خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

یکی به من بگه چطور ساعت مطالعمو به ۱۴ ساعت برسونم؟؟؟

الان ۵ساعت میخونم.
      نگید کم کم زیادش کن.
      من دیر شروع کردم،وقت ندارم، باید ۱۴ ساعت بخونم از الان.
      ولی هر روز میگم از فردا بالای ده ساعت میخونم...
      مشکلم اینه که بین درس خوندن وقت زیاد هدر میدم.
      کسایی که بالای ده ساعت میخونن بگید که راهکارتون چیه؟؟؟
      من چیکار کنم وقتمو هدر ندم. و ساعت مطالعم به ۱۴ برسونم.
      ممنون🙏🌹

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط تیلور نمایش پست ها
      الان ۵ساعت میخونم.
      نگید کم کم زیادش کن.
      من دیر شروع کردم،وقت ندارم، باید ۱۴ ساعت بخونم از الان.
      ولی هر روز میگم از فردا بالای ده ساعت میخونم...
      مشکلم اینه که بین درس خوندن وقت زیاد هدر میدم.
      کسایی که بالای ده ساعت میخونن بگید که راهکارتون چیه؟؟؟
      من چیکار کنم وقتمو هدر ندم. و ساعت مطالعم به ۱۴ برسونم.
      ممنون������������
      من دیر شروع کردم وقت ندارم
      دوستام دارن روزی 16 ساعت میخونن منم باید سریع تر بهشون برسم
      زندگیم به باد رفت باید هر طور شده خودمو زودتر برسونم
      و ...
      هیچ کدوم این دلایل برای این که شما به ساعت مطالعه بالایی برسی کافی نیست
      "فشار زندگی"
      "عقب افتادن از برنامه آزمون"
      "دیر شروع کردن"
      "حرف های دیگران"
      هیچ کدوم از عواملی که بالاتر گفتم و فشار مضاعفی که قراره ایجاد کنن تا شما هر چه زودتر ساعت مطالعه رو افزایش بدی باعث نمیشه لزوما بتونی ساعت مطالعه خودت رو ناگهانی افزایش بدی و حتی اگر موفق به انجام این کار هم شدی باز هیچ کدوم باعث نمیشن این روند پیوستگی داشته باشه و شما دچار نوسانات شدید میشی و سرانجام کم میاری و دوباره ناچارا از صفر شروع خواهی کرد.
      پس
      شما
      اولا توجه داشته باش که فعلا نباید هدفت رسیدن به 14 ساعت باشه.
      یه هدف دست یافتنی و معقول مثلا روزانه 8 ساعت مطالعه رو واسه خودت در نظر بگیر. یعنی هفته ای 56 ساعت مطالعه.
      حالا برای رسیدن به این 8 ساعت
      الان فرض می کنیم که شما میانگین روزی 5 ساعت مطالعه داری که میشه هفته ای 35 ساعت و میخوای زودتر به این هدف برسی
      بیا
      هفته ای 10 ساعت اضاف کن به کل ساعت مطالعه هفتگی خودت
      نمیگم روزی فلان ساعت چون ممکنه یک روز یه مشکلی پیش بیاد و نتونی افزایش بدی ساعت مطالعه خودت رو
      و یا یک روز اصلا حال درس خوندن نداشته باشی و برعکس یک روز خیلی اوکی باشی و حتی بتونی بیشتر بخونی (ولی توصیه می کنم در روز هایی که حالت خوبه و انرژی زیادی داری و میخوای به اصطلاح بترکونی نیا و مثلا 14 ساعت درس بخون! بلکه بیا و تا سقف هدف گذاری کوتاه مدت اولیه ات یعنی همون 8 ساعت تو این مثالی که زدم تعداد تست بیشتری تعیین و کار کن یا یه کار اضافه تر برای یکی از درس هات انجام بده، مثلا مرور زیست، مثلا زدن آزمون از فصل های مطالعه شده قبلی و تحلیل)
      مطابق مثالی که زدم
      شما
      هفته اول: 35 ساعت
      هفته دوم: 45 ساعت
      هفته سوم: 55 ساعت
      مطالعه می کنی
      دیدی؟
      در طول حدودا 3 هفته رسیدی به هدفی که تعیین کردی! (یعنی میانگین روزی 8 ساعت مطالعه)
      حالا این 8 ساعت رو باز هم میتونی افزایش بدی ولی من توصیه می کنم باز این افزایش دادنه ناگهانی نباشه
      و حتی روند افزایش ساعت مطالعه از 8 ساعت به 10 ساعت در روز بایستی کند تر از روندی باشه که بالاتر برای رسوندن ساعت مطالعه از 5 ساعت به 8 ساعت گفتم! چراشو خودت بعدا که خوندی متوجه خواهی شد.
      و نکته دیگه این که
      عزیز من
      شما وقتی به ساعت مطالعه 10-11-12 ساعت در روز رسیدی
      سعی کن دیگه به فکر افزایش کمیت نباشی
      بجاش یکسری چاشنی ها به برنامه روزانه ات اضاف کن
      مرور و تست رو افزایش بده
      آزمون هایی که میزنی رو داخل همون تایم 10 ساعت مطالعه ات افزایش بده
      خلاصه بگم
      "کیفیت لعنتی رو افزایش بده"
      کمیت باور کن اگر روی میانگین 10-12 ساعت در روز هم باشی کفاف کارتو میده.
      تو و بقیه ای که مشکل درس نخوندن دارید اصلا مشکل تون این نیست که بقیه دارن روزی n ساعت میخونن ولی شما خیلی کم میخونید
      شما مشکل تون اینه که پیوستگی لازم رو نداشتید و ندارید
      اکثریت رو به اتفاق بچه هایی که تا این موقع سال تلاشی نکردن یا حس میکنن تلاش شون خیلی کم بوده، وسط مطالعه کردن، وسط تست زدن، وسط اجرای برنامه بار ها و بار ها جا زدن، این جا زدن یه سری دلایل داشته، یکیش همین ساعت مطالعه رو به صورت هیجانی بالا بردن هاست که باعث شکست میشه. صبر داشته باشید لعنتیا. صبر...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 24 اسفند 1400 در ساعت 22:49

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها

من دیر شروع کردم وقت ندارم
      دوستام دارن روزی 16 ساعت میخونن منم باید سریع تر بهشون برسم
      زندگیم به باد رفت باید هر طور شده خودمو زودتر برسونم
      و ...
      هیچ کدوم این دلایل برای این که شما به ساعت مطالعه بالایی برسی کافی نیست
      "فشار زندگی"
      "عقب افتادن از برنامه آزمون"
      "دیر شروع کردن"
      "حرف های دیگران"
      هیچ کدوم از عواملی که بالاتر گفتم و فشار مضاعفی که قراره ایجاد کنن تا شما هر چه زودتر ساعت مطالعه رو افزایش بدی باعث نمیشه لزوما بتونی ساعت مطالعه خودت رو ناگهانی افزایش بدی و حتی اگر موفق به انجام این کار هم شدی باز هیچ کدوم باعث نمیشن این روند پیوستگی داشته باشه و شما دچار نوسانات شدید میشی و سرانجام کم میاری و دوباره ناچارا از صفر شروع خواهی کرد.
      پس
      شما
      اولا توجه داشته باش که فعلا نباید هدفت رسیدن به 14 ساعت باشه.
      یه هدف دست یافتنی و معقول مثلا روزانه 8 ساعت مطالعه رو واسه خودت در نظر بگیر. یعنی هفته ای 56 ساعت مطالعه.
      حالا برای رسیدن به این 8 ساعت
      الان فرض می کنیم که شما میانگین روزی 5 ساعت مطالعه داری که میشه هفته ای 35 ساعت و میخوای زودتر به این هدف برسی
      بیا
      هفته ای 10 ساعت اضاف کن به کل ساعت مطالعه هفتگی خودت
      نمیگم روزی فلان ساعت چون ممکنه یک روز یه مشکلی پیش بیاد و نتونی افزایش بدی ساعت مطالعه خودت رو
      و یا یک روز اصلا حال درس خوندن نداشته باشی و برعکس یک روز خیلی اوکی باشی و حتی بتونی بیشتر بخونی (ولی توصیه می کنم در روز هایی که حالت خوبه و انرژی زیادی داری و میخوای به اصطلاح بترکونی نیا و مثلا 14 ساعت درس بخون! بلکه بیا و تا سقف هدف گذاری کوتاه مدت اولیه ات یعنی همون 8 ساعت تو این مثالی که زدم تعداد تست بیشتری تعیین و کار کن یا یه کار اضافه تر برای یکی از درس هات انجام بده، مثلا مرور زیست، مثلا زدن آزمون از فصل های مطالعه شده قبلی و تحلیل)
      مطابق مثالی که زدم
      شما
      هفته اول: 35 ساعت
      هفته دوم: 45 ساعت
      هفته سوم: 55 ساعت
      مطالعه می کنی
      دیدی؟
      در طول حدودا 3 هفته رسیدی به هدفی که تعیین کردی! (یعنی میانگین روزی 8 ساعت مطالعه)
      حالا این 8 ساعت رو باز هم میتونی افزایش بدی ولی من توصیه می کنم باز این افزایش دادنه ناگهانی نباشه
      و حتی روند افزایش ساعت مطالعه از 8 ساعت به 10 ساعت در روز بایستی کند تر از روندی باشه که بالاتر برای رسوندن ساعت مطالعه از 5 ساعت به 8 ساعت گفتم! چراشو خودت بعدا که خوندی متوجه خواهی شد.
      و نکته دیگه این که
      عزیز من
      شما وقتی به ساعت مطالعه 10-11-12 ساعت در روز رسیدی
      سعی کن دیگه به فکر افزایش کمیت نباشی
      بجاش یکسری چاشنی ها به برنامه روزانه ات اضاف کن
      مرور و تست رو افزایش بده
      آزمون هایی که میزنی رو داخل همون تایم 10 ساعت مطالعه ات افزایش بده
      خلاصه بگم
      "کیفیت لعنتی رو افزایش بده"
      کمیت باور کن اگر روی میانگین 10-12 ساعت در روز هم باشی کفاف کارتو میده.
      تو و بقیه ای که مشکل درس نخوندن دارید اصلا مشکل تون این نیست که بقیه دارن روزی n ساعت میخونن ولی شما خیلی کم میخونید
      شما مشکل تون اینه که پیوستگی لازم رو نداشتید و ندارید
      اکثریت رو به اتفاق بچه هایی که تا این موقع سال تلاشی نکردن یا حس میکنن تلاش شون خیلی کم بوده، وسط مطالعه کردن، وسط تست زدن، وسط اجرای برنامه بار ها و بار ها جا زدن، این جا زدن یه سری دلایل داشته، یکیش همین ساعت مطالعه رو به صورت هیجانی بالا بردن هاست که باعث شکست میشه. صبر داشته باشید لعنتیا. صبر...
      ممنون از راهنماییتون.
      بله حرف های شما متین.
      ولی وقتی عقب باشی ، چی؟
      وقتی تایمت کمه چی؟؟؟؟
      چشم!
      منم کم کم زیادش میکنم...ولی استرس زمان کمم داره دیوونم میکنه.. شبا اصلا خابم نمیبره از استرس.
      انگاری سرم بدجوری به سنگ خورده ولی همچنان سردرگمم...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون از راهنماییتون.
      بله حرف های شما متین.
      ولی وقتی عقب باشی ، چی؟
      وقتی تایمت کمه چی؟؟؟؟
      چشم!
      منم کم کم زیادش میکنم...ولی استرس زمان کمم داره دیوونم میکنه.. شبا اصلا خابم نمیبره از استرس.
      سلام منم مثل خودت تازه شروع کردم. خیلی اتفاقی شد اصلا تصمیم گرفتم کنکور بدم. واسه امسال ما که دیر شروع کردیم طبیعتا نمیرسیم تمام مباحث رو بخونیم و تست کار کنیم. پس باید گزینشی بخونیم. ببین درسای مختلف کدوم مباحثش مهمترن. اگر نمیدونی بهم پیام بده واست بفرستم. بشین اونارو کار کن. از امروز تا روز کنکور 105 روز وقت داری. سه هفته که 21 روز بشه رو بذار واسه جمع بندی نهایی 85 روز میمونه تا 18 خرداد بشین درسارو بخون.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
      سلام منم مثل خودت تازه شروع کردم. خیلی اتفاقی شد اصلا تصمیم گرفتم کنکور بدم. واسه امسال ما که دیر شروع کردیم طبیعتا نمیرسیم تمام مباحث رو بخونیم و تست کار کنیم. پس باید گزینشی بخونیم. ببین درسای مختلف کدوم مباحثش مهمترن. اگر نمیدونی بهم پیام بده واست بفرستم. بشین اونارو کار کن. از امروز تا روز کنکور 105 روز وقت داری. سه هفته که 21 روز بشه رو بذار واسه جمع بندی نهایی 85 روز میمونه تا 18 خرداد بشین درسارو بخون.
      برای چه رشته ای میخاید کنکور بدید؟
      من انسانی.
      ولی دیپلمم تجربیه.یکم از درسارو قبلا خوندم ولی یادم رفتن.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      برای چه رشته ای میخاید کنکور بدید؟
      من انسانی.
      ولی دیپلمم تجربیه.یکم از درسارو قبلا خوندم ولی یادم رفتن.
      من خیلی سال پیش بالای 10 سال پیش دیپلم گرفتم. دیپلمم هم ریاضی. کنکور تجربی میخوام شرکت کنم زیستم هیچی بلد نیستم. بعضی وقتا که زیست میخونم با خودم میگم این تلفظایی که من میکنم درسته ایا راستی مهمترین نکته یادم رفت بگم. به ساعت مطالعه اینو اون نگاه نکن تو ممکنه ۴ ساعت بخونی ولی بازدهیت از اونیکه 20 ساعت میخونه بیشتر باشه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mammstein نمایش پست ها
      من خیلی سال پیش بالای 10 سال پیش دیپلم گرفتم. دیپلمم هم ریاضی. کنکور تجربی میخوام شرکت کنم زیستم هیچی بلد نیستم. بعضی وقتا که زیست میخونم با خودم میگم این تلفظایی که من میکنم درسته ایا راستی مهمترین نکته یادم رفت بگم. به ساعت مطالعه اینو اون نگاه نکن تو ممکنه ۴ ساعت بخونی ولی بازدهیت از اونیکه 20 ساعت میخونه بیشتر باشه

عالیه.
      موفق باشید
      همینکه مثله من استرس ندارید خیلی خوبه
      استرس منفی و ترس آدمو نابود میکنه.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عالیه.
      موفق باشید������
      همینکه مثله من استرس ندارید خیلی خوبه������������
      استرس منفی و ترس آدمو نابود میکنه.
      با برنامه ریزی میتونی جلوی استرس رو بگیری. من خودم تا هفته پیش سردرگم بودم. دیشب نشستم برنامه ریختم دیدم همچین تایم کمی هم نمونده کلی کار میشه کرد. قرار نیس همه درسارو صفر تا صد بخونی. من تا پریروز فکر میکردم حتی نمیتونم 11 فصل از 24 فصل زیستم بخونم ولی با برنامه ریزی میبینم حتی میتونم 24 فصلم بخونم. البته من شاغل هم هستم کارم سخته. کافیه توی نت سرچ کنی مباحث مهم کنکور یا بودجه بندی دروس در کنکور انسانی واست میاره که کدوم فصلا مهمتره بیشتر ازشون سوال میاد. اونارو بذار توی اولویت. براساس رشته ای که میخوای قبول شی روی بعضی درسا بیشتر وقت بذار بعضی درسا کمتر. روی فصلایی که تست بیشتر ازشون مطرح میشه بیشتر وقت بذار روی بقیه فصول کمتر وقت بذار. بلاخره باید با سیاست بخونی اگه بخوای مثل کسی که از تابستون شروع کرده بشینی از اول همه رو بخونی تست بزنی طبیعتا هم نمیرسی هم استرس باعث ایجاد مشکلات روحی روانی واست میشه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdie2002 نمایش پست ها
      سلام
      براتون آرزوی موفقیت دارم
      اینم مینویسم شاید در آینده براتون لازم شد ...

اگر هر کار و تصمیم و ... برای افزایش کمیت یا کیفیت مطالعه تون انجام دادین و باعث شد این 5 ساعت روزانه که میخوندین رو هم حتی یک روز بزنین زیرش ، بدونین مسیر رو اشتباه اومدین ...

ممنون.
      من مشکلم اینه که شبا اصلااا نمیتونم درس بخونم. ساعت۷ ک میشه دیگه نمیتونم بخونم...نمیدونم چه مرگمه

10. Top | #10
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      غصه نخور منم شبا همین بودم،بعلاوه این افزایش ناگهانی رو من خودم دیدم بعینه با اینکه همچنان اصرار دارم میتونم اما مثلا میگفتم تا ۱۲،۱۱ میخونم شبا اما نمیتونستم نتیجش این میشد شبا همون ۷،۸ می‌خوابیدم الان که به ۱۰ راضی شدم میتونم گاها تا نزدیک ۱۱ هم بیارمش.
      شاید مسخره بنظر بیاد اما چراغ اتاقمو عوض کردم یه خیلی پرنور گذاشتم این مشکل شب حال درس خوندن نداشتم تا حد زیادی حل شد!گفتم اینم بگم آخه خودم خیلی خون دل خوردم سر این مسله شاید به کارت اومد.
      و إن لو إستقاموا علی الطریقة لأسقیناهم ماء غدقا
      ویرایش توسط Fatemeh873 : 25 اسفند 1400 در ساعت 05:23

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      ممنون از راهنماییتون.
      بله حرف های شما متین.
      ولی وقتی عقب باشی ، چی؟
      وقتی تایمت کمه چی؟؟؟؟
      چشم!
      هیچ راهی وجود نداره که شما یک شبه تغییر کنید.
      تغییرات باید پیوسته و ریز ریز اعمال بشند و رفته رفته یکجورایی عادت کنید به ساعت مطالعه بالاتر.
      این قضیه مثل این میمونه که یه آدم لاغر بخواد در عرض یک ماه وزن خودشو n کیلو بیشتر کنه، پس بیاد از همون فردای شروع تصمیمش، بجای 10 قاشق برنج روتین، 30 قاشق بخوره. اصلا چنین چیزی شدنی نیست و اون فرد بعد از یه مدت کوتاه آسیب میزنه به دستگاه گوارش و بدن خودش. هیچ بهانه ای برای افزایش ناگهانی ساعت مطالعه قابل قبول نیست. شما باید در عرض نهایت 3 هفته با روندی که بالاتر گفتم ساعت مطالعه خودتون رو به میانگین 8 روزانه برسونید، این 8 ساعت که فیکس شد حالا بیاید 3 هفته روی این 8 ساعت کار کنید تا به میانگین 10-11-12 برسید. روی حداقل 12 که فیکس شد حالا بیاید بجای افزایش کمیت بروی کیفیت (یعنی مرور، تست بیشتر، آزمون نیمه جامع مروری، آزمون عمومی، تقویت و ترمیم درسی خاص و ...) کار کنید. برای نتیجه گرفتن یه حداقلی از کمیت نیازه (مثلا 10 ساعت مطالعه روزانه) که باید کم کم بهش برسی. یعنی اینطور هم نیست کسی با 5 ساعت مطالعه در روز بتونه موفق بشه و این ها همش شعاره که میگن تو 5 ساعت بخون ولی با کیفیت بخون جدی نگیرید،
      اما حرف من اینه: کسی که الان داره روزی 5 ساعت میخونه نمیتونه ناگهانی این ساعت مطالعه رو دو برابر کنه. اگر هم تونست پیوستگی نخواهد داشت.

بالاتر گفته بودین نمیتونید شبا درس بخونید،
      عزیز من
      ما فرض می کنیم
      شما
      صبح ها ساعت 9 استارت مطالعه رو می زنی
      از ساعت
      9 تا 10/5 (مطالعه اول)
      10/5 تا 11 استراحت
      11 تا 12/5 (مطالعه دوم)
      12/5 تا 1/5 استراحت و ناهار (1 ساعت!)
      1/5 تا 3 (مطالعه سوم)
      3 تا 3/5 استراحت
      3/5 تا 5 (مطالعه چهارم)
      5 تا 5/5 استراحت
      5/5 تا 7 (مطالعه پنجم)
      7 تا 11 استراحت و شام !!!!!!!! (4 ساعت ناقابل)
      11شب تا 8 صبح روز بعدی (9 ساعت خواب مشتی)

دقت کن:
      ! این شد 5 تا بازه 1/5 ساعته مطالعه و درس یعنی 7/5 ساعت مطالعه روزانه
      !! برنامه از 9 صبح استارت خوده نه ساعت 4 صبح
      !!! استراحت های بین هر بازه مطالعاتی نیم ساعتی چیده شدن
      !!!! برای ناهار 1 ساعت و برای شام 4 ساعت فرصت داده شده
      !!!!! تا ساعت 7 که میگی دیگه نمیتونی درس بخونی تموم شد
      !!!!! بازه ها 1/5 ساعتی چیده شدن نه 3 ساعت

حالا وقتی به این تایم 7/5 رسیدی بازم حق نداری درس خوندن رو تا مثلا 12 شب کش بدی!
      باید بجای کش دادن درس خواندن تا نصف شب بیای استارت از صبحت رو یکمی زودترش کنی!
      مثلا کسی که الان 7/5 ساعت در روز میخونه و درسش تا 7 طول میکشه حق نداره برای این که به 9 ساعت در روز برسه درس خوندن خودش رو تا 9 شب ادامه بده!
      بهتره بیاد استارت صبح خودش رو 1/5 ساعت زودتر بزنه.
      حالا کسی که به 9 ساعت رسید بازم حق نداره از 7 به بعد بیاد درس های اختصاصی خودش رو جا کنه تو برنامه،
      باید از ساعتی از شب که دیگه میدونی بازدهی آنچنانی نداری
      بیای و
      یکسری چاشنی ها به مطالعه اون روزت اضاف کنی و جزو تایم مطالعه روزانه ات هم به هیچ عنوان در نظرش نگیری تا میانگین مطالعه خودت رو ثابت نگه داری و در عوض بازده مطالعه روزانه ات اضاف بشه با این کار
      مثلا===
      یه آزمونک
      یه مرور سریع از درس های قبلی عربی
      یه تماشای فیلم جمع بندی درس دینی
      چند تا لغت زبان
      و ...
      اینا به برنامه ات اضاف میشن و بازده کارت رو بالا میبرن
      بدون این که ساعت مطالعه خودت رو افزایش آنچنانی بدی با شب بیدار موندن و از این دست کار ها که بچه ها میکنن.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ۱ زمان مرده بین درساتو کم کن و نزار بین بازه های درسی فاصله بیفته این مورد رو می‌تونه با ساعت هوشمند یا کورنومتر استفاده کن یا به خانواده بگو بهت تذکر بدن
      ۲ لایف استایل داشته باش یعنی صبح حتما تو یه بازه از خواب بلند شو نه یه روز ۵ صبح پاشی یه روز ۷ صبح همیشه روزگار وفق مراد نیست ولی سعی کن اینطوری باشی شب ها هم یه ساعت مشخص بخواب و....

۳ کارهای غیر درسی رو پشت هم انجام نده مثلاً یه روز قراره حموم بری و ورزش هم بکنی و هم چرت بزنی اینارو نباید پشت هم بزاری و بینش حتما درس بخونی حتی نیم ساعت چون روت تاثیر میزاره
      ۴ ابتدا بازه درساتو کوتاه و فشرده کن مثلاً ۳۰ دقیقه ۵ دقیقه استراحت
      یادت باشه که حجم فشرده درس خواندن بهتر از پراکنده بودن مثلاً شما از ساعت ۸ صبح تا ۲ ۵ ساعت بخونی ارزش بیشتری داره که تو زمان بیشتر بخونی
      ۵ فشار روانی رو با پایین آوردن خواسته ها کم کن به چشم دیدم کسایی برای هدف زیر ۲۰۰۰ جنگیدن و وقتی رتبه اومد زیر ۵۰۰ بودن و تعجب کردم
      نکته : از غذا بزن ولی از خوابت نه . آنقدر که خواب مهمه بقیه مهم نیستن چون ما توی خواب درسای حفظی رو تثبیت میکنیم
      ۶ هر چی باعث بدبختی میشه رو بنداز دور من خیلی زمان بهمن توی فروم گزارش کار میدادم اما الان نیستم دلیلش مضر بودن فضای مجازی و اینترنت دونستم و کامل مودم رو جمع کردم الان همه فقط چند مگ اینترنت دارم که تو فضای مجازی اخبار بخونم حتی نمیتونم عکس باز کنم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)