خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Red face 🧠منابع کنکور🧠

سلام دوستان من چند ماه هست که خودمو مشغول منابع کردم و کلا درس نخوندم و میدونم کار اشتباهی کردم بنظرتون منابع من خوبه
      ریاضی خیلی سبز+نشر الگو
      فیزیک آموزش شگفت انگیز+نشر الگو
      زیست‌شناسی خیلی سبز
      شیمی مبتکران
      کدوم رو توصیه و کدوم رو توصیه نمی کنید ممنون💞

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Tajob
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdikomari نمایش پست ها
      سلام دوستان من چند ماه هست که خودمو مشغول منابع کردم و کلا درس نخوندم و میدونم کار اشتباهی کردم بنظرتون منابع من خوبه
      ریاضی خیلی سبز+نشر الگو
      زیست‌شناسی خیلی سبز
      شیمی مبتکران
      کدوم رو توصیه و کدوم رو توصیه نمی کنید ممنون������

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نه دهمی هستم میخواستم از تابستون با این کتاب ها شروع کنم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdikomari نمایش پست ها
      ریاضی خیلی سبز+نشر الگو
      زیست‌شناسی خیلی سبز
      شیمی مبتکران
      کدوم رو توصیه و کدوم رو توصیه نمی کنید ممنون������
      ترکیب خوبی چیدی ولی نحوه استفاده از این ترکیب و برنامه ای که برای خوندن این کتاب ها داری خیلی مهم تر از تایم زیادی هست که برای پیدا کردن این ها تلف کردی.
      توصیه می کنم با توجه به این که سال دهم هستی،
      نه از تابستون بلکه از همین ساعت که حرف های بی ارزش من (در صورت عمل کردن شاید ارزش پیدا کردند) رو میخونی شروع کن.
      ابتدا به ساکن، بجای هول زدن های الکی و تند تند جمع کردن و ماست مال کردن یا آزمون رفتن و خراب کردن این یک و نیم سال پایه که تا تابستان کنکورت (سال آینده) فرصت داری با برنامه آشغال یک آزمون مثل کانون جلو رفتن و ..... سعی کن یک یا دو درس از ریاضی و فیزیک (هر دو باشند که چه بهتر) از یک دبیر خوب و مطمئن به صورت کنکوری آموزش ببینی و تست زنی از کتاب خیلی سبز جامع (ریاضی) و نشر الگو (فیزیک) انجام بدی.

پیشنهاد من برای ریاضی:
      تماشای سالیانه ملاکپور یا عباسپور (جامع کنکور) ،
      اگر به هر در دلیلی تا اینجای کار حتی نمیتونی یه معادله درجه دو ساده رو حل کنی و دهمت به کل تعطیل هست بهتره فیلم های کلاس سالیانه ریاضی دهم و یازدهم رفعتی (تاملند) که طولانی هم هست رو تماشا کنی که البته پیشنهاد من نیست. وقت زیادی ازت میگیره پس اگر انتخابش کردی مطمئن باش حتی الان که دهمی شاید نتونی تست آنچنانی کار کنی در کنار مشاهده کلاس این دبیر، لذا فرصت ایجاد تسلط و تثبیت مطالب رو از دست میدی.

پیشنهادم برای فیزیک:
      تماشای کلاس سالیانه ذهبی یا یخیوی (کلاس های پایه)
      اگر به هر دلیلی احساس کردی نیاز به پیشخوانی قبل از کلاس داری، میتونی قبل از کلاس های این اساتید یک نگاه کلی به درسنامه فیزیک شگفت انگیز داشته باشی. ولی این اطمینان رو بهت میدم که بحث آموزشت با مشاهده کلاس تقریبا اوکی میشه و بعد از مشاهده کلاس باید فورا شروع کنی به تست زنی از روی کتاب نشر الگو (دهم و یازدهم)

از همین الان (نه تابستان، نه بعد از عید، نه شنبه هفته آینده، نه فردا)
      از همین الان شروع میکنی به مشاهده کلاس های ریاضی جامع و فیزیک پایه یکی (فقط یکی) از اساتیدی که بالاتر پیشنهاد شد.
      هفته ای یک جلسه از کلاس شون رو میبینی، (دقیق مشخص میکنی چه روز هایی کلاس مشاهده کنی)
      کلاس که تمام شد، از شش روز باقی مانده در هفته، تایم مشخصی میدی به حل تست از مباحث تدریس شده دبیر در همان هفته. (روزانه باید حداقل 20 تست از ریاضی و 20 تست از فیزیک حل کنی و این کار هر روز ادامه پیدا کنه، نه این که یک روز 40 تست بزنی و 3 روز صفر تست، پیوستگی باعث قوی شدنت در این دو درس میشه، در این صورت در هفته حداقل 120 تست از ریاضی و 120 تست از فیزیک بررسی کردی، این تست ها به صورت آموزشی باشند، یعنی تایم به هیچ عنوان نمیگیری و روی هر سوال به خوبی فکر می کنی، اگر تعداد تست های اون مباحث زیاد بود باید زوج/فرد تست بزنی تا به کلاس دبیر برسی)
      اگر فرض کنیم دبیر برای فیزیک پایه 40 جلسه تدریس داشته، شما 40 هفته بروی فیزیک دهم و یازدهم کار خواهی کرد. یعنی 280 روز یا 9 ماه. از الان تا 9 ماه آینده یعنی تا آذر سال آینده فیزیک پایه و کل ریاضی کنکور (ریاضی شاید یکی دو ماه بیشتر طول بکشه) رو با یک دبیر خوب تمام کردی و در کنارش 8640 تست از این دو درس کار کردی. اونم فقط با روزی 20 تست زدن و تحلیل کردن!
      این پروسه تمام که شد. از نیم سال دوم یازدهمت شروع میکنی به مشاهده کلاس فیزیک دوازدهم سالیانه یحیوی یا ذهبی و تا تابستون سال کنکورت تقریبا میتونی فصل حرکت و دینامیک از فیزیک دوازدهم رو هم تماما آموزش ببینی و تست زنی انجام بدی و تثبیت کنی. و تنها فصل نوسان و اتمی و هسته ای (2 فصل) از کل فیزیک کنکورت باقی میمونه که اون ها رو هم در تابستان سال کنکورت کلکش رو میکنی و کل فیزیک رو عالی تمام میکنی. / در کنار فیزیکت، به محض اتمام کلاس ریاضی، میری سراغ دو کتاب فصل آزمون و موج آزمون ریاضی و هفته ای 3 آزمون از خودت میگیری (با زمان) و تحلیل میکنی و تا تابستون سال کنکورت این درس هم مشتی بسته شده با یک حجم عظیمی تست. و تابستان به این روند آزمون دادن و تحلیل و رفع اشکال ادامه میدی و اگر احیانا تست کم آوردی حالا به سراغ کتاب ریاضی تکمیلی خیلی سبز میری.

این پروسه ای که گفتم رو طی کن تا خودت ببینی وقتی تابستان دو سال آینده کنکوری شدی چقدر در خواندن زیست شناسی و شیمی که دو درس اصلی کنکور تجربی هست فرصت اضافه داری و این رو بدون که بچه ها عموما بخاطر ریاضی و فیزیکی که سال های پایه بهش بها ندادن حسابی وا میدن سال کنکور و معمولا از کمبود تایم و پایه ضعیف نالان هستند که بهت قول میدم بخاطر زیست و شیمی نیست. به دلیل کمبود زمانی ناشی از صرف تایم زیادی هست که بدلیل پایه ضعیف در دو درس ریاضی و فیزیک باید صرف کنند تا این دو درس رو نجات بدن در صورتیکه درس شیمی و زیست در سال کنکور باید عمده تایم مطالعه هفتگی یک کنکوری رو تشکیل بده.

برای درس زیست
      اگر از الان میخوای کاری برای کنکورت انجام بدی من بهت میگم چیکار کنی،
      برو بشین متن کتابت رو جر بده، (هیچ تکرار میکنم هیچ تستی در سال پایه نیاز نیست بزنی)
      فقط متن کتاب، متن کتاب، متن کتاب
      برای زیست یه جزوه خوب مثل جزوه ای که این پایین برات گذاشتم رو پرینت کن و حداقل سه دور مطالعه اش کن:
      تست نزن، باشه؟ (خواهش کردم)

فقط الان که دهمی جزوه + متن کتاب درسی از زیست دهم 3 دور مطالعه کن
      سال آینده که یازدهمی جزوه + متن کتاب درسی از زیست یازدهم 3 دور مطالعه کن و اگر رسیدی جزوه زیست دهم رو دوباره یک دور حداقل مرور کن.
      تست زنی برای زیست رو موکول کن به تابستان سال کنکورت، نگران نباش، بهت قول میدم اگر پروسه ای که برای ریاضی و فیزیک گفتم رو قشنگ اجرا کنی در سال کنکورت بتونی 4 جلد کتاب مختلف برای زیست تست بزنی و 3 مدل آزمون بزنی و تحلیل کنی و وقت اضاف بیاری ولی الان تست نزن، فقط متن کتاب و جزوه رو 3 دور مطالعه کن. فقط متن کتاب و جزوه. فقط متن کتاب و جزوه

جزوه زیست دهم =
      https://www.uplooder.net/files/1ffca...88/10.pdf.html
      جزوه زیست یازدهم =
      https://www.uplooder.net/files/ec78a...34/11.pdf.html

برای شیمی،
      میشینی درسنامه مبتکران رو جر و واجر میدی، درسنامه میخونی و فقط تست های vit و کنکورش رو حل میکنی. بقیه تالیفی ها نیازی نیست. چی شد؟ ایستگاه های درس مبتکران و بعدش تست های vit و علامت دارش. الان که دهمی، شیمی دهم و سال آینده شیمی یازدهم مبتکران رو جمع میکنی کامل. همین کافیه. از تابستون سال کنکورت شروع میکنی به زدن تست های غیر VIT مبتکران از شیمی پایه (اونایی که باقی مونده بود) و احیانا علامت دار های قبلی خودت (تست هایی که غلط میزنی رو حتما از همین الان علامت دار کن تا بعدا بتونی با زدنشون مطالب رو مرور و تثبیت کنی) و شیمی دوازدهم فصل اول رو استارت میزنی و کل تابستون یه اسید و باز از دوازدهم (فصل 1 شیمی 12) میخونی و از مبتکران تست میزنی و کل پایه رو مرور میکنی.

از مهر سال کنکور میری قلم چی و مطابق برنامه اش یه زیست دوازدهم مطالعه میکنی به همراه شیمی دوازدهم و باقی درس ها رو فقط برای مرور تست زمان دار کار میکنی و آزمون میزنی و جر میدی هر آزمونی که خواستی رو.

و تمام !
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یاشا قارداش❤️

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یاشا آبجی❤️

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن