خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

Post جامع ترین آموزش استفاده و تحلیل..: کنکور های عمومی :.. 01

سلام

این سوال یکی از بچه ها بودش،
      باهم ببینیم اول=
      امروز رفتم دوردنیای عمومی رو خریدم، اگه میشه یه توضیحی درمورد نحوه استفاده ازش و چگونگی تحلیل کردن آزمون ها بگو تا بتونیم تا از تک تک آزمون هاش حداکثر استفاده رو ببریم.
      خب قبل از این که وارد توضیحات بشیم،

بیا پراکندگی سوالات عمومی در کنکور رو یه نگاه بندازیم=

ادبیات:
      واژگان= 3
      املا= 3
      حفظ شعر= 1
      آرایه= 4
      دستور= 5
      قرابت= 9

عربی:
      ترجمه و تعریب= 10
      مفهوم درک مطلب= 4
      حرکات= 1
      تحلیل صرفی= 3
      لغت= 2
      قواعد= 5

دینی:
      دهم= 9 سوال
      یازدهم= 9 سوال
      دوازدهم= 7 سوال
      16 سوال از آیه / 7 سوال متن / 2 سوال احادیث (بخوان از شعر سوال بدن یکی دو سوال مطرح میشه و بجاش از آیه 14-15 سوال میدن)

زبان:
      گرامر= 4
      لغت= 8
      کلوز= 5
      درک مطلب= 8

نکات مهم=
      1-
      در درس ادبیات روی لغت / املا / قرابت
      در عربی روی ترجمه،
      در دینی روی آیات و احادیث،
      و در زبان روی واژگان و گرامر
      خوب وقت بذارید چون الگوریتم و دام های تستی سخت رو در این مباحث عموما نداریم و به راحتی میشه زد و درصد خوبی رو تثبیت کرد. از طرفی تسلط پیدا کردن بهشون بسیار راحته و ارزش سرمایه‌گذاری داره. شما چه در هنگام زدن آزمون ها، چه در هنگام تحلیل و بررسی و رفع اشکال، حتما به این موضوع توجه خاصی داشته باشید. که تحت هر شرایطی سر جلسه‌ی کنکور این قسمت ها به نقطه‌ی قوتتون تبدیل شده باشه. و حالا مقدار مازاد درصد، دیگه برگرده به اینکه به باقی سوال ها چطور میتونید پاسخ بدید.قطعا شما اگر رتبه‌ی خیلی خوب بخواید، به درصد های بالاتری نیاز دارید اما تسلط روی مجموع این مباحثی که نام بردم میتونه باعث انگیزه‌ی شما برای حل ادامه‌ دفترچه بشه چون درس رو با سوالاتی شروع میکنید که با احتمال بالا پاسخ درست بدست میاد از طرفی شما قبلا آمادگی پاسخ دادن به سوالاتش رو با تمرین زیاد بدست آوردین.
      پس
      لطفا
      حین زدن آزمون های عمومی
      ابتدا به ساکن
      به سراغ پاسخ به سوالات این مباحث و همچنین سوالات مباحث و درس هایی برید که نقطه قوت شما در طول این یکسال بودند.
      اینکار از چند جهت وضعیت شما رو بهتر میکنه
      1) شما با پاسخ دادن به این نقاط قوت به یک حد ثبات در درصد کسب شده میرسی و خیالت تا حد زیادی راحت میشه که به نقطه‌ی امن یک رتبه‌ی خوب رسیدی.
      2) ممکنه به هر دلیلی اتفاق ناگهانی سر جلسه پیش بیاد و قسمتی از زمان شما سوخت بشه به جهت ممکنه از زمان یک درس عمومی فقط 5 دقیقه برات باقی بمونه یا سر عربی اسهال شی و نصف تایم عربی رو در دسشویی سپری کنی، در این حالت شما با تکیه بر نقطه‌ی قوتی که چند ماه مونده به کنکور روش سرمایه گذاری کردی، به راحتی میتونی در مسئله‌ی مدیریت زمان حرفه‌ای عمل کنی و به جای سردرگمی از زمان باقی در دسترس به خوبی استفاده کنی و مستقیما بری سراغ تست هایی که با احتمال بالا قادر به پاسخگوییشون هستی (بجای گشتن در دفترچه و آزمون و خطا کردن برای پیدا شدن تست آسان)

2-
      در ارتباط با زمان بندی=
      بحث مدیریت زمان یه چیز کاملا شخصیه، مثلا من نمیتونم بیام به شما بگم برای عربی باید در عرض 10 دقیقه دور اول رو تموم کنی و ... واضحه که همه چیز به سرعت عمل و فاکتور های دیگه ای مثل سختی سوالات، هدف گذاری خودت و ... بستگی داره.
      اما اگه بخوام یه نمونه بیارم،
      مثلا فرض کن
      شخصی هدف گذاری اینطوری داشته باشه:
      ادبیات، عربی و دینی: حدود 50 درصد / زبان: حدود 80 درصد
      خب میاد اینطوری بحث مدیریت سر جلسه رو انجام میده=
      دور اول:
      ادبیات 18 مین -> دور اول 15 مین میده -> حداقل 10 سوال حل میکنه.
      عربی 20 مین -> دور اول 15 مین میده -> حداقل 10 سوال حل میکنه.
      دینی 17 مین -> دور اول 15 مین میده -> حداقل 12 سوال حل میکنه.
      زبان 20 مین -> دور اول 10 مین میده -> 17 سوال حل میکنه. ( 4 سوال گرامر، 8 تا واژه و 5 تا کلوز)
      * همونطور که میبینی زبانِ یارو قویه و نتیجتا میتونه 17 سوال ابتدایی زبان دفترچه رو در عرض حدود 10 مین حل کنه. (حالا همچین تحفه ای هم نیست، مثلا یه نفر ممکنه دینی قوی داشته باشه و بتونه همین کار رو برای درسی مثل دینی انجام بده، یه نفر دیگه عربی و ... اما بهرحال نکته ای که وجود داره این هست که بهتره یکی دو درس عمومی نقطه قوت شما باشه تا بتونید در تایم کمتری درصد بالاتری ازش بگیرید و نتیجتا دور دوم یا همون بازگشت زمان بیشتری برای باقی سوالات ذخیره کرده باشید)
      دور دوم:
      حالا همین دانش آموز آخرین سوال کلوز دفترچه رو که پاسخ داد یه نگاه به ساعت میکنه
      و می بینه
      چون مطابق زمان بندی قبلی حرکت کرده
      چیزی حدود 19 دقیقه زمان ذخیره کرده برای بازگشت!!
      حالا
      این تایم رو میپردازه به حل تست های با علامت O در ادبیات، دینی و عربی (دقیقا به همین ترتیب، چون دقیق میدونه داخل کدوم درس قوی تر هست و احتمالا با برگشتن به سوالاتش بتونه درصد بهتری کسب کنه، ثانیا مثلا میدونه که ادبیات امتیاز بیشتری داره و بنابراین اگه بتونه درصد بهتری در ادبیات کسب کنه رتبه اش کاهش چشمگیر تری خواهد کرد)
      + همچنین حداقل یه دونه ریدینگ زبان رو هم جواب میده، چون گفتیم که زبانش قویه و حال دلش فقط وقتی خوب میشه که بتونه حداقل 80 بزنه زبان رو :-)
      - حالا این علامت ها که کنار تست ها در دور اول زده میشه چه معنی داره؟
      علامت O =
      برای تست هایی که:
      1. وقت بیشتری می خواهد
      2. شک داریم
      3. نیاز به فکر داریم
      4. دچار مشکل شده ام ولی در دور بعدی می توانم حل کنم.
      * دور دوم باید بپردازیم به این دسته از سوالات.
      علامت X =
      برای تست هایی که:
      1. مطالعه کافی نداشته ام
      2. بسیار وقت گیر است.
      3. مفهوم پرسش را درک نمی کنم.
      4. پرسش تیپ کاملا جدیدی است و قبلا همانند آن تیپ سوال را ندیده ام.
      5. سوال به نظر غلط است.
      6. نمی خواهم در دور بعدی زمان صرف حل این سوال کنم.

حالا این یه نمونه بود از دانش آموزی که دقیق زمان بندی مشخص خاص خودش رو داره و فله ای با سوالات عمومی برخورد نمیکنه. مثلا عین یه گاو نمیره همون دور اول هر 25 سوال ادبیات رو پاسخ بده و روی سوال 22 ادبیات که رسید نگاه به ساعتش کنه و ببینه که ای وای 10 مین از تایم عربی هم سوخت شده و هنوز ادبیاتم (یه ندای درونی بهش میگه امسالم نشد پس بذار واسه سال بعد) - پس قطعا شما هم باید یه زمان بندی مشخص برای خودت داشته باشی و طبق اون عمل کنی.

3-
      برای مطالعه دروس عمومی و این که نحوه شروع شون از الان چطور باشه،
      یکسری نقشه راه کلی برای هر درس میگم=

برای عربی:
      به این ترتیب=
      1) میای جلسه 0 تا 4 کلاس سالیانه واعظی رو با دقت نگاه میکنی. (فرقی نداره سالیانه 1400 یا امسالش)
      2) میای تست های فایل پایین و به صورت باکس های 20 تستی با تایم 10 دقیقه حل و تحلیل میکنی.

3) میای از جلسه 1 نکته تست 1400 فلاح رو شروع میکنی به دیدن تا جلسه آخر که جلسه 13 باشه میبینی در کنارش هر کاری گفت مو به مو انجام میدی قبل هر جلسه جزوه جلسه قبل رو مرور میکنی (خودشم یه بانک تست (اسم و فعل) داره که میتونی اونو گیر بیاری و از روی اون تست بزنی مطابق پیش روی دبیر) در کنار مشاهده نکته تست هر روز یک صفحه از کتابچه لغت فلاح رو که حجم کمی هم داره مطالعه میکنی و این کارو حداقل 2 بار انجام میدی.
      4) نکته تست فلاح که تمام شد (دقیقا 40 ساعته که اگر دور تند ببینی میتونی در حدود 30 ساعت به پایان برسونی) حالا میای موج آزمون عربی (تالیف ایاد فیلی) رو از کتابیکو دانلود میکنی (یا چاپی میخری) از روی اون شروع میکنی از آزمون شماره 40 تا آزمون شماره 67 > 18 دقیقه تایم میدی > آزمون رو حل می کنی > درصد می گیری > دونه به دونه سوالات رو دقیق تحلیل میکنی> نکته ای بود از قواعد یا کلمه ای بود از ترجمه داخل یه دفتر نهایت 40 برگ کوچیک یادداشت میکنی و اگر قاعده ای رو فراموش کردی به جزوه برمیگردی و یه دور دیگه مرور انجام میدی > قبل از این که آزمون بعدی رو شروع کنی میای اول دفتر نکات ات رو یه مرور میکنی > آزمون ها رو تمام میکنی.
      5) 4 جامع سنجش امسال رو بعد از عید میزنی و تحلیل میکنی + همایش امسال فلاح که هنوز برگزار نشده رو نگاه میکنی
      6) میری سر جلسه.
      نکته: تو این درس بتونی بالای 70 بزنی یعنی حداقل 18 سوال رو حل کنی عالی هستی. مثلا اگه بخوای 70 بزنی دور اول سر جلسه 15 دقیقه تایم میدی و 15 الی 18 سوال رو جواب میدی، یعنی هر سوال 50 الی 60 ثانیه که تایم نسبتا زیادی هم محسوب میشه مخصوصا برای سوالات ترجمه که اگر کنکور روتینی جلوی روت بزارن باید بتونی خیلی سریع تر جواب بدی در هر صورت دور اول این مقدار رو میزنی تا یه درصد بین 50 الی 70 (بستگی داره مراحل 1 تا 5 رو چطور جلو آورده باشی) تو دور اول play بدی. دور دوم در بازگشت به عربی می پردازی به تست های شک دار/نزده هات و در انتها اگر دوست داشتی 4 سوال درک مطلب.
      و السلام.

برای ادبیات:
      کلاس ادبیات صرفا برای بخشای مهارتی به درد میخوره و بخشای حفظی رو باید خودت بخونی.
      برای زبان فارسی پیشنهادم فراز توکلی و برای آرایه شاهین زاد.
      قرابت تا زمانی که یک دور درس به درس مفاهیم اصلی رو مطالعه نکنی و بعدش هر روز حداقل 5 تا دونه تست خودت دست به قلم حل نکنی و تحلیل انجام ندی هیچ جوره اوکی نمیشه.
      برای لغت اول 35 صفحه لغت انتهای کتاب درسی سه پایه رو یه دور سریع میخونی (همه با هم بقچه ای اینطوری که بخش بندی کنی اگه بیشتر از 10 تا بخش بشه هیچ فایده ای نداره) بعدا میری سراغ تستای لغت کنکورای اخیر و آزمونای آزمایشی هر 10 تا دونه تست لغت رو یه باکس میکنی و زمان میدی حل میکنی حالا یه برگه A4 میزاری جلوت هر لغتی که تو اون 35 صفحه نبود رو یادداشت میکنی تو برگه سفیدت و این برگه رو دائم قبل از انجام باکس بعدی تست ات مرور میکنی و خب با هر بار تست زنی کلمات جدیدی اضافه میشن بهش. تعداد این باکس ها که به حداقل 50 باکس رسید تو لغت قوی شدی.
      برای املا اولا همون موقع که داری لغت کار میکنی یه سری لغت اهمیت املایی هم دارن که میای همون موقع اونارو تمرین میکنی (یادداشت میکنی تا ملکه ذهنت بشه) ثانیا یه سری جفت واژه هم داریم که از طریق معنا کردن در جمله باید به املاشون برسی که اینارو میتونی تو این جزوه پایین بخونی که خیلی بکار میان. بعدش میای سراغ تستای املای کنکور و اونارو میزنی و تحلیل میکنی و دوباره به همون سبک لغات یه برگه برمیداری شروع به تکمیل نویسی میکنی و دائم مرور میکنی تا فراموش نشه.

حفظ شعرم که بیخیال.
      باکسای لغت و املا که تموم شد / آرایه و زبان فارسی رو هم که موضوعی کار کردی و کلاسشو دیدی و تستای کنکورشو اوکی کردی / قرابتم که درس به درس یه دور مفاهیمش رو خوندی و هر روز صبح 5 تا دونه تستشو زدی و تحلیل کردی / از اسفند شروع میکنی به زدن آزمون جامع کنکور داخل و خارج همه رشته ها دوباره تحلیل میکنی و خلاصه های قبلی تو تکمیل میکنی.

برای زبان:
      32 درصد زبان کنکور که مستقیما سوالات واژه ست. از طرفی 5 سوال کلوز نیازش دونستن واژه و ترجمه ست، اگر ریدینگ رو در نظر نگیریم حدود 50 درصد زبان کنکور لغته. این 50 درصد رو با تسلط روی لغت و تمرین کلوز باید اوکی کرده باشی.
      در واقع تا وقتی این 50 درصد رو تثبیت نکردی؛ پرداختن ات به مقوله گرامر هیچ تکرار می کنم هیچ فایده ای نداره.
      حالا فرض می کنیم یه آزمون جامع به سبک کنکور از خودت گرفتی و بدون 4 تست گرامر با تسلط روی لغات و کلوز به بازه درصدی 40 الی 52 رسیدی (یعنی 10 الی 13 سوال از 25 سوال) و الان به تنها چیزی که نیاز داری سوار شدن بر گرامره.
      1-حالا میای نکته تست پارسال قریشی رو دانلود می کنی.
      2- شروع می کنی از جلسه صفر تا جلسه 6 مشاهده کردن کلاس. گرامر و از صفر شروع میکنه به تدریس و ترکیبی همه مباحث رو تا جلسه 6 در عرض حدود 18 ساعت تموم میکنه. / در کنارش لغات مهم سه پایه و لغات مهم خارج از کتاب رو هم مرور میکنه و تست میزنه./ مو به مو جلسه به جلسه باهاش پیش میای و جلسات قبل رو دائم مرور میکنی. در کنارش یه خلاصه ای از کل گرامر تدریس شده همون جلسه در حد یک ورق a4 (نه بیشتر) <خودت> یادداشت می کنی طوری که آخرین جلسه گرامر 7 ورق خلاصه از کل گرامر داشته باشی برای مرور.
      3- گرامر تمام که شد / از کتابیکو موج آزمون زبان رو میگیری/ میری سراغ فصل 4 این کتاب (فصل آزمون های جامع) / از آزمون جامع شماره یک شروع میکنی از سوال شماره 1 تا سوال شماره 17 هر آزمون (یعنی تا سر ریدینیگ اول) به خودت اوایلِ کار 15 دقیقه تایم میدی (به هیچ عنوان بیشتر از این تایم نباید بدی) و رفته رفته از آزمون 5 به بعد سعی میکنی این تایم 15 دقیقه رو کم و کمتر کنی و به 10 الی 12 دقیقه برای 17 سوال (شامل 4 گرامر + 8 لغت + 5 کلوز) برسونی. هر آزمون رو میزنی و دقیق تحلیل میکنی و اگر نکته خاصی در سوالات گرامر بود به خلاصه گرامری که نوشته بودی اضاف میکنی و اگر لغت خاصی بود که معنی اش رو فراموش کردی یا بلد نبودی داخل یه دفترچه نهایت 40 برگ یادداشت می کنی. هر آزمون قبل از این که آزمون بعدی رو شروع کنی یه نگاه سریع به خلاصه گرامر و نکات آزمون قبلی ات میندازی و بعدا آزمون جدید رو شروع میکنی.
      4- ریدینگ رو چیکار کنی؟ چون زبانت ضعیفه به نظر من بیخیال ریدینگ بشو و برو تایم 5 الی 10 دقیقه ای که از زبان اضاف میاری رو تقدیم کن به ادبیات که تراز توپی میده بهت بالا زدنش.
      نکته1= اشتباه خیلی از اونایی که در درس زبان ضعیفن و هیچ موقع هم رشد نمیکنن تو این درس اینه که میخوان کار اصولی که سه سال دبیرستان واسه زبان انجام ندادن (یعنی سوار شدن کامل روی لغات و زدن تست پراکنده / نیمه جامع / جامع از واژگان و مسلط شدن روی گرامر و کلوز) رو بیان و تحت عنوان لقمه روزانه زبان / روتین صبحانه / روتین شبانه / یک فنجان قهوه عصرانه با زبان و ... جمع و جور کنن ولی واقعیت اینه که اینطوری نمیشه زبان ضعیف (یا هر درس ضعیف دیگه) رو بالا آورد، این کار واسه کسایی هست که یه بِیس خوبی از این درس قبلا واسه خودشون ساختن (حالا یا با کلاس های بیرون زبان یا خودشون سال های پایه مطالعه قوی داشتند) و حالا مطلقا میخوان مطالبی که تثبیت کردند یادشون نره و بعد عید بتونن درصدشون رو نگه دارند یا افزایش جزئی بدن با زدن آزمون های جامع و حالا مطالعه تخصصی تر. ولی بچه های ضعیف باید حتما یه ساعت مشخصی در طول هفته این درس رو تو برنامه شون قرار بدن (حداقل 5-6 ساعت در هفته) و فشرده و اصولی کار رو بیارن جلو تا نتیجه بگیرن تو این درس. ((حفظ و مرور لغات + تست لغت درس به درس + تست مروری از درس های قبلی + تمرین کلوز > بعدا کار اصولی روی گرامر و مرور لغات با تست های تکراری و جدید > بعدا انجام آزمون جامع و رفع اشکال / مرور مباحث فراموش شده))
      نکته2= اگر در هوس افتادی که ریدینگ رو هم جواب بدی باید سه تا کار رو اضافه تر انجام بدی=
      1) اول جلسه 9 نکته تست قریشی رو مشاهده می کنی.
      2) بعد از این که روی لغت و گرامر سوار شدی و به آزمون های جامع رسیدی حالا میای هر آزمون جامع رو به همون روشی که بالاتر گفتم تایم میدی، میزنی و تحلیل میکنی و 2 تا ریدینگی که از اون آزمون باقی مونده رو بدون در نظر گرفتن تایم شروع می کنی به خوندن و جواب دادن مطابق تکنیک هایی که یاد گرفتی. و سعی می کنی لغات جدیدش رو هم در بیاری و داخل همون دفتر 40 برگی که گفتم یادداشت کنی. البته بهتره لغات جدید خارج از کتاب رو پشت دفتر یادداشت کنی تا زمان مرور یه تمایزی بین لغات مهم تر و کم اهمیت باشه. از آزمون 10 به بعد (یعنی بعد از تحلیل 20 ریدینگ) تایم 10 دقیقه میدی به هر دو ریدینگ و سعی می کنی این زمان رو تا آزمون بیستم به 5 الی 7 دقیقه نزدیکش کنی.
      3- سر جلسه آزمون ها، خیلی از بچه هایی که توان پاسخ دادن به ریدینگ رو دارن هم نمیرسن به ریدینگ چون عملا آخر آزمون میفته و دیگه تایمی باقی نیست. واسه همین یه راه کار برای حل این مشکل اینه که شما یه سری جابجایی ها انجام بدی. مثلا یکی از تکنیک هایی که توصیه میشه اینه که شما اول نصف سوالات دینی آزمون رو حل می کنی و بعدا میای سراغ درس زبان شروع میکنی کل سوالات گرامر + لغت + کلوز + ریدینگ (حالا بسته به توانت 1 یا هر 2 ریدینگ رو حل میکنی) و بعدا میای سراغ نصف باقی مونده دینی آزمونت.

برای دینی:
      یه کار که خیلی بازده داره از الآن این هست که شما بیاید از زیپ الگو (کریمی) یا دور تند سفیر خرد حداقل دو دور سریع همه دروس رو بخونید، ولی اگه حتی فرصت مطالعه کامل این کتاب هایی که گفتم رو ندارید میتونید فقط این درس ها رو از زیپ یا دور تند مطالعه کنید که میگم=
      درس 3 و 4 و 6 و 8 و 9 و 10 و 12 دهم
      درس 1 تا 3 و 5 و 7 و 8 و 10 تا 12 یازدهم
      درس 2 و 3 و 5 دوازدهم
      درس 1 و 4 و 7 دوازدهم

4-
      راجع به نحوه تحلیل آزمون هام بگم و پرونده این تاپیک رو ببندیم،

داخل درسی مثل دینی
      وقتی تستی را غلط زدی یا نزدی حتما کتاب دینی هر سه سال دم دستت باشه ،
      ببین سوال از کجاست اگر از آیات کتاب بود کنار آن آیه نکته اش را بنویس اگر از متن بود حتما متن آن مبحث را از کتاب کامل بخون و نکته سوال را داخل متن های لایت کن تا دم کنکور این های لایت ها را دوباره و سه باره بخونی

در ادبیات وقتی ...
      * تست لغت و املا غلط زدی حتما یک دفترچه کنارت داشته باش ، آن لغت و مشابه آن لغت را همراه با معنی داخل آن دفترچه یادداشت کن
      برای مثال:
      سیماب: جیوه
      ولی » سیم : نقره
      ترجیح: برتری دادن (رجحان)
      ولی » ترجیه: امید داشتن
      اسیر: در بند، گرفتار
      ولی » اثیر: کره آتش
      ستور جمع نیست
      با اینکه خیلی بهش میاد که جمع باشه ولی ستوران جمعه !
      * تست آرایه زدی و استعاره مشکل داشتی حتما داخل چند برگه a4 نکات مربوط به استعاره را از جزوه/کتاب بخوان و چکیده از آن نکات را داخل آن برگه های a4 یادداشت کن، کنایه ها را یادداشت کن ، تلمیح های خاص و بیت های خاص را یادداشت کن داخلش.
      برای مثال:
      نکته مهم:
      هر تشخیصی استعاره هست
      هر استعاره مصرحه ای مجاز هست.
      دلیل:
      گل خندید
      گل مانند انسانی هست که می‌خندد
      شکر تو مرا بیهوش کرد
      گونه های مانند شکر استفاده لغت در معنی غیر اصلی
      * تست زبان فارسی اشتباه زدی حتما یک دفتر 40 برگ داشته باش و نکات مهم تر تست ها را بنویس داخلش
      برای مثال:
      اگر نهاد حذف شده باشه و فعل شناسه اون نهادو داشته باشه، نهاد حذف به قرینه لفظی شده نه معنوی.
      مثال: مُردم.
      من حذف به قرینه لفظی شده.
      مثال بهتر:رفت
      او حذف لفظی شده.
      * تست تاریخ ادبیات اشتباه زدی انتهای دفترچه ای که برای لغات بود برو و نکات خاص آن تست ها را یادداشت کن
      جهت مثال:
      اسرار نامه مال عطار
      الهي نامه مال سنايي
      الهی نامه عطار هم داره
      * تست قرابت اشتباه میزنی؟ اشکال ندارد ، اشتباه بزن ولی خواهشا موضوع کلی آن بیتی که دیر متوجه نکته اش شدی را با مطالعه کامل پاسخنامه تست بخوان و سعی کن یادش بگیری!

داخل درس عربی:
      جان هر که دوست داری اگر تست ترجمه غلط زدی که با ترفند های روتین ترجمه قابل حل 100 درصدی نبود و نیاز بود چند لغت خاص هم بلد باشی حتما آن لغات لعنتی را نیز داخل دفترچه لغات فارسی ات (اشکال ندارد) یادداشت کن تا مرورشان کنی
      برای مثال:
      شرطه : اداره پلیس
      شرطی : خود پلیس
      ینتقل : منتقل میشود
      ینقل : منتقل میکند
      * اگر تست مربوط به قواعد اشتباه زدی برو و دوباره یک دور سریع درسنامه آن قاعده را مطالعه اش کن این می شود مرور عربی.

در انگلیسی ...
      واژگان مهمی که بلد نبودی رو
      از
      1-متن سوال واژه،
      2- گزینه های سوال واژه،
      3- متن کلوز،
      4- اگر دوست داشتی متن ریدینگ
      استخراج کن،
      و لغت + معنی لغت رو داخل یه دفترچه کوچیک بنویس و این دفترچه رو حداقل یک دور دیگه قبل از آزمون عمومی بعدی دوره کن.
      برای گرامر هم حتما خلاصه از کل گرامر سه پایه واسه خودت بنویس و بعد از هر آزمون نکات مهم گرامری رو به خلاصه نویسی هات اضاف کن.

5-
      در ضمن شما می تونید،
      با استفاده از این چک لیست ها،
      تمام اشکالات هر آزمون خودتون رو به صورت مبحث محور به ثبت برسونید=

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام مهدی جان امیدوارم حالت خوب باشه.من الان تو فارسی کلاس نکته و تست ثبت نام کردم و هنوز معلم آرایه و دستور رو کامل درس نداده و تو دینی هم کمی از پایه و کل دوازدهم هنوز مرور نکردم و زبانم نکته و تست کیاسالار(1400)رو دانلود کردم و هنوز تموم نشده(در واقع تازه شروع کردم!!)

با این حال از الان شروع به زدن کنکور عمومی کنم یا از اول اردیبهشت هرروز بزنم و تحلیل کنم؟(اون موقع هم تموم درس ها جمع شده و اینکه اگه هرروز یکیش رو بزنم تموم میکنم)

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadami نمایش پست ها
      سلام مهدی جان امیدوارم حالت خوب باشه.من الان تو فارسی کلاس نکته و تست ثبت نام کردم و هنوز معلم آرایه و دستور رو کامل درس نداده و تو دینی هم کمی از پایه و کل دوازدهم هنوز مرور نکردم و زبانم نکته و تست کیاسالار(1400)رو دانلود کردم و هنوز تموم نشده(در واقع تازه شروع کردم!!) با این حال از الان شروع به زدن کنکور عمومی کنم یا از اول اردیبهشت هرروز بزنم و تحلیل کنم؟(اون موقع هم تموم درس ها جمع شده و اینکه اگه هرروز یکیش رو بزنم تموم میکنم)
      نه از همین الان شروع کن هفته ای یکی دو آزمون بزن. هر دفترچه عمومی یه جزوه آموزشی محسوب میشه. اگه بتونی خوب تحلیلش کنی احتمال این که عمومیت حداقل 30-40 درصد بیاد روش زیاد هست. نکات و مباحثی که بلد نیستی از هر درسی رو با تحلیل آزمون یاد میگیری شون و دفعات بعدتر هدفمند مطالعه میکنی. زمان زیادی نمیگیره یه آزمون عمومی زدن و تحلیلش نهایت 2-3 ساعت وقت بگیره اما حتما انجامش بده
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Up

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      UP
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام.
      up

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بیا بالا

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      Up
      مبادا به بهونه وقت کم آزمون عمومی زدن رو بیخیال بشید..
      مدیریت اون دفترچه 75 دقیقه ای با هیچی جز آزمون جامع و تمرین کردن بدست نمیاد

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      up
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن