خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 42
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

✯✯✯ Fusion نامه ✯✯✯

Fusion
      دوران جمع بندی

امیر حسن نظری فرد _رتبه 1359 منطقه 3 کنکور تجربی 1400

از 25 اردیبهشت شروع کردم و با چند کنکور خیلی سبز آزمونای سه روز یکبار رو کار می کردم. البته چند کنکور عمومی رو خریدم که حال نداشتم کارش کنم. آزمونای موئسساتم به صورت درس به درس میزدم . قلمچی + سنجش + گزینه دو ( فقط عمومیاشو زدم).توی فرجه بین آزمونا مباحث حفظی مثل لغت / قواعد عربی / گرامر / نکات زیست / فرمولای فیزیک رو خلاصه کرده بودم / ترکیبای آلی و فرمولایی که تو کتاب شیمی بود هم به این صورت جمع کرده بودم. همایش ریاضی آریان حیدریم شرکت کردم که تنها شباهتش به ریاضی کنکور چیدمان سوالات بود

مهشاد فرهادی_مصاحبه با رتبه 544 منطقه 1 کنکور تجربی 1400

من جوری برنامه ریزی کرده بودم که عمومی هامو تا عید تموم کنم و همین شد و از اواخر اسفند شروع کردم کنکور و آزمون عمومی زدن و از هفته ای 2 تا شروع کردم و ماه آخر هر روز میزدم تقریبا (جدای از کنکورای کامل)
      از اردیبهشت هم شروع کردم به جمع بندی همه دروس با هم
      تست های نشان دار فیزیک و ریاضی ام رو چندین بار زدم و تا خرداد هفته ای دو سه تا از آزمونای جامع موسسات مختلف رو کار میکردم و خرداد ماه هم کنکورا رو زدم و همچنان آزمونای جامع و همچنین کتاب های جمع بندی هم زیاد استفاده کردم
      فقط هفته آخر از شدت استرس هیچی نتونستم بخونم

محمد مهدی سیاه تیری_رتبه 657 منطقه 2 کنکور تجربی 1400

مثل خیلی دیگه از داوطلب ها به روش سه روز یکبار جمع بندی کردم

فاطمه سادات توکلی_رتبه 1157 منطقه 2 کنکور تجربی 1400

همونطور که گفتم خیلی خسته شده بودم ولی سعی کردم یه ساعت مطالعه ثابتی حدود 6 ساعت رو داشته باشم
      به دلیل کم کاری که تو ماه قبل داشتم و از برنامه ام عقب بودم بیشتر تایم جمع بندیش به آزمون زدن یا حداقل تحلیل آزمون های موسسات گذشت (که به نظرم کار درستی بود) در نتیجه خیلی نرسیدم از کتاب های آزمونی و جمع بندی استفاده کنم
      هفته آخر هم به مرور کتابام و کنکور 98-99 گذشت که برای اینکه ساعت مطالعم رو حفظ کنم از ویدیو های تحلیل کنکور سال قبل و جمع بندی برخی دروس استفاده میکردم
      من زیاد خلاصه نویسی نمیکردم ولی اواخر سال دوازدهم(حدود عید) مهمترین نکات زیست رو در یادداشت های موبایل مینوشتم که برای جمع بندی کمکم کرد

امیررضا جبرائیلی_رتبه 403 منطقه 2 کنکور تجربی 1400

خیلی دوران خوبی رو تجربه کردم تقریبا از 20 فروردین شروع کردم با اینکه کامل تموم نشده بودن درسها ( که البته اگه برمیگشتم این کار رو از اوایل یا اواسط اردیبهشت اینا شروع میکردم )
      حالا دقیق نمیدونم ولی بالغ بر 60 70 ازمون جامع کنکور های 7 سال اخیر و موسسات 98 و 99 و 1400 رو ازمون میگرفتم 2 3 روز یه بار حتی عمومی ها فک کنم 80 تا اینا هم میشد و خیلی خوب بود دیگه اگه بعضی اشتباهاتم هم نبودن دیگه معرکه میشد ولی دیگه خوب گذشته حالا ( به موقش به دوستان 401 و .... بیشترم توضیح خواهیم داد )

علی متخلص به king of konkur _ رتبه 2441 کنکور تجربی 99

از اواخر عید بود که گفتم علی، بسم الله
      روزی 10 ساعت تقریبا خوندم. نمیخام دروغی بگم. مرتب بگم هرروز 10 ساعت به بالا میخوندم دروغه. ی هفته میخوندم دو روز ناامید بودم یا مشغول ی سری چیزای دیگه میشدم. ولی خوندم. شاید از تعداد روزایی که داشتم 70 درصدشو 10 ساعت و بالاتر خوندم. خداروشکر تعویق دادن. وگرنه امروز اصن اینو تایپ نمیکردم. خیلی کمکم کرد. هیچ آزمونی شرکت نکردم. وقت نبود. من صفر بودم تقریباً. حتی تایم جمعبندی نتونستم کنکور 98 رو کامل بزنم. تک درس زدم. 97 هم همینطور. 98 خارجو به چشم هم ندیدم. تنها کنکوری که کامل زدم 96 داخل بود. وقت نبود... کلی درس که باید مرور میشد رو ترجیح داده بودم به کنکور دادن و تجربه کردن شرایط سر جلسه در خانه(اینقد تو سالهای پیشش تجربه کرده بودم دیگه تجربه میخواستم چیکار)
      چیزی که تجربم بهم میگفت میاد تو کنکور رو خیلی خوندم و خب به اصلی که سال 97 بعد کنکور بهش رسیده بودم عمل کردم... فقط تست کنکور بزن و دیگر هیچ... جمع کردم تا حدودی و رفتم سر جلسه. اینقد کنکور سخت بود که پشمانم فر خورده بود. سر جلسه با دیدن زیست حتی اشک هم از چشام اومد پایین. ولی گفتم علی نباز خودتو. اونایی که بلدیو جواب بده.
      اقا من قبلنم گفتم. جان هرکیو دوست داری به حرفم گوش کن ضرر نمی کنی: از همین الان کتاب جمع بندی هاتو بخر واسه مرور با همون مرور کن، نکته اضافه کن بهش، تست اضافه کن. نذار ماه آخر یهو باز کنی کتابو و به چشمت غریبه باشه.

محمدحسین متخلص به Zero _ رتبه 373 منطقه سه کنکور تجربی 99

پیشنهادات برای دوران جمع بندی:
      یک کلام ...توی این دوران تا میتونید ازطریق تست زدن دروس رو دوره کنید.
      بدترین کار توی دوران جمع بندی داشتن تعداد تست پایین و بالاتر بردن درسنامه خوانی هست.
      سعی کنید تست هاتون رو زمان دار بزنید و تعداد آزمونای شبیه سازی شدتون رو بیشتر کنید.
      توی مرور کردن وسواس نداشته باشین...مثلن برای زیست نیاید 3 ساعت بشینید فقط درسنامه و متن کتاب بخونید و دیگه وقت برای تست زدن نداشته باشید بلکه اول یه آزمونک تستی از بخش هایی که قراره مرور کنید از خودتون بگیرید بعدش نتیجه آزمون رو تحلیل کنید و بعدازاون روی بخش هایی که به مرور بیشتری نیاز داره تمرکز کنید و بقیه قسمت هارو یه دوره ی سبک انجام بدید.
      توی این دوران آدم به خودش تلقین میکنه که همه چیز رویادش رفته....پس هرچه قدر هم که بیفته روی درسنامه خوندن این سراب رفع نمیشه...به جاش ازطریق آزمون های جامعی که ازخودتون میگیرید قسمت هایی که واقعن به مرور جدی نیاز دارن رو شناسایی کنید و اون قسمت ها رو در الویت قرار بدین.
      نقاط ضعف وقوت خودتون رو به خوبی بشناسید تا بتونید برای موقعیت های مختلف استراتژی مناسب بچینید...افکار واعتماد به نفس خودتون رو کنترل کنید نه بزارید پایین بیاد نه بیش ازحد بالا بره...اگه قبلن رفع اشکال هاتون رو جایی یادداشت کردید زیاد مرورشون کنید...مهارت های آزمون دادنتون رو حسابی تقویت کنید...حسرت گذشته رو نخورید و استرس آینده رو نداشته باشید اینا بدجوری بازده تون رو پایین میارن...سعی کنید از هر مدل و سطحی از سوالا آزمون از خودتون بگیرید و برای هر شرایطی آمادگی داشته باشید.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که در بحث نتیجه خوب برای آزمون های آزمایشی وجود داره اینکه داوطلب در خانه خوب درس میخونه و حتی درصد های خیلی خوبی کسب می کند! به طوری که اگه همون درصد ها رو سر جلسه آزمون هم به دست بیاورد نتیجه بسیار عالی ای کسب می کند،اما در بسیاری از اوقات این اتفاق نمی افته،یعنی به طور مثال شما در خانه تست می زنید و مثلا درصد ۸۰ کسب می کنید ولی سر جلسه آزمون به درصد ۳۵ می رسید،آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که دلیل این اتفاق چیه؟

حالا این سوال مطرح می شود که چرا من باید با این درصد بالا در خانه سر جلسه آزمون درصدم کمتر از نصف شود؟ آیا مشکلی وجود دارد؟ آیا سوالات آزمون غیر استاندارد است؟ یا روش درس خواندن من مشکل دارد؟

اگه بخوام کاری رو که در حل شدن این مشکل به من کمک کرد رو بگم چیزی نیست به جز شبیه سازی آزمون... هر چقدر شرایط آزمون را در خانه بهتر شبیه سازی کنید نتیجه شما در خانه به نتیجه شما در آزمون شبیه تر خواهد شد

شبیه سازی بیشتر= نتایج مشابه تر

_برنامه برای آزمون جمع بندی
      تفکر غلط خیلیا ، اینکه توی آزمون جمع بندی باید کامل همه درسا رو مرور کرد ! کاملا تفکر اشتباهیه ، آزمون جمع بندی دو هدف اصلی داره ، یکی مرور جاهایی که تسلط کمتری داری و دو جبران نقایصه یادآوری ، مثل پازلی که باید به تدریج کامل بشه
      برای مباحثی که قبلا خوندیم و تسلط داریم چی ؟ اینارو نیاز نیست بشینی با وسواس کامله کامل بخونی...مرور تستای نشان دار یا خلاصه ها کافیه.
      اگه چند فصل عقبی ، لازم نیست همه درسا رو توی برنامه بگنجونی ، یکی فصلایی که مسلطی رو مرور کن و از فصلای قبلی مونده هم میتونی یکی دوتا انتخاب کنی بخونی تا جبران بشه....اینکه ده تا فصلو بخوای توی برنامه دوهفته بگنجونی خطاست.
      اگه قوی کارکردی و تسلط خوبی داری ، مثلا برای درسی مثل زیست اصلا توصیه نمیشه بری کتاب رو برای هرفصل به ترتیب از اول بشینی بخونی...کتاب تستو بنداز جلوت عین چی تست بزن ، مرور کتابت اینجوریه که تست میزنی مشکلی داشتی برمیگردی به اون بخش از کتاب تا مرورش کنی.
      یه نکته ، میتونید برای مرور اول یه آزمون سبک بگیرین از خودتون ببینین چقد یادتون مونده اصلا ؟ بعد برین با تست نشاندار و خلاصه و رفع اشکال از درسنامه اونو مرور کنین بره پی کارش.
      یادتون باشه آزمون جمع بندی خیلی خفن میتونه بهتون کمک کنه که رشد کنین. یه نقطه عطف واسه بچه هاییه که چند آزمون موضوعی قبلی رو خوب خوندن ولی نتیجه خوبی نگرفتن ، حواستون به دقیقه هاتون باشه .
      خیلیا اشتباه میکنن و خیلی سطحی مرور میزنن و میرن ازمونم گند میزنن! اینجا مرحله تسلطه نه عبور سرسری! تست میتونه بهتون تسلط بده. هوشمندانه عمل کنین هرچیزی نیاز به تست نداره و هرچیزی نیاز به خوندن نداره! فصلای مهم رو تست بزنید و به تسلط برسین. نکات مهم رو مرور کنین شفافیت ذهنی رو سعی کنین بدست بیارین. اینکه کتاب زیست یا شیمی بذاری جلوت و هی بخونی و بخونی، هیچ تاثیری روی تسلطتت نداره

بهناز عدالت دوست_رتبه 73 منطقه 2 کنکور زبان 99 نظام جدید

متاسفانه دوران جمع بندی و آزمون های سه روز یکبار را دیر تر از بقیه شروع کردم و همین باعث شد از لحاظ روحی وضعیت خوبی نداشته باشم و تنها ۷۰درصد مطالب را جمع بندی کردم اما به صورت فشرده تعداد زیادی آزمون شبیه سازی کنکور شرکت کردم که به وضوح تاثیر آن را در کنکور حس کردم.

مهدی فیروزان_رتبه 454 منطقه 1 کنکور تجربی 99 نظام جدید

با استفاده از کتاب ها و کلاس های جمع بندی و به صورت مرور سریع و حل زمان دار آزمون های کنکور سالهای گذشته که موفق نشدم کنکور ها رو کامل کنم

محمد عظیم پور_ رتبه 590 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید

میشه گفت یکی از بدترین دوره های درس خوندنم بود.من جمع بندی رو از اوایل خرداد ماه شروع کردم و تعداد ازمون سه روز یه بار مدنظرم کمتر از برنامه کانون بود و کلا فکر کنم4یا5تا ازمون سه روز یه بار زدم.همراه بودنش با امتحان نهایی کارمو سخت کرده بود و اینکه روش جمع بندی درست رو نمیدونستم مثلا تایم زیادی رو برای مرور یه گفتار زیست میکردم.با اینکه زیاد هم تلاش کردم تو این بازه اما نتیجه ای که گرفتم تو ازمونهای جامع اصلا خوب نبود و افت خیلی زیادی داشتم و همین موضوع تا روز قبل کنکورم تو فکرم بود و اذیتم میکرد!تو این ایام برای ادبیات صرفا لغت و املا و تاریخ ادبیات رو مرور میکردم و سمت عربی و زبانهم نرفتم اما متن و ایات دینی رو بیشتر خوندم برای دروس ریاضی و فیزیک فقط تست نشاندارهامو مرور میکردم و زیست هم بیشتر متن میخوندم.تو سال دوازدهم شیمی رو خوب کار نکردم و تو ازمون جامع ها کمترین درصدم میشد و همین درسو تو کنکور98علی رغم پایین بودن سطح سوالات درصد خیلی پایین زدم.یکی از کارای مثبتم تو این دوره زدن آزمون عمومی به طور مجزا از سه روز یه بارها بود که کمک زیاذی به ارتقای درصدهای دروس عمومیم کرد.سال 98 من رتبه 2200زیرگروه یک(1400کل) منطقه سه رو اوردم اما ترجیح دادم یه سال دیگه بمونم

برای کنکور99 باتوجه به تعویق خوردن و... از اوایل تیر دوره جمع بندی رو شروع کردم و چیزی حدود10-12تا آزمون سه روز یه بار رو مدنظرم قرار دادم علاوه بر اون آزمون عمومی هر چند روز مجزا میزدم(دقیقا سبک کنکور یعنی از 8صبح شروع میکردم تا15/9)که حل عمومی های کنکور 98 خیلی مفید بود برام.تو این ایام بیشتر سعی میکردم تایم هارو تنظیم کنم و سه روز یه بارهارو با چندتا از دوستام به صورت حضوری میزدیم وشرایط کنکور مثل زدن ماسک رو تمرین میکردیم که این کار واقعا کمک زیادی بهم در سرجلسه کنکور کرد.چهارتا آزمون جامع کانون رو هم حضوری زدم و ترازهام حدودد6700 شد و درمجموع جمع بندی بهتری نسبت به سال قبل داشتم.
      من لغات مستعد ایهام و ایهام تناسب رو برای خودم مینوشتم و همچنین تاریخ ادبیات رو همراه نوع نوشتار(نظم و نثر بودن)خلاصه نوشته بودم تو دوران جمع بندی مغنی لغات فرار تر و مستعد املای بیشتر رو نوشته بودم و روز قبل آزمون و کنکور مرور میکردم.

سینا ستوده_ رتبه 797 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام جدید

- دوران جمع بندی
      خب خب خب....
      مهمترین تایمی که سال اول از دست دادم
      میخوام بگم کل کنکور یه طرف و این تایم جمعبندی یه طرف
      حالا توی ادامه جمعبندی سال دومو میگم چی کردم
      با من همراه باشید

جمع‌بندی دی
      رسیدیم به یه بازه ی تقریبا مهم و اونم جمع‌بندی دی ماهه
      خب من توضیحاتم رو به دو گروه تقسیم میکنم، گروه اول بچه های دوازدهم و گروه دوم بچه های پشت کنکوری
      اول دوازدهمیا....
      خب همون‌طور که خودتونم میدونین امتحانات ترم اول تون توی دی ماه برگزار میشه و همینطور دو تا آزمون خیلی مهم جمع‌بندی هم قلم چی برگزار می‌کنه
      من روشی که برای جمع بندی تون می‌خوام بگم روشیه که هم به آزمون برسین و هم به امتحانات تون (با اینکه اصلا مهم نیستن و تازه امسالم که احتمالا مجازیه و خودتونم بهتر از سلامت برگزاری آزمون مجازی آگاهین )
      اگه دوست ندارین این روشو انجام بدین میتونین طبق روشی که واسه ی بچه های پشت کنکوری میگم عمل کنین
      این بازه تنها بازه ایه که میتونین فقط یک درس توی روز بخونین
      فرض کنین سه دی ماه امتحان زیست شناسی دارین و هفتم امتحان فیزیک
      شما توی اون سه چهار روزی که تا امتحان فرصت دارین میتونین فقط زیست شناسی بخونین ولی چند تا نکته رو رعایت کنین
      یک اینکه خواهشاً نشینین فقط متن کتاب بخونین و نمونه سوال تشریحی حل کنین، روش مطالعه تون باید باز هم بر مبنای حل تست باشه و نه سوال تشریحی
      واسه زیست پیشنهادم اینه که اول یه فصل از کتاب بخونین(کامل) ، بعدش بیاین تست های علامت دار و هایلایت شدتونو دوباره بزنین و در انتها دو سه تا آزمون هم از خودتون بگیرین و همینجوری برین جلو
      فیزیک و ریاضی اول یه چند تا آزمون بیست سی سواله از هر فصل بزنین و بعدش تحلیل کنین اون سوالاتو، ببینین کجا ها یادتون رفته،کجاها گیر داشتین و کجاها رو هنوز خوب بلدین
      بعدش برین جاهایی که یادتون رفته رو یه مرور سریع بکنین از روی درسنامه (گفتم مرور سریع ، نه که دوباره از اول بگیرین بخونین) و ازش تعدادی تست کار کنین تا دوباره روون شین . مرحله دوم تستهای علامت دارتونو حل کنین و در نهایت بازم یکی دوتا آزمون کار کنین
      شیمی هم حفظیاتشو دوباره عین زیست از روی متن کتاب بخونین و مرور کنین بعدم تستهای علامت دارتونو کار کنین
      واسه مسائل هم سعی کنین تستهای جدید و درهم بزنین
      یعنی تست‌هایی که از بخش های مختلف کتاب طرح شده و ترکیبیه(چون به هرحال بیشتر از نصف فصل هارو خوندین تا الان)
      گفتم اجازه دارین تک درس کار کنین ولی تک درس توی دروس اختصاصی منظورم بود (گول خوردین که)
      دروس عمومی رو بازم باید کار کنین طبق برنامه
      چون مثلا اگه امتحان ادبیات دارین خیلی سخته توی یکی دو روز بشینین سیصد تا لغت مرور و حفظ کنین
      پس باید هر یکی دوشب توی برنامتون بزارین و کار کنین
      خب چون این یه بازه ی مروریه خیلی راحت میتونین اشکالات و عقب موندگی هاتونم جبران کنین و خودتونو به بقیه برسونین
      با همه این چیزایی که گفتم احتمال خیلی زیاد بازم یه تایم اضافه ای بیارین(اگه تا الان خوب کار کردین و با برنامه جلو رفتین)
      دو تا راه حل واسه تایم اضافتون هست
      یک اینکه دوازدهم رو جلوتر از برنامه کار کنین و خودتونو از برنامه آزمون جلو بیندازین
      دو اینکه مرور دروس پایه رو هم انجام بدین(چون وقتی آزمون پایه برگزار میشه احتمالا همچنان درگیر امتحانات دوازدهم هم هستین و اگه بتونین زودتر شروع کنین کارتون راحت تر میشه)
      این از بچه های دوازدهم
      حالا بریم سراغ پشت کنکوریا...
      خب تبریک عرض میکنم خدمتتون چون شما اینجا خیلی کارتون راحت تره و درگیر امتحانات مسخره مدرسه نیستین
      شما هم روشتون تقریبا عین بچه های دوازدهمه ولی با یه تفاوت
      شما همچنان حق ندارین که تک درس کار کنین و باید حداقل چند تا درس توی طول روز بخونین
      روش مرور درسا هم که واسه شما و دوازهمیا فرقی نداره و باید همون مدلی کار کنین
      خب شما تایمتون خیلی آزاده و حدود ۴۰ روز تایم دارین که دروس پایه و دوازدهم جمع بشه
      چند تا نکته
      یک: چون شما قبلا دوازدهمو خوندین پس واستون با پایه فرق آنچنان زیادی نداره و بی انصافیه سه هفته تایم بزارین که فقط سه چهار تا فصل زیست بخونین :/
      پس بهترین کار اینه که از همون اول همزمان پایه و دوازدهمو جلو ببرین با اولویت دوازدهم(یعنی بیشتر دوازدهم بخونین تا به برنامه برسین)
      دو: تایم زیاده و فرصت جبران عقب موندگی و کم کاریاست
      قدرشو بدونین و ازش بهترین استفاده رو ببرین
      سه: چون تایم زیاده باید سعی کنین خودتونو از برنامه جلو بیندازین (پیشنهاد میکنم توی دوازدهم جلو بیفتین چون آزمون دروس دوازدهمو تا اردیبهشت کش میده و پایه رو تا اسفند)
      اگه کسی تا الان نخونده و کم کاری کرده از نظر من آخرین فرصته که برگرده به مسیر و تهش به هدفش برسه
      توی این چند روز خیلی این سوالو شنیدم که میگن میشه اگه بخونم؟ میتونم اگه بخونم؟
      می‌خوام بگم نه نمیشه
      اگه حرف بقیه واست مهمه همون بهتر که نخونی :/
      به جای اینکه این سوالای بیخود رو بپرسین بشینین سر درس و مشق تون تا تهش خودتون ببینین که میشه یا نمیشه
      برای دوران جمع‌بندی نهایی هم دوباره واستون می‌نویسم که چیکار کنین

خب زیرو داره صحبت میکنه : )) ، سینا توضیحات جمع بندیش رو درقالب یک تاپیک مجزا قرار داده
      لینک تاپیک = سیر تا پیاز جمع‌بندی با سینا ستوده

امیرحسین بالاوند_رتبه 271 منطقه 2 کنکور زبان 99 نظام جدید

والا من از یکی دو ماه قبل کنکور درس هارو تموم کردم.و فقط از این ور اون ور تست های جامع گیر میاوردم و میزدم.اصلا هیچ راهی برای یادگیری بهتر از یادگرفتن نکته ها توی تست نیست.کامل میمونه توی ذهن آدم.اون تست زدن های جامع بهتر از خوندن و تمرین کردن درسنامه ها و تست ها بود.درباره زبان تخصصی هم بگم که چون منبع خاصی نداره،و دنیای زبان بی کرانه،پس خوندن براش تمومی نداره و نمیتونم بگم که زبان تخصصی رو تموم کردم من تا روز آخر سعی کردم کلمه و اصطلاح جدید یاد بگیرم که گیرشون نیوفتم

فراز مهاجری_رتبه 737 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام جدید

- دوران جمع بندی
      بهترین دوران من بود و با آزمون های بسیار زیاد تونستم خودمو بکشم بالا
      - دوران کرونا و تعویق های پیاپی و شوک های آن
      یادمه اون روزی که قلمچی اعلام کرد غیر حضوری میگیره(اسفند) کلا درس نخوندم.عقب افتادن کنکور هم به ضرر من شد چون از مهر شروع کرده بودم و پشت بودم و حتی آزمون جامع هم شروع کرده بودم بزنم کارو برام خیلی سخت و طاقت فرسا کرد.ولی خب برنده اونیه که یه راند دیگه مبارزه میکنه!

آذین نیازی_رتبه 995 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام قدیم

خب کنکور ما دوران جمع بندی زیادی داشت!
      اول چند وقت رفع اشکال کردم.جاهایی که می دونستم مشکل بیش تری داشتم مثلا: لوله های یو شکل فیزیک(مسائل فشار)
      کانون قبل از سه روز یه بارها بخش آزمون دوقلو داشت(برای اولین بار).اون موقع از کنکور رشته ی ریاضی، فیزیک و شیمی ها رو می زدم.زیست آزمون جامع تالیفی (جامع کانون) می زدم. ریاضی خیلی سبز و علامت دارها. برای عمومی ها زرد عمومی می زدم
      یه کاری که کردم این بود که دو تا دفتر بزرگ گرفتم.یکی عمومی یکی اختصاصی...هر درس رو به چند بخش تقسیم کردم.مثلا برای ادبیات 5 برگه برای هر کدوم از مباحث لغت-املا-اعلام-آرایه-قرابت-زبان فارسی گذاشتم و هر کدوم از آزمون های تالیفی کانون یا کنکور رو که می زدم اشکالاتم رو اونجا می نوشتم.کار خیلی خوبی بود.فقط یکم زمانبر بود،به نظرم همچین دفتری رو از ابتدای سال برای تحلیل آزمون باید می داشتم!!آخه توی کلاسور آزمونی می نوشتم اما این طوری بخش بخش بود و خیلی بازدهیش بهتر بود..روش جمع بندیم چند روز یک بار بود!!حدودا 13 آزمون زدم(5 تا کنکور 96 تا 98 (به جز 96 داخل) و 7 تا تالیفی کانون و یه دونه سنجش!)آزمون های جامع امسال هم جزء برنامه ام بود.دقیقا 4 ساعت و ده دقیقه رو صندلی آزمون می زدم.صندلی جاش روهر بار عوض می کردم.جای گرم ،جلوی کولر و ...توی کنکور تقریبا جلوی کولر بودم و خیلی سرد بود.باید برای هر چیزی آماده بود.بعد از آزمون درصدگیری و تحلیل به روشی که بالا گفتم.
      دوران کرونا و تعویق های پیاپی و شوک های آن
      کرونا روی عملکرد همه مون تاثیر داشت. من خودم اون اوایل خیلی نگران بودم و ساعت مطالعه ام افت کرد،ترازم هم افت کرد اما کم کم بهتر شد.از حدود نیمه فروردین بود که دیگه از ترس کرونا و اینا خارج شدم.تعویق اول خیلی چیز بدی نبود اما اوقات رو خیلی خسته کننده کرده بود
      اما ماجرای تعویق دوم کنکور،سعی کردم خیلی درگیرش نشم.خیلی ضربه بدی بود اون روزا.اول گفتن یه ماه دیگه بعد تکذیب،یه روزمون الکی تلف شد،حداقل!!حیف.

خانم نیازی همچنین تاپیکی مجزا برای به اشتراک گذاری تجربیات مربوط به دوران جمع بندی قرار داده اند
      لینک تاپیک = ☑️⛔️جمع بندی کنکور سراسری 1400⛔️☑️ Wonderland

حمیدرضا عباسی_رتبه 248 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید

دوران جمع بندی رو عالی گذروندم و تقریبا تونستم خیلی خودمو بکشم بالا اما متاسفانه اینقدر افت کرده بودم ک هرچقدر هم اومدم بالا باز کم بود.....خیلی خوب میخوندم اما ی اتفاق بد ک افتاد تو این دوران برام متاسفانه داییم فوت کرد ک خودش خیلی عذاب اور بود برام...من ریاضی رو با شروع دوران جمع بندی تقریبا صفر شروع کردم هیچی یادم نبود اما اینقدر قوی خوندم ک ریاضی 98 رو 65 زدم و کلی کیف کردم...عمومیا رو کلن خوب نمیخوندم و سال اول بخاطر عمومیام ضربه بدی خوردم
      عد از عید میخواستم برا دوران جمع بندی تنفس کوتاهی بگیرم پس مطالعه ام رو اوردم رو همون 10 ساعت ک متاسفانه یکی دوماه مشکلات بسیار شدیدی باهام دست و پنجه نرم کرد ولی خیلی زیاد افت کردم کلن من صفر و صدی هستم یعنی ی روز یا باید عالی بخونم یا داغون برا همین چن روز هفته رو مثلن میرفتم رو 10 خیلی خوب بود ولی یدفعه از اون بر 3 روز میشد 2 ساعت یا حتی صفر،خلاصه این دوران با تمام بدی و خوبیاش ب سر رسید تا رسیدم ب جمع بندی ک بسیار پیشرفت کردم ساعت مطالعه ام رو بردم رو 12 و تا میتونستم ازمون کار کردم ک خوب خیلی مهم بود ازمون زدن تو این دوران..تقریبا کرونا هیچ تاثیری رو درس خوندنم نداشت و تعویقای کنکور اولینش خیلی خوشحالم کرد و انگیزمو بیشتر کرد ک رتبمو بهتر کنم اما خبر تعویق کنکوری ک حدودا یک هفته قبل از کنکور بهم رسید خیلی منو بهم ریخت و ب شدت ناراضی بودم چون تحمل درس خوندن رو نداشتم دیگه خداروشکر فرداش شنیدم باز تعویق نیست و ب کار خودم ادامه دادم اما درکل خبرای تعویق جز بازی با روح روان دانش اموز هیچ چیز دیگه ای نداشت...هفته های اخر خوب خیلی خوب تونستم خودمو جمع کنم و تمام نکاتی ک نوشته بودم و خلاصه ازمون زدنام رو اوکی کردم و من کاری ک طول سال کرده بودم درسای خوندنی مث دین و زندگی و زیست و شیمی و... رو بسیار کتاب خوندم برا همین تو دوران جمع بندی نتونستم کتاب بخونم وبیشتر وقتمو تست میزدم کتابو ک باز میکردم حالم بهم میخورد این کار برا زیست و شیمی خیلی برام موثر بود ولی دینی باعث شد چیزی ک میخوام نشه و فهمیدم اهمیت خوندن دینی بیشتر از تست زدنشه

عرفان روانشاد_رتبه 640 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام قدیم

حل تست های کنکور سراسری از سال 92 تا آخرین سال رو به خوبی انجام می دادم البته تحلیل آزمون های آزمایشی و مرور کتابهای درسی رو هم فراموش نکردم چون خیلی برام اهمیت داشت.

صدف شیرخانی_ رتبه 127 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید

برای زیست و ریاضی با آزمونای ماز جمع بندی کردم. اون بالا گفتم که که دوسه ماه از دست دادم!! اون موقع قلمچی همه اش از مشتق میاورد و من اصلا مشتق رو یاد نمیگرفتم. خیلی استرس داشتم از این بابت. منی که همیشه درصدای ریاضیم بالای هفتاد بود، تا چهل و سی سقوط کرد. یاد پارسال افتادم که برای فصل چهار فیزیک دهم هم همچین وضعی برام پیش اومده بود، ولی الان فشار بیشتری روی خودم حس میکردم، به هر حال نزدیک کنکور بود. اما به لطف خدا اونم درست شد.
      برای فیزیکی که بیشترین حساب رو روش توی کنکور باز کرده بودم و آزمونای جامع و کنکوری که از خودم میگرفتم بالای 90 بود، بدترین جمع بندی رو کردم!! اونم این بود که فقط سوالای امسال قلمچی رو خوندم و بدترین درصدم توی کنکور شد فیزیک :/ البته واقعا از ته دل ناراحت نیستم چون باور دارم هر اتفاقی سر جلسه افتاده مسیرمو به سمت درستی می بره و من اغلب با شکست ها طوری برخورد نکردم که انگار دیکه آخرشه! اینکه من توی کنکور، حالا فیزیک رو بد دادم به این معنی نیست من فیزیکم ضعیفه شما هم با آزمونای آزمایشی تون این جوری برخورد نکنین! این درصدا و اشتباها برای همه پیش میاد
      برای شیمی هم خیلی خوب جمع بندی نکردم. راستش اصلا یادم نیست دقیقا چیکار کردم چون از شیمی بدم میاد و همیشه بدترین درصدم بود :/ ولی حالا توی کنکور سخت امسال نتیجه خیلی خوبی گرفتم :/ راستش حدس میزدم توی کنکور جای فیزیک وشیمی برام عوض شه -_-

سعيد غيور_رتبه 1208 منطقه 2 کنکور تجربی 98 نظام جدید

نوروز هر 3 سال بدترين دوران تحصيلم از نظر ساعت مطالعه بود... دوران جمعبندي هم با نوروزم برابري ميکرد . حتي 1 آزمون شبيه
      سازي شده نزدم و خسته ميشدم و يه آزمون رو توي 3 روز پخش ميزدم . هيچ نظمي و تحليل درستي هم نداشتم
      توضیحات بیشتر آقای غیور درمورد جمع بندی در این تاپیک = طرح جهش 60 درصدی دوران جمعبندی - زیست -

بهنام حبیبی_رتبه 1797 منطقه 2 کنکور تجربی 98 نظام قدیم

کارکردن سوالای کنکور گذشته
      مرور خلاصه نویسی هام

علیرضا صابرفرد_رتبه ۲۲۵۰ منطقه دو تجربی 98 نظام قدیم

از خلاصه هاي خودم استفاده ميكردم با كتاب هاي جمع بندي موجود تو بازار. مثلن براي أدبيات و زيست و شيمي از موج آزمون استفاده ميكردم. برأي زبان از فيل. برأي ديني از جمع بندي سفير خرد.

شاهین رفیعی_رتبه 1741 منطقه 2 کنکور ریاضی 98 نظام قدیم

-دوران جمع بندی
      سال 96:به دلیل مشکلات اصلا نرسیدم جمعبندی کنم و از نوروز ول کردم درسو
      سال 98:از نوروز شروع کردم بعضی درسهایی که قبلا تموم کرده بودم جمعبندی مفصل کردم (درسهای ریاضی و فیزیک)
      بقیه رو هم از اول اردیبهشت شروع کردم به جمعبندی
      البته چون ماه آخر داییم فوت کرد بعضیهاش نیمه کار موند و دیگه نتونستم بخونم

الیاس محمدآلق_ رتبه 213 منطقه 3 کنکور تجربی 98 نظام جدید

مهم ترین دوران کنکور من همین زمان بود و امتحانات نهایی و جمعبندی یکی شده بود.برنامه ای که قلمچی واسه ازمون های ۳ روز یکبار داده بود رو اجرا کردم و تا آزمون پنجم آزمون دادم و تو دو و نیم روز باقی رفع اشکال میکردم.اولین آزمون جامع کانون رو که دادم ترازم خیلی پایین اومد(۶۴۰۰ و ۴۹ غلط) تصمیم گرفتم روشم رو عوض کنم و واسه خودم یک برنامه ۱۰ ۱۲ روزه ریختم و آزمون های ۳ روز یکبار رو طبق برنامه قلمچی میدادم و کل رفع اشکالم بیشتر از نیم روز بعد ازمون نمیشد.واسه دو روز باقی همون برنامه خودمو میرفتم و باهاش کل درسا رو یکبار دیگه مرور کردم.واسه زیست که یک فصل رو میخوندم و ازش آزمون جامع مبزدم.ریاضی هم کل درسنامه مهر و ماه اون فصلو میخوندم و آزمون جامع میزدم از همون مهروماه جامع و قبل از آزمون جامع تست های علامت دار و +۸۰ و گاها قلمچی ور میزدم.فیزیک که همون رفع اشکال ها و شیمی هم رفع اشکال و مرور کتاب درسی بود. برای فارسی هر روز لغت و املای ۶_۷ درسو مرور میکردم و قسمت لغت های هم آوا رو از الگو میخوندم.برای دینی هر رور ۳_۴ درسو مرور میکردم. برای عربی هم ۲_۳ درس درسنامه و کتاب درسی رو میخوندم و چند تایی تست براش میزدم.واسه زبان هم ۱۰۰ تا تست لغت و یه بخش گرامر و تستاشو از جمعبندی مهر و ماه میزدم. این برنامه مرور که گذاشتم خیلی تاثیر داشت و ترازم رو از ۶۴۰۰ اولین ازمون قلمچی به ۶۹۰۰ رسوند.هفته اخر هم کل کتاب درسی زیست و نکته هایی که نوشته بودم رو دوباره مرور کردم.ریاضی ازمون جامع زدم.فیزیک درسنامه سیر تاپیاز پایه و میکرو دوازدهم رو دوباره یک نگاهی بهشون انداختم.شیمی هم فقط کتاب درسی رو مرور کردم.واسه فارسی کل لغت و املاو تاریخ ادبیات رو دوباره مرور کردم.دینی هم کل کتاب درسی ها.عربب هم دو تا جامع زدم . زبانم هم نخوندم.

امیرحسن انتظاری_رتبه 311 منطقه 2 کنکور تجربی 98 نظام جدید

..دوران جمع بندی خیلی خوبی داشتم با برنامه ی قلمچی پیش رفتم و اواخر اردیبهشت کتاب ها کلا تموم شدند ---با روش سه روز یکبار جلو رفتم و هر آزمونی رو که میزدم تو یه دفتر اشکالاتم رو یادداشت می کردم .که خیلی بهم کمک کرد(خود قلمچی هم واسه دوران جمعبندی یک برنامه داده بود که عالی بود من با اون رفتم )---از کتاب زرد جمعبندی قلمچی که واسه نظام جدید بود استفاده کردم.کتابهای جمعبندی خیلی سبز هم خیلی عالی بودند مخصوصا درس شیمی

امیر مسعود جعفری_رتبه 864 منطقه 2 کنکور تجربی 98 نظام قدیم

مهم ترین دوران بنظرم همین جمع بندیه و بیشترین ترازای کانونم مال ازمونای جامع بود . حجم مطالبی ک تو سال میخونیم واقعا زیاده و اگه درست مرور و جمع بندی نکنیم یادگیری ناقص میمونه و بدتر از یاد نداشتنه . کسی ک یاد نداره تستو نمیزنه ؛ کسی ک یاد داره و فراموش کرده اشتباه میزنه ؛ وقتش گرفنه میشه تا فک کنه ؛ استرس بدی میگره و ... . بهتره تو طول سال برا خودتون تست نشان دار ؛ سوالای ازمونایی ک غلط زدین ولی سوال خوبی بوده ؛ کتابای جمع بندی و اینا رو درنظربگیرین

امیرمحمد خاکپور_ رتبه 332 منطقه 2 کنکور ریاضی 98 نظام جدید

به صورت مبحثی و با استفاده از کتاب های جمع بندی این دوران رو گذروندم . مثلا از خط ویژه و موج آزمون خیلی استفاده کردم
      استفاده از کتاب جمع بندی و تست های نشاندار + نکاتی که نوشته بودم در بعضی درس ها مثل فیزیک ازخلاصه نویسی ها هم بهره می بردم .

امیررضا گراوند_رتبه 598 منطقه 3 کنکور تجربی 98 نظام قدیم

با قاطعیت میتونم بگم رتبه ی خوبی که نسبت به میانگین ترازم آوردم ، همشو مدیون دوران جمع بندی خوبی بود که داشتم !
      روش سه روز یک بار رو کاملا اجرا کردم با کتاب های زرد اختصاصی کانون
      تحلیل سوال ها رو به طور کامل انجام دادم و مهم نبود که سوالی رو درست جواب دادم یا غلط یا نزده ! همه رو کاملا بررسی میکردم .
      درسای عمومی رو خیلی خوب کار کردم و همه ی عمومیا نقطه قوتم شدن . زرد عمومی رو هر روز کار میکردم و زماندار جواب میدادم به سوالا و حتی گزینه ی صحیح رو داخل پاسخبرگ تیک میزدم که عین کنکور باشه ! به اندازه ای روی دروس عمومی و زمانبندیشون کار کرده بودم که روز کنکور بعد از انجام تکنیک بازگشت ، 5 دقیقه واسه دروس عمومی وقت اضافه آوردم و نشستم گزینه ها رو تطبیق دادم که مطمئن بشم اشتباه وارد نکردم .. زرد عمومی رو حتما زماندار کار کنید ! چون اکثر بچه ها برای دروس عمومی وقت کم میارن نه دانش .
      برای درس زیست شناسی فقط و فقط متن کتاب درسی رو خوندم چون اعتقاد داشتم ماه آخر فقط باید جملات کتاب یاداوری بشه که سر جلسه تسلطت بالا بره و یادآوریش سریع و دقیق باشه
      برای ریاضی و فیزیک فقط فرمول ها و مباحث کلی رو مرور کردم و کنکور های گذشته رو کامل کار کردم . کلا در طول سال هم روی این دو درس وقت زیادی نذاشته بودم و تمرکزم بیشتر روی زیست بود که خداروشکر نتیجه داد
      برای شیمی علاوه بر کنکورهای تجربی گذشته ، سوال های رشته ریاضی داخل و خارج چند سال اخیر رو هم دانلود و چاپ کرده بودم و زماندار جواب میدادم . چون فهمیده بودم سرعتم روی مسائل خیلی کنده و نیاز به کارکردن بیشتر دارم . کتاب شیمی موج آزمون واقعا معرکه س و جای هیچ بحثی نمیذاره برای دوران جمعبندی .. چندبار خلاصه ی دروسش رو خوندم و اصلا نیازی ندیدم که سراغ کتاب درسی شیمی برم ! خداروشکر اعتمادم جواب داد و نتیجه خوبی گرفتم . حتما شیمی موج آزمون رو تهیه کنید برای جمعبندی

Nima_lovee رتبه 1763 منطقه 1 تجربی کنکور 98

میتونم بگم مهم ترین دوره ی کنکور همین دوره هست.دوران جمع بندی من یکم با بقیه متفاوت بود که بنظرم کار اشتباهی نکردم.گفته میشه کتاب دور دنیا یا زرد رو بگیرید و آزمون بزنید. خب من اینکارو نکردم.من برای شیمی که تو سال تحصیلی میخوندم تا تست های 97 ـش حل میکردم و چیز جدیدی برام نمیموند و دیگه حل تست تکراری میموند. چون همونایی که حل میکردم انقد در طول سال بهشون مراجعه میکردم که دیگه حفظ میشدم.برای شیمی دو تا کتاب موج آزمون بود که کتاب پایه شو از همون ابتدای سال و پیش دانشگاهیشو از عید به بعد زدم. 14 تا آزمون جامع داره که فوق العادس و حتما دو دو ماه آخر اون آزمون ها رو بزنید.برای فیزیک و ریاضی تست های 93 تا 97 رو اگه تحلیل کامل بکنید مطمئن باشید عالی میزنید کنکور رو . برای فیزیک بچه های تجربی حتما سوالات رشته ی ریاضی رو هم کامل کار کنن چون هر چقدر سختتر کار کنید ذهنتون برای سوالات سخت آماده تر میشه.برای زیست هم فقط و فقط و فقط مرور چند باره . من زیستو حتی هفته ی آخر هم یدور کلشو خوندم.عمومی هم ادبیات لغات رو من فقط لغات آخر کتاب رو خوندم در دو ماه آخر طبق آمار گرفته شده دو سال اخیر تست های لغات فقط از ستاره دار ها بوده ان.برای قرابت و آرایه و زبان فارسی هم تست روزانه در روز های پایانی خیلی پیشنهاد میشه . مثلا یه پک سی تایی مشخص کنید از این سه تا مبحث و تست بزنید. دینی من خودم دی وی دی نگاه کردم از عید به بعد ( یوسفیان پور) و بعدش دو دور خط ویژه خوندم با تست های خودش . من اصلا برای دینی کتاب جامع پیشنهاد نمیکنم.عربی و زبان رو بهتره آزمون جامع بزنید. البته برای من هر سه روز یکبار با یک آزمون زرد عمومی شروع میکردم.
      آزمون جامع کنکور های سال قبل هم من فقط یدونه زدم و دیدم درصدام بصورت کاذب بالاس بی خیالش شدم

علی توفیقی_رتبه 1994 منطقه 2 تجربی کنکور 97

دوران جمع بندی! دوران بسیار حساسی هستش.
      سال اول که تقریبا 1.5 ماه قبل از شروع کنکور من شروع به جمع بندی کردم. یعنی آروم آروم کنکور هارو توی خونه مطابق با شرایط آزمون میزدم و بعد اینکه تموم میشد، درصد گیری میکردم و تحلیل میکردم سوالات رو.
      این نکته رو هم بگم که کنکور هارو از دم(بجز کنکور های ۲ سال اخیر) باید توی تایمی کمتر از تایم مشخص شده بزنین. بخاطر اینکه اکثر سوالات واستون آشنا هستن + شرایط آزمون به صورت کامل رعایت نمیشه.

آزمون های عمومی رو هم توی تایمی که گفته بود حل میکردم و درصد گیری و تحلیل..
      البته اون اواخر دوران جمع بندی که سریعتر حل میکردم سوالات رو, تقریبا همیشه سوالات عمومی رو به جای 1.15 ساعت توی 1 ساعت حل میکردم.
      سال دوم هم روند نسبتا مشابه ای داشتم فقط دوتا فرق کلی داشت. یک اینکه موقعی که سال دوم شروع کردم به کنکور زدن و جمع بندی کردن, برنامه قلم چی هنوز تموم نشده بود و یه مقدار از مباحث مونده بود. توی اون دوران هم البته کار ساده ای بودش بخاطر اینکه کنکور های مثلا سال 91 اینا بودش, واسم سخت نبود که هم بتونم مباحث جدید رو هندل کنم و هم کنکورا رو بزنم.
      مورد دوم اینکه یه چیزی شبیه به تقویم درست کرده بودم و دقیقا روش مشخص کردم روش که کدوم روزا کدوم کنکور داخل یا خارج رو بزنم. کدوم روزا آزمون دارم و چند روز باقی مونده. این مفید بودش!
      یه چیز خیلی مهم که حتما انجام بدید, توی ورقه های A4 بیاید نکاتی که یادتون میرن یا خوب یاد نگرفتید یا خیلی مهمن رو بنویسید.
      از هر درسی! از هر جایی که یاد گرفتید یا درسنامه یا سوالات آزمون های آزمایشی یا تحلیل کنکور ها و...
      کم کم تا 20-30 برگه A4 پر از نکات پراکنده میرسید که اتفاقا همون نکات رو شما خوب یاد نگرفتید یا نیاز به مرور بیشتر دارن نسبت به بقیه نکات.
      توی تایم های مُرده تون این برگه هارو بشینید بخونین.
      مثلا من بعد از ظهرا کلا لَش بودم
      این برگه هارو روی مبل دراز کش میخوندم و چون تقریبا دوران ج بندی 1.5 ماهه, اغلب اون نکات رو یادم بود سر جلسه کنکور چون بارها مرورشون کرده بودم.

تاپیک آموزش جمع بندی آقای توفیقی : آموزش کامل جمع بندی و روش سه روز یکبار + چارت زمان بندی

محمدصادق سلیمی_رتبه 32 منطقه 2 ریاضی کنکور 97

مرور میکردم و تا میتونستم آزمون میدادم.
      اگر در دو درس ریاضی و فیزیک احساس می کنید مفاهیم را بلدید اما مهارت کافی را ندارید. زدن آزمون های دوره ای و زمان دار خیلی اهمیت دارند. (به خصوص در دوران جمع بندی)

عرفان نقوی_رتبه 37 منطقه 1 تجربی کنکور 97

بیشتر آزمون های جامع میزدم و و مرور هایی روی درس های قبلی داشتم و سعی میکردم نواقصم رو پوشش بدم و متن کتاب هایی مثل زیست و دینی رو سعی داشتم بخونم. و در امتحانات سنجش هم شرکت می کردم.
      در دوران جمع بندی در بعضی درسها مثل ادبیات و دینی و زیست و شیمی که حفظیات زیادی دارن ، به پیشنهاد مشاورم هر روز یا چن روز یک بار (بنا به حجم درس) 3 یا 2 درس از کتاب رو میخوندم. در دروسی مثل ریاضی و فیزیک هم تست جامع میزدم و مواردی که مشکل داشتم رو میخوندم. البته مرور متن کتاب درسی یا کمک درسی رو هم مثل درسای دیگه داشتم.

ویرایش توسط Zero_Horizon : 24 خرداد 1402 در ساعت 18:05

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

Fusion
      بزرگترین اشتباهات و توصیه ها

بدترین تصمیم دوران کنکورم شرکت کردن خیلی زود توی قلمچی بود.
      اصلا تنبلی نمیکردم و گوشیم رو از خودم دور میکردم. با اینکه از ادبیات متنفر بودم ولی مینشستم زیاد میخوندمش.
      تا لحظه ای که از روی صندلی کنکور بلند میشید خودتونو بازنده ندونید و تلاش کنید که واقعا ارزششو داره بعدش به چیزی که دلتون میخواد برسید. روی عمومی ها خیلی وقت بزراید و دوران کنکور تنبلی نکنید . دیدتونو خیلی وسیع کنید و به این فکر نکنید که الان چقد سختی میکشید و زندگیتون با بقیه فرق میکنه. هدفمند حرکت کنید و خلاصه میگم حقتونو از زندگی بگیرید

سال یازدهم مدرسه آزمون گزینه دو ثبت نام کرده بود و خودمم قلم چی و این دو تا آزمون با هم اشتباه خیلی بزرگی برام بود.
      تابستان سال دوازدهم مدرسه دو تا آزمون که دبیرا طرح کرده بودن ازمون گرفت و دیگه آزمونی ندادم (اشتباه بزرگی کردم البته).
      از کرونا تا کنکور من به جز امتحانات نهایی چیز دیگه ای تقریبا نخوندم و نتیجه اش شد پشت کنکور موندنم.
      ذهنم رو کمتر درگیر فضای مجازی میکردم.
      عادت زیادی به فضای مجازی کرده بودم ولی یاد گرفتم در جهت انگیزه گرقتن ازش استفاده کنم
      خودمو عادت دادم پرخوری نکنم و یه سری مواد غذایی مضر رو هم کمتر بخورم
      صبح ها برای اینکه خوابم بپره آهنگ گوش میدادم که تمرکزمو ازم میگرفت
      خیلی حواسم پرت اتفاقا و حرفا میشد که خیلی روی کیفیت مطالعه ام تاثیر میذاشت
      برای خوتون و هدفتون تلاش کنید
      از تایمتون بهترین استفاده رو کنین
      بهانه هاتونم بندازین دور

توی ازمون ها سعی میکردم خودم رو با خودم مقاسیه کنم نه با بقیه،اینجوری میشه سریعتر پیشرفت کرد
      مثلا بگم که من عربیم نسبت به دو ماه پیش بهتر شده و تو ازمونا بهتر میتونم سوالارو جواب بدم،اما زیستم یه مقدار ضعیف تر شده و باید ببینم مشکلم کجا بوده که این اتفاق افتاده،نه اینکه برم بگم فلانی ترازش اینقدر شده من چرا از اون عقبم و این حرفا.
      خیلی مهمه که داوطلب کنکور یه الگوی تنظیم شده ای برای خواب و بیداری و زمان شروع درس خواندن داشته باشه،اینجوری نباشه که یه شب ساعت 11 بخوابه 6 بیدار شه یه شب 2 بخوابه 8 بیدار شه
      یه مورد مهم تر اینه که زمان های درس و استراحت رو تنظیم کنید و همون رو ادامه بدید یعنی مثلا 1.5 ساعت مطالعه 20 دقیقه استراحت،جوری نباشه که تایم استراحت از دستتون در بره و وقت تلف بشه

سال تحصیلی دهم اوایل فکر میکردم شرکت در آزمون آزمایشی لازم نیست ولی از نیمسال دوم آزمونای گزینه دو رو ثبت نام کردم و این به تثبیت تست زنی من خیلی کمک کرد.
      اگر دوباره بدم ، کانون شرکت نمیکنم و خودم سوالات رو حل میکنم
      امیدوارم اشتباه برداشت نشه آزمون دادن واقعا لازمه یه کنکوریه ولی الزامی هم نداره حتما اونو ثبت نام کنین به خصوص با این اوضاع تقلب و غیرحضوری بودن (اگه کسی رو دارین که شما رو ملزم به آزمون دادن کنه که خیلی عالیه) – به هر نحوی شده سعی میکنم انگیزه و انرژی مو برای ماه های پایانی نگه دارم – کمتر دنبال حرف مشاورا ( مشاورنماها) میرفتم. البته سال دوازدهم خیلی این کارو محدود کردم ولی اگه کمتر توجه میکردم هم بهتر بود چون به هرحال هرکسی ریتم و برنامه مخصوص خودشو داره و یه نسخه کلی برای همه نباید پیچید.
      من آدمی بودم که پایه رو هم خیلی کار میکردم (یا اینطور تصور میکردم) ولی وقتی اومدم دوازدهم و کنکوری شدم تازه فهمیدم اون استایل کنکوری بودن چجوریه. خیلیا رو اطرافم دیدم که پایه تست نمیزدن و خیلی کار نمیکردن ولی دوازدهم با جدیت کار رو پیش بردن و در آزمون ها هم خیلی موفق بودن
      مهم اینه که بدونین برای تلاش کردن اصلا دیر نشده و شما با ریختن برنامه ای مناسب خودتون میتونین پایه رو هم کنار دوازدهم پیش ببرید

زیاد تو فضای مجازی چرخیدن.
      تابستان سال دوازدهم، پیش خوانی زیست دوازدهم هم بعضا میکردم ولی اگه عقب برمیگشتم شاید همون یازدهم رو جدی تر میخوندم بهتر بود.
      در کل سعی کنین زیاد از برنامه ازمون جدا نشین نمیگم همیشه ولی اغلب اوقات چیزایی که فک میکنیم به صلاحمون میشه اگه خودمون انجام بدیم در نهایت به خاطر کم تجربگی و ..... لطمه میبینیم.
      ما ادم هستیم نه ربات ، سعی میکردم وقتی یکمی برنامه هام طبق انتظارم 100 درصد نبود زیاد دیگه فشار نیارم به خودم چون گاها ما خیلی رویایی تصمیم گیری میکنیم و وقتی به نتیجه دلخواه نمیرسیم حتی اون تلاش های کوچیک رو که افراد پاینن تر از ما انجام میدن هم نمیکیم و .......... کلن سعی کنین اهداف بزرگ داشته باشین ولی گام به گام بهش نزدیک برسین اون وقت اونا هم میان سمت شما اگه بخواین سمتشون بپین ازتون فرار میکنن.
      هیچ وقت خودتونو گول نزنین تحت هیچ شرایطی همین کافیه برای بقیه کارا و مشکلاتی که ممکنه براتون پیش بیاد روراس باشین حداقل با خودتون. از درس خوندن گرفته تا ازمون و ..... الان اونایی که تو ازمون انلاینا( حتی حضوری ) به قول خودشون زرنگی میکردن و کلید زدن و .. کجان ؟

فیلم با یه استاد درست ببینین. یکیه میاد فقطططططط راه تستی میگه خب این اصن حرکت کاملا بد و اشتباه و ناپسند و افتضاحه. باید فیلمی ببینی که از پایه واست بچینه بیاد بالا. قویت کنه. پس نظر شخصی من اینه که فیلم ببینین، به مقدار کافی هم ببینین. چون جزو واجباته.
      خلاصه بنویسین. از همین حالا. حتما بنویسین.
      از این فکر که عمومیو الان نخونیو از عید شروع کنیو نمیدونم فلان درس عمومی ضعیفم نمیخونم و این چیزارو هم از سرت بیرون کن عمومی کنار تخصصی از همین الان باید پیش برده بشه.
      اقا من قبلنم گفتم. جان هرکیو دوست داری به حرفم گوش کن ضرر نمی کنی: از همین الان کتاب جمع بندی هاتو بخر واسه مرور با همون مرور کن، نکته اضافه کن بهش، تست اضافه کن. نذار ماه آخر یهو باز کنی کتابو و به چشمت غریبه باشه.

1_عدم پیش بینی نتیجه کنکور براساس تراز آزمون های آزمایشی = توی یکی دوتا از آخرین آزمونام قبل از کنکور99 حدود هزار تا دوهزارتا افت تراز داشتم اما براساس تجربه ای که از سال قبلش داشتم سعی کردم توی یک هفته ی آخر کنکور خودم رو جمع وجور کنم

2_توجه بیشتر به مهارت های آزمون = توی کنکور98 به خاطر بی توجهی به این مورد شکست خوردم....برای کنکور 99 از همون اول ترتیب پاسخگویی دفترچه رو برای خودم طبق توانایی هام چیدم و یه سری تصمیمات برای تمرین بیشتره مهارت های آزمون دادن گرفتم مثلن آخر هرهفته ازخودم آزمون شبیه سازی شده میگرفتم.....اگه برای کنکور99 این مهارت هارو تمرین نکرده بودم با مشکلی که امسال سرجلسه برام پیش اومد خیلی راحت رتبه ام تا 2هزارتا بدتر میشد

3_ازدست ندادن استمرار مطالعه در دوران های ناامیدی = سال اول ودوم کنکورم توی بهمن واسفند و اردیبهشت وخرداد بدجوری به پوچی میرسیدم....افکار منفی باعث شد توی سال اول استمرار ونظم مطالعه ام بهم بریزه...ولی برای سال پشت کنکور با وجود این افکار و ناامیدی ها سعی کردم اشتباه رو دوباره تکرار نکنم و استمرار مطالعه رو حفظ کنم

4_توجه بیش ازحد به دیگران = سال اول خیلی به ترازهای بالاتر از خودم توجه میکردم....انگار بین خودم واونا یه سد غیرقابل شکست رو میدیدم به خاطر همین روی عملکرد خودم تمرکز نداشتم و توی آزمونای آزمایشی همش بین ترازهای 5800 و 6300 درجا میزدم....اما توی سال پشت کنکوریم روی عملکردخودم تمرکز داشتم و سعی کردم با شناخت بیشتر خودم پیشرفت کنم و تونستم ترازم رو به 7600 هم برسونم

5_اهمال کاری در تست زدن = برای کنکور98 تعداد تستام کم بود و همش به خاطر اینکه از غلط زدن تست ها توی خونه ناامید میشدم همش سعی میکردم به جای تست زدن برم سراغ مطالعه.....برای کنکور99 درکنار مطالعه به تعدادتست ها هم توجه بیشتری کردم....تست هایی که غلط میزدم رو رها نمیکردم و روی رفع اشکال خیلی بیشتر حساس شدم

6_ازبین بردن توهم بی علاقه گی = فک میکردم از دروسی مثل شیمی و ریاضی متنفرم به خاطرهمین موقع خوندشون به ذهنم تلقین میشد که هیچی از این درسا نمیفهمم...سال اول میانگین درصدام توی هردوتای این درسا به زور به 30 میرسید.....سال پشت کنکور رو با خوندن همین درسایی که ازشون متنفر بودم استارت زدم....این پیش فرض متنفربودن رو کنار گذاشتم و سعی کردم مفاهیم پایه و اولیه رو درست متوجه بشم....کم کم که داشتم توی این دروس پیشرفت میکردم متوجه شدم واقعن به هردوتاش علاقه دارم....بعداز یه مدت حتی ریاضی رو از زیست هم بیشتر دوست داشتم و از شیمی هم خیلی لذت میبردم.....با کنار رفتن همین تلقین ها و افکار تونستم میانگین درصد ریاضیم رو به 80 برسونم....توی کنکور 99 هم درصدای ریاضی شیمی نجاتم دادن

7_مشخص کردن کیفیت مطالعه برای آزمون های دوهفته یکبار = درسال اول توجه ام فقط روی این بود که امروز روهم بالای 7 ساعت درس بخونم....این که قراره امروز کدوم مباحث و بخش ها رو بخونم یا تست بزنم از قبل برام مشخص نبود .....اما برای کنکور99 توی بازه ی 2 هفته تا آزمون بعدی برای هرروز مشخص میکردم برای هردرس باید چه کاری انجام بشه ....قراره کدوم مبحث خونده بشه یا مروربشه.....کدوم درس رو باید توی کدوم روز به کجا برسونم

8_تبدیل مطالعه ازروی اجبار به مطالعه از روی علاقه = قبلن موقع درس خوندن حس میکردم توی قفس گیرکردم و همش دنبال راه فرار میگشتم....سال آخر تصمیم گرفتم این تلقین هارو کم کنم و از مطالعه و پیشرفت گام به گام لذت ببرم...هرچه قدر به خودمون تلقین کنیم که از کنکور و درس خوندن متنفریم همون قدرهم ذهنمون از درس فراری میشه و نمیتونیم روی کارمون تمرکز داشته باشیم

9_کم خوابی اشتباه...خواب کافی = همونطور که توی بخش سرگذشت قسمت سال دوازدهم خوندید یکی از تغییراتی که برای کنکور99 ایجاد کردم کیفیت و مدت خوابم بود...اگه خواب کافی نباشه مطالعه بازدهی مناسبی نخواهد داشت

10_تحلیل آزمون دقیق تر = برای تحلیل آزمون لازم نیست غلط هاتون رو حفظ کنید...باید از آزمون هایی که میدید یه شناختی از خودتون پیدا کنید...توی کدوم مباحث ضعف دارید اونا رو مشخص کنید و به حال خودشون رها نکنیدشون بلکه برای رفع کردنشون برنامه بریزید...مثلن اگه طبق آزمونایی که میدید توی تست های قرابت مشکل دارید سعی کنید هرشب 10 تا تست قرابت بزنید ...از تحلیل آزمون برای چیدن استراتژی هاتون استفاده کنید

11_قطع یا کم کردن ارتباط با افرادی که فرکانس منفی میفرستن
      12_ورزش کردن و داشتن یه برنامه ورزشی مستمر وسبک
      13_جدی گرفتن چندماه آخر کنکور و دوران جمع بندی ...کنترل ناامیدی و عدم کم کاری در این دوران

اگر برگردم به دوران کنکور ، کم کاری های ابتدای سال را جبران میکنم و بیشتر تلاش میکنم.
      نا امیدی بزرگترین عامل شکست شما دراین‌ مسیر است. حفظ روحیه و شاد بودن از هرچیزی در سال کنکور مهم‌تر است.حتی گاهی مهم تراز تلاش.

استفاده بیش از حد از تلفن همراه و نا امید شدن در برخی مقاطع.
      مهم ترین توصیه ، پایبند بودن به برنامه آزمون ها و اجتناب از کم کاری و تلاش هوشمندانه

بین تابستون دهم و یازدهم علی رغم اینکه درسهای دهمم رو خوب بلد نبودم شروع به پیشخوانی کمی از دروس یازدهم کردم که از نظر خودم کار اشتباهی بود و بهتر بود وقتم رو صرف رفع نقاط ضغف دهم میکردم.
      یکی از اشتباهاتی که داشتم تعدد منابع بود مثلا برای درس ریاضی3-4تا منبع داشتم که واقعا نمیتونستم به همشون برسم و این تعدد منابع برام سردرگمی ایجاد میکرد بهتره تعداد منابعمون رو کمتر کنیم و اونا رو دقیق تر و بهتر بخونیم.
      یکی از اشتباهاتم در سال پشت کنکور این بود که نسبت به دروس عمومی مخصوصا عربی و زبان بی تفاوت شده بودم و تقریبا تو برنامم جایی نداشتند و این باعث شد تو دوران جمع بندی وقت بیشتر بهشون اختصاص بدم.
      اگه برگردم پایه دهم از همون اول کنکوری میخوندم نمیگم از همه چی میزدم.. نه!ولی بیشتر و درست تر میخوندم و از فضای مجازی خیلی کمتر استفاده میکردم و درگیر حواشی اون نمیشدم.فضای مجازی تمرکز و به تبع اون راندمان کارمونو پایین میاره و بعدا میتونه برامون حسرت بشه.همچنین دورمو از منابع مختلف پر نمیکردم که نتونم وقت کنم بخونمشون و برام دغدغه بشه.توی یه سری درسا سمت مطالبی که اصلا ربطی به کنکور نداشتن نمیرفتم و وقتمو اونجوری هدر نمیدادم و سال اخر سر کلاسایی مثل سلامت و بهداشت اصلا شرکت نمیکردم.
      توصیه ام اینکه ، پیوسته و منظم درس بخونن و از لحظاتی که میگذره به خوبی استفاده کنند.این مسیر کلی فراز و نشیب داره مهم این تو اوج مغرور نشیم و فکر کنیم همه چی تمومه و تو پستیها ناامید نشیم و بتونیم ادامه بدیم و اینم در نظر بگیریم رسیدن به چیزای بزرگ تلاش بیشتری میخواد .تا جایی که بشه از فضای مجازی و حواشی هاش دور بمونن و سعی کنن با بقیه مشورت کنن اما خودشون در هر بازه زمانی بهترین تصمیم هارو بگیرن.یادتون باشه لحظات تلخ و شیرین تو این مسیر میگذره و چیزی که تهش باهاتونه نتیجست!برای تک تک شون ارزوی موفقیت دارم و امیدوارم هرکس به چیزی که لایقشه برسه!

برنامه ریزی و تلاش
      تفریحتونم بکنین به اندازه
      جوری نشه یکسال حبس کنین خودتونو و فقط کتاباتونو ببینین توی این یه سال
      حتما کارایی که دوست دارین هم انجام بدین کنار کاراتون ولی همه چی با برنامه ریزی باشه
      از هرکسی بپرسین این سوالو میگه بیشتر درس میخوندم و سمت گوشی و این چیزا نمیرفتم
      ولی من خیلی خوشحالم که همه این اشتباهاتو مرتکب شدم و راضیم
      اگه برگردمم همینقدر درس میخونم سمت گوشیم میرم فوتبالم میبینم

سال دهم و یازدهم فقط برای امتحان ها خوندم تابستان سال دوازدهم هیچ،واقعا هیچ...اشتباه کردم خودمو گول میزدم که حالا وقت هست...
      تابستون سال دوازدهم بدترین تابستون عمرم بود.نه خوش گذرونی که تو تابستون قبل شروع سال یازدهم کرده بودم،کردم،نه مثل آدم نشستم درسمو بخونم.بلاتکلیف بودم که چیکار باید بکنم از کجا باید شروع کنماصلا کنکور چرا بدم هدفم چیه؟و تمام این فکر های پوچ لعنتی...
      من اگه پنج تا تست که به راحتی و با بی دقتی خودم از دستشون دادم رو اشتباه نمیزدم الان رتبه خیلی بهتری داشتم.واقعا فکر کنم فرقم با نفر اول ده پونزده تا تست باشه.که راحت میتونستم از پسش بر بیام.به نظرم فقط سر عجله و بی دقتی تعداد خطاهام زیاد شد.من دو تا تست تو ترجمه عربی غلط داشتم که خنده دار بود وقتی فهمیدم چیو اشتباه زدم.چون استرس داشتم خراب کردم.زبان عمومی ام که نگم.ادبیاتم چون گذاشتم آخر خسته شده بودم گیج زدم.به نظرم اگه باز قراره کنکور بدم فقط و فقط و فقط سعی میکنم هول نکنم و نترسم و خودمو کنترل کنم.
      بی حاشیه شروع کنید.دنبال وقفه و برک های مختلف هم نباشید.صبر نکنید تا ساعت رند شه تا درس و مطالعه رو شروع کنید.نگید از شنبه.الکی وسط درس نرید آب بخورید یه جی از یخچال پیدا کنید بخورید.ارتباط با جنس مخالف حتی درباره ی درس رو قطع کنید.چون این غریزه ما انسان ها است و به طور ناخداگاه در گیر این موضوع ها میشیم.به خدا توکل کنید و با کمکش برین سمت موفقیت

کمتر طرف بازی آنلاین میرفتم.
      کمتر به رتبه و تراز آزمونا توجه میکردم.
      ادبیات رو جدی تر میخوندم.
      متاسفانه کنکور های ۹۸ و ۹۹ خیلی غیر قابل پیش بینی بودن ۹۸ که نصف بیشتر سوالات تمرینای کتاب درسی بودن کنکور ۹۹ هم که همه درساش سخت بودن. یعنی راحت ترین کنکور تجربی و سخت ترین کنکور تجربی افتادن پشت سر هم! توصیه ام اینه که برای هرگونه کنکوری آماده باشند و همیشه به خودشان و تلاششان احترام بزارن.مهم رتبه و ترازی که میارن نیست مهم اینه که یک سال خودشونو برای رسیدن به هدفشون فدا میکنن و مهم نیست چند رقمی میشه رتبشون.یه چیز مهم دیگه این که تفکر رشد داشته باشند یعنی این که به از چیزی برای رشد کردنشون استفاده کنن یادمه جامعای سنجش امسال خیلی سخت بودن و تو یکیش ریاضیشو تو ۳۰ دقیقه ۳ تا زدم فقط(یکیشم غلط شد -ـ-) ولی مهم نیست که چند زدم مهم اینه که سوالاشو بررسی کردم و کلی نکته جدید داشتن! پس بهتره بگم تا روز کنکور جای پیشرفت دارید و به نتیجه که فلان میشه فکر نکنید و از مسیری که طی میکنید لذت ببرید.

(کنکور 97)-این سال مسیرم کاملا نادرست بود.شنبه یکشنبه دوشنبه مدرسه می رفتم،سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه کلاس کنکور.جمعه ها هم دوهفته یکبار آزمون می رفتم.به مباحث آزمون اصلا نمی رسیدم.درس های کلاس کنکور رو می خوندم کامل اما تست جدا نمی زدم .ساعت مطالعه دروس عمومیم به شدت پایین بود.روی فصول نیم سال دوم زیست و شیمی دوازدهم تسلط خیلی کمی داشتم.تست خیلی کم می زدم.حدود 9 آزمون فکر کنم غیبت کردم.مهارت آزمون دادن اصلا نداشتم.و نتیجه اش رو هم توی کنکور دیدم(کنکور 97)
      اشتباهم سر کنکور این بود که خیلی سریع تر از همیشه تست ها رو جواب دادم.البته زیست امسال اشکالات و ابهامات خیلی زیادی داشت.
      ناامیدی خیلی سراغم می اومد.اعصابم رو بهم می ریخت و به درسام لطمه میزد.اگه برگردم عقب هرگز هرگز و هرگز ناامید نمیشم.و فکرای ناامیدانه و استرس های بی خودی رو حذف می کنم
      ناامیدی و استرس ممنوع/حاشیه ممنوع/فضای مجازی محدود/تلاش حداکثر/با آرزوی بهترین ها

تابستان سال دوازدهم، تابستان خوبی نبود برا من با اینکه کل 3 ماه رو با ساعت مطالعه ی حدودی8 تا 10 ساعت تموم کردم اما اصلن پیشرفت خوبی نداشتم و بنظرم مهم ترین دلیلش این بود ک ازمون های کانون ثبت نام کرده بودم چون هم بودجه بندی هر ازمون زیاد بود هم نمیزاشت اونجور ک دوس دارم درس بخونم بنظرم کلن تو تابستان اصلن ازمون آزمایشی ثبت نام کردن لازم نیست و همون بیشتر رو ضعف ها کار بشه خیلی بهتر میتونه جواب بده..
      .یکی دو فصل فیزیک و ریاضیم پیش خوانی کردم برا دوازدهم اما تاثیر چندانی نداشت...درکل پیشنهادم ب کسایی ک وارد تابستان سال دوازدهم میشن اینه ک سعی کنن 2ماه تا 2.5ماه اول تابستان رو ب پایه اختصاص بدن و 15 روز هم بزارن برای پیش خوانی بعضی از مباحث دوازدهم.
      سال اول کنکورم ،از بهمن تا عید متاسفانه مشکلاتم شروع شد و عمومن بچه ها این دوماه رو کم میارن ک منم از اونا جدا نبودم خلاصه بسیار کم خوندم ب حدی ک جمع مطالعه هفتگی من 20 ساعت هم نمیشد و این بزرگترین ضربه رو بهم زد تا حدی ک نتونستم تا خود کنکور عقب افتادگیامو جبران کنم..
      اینکه فکر میکردم برتر ها تک منبعین و برتر ها کلاس نمیرن و برترها کل زندگیشون درس خوندن نیست و تفریحاتیم دارن
      کلن همه بسیاردرس میخونن و تقریبا هرکسی ک میخواد کنکور موفق بشه حتی تفریحاتشم ی جورایی باید کنکوری باشه
      اگه برمیگشتم حتی بیشتر درس میخوندم و خیلی دنبال حاشیه های چرت و پرت نبودم.
      تا میتونید درس بخونید و مهم ترین نکته درس خوندن زیاده...از ازمون زدن غافل نشید ک شما هرچقدر قوی باشید باز باید بتونید ی درس رو تو تایم خودش جواب بدید

اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمی کنید؟
      تو حل سوالات دقت بیشتری به خرج می دم تا متضرر نشم
      توصیه ام به بچه ها اینکه ، بدون استرس و وسواس مطالعاتی از زمان تحصیلشون استفاده بهینه بکنند.

قبل از من داداشم کنکور داده بود و اون برای درسای سال آخرش سی دی خرید. پدر و مادرم هم برای من اون سال خریدن. منم نصف دهما رو توی تابستون خوندم ولی همیشه میگم چرت ترین تصمیمی بود که گرفتم! سال بعدش هم که برام خریدن، همه رو انداختم دور؛ بهشون هم گفتم حالم بهم میخوره و وقتمو دیگه روی این آشغالا نمی ذارم-_-
      بزرگترین اشتباهی هم که کردم این بود که برای ریاضی کلاس مدرسه رو نرفتم. فکر کردم چون خیلی وضعم توپه ، خودم میتونم بخونمش ولی بعدا فهمیدم چه اشتباهی کردم و فضای پر جنب و جوش کلاس ریاضی و اون رقابتی که داشتیم برای سریع به جواب رسیدن، تاثیر زیادی همیشه روم داشته. و امسال خودمو ازش محروم کردم. من بقیه کلاسا، همه رو رفتم حتی انشا هم سر کلاس بودم !! فکر کردین نرین مدرسه خودتون خیلی عالی میخونین و همه معلما به درد نخورن؟؟؟ نمیگم معلمامون در حد کنکور درس میدادن ولی من چیزی رو از مدرسه رفتن کشف کردم که بیشتر کنکوریا نادیده اش میگیرن!! اشتیاق....الان بعضیاتون ممکنه بگین: هع -_-!
      اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      همه شونو تکرار میکنم -_- اگه اشتباه نمیکردم که به اینجا نمی رسیدم. تک تک شونو دوست دارم و اصلا نمیخوام پاکشون کنم. مگه اشتباه کردن چیز عجیبیه؟؟؟ مگه انسان نیستم؟؟؟ خیلی از اشتباهاتم هم مثل بقیه است و خودم شنیده بودم که نکنین ولی آدم بودم بالاخره! گاهی دوست داشتم کاری که دلم میخواد رو بکنم ولی خب جدا تا یه مدت حرص میخوردم به خاطرش.... ولی دیگه با درس خوندن دوباره از یادم میرفت.

اگه دوباره کنکور بديد چه اشتباهي رو تکرار نميکنيد؟
      مشاور ميگرفتم . خودم رو دست کم نميگرفتم . خودم رو درگير
      زندگي شخصي بقيه نميکردم

- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      سوالات آزمونهای مختلف و جزوات زیادی رو جمع کردم و وقت صرف جمع کردنش کردم که اصلا زمانی برای مطالعشون نیست
      توصیه ام اینکه ، بهترین حالت خودت را بروز بده و از چیزی نترس

اشتباهاتم
      أين كه ميتونستم بيشتر درس بخونم و نخوندم.
      و اينكه بعضي وقتا به خودم ميگفتم كه أين مبحث رو بعدن ميشه بهتر خوند ولي أين بعدنه هيچ وقت نيومد
      سأل اول جام جهاني رو نگاه نميكنم و برأي سأل دوم سريال game of thrones رو نميديدم كه دوتاش نزديك به كنكور بود

اگه راه هدف و علاقتو از كنكور ميگذره زودتر دست به كار بشين و شروع كنيد. فقط يادتون باشه پيوسته خوندن خيلي بهتر مقطعي خوندنه.

به نظرم اشتباهی نداشتم و کوتاهی نکردم عمده کوتاهی هام به دلیل مشکلات بود که ناخواسته بود
      حتما مطالبی که تو پایه مشکل دارن برطرف کنید بعد برید سراغ مطالب سالهای بعد وگرنه چیزی یاد نمیگیرین
      زمان به عقب برنمیگرده ،زمانی افسوسشو میخورین که دیگه دیره ،درست ازش استفاده کنید
      تخیلی هم درس نخونید هیچکس با 15 ساعت درس خوندن موفق نمیشه نهایتا یه هفته دووم بیارید
      قرص هم خوب نیست سعی کنید عادی درس بخونید

وقتی خسته میشم زیاد روز های استراحتمو کمتر میکنم
      مهم ترین توصیه ام به بچه ها ، مستمر درس خوندنه.

بیشتر عمومی میخوندم(کلا مقدار عمومی خوندنم یک دهم اختصاصیا نبود ) چون تو کنکور از عمومیا بیشتر ضربه خوردم و باعث شد به اون رتبه ای که تو آزمونا میاوردم نرسم(البته اصلا ناراحت نیستم(: )
      به حرف های اطرافیان(اونایی که انرژِی منفی میدن ) کمتر اهمیت میدادم
      و کمتر استرس میکشیدم (من کلا آدم کم استرسی هستم ولی بعد عید واقعا استرس داشتم )
      توصیه میکنم با قلمچی برین و از برنامش به هیچ وجه خارج نشید
      کنکور چیز خیلی بزرگی نیست فقط باید اراده کرد و درس خوند و مهمتر از همه باید پیوسته باشین یعنی نباید درس رو حتی یک هفته نخونین .
      به آینده مثبت نگر باشن و تلاش کنن ---و ذهنشون شفاف باشه و تکلیفشون رو با خودشون مشخص کنن --اگه میخوان درس بخونن با جون دل بخونن و اگه نمیخوان بخونن اصلا نخونن

تابستون سال آخر مدرسه ، حدودا جدی شد درس خوندنم و 6 تا 8 ساعت حداکثر میخوندم ولی مشکل روش مطالعه من بود ک بنظرم کلا اشتباه بود . وقت زیادی روی درسنامه های زیست میزاشتم وتست اصلا نمیزدم .فقظ خوندن و خوندن بود ک الان میدونم اشتباه محضه . ریاضی و فیزیک کار نکردم ک ضرر کردم.
      سال دوم کنکور دادن اسون نیست واقعا . کلی فشار و استرس داری خیلی بیشتر از سال اول . یه طرف خود ادم ک هزار جور فکر میکنه اگه امسال نشه چی ، اگه همون هفته اخر مریض شم ؛.... و از این فکرا . از طرف دیگه بقیه دوستات و اقوام . هفته ای نبود بهم نگن اینقد میخونی اخرش هیچی نمیشی ، مگه چند نفر سال دوم تونستن ک نو بتونی ؛ چرا نرفتی پیرا پزشکی سال قبل ، ... . حرفای اذیت کننده زیاد میشنوین توسال دوم بهتره توجه نکنین بهشون و کار خودتونو بکنین . نزارین روتون تاثیر بزاره حرف بقیه . اونا از توانایی شما خبر ندارن و همرو مثه خودشون پایین میارن .
      دوم اینکه از فضای مجازی تا میتونین دور شین ؛ مطمن باشین چیزیو از دست نمیدن یه سال . فقط استرس بهتون وارد میشه و ارامش و تمرکزتونو ازبین میبره . خبرای حاشیه ای هم ک ماشالا زیادن ؛ ی روز میگن سهمیه ها زیاد شده ؛ یه روز عقب افتادن کنکور و ... . به هیچکدوم توجه نکنین و درستونو بخونین و بگین اگه اتفاقی بیفته برا همه میفته من چرا خودمو نگران کنم .
      رابطه با دوستاتون رو هم محدود کنید ؛ مخصوصا اونایی ک همش میگن نمیشه و ممکن نیست . از کسایی ک حرفای منفی میزنن دوری کنین چون انرژیتونو پایین میارن و شما تو این یه سال به همه توانتون نیاز دارین.
      توی درسی ک خوبین غرور نگیرین ک از همون ضربه میخورین ؛ همه درسا رو بخوینن و هیچ درسیو حذف نکنین.

مهم ترین توصیه ام به بچه ها اینکه ، زیاد به قکر معلم و کلاس خصوصی و اینا نباشن و تلاش خودشونه ک باعث موفقیتشون میشه. و هیجوقت نا امید نشین اگه من تونستم از 25 هزار سال پیش بشم 1500 امسال ؛ چرا کس دیگه نتونه زیر هزار بشه .

– اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      سعی می کنم همون اول ساعت مطالعم رو بالا نبرم که زده بشم – توی آزمون تیزهوشان شرکت می کنم که به اون مدارس برم . بعضی از منابع به هیچ عنوان سمتشون نمیرم مخصوصا (هامون سبطی و عبدلمحمدی ) همیشه برنامه ریزی می کنم و به عمومی خیلی زیاد اهمیت میدم .
      مهم ترین توصیه ام اینکه، هیچ وقت نا امید نشید و با تلاش زیاد بدون توجه به حرف دیگران راه خودتون رو ادامه بدید .برنامه ریزی همداشته باشید

کلاس فیزیک رفتم که کاش نمیرفتم ! به نظرم کلاس رفتن خیلی اشتباهه و سودی نداره
      آشفته بودم و برنامه درستی نداشتم .. آزمون های کانون رو یکی در میون غیبت میکردم (مهم ترین عامل) .. ساعت مطالعم نوسان داشت ؛ به معنای واقعی کلمه خراب کردم سال اول
      اگه برگردم به عقب ، شیمی رو از اول سال مفید و محکم میخوندم
      خواهش میکنم دنبال حاشیه نرید !
      ( بعضی از حاشیه های متداول : تاثیر معدل ، نظام قدیم/جدید ، کمپین های مختلف ، هامون سبطی |: ، تقلب در آزمون های آزمایشی ، کانال های کنکوری ، روابط عاطفی و... )

یه نکته ای رو بگم که دوستان اگه خوب تلاش میکنید اما به نتیجه دلخواهتون در آزمونی که میدید نمیرسید فقط و فقط تلاش کنید و نا امید نشید. این دو سه سال داره نشون میده که کنکور از آزمون های آزمایشی خیلی فاصله گرفته و صرفا سخت کردن مطالب نیست . پس درستون رو بخونید و از هیچی نترسید.
      من سال اول مدرسه نمیرفتم و غیر حضوری میخوندم و بنظرم بزرگترین اشتباه بود .
      از نتیجه خودم راضیم ولی اگه برگردم حتما عمومیا رو بیشتر میخوندم . خیلیا هستن با درصد های تخصصی من و عمومیای بالاتر از من راحت زیر هزار شدن
      من اشتباهم اینو بود که خوب عمومی نمیخوندم و تازه سه ماه مونده به کنکور مونده فهمیدم اینو و چوبشو سرجلسه کنکور خوردم. حتما نسبتش 60 به 40 تا حدکثر 70 به 30 باشه در طول کل سال.
      چند بار گفتم بازم میگم خدا رو در نظر داشته باشید. به شادی خودتون و خانوادتون هنگام اعلام نتایج فک کنید(این آخریه عالیه)

قطعا سال دوم کنکور بیشتر میخوندم. + کمتر سمت اینترنت و امثالهم میومدم.
      وقت مُرده رو کمتر میکردم و به تفریح هام "هوشمندانه" تر میرسیدم.
      *:از تک به تک ثانیه ها استفاده کنین.
      سعی کنین بهترین خودتون باشید.
      زحمتتون رو فارغ از نتیجه بکشید. تمام پتانسیلتونو به کار ببرید. اگر که موفق نشید(غیر ممکنه!) بهرحال هیچوقت حسرت نمیخورید چرا زحمت نکشیدید.
      اگر هم به نتیجه رسیدید که نوش جان
      *:یه نکته مهم هم بتون بگم. در حالی که سوالات کنکور خیلی مهم هستن ولی به هیچ وجه سوالات دروس اختصاصی 2 سال اخیر(96 و 97) و کنکور های عمومی 3 سال اخیر( 95-96-97) رو نزنین. به هیچچچ وجه. چون توی دوران جمع بندی این سوالات به شدت معیار مناسبی برای سنجش شما هستن.
      *:
      IQ و هوش رو ول کنین. بخدا آیکیوو استعداد فقط و فقط یه کاتالیزگره.
      بدون کاتالیزگر هم واکنش انجام میشه فقط طولانی تر! پس درستونو بخونین و بدونین اگه توی فرضا زبان استعددا ندارید جاش توی ریاضی دارید هرچند که کشف نشده باشه.
      *:مسائل حاشیه ای رو ول کنین. کاملا درکتون میکنم که چه مقدار سخته! ولی هیچ اتفاقی نمیفته.
      همش فک میکنین وای اگه من اینترنت رو ول کنم دیگه کلا یادم میره و بقیه میزنن ازم جلو یا خیلی چیزارو از دست میدم
      درحالی که اصلا اینطور نیس. این 8 ماه از چیزی که فک میکنین سریعتر میگذره.
      *:اینو بدونین که محال ممکنه اگه بخونین و با دقت بخونین, رتبه خوبی نیارید.
      اگه هم خوب خوندید هم مفید, و رتبه خوبی نیوردید هرچی دلتون خواست بیاید به من بگید. با کمال میل
      *:اگر خدایی نکرده یه آزمون کم شد ترازتون خودتونو نبازید. یادتون باشه پیشرفت توی تداومه نه اینکه صرفا یک دفعه تراز خوبی بیارید.
      *:برای آزمون هایی که هم از مطالب پایه هستن هم از پیش, میتونین همزمان بالا ببرید هردوپایه رو ویا میتونین جدا جدا تموم کنین و بعد برید سراغ اون پایه.
      که من دومی رو بیشتر میپسندم. یعنی اول به فرض دوازدهم رو تموم کنین, بعد اینکه تموم شد پایه رو تموم کنین و ازونجایی که تقریبا هم برابرن از لحاظ مقدار تست و.., 50-50 پتاسنیلتونو اختصاص بدید بهشون. حالا اگر دیدید که یه وقتی پایه سنگین تر بود, یا مهم تر, وقت بیشتری بهش اختصاص میدید و بالعکس.
      *:یه موردی که میبینم خیلی از دوستان میگن اینه که حتما جوری باشه که زود تموم کن یم و قبل عید تموم شن درسا. حتی خیلیا برنامشونو جدا میکنن!
      اید بگم این کاملا اشتباهه زود تموم کردن خوبه ولی وقتی مطالب چندان زیاد نباشه و واقعا بتونین برسونین.
      با توجه به حجم مطالب به نظر من یکی که بعیده زود تموم کنین. اگر نظر منو میخواین, اینه که با برنامه آزمون پیش برین. سعی کنین هرچی که آزمون میگه بهش پایبند باشید ولی کاملِ کامل اون مطالب رو یاد بگیرید, به جای اینکه جلو جلو پیش برید ولی ناقص..

اشتباهی تو خاطرم نیست؛ ولی من علاقه ی زیادی به تدریس دارم و طبق تجربه ی شخصیم، تدریس واقعا بهم انگیزه میده و انرژیم رو دوچندان می کنه. اگه برگردم بیشتر برای تدریس، همفکری و رفع اشکال گروهی برنامه ریزی می کنم. اگه این کارو می کردم افزایش انگیزه مسبب افزایش ساعت مطالعه می شد. مخصوصا سال های اول تا سوم دبیرستان!

اون کلاسور اشتباهاتم رو می نشستم کامل میخوندم. تلویزیون دیدنم رو ترک نمیکردم چون باعث شد ذهنم خسته بشه که عواقبش تا خود روز کنکور گریبانگیرم بود. زمین شناسی رو در حد 10 درصد میخوندم نه 50 درصد.سعی میکردم زودتر وسواس ذهنیم رو از بین ببرم. و تحلیل آزمونم رو هم جدی تر انجام می دادم. بیشتر روی کتاب iq زیست تمرکز می کردم و با علاقه بیشتری درس می خوندم.
      جمعه های روز آزمون هم بعد آزمون دادن استراحت می کردم (توصیه میکنم تحلیل آزمونتون رو برای همون جمعه بذارید و تمومش کنید نه مثل من)
      میتونم این نکته رو بهتون توصیه کنم توی درسی مثل فیزیک خیلی خوبه که فرمول ها تون رو تو یه دفترچه خلاصه و جمع و جور داشته باشید.
      تلاشتون رو تا حد توان انجام بدید و دست از تلاش کردن برندارید و درست تلاش کنید. :-)

Fusion
      دوران ناامیدی و خستگی و نحوه برخورد با آن

سال کنکور به انواع مشکلات روحی دچار شدم. حرف زدن با یکی از دوستام و مادرم واقعا آرومم میکرد. و اینکه این 19 سال زندگیم طوری بودم که تو بدترین شرایط زندگیم هم سوژه واسه خندیدن پیدا میکردم. وضع تراز دهی کانون خیلی رو اعصابم بود واسه همین دیگ آزمون کانون خیلی کم میدادم اما شما اصلا این کارو نکنید. به پیشرفت درصداتون تو کارنامه توجه کنید نه رتبه و تراز.
      واسه خودم اینطور بود که به نتیجه و این که چی میشه آخرش فکر نکردم . اما بازم زیاد موفق نشدم استرسمو مهار کنم.

من هر روز هزار بار نا امید میشدم
      ولی یک چیزی که انگیزه ام رو برای ادامه مسیر حفظ میکرد هدفم بود
      میدونستم چی می خوام از کنکور و همین مشخص بودم آینده و چرایی درس خوندنم کمک میکرد پاشم ادامه بدم
      یه کنکوری اگه بدونه چرا می خواد درس بخونه بعیده وسط راه جا بزه

هر داوطلبی توی دوران درس خوندنش قطغا خسته میشه،پس این چیز عجیبی نیست،فقط مهم اینه که کنترلش کرد و نذاریم این خستگی ادامه دار شه،اگر کسی احساس کرد خسته شده میتونه چند روز ساعت مطالعش رو کم کنه و
      به جاش یه تفریحی رو که دوست داره انجام بده تا روحیش بهتر شه و نگران نباشه که مثلا تو یه هفته به جای اینکه روزی 7 ساعت بخونه،روزی 4 ساعت خونده،چون این اتفاق برای همه میفته
      البته داشتن هدف مشخص هم خیلی تاثیر داره
      به این فکر نمیکردم که نتیجه کنکور چی میشه و اگه قبول نشم چی و از این حرفا،تمام تمرکزم رو میذاشتم روی اون ازمون قلمچی که قراره چند روز دیگه بدم و تمام سعی خودمو میکردم که تمام مطالب اون ازمون رو کامل مسلط شم

یه راهش کاهش موقتی ساعت مطالعه است. اگه هدف دارید خوبه اونو برای خودتون یادآوری کنین (من متاسفانه هدف محکمی نداشتم) پس اگه هدف بزرگ و خاصی هم ندارید اصلا نگران نشید مطمئن باشید خیلیا شبیه شما هستند ولی شاید به زبون نیارن
      اگه کسی رو داشته باشید که تو این مواقع باهاش صحبت کنید خیلی خوبه. حالا میتونه مشاور باشه یا پدرومادر یا دوستاتون. من خیلی اوقات با دوستام که صحبت میکردم باعث میشد حالم بهتر بشه.
      من تفریح رو کنار نذاشتم حس مینکنم اگه کامل خودمو وقف درس میکردم اون استرس و فشار کنکور باعث میشد نتونم ادامه بدم
      ارتباط با دوستام که هم سطح خودم بودن هم خیلی به کاهش استرسم کمک میکرد ( به صورت مجازی)

بهمن و اسفند تقریبا برزخی شده بود برام ولی خوب همیشه فک کردن به این روزا که میخوام قصه اون روزها رو که چه طور پشت سر گذاشتم و میخوام برای بچه های سال بعد تعریف کنم و میخوام تو اینده چه کارا کنم و این حرفا سعی میکردم اهمیت ندم خیلی دیگه بهشون و رو هدفم متمرکز باشم ( هرچند هر کاری کنی بازم دچار میشین چون ما ادمیم نه ربات ) .

اسمم علیه. سال 94 بود که با انجمنی به اسم انجمن کنکور آشنا شدم. سفر من به این انجمن اینجوری شروع شد
      یه دانش آموز کنکوری ریاضی که واقعا از کنکور چیزی نمیدونست. سال 95 اولین کنکور من بود. هدفم چی بود؟ نمیدونم، از ترس حفظیات کنکور تجربی پناه برده بودم به حفظ کردن قضایای هندسه و جبر
      و خلاصه که کنکوره رو هر جوری بود دادم، درسم خوب بود. رتبم شد 1572 منطقه دو ریاضی و همون رشته و همون دانشگاهی که میخواستم قبول شدم: مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان
      همه چیز عالی بودو من خوشبخت ترین آدم دنیا بودم تا اینکه یهو دیدم این چیزی که میخوام نیست( گرچه برنامه نویسیم خوب بود و علاقه داشتم و هنوز هم وب کار می کنم)
      به تشویق پدرم تصمیم گرفتم انصراف بدم و کنکور 97 رو شرکت کردم. همینطوری که تو این فکر و خیال بودم که ریاضی و فیزیک رشته تجربی واسه من خیلی راحته و اینا یهو رسیدم به کنکور 97 و سر جلسه خشکم زد
      رتبه 6671 و 1956 سهمیه 5 درصد. قطعا چیزی نبود که میخواستم. نابود شده بودم. انتخاب رشته کردم. دیگه راضی شده بودم به شنوایی سنجی. کارنامه های پارسالو که چک می کردم راحت شنوایی سنجی قبول میشدم. اخر انتخاب رشته روانشناسی و دامپزشکی رو هم زدم. گفتم دیگه نمیرسه به اینا تا شد نمیدونم چندم شهریور ساعت 4 بعد از ظهر در یکی از رفرش های عصرگانه بنده در سایت مقدس سنجش و آموزش کشور، بنده لینک نتایج نهایی را مشاهده کرده و سپس با وارد کردن شماره داوطلبی و اینا خشکم زد -_- فقط میخواستم زمین دهن باز کنه منو ببلعه یا ی صاعقه بزنه خلاص کنه منو
      روانشناسی شیراز...
      با خونواده صحبت کردم. همه ناراضی بودیم. صنعتی اصفهان کجا، روانشناسی شیراز کجا...من ی چیز دیگه ای میخواستم ولی نتیجه شده بود چیزی که نمیخواستم... تصمیم بر این شد که برم. چاره ای نبود. ثبت نام اینترنتی کردم. رفتم شیراز، رفتم تو دانشگاه، رفتم آموزش گفتم غلط کردم ثبت نام اینترنتی کردم من میخام برم خدمت
      اینگونه بود که به خدمت اجباری سربازی روانه شدم...

تقریبا دو سال سربازی رو به بدبختی تو ی شهر دیگه گذروندم. ینی هم خوب بود هم بد. خیلی از کادرهای اونجا هوامو داشتن چون داستانمو گفته بودم بهشون. خیلیا میگفتن تو هیچ فرقی با بقیه سربازا نمیکنی دسشوییتو بشور، پاسداری بده، رژه برو، شب بیدار بمون و کلی کار بی هدف دیگه...سخت بود و نمیشد درس خوند. شاید 6 ماه طول کشید من فقط زیست دوم رو برسم تموم کنم و تازه اصن یادم نمیموند. ذهنی نمونده بود واسم. بهمن ماه پدرم منو واسه کنکور 98 ثبت نام کرد. همینجوری الکی کنکور بدم. و خب منم نمیخوندم ینی نمیشد که بخونم. با تکیه بر علم و دانش سالیان گذشته رفتیم سر جلسه 98 و حاصلش شد رتبه 15 هزار
      به هرکی میگفتم اقا من ی کلمه هم نخوندم رفتم سر جلسه باورش نمیشد. کم کم باورم شد اقا شاید بتونم جدی کنکوره رو شکستش بدم، تصمیم بر این شد که بعد سربازی بجنگم...
      27 اسفند برگشتم خونه و سربازی تموم شده بود. و خب کرونا گرفته بودم گویا و 10 روزی حقیقتاً افتادم. از اواخر عید بود که گفتم علی، بسم الله
      روزی 10 ساعت تقریبا خوندم. نمیخام دروغی بگم. مرتب بگم هرروز 10 ساعت به بالا میخوندم دروغه. ی هفته میخوندم دو روز ناامید بودم یا مشغول ی سری چیزای دیگه میشدم. ولی خوندم. شاید از تعداد روزایی که داشتم 70 درصدشو 10 ساعت و بالاتر خوندم. خداروشکر تعویق دادن. وگرنه امروز اصن اینو تایپ نمیکردم.

سال اول ودوم کنکورم توی بهمن واسفند و اردیبهشت وخرداد بدجوری به پوچی میرسیدم....افکار منفی باعث شد توی سال اول استمرار ونظم مطالعه ام بهم بریزه...ولی برای سال پشت کنکور با وجود این افکار و ناامیدی ها سعی کردم اشتباه رو دوباره تکرار نکنم و استمرار مطالعه رو حفظ کنم

خیلی وقتا دچارش میشدم...
      راز و‌نیاز با خدا ‌‌و مدیتیشن یا یک‌موزیک انگیزشی بهترین راه برای افزایش انگیزه است.

دانش آموزان سعی کنند در ابتدا هدف و انگیزه ی درونی خوبی پیدا کنند و با یاد آوری آن ادامه دهند و زیاد دنبال انگیزه بیرونی نباشند . سعی کنند با پدر و مادر هم در صلح باشند تا درگیر استرس بیشتر و بی انگیزگی نشوند.
      از طریق صحبت با دوستان و انجام دادن تفریح های مناسب مثل گوش دادن به موسیقی سعی میکردم استرس خودم رو کاهش بدم.

هم سال اول هم سال دوم این موضوع پیش اومد که هر دو حوالی ماه بهمن و اسفند بود که خوندن اذیت کننده بود برام اما با فکر کردن به اینکه حجم زیادی از مسیرو پیش اومدم و با نخوندن تموم زحمت های خودم و خانوادم از بین میره و قرار هست به چه موفقیت بزرگی برسم انگیزه میگرفتم تا به خوندن ادامه بدم.بودن چندتا دوست خوب تو سال کنکور از نیازهای اصلیه.کسایی که از پیشرفتت خوشحال بشن.من خیلی از دوستام سال اول قبول شدن اما سال پشت کنکوردوستای خوبی تو فضای مجازی پیدا کردم که صحبت هاشون بهم کمک میکرد تا خستگیمو فراموش کنم و ادامه بدم همچنین حمایت های خانواده و فکر کردن به هدفی که داری براش تلاش میکنی میتونه مفید باشه
      سال دوم استرس کمتری داشتم اما هرچی به کنکور نزدیک تر میشدیم این استرس بیشتر میشد و به نظرم طبیعی هست تا یه حدی.شرایط امسال خاص تر بود از سالهای گذشته و من سعی میکردم موضوع کرونا کمترین تاثیر رو بر روی عملکردم بذاره و شرایط برای همه بود و اگر من تحت این موضوع قرار میگرفتم از برنامم و رقبا عقب میفتادم.صحبت کردن با دوستام یا بیرون رفتن و قدم زدن باعث کمتر شدن استرسم میشد

خب خستگی هستش همیشه
      مثلا همین امسال نزدیک یه ماه درس نخوندم هیچی هیچی
      اگه تعویق نمیخورد نمیرسیدم به کنکور اصلا ://
      ولی بعدش نشستم دوباره عین چی خوندم و جبران کردم
      با انگیزه دادنم مخالفم
      خودت باید انگیزشو داشته باشی رفیق
      انگیزه فروشی نیست که بگی من یک کیلو میخوام
      خودتون ببین دوست داری آیندت چجوری باشه
      اگه بهش اهمیت میدی پس قطعا واسش تلاش میکنی
      اگه اهمیتم نمیدی که بیخیال شو
      تهش رتبت اومد کد شارژتو بزن ده تومن موجودیشو بگیری حداقل.
      سترس واسه من معنا نداره اونقدر
      خیلی ریلکس برخورد میکنم با همه چی
      سال اول که کارنامه رو باز کردم یه دقیه نگاش کردم بعدم صفحه رو بستم و گفتم خب گند زدم
      واسه اینکه نشون بدم ناراحتم سعی کردم یکم جلوی خانواده گریه کنم ولی خب متاسفانه نقشه موفقی نبود و فقط صدای گریه دراومد از اشک خبری نبود )))
      در کل استرس مسترس معنایی نداره رفیق
      واسه یه آزمون مسخره میخوای استرس بکشی که چی شه؟
      حیف جوونیمون نیست؟
      میترسی خراب کنی؟ خب فدای سرت گند بزن توی کنکورت اصلا
      سال بعدش بیشتر تلاش میکنی
      من خودم فقط هفته آخر یکم استرس گرفتم و شب اعلام نتایج که ساعت سه صبح بود ://
      سر جلسم خیلی ریلکس برین چون تنها فرقش با آزمون قلم چی اینه که اولش واستون قرآن میخونن
      میخوام بگم تلاشتونو بکنین و بقیه رو بسپرین به خدا
      خدا خودش همیشه کمکتون میکنه
      استرس بیخود نداشته باش رفیق گلم

خسته شده بودم.گاهی اوقات لج میکردم تو روز لای کتاب وا نمیکردم.ولی بعدش وقتی دو دوتا چهار تا میکردم و با خدا رازونیاز میکردم میدیدم کار شیطان بوده.فلان روز آزمون آزمایشی رو بد دادم،به جهنم که بد دادم.کنکور نبوده که.اصلا کنکور بوده باشه.حتما یه حکمتی داشته.شاید خدا میخواد سال بعد رتبه برتر باشم.با خودم همین حرف ها رو میزدم به آینده فکر میکردم به این که اگه الان سختی نکشم و درس نخونم قراره آینده من چی بشه؟از خدا مدد میگرفتم و یا علی دوباره شروع میکردم.-در کتابخانه مطالعه میکردید یا در خانه؟مطمئناً خونه.از کتاب خونه بدم میاد.
      با توکل به خدا.مگه ما نمیدونیم که قلب های ما فقط با یاد خدا آرام میگیره؟پس چرا دنبال راهکار از من و اونو فلان مشاور هستیم؟دور از حاشیه مطالعه تون رو بکنید و بسپرید به خدا کار هارو و با سلاحی که خدا در اختیار ما گذاشته یعنی نماز های روزانه به جنگ با استرس برید

خیلی خیلی زیاد دچارش میشدم! مخصوصا چون یه سال هم نتیجه نگرفته بودم خستگی اون همیشه همراهم بود.ولی سعی کردم با متعادل و مداوم خوندن خودمو زیاد خسته نکنم.
      به نظرم کل مزه کنکور به همین سختی ها و ناملایمتی هاشه.اگه کار راحت و بی استرسی بود که همه قبول میشدن! مهم اینه که چجوری اونارو مدیریت کنیم.بهتره که با افراد بدبین و استرسی تو سال کنکور زیاد ارتباط نداشته باشیم. یکی دیگه هم که خیلی مهمه اینه که سرمون تو کار خودمون باشه و هی دنبال این نباشیم که دوستم یا فلان کس داره الان چیکار میکنه همین یکی از عوامل اصلی استرسه.

خیلییییی.دچارش میشدم...راهش فقط اینه که آدم همش فکرای بی خود نکنه...به نظر من این جملات انگیزیشی و...به درد بخور نیست ...وقتی همش بگی چرا این طور شد ،من چرا پشت کنکور موندم ،دیدی فلانی چی بهم گفت،چرا فلان مدرسه نرفتم، و چرا وقتی قبول نمیشم باید درس بخونم و.... همه اینا آدم رو قدم به قدم از هدفش دور می کنه به طوری که اصلا دیگه انگیزه ای برای رسیدن بهش نداری...تنها راهش تلاش و توکل به خداست و فکر زیاد نکردنه.سخته ولی راهش همینه.
      شاید باورش سخت باشه.اما 30 مرداد99(روز کنکور ریاضی ها ) بود که این استرس لعنتی رو کنار گذاشتم.وقتی نمودارهای سختی کنکور ریاضیا رو دیدم مطمئن شدم 4 درس اختصاصی ماهم سختن(البته این رابطه همواره درست نیست!!!)وقتسی شیمی شون رو دیدم مطمئن شدم شیمی سخت ترین درس فرداست.تیپش جدید بود کلا! منم دیدم استرس تاثیری نداره یا قبول میشم یا نمیشم دیگه!تهش اینه که یه رشته ی دیگه ای برم!دنیا که به آخر نمی رسه!!اونجا بود که تصمیم گرفتم فقط تاجایی که می تونم سوالات رو حل کنم...یه مقدار کمی استرس طبیعیه البته...

ببنید مهم ترین نکته اینه ک شما نمیتونید جلو خستگی و ناامیدتون رو بگیرید و تو تایم های مختلف ب سراغتون میاد،چیزی ک شما نیاز دارید اینه ک باهاش بتونید مقابله کنید و نزاید زیاد بشه ک چن تا نکتشو میگم:
      یکی از عواملی ک باعث میشه بچه ها نتونن درس بخونن و درس رو رها کنن اینه ک تو ذهن خودشون نتیجه میگیرن ب رتبه ی دلخواه نمیرسن و دیگه درس خوندنم فایده ای نداره،اما مهم ترین نکته اینجاست ک ما تو مسیر کنکور درس خوندن رو باید بخاطر عشق درونیمون بخونیم ن صرفا رتبه و دانشگاه بزارید ی مثال بزنم:فرهاد کوهکن رو تو ادبیات میشناسیم،فرهاد ب عشق معشوقش ب کاری روی اورده ک علاقه ای ب اون کار نداشته پس شیرین میشه محرکی برای کوه کندن فرهاد...حالا اگه روزی شیرین بمیره،آیا باز فرهاد ب کوه کندن خود ادامه میده؟قطعا ن چون محرکی ک برای کار فرهاد بوده از بین رفته ،درس خوندن برا دانشگاهم دقیقن همینجور حالتیه ک شما شب و روز ب عشق دانشگاهی ک دوس دارین درس میخونین یا رشته ی مورد علاقتون این رشته و دانشگاه محرکیع برا درس خوندن شما و اگه روزی نتیجه بگیرید ب اون نمیرسید تقریبا درس خوندن رو رها میکنید و شل میشید پس خیلی بهتره ک درس رو بخاطر اینکه دوستش داریم بخونیم اینجوری فارغ از رتبه و دانشگاه همیشه درستون رو عالی میخونید و هر اتفاقی بیوفته باز درس رو ادامه میدید البته باید بگم بی هدف بودن هم خودش ضرر هایی داره و اینارو درحد معقول باید نگه دارید و نکته اخرم بدونید باز میگم هیچ روشی مطلق نیست اینا فقط پیشنهاد های منه اما شما از مسیر های دیگه هم میتونید ب موفقیت برسید

ی مثال دیگه ک بهتون بگم درمورد خستگی و رها کردن درس و کلن ناامیدی میشه گفت عموم دانش آموزا دقیق نمیدوننن خسته شدن یا نفرت پیدا کردن از درس ک این دوتا مورد فوق العاده مهمه با ی مثال براتون باز توضیح میدم:
      صبح ساعت 7 گوشیتون زنگ میخوره برای درس و همون موقع ب خودتون میگید اه بازم درس،بلاخره کی تموم میشه این بدبختیا و...
      این بیشتر نشون از نفرت درسه ن خستگی درس و متاسفانه دانش اموزا فک میکنن این نشون از خستگی هست و ب خودشون میگن بهتره یک روز استراحت کنم و باز شروع کنم تا انرژیم برگرده ک باید بگم بزرگترین اشتباهه،وقتی از ی چیزی نفرت دارید با دوری از اون باز نفرتتون افزایش پیدا میکنه و تو این حالت بهتره اصلن ب خودتون استراحت ندید و درس خوندن رو ادامه بدید اما اگه سر درس از لحاظ ذهنی احساس خستگی کردید میتونید حالا برحسب نیازتون استراحت هایی رو ب خودتون بدید

راهکار من تفریح یا مسافرت چند روزه هست. البته معاشرت با دوستان هم می تونه خستگی کنکور رو دور و انگیزه درسی رو زیاد کنه.

هزاااااااااااااااااااار بار! خب! با خدا حرف زدم، کتابو گذاشتم کنار و رفتم تفریح کردم. به هرحال میدونستم که بالاخره برمیگردم سر درسم. یه شناختی داشتم از خودم داشتم خو !
      افزایش انگیزه هم میتونه حرف زدن با خدا باشه. من خیلی دوستانه با خدا حرف میزنم انگار رفیقمه توی مدرسه! حتی باهاش شوخی هم میکنم خیلی رفیق پایه ایه. همه چی سرش میشه

کلا من به بيخيالي معروف بودم
      البته غير از شروع نيمسال دوم که يه سري اتفاقاتي افتاد و بزرگترين
      افت دوران تحصيلم رو داشتم . 3 4 ماه طول کشيد تا برگردم

خیلی زیاد پیش میومد
      برای من ورزش کردن خیلی موثر بود
      چند ساعت رو استراحت کنید و بیرون برید و به آینده (مثبت)فکر کنید

برأي من زياد پيش اومده. بعضي وقتا هم درس رو ول ميكردم و ميرفتم يه كار ديگه ميكردم.بعضي وقتا يه كليپ انگيزشي ميديدم يا به دوستاي صميميم زنگ ميزدم و بعدش برميگشتم به درس و بعد از ٢٠ دقيقه از درس خوندن دوباره حس خوبي نسبت بهش پيدا ميكردم و ادامه ميدادم. أين هميشه يادم بود وقتي من خسه ميشم بقيه هم همين حسو دارن پس اين ميشه وقت سبقت گرفتن و جبران عقب موندگي ها
      هفته اي دوبار ميرفتم ميدويدم كه خيلي بهم كمك كرد و زنده نگهم داشت. من يه عادت دارم كه روزي چند دقيقه با خدا حرف ميزنم. حرف دلم رو. اينم خيلي بهم آرامش ميداد

خیلی وقتا خسته میشدم
      گاها حتی گریه م میگرفت
      اما به هدفی که داشتم فکر میکردم و دوباره انرژی میگرفتم
      تو اینترنت هم فیلم های انگیزشی میدیم که فقط سال اول تاثیر گذار بود
      فقط به این فکر میکردم که هیچ تلاشی بی نتیجه نمیمونه حتی اگر الان نتیجه ش خوب نباشه

چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد کنید.اره . خیلی زیاد.خودم هم راهکار درستی پیدا نکردم.

پ.ن زیرو = :/

چون مسیر کنکور طولانیه همه نا امید میشن
      میومدم انجمن و تاپیک ها رو می چرخیدم
      با دوستام حرف میزدم
      آهنگ گوش میدادم.
      خیلی پیش میومد که خسته بشم
      1-محیط مطالعه رو عوض میکردم (میرفتم کتابخونه یا مثلن اتاق خواهرم )
      2-فیزیک میخوندم چون بهش خیلی علاقه داشتم و بهم انگیزه میداد

وقتی درس بخونین و تو ازمونا اونجوری ک انتظار دارین عمل کنین نا امید نمیشین . کلا هرچی بیشتر درس بخونین کمتر وقت دارین به ناامیدی و اینا فکر کنین . تلاشتونو بکنین . خسته شدین اروم تر جلو برین ولی به عقب برنگرین و جا نزین .
      هدف داشتن به ادم انگیزه میده و جلوی ناامید شدنو میگیره . بعد زیاد درس میخوندم . با بیشتر درس خوندن انگیزم بیشتر میشد و ترازام ک خوب میشد استرسم کمتر میشد . به این فکر میکردم منکه تلاشمو کردم بقیش دست من نیست چرا الکی استرس بگیرم.

سعی می کردم خودم رو مشغول کار هایی که به آن ها علاقه داشتم مثل گوش دادن به موسیقی کنم .

هر آزمونی رو که خراب میکردم داغون میشدم .. ولی نمیذاشتم اون حسم به شنبه بکشه ! به قول معروف در نطفه خفش میکردم
      هر آزمون که خراب میشد ، به خودم میگفتم مطمئن باش بهترین آزمونت کنکورته ...

معلومه که خسته شدم هزار بار! ولی اون هدفی که دارید خستگیتونو از تنتون خارج میکنه . به هدفتون فکر کنید و بدون خدا حواسش هست

سعی میکردم به خودم یاد آوری کنم موفقیت کم کم حاصل میشه و کم کم هم از بین میره نه یه شبه.
      *: اگه واقعا نمیتونین بخونین, جاتونو عوض کنین. میتونین مثلا هفته اول یا ماه اول رو برید کتابخونه یا حتی بیشتر. صرفا چون جو دورتون عوض شه.
      *: به یاد داشته باشید که تا روز کنکور هیچی مشخص نیست! هیچی! هرکی یه چیزی میگه و هرکسی یه مباحثی خونده دلیل نمیشه چون همکلاسیتون یا آشناتون از کتابا سر در میاره یا زیاد حرف میزنه یا حتی کتاب یا DVD زیاد داره، شما نتونین بخونین و موفق بشین. نمونش خودم. اینهمه حرف زیاد میزدم اخرم ۲۰۰۰ شدم
      *: از آهنگ میتونین استفاده کنین ولی فقط و فقط آهنگ های خیلی ملایم و بدون کلام. نه اینکه برید Disturbed یا Rammstein گوش بدید :/ فقط در حد پیانو و..

هر وقت این طوری می شدم سعی می کردم ریکاوری کنم. فکر کردن به اهداف! + سعی در لذت بردن از یادگیری (نه به قصد نمره، تراز و رتبه)
      صبر! به قول دوستمون (مهدی پورغلام) : *پایان شب سیه سپید است*

به کرات در زمستان دچار خستگی میشدم ، به کرات در زمستان. به نظرم ایجاد حس رقابت و همنشینی با دوستان درس خون و صحبت با پدر و مادر و از همه مهمتر اینکه به هدفتون فکر کنید ، خستگی رو از تنتون از بین میبره و به نظرم در زمستون خوبه که یه مسافرت 2-3 روزه اردو مدرسه برید.
      صحبت کردن با پدر و مادر و رفع مشکلاتی که باعث ایجاد این تفکر میشن ، خیلی خوب کمکتون میکنه. اعتماد به نفستون رو افزایش بدید و به توانایی هاتون فکر کنید.و مطمئن باشید تلاش درست و فراوان ، موفقیت رو میاره

ویرایش توسط Zero_Horizon : 05 اسفند 1400 در ساعت 20:54

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Fusion
      پربازدیدترین مصاحبه ها (بیش از 100 هزار بازدید)
      (مروری بر مهم ترین بخش ها)

1_رتبه 1039 منطقه 1 رشته تجربی کنکور 95- متخلص به dorsa20
      _در زمستان و عید و بازه زمانی ای که خیلی ها دچار خستگی و افت تلاش و انگیزه میشوند ، من تلاشم رو چندبرابر کردم و درهمین بازه پیشرفت خیلی خوبی داشتم . (اهمیت استمرار و سبقت گرفتن در بازه هایی که خیلی ها دچار افت میشن)
      _در دوران جمع بندی تمرکزم بیشتر روی نکته های مختصر اما جامع و کامل بود (رسیدن به بالاترین بازدهی در کوتاه ترین زمان)
      در دوران جمع بندی ، بازیابی را به بازخوانی ترجیح دادم...بطور مثال برای اینکه به خودم ثابت کنم مطالب یادم نرفته 1 یا 2 مجموعه تست میزدم و وقتی اکثر سوالات رو جواب میدادم نگرانیم از بابت فراموشی رفع میشد
      _من عموما جمعه هارو به تحلیل کارنامه و شنبه هارو به تحلیل ازمون اختصاص میدادم و اکثرا هم تحلیل هام تایم زیادی رو می برد گاهی حتی از صبح تا شب طول می کشید به هنگام تحلیل به قسمت سوالات دام دار هم رجوع میکردم.

_ اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      سر جلسه کنکور بیشتر سعی میکردم حواسم به اطرافم پرت نشه.

_ توی زیست دو تا چیز خیلی مهمه مرور بیش از حد ینی به این حد برسی که دیگه حالت بهم بخوره من تا خود کنکور حتی شب کنکور هم هر روز زیستو شیمی رو میخوندم ...یکی دیگه هم نکات ازمونا بود که اونارو هم مینوشتم و مرور زیاد داشتم.
      _برنامه ریزی باعث میشه ذهن اشفتگی نداشته باشه و ذهن شفاف و منسجم داشته باشیم بخصوص برای کسانیکه استرس تمام نشدن درس هارو دارن..پس قطعا نقش زیادی داره.
      _روش مرور من ، تکرار و تکرار و تکرار به همراه بازیابی(یعنی بدون اینکه درسارو بخونید از خودتون 1 مجموعه تست امتحان بگیرید ساده تر بگم اینطوری میشه اول امتحان بعد خواندن).
      _من خلاصه نویسی نمیکردم اما نکات مهم و جذاب رو که از کتاب کار و یا ازمون ها بدست میاوردم مخصوصا برا زیست تو کتاب وارد میکردم و خیلی تکرار و مرورشون میکردم.
      _من تایم مطالعه رو به نسبت ضرایب تقسیم میکردم
      عموما اینطور بود: زیست هر روز 5 ساعت
      شیمی هر روز 4 ساعت
      فیزیک و ریاضی 1 روز در میون 3 ساعت
      دروس عمومی ابتدای سال 1 تا 2 ساعت و در انتهای سال 3 تا 4 ساعت
      تقریبا هم 50 درصد میخوندم 50 درصد تست میزدم برا اختصاصیا وادبیات
      برا عمومی بیشتر میخوندم.

_بنظر من ارامش داشتن
      مهمترین رکن موفقیت قبل از تلاش است وقتی تلاش کنی اما ارامش نداشته باشی (دقیقا مثل کنکور سال اول بنده)نمیشه نتیجه مطلوب رو کسب کرد پس قبل از تلاش زیاد باید ارامش از همه لحاظ داشت
      دوم اینکه اینده رو باید اجر به اجر ساخت یعنی اهستگی و پیوستگی و صبر و حوصله
      فقط خواهش میکنم از بچه ها فکرای منفی و پوچ رو بذارن کنارمهمه که از همون اول+ فکر کنیدو هیچ وقت نا امید نشید و نترسید چون ترس از شکت از خود شکست بدتره(حرف یکی از بچه های پزشکی)و بدونید که خدایی که اون بالاسره قطعا به اندازه تلاش و زحماتتون نتیجتونو میده
      و بازم در نهایت تلاش تلاش تلاش به همراه ارامش محض و خالص

2_رتبه 680 منطقه 3 : سـامـان تـارم | رشته تجربی - کنکور 95
      _سال 91 اولین کنکورم بود که رتبه ام 8000 شد و رفتم زیست شناسی سلولی مولکولی دانشگاه تهران . مهر 94انصراف دادم و چون .پول نداشتم رفتم کارگری
      تا اواسط آبان که کارم تموم شد .یادمه که بعد از روز آخر کار اومدم همین انجمن و یه تاپیک زدم با این عنوان::؛(منابع من هر جا اشکال دیدین اصلاح کنید) منابع من ( هر جا اشکال دیدید اصلاح کنید همون روزا بهم گفتن دیگه دیر شده و تو الان تازه افتادی به فکر تهیه ی منابع.و کلی حرف ناامید کننده .خلا صه بعد از تهیه منابع 27 آذر بود که به طور جدی شروع کردم. اوایل روزی 10 ساعت میخوندم.(چون دیدم میتونم از کم شروع نکردم تا به ساعتهای بالا برسم)تا عید مباحث مورد نظرمو تقریبا کامل خوندم و بعد دوباره از عید تا خرداد یه دور دیگه مرور کردم ولی اینجا دیگه خیلی بیشتر تست زدم و دیگه وارد دوران جمع بندی شدم.و رفتم تو فاز جمع بندی......و تمرکزم بیشتر روی آزمون و کنکور سال های قبل بود و همین طور منابع جمع بندی.

_ اگر مجددا در کنکور شرکت میکردین کدوم اشتباه یا اشتباهاتو تکرار نمیکردین؟
      این سوال خیلی مهمیه که هر شخصی قبل از این که دوباره کنکور بده باید از خودش بپرسه حتی اگه یکی دو هفته دنبال جواب باشه.من خودم به درس های اختصاصی اهمیت بیشتری میدادم مخصوصا ریاضی

_ادبیات : به صورت موضوعی .این خیلی مهمه که ادبیات تو هر بخش مثلا ارایه به طور کامل خونده بشه نه سال به سال که تو هیچ یک از ازمون های آزمایشی اینطوری نیست من خودم اینطوری خوندم
      به ترتیب زمان املا و لغت از دریافت +الگو بعد ارایه دریافت و الگو بعدا زبان فارسی از دریافت و پنج بحث الگو بعد قرابت از دریافت والگو بعد تاریخ ازالگو ب نظر من این طوری صحیحه نه سال به سال خوندن یعنی دوم بعد سوم و...همچنین تمرین و تمرین و تمرین در بحث به ظاهر وحشتناک زبان فارسی
      عربی : قواعد رو سال به سال خوندم از قواعد مربوط به سال اول تا سوم به ترتیب.،،،، در کنارش متن کتاب درسی که به حدث زدن مفهوم کلی متون کنکور هم کمک میکنه و لغات اخر کتاب هم نیازه .بعدن تمرین قواعد ترجمه و تست و تمرین زیاد .
      زبان : تو هر تایم مثل ترتیب سوالات زبان عمومی میخوندم نکات مورد نیاز وبعد تست یعنی از گرامر تا ریدینگ و بعد تست

_من هیچ مؤسسه ای نرفتم وازمون شرکت نکردم البته سوالاتشونو از اینترنت میگرفتم و کار میکردم .خیلیا خودشونو وابسته میدونن به این ازمونا و فک میکنن اگه فلان ازمون نرم موفق نمیشم ولی همیشه این طور نیست .

_ایا در مسیر کنکور از درس و مطالعه خسته شدید چطور باهاش مقابله کردین؟
      راستش نه هرگز
      چون هدفم برام خیلی ارزشمند ومهم بود ،،،انگیزه ی مضاعفی داشتم و خب باید امسال کارو به سر انجام میرسوندم .داشتن هدف باعث میشه ادم نا امید نشه.
      هدفشون رو بنویسن روی کاغذ حالا شهر دانشگاه رشته و هرچی خلاصه و همیشه جلو چشمشون باشه .

_اینکه از روز اول بدونید مثلا اردیبهشت سال اینده چی قراره روش کار بشه به فرد ارامش میده .همین باعث شد که من استرس نداشته باشم و برنامه خودم رو به طور کامل پیش ببرم.
      _تو ی درس ادبیات لغاتی که فراموشم میشد یاداشت میکردم ودر طول سال چند بار مرور میکردم .همین طور چنتا درس دیگه

_ببینید هدفم از مطلبی که میخوام بگم فقط روحیه دادن
      و ایجاد انگیزه ست نه چیز دیگه.
      من خودم از بچگی چشمم مشکلی داشته که به اصطلاح بهش ایگنو س تاموس میگن که مربوطه به حرکات قرنیه چشم میشه اگرچه چشمم سالم به نظر میاد ولی بعضی وقتا واقعا اذیت میکنه من 14 سال با این مشکل کلاس رفتم و درس خوندم........خلاصه من با این مشکل و بیماریم با معدل 14 با امکانات کم ،،،،نه قلم چی نه گاج نه هیچ موسسسه ای فقط خودم و تلاش خودم به اینجا رسیدم.حالا شما که شرایط بهتری دارین به نظرتون وقتش نشده که مرد و مردونه بجنگید؟؟؟؟؟.... و بدونید اگه واقعا تلاش کنید نتیجه گرفتن هم واقعی و حتمیه شما که چار ستون بدنتون سالمه و فول امکانات هستین بهتر از اینارو هم میتونید .فقط اراده .و فقط اراده

3_رتبه 271 منطقه 2 : محـمـــد فاضـلـی | رشته تجربی - کنکور 95
      _ من سال دومم بود کنکور دادم یعنی فارغ التحصیل هستم.سال اول رتبم شده بود 12266
      چی باعث شد سال اول نتیجه نگیرم و عواملی که باعث رقم خوردن شکست توی سال اول شد رو در طول سال های دبیرستان شرح میدم :
      تابستان سال دوم دبیرستان=
      کلا از تابستون همین دوم رفتم قلم چی و تا آخر کنکور(یعنی چهار سال) عضو کانون بودم.هر از گاهی برای آزمون ها می خوندم ولی خب اصلا جدی نبود.
      تابستان سال سوم دبیرستان=
      تو این سال هم زیاد نمی خوندم.که نتیجه اش رو تو نهایی دیدم.
      تابستان سال چهارم دبیرستان=
      خیلی سعی می کردم جدی درس بخونم ولی اصلا خوب نبود.یکی از بزرگترین اشتباهاتم که باعث شد سال اول قبول نشم همین استارت کارم تو تابستون چهارم بود که خیلی ضعیف بود.
      سال تحصیلی چهارم دبیرستان=
      تو این سال هم خیلی سعی می کردم درس بخونم ولی چون از یه طرف حجم درس ها زیاد و رقابت سخت شده بود و از طرف دیگه خیلی کارای اشتباه دیگه داشتم که باعث شد سال اول نتیجه نگیرم.کارای اشتباهم کلا طوری بود که منو از کنکور دور میکرد!
      خب یک دفعه ای بریم سراغ سال دوم!

_ - دوران جمع بندی
      مهم ترین دوران یک کنکوری همین دوران جمع بندیه!هر چقدر که خونده باشه داخل همین دوران باید نتیجه اش رو بگیره.منم مثل اغلب دانش آموزان از همون روش های سه روز یک بار استفاده می کردم.ادبیات و زیست و شیمی رو سعی می کردم جدا کار کنم.تو این دوران من تونستم زیست رو سه بار با یک دور تست مرور کنم که به نظرم یکی از بهترین کارهایی بود که کردم.وضع آزمون ها هم برای من تو این دوران کاملا سیر صعودی داشت از 6800 تو آزمون اول به 7400 تو آزمون آخر رسیدم.

_ خودم بعد از هر آزمون اشتباهاتی که سر آزمون داشتم رو دوباره بررسی می کردم.نکاتی رو هم که از هر آزمون یاد می گرفتم داخل یک برگه یادداشت می کردم.به نظرم بررسی بعد آزمون خیلی مهمه اصلا تو این مورد کوتاهی نکنید از نون شب هم واجب تره.من خودم تا اینکارو نکردم نفهمیدم مشکلم بخاطر چیه! آزمون رو که بررسی می کنید ببینید چرا ترازتون بالا نمیره؟وقت کم میارید؟کم خوندید؟استرس دارید؟ هر چی هست پیداش کنید و سعی کنید اونو برطرف کنید.

_ - اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      اگه برگردم سال های پایه از همون موقع سعی می کنم حداقل درس های همون پایه رو عالی بخونم که سال کنکور این جوری افسوس نخورم!

_ ادبیات:
      به صورت موضوعی می خوندم.مطابق برنامه آزمون ها هر موضوع رو جداگانه کار می کردم.تاریخ ادبیات و لغت و املا رو بیشتر روی خوندن و حفظ کردنشون کار می کردم و کلا تست خیلی کم زدم از این مباحث.قرابت و آرایه رو هم به طور مرتب از کتاب موضوعی گاج تست می زدم.زبان فارسی یکی از مباحث چالشی من بود که به مرور تونستم با تمرین و کار کردن روی تست های سراسری به تسلط برسم.بیشترین تمرکزتون توی درس های عمومی روی ادبیات باشه ( چیزی که من دیر به فکرش افتادم).خیلی بیشتر از اونی که فکرشو بکنید مهمه!
      عربی :
      کلا قواعد و ترجمه رو به طور جدا کار می کردم و تست می زدم.قواعد رو از روی جزوه خودم می خوندم و درسنامه کتاب تست رو هم مطالعه می کردم و بخش های مهمش رو داخل جزوه ام یادداشت می کردم.تست های ترجمه هم سبک خاصی دارن که خیلی راحت میشه از پسشون بر اومد. برای متن هم یک مدتی روزانه یک متن رو کار می کردم که به نظرم خیلی به من کمک کرد هم از نظر ترجمه و هم قواعد.
      دین و زندگی :
      برای هر درس جدیدی که می خوندم اول آیات رو کاملا حفظ می کردم به طوری که اگه اول آیه رو به من می گفتند تا آخرش می خوندم.بعد متن درس رو یک دور سطحی مطالعه می کردم تا موضوع و ریز موضوعات هر درس بیاد دستم.بعد متن رو دقیق تر مطالعه می کردم و سعی می کردم ارتباط هر کدوم از آیات اول درس رو با هر قسمت از متن درس پیدا کنم.داخل کتاب جامع گاج هم قسمت هایی رو که بیشتر مهم و مدنظر طراح ها هستند رو مشخص کرده که اون قسمت هارو سعی می کردم حدودی حفظ باشم.

زیست :
      اول یک دور خوندن متن هر درس قسمت هایی که نمی فهمیدم رو خط می کشیدم.دور بعدی خوب می خوندم و سعی می کردم نکات ترکیبی و مهم رو تا جایی که به ذهنم میرسه رو استخراج کنم.بعد تست میزدم و نکات مهمی رو که از تست ها یاد می گرفتم داخل کتاب یادداشت می کردم.بعد ها که باز برای مرور کتاب رو می خوندم تا جایی که می تونستم مفهومی می خوندم و سعی می کردم خط به خط کتاب به صورت تصویری داخل ذهنم بمونه.زیست فقط و فقط کتاب و مرور تا جایی که متن و صفحات کتاب درسی رو حفظ بشید.نکات شکل ها رو هم کنارشون یادداشت می کردم و تو این مورد هم سعی می کردم یک تصویر کلی از شکل کتاب درسی تو ذهنم داشته باشم.و در آخر باز هم مطالعه کتاب درسی ...

_ - شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟
      قطعا ضرورت داره به دلایلی : اول اینکه فرد از وضعیت درس خوندنش آگاه میشه و میفهمه که روشش درست هست یا نه.دوم اینکه جایگاه خودشو بین بقیه دانش آموزا پیدا میکنه.سوم اینکه داخل فضای رقابتی قرار میگیره که خودش یه نوع انگیزه واسه درس خوندنه.و خیلی چیزای دیگه.البته نزارید این آزمون ها هیچ وقت سطح شما رو در نظر خودتون بیارند پایین مثلا من خودم هیچ وقت تو آزمون ها رتبم مثل کنکورم نشده بود با اینکه جامعه آماری آزمون ها خیلی پایین تر بود.

_ همیشه جوری درس بخونید که اگه بعد از کنکور و نتیجه اش به فکر دوران درس خوندنتون افتادید حسرت نخورید.و اینکه امیدوارم همه پشت کنکوری های عزیز بتونن موفق بشن و بهترین نتیجه ها رو بیارن.بدونید که میتونید ...

4_رتبه 4 منطقه 3 : علیـــرضـا آرویــن | رشته تجربی - کنکور 95
      - دوران نوروز:
      بدترین دوران سال کنکوری من ! تا آزمون جمع بندی پایه 7 فروردین خوب بود خیلی . ولی اشتباهی ک من کردم به جای اینکه بیام عمومی های عقب موندم رو بخونم نشستم باز اختصاصی هامو قوی تر کردم . اینطوری شد ک توی آزمون اول تراز اختصاصیم 8100 شد و عمومیم 5700! خیلی از نظر روحی خراب شدم . 3 روز بعد هم پدر بزرگم فوت کردن . تا آزمون 20 فروردین توی دو هفته ساعت مطالعه من روی هم 28 ساعت شد توی دو هفته . واقعا استفاده خوبی نداشتم از دوران عیدم .
      به نظرم تابلوی نوروزی و کارنامه مبحثی کانون باز خیلی کمکم کرد حداقل یه دید خوبی نسبت به خودم بهم داد.

- دوران جمع بندی
      توی این زمان بیشترین نظم توی مطالعم رو داشتم و ساعت مطالعم هفتگی میانگین 45 ساعت بود .
      کتابای جمع بندی آزمون خیلی سبز رو کار کردم و به نظرم خیلی خوب بودن مخصوصا شیمی و فیزیکش . موج آزمون شیمی پیش رو هم آزمون های جامعش رو کار کردم .
      توی این دوران توی آزمون های سه روز یکبار هم شرکت می کردم و سعی کردم عمومی هامو هم با کتاب زرد عمومی جمع کنم .
      حدود 21 مجموعه از کنکور های زرد عمومی رو کار کردم واقعا تاثیر چشم گیری روی درصد های عمومی من داشت . به علاوه پیش 2 زیست رو یکبار کامل خوندم با تمام جزئیات واسه اولین بار ! یعنی تا قبل از دوران جمع بندی من این دروس رو دقیق مطالعه نکرده بودم .
      توی آزمون های جمع بندی کانون شرکت کردم + یک آزمون جامع سنجش . به نظرم آزمون آخر کانون از نظر سطحش خیلی شبیه ب کنکور بود .

_موقع آزمون های جامع سوال های غلط و نزده ام رو بررسی می کردم و دوباره حلشون می کردم . سوالاتی رو هم ک درست جواب داده بودم پاسخشون رو با راه حل خودم چک می کردم اگه راه حل پاسخ نامه بهتر بود سعی می کردم اونو یاد بگیرم .

_- اگه دوباره کنکور بدید چه اشتباهی رو تکرار نمیکنید؟
      گوشی نمی داشتم! خیلی خیلی بیشتر به دروس عمومی توجه می کردم . به خصوص ادبیات . ساعت مطالعم رو افزایش می دادم .

_شرکت در آزمون برای مدیریت جلسه و کنترل زمان حتما لازمه .
      _برنامه ریزی بلند مدت یه دید خیلی خوبی نسبت به آیندم بهم می داد و باعث میشد آرامش بیشتری داشته باشم . برنامه ریزی کوتاه مدت بین دو آزمون هم ک باعث نظم توی خوندنم می شد

- تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
      بله زیاد از درس خوندن خسته می شدم ! ولی تو این مواقع مشاوره های انگیزشی گوش می دادم . با دوستام درباره آینده صحبت می کردم و برنامه هاشون . یا هم به تفریح می رفتم توی این مواقع .

_زیست :
      روش مطالعم به این صورت بود که یک فصل رو بار اول سطحی می خوندم + درسنامه کتاب کمک درسیم . بعد تست کار می کردم . بعد از اون نکات تست ها رو اگه لازم بود یادداشت می کردم و شروع می کردم عمقی و ترکیبی مطالعه می کردم متن کتاب رو خودم . سعی می کردم نکات مفهومی و جدیدی خودم در بیارم و از اون ها واسه خودم تست طرح می کردم . به نظرم این طرح تست خیلی روی زیست خوندم تاثیر خوبی داشت . بعد از این مرحله هم از کتاب های جامعم تست می زدم .

Fusion
      تحلیل آزمون
      رتبه 1359 منطقه 3 کنکور تجربی 1400 - امیر حسن نظری فرد
      اصلا جمعه آزمون نمیتونستم تحلیل کنم . تقسیم میکردم بین روزای هفته . تو دو روز عمومیا . بعد هر روز یه اختصاصی. تحلیل هم به این صورت بود اگه تستی اشتباه زده بودم رو دوباره طبق پاسخ نامه حل میکردم سوال نزده هم همینطور. واسه درسایی که نکته داشتن هم تو کتاب یا یه دفتر یادداشت میکردم
      خلاصه نویسی باید در طول سال و در حین تحلیل آزمون و یا تست تهیه بشه. تو درسی مثل فیزیک نوشتن فرمولا واقعا به درد میخوره. شما خودتون قشنگ متوجه میشید کجاها نیاز به خلاصه نویسی دارن خیالتون راحت. البته باید حواستون باشه تو خلاصه نوشتن زیاد به مطالب جزئی نپردازین

رتبه 544 منطقه 1 کنکور تجربی 1400 - مهشاد فرهادی
      خیلی جدی تحلیل آزمون نمی کردم
      از اول دفترچه سوالای غلط و نزده رو ی نگاهی می انداختم و نکات شون رو یادداشت می کردم
      و مباحثی که بلد نبودم یا ضعف داشتم رو می نوشتم تا برای آزمون بعد که این مباحث تکرار میشدن بیشتر روشون کار کنم

رتبه 657 منطقه 2 کنکور تجربی 1400 - محمد مهدی سیاه تیری
      سوال هایی که غلط و نزده داشتم رو مشخص میکردم و سعی میکردم خودم بدون مراجعه به پاسخنامه حلشون کنم و اگه نمیتونستم میرفتم سراغ پاسخنامه
      سوال های صحیح هم یه دور سریع چک میکردم که بینشون اگه شانسی چیزی زدم،بررسیشون کنم
      یه دفتر ارزیابی ازمون هم داشتم که توش سوالایی از ریاضی و فیزیک و محاسباتی شیمی ازمون که به نظرم خوب بود رو یادداشت میکردم و توی ماه اخر مرورشون کردم
      توی بقیه درس ها هم چون محاسباتی نیستن،نکات رو حاشیه نویسی میکردم

رتبه 1157 منطقه 2 کنکور تجربی 1400 - فاطمه سادات توکلی
      اوایل با دقت بیشتری انجام میدادم به این صورت که بعد از تموم شدن تحلیل سوالاتی که غلط زده یا نزده بودم میرفتم یه یادداشت در موبایلم ایجاد میکردم و برای هر درس مینوشتم چند غلط بابت چی دارم (مثلا بی دقتی،فراموشی،حواس پرتی، عدم دقت در خواندن صورت سوال و...)
      این روش تا حدودی کمک کننده است ولی نباید توقع بازدهی سریع داشته باشیم
      من معمولا جمعه بعد آزمون استراحت میکردم و تحلیل رو چند روز اول هفته کنار برنامه جدیدم پیش میبردم
      اواخر خیلی تحلیل کردن رو سرسری میگرفتم (شاید چون حس میکردم فایده نداره) و بیشتر فقط غلطامو چک میکردم

رتبه 403 منطقه 2 کنکور تجربی 1400 - امیررضا جبرائیلی
      تقریبا اولش خودم دهم اینا زیاد جدی نمیگرفتم حتی تو دوازدهم تو ازمونهایی که نتیجه بد میشد ولیییی خیلی مهمه پیشنهاد میکنم چون من روش واحدی نداشتم نگم ولی بهترنش که خوب جواب میداد اینه که از فیلمای تحلیل ازمون که رتبه برترا تو سایت کانون میزنن یا حتی سایت ( پاسخ ) یا بقیه جاها استفاده کنین
      نزده غلط سوال مهم اینا رو بزنم یادداشت کنین نکاتشو مخصوصا تو زیست و دینی و شیمی

رتبه 73 منطقه 2 کنکور زبان 99 نظام جدید – بهناز عدالت دوست

با دقت تمام غلط ها و نزده ها و شک دارهایم را بررسی میکردم و‌نکات آن را در دفتر مینوشتم تا در زمان های بعدی مرور کنم.

رتبه 590 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید - محمد عظیم پور
      سوالاتی که نمیزدم و سوالاتی که برام سختتر بودند رو کنارشون نشان میزدم و برام تو اولویت بودند اما پاسخنامه رو کامل میخوندم حتی تو بخش سوالات درستم و نکات جدید و مهم رو استخراج میکردم و توی یه دفتر ویژه تحلیل آزمونم مینوشتم و سوالات مهم ریاضی و فیزیک رو نشاندار میکردم و تو دوران جمع بندی بخشی از منبع تستای نشاندارم محسوب میشد.شروع تحلیل رو از بعد از ظهر شروع میکردم و تا انتهای شب ادامه پیدا میکرد

رتبه 454 منطقه 1 کنکور تجربی 99 نظام جدید – مهدی فیروزان
      ابتدا سوال های نزده و سپس سوای های غلط با توجه به پاسخ نامه و رفع نقاط ضعف برای آزمون بعد

رتبه 797 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام جدید - سینا ستوده
      حتما سوالای غلطتونو بررسی کنین و نکاتشو یادداشت کنین
      سوالای نزده تون رو هم همینطور
      اول سعی کنین خودتون دوباره حلش کنین این سوالا رو توی خونه چون ممکنه سر بی دقتی غلط زده باشین یا تایم کم اورده باشین و نزدین
      حتما بررسی کنین واقعا مهمه
      شما قشنگ متوجه میشین کجا لنگ میزنین یا کجا یادگیریتون ناقص بوده و میتونین واسش برنامه ریزی کنید
      سایت قلم چی یه بخشی داره سوالای غلطتتونو توی هر درس واستون جدا میکنه
      پس نیاز نیست سوالا رو توی دفتر بنویسین . وقتی دوران جمعبندی و مرور شد برین اون سوالا رو دانلود کنین و پرینت بگیرین و دوباره حلشون کنین
      بررسی ازمونم همون روز انجام بدین و نزارین واسه روز بعد(هرچند خودم معمولا شنبه انجام میدادم )
      پس حتما به بررسی ازمون توجه کنین روز جمعه
      همین یه کار واسه جمعه آزمون بسه

رتبه 737 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام جدید - فراز مهاجری
      عصر جمعه بعد اومدن کارنامه اول غلطامو چک میکردم و نکته های تازشونو مینوشتم.اگه سوال خوبی هم میدیدم هایلایت میکردم.حتما تحلیل آزمون انجام بدید.اگه هر آزمون فقط یه مهارت یاد بگیرید مثل تو دام نیفتادن/ترتیب دروس/زمان بندی و .... خودش خیلیه.

رتبه 995 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام قدیم - آذین نیازی
      یه کلاسور داشتم نکات مورد نظرم رو بعد آزمون اونجا یادداشت می کردم.بیشر سوالات غ و نزده و شک دار یا نکته خاص دارها رو بررسی می کردم.ولی به نظرم همون دفتر درس به درسی که داخل مصاحبه ام گفتم بهتره

رتبه 248 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید - حمیدرضا عباسی
      ی کلاسور داشتم ک میومدم دوبخش میکردم سوال های غلط و نزده-سوال های درسته مهم
      کلن سر جلسه ازمون با خودم ی دفترچه میبردم اگه نکته ای لازم بود یادداشت کنم و سرجلسه تست قشنگی بود مارک دارش میکردم تا بعد ها بتونم استفاده کنم
      تحلیل ازمونمم اول میرفتم سراغ سوالای غلط اگه حلیاتی بود باز حلش میکردم و کمتر پیش میومد نکتشو بنویسم ولی اگه نبود حتما نکتشو سعی میکردم بنویسم و بی دقتیام تمامن مینوشتم مرور میکردم ک خیلی موثر بود و حتما پیشنهاد میکنم
      سوال های نزده هم اگه اون بخش رو خونده بودم میرفتم علت یابی میکردم و نکته ای داشت مینوشتم اگرم نخونده بودم رهاش میکردم
      دراخرم سعی میکردم ی خلاصه نویسی مختصر از ازمون داشته باشم ک بعد از چن ازمون خسته شدم و انجام ندادم اما پیشنهاد میکنم حتما انجام بدید
      من خودم خیلی بی حوصله بودم و خیلی کارا رو انجام نمیدادم مثلن تو هیچ درسی خلاصه نویسی نکردم اما میدونم موثرن

رتبه 640 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام قدیم - عرفان روانشاد
      اول سوالات غلط و نزده رو تحلیل می کردم اگه وقت می شد جواب های درست رو هم مورد بررسی قرار می دادم. پاسخ سوالات رو می خوندم نکاتش رو جدا می نوشتم. جایی که لازم می شد به کتاب های درسی هم مراجعه می کردم.

رتبه 127 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید - صدف شیرخانی
      والا من از دیدن کارنامه وحشت داشتم همیشه هیچ وقت جمعه ها کارنامه مو نمی دیدم. دیگه شنبه که استرسم میخوابید نگاش میکردم؛ کمی خودمو سرزنش میکردم کمی هم خوشحالی! بعد اگه حوصله داشتم تحلیل آزمون، که اغلب نکته زیادی پیدا نمی کردم و بعدش برنامه ریزی (خیلی وقت روی چیدنش میذاشتم ولی عمل کردنش نه!) کلا شنبه هام می پرید! شنبه های هفته اول و جمعه های هفته دوم!!!

رتبه 1208 منطقه 2 کنکور تجربی 98 نظام جدید - سعيد غيور
      99 درصد آزمون هام بي تحليلن . فقط بعد آزمون از روي کارنامه
      سايت کانون روي سوال هاي غلط و نزده کليک ميکردم و راه حلش رو
      ميخوندم

توضیحی دررابطه با چگونگی تحلیل آزمونی که انجام میدادم یه توضیحی بدم

هدف از شرکت توی آزمون های آزمایشی پیداکردن عیب ها و ایرادات هستن و وظیفه ما بعداز آزمون ، درست کردن و شناختن صحیح این اشکالات و ایرادات چه توی نحوه برنامه ریزی چه توی نحوه مطالعه چه توی مهارت آزمون دادن هست ... ولی این دیدگاه خیلی کم بین کنکوری ها یافت میشه ، افراد کمی پیدا میشن که ازطریق آزمون هاشون باگ ها رو پیدا و برطرف کنن.

آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن + آزمون بده نقص یابی کن رفع کن و......... این چرخه باید تا روز کنکور تکرار بشه تا شما اشکالاتتون رو به حداقل برسونید و استراتژی هاتون رو به حدعالی ، تا آخرین آزمون تون که کنکور هست تبدیل به بهترین آزمون تون بشه ( عمرن اگه همچین چیزی بشه

)
      منظور این نیست که ایرادات رو به صفر برسونید ، منظور این هست که از اشتباهاتتون کم بشه و نسبت به خودتون شناخت کافی بدست بیارید.

بدبختی اینجاست که الآن آزمون ها آنلاین و غیرحضوری شدن ، حداقل قبلا آزمون یه حس و حال و نیمچه ابهتی داشتن ولی الآن میزان ارزش گذاشتن برای آزمون ها از قبل هم کمتر شده ... همین خودش یه مدل آفته
      آزمون چه حضوری چه غیرحضوری باید جدی گرفته بشه ... نباید چون آزمون غیرحضوریه وسطش پاشی بری یه دور توی خونه بزنی یا بیشتر از زمان استاندارد به خودت وقت بدی یا از ماشین حساب استفاده کنی (بحث تقلب های نجومی رو دیگه باز نمیکنم)

یه حرکت ساده (اما حیاتی برای خود من) برای شروع شدن فرایند تحلیل آزمون = بعداز اینکه آزمون رو دادی و یه استراحت ریز کردی ، پاسخ نامه تشریحی رو باز کن یا دانلود کن (اگه قرارگرفته باشه) و شروع کن قبل از اینکه کارنامه بیاد ، خودت درصدگیری رو انجام بدی.... من توی اغلب آزمون ها این کار رو میکردم و قبل از اومدن کارنامه یه دور خودم درصدگیری و نگاه کلی به عملکردم مینداختم.... ولی اغلب بچه ها فقط منتظر این هستن که ببینن تراز و رتبه شون چند شده و وقتی کارنامه شون رو میبینن اگه نتیجه خوب باشه تحلیل رو سرسری میگیرن و اگه نتیجه بد باشه دفترچه رو پرت میکنن اون ور تحلیل محلیل کجا بود و دربهترین حالت با خودشون میگن آزمون بعدی جبران میکنم.
      باید خودت بیوفتی روی دفترچه سوالا و قشنگ ببینی چی زدی چی نزدی چی غلط زدی نه اینکه فقط دوسه تا عدد رو توی کارنامه دید بزنی.
      مهم ترین بخش تحیل آزمون ، پرسیدن چراها و نگاه به روند گذشته هست...
      چند نفرتون بعداز آزمون سوالات رو نگاه میکنید و چراهای ساده از خودتون میپرسید... چقدر ذهنتون رو وادار میکنید تا به دنبال علت این چراها بگرده؟

_چرا من این دو تا سوال رو که موضوعش رو قبلا خونده بودم جواب ندام یا غلط زدم؟ آهان چون سه روز قبل از آزمون بجای مرور ، استراحت کردم یا درست مطالب رو مرور نکردم
      _من چرا به این سوالات دینی غلط جواب دادم ؟ فکر کنم بخاطر اینکه موقع خوندن دینی به مفهوم آیه ها توجه نمیکردم و به ارتباط بین آیه و متن توجه نکردم.
      _چرا من این مبحث رو که چندین ساعت براش درسنامه خوندم و فیلم دیدم نتونستم جواب بدم ؟ شاید بخاطر اینکه هنوز توی خونه تست به اندازه کافی براش حل و برسی نکردم.
      _چرا من توی عمومی ها زمان کم میارم؟
      _چرا نرسیدم سوالای راحت شیمی رو جواب بدم ؟

شکل گیری این مدل چراها در ذهن و همزمان نگاه کردن به آزمونی که چندساعت پیش زدیم ، ناخودآگاه میتونه یسری ایده ها و راه هایی رو توی ذهن برای جواب دادن به این چراها ایجاد کنه.

حالا میتونیم این گفت و گوهای ذهنی براساس تحلیل آزمون رو مبنای تصمیم گیری برای آزمون بعد و بهتر شدن قرار بدیم.

برای من مهم ترین بخش تحلیل آزمون همین چیزی بود که گفتم.
      درمرحله بعد نکته نویسی و یادداشت برداری ها شروع میشد.
      این بخش موافق ها و مخالف های خودش رو داره و هرکدوم دلایل منطقی خودشون رو دارن.
      ولی من کاری به این بحث ها ندارم

نه اجبار نه اکراه.... فقط بیان چیزی که انجام دادم
      من برای زیست سعی میکردم همه ی سوالا رو برسی کنم چون زیست مثل ریاضی نیست که جواب هاش قاطع باشن بخاطر همین نیاز داره گزینه به گزینه برسی و به پاسخ نامه رجوع بشه تا حکمت طرح تست و جوابش کشف بشن.
      شیمی رو هم تقریبن مثل زیست... جدیدن مسائل شیمی هم آلوده به مفهوم و حفظیات هستن پس نمیشه صرف حفظ بودن فرمول یا فقط باانجام محاسبات به جواب رسید.
      باقی درس ها ، بین پاسخ های درست فقط اون هایی که شک دار بودم رو برسی میکردم ، غلط ها و نزده ها هم که برسی میشدن.
      حالا اشتباهاتی که انجام شده بود و بی دقتی ها رو یادداشت یا حاشیه نویسی میکردم و مرور این یادداشت ها باعث میشد دفعه بعدی کمتر دم به تله بدم.
      برای عمومی ها یادداشت برداری کمتر بود ولی اگه نکته به درد بخوری پیدا میشد درقالب خلاصه نویسی یادداشت میشد...روی عمومی ها همون بخش چرایی ها غالب بود ...
      تمرین تحلیل آزمون ، باید موقع تست زدن توی خونه انجام بشه ، نحوه برخورد شما موقع تست زنی توی خونه با برسی و تحلیلش خودش نشون دهنده ی این هست که آیا در آزمون های آینده پیشرفت خواهید کرد یا نه.

این موضوع هم که چقدر زمان باید برای تحلیل آزمون بذاریم ، بستگی به سطح دانش آموز داره... میشه گفت بین مدت زمان تحلیل با سطح دانش آموز ارتباط عکس وجود داره.
      کارای مربوط به تحلیل رو هم حتمن روز جمعه بعداز آزمون انجام بدید نه فرداش یا پس فردا.

ویرایش توسط Zero_Horizon : 08 اسفند 1400 در ساعت 13:06

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      Fusion
      دوران نوروز

رتبه 1359 منطقه 3 کنکور تجربی 1400 - امیر حسن نظری فرد
      تو این دوران دچار یه مشکل روحی شدم و یه سری تست از سه سطحی برای فیزیک و ریاضی کار کردم + چند تا آزمون زیستاز + آزمونای ماز برای شیمی
      عمومیارو اصن ول کرده بودم اما به خاطر علاقم به عربی یکمی این درسو میخوندم.

رتبه 544 منطقه 1 کنکور تجربی 1400 - مهشاد فرهادی
      خیلی برای من فرقی نداشت
      کسی که پشت کنکور میمونه دیگه قید و بندی نداره
      همه روزاش مثل هم و همگی روزای طلایی ان و باید هر روزش جنگ برای هدفش باشه

رتبه 657 منطقه 2 کنکور تجربی 1400 - محمد مهدی سیاه تیری
      از نظر من دوران نوروز اونقدرا هم که میگن طلایی نیست و مثل روز های دیگه ساله
      مطابق برنامه قلمچی نوروز رو گذروندم و مباحثی که از پایه و دوازدهم رو بیشتر مشکل داشتم،بیشتر وقت گذاشتم

رتبه 1157 منطقه 2 کنکور تجربی 1400 - فاطمه سادات توکلی
      به مرور پایه پرداختم. ساعت مطالعم هم حدود همون 9-10 ساعت بود

رتبه 403 منطقه 2 کنکور تجربی 1400 - امیررضا جبرائیلی
      برای ماها زیاد فرقی نمیکرد تابستون و نوروز و زمستون تقریبا یه چیز بود همگی ولی اگه اختصاصی نوروز رو بگم بازم مطابق ازمون جمع بندی پایه و نیم سال اول دوازدهم

رتبه 73 منطقه 2 کنکور زبان 99 نظام جدید – بهناز عدالت دوست
      همیشه از این دوران وحشت داشتم و فکر میکردم درس خواندن در عید سخت است و‌نمیتوانم از فرصت تنها ۲۰‌روزه عید به خوبی استفاده کنم.اما کاملا برعکس شد.فکر میکنم بخش زیادی از پیشرفت من دقیقا در همان زمان نوروز حاصل شد و ساعت مطالعه من به بیشترین حد خود رسید.

رتبه 454 منطقه 1 کنکور تجربی 99 نظام جدید – مهدی فیروزان
      سعی بر این بود که ساعت مطالعه رو افزایش بدم ولی موفق نبودم و فقط سعی کردم بع آزمون های کانون در این دوران برسم

رتبه 590 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید - محمد عظیم پور
      تو این بازه چون شرایط سختی رو پشت سر گذاشته بودم انگیزه نسبتا بالایی داشتم تا عقب افتادگی هامو جبران و نواقصم رو رفع کنم به دلیل سنگین بودن برنامه های دو ازمون عید و کمبود زمان سعی میکردم نقاقط ضعفمو دقیق تر و با حوصله تر بخونم و نقاط قوتم رو مرور خیلی کوتاه تر داشتم تو این ایام ساعت مطالعه خوبی داشتم تا حدودی از عملکردم راضی بودم تو این ایام از یه سری مطالب مثل ترکیبات و گروه های عاملی یا تاریخ ادبیات خلاصه نویسی میکردم

رتبه 797 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام جدید - سینا ستوده
      معمولی بود. خیلی طلایی ملایی نیست فقط چون درسا یبار مرور میشن بنظر خیلی مهم میاد وگرنه از نظر من یه دوران معمولیه اماااا اصلا نباید از دستش داد و درگیر مهمونیو فامیل و این چیزا بشین .پیشنهادم اینه برین کتابخونه تا از محیط خونه هم دور باشین و هم خانواده بتونن مهمون بازیاشونو بکنن

رتبه 737 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام جدید - فراز مهاجری
      برای آزمون های جمع بندی کانون آماده شدم و رفع اشکال مباحث قبلی

رتبه 995 منطقه 2 کنکور تجربی 99 نظام قدیم - آذین نیازی
      برای من که هیچ وقت طلایی نبود،فکر کنم تنها غیبت آزمون اصلی (غیر هدیه) که داشتم همین موقع بود.تست های علامت دار رو زدم(کمی تا حدودی!!!)..جدی ترروی ریاضی وقت گذاشتم.از خط ویژه یه مقدار تمرین کردم.کتاب ریاضیم رو عوض کردم.طی سال آی کیو کار می کردم .خیلی کتاب سطح بالایی بود اما من خیلی نتونستم خودم رو باهاش وقف بدم.درصدام بالا و پایین زیاد داشت.خیلی سبز(سروش مویینی)کتاب ساده تری بود اما چون همه تست هارو دقیق بررسی کردم تونستم نتایج بهتری بگیرم.البته این بعد از عید رخ داد!!

رتبه 248 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید - حمیدرضا عباسی
      نوروز رو از قبل اهمیتش رو درک میکردم و تا 7 فروردین خیلی عالی خودندم و تقریبا روزی بین 11 تا 12 میخوندم تا ازمون 7 فروردین ترازم خوب شد باز مغرور شد دیگه بقیشو نخوندم تا نوروز هم ب پایان رسید

تست های کنکور عمومی رو می زدم و بیشتر رو زیست و شیمی متمرکز می شدم.

رتبه 127 منطقه 3 کنکور تجربی 99 نظام جدید - صدف شیرخانی
      دوران طلایی نوروز !!!!!!!!!!! خب! از همون اول میدونستم خرابش میکنم هیچ سالی از نوروزش خوب استفاده نکردم!! امسال خورد به کرونا و من با تعطیل شدن مدرسه به شدت افت کردم. اینکه رتبه های قلمچی هم نمی اومد هم تاثیر زیادی توی کاهش درس خوندنم داشت. مدام فیلم میدیم پای گوشی بودم، و اون دوماه به طور میانگین دو سه ساعت خوندم:/ آره من اسفند و فروردینمو از دست دادم و یادمه مشاورم می گفت انتظار داشتم درسا رو قبل عید تموم کنی ولی من هفته اول اردیبهشت تموم کردم. می گفت یکی از بچه ها الان تموم کرده و انقدر وقت اضافه آورده نمی دونه چیکار کنه که از خوندن دوباره شون زده نشه :/ خب منم شنیدم و اندکی ناراحت شدم ولی راستشو بخواین....الان یادم افتاد این قضیه!! من حافظه خوبی ندارم و وقایع اطرافم رو زود فراموش میکنم و خدا میدونه کی دوباره یادم می افته!!! اینم الان یادم افتاد گفتم بنویسم که به زودی فراموشش کردم. تازه من رتبه بهتری از اون کسب کردم

Fusion
      ماه رمضان

ماه رمضون .... خب من روزه گرفتم
      یسری نکات بود که رعایت کردم مثلا =

پارت های مطالعاتیم رو خیلی طولانی قرار نمیدادم تا سطح تمرکز و انرژیم پخش بشه
      توی بازه هایی از روز که انرژیم بیشتر بود درسای سنگین یا کارای نسبتا پیچیده تر رو قرار میدادم
      موقعی هم که روزه فشار میوورد جزوه هام یا یادداشت برداری هام رو با نگاه مرور میکردم یا درسای سبک تر رو مرور میکردم
      توی استراحت های بین درسی درحد بیست دیقه نیم ساعت دراز میکشیدم و چشام رو میبستم
      تغذیه توی شب ها و سحری هم مهمه ، همون توصیه های همیشگی که بهتره رعایت بشه

توی ماه رمضون من برنامه ام طوری بود که رفته بودم سراغ آزمون شبیه سازی گرفتن از خودم و رفع اشکال و مرور و دوره ، برنامه ی هرشخص با توجه به پیشرویش میتونه متفاوت باشه
      ساعت مطالعه ام هم توی اون دوران همون میانگین حدود 10 ساعت میشد حالا بعضی روزا کمتر

چندتا توصیه دیگه که شاید بدردت بخوره :

من صحری که بیدارمیشدم بعدش رو دیگه نمیخوابیدم یعنی بعداز خوردن صحری استارت مطالعه رو میزدم (عصر و غروب میتونی استراحت داشته باشی)
      همونطوری که بالا گفتم ، بهتره ترتیب مطالعه ات رو توی ماه رمضون تغییر بدی ، مباحث سنگین و اونایی که انرژی بیشتری میطلبن رو اول روز قرار بده
      از تایم های سیو شده (تایمی که برای صبحونه و نهار حذف شدن) بدرستی و با برنامه استفاده کن
      استمرارت رو ازدست نده و دچار نوسان مطالعه نشو ، یه حداقل ساعتی رو برای خودت تعریف کن و نذار هیچ روزی زیر اون حداقل بیای

رتبه 476 منطقه 3 تجربی کنکور 97 - محمد رضا مهری
      هم روزه گرفتم و هم روزی حدودا 10 ساعت درس می خوندم به این صورت که تا سخر بیدار بودم سحر میخوابیدم تا حودا 10 صبح بعدش بلند میشدم و بکوب مبخوندم تا ساعت 7 غروب بعدش هم میرفتم برا استراحت و افطار و از ساعت 12 شب تا سحر تقریبا میخوندم

رتبه 271 منطقه 2 کنکور زبان 99 نظام جدید - امیرحسین بالاوند
      مثل روزای دیگه بود در کل.ولی یکم مطالعه ام اومد پایین.یکما یه کوچولو.از طرفی هم خوب بود.دیگه نمیتونستی به بهونه یخچال و قابلمه سر گاز و میوه از درس فرار کنی.بالاخره اینم یکی از حسن های روزه گرفتنه

خیلی شیک و مجلسی روزه می گرفتم ، البته روزه گرفتن با درس خوندن کار خیلی سختیه اما شدنی. سعی می کردم تا جایی که توان داشتم بخونم.

رتبه 32 منطقه 2 ریاضی کنکور 97 - محمدصادق سلیمی
      روزه هامو کامل گرفتم. حدود 20 روزش هم مدرسه درس خوندم. 4، 5 تا افطاری هم مدیر محترم و چندی از دوستان لطف کردن با بچه ها زدیم تو رگ!!

رتبه 29 منطقه 2 ریاضی کنکور 97 - علی بالاپور
      کامل تمام روزه هامو گرفتم
      . الیته یه ذره سخت بود ولی به لطف خدا مشکلی پیش نیومد.مخصوصا این که بهترین نتیجه ام رو تو همین ماه گرفتم.(سنجش:23 منطقه 2)

رتبه 1130 منطقه 2 رشته تجربی کنکور 96 - سید رضا حسینی
      هر روز ساعت 6 صبح به همراه دوستم به 4 فرسخی میرفتیم و روزه مون رو افطار میکردیم و برمیگشتیم. به بقیه هم پیشنهاد میکنم که حتما این کار را انجام بدهند چون با روزه بودن نمیشود با تمرکز و انرژی بالا درس خواند.

رتبه 972 منطقه 1 رشته تجربی کنکور 96 - احمد محروقی
      ماه رمضان رو برعکس تعدادی از بچه های کتابخونه مون روزه گرفتم.سخت بود.از ساعت هفت تا ده و نیم شب کتابخونه بودم.اونجا افطار میکردم.توی این ماه کنکور های جامع رو شروع کردم به زدن.نتیجه های خوبی میگرفتم.اونم با دهن روزه آزمون میدادم.یادمه درصدای آزمون داخل 95 رو که زدم تخمینم تو سایت کانون بین 400 تا 500 اومد.خیلی امیدوار شده بودم.

رتبه 1274 منطقه 1 رشته ریاضی کنکور 96 - مصطفی نجفی
      ماه رمضون امسال مصادف شده بود با دوران جمع بندی - من توی ساعت خوابم تغییری ایجاد نکردم ساعت 7.30 صبح از خواب بلند میشدم تا نزدیک های ساعت 1 میخوندم و ظهر یه استراحت میکردم و یکم میخابیدم و از ساعت 4 تا 7 بعضی وقت ها هم تا 8 شب میخوندم

رتبه 454 منطقه 1 رشته ریاضی کنکور 96 - محمدامین صادقیان
      برای ماه رمضون زمان خوابم رو عوض کردم!!!تا نماز صبح و سحری بیدار میموندم بعدش میخوابیدم و ظهر بیدار میشدم و دوباره تا اذان صبح بیدار میموندم و البته اگه خیلی خسته میشدم استراحتم وسطش میکردم.

رتبه 2 منطقه 3 رشته تجربی کنکور 96 - پوریا بحیرایی
      ازشانس ما تو سال کنکور دوتا ماه رمضون داشتیم،ولی خب خدا کمک کرد و اوج مطالعاتیم مربوط به ماه رمضون بود به این شکل که بعد از اذان صبح ریاضی وفیزیک رو می خوندم ،دوباره می خوابیدم حدود ساعت ده صبح خوندن بقیه درسها رو شروع می کردم

رتبه 1544 کشور رشته تجربی کنکور 96
      شبا بیدار می موندم.مشکلی نداشتم بقیه برنامه رو هم مثل روزای عادی

رتبه 345 منطقه 2 رشته ریاضی کنکور 96 - علی مصلح آبادی
      توی ماه مبارک من 15 روز روزه گرفتم 15 روز رفتم خارج از شهر و روزه رو خوردم ساعت مطالعه یه مقداری کم میشه و طبیعیه.

ویرایش توسط Zero_Horizon : 29 اسفند 1400 در ساعت 09:58

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ای جانمممممممم بابا ، عجب چیزی شده خداقوت زیرو جون چقدر واسش وقت گذاشتی
      بنظرم این فرمون بری جلو ماشالله آینده فوق العاده ای براش میبینم قلمت قویه خدایی چون براش زمان و انرژی صرف میکنی

به به عجب آش کشکی شدههههههههه با پیازداغ فراوان

اینم یکی از بهترین تایپک های خفن امسال میشه ( آنچه عیان است چه حاجت به بیان است)

یکی از بهترین پژوهشگرهای آینده دار بهترینها سهم روحت
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      برای نوشتن و جمع آوری محتوا و منظم کردن و دسته بندی و استخراج محتوا چیزی بیش از 9 ساعت زمان صرف شد
      مجبور شدم برم و 30 تا از مصاحبه های انجمن رو بخونم و برسی کنم

نمیدونم تاپیک بدرد بخور و مفیدی هست یا نه
      ولی اگه استقبال بشه و مفید بوده باشه تاپیک رو آپدیت میکنم

برای آپدیت بعدی هم از پرسش و پاسخ هایی که توی صفحات تاپیک های مصاحبه که توسط رتبه برترها به پرسش های کاربرا داده شده استفاده میکنم و این پرسش ها و پاسخ ها رو بصورت منتخب و خلاصه و استخراج شده و بسته بندی شده داخل تاپیک قرارش میدم

اگه هم ایده تاپیک نگیره و بدرد نخور باشه که هیچ...

به هرحال
      امیدوارم مفید واقع شه

همگی موفق باشید

ویرایش توسط Zero_Horizon : 06 اسفند 1400 در ساعت 11:08

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Boredom نمایش پست ها
      برای نوشتن و جمع آوری محتوا و منظم کردن و دسته بندی و استخراج محتوا چیزی بیش از 9 ساعت زمان صرف شد
      مجبور شدم برم و 30 تا از مصاحبه های انجمن رو بخونم و برسی کنم

نمیدونم تاپیک بدرد بخور و مفیدی هست یا نه
      ولی اگه استقبال بشه و مفید بوده باشه تاپیک رو آپدیت میکنم

برای آپدیت بعدی هم از پرسش و پاسخ هایی که توی صفحات تاپیک های مصاحبه که توسط رتبه برترها به پرسش های کاربرا داده شده استفاده میکنم و این پرسش ها و پاسخ ها رو بصورت منتخب و خلاصه و استخراج شده و بسته بندی شده داخل تاپیک قرارش میدم

اگه هم ایده تاپیک نگیره و بدرد نخور باشه که هیچ...

به به هرحال
      امیدوارم مفید واقع شه

همگی موفق باشید
      خدایی به شخصه من خیلی نیازمند همچین چیزی بودم چون هرچیزیم تا الان بلد بودم بخاطر مصاحبه ها و دوستام و افرادی بود که دیده بودم ولی پراکنده بود هیچ وقت ستون بندی شده و منظم از یه موضوع رو ندیدم

واقعا خداقوت هرچی از خدا میخوای بهت بده تو سال 1401

بخت و اقبالت عالی و طلایی باشه

اشکمو در آوردی :-___-
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون مرد بزرگ
      گنجینه ارزشمند که با صرف وقت ارزشمندت گردآوری شده

۹ ساعت زمان صرف کردی تا زمان هزاران نفر سیو بشه
      مهمتر از اونا همه مصاحبه ها کنار هم قرار گرفتند تا اونی که میخواد نهایت استفاده رو ببره و بررسی کنه و در پی اون نتیجه گیری همه جانبه داشته باشه

دوستم ارزش کار تو و وجود تو برای این انجمن خیلی بالاست.
      همیشه برای این بچه ها بمونی
      خیلی ممنون ازت
      قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

ای کاش منم وقت و حوصله داشتم و به پاس زحماتت یه تاپیک می نوشتم به اسم «اگر این انجمن محمد حسین نداشت»

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parimah نمایش پست ها
      ای جانمممممممم بابا ، عجب چیزی شده خداقوت زیرو جون چقدر واسش وقت گذاشتی
      بنظرم این فرمون بری جلو ماشالله آینده فوق العاده ای براش میبینم قلمت قویه خدایی چون براش زمان و انرژی صرف میکنی

به به عجب آش کشکی شدههههههههه با پیازداغ فراوان

اینم یکی از بهترین تایپک های خفن امسال میشه ( آنچه عیان است چه حاجت به بیان است)

یکی از بهترین پژوهشگرهای آینده دار بهترینها سهم روحت

نقل قول نوشته اصلی توسط Parimah نمایش پست ها
      خدایی به شخصه من خیلی نیازمند همچین چیزی بودم چون هرچیزیم تا الان بلد بودم بخاطر مصاحبه ها و دوستام و افرادی بود که دیده بودم ولی پراکنده بود هیچ وقت ستون بندی شده و منظم از یه موضوع رو ندیدم

واقعا خداقوت هرچی از خدا میخوای بهت بده تو سال 1401

بخت و اقبالت عالی و طلایی باشه

اشکمو در آوردی :-___-

نقل قول نوشته اصلی توسط Rubiker نمایش پست ها
      ممنون مرد بزرگ
      گنجینه ارزشمند که با صرف وقت ارزشمندت گردآوری شده

۹ ساعت زمان صرف کردی تا زمان هزاران نفر سیو بشه
      مهمتر از اونا همه مصاحبه ها کنار هم قرار گرفتند تا اونی که میخواد نهایت استفاده رو ببره و بررسی کنه و در پی اون نتیجه گیری همه جانبه داشته باشه

دوستم ارزش کار تو و وجود تو برای این انجمن خیلی بالاست.
      همیشه برای این بچه ها بمونی
      خیلی ممنون ازت
      قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری

ای کاش منم وقت و حوصله داشتم و به پاس زحماتت یه تاپیک می نوشتم به اسم «اگر این انجمن محمد حسین نداشت»

مرسییییییی

ولی تاپیک هنوز ناقصه....خیلی مطالب خوب دیگه هم باید اضافه بشه تا بشه بهش گفت کامل

اندازه ی فونت نوشته های مخفی شده روهم باید یه کوچولو و یه سایز بزرگ تر کنم

یعنی فقط 45 دیقه طول کشید تا مطالب رو وارد انجمن کنم تهش هم که گزینه ارسال تاپیک رو زدم اخطار داد گفت متن تاپیک بیش از حد قابل قبوله و مطالب هرچی نوشته بودم پرید:troll (9)::troll (9)::troll (9)::troll (2):
      مجبور شدم دوباره 30 دیقه دیگه زمان بذارم دوباره از word منتقل کنم به فروم ولی درقالب دوتا پست تا جا بشه و اخطار نده

10. Top | #10
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تنها چیزی که میتونم بگم اینه که دمت گرم

بقیش در کلام نمی گنجه...
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      ایشالا اگه عمری باشه تاپیک به تدریج آپدیت میشه و همچنین اگه تا سال دیگه همچنان توی فروم باشم بخش هایی از مصاحبه های 1401 هم اضافه میشه
      یک موردی که باعث شکل گیری این تاپیک شد این قضیه بود که
      حدود دوسالی میشه که تاپیک های مصاحبه رتبه های برتر توی انجمن آنچنان خونده و استفاده نمیشن و کلا دیگه پرسش و پاسخی هم بین رتبه برترا و کاربرا توی تاپیک های مصاحبه صورت نمیگیره (البته تاپیک زیرو نامه اثتثناست که بیش از 50 صفحه جلو رفته اونم توی این نسل از فروم ) ، بجاش انجمن پر از تاپیک های دعوا سر دبیرهای کلاس آنلاین و ... شدن

خلاصه امیدوارم بیش از گذشته از تجربیات هم استفاده کنیم و مسیر خودمون رو به سمت هدف به بهترین شکل بسازیم

تاپیک های مکمل این موضوع که خوندنشون و استفاده از تجربیاتشون خالی از لطف نیست :

http://forum.konkur.in/thread76980.html
      http://forum.konkur.in/thread76980.html

http://forum.konkur.in/thread76506.html
      http://forum.konkur.in/thread76506.html

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Boredom نمایش پست ها
      Fusion
      پربازدیدترین مصاحبه ها (بیش از 100 هزار بازدید)
      (مروری بر مهم ترین بخش ها)

بخش جدید در پست سوم اضافه شد !

لینک این بخش برای دسترسی آسون تر =
      http://forum.konkur.in/thread77439.html#post1768069

این بخش رو حتما پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

13. Top | #13
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حاج زیرو دمت خیلی گرمه.
      خودم همیشه میگفتم کاش مطالب مهم مصاحبه‌ها کناره هم بود تا هی مجبور نشم یکی‌یکی تاپیکای مصاحبه رو بگردم
      ...

14. Top | #14
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      چه تاپیک خلاقانه ای!
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      سلام مجدد. خوبی؟ چه خبر؟
      ان‌شاءالله که اوضاع و احوال خوب باشه.
      آقا خیلی خیلی لطف کردی. دمت گرم. حقیقتش من به دلیل زمان کم باقی‌مونده امروز دیگه از فضای مجازی و انجمن خارج میشم به مدت حدود ۴ ماه. دیروز بعد آزمون حسابی بخش‌هایی که نیاز داشتم رو از روی این تاپیک کم‌نظیر خوندم و چقدر تاپیک خوبیه. خیلی کمک کرد. دمت خیلی گرم.
      ان‌شاءالله اگه قبول شدم؛ قطعا میام و اول یه تشکر حسابی میکنم و نهایتا، از تجربیاتت درباره دانشگاه میپرسم‌. اگرم قبول نشدم؛ بازم همون تشکر درست و حسابی رو انجام میدم
      امیدوارم که فعالیتت توی انجمن همینطور ادامه دار باشه. دمت خیلی گرم.
      ان‌شاءالله همگی در کنار خانواده، سلامت، شاد، رو به رشد و موفق باشین. خدانگهدار.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن