خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات

قبولی سال 97 در پیام نور و شرکت در کنکور 1402

سلام خدمت انجمنی های عزیز
      من سال 97 دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم وبرای کنکور 98 دو ترم مرخصی گرفتم اما متاسفانه قبول نشدم
      برای سال های بعد 99 1400 1401هم انتخاب واحد کردم ولی پاس نکردم اما بنا به دلایلی برای کنکور نتونستم بخونم
      الآن میخوام سال 1402 کنکور آخرم رو بدم و تا 1402/6/31 معافیت تحصیلی دارم
      لطفا راهنمایی کنید دوستان به من بگن شهریوریا دی ماه 1401 باید انصراف بدم؟
      چون قبلا یکی از بچه ها،داداشش شهریور 1399 انصراف داده ولی بعد کنکور 1400 متوجه شده که دانشگاه تا خرداد ماه بهش معافیت داده
      الآن برای من مشکلی پیش میاد؟
      اگر سوالم رو متوجه نشدین برام بگین برای بار هفتم چجوری میشه کنکور داد
      مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بازم انتخاب واحد کنم یا انصراف بدم؟
      اگر بعد از کنکور 1402 دفترچه پست کنم و نتایج قبولی هم بعد پست کردن دفترچه بیاد ایست خدمت میتونم بگیرم
      لطفا راهنمایی کنین
      ممنون میشم

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در رابطه با نظام وظیفه چند تا نکته هست اونا رو بگم بعدا جوابتو میدم.

1_بعد انصراف از دانشگاه فقط یکسال فرصت دارید تا به دانشگاه دیگه ای ثبت نام کنید و تا یکسالی که فرصت داری دانشگاه دیگه ای ثبت نام نکنی باید بری خدمت یعنی اگه بعد یکسال تو بخایی دانشگاه بری هم نمیذارن بری چون مدت قانونیت تا یکسال بود و برا تو از یکسال رد شده پس هرکاری که میخایی بکنی باید قبل یه سال بکنی

2_فقط دو بار حق رفتن به دانشگاه رو دارید مثلاً شخصی برای اولین بار وارد یه دانشگاه میشه(حالا دانشگاهش میتونه دولتی یا پیام نور یا آزاد و ...باشه) اما بعدا از مدتی بنا به دلایلی از دانشگاه اولش انصراف میده و وارد دانشگاه دومی میشه(دانشگاه دومیش هم میتونه دولتی یا آزاد یا پیام نور و...باشه) حالا از دانشگاه دومی نمیشه انصراف داد و رفت دانشگاه سوم چون حق قانونی تو دوتا دانشگاه بود که دوتاشم استفاده کردی و اگه از دانشگاه دومی انصراف بدی باید باید بری خدمت یعنی بعد انصراف از دانشگاه دوم تا یکسال فرصت داری خودتو به خدمت معرفی کنی

3_نحوه ی انصراف از دانشگاه دولتی با دانشگاه های دیگه فرق می‌کنه به طور مثال من برای اولین بار دانشگاه دولتی رفته باشم و همین الآنم تو همون دانشگاه دولتی باشم حالا اگه بخوام تو کنکور 1402 شرکت کنم،من برای شرکت تو کنکور1402 حتما حتما باید اسفند 1401 از دانشگاه انصراف بدم یعنی اگه کسی دانشگاه دولتی باشه و بخاد کنکور بده حتما باید اسفندش انصراف بده و این قانونشه اما اگه دانشگاهت دولتی نبود(به غیر دولتی هر دانشگاه دیگه ای بود مثل پیام نور،آزادو.‌‌..)اونوقت میتونی بعد کنکورت و بعد از اینکه نتیجه ی کنکورت اومد از دانشگاه انصراف بدی مثلا من اگه الان تو یه دانشگاه غیر دولتی باشم و بخام تو کنکور1402 شرکت کنم هیچ لزومی ندارد که من اسفندش انصراف بدم و میتونم با خیال راحت کنکور 1402 رو بدم و بعد اینکه جواب کنکور 1402 اومد انصراف بدم واگه دیدم جواب کنکور 1402برام خوب نبود از دانشگاه انصراف ندم و یه سال دگ کنکور بدم

4_این مطالبی که گفته شد فقط برای پسرایی هست که سربازی نرفتن

4. Top | #4
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دی 1401 قبل از ورود به ترم ده باید انصراف بدی بعد انصراف یه سال مهلت داری هر جا قبول شی معافیت میدن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فک کنم جوابتو تو نوشته های بالام گرفتی و فقط در رابطه با ایست خدمتی بگم ک آره میتونی ایست بزنی اما چه کاریه عاخه،از دانشگاهت انصراف نگیر و با خیال راحت کنکورتو بده

تا یادم نرفته دوباره بگم که مطالبی که بالاتر گفته بودم تا چند وقت پیش هم برقرار بود اما باز برای اطمینان خاطر هم که شده دوباره از نظام وظیفه ی شهرتون بپرسین

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Antique_ نمایش پست ها
      فک کنم جوابتو تو نوشته های بالام گرفتی و فقط در رابطه با ایست خدمتی بگم ک آره میتونی ایست بزنی اما چه کاریه عاخه،از دانشگاهت انصراف نگیر و با خیال راحت کنکورتو بده

تا یادم نرفته دوباره بگم که مطالبی که بالاتر گفته بودم تا چند وقت پیش هم برقرار بود اما باز برای اطمینان خاطر هم که شده دوباره از نظام وظیفه ی شهرتون بپرسین
      سلام
      فکر کنم حتی اگه دی ماه ۱۴۰۱ انصراف بده معافیت فارغ التحصیلی یکساله نمیگیره چون حداکثر زمان معافیتش تا آخر شهریور ۱۴۰۲ هستش و باید واسه اون موقع دفترچه پست کنه
      همچنین این قانون هم وجود داره و باید بهش توجه کرد:
      دانشجويان استفاده كننده از معافيت تحصيلي, چنانچه در مدت سنوات مجاز تحصيلي موفق به اتمام تحصيل, تكميل سقف دوره و يا احراز ميانگين كل, نشوند نبايد از تحصيل انصراف دهند, بلكه بعنوان اخراجي به حوزه نظام وظيفه معرفي مي شوند, اينگونه دانشجويان در صورت گذراندن 70 واحد مصوب دوره با مدرك كارداني به خدمت وظيفه معرفي مي‌گردند.
      من اطلاعاتم تا این حدود بود حالا باز یوسف شاید اطلاعاتش بیشتر باشه @Soldier76
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      سلام
      فکر کنم حتی اگه دی ماه ۱۴۰۱ انصراف بده معافیت فارغ التحصیلی یکساله نمیگیره چون حداکثر زمان معافیتش تا آخر شهریور ۱۴۰۲ هستش و باید واسه اون موقع دفترچه پست کنه
      همچنین این قانون هم وجود داره و باید بهش توجه کرد:
      دانشجويان استفاده كننده از معافيت تحصيلي, چنانچه در مدت سنوات مجاز تحصيلي موفق به اتمام تحصيل, تكميل سقف دوره و يا احراز ميانگين كل, نشوند نبايد از تحصيل انصراف دهند, بلكه بعنوان اخراجي به حوزه نظام وظيفه معرفي مي شوند, اينگونه دانشجويان در صورت گذراندن 70 واحد مصوب دوره با مدرك كارداني به خدمت وظيفه معرفي مي‌گردند.
      من اطلاعاتم تا این حدود بود حالا باز یوسف شاید اطلاعاتش بیشتر باشه @Soldier76
      در رابطه با موضوع اولتون فک نکنم اینجوری باشه یعنی اگه کسی که دی 1401 از دانشگاه انصراف گرفت فک کنم تا دی 1402 معافیت داره چون تو بحث دانشگاه ها،ما نیمسال دوم هم داریم که اگه تا دی یا بهمن بهش معافیت ندن نیم سال دومش میپره ولی بازم میگم که ممکنه قانون ها فرق کرده باشه و حتما قانون های جدید رو بپرسین

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      حداکثر مدت تحصیل دانشجو به مدت ۵.۰ سال بوده و تا تاریخ 1402/11/30 می باشد
      دانشجو موظف است حد اکثر تا تاریخ اتمام تحصیل واحدهای مربوطه را طی نماید در صورتی که امکان فراغت از تحصیل در مهلت فوق میسر نباشد قبل از
      اتمام مهلت فوق با پیگیری دانشجو ، کمیسیون موارد خاص دانشگاه تشکیل و چنانچه کمیسیون موصوف با ادامه تحصیل نامبرده در سنوات ارفاقی موافت نماید ،
      بایستی حداکثر ظرف مدت سه ماه با ارائه نامه موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه ، دانشجو نسبت به اخذ مجوز سنوات ارفاقی از دفاتر پلیس + 10 اقدام
      نماید.در غیر اینصورت دانشجو شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهد داد.
      در صورت فراغت از تحصیل ، انصراف، ترک تحصیل یا اخراج دانشجو، دانشگاه مربوطه موظف است با درج مشخصات کامل دانشجو، تاریخ فراغت، انصراف،
      ترک تحصیل یا اخراج را حداکثر ظرف مدت سه ماه به معاونت وظیفه عمومی اعلام نماید.
      دانشجو از تاریخ فراغت، انصراف، ترک تحصیل یا اخراج، حداکثر یک سال مهلت معرفی جهت رسیدگی به وضعیت مشمول خود دارد.
      در صورتی که دانشجو نتواند در سنوات مجاز تحصیلی (سنوات اولیه + سنوات ارفاقی) فارغ التحصیل گردد، در این صورت وارد مهلت معرفی گردیده و طبق
      ماده ( 13 ) آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی تا پایان خدمت یا اخذ معافیت دائم مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نخواهد بود.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط salim7174 نمایش پست ها
      حداکثر مدت تحصیل دانشجو به مدت ۵.۰ سال بوده و تا تاریخ 1402/11/30 می باشد
      دانشجو موظف است حد اکثر تا تاریخ اتمام تحصیل واحدهای مربوطه را طی نماید در صورتی که امکان فراغت از تحصیل در مهلت فوق میسر نباشد قبل از
      اتمام مهلت فوق با پیگیری دانشجو ، کمیسیون موارد خاص دانشگاه تشکیل و چنانچه کمیسیون موصوف با ادامه تحصیل نامبرده در سنوات ارفاقی موافت نماید ،
      بایستی حداکثر ظرف مدت سه ماه با ارائه نامه موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه ، دانشجو نسبت به اخذ مجوز سنوات ارفاقی از دفاتر پلیس + 10 اقدام
      نماید.در غیر اینصورت دانشجو شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهد داد.
      در صورت فراغت از تحصیل ، انصراف، ترک تحصیل یا اخراج دانشجو، دانشگاه مربوطه موظف است با درج مشخصات کامل دانشجو، تاریخ فراغت، انصراف،
      ترک تحصیل یا اخراج را حداکثر ظرف مدت سه ماه به معاونت وظیفه عمومی اعلام نماید.
      دانشجو از تاریخ فراغت، انصراف، ترک تحصیل یا اخراج، حداکثر یک سال مهلت معرفی جهت رسیدگی به وضعیت مشمول خود دارد.
      در صورتی که دانشجو نتواند در سنوات مجاز تحصیلی (سنوات اولیه + سنوات ارفاقی) فارغ التحصیل گردد، در این صورت وارد مهلت معرفی گردیده و طبق
      ماده ( 13 ) آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی تا پایان خدمت یا اخذ معافیت دائم مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نخواهد بود.
      اینا رو از سایت نظام وظیفه گرفتم اینجا نوشته تا پایان بهمن 1402 مهلت دارم پس بعد قبولی راحت میتونم انصراف بدم
      ولی من بند آخر رو درست متوجه نمیشم یکی میتونه توضیح بده
      ویرایش توسط salim7174 : 01 فروردین 1401 در ساعت 15:59

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط salim7174 نمایش پست ها
      سلام خدمت انجمنی های عزیز
      من سال 97 دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم وبرای کنکور 98 دو ترم مرخصی گرفتم اما متاسفانه قبول نشدم
      برای سال های بعد 99 1400 1401هم انتخاب واحد کردم ولی پاس نکردم اما بنا به دلایلی برای کنکور نتونستم بخونم
      الآن میخوام سال 1402 کنکور آخرم رو بدم و تا 1402/6/31 معافیت تحصیلی دارم
      لطفا راهنمایی کنید دوستان به من بگن شهریوریا دی ماه 1401 باید انصراف بدم؟
      چون قبلا یکی از بچه ها،داداشش شهریور 1399 انصراف داده ولی بعد کنکور 1400 متوجه شده که دانشگاه تا خرداد ماه بهش معافیت داده
      الآن برای من مشکلی پیش میاد؟
      اگر سوالم رو متوجه نشدین برام بگین برای بار هفتم چجوری میشه کنکور داد
      سلام
      اگر شما وردی مهر ماه 97 باشید 4 سال معافیت سنوات اولیه دارید + 1 سال سنوات ارفاقی در کل 5 سال برای تکمیل و دریافت مدرک کارشناسی دارید
      بعد از آن هم یک زمانی برای شما در نظر گرفته میشه برای تعیین تکلیف که آیا به خدمت میروید یا ادامه تحصیل میدهید
      شما طبق قانون رسما و کتبا تا تاریخ مهر ماه 1402 معافیت دارید از سمت نظام وظیفه
      در صورت انصراف در دی ماه 1401 تا یکسال برای شما فرصت تعیین تکلیف داده خواهد شد .
      در ضمن شما اصلا نیازی به انصرف ندارید شما همان کارشاسی را ادامه دهید و کنکور 1402 شرکت کنید و پس از کنکور از دانشگاه انصراف دهید.
      پ.ن: حتما جهت اپدیت بودن این حرفهایی که گفتم از نظام وظیفه پیگیری کنید قوانین نظام وظیفه هر سال تغیییر و تحولاتی رو به خود میبینند .
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من هم دقیقا شرایط شمارو دارم داداش. پرسیدی به نتیجه ای رسیدی؟ خیلی استرس دارم منم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad1260 نمایش پست ها
      من هم دقیقا شرایط شمارو دارم داداش. پرسیدی به نتیجه ای رسیدی؟ خیلی استرس دارم منم
      سلام نه داداش نپرسیدم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مثل اینکه میگن نهایتا تو ترم ۹ باید انصراف بدیم یعنی قبل از ورود به ترم اخر باز از خود دانشگاه بپرس من رفتم پلیس +10 گفت تا شهریور ۱۴۰۲ میتونی انصراف بدی یا فارغ التحصیل بشی اما خودم فکر میکنم دانشگاه شاید گیر بده تو ترم اخر بنابراین ترم ۹ بهتره و سعی کن بعد قبولی نوبت دوم رو انتخاب نکنی فقط روزانه نوبت اول

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از زمان اخراج یا انصراف یا فارغ التحصیل شدن یکسال تمام فرصت دارید...
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Mashkok
      نمایش مشخصات
      شما همین الان انصراف بده و در فرصت یک ساله اولای تیر سال بعد دفترچه بفرست و تاریخ اعزامت میشه احتمالا آبان که قبل از اون تاریخ در صورت قبولی در رشته جدید میری برای دانشگاه جدیدت معافیت تحصیلی میگیری

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)