با توجه به این که من در مقطع کارشناسی علوم کامپیوتر خوانده ام دروس ریاضیات مهندسی، زبان تخصصی و معماری راتاکنون مطالعه نکردم.لطفا راهنمایی فرمایید.همچنین در مورد زبان هم اگر مرجعی برای لغات وجود دارد معرفی فرمایید.با توجه به کارنامه نفرات برتر، اکثر آنها تمرکز زیادی روی دروس مشترك دارند. نظر شما در مورد این کار که فرصت مطالعه بقیه دروس را به دروس مشترك اختصاص دهم چیست؟برای درس ریاضی مهندسی کتاب دکتر معتقدی انتشارات پارسه و جزوه پارسه، درس زبان تخصصی جزوه پارسه و درس معماری کتاب موریس مانو و جزوه پارسه روپیشنهاد می کنم.برای لغات عمومی کتاب 504 مناسب هست. برای لغات تخصصی هم جزوه پارسه کمکتون می کنه.در مورد اختصاص فرصت مطالعه بقیه دروس به دروس مشترك اصلاً توصیه نمی کنم. سعی کنید همه دروس را مطالعه نمایید.

من نمی تونم بیشتر از یک درس در یک روز بخونم عادت کردن به این طور درس خوندن به همین خاطرم نمی تونم تمام درس ها رو هم بخونم نمی دونم چه کارکنم لطفا کمکم کنید.دوست عزیز، به شما توصیه می کنم برای هر روز دو درس را انتخاب کنید مثلاً یک درس مشکل و یک درس که در آن تسلط بیشتری دارید، مطالعه خود را با درس مشکل آغاز کنید و هنگامی که از خواندن آن خسته شدید به سراغ درس دوم که تسلط بیشتری در آن دارید (واحتمالاً به آن علاقه دارید) بروید و ان را مطالعه کنید.این کار در درس خواندن شما تنوع ایجاد کرده و مانع خستگی زودرس شما خواهد شد و می توانید کتاب های خود را به موقع تمام کنید. البته این برنامه مستلزم این است که وقت کافی به این کار اختصاص دهید.

من می خوام ریاضی مهندسی و محاسبات رو بزارم کنارو چون خیلی وقت گیر هستند و ضریب بالایی هم ندارند. نظر شما چیه؟به شما توصیه می کنم هیچ درسی را کنار نگذارید چراکه ممکن است سؤالات نسبتاً آسانی از آن درس داده شود و در این صورت تراز شما به شدت افت خواهد کرد.درس ریاضی مهندسی حجم زیادی دارد اما معمولاً سؤالات ساده تری از آن در کنکور داده می شود.نسبت (به بقیه دروس ریاضی) پس سعی کنید ساعت مطالعه خود را افزایش داده و این دو درس را نیز مطالعه کنید.

من پارسال کنکور دادم قبول نشدم.فکر می کنم مشکل تست زنی داشته باشم. چون درس ها رو تا حدودی خوب بلدم ولی منفی زیاد می زنم.می خواستم یک روش تست زنی مناسب رو پیشنهاد کنید.اگر کلاس تست زنی مناسبی هم وجود داره لطفا بیان کنید.در ضمن نمی دونم چرا رتبه های من تو آزمون های پارسه نجومی بالا پایین میشه..اگه ممکنه راهنمایی کنید.شاید روش مطالعه ی بنده مشکل داره.برای اینکه بتوانید تست های خود را درست و با سرعت بیشتر پاسخ دهید باید تست های زیادی را در منزل حل کنید. تمرین زیاد و حل تست های متنوع دقت وسرعت شما را افزایش می دهد. نکته دیگری که باید ذکر شود این است که در آزمون ها فقط سؤالهایی را که مطمئن هستد پاسخ آنها را به درستی یافته اید علامت بزنید و ازجواب دادن سؤال هایی که شک دارید خودداری نمایید، بدین ترتیب نمرات منفی شما کاهش خواهد یافت.

در دروس ریاضی مهندسی و مدار از تسلط کافی برخوردار نیستم. چطور توانایی خود را برای آزمون ها در این دروس کامل كنم؟در درس ریاضی مهندسی بهتر است این درس را از روی کتاب دکتر معتقدی مطالعه کنید البته جلد دوم این کتاب را که حاوی سوالات کنکور حل شده است نیز باید حل شودخواندن جلد اول به تنهایی کمک زیادی نمی کند. در این درس سوال حل کردن باعث درك بیشتر مطالب می شود و بدلیل بالا بودن حجم کتاب بهتر تا آنجا که امکان دارد سوال حل کنید تا مطالب در ذهنتان بیشتر جا بیافتد.در درس مدار باید کمی با صبر بیشتر این درس را مطالعه کرد. قبل از اینکه مطلبی را بخوانید ابتدا سوالات کنکور سال های قبل مربوط بهآن مبحث را بدون نگاه کردن به کلید سوال یا جواب تشریحی نگاه کنید و سپس شروع به مطالعه آن مبحث کنید و سعی کنید بیشتر به دنبال حل تشریحی این سوالات باشید و وقتی با مطالعه تونستید سوال را حل کنید سوال را همراه جواب یادداشت کنیدهمین روند را مرتب با تکرار کردن انجام بدید و در مراحل بعد سعی کنید سوالات را در زمان کمتری جواب بدید به این روش در زمان مناسب می تونید تست های مدار که اکثر داوطلبان در آن مشکل دارند.