خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 56
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      البته این چیزا هیچ وقت 100 درصد باعث بی انگیزگی یه کنکوری نمیشه کسی که علاقه و میل درونیش به سمت هدف خودشه

هزاران نفر بیان بگن رشته تو دیگه اشباع شده و بازار جذب دانشجو از خارج بیشتر از داخله و عملا واست جا نیست بازم کار خودشو میکنه

هر دلیلی و منعی وسط باشه بازم طرف کار خودشو میکنه بر فرض تورو به جرم شرکت در یه مهمونی شبانه بازداشت کردند

ولی تو ذاتا آدمی هستی که دوست داری بیشتر خوش بگذرونی هیجان درونیتو اینطوری خالی کنی حتی با اینکه سعی میکنی

خودتو پشیمون از کارت نشون بدی و به بزرگترت زنگ بزنن که بیان تعهد بدن که تو دیگه سمت این جور جاها نری

بازم هر چقدر سعی میکنی متاثر باشی نمیتونی و تو دلت میگی باشه بیا پایین لطفا سرگرد تو هر چقدر بگی من کار خودمو میکنم حتی با وساطت پدر و مادرمم باشه

خب پدرت میاد جلوی سرگرد یه کشیده دم گوشت میزنه و تو میخوای گریه کنی یا غمگین باشی و التماس کنی ولی حتی رغبت این کارم نداری به خودت میگی امشب میگذره و دوباره خوش گذرونیت به راهه

پدرت با تحقیر و سرزنش تورو میبره خونه و داد میزنه : زن این بچه تو جمع کن کارش رسیده ع/یاشی میکنه حق نداره پاشو بزاره بیرون از خونه

و تو بدون هیچ پشیمونی سرتو میندازی میری تو اتاقت و در اتاقتو پدرت قفل میکنه و تو میگی : اوکی قفل کن آروم شدی راضیت میکنم حتی شده از بالکن میرم ولی انجام میدمش جلومو نمیتونی بگیری

همچین فردی با این میل و خواستن برای هدفی که دنبال میکنه چطوری میشه جلوشو گرفت؟ جواب: با هیچ روشی

ولی چیزی که همیشه یه کنکوری رو عذاب میده : اخبار های منفی ( سیاست) ، حواشی زرد سلبریتی ها ، ویدیو های یوتیوب ، اکسپلور اینستاگرام ، سریال دیدن ، رمان خوندن ، رفتن تو رابطه ( دانس رفتن) ، فیلم های مثبت 18

اینکه یکی بگه اوکی راه پول درآوردن عالیه بجای اینکه پشت کنکور بمونی اون بنظرم نظر خوده فرده ربطی به زندگی و افکار تو نداره تو میتونی به دید یه نظر و تفکر نگاه کنی

خلاصه لازم به کوبیدن و جبهه گرفتن شدید نیست اصولا خوبه هر کسی فضای دور و ور خودشو بیاد بگه اگه بخواین با این حرفا ناامید بشین پس خوشا به امیدواریتون:////
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.
      ویرایش توسط Parimah : 07 اسفند 1400 در ساعت 00:02

2. Top | #17
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mh81 نمایش پست ها
      البته کنکور واقعا همه چیز نیس
      هرکی میگه کنکور خوب ندی قطعا بدبختی طرف یا احمقه یا خودش از کنکور سود میبره

ولی خب حرف من اینه که الان واقعا وقتش نیس
      همه اینا حاشیس .
      پریروز هم یه تاپیک حاشیه دیگه اپ کرده بودن کارشون به فحش و توهین به خانواده هم دیگه کشیده شده بود!!
      کنکور همه چیز نیست ولی خیلی چیزا رو تعیین میکنه
      خیلی چیزا فراتر از رشته و دانشگاه و شغل و پول و ثروت
      یجورایی کنکور بنظر من یه مرحله گذره برا موفقیت ، دلیلم دارم برای حرفم که موفقیت تو کنکور خیلی چیزا رو بهت میده از جمله Self-control یا Self esteem و ...
      الان میگم چطور
      ببین شما تمامی کتاب های موفقیت دنیا رو بخونی همشون تو چند تا چیز خلاصه شدن ؛ 1. صبح زود پاشو 2.ورزش کن 3. عاشق کارت باش 4.استمرار داشته باش 5. خودتو تو چالش قرار بده 6. هرروز یکم بیشتر از دیروز پیشرفت کن و ...
      و هرکس دقیق و اصولی به این اصول ساده پاسبند باشه تو هر جایی هر کاری میکنه ( حتی غیر کنکور) موفقه
      قطعا رسیدن به این اصول برای جوان ایرانی که با سیستم آموزشی فشل مدرسه که همه رو بر اساس اسم و قد تو یه ردیف مینشوندن و دروس مزخرفی که هیچوقت به دردش نمیخوره رو میگفت ، در حالت نرمال اگه خودش تلاشی برای فهمیدن زودهنگامش نکنه بالای 30 ساگی به بعدشه
      ولی کنکور شما رو ملزم به نظم و بیدار شدن صبحگاهی و تلاش و استمرار میکنه که اگه اصولی انجامش بدی و همه تلاشتو بکنی علاوه براینکه از کنکور موفق میای بیرون تو مراحل زندگیتم چون اصولی مثل بیداری صبحگاهی و تلاش و استمرار رو کلی تمرین کردی به احتمال زیاد موفقی
      بنابراین موفقیت تو کنکور برای یه بچه 18 ساله سوپر واجبه ولی اگه نشد و از راه کنکور نتونست بعدا با بکار گرفتن همین اصول میتونه موفق بشه کسیم نمیتونه بگه بدبختی

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      خلاصه ی چیزی که از این تاپیک فهمیدم)))
      خدارو شکر که گند زدم به کنکورم از اولم میدونستم این کار خدا بی حکمت نیست قطعا در اینده تبدیل به یک گرگ وال استریت میشم و شیش تا لامبورگینی میخرم و به هوش مالی فارکسم میبالم اری دوستان

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به به عجب تاپیک مفید و بجایی
      دوستان این تاپیک باید تا ۲۰ صفحه پر شه هااا کم کاری نکنید....
      راست میگه بنده خدا ،درس چیه پزشکی چیه ،بیاین اینجا تایپ کنید از زندگی لذت ببرید

هیچ وقت هدف همچین تاپیکایی رو درک نمیکنم ! مثل این میمونه که بیای اینجا بگی بچه ها دنبال فوتبال نرید همش پارتی بازیه :////

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      شاید
      سیگار برگ فیدلت را بکشی،
      مرسدست را برانی،
      سفر وگاست را بروی،
      اما نمی دانی شانه به شانه ی رفیق راه رفتن و بهمن دولـــی کشیدن تو هوای سرد و بوی زمین باران خورده چه لذتی دارد...
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگه راضی بودی دوست من تو یه بازه چند ساله هر2 ماه یدونه تاپیک نمیزدی که من چقد خوشبختم و خوبم و شما که کنکور میدید چقدر بدبختید و گنجاتون همه حیف شد

اونم تو تاپیکی که کنکوری ها میخوان ازش انگیزه بگیرن
      نمیدونم تو مسیر کنکور و بعد کنکور چی بوده نرسیدن بهش منشا شده واسه زدن این تاپیک ها ...
      دوستان اهل فن هم البته میدونن به این نمیگن رضایت از شرایط موجود بهش یه چیزه دیگه میگن
      ویرایش توسط aminlmnop : 08 اسفند 1400 در ساعت 22:06

7. Top | #22
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط من همان سیزدهم نمایش پست ها
      سلام من از دوستانی که با نظر من درباره این تاپیک مخالف بودن ممنون میشم بیان دلیل خودشو رو اعلام کنم
      چون من متوجه نشدم کجای حرفم غلط بود ؟البته در مورد نظرم درباره قسمت مهران مدیریش نمیگم ها چون اون قسمت یکم دست مایه طنز داشت و من خودم از زبان ایشون شنیدم که میگفت آرزوشون پزشک شدن بوده و به طور نا خودآگاه میشه این آرزو رو در کارهاشون دید . اما این دوستمون دایما میخواد بگه شماهایی که برای پزشکی میجنگید شما اشتباهید و من حقم حالا من از ایشون سوال میکنم که اگر شما واقعا به حرفتون ایمان داشتید آیا براتون مهم بود بقیه هم شمارو تایید کنن ؟آیا کسی که در مسیر موفقیت با سرعت در حرکته دایما به این فکر میکنه که برگرده به گذشته و بیاد به این فروم و درباره موفقیتش توضیح بده ؟ من دیدم حتی کسایی که خودشون پزشکی قبول میشن حداکثر 2 سالی به فروم سر میزنن ولی بعد از اون دیگه فعالیتی ندارن پس آیا این ضمیر ناخودآگاه شما نیست که دایما داره در اعماق وجودتون داد میزنه حالا که نمیتونی به آرزوت برسی بیا بقیه رو راضی کن که نگاهشون رو به پزشکی تغییر بدن ؟من دو دسته آدم اینجوری دیدم یک دسته کسایین که خودشون نتونستن به پزشکی برسن و دیگه نمیتونن یا نمیخوان براش تلاش کنن پس حالا میخوان بقیه رو راضی کنن که پزشکی خوب نیست یه دسته کسایی که هنوز نتونستن به پزشکی برسن اما بازم دوست دارن موفق بشن ولی اراده لازم و پشتکار لازم رو ندارن پس شروع میکنن یار جمع کردن به امید داشتن همراه در این سفر که بتونن ازش انگیزه بگیرن این عده هم رو اعصابن یعنی طرف میره بقالی سر کوچه با بقال حرف میزنه کافیه بقال بیچاره از درآمد کم شکایت کنه سریع بهش توصیه میکنه بیا کنکور بده پزشکی بخون ... ببینید درباره جایگاه رشته پزشکی دو بعد داریم 1 – بعد معنوی که چون رشته پزشکی با زندگی یک فرد در ارتباط هست پس در همه اعصار یک جنبه الوهی و خداگونه داشته چون فقط خداوند بعنوان قادر مطلق میتونه زندگی ببخشه و پزشکان به گونه ای زندگی بخش و دست خداوند در زمین هستند 2- جنبه مادی که از نظر جنبه مادی در دنیای امروز من هم تا حدودی با ایشون موافقم که برخی مشاغل جدید بسیار جای پیشرفت و شکوفایی بیشتری دارن مثلا در حوزه کامپیوتر و آی تی که اکثریت لیست ثروتمند ترین افراد جهان در این حوزه مشغول به کار هستن اما این وقتی صادق هست که شما بخواین ثروتمندترین پزشک رو با مثلا بیل گیتس مقایسه کنید اما اگر بیاید تمام کسانی که در حرفه پزشکی شاغل هستند با تمام کسانی که در حرفه مهندسی کامپیوتر شاغل هستند مقایسه کنید در نهایت رشته پزشکی نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا چندین پله از نظر درآمد بالاتر هست . متوسط درآمد سالانه جراح قلب 390 هزار دلار و متوسط درآمد مهندس نرم افزار 89 هزار دلار هست در ضمن برای اینکه قدمت این اختلاف طبقاتی دستتون بیاد شمارو دعوت میکنم به خواندن کتاب سینوهه پزشک فرعون

و در آخر من فکر میکنم همین الان اگر به این دوستمون امکان تحصیل در رشته پزشکی داده بشه فکر نمیکنم دیگه از این تاپیک ها بزنن در هر صورت نظر همه محترم هست موفق باشید
      دوست عزیز چرا انقدر سطحی نگر و اینکه چرا همه چیو از دید پول میبینی؟
      چون در مورد امریکا گفتی تا صبح میتونم باهات بشینم بحث کنم چون تا حد زیادی خبر دارم از اوضاعش
      اولا که کل امریکا چند نفر متخصص قلب داره چند نفر برنامه نویس؟
      دوما اون متحصص قلب سال ها درس خونده و من به جرعت میگم حداقل تا ۱۰ سال بعد درسش درامدش به بالای ۳۰۰هزار دلار نمیرسه مثل ایران نیست که
      برای برنامه نویسی حتی مدرک هم نمیحواد یکی دوساله یادش میگیری
      سوما خط فقر برای خانواده ۴ نفره تو امریکا ۶۰ هزار دلاره جفتشون به زندگیشون میرسن یکی تو خونش تو دان تاون ال ای اون یکی تو حومش ؛ بازم ایران نیست که=)

8. Top | #23
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      حالا دعوا نکنید همه میتونیم در کنار پزشکی بورس هم کار کنیم،کریپتو هم کار کنیم،این حامد وقتی تونسته یعنی بقیه قطعا میتونن

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      از سال 93کنکور بده تا 97 ولی قبول نشو خواستم بگم شکرخدا /

اینو واسه کسایی زدم ک غمگین ناراحتن هرکس تو این زندگی گنجی داره باید بره پیداش کنه

البته اگر دوباره دوستان و پزشکان مهندسان عزیز من رو
      پکیثج فروش معرفی نکنن

برید دنبال گنجاتون یاعلی
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farzaddd نمایش پست ها
      حالا دعوا نکنید همه میتونیم در کنار پزشکی بورس هم کار کنیم،کریپتو هم کار کنیم،این حامد وقتی تونسته یعنی بقیه قطعا میتونن

:troll (7)::troll (7)::troll (7)::troll (5)::troll (5)::troll (20)::troll (1)::troll (10)::troll (10)::troll (10):

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _POORYA_ نمایش پست ها
      دوست عزیز چرا انقدر سطحی نگر و اینکه چرا همه چیو از دید پول میبینی؟
      چون در مورد امریکا گفتی تا صبح میتونم باهات بشینم بحث کنم چون تا حد زیادی خبر دارم از اوضاعش
      اولا که کل امریکا چند نفر متخصص قلب داره چند نفر برنامه نویس؟
      دوما اون متحصص قلب سال ها درس خونده و من به جرعت میگم حداقل تا ۱۰ سال بعد درسش درامدش به بالای ۳۰۰هزار دلار نمیرسه مثل ایران نیست که
      برای برنامه نویسی حتی مدرک هم نمیحواد یکی دوساله یادش میگیری
      سوما خط فقر برای خانواده ۴ نفره تو امریکا ۶۰ هزار دلاره جفتشون به زندگیشون میرسن یکی تو خونش تو دان تاون ال ای اون یکی تو حومش ؛ بازم ایران نیست که=)

آره یه چند سال طول میکشه مثلا درآمدش بشه 400 هزار دلار ولی قبلش هم 10 هزارتا نیست شاید نصفش باشه برنامه نویسی هم اونقدر آبکی نیست وگرنه الان نصفشون برنامه نویس بودن ، در هر صورت طبق حرف دوستمون هر جای دنیا درآمد علوم پزشکی چند پله بالاتر از مهندسیه که حقشونم هست، ولی با اینکه میگی اختلاف درامدش به اندازه ایران نیست موافقم.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      از سال 93کنکور بده تا 97 ولی قبول نشو خواستم بگم شکرخدا /

اینو واسه کسایی زدم ک غمگین ناراحتن هرکس تو این زندگی گنجی داره باید بره پیداش کنه

البته اگر دوباره دوستان و پزشکان مهندسان عزیز من رو
      پکیثج فروش معرفی نکنن

برید دنبال گنجاتون یاعلی
      گنج همون حال ِخوبه خوشحالم حالت خوبه رفیق

13. Top | #28
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط من همان سیزدهم نمایش پست ها

دوست عزیز فکر کنم پست قبلی منو نخوندی اتفاقا من درباره پول حرفی نزدم استارتر اصرار داره علاقه رو با پول مقایسه کنه و من اتفاقا داشتم بهش توصیه میکردم اجازه بده هر کس بره دنبال علاقش و با این حرفا باعث ناامیدی بچه هایی که تازه ۱۸ سالشون هست و اول خط هستن نشه در ضمن من نمیخوام وقت شمارو تا صبح بگیرم ولی نصف فامیل من آمریکان تحقیق کردم که میگم در ضمن فقط امریکا نیست نمیدونم چرا یه عده اصرار دارن پزشکی رو به زور بیارن جزو مشاغل خدماتی . بازم میگم اتفاقا به همون دلیل که یه برنامه نویس تو ۲ سال و بدون مدرک میتونه کار کنه اما یه پزشک باید سالیان زیاد درس بخونه و مهارت کسب کنه از اونطرف سطح درآمدش از مشاغلی که میفرمایید بسیار بالاتر هست حالا شما میفرمایید پزشک با برنامه نویس یکسان هست باشه شما درست میفرمایید در ضمن شما ممکنه توضیح بدید به نظرتون چه لزومی داره یکی بیاد تو فرومی که اسمش معلومه « فروم کنکوری » یعنی متعلق به کنکوریاس یعنی یه نفر قبل از اینکه به این فروم مراجعه کنه آرزویی داشته و تصمیمی گرفته که بیاد کنکور بده بلند گو بگیر دستش که آی مردم پزشکی بده پزشکی چرته بیاین تو بازار بورس بیاین ببینین من چقدر موفقم ؟!!! اصلا پزشکی در حد چاه باز کنی . خوبه ؟ خوش به حال اون افرادی که مخصوصا درس نخوندن مخصوصا از هوششون استفاده نکردن و جامعه پزشکی رو از حضورشون بی بهره گذاشتن والسلام
      هیچوقت پزشکو با برنامه نویس یکسان ندیدم از کجا این نتیجه رو گرفتی؟
      نصف فامیلات هم امریکان بازم اطلاعاتت غلطه
      به جز این و حرفت راجع به بورس با پستت موافقم
      نمیدونم چرا فکر میکنی من میخوام پزشکیو بکوبم

14. Top | #29
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminlmnop نمایش پست ها

آره یه چند سال طول میکشه مثلا درآمدش بشه 400 هزار دلار ولی قبلش هم 10 هزارتا نیست شاید نصفش باشه برنامه نویسی هم اونقدر آبکی نیست وگرنه الان نصفشون برنامه نویس بودن ، در هر صورت طبق حرف دوستمون هر جای دنیا درآمد علوم پزشکی چند پله بالاتر از مهندسیه که حقشونم هست، ولی با اینکه میگی اختلاف درامدش به اندازه ایران نیست موافقم.
      آره نصف نه در حد ۷۰ ۸۰ شروع میشه و میره بالاتر تا ۲۰۰ میرسه ادامش به خود دکتر ربط داره
      برنامه نویسی هم آبکی نیست ولی مردم زیاد حوصله ندارن دنبال پول مفتن پایتون تو کالیفرنیا ۱۲۰ کا درامد داره ولی خب بازم خیلیا میرن سراغ کارای دیگه ؛ میدونی مقایسه ایران امریکا کلا اشتباهه تفکرات مردمشون به کل فرق داره
      پزشکی هم طبیعیه کلی زحمت میخواد رسیدن بهش ؛ اما چند پله رو موافق نیستم فوقش ۲ پله
      البته ی جیزیم بگم بحث امریکاس اونجا مدرک مهندسی هم رو حقوق اثر داره مثلا ۷۰ کا برای لیسانسه

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _POORYA_ نمایش پست ها
      آره نصف نه در حد ۷۰ ۸۰ شروع میشه و میره بالاتر تا ۲۰۰ میرسه ادامش به خود دکتر ربط داره
      برنامه نویسی هم آبکی نیست ولی مردم زیاد حوصله ندارن دنبال پول مفتن پایتون تو کالیفرنیا ۱۲۰ کا درامد داره ولی خب بازم خیلیا میرن سراغ کارای دیگه ؛ میدونی مقایسه ایران امریکا کلا اشتباهه تفکرات مردمشون به کل فرق داره
      پزشکی هم طبیعیه کلی زحمت میخواد رسیدن بهش ؛ اما چند پله رو موافق نیستم فوقش ۲ پله
      البته ی جیزیم بگم بحث امریکاس اونجا مدرک مهندسی هم رو حقوق اثر داره مثلا ۷۰ کا برای لیسانسه

ایالت به ایالت فرق داره ولی بازم رنجش برای متخصص بعد یکی دو سال بین 200 تا 400 هزاره .ولی خب ایرانم تو شاخه های پزشکی و دندان و ... انصافا چیزی کم نداره ، طبق آمار پیو رتبه ایران تو جمیع شاخه های پزشکی 15 دنیاست . تو کالیفرنیا که میگی دقیق نمیدونم ولی بعید میدونم خط فقرش هم کمتر از 100 هزار باشه با اون حجم گرونی و هزینه .
      آره پزشکی تو بعضی کشورای دیگه 2 3 پله بالاتره و خب طبیعیش همینه موافقم باهات ، اما خب تو ایران خوب یا بد خیلیی بیشتر از 2 3 پله اس . واقعیته که هم تو کنکور حس میشه هم جاهای دیگه و نمیشه ندید .

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن