خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

افزایش سرعت تست زنی

سلام دوستان وقت بخیر
      من آزمون هام رو که بررسی میکنم میبینم که تعداد سوالاتی که بلدم حل کنم نسبتا زیاد هست اما سرجلسه نمیتونم همشون رو حل کنم، مشکل هم از انتخاب سوال نیست(یعنی سوالات آسون رو دور اول پاسخ میدم اینطور نیست که بگم اول میرم سراغ سوال سخت و اونها وقتم رو میگیرن)
      مثلا در درس زیست هر سوال میانگین ۱ دقیقه ۲۰ یا ۱۵ ثانیه وقت میگیره
      فیزیک هم ۱.۵ دقیقه
      در درس شیمی توی آزمون ها معمولا ۳ یا ۴ تا از سوالای محاسباتی که معمولا محاسبات سختی دارن میمونه که مشکل اصلی اونها اینه که من توی محاسبات ضعیفم( با اینکه الان ۶ ماه هست که حتی یدونه محاسبات هم با ماشین حساب انجام دادم اما هنوزم وقتی محاسبات سخت باشه گیر میکنم)
      راهکار اینکه بتونم خودمو به تایم استاندارد نزدیک تر کنم چیه؟
      (چند روز بود که تصمیم داشتم این تاپیک رو بزنم ،وقت نشد ولی وقتی که این خبر دفترچه های کنکور ۱۴۰۱ رو دیدم یکم نگران شدم چون من کل تایم زمین شناسیم رو میدادم به زیست و الان اهمیت سرعت توی درس ها خصوصا زیست بیشتر شد)
      تست زمان دار برای زیست نمیزنم چون کلا یک دور تست های آیکیو رو حل میکنم که بیشتر جنبه یادگیری و نکته نویسی داره
      اما برای شیمی اول مبتکران رو حل میکنم (دونه دونه تست میزنم و پاسخ میخونم) و بعد سه سطحی رو زمان دار میزنم
      فیزیک هم اول نردبام رو دونه دونه حل میکنم و سه سطحی زمان دار
      ریاضی هم هر دو منبعم یعنی آیکیو و مهر و ماه رو دونه دونه حل میکنم چون هم ریاضی نقطه ضعفم هست و هم اینکه بازم در آیکیو تست هایی هستند که برام جدیدن و یجورایی آیکیو هم جزو منابع آموزشیمه
      خیلی ممنونم زمان گذاشتین و مطالعه کردین
      لطف میکنید اگر راهنمایی کنید
      mucizelere inanırım

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      میتونی تستای فرد اموزشی تستای زوج رو سرعتی بزنی

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Newsha.ma نمایش پست ها
      سلام دوستان وقت بخیر
      من آزمون هام رو که بررسی میکنم میبینم که تعداد سوالاتی که بلدم حل کنم نسبتا زیاد هست اما سرجلسه نمیتونم همشون رو حل کنم،
      اینکه سوالاتی رو سرجلسه نتونیم حل کنیم ولی توی خونه میتونیم
      برای همه پیش میاد
      سر جلسه آزمون استرس و تنش خیلی وقتا تمرکز و عملکرد آدم رو مختل میکنه
      باید تمرین کنی تا جای ممکن که بتونی هوش هیجانیت رو سر آزمون ها کنترل کنی
      یکی از بهترین تمرین هاش هم زیاد آزمون زدن و شبیه سازی کردن آزمون توی خونه ست و بالابردن تعداد تست
      همه ی اینا کمک میکنن به تدریج سطح آگاهیت و عملکردت به همدیگه نزدیک و نزدیک تر بشن

یه چیز دیگه هم باعث این مشکلی که گفتی میشه
      اون هم این هست که سر جلسه خیلی وقتا ، ما ذهنمون هنوز درگیر سوال قبلی هست ، یعنی یه سوالی بوده که ذهن و تمرکزمون رو درگیر خودش کرده بود ولی ازش رد شدیم و گذشتیم یا با شک بهش جواب دادیم حالا اومدیم سراغ سوال بعدی ولی هنوز یه قسمت از فکر و تمرکزمون هنوز روی اون سوال قبلیه هست
      باید تلاش کنی تا جای ممکن حواست و تمرکزت رو روی همون سوالی که الان سرش هستی متمرکز کنی تا بتونی سریع تر و صحیح تر بهش پاسخ بدی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان وقت بخیر
      من آزمون هام رو که بررسی میکنم میبینم که تعداد سوالاتی که بلدم حل کنم نسبتا زیاد هست اما سرجلسه نمیتونم همشون رو حل کنم، مشکل هم از انتخاب سوال نیست(یعنی سوالات آسون رو دور اول پاسخ میدم اینطور نیست که بگم اول میرم سراغ سوال سخت و اونها وقتم رو میگیرن)
      مثلا در درس زیست هر سوال میانگین ۱ دقیقه ۲۰ یا ۱۵ ثانیه وقت میگیره
      فیزیک هم ۱.۵ دقیقه
      در درس شیمی توی آزمون ها معمولا ۳ یا ۴ تا از سوالای محاسباتی که معمولا محاسبات سختی دارن میمونه که مشکل اصلی اونها اینه که من توی محاسبات ضعیفم( با اینکه الان ۶ ماه هست که حتی یدونه محاسبات هم با ماشین حساب انجام دادم اما هنوزم وقتی محاسبات سخت باشه گیر میکنم)
      راهکار اینکه بتونم خودمو به تایم استاندارد نزدیک تر کنم چیه؟
      (چند روز بود که تصمیم داشتم این تاپیک رو بزنم ،وقت نشد ولی وقتی که این خبر دفترچه های کنکور ۱۴۰۱ رو دیدم یکم نگران شدم چون من کل تایم زمین شناسیم رو میدادم به زیست و الان اهمیت سرعت توی درس ها خصوصا زیست بیشتر شد)
      تست زمان دار برای زیست نمیزنم چون کلا یک دور تست های آیکیو رو حل میکنم که بیشتر جنبه یادگیری و نکته نویسی داره
      اما برای شیمی اول مبتکران رو حل میکنم (دونه دونه تست میزنم و پاسخ میخونم) و بعد سه سطحی رو زمان دار میزنم
      فیزیک هم اول نردبام رو دونه دونه حل میکنم و سه سطحی زمان دار
      ریاضی هم هر دو منبعم یعنی آیکیو و مهر و ماه رو دونه دونه حل میکنم چون هم ریاضی نقطه ضعفم هست و هم اینکه بازم در آیکیو تست هایی هستند که برام جدیدن و یجورایی آیکیو هم جزو منابع آموزشیمه
      خیلی ممنونم زمان گذاشتین و مطالعه کردین
      لطف میکنید اگر راهنمایی کنید

رنج رتبه هات چنده تو آزمون ها ؟

یادش بخیر یه رفیق داشتم بهم میگفت حاجی شیمی سخته دارم نابود میشم زیر محاسباتش، مسئله های وقت گیر ، مفهومی های چند موردی و ... . خدابیامرز شیمی رو رنج 92 93 میزد تو آزمون ها

واسه این رتبه رو پرسیدم که شاید شما هم خوب میزنید ولی کمالگرایید.

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminlmnop نمایش پست ها

یادش بخیر یه رفیق داشتم بهم میگفت حاجی شیمی سخته دارم نابود میشم زیر محاسباتش، مسئله های وقت گیر ، مفهومی های چند موردی و ... . خدابیامرز شیمی رو رنج 92 93 میزد تو آزمون ها

متنفرم از آدمایی که وضعشون خوبه ولی الکی مینالن

پ.ن: منظورم شخص خاصی نیس. کلی گفتم

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mh81 نمایش پست ها
      متنفرم از آدمایی که وضعشون خوبه ولی الکی مینالن

پ.ن: منظورم شخص خاصی نیس. کلی گفتم
      منو میگه

ر.ا :

درمورد افزایش سرعت توی محاسبات هم درکل هیچ وقت نرید سمت یه عالمه فرمولای محاسباتی عجیب غریب حفظ کردن

منم یه زمان رفتم یه دفتر برداشتم شروع کردم توش فرمولای محاسباتی نوشتن که مثلا محاسباتم سریع بشه =/ ولی بجز سه چهارتا روش دیگه اصلا هیچ کدوم شون رو نه یادم میموند و نه استفاده کردم

بهترین و تضمین شده ترین راه حلش تمرین وتمرین و تمرین و تمرینه
      خیلی وقتا توی خونه از حل کردن سوالای محاسباتی و درگیر شدن با محاسبات فراری ایم و ازش شونه خالی میکنیم
      همین که خودت رو مدام درگیرش کنی و کلی چک نویس پر و خالی کنی کم کم سرعتت هم توی محاسبات و هم توی حدس زدن راه حل ها رشد میکنه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

رتبه ام که خوب نیست، زیاد به رتبه اهمیت نمیدم بیشتر درصد ها واسم مهمه که شیمی میانگین ۷۰ میزنم
      زیست هم ۵۵ یا ۶۰
      ریاضی زیر ۴۰
      فیزیک هم ۶۰
      و خب فکر میکنم اگر کسی به رشته های خوب فکر کنه باید بیشتر از اینها پاسخ بده
      mucizelere inanırım

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      رتبه ام که خوب نیست، زیاد به رتبه اهمیت نمیدم بیشتر درصد ها واسم مهمه که شیمی میانگین ۷۰ میزنم
      زیست هم ۵۵ یا ۶۰
      ریاضی زیر ۴۰
      فیزیک هم ۶۰
      و خب فکر میکنم اگر کسی به رشته های خوب فکر کنه باید بیشتر از اینها پاسخ بده
      بله باید رو بیشتر از اینها حساب باز کنه . عمومی رو نگفتی و از اونجا که نگفتی احتمالا خیلی مهم نباشه برات و نتیجتا شاید اونارو بالا نزنی ، بقول یه بنده خدایی وجه اشتراک رتبه های برتر ( و بطور کلی تا حدودی هر کی به فکر رشته های تاپه ) عمومی بالاست چون زود بازده و شدنی تره نسبت به اختصاصی ها. پس نکته اول دریابیدن عمومی ها ( دریابیدن داریم ؟
      نکته بعد اینکه شما اولویت اولت تو اختصاصی باید ریاضی بعد زیست باشه بعدش شیمی و از اونجا که میگی زیست زیاد تایم میذارم پس باید راه های پیشرفت زیستتو پیدا کنی. راجع به سرعت هم حرف زیرو درسته ، تمرین و مرور زیاد و یکسری راهکارهای فرعی مثل حل محاسبات پیش پا افتاده بصورت ذهنی ، حفظ جرم مولیای مهم و بقیه تکنیک های مدیریت آزمون . مثلا من خودم استوکیومتری رو کلا از طریق کسر میرفتم و تو سه سال دبیرستان از روش ضریب های استو فقط اسمشو بلد بودم اما شیمی بالاترین درصد اختصاصیم شد ....

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله باید رو بیشتر از اینها حساب باز کنه . عمومی رو نگفتی و از اونجا که نگفتی احتمالا خیلی مهم نباشه برات و نتیجتا شاید اونارو بالا نزنی ، بقول یه بنده خدایی وجه اشتراک رتبه های برتر ( و بطور کلی تا حدودی هر کی به فکر رشته های تاپه ) عمومی بالاست چون زود بازده و شدنی تره نسبت به اختصاصی ها. پس نکته اول دریابیدن عمومی ها ( دریابیدن داریم ؟
      نکته بعد اینکه شما اولویت اولت تو اختصاصی باید ریاضی بعد زیست باشه بعدش شیمی و از اونجا که میگی زیست زیاد تایم میذارم پس باید راه های پیشرفت زیستتو پیدا کنی. راجع به سرعت هم حرف زیرو درسته ، تمرین و مرور زیاد و یکسری راهکارهای فرعی مثل حل محاسبات پیش پا افتاده بصورت ذهنی ، حفظ جرم مولیای مهم و بقیه تکنیک های مدیریت آزمون . مثلا من خودم استوکیومتری رو کلا از طریق کسر میرفتم و تو سه سال دبیرستان از روش ضریب های استو فقط اسمشو بلد بودم اما شیمی بالاترین درصد اختصاصیم شد ....
      نه اتفاقا عمومی ها برام مهمه اما چون کنکور ۱۴۰۰ عمومی ها رو خوب پاسخ دادم نگرانش نیستم،چون همون روند مطالعاتی سال گذشته رو براشون پیش گرفتم و تا الان بد نبوده
      ادبیات بین ۵۵ تا ۶۵
      زبان بین ۷۰ تا ۷۵
      عربی بین ۷۰ تا ۷۵
      دینی هم نوسانیه چون بعضی وقت ها از بودجه عقب میمونم
      ممنونم بابت راهنمایی
      mucizelere inanırım

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

اینکه سوالاتی رو سرجلسه نتونیم حل کنیم ولی توی خونه میتونیم
      برای همه پیش میاد
      سر جلسه آزمون استرس و تنش خیلی وقتا تمرکز و عملکرد آدم رو مختل میکنه
      باید تمرین کنی تا جای ممکن که بتونی هوش هیجانیت رو سر آزمون ها کنترل کنی
      یکی از بهترین تمرین هاش هم زیاد آزمون زدن و شبیه سازی کردن آزمون توی خونه ست و بالابردن تعداد تست
      همه ی اینا کمک میکنن به تدریج سطح آگاهیت و عملکردت به همدیگه نزدیک و نزدیک تر بشن

یه چیز دیگه هم باعث این مشکلی که گفتی میشه
      اون هم این هست که سر جلسه خیلی وقتا ، ما ذهنمون هنوز درگیر سوال قبلی هست ، یعنی یه سوالی بوده که ذهن و تمرکزمون رو درگیر خودش کرده بود ولی ازش رد شدیم و گذشتیم یا با شک بهش جواب دادیم حالا اومدیم سراغ سوال بعدی ولی هنوز یه قسمت از فکر و تمرکزمون هنوز روی اون سوال قبلیه هست
      باید تلاش کنی تا جای ممکن حواست و تمرکزت رو روی همون سوالی که الان سرش هستی متمرکز کنی تا بتونی سریع تر و صحیح تر بهش پاسخ بدی
      سلام من توی تست زنی خیلی کندم
      مخصوصا درس شیمی
      نمیدونم چیکار کنم که سریع تر تست بزنم
      مثلا یه روز ۶ ساعت میخونم ولی میبینم ۷۰ تا تست زدم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن