درصد قبلی و سرعت بخشیدن به مرورت میخوای کلاسی بری که آموخته های قبلیت زنده بشند و مطابق‌ یه برنامه مدون و تمیز بشینی فیزیک بخونی و مرور بزنی.

اگر هم که قوی هستی و الان مثلا یه جامع بگذارن جلوت کمه کم 70 میزنی بازم پیشنهادم اینه اون فصل ها و مباحثی که ایراد کارتن و هنوز ازشون درصد نگرفتی رو کلاس سالیانه ببینی.

دبیر خوب هم، میرحسینی خوبه، غنی خوبه، رحمانی خوبه، یحیوی و ذهبی هم خوبه. جزوه همایش کامران هم خوبه. بقیه به تقریب آشغالند. به ویژه دبیرانی که تکنیک حل دارند و فیزیک رو به حالت تاریخ جغرافی درس میدند مثل قض... و به...زی و بقیه..
      حرفتون درسته. من برای یادگیری نمیرم . چون کل سال رو فیزیک کار کردم. بیشتر برای این میرم برام جمع بندی بشه. و ماه رمضونم هست و واقعا حوصلم نمیشکه کل فیزیک مرور کنم و بخونم. اینکه یکی گلچین کنه و روی مباحث تست خیز تمرکز کنه بنظرم میتونه مفید باشه

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      حرفتون درسته. من برای یادگیری نمیرم . چون کل سال رو فیزیک کار کردم. بیشتر برای این میرم برام جمع بندی بشه. و ماه رمضونم هست و واقعا حوصلم نمیشکه کل فیزیک مرور کنم و بخونم. اینکه یکی گلچین کنه و روی مباحث تست خیز تمرکز کنه بنظرم میتونه مفید باشه
      کلاس های نکته تست به معنای واقعی کلمه سمبل کردن فیزیک محسوب میشند.
      سمبل کردن نه به این معنی که دبیری بیاد تمام مباحث مهم رو نگفته کلاس رو جمع کنه بره،
      بلکه به این معنی که از هر مبحث نهایت یه تعداد سوال محدود حل کنه و رد بشه. (همینم هست، شما کلاس های سالیانه رو هم بررسی کنید متوجه میشید جزوه کاملی ندارند و نیازه که خودتون تست بزنید تا کامل بر مبحثی مسلط بشید دیگه نکته تست که...)
      و مطلب مهم تر، تکرار برای تثبیت نیازه. شما تا زمانی که از یه مدل تست حداقل 2 نمونه مشابه حل نکنی انگار نه انگار که اصلا تستی زدی و فیزیک خوندی.
      به عنوان
      مناطق تست خیز کتاب های پایه که هر ساله سوال دارند اینا هستند=
      1) x
      2) y
      3) z
      و ...
      خب با آگاهی از این مباحث،
      چه اتفاق خاصی ممکنه بیفته؟
      غیر از اینه که طراح از هر مبحثی میتونه n مدل سوال مختلف بیاره که شما قبلا حل نکرده باشی و نتیجتا جمع بندی که انجام دادی، سر جلسه به دردت نخوره؟
      فیلم دیدن، جزوه خواندن، درسنامه خواندن
      همگی فقط یک سوم راهه یک سال کنکوره (برای دوران انتهایی سال (جمع بندی) این نسبت کمتر هم میشه)
      بقیه اش به میزان تستی که روی این آموزه ها سوار میکنی بستگی داره.
      کلاس نکته تست نهایت هر مبحثی رو یکی دو هفته (یا نهایت 3 هفته) آموزش میده، مقداری تست میزنه و میره، این که نشد جمع بندی عزیز من.
      جمع بندی یعنی تا آخرین هفته منتهی به کنکور درگیر باشی با تمام مطالبی که قبلا خواندی (و گاها یکسری مباحثی که ضعف داشتی و یا اصلا قبلا کار نکردی روشون) و حسابی تست در قالب آزمون های متعدد کنکور و غیر کنکور بزنی تا دائما چرخه رفع اشکال و مرور برات انجام بشه. در این صورت سر جلسه بهترین عملکرد رو ارائه میدی.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

کلاس های نکته تست به معنای واقعی کلمه سمبل کردن فیزیک محسوب میشند.
      سمبل کردن نه به این معنی که دبیری بیاد تمام مباحث مهم رو نگفته کلاس رو جمع کنه بره،
      بلکه به این معنی که از هر مبحث نهایت یه تعداد سوال محدود حل کنه و رد بشه. (همینم هست، شما کلاس های سالیانه رو هم بررسی کنید متوجه میشید جزوه کاملی ندارند و نیازه که خودتون تست بزنید تا کامل بر مبحثی مسلط بشید دیگه نکته تست که...)
      و مطلب مهم تر، تکرار برای تثبیت نیازه. شما تا زمانی که از یه مدل تست حداقل 2 نمونه مشابه حل نکنی انگار نه انگار که اصلا تستی زدی و فیزیک خوندی.
      به عنوان
      مناطق تست خیز کتاب های پایه که هر ساله سوال دارند اینا هستند=
      1) x
      2) y
      3) z
      و ...
      خب با آگاهی از این مباحث،
      چه اتفاق خاصی ممکنه بیفته؟
      غیر از اینه که طراح از هر مبحثی میتونه n مدل سوال مختلف بیاره که شما قبلا حل نکرده باشی و نتیجتا جمع بندی که انجام دادی، سر جلسه به دردت نخوره؟
      فیلم دیدن، جزوه خواندن، درسنامه خواندن
      همگی فقط یک سوم راهه یک سال کنکوره (برای دوران انتهایی سال (جمع بندی) این نسبت کمتر هم میشه)
      بقیه اش به میزان تستی که روی این آموزه ها سوار میکنی بستگی داره.
      کلاس نکته تست نهایت هر مبحثی رو یکی دو هفته (یا نهایت 3 هفته) آموزش میده، مقداری تست میزنه و میره، این که نشد جمع بندی عزیز من.
      جمع بندی یعنی تا آخرین هفته منتهی به کنکور درگیر باشی با تمام مطالبی که قبلا خواندی (و گاها یکسری مباحثی که ضعف داشتی و یا اصلا قبلا کار نکردی روشون) و حسابی تست در قالب آزمون های متعدد کنکور و غیر کنکور بزنی تا دائما چرخه رفع اشکال و مرور برات انجام بشه. در این صورت سر جلسه بهترین عملکرد رو ارائه میدی.
      دقیقاا
      من پارسال فیزیکم خوب بود بعد اومدم نکته تستو ثبت نام کردم بعد عید اصن نرسیدم علامتدارا و خلاصه همو مرور کنم یا حتی ازمون خاصی ازش بزنم
      چون کلا پای فیلم بودم
      برای شیمی ادبیات و ریاضیمم همچین اتفاقی افتاد
      ب هر کی هم میگم نهایت سعیتو بکن خودت بخون بعد برو نکته تست گوش نمیدن

ولی امسال همونطور که گفتید رفع اشکال از روی سالینه ها انجام دادم اونم فقط برای فیزیک

ببخشید ی سوال داشتم برای زیست من امسال کتاب تست کاملی نزدمو به جاش ازمونای مختلفو زدم درصدامم بین 50 تا 70 هست تو کانون
      بعد بررسی ی ازمون ماز ازم ی روز کامل میبره الان چند مرحلشون مونده بنظرتون اونا رو بزنم؟ چون وسواس نکاتشو گرفتم فک میکنم نزنم کارم ناقصه از طرفی هم وقت زیادی میبره
      یا اینکه اونو کنار بزارم همون ازمونای کانون و کتاب هزار تستو سوالات کنکورو بزنمو از رو کتاب مرور کنم؟

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ainz نمایش پست ها
      دقیقاا
      من پارسال فیزیکم خوب بود بعد اومدم نکته تستو ثبت نام کردم بعد عید اصن نرسیدم علامتدارا و خلاصه همو مرور کنم یا حتی ازمون خاصی ازش بزنم
      چون کلا پای فیلم بودم
      برای شیمی ادبیات و ریاضیمم همچین اتفاقی افتاد
      ب هر کی هم میگم نهایت سعیتو بکن خودت بخون بعد برو نکته تست گوش نمیدن

ولی امسال همونطور که گفتید رفع اشکال از روی سالینه ها انجام دادم اونم فقط برای فیزیک

ببخشید ی سوال داشتم برای زیست من امسال کتاب تست کاملی نزدمو به جاش ازمونای مختلفو زدم درصدامم بین 50 تا 70 هست تو کانون
      بعد بررسی ی ازمون ماز ازم ی روز کامل میبره الان چند مرحلشون مونده بنظرتون اونا رو بزنم؟ چون وسواس نکاتشو گرفتم فک میکنم نزنم کارم ناقصه از طرفی هم وقت زیادی میبره
      یا اینکه اونو کنار بزارم همون ازمونای کانون و کتاب هزار تستو سوالات کنکورو بزنمو از رو کتاب مرور کنم؟
      از یک صفحه درس زیست متاسفانه شما میتونی تا صبح نکته استخراج کنی،
      یه طراح کاربلد میتونه از همون صفحه یه بانک تست جامع بده بیرون
      و الی آخر...
      گستردگی زیادی داره و اینطوری نیست که شما بعد از سی و دومین مرورت کتاب رو ببندی، یه نفس راحت بکشی و بگی آخیش! بالاخره خیالم راحت شد از زیستم!
      در واقع هر طراح تست و آزمونی میتونه شما رو هر لحظه غافلگیر کنه و تستی بده که شما خیال راحتت به استرس و ناراحتی تبدیل بشه
      ولی
      اگر یه اولویت بندی از همون اول کار برای خودت تعیین کنی
      و دیگه تحت هر شرایطی ترتیب اون لیست رو رعایت کنی و تا زمانی که تعادل بین مطالعه تمام دروست برقرار نشده به اون لیست چیزی اضاف یا ازش چیزی کم نکنی و مو به مو مطابقش جلو بیای قطعا بهتر از اینه که وسواس به خرج بدی و بخوای هر لحظه یه منبع جدید رو هم استفاده کنی.

من تمام این منابعی که گفتید رو قبول دارم ولی شما باید مطابق شرایط خاص خودتون اون اولویت بندی که گفتم برای استفاده ازشون رو انجام بدید.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #21
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      هوففففف حالم داره از این کنکور بهم میخوره کی تموم میشه بره . این همه دو راهیی این همه استرس . گرفتاری پشت گرفتاری -_-. تا سه سال پیش داشتم عشق و حالمو میکردما

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اتفاقا تو فصل حرکت ومخصوصا نوسان هیچکس رو دست قضاتی و بهروزی نیست

پ.ن: صرفا نظرمو گفتم‌ و هرگونه حمله توهین یا چالش احتمالی رو پاسخگو نیستم

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      والا بخاطر این کنکور بی صاحاب از چشم خانواده ام افتادیم :/

9. Top | #24
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      https://www.kanoon.ir/Article/285050

این یه تکنیک خیلی خوب برای اب و یخ و دمای تعادلشون هست که از سوالای سخت کنکوره. من بلد نبودم گفتم شاید شما هم بلد نباشین.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      https://www.kanoon.ir/Article/285050

این یه تکنیک خیلی خوب برای اب و یخ و دمای تعادلشون هست که از سوالای سخت کنکوره. من بلد نبودم گفتم شاید شما هم بلد نباشین.
      منم مشکل داشتم خیلی ممنون

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      هوففففف حالم داره از این کنکور بهم میخوره کی تموم میشه بره . این همه دو راهیی این همه استرس . گرفتاری پشت گرفتاری -_-. تا سه سال پیش داشتم عشق و حالمو میکردما
      سلام مجدد آقا رضا. خوبی داداش؟
      آقا ان‌شاءالله که خوب برات تموم شه و به چیزی که میخوای برسی. چیزیش نمونده. ان‌شاءالله خبر قبولیت رو تو همین انجمن بشنوم دیگه.

12. Top | #27
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmahdi82 نمایش پست ها
      سلام مجدد آقا رضا. خوبی داداش؟
      آقا ان‌شاءالله که خوب برات تموم شه و به چیزی که میخوای برسی. چیزیش نمونده. ان‌شاءالله خبر قبولیت رو تو همین انجمن بشنوم دیگه.
      کلی مرسی. قربانت تو هم به هدفت برسی

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه در طول سال خوندی و میخوای یه جمع بندی داشته باشی،ذهبی خوب تیپ تست های متنوعی حل میکنه

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      میدونم که خارج از بحث این تاپیکه ولی برای شیمی دبیر مدنظرتون کیه
      برای کسی که ضعف زیادی داره ؟؟

15. Top | #30
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Metanoia نمایش پست ها
      میدونم که خارج از بحث این تاپیکه ولی برای شیمی دبیر مدنظرتون کیه
      برای کسی که ضعف زیادی داره ؟؟
      1401 کنکور دارین؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن