خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 71 از 71
    1. Top | #61
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lyra.kooki نمایش پست ها
      حالا یکی ببینه فکر میکنه ژاپنی،آمریکایی،کره ای چیزی زندگی میکنیم که با چهارساعت قطعی از رقبا عقب بیفتیم:/
      ایرانه دیگه.همین حالاشم سال ها از بقیه عقبه.
      چقدم که واسه خودشون مهمه:/زمان تظاهرات میتونستن تا یه ماهم قطعی رو ادامه بدن
      تو چین قطع میکنن نتو اونم منطقه ای

2. Top | #62
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza fff نمایش پست ها
      شاید بحث جون یکی درمیون باش
      مسایل امنیتیم با این چیزا قاطی نکن ک تو اون مورد فقط حفظ ساختارو درنظر میگیرن
      اینا بخوان میتونن جای این همه جو دادن و تغییرات عجیب و تا حد زیادی به درد نخور شرایط رو جور کنن و منطقه ای قطع کنن.
      و اینکه اتفاقا دوران کرونا هم فقط حفظ ساختار رو در نظر گرفتنااا،بازم جون کسی براشون مهم نبود.پس اگه موضوع فقط جون یه نفره که خب این 4 ساعتم روش"
      ویرایش توسط Lyra.kooki : 25 بهمن 1400 در ساعت 22:44

3. Top | #63
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب نتیجه این اخبار گسترده و تغییرات فوق عظیم را در یک کلمه بیان کنید : هیچی ، یعنی هیچی تر از هیچی. عمومی کاملا بدون تغییر، عدم تغییر تعداد سوال و 5 دقیقه زمان بیشتر ( یعنی بجای 4.10 کنکور 4.15 دقیقه کنکور میدید- تفاوت را احساس کنید) . افزایش دفترچه ها و سوالات هم تقلب رو تقریبا به صفر میرسونه و دیگه لازم نیست معدود افرادی بعد کنکور دستگیر یا آزمون مجدد بدن. دوباره دودش تو چشم کسایی رفت که سر حواشی وقت میسوزونن.
      یه دوستی هم گفت زمین وقتش رفته به شیمی پس درصدای شیمی میاد بالا خب قبلش مگه وقت زمین به کجا میرفت ؟ یعنی دوستان با 35 تا سلاح کشتارجمعی تو 35 دقیقه مواجه میشدن ؟ بعدم فرضا مواجه میشدن خب دیگه اون زمان به زیست نمیره پس میانگین زیست میاد پایین یکم و بازم عملا هیچی.
      توصیه من : با توجه به گستردگی زیاد تغییرات بازم هیچی ، مثل همیشه عمل کنید . فقط یه چیز ریز بخوام بگم اگه رو فیزیک و شیمی تسلط بالایی داشته باشید با توجه به وقت خیلی مناسب دفترچه 2 به نفعتون میشه

4. Top | #64
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Soldier76 نمایش پست ها
      کنکور 1401 رقابت بر سر دو درس ریاضی و زیست خواهد بود / دقیقا اونچیزی که داوطلبان انتظارش رو نداشتن و همیشه ازش فراری بودن اتفاق افتاد با این کار / قرار گرفتن ریاضی و زیست دو درس وقت گیر کنار یکدیگیر یعنی دفترچه مرگ
      ریاضص که تقریبا میدانیم چگونه خواهد بود . زیست هم که همیشه خدا وقت گیر بود گرچه 4 دقیقه وقت اش بیشتر شده ولی باز هم دردی را دوا نمی کند.

معقول این بود که زمین شناسی رو بیارن دفترچه 2 و به همراه ریاضی و زیست زمین شناسی رو هم قرار بدن تا وقت زمین به زیست و ریاضی تعلق بگیره چون همه میدانیم که زمین شناسی رو اکثرا سفید میزارن.و بهتره از این وقت ش استفاده مفیدی بشه سر جلسه

ولی با این کار که زمین به همراه شیمی و فیزیک قرار گرفت شیمی هم 2 دقیقه تایمش افزایش یافت تقریبا میشه گفت داوطلبین در سولات درس شیمی 20 دقیقه بیشتر برای پاسخ گویی سوالات شیمی خواهند داشت و این یعنی افزایش درصد شیمی که چالش برانگیز ترین درس برای گروه تجربی با ضریب بالا بود و الان میتوان گفت که رقابت بر سر شیمی کمتر از کنکورهای گذشته خواهد بود
      فیزیک هم که مشکل زمان چندان برایش چالش برانگیز نبود و معمولا بچه ها باهاش میانه خوبی داشتند و چند سوال هم که همه ساله سخت و محاسباتی بود رو نمیزدند ولی هیچ وقت ازش گله نکرده اند

دفترچه 2 یعنی ریاضی و زیست تعیین کننده ترین دفترچه خواهد بود .

اونایی که ریاضی و زیست سرمایه گذاری کنن قطعا وضعیت خوبی خواهند داشت .
      در مورد سطح سوالات هم من بعید میدونم سوالات آسان تر از کنکور 1400 باشند.
      دور و بر ما که اکثرن مثل خودم وقت ریاضی رو کمی به زیست میدادن و عمده وقت زمین روی شیمی میذاشتن ، حتی تا این حد که وقت زمینو کم کردن وقت ریاضی و زیست رو کمی بیشتر . تصمیم که گرفتن خیلی منطقی بود بنظر من . اگه ناعادلانه ترین درس رو برحسب نسبت میزان زمان پیشنهادی به سختی و وقت گیری تعریف کنیم ، قطعا شیمی اول میشه.

5. Top | #65
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1397 نمایش پست ها
      گروه های تقلب باندی هستن یه نفر عکس میگیره واسه هر درس هم کلید زن دارن عرض نیم ساعت واسه هر دفترچه میتونن تقلب برسونن هر چند کارشون سخت تر شده ولی زیاد تاثیری نداره بجای این کارا باید اینترنت کامل قطع کنن حداقل فقط برای تجربیا

چقد طول میکشه اون دفترچه برسه که بخوان کلید بزنن که یکی گوشی آورده باشه بعد بره با گوشیش ببینه ؟، کلا سال پیش یه کانال کلید مدیا از دست وزارت اطلاعات در رفت که اونم چند روز بعدش فیلتر شد و خیلیارو بابتش گرفتن و ... .اکثر حوزه ها هم جمر دارن و تو شهرای بزرگ هم نت منطقه ای قطع میشه . بعدم کی ریسک گوشی آوردن سر جلسه رو قبول میکنه ؟ ( جرمه طبق قانون به علاوه محرومیت وبقیه چیزا)من خودم اگه 2 ساعت تو کل سال کنکور درس خونده باشم بازم ریسکشو قبول نمیکنم ، مگه یکی صفر صفر بیاره ، بعد کلیدم بدن گوشی هم بیاره گیرم نیفتته بعدشم دستگیر نشه جمر هم حوزه نداشته باشه، مگه چند تا سوال رو میتونه ببینه با این وضع جدایی دفترچه ها ؟ آزمون مجدد و برسی سوابق و ... هم بماند. منکه دور و بر کسی ندیدم با این روشا نتیجه ای بگیره. عملا تغییری تو ترکیب حداقل 15 20 هزار نفر اول بوجود نمیاد.
      این حرفای ناامیدکننده رو نگیم و نشر ندیم خیلی بهتره...

6. Top | #66
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      کپی شده از چنل اقای سروش مویینی:

📌 جزییات دفترچه های کنکور سراسری ۱۴۰۱

🎙 پورعباس، رییس سازمان سنجش در مصاحبه خود با خبرگزاری ایلنا و فارس، چگونگی افزایش پاسخبرگ ها و دفترچه های کنکور آینده را تشریح کرد که در ادامه، توضیحات ایشان را به همراه تحلیل من می خوانید.

📚 هر پنج گروه آزمایشی ۱۰۰ سوال عمومی دارند که در ۷۵ دقیقه پاسخگوی آن خواهند بود. پس از آن دفترچه‌ها و پاسخنامه‌های عمومی جمع آوری و آزمون اختصاصی شروع خواهد شد.

📐 در گروه آزمایشی ریاضی دفترچه اختصاصی گروه ریاضی دو بخش می‌شود که شامل دفتر شماره «دو» و دفتر شماره «سه» با دو پاسخنامه مجزا برای هرکدام است. دفتر شماره دو شامل درس ریاضیات با ۵۰ سوال با زمان پاسخ‌دهی ۸۰ دقیقه، دفتر شماره سه شامل درس فیزیک ۴۰ سوال با زمان پاسخ‌دهی ۵۰ دقیقه، درس شیمی ۳۰ سوال با زمان پاسخ‌دهی ۳۰ دقیقه و جمع ۷۰ سوال در ۸۰ دقیقه خواهد بود. همچنین گروه ریاضی یک دفترچه و پاسخنامه عمومی همراه با ۱۰۰ سوال با زمان پاسخ دهی ۷۵ دقیقه دارد.

🏷 تقسیم بندی درس ها میان دو دفترچه مشابه همان چیزی است که پیش از این گفتم. در درس ریاضیات در سال های گذشته، ۵۵ سوال با زمان ۸۵ دقیقه داشتیم و متوسط زمان پاسخگویی به هرسوال، ۹۰ ثانیه بود که اکنون به ۹۶ ثانیه افزایش یافته است. در فیزیک، پیش از این ۴۵ سوال با زمان ۵۵ دقیقه داشتیم و متوسط زمان پاسخگویی به هرسوال، ۷۳ ثانیه بود که اکنون به ۷۵ ثانیه افزایش یافته است. در شیمی، در گذشته ۳۵ سوال با زمان ۳۵ دقیقه داشتیم و متوسط زمان پاسخگویی به هر سوال ۶۰ ثانیه بود که در حال حاضر تغییری نکرده است.

🔝 به این ترتیب داوطلبان گروه ریاضی، چون درس ریاضیات را در یک دفترچه مجزا پاسخ می دهند دیگر امکان کم توجهی به آن و دادن زمان آن درس به فیزیک و شیمی، یا کم کردن زمان از دو درس دیگر و دادن به ریاضیات را ندارند. همچنین باید تمام سوالات را (حسابان، هندسه، گسسته و آمار و احتمال) به صورت پیوسته پاسخ دهند و امکان تقسیم آن در دو بخش نیست. به این ترتیب ریاضیات، درسی مهم و سرنوشت ساز تر نسبت به گذشته خواهد شد.

🧬 در گروه علوم تجربی یک دفترچه و پاسخنامه عمومی همراه با ۱۰۰ سوال طی بازه پاسخ‌دهی ۷۵ دقیقه طراحی شده است. علاوه بر این دو دفترچه اختصاصی دیگر نیز دارند، دفترچه شماره ۲ شامل درس ریاضی همراه ۳۰ سوال در زمان پاسخ دهی ۵۰ دقیقه، زیست‌شناسی ۵۰ سوال با زمان پاسخ گویی ۴۰ دقیقه است. مجموع دفترچه شماره ۸۰ سوال در ۹۰ دقیقه می‌شود.

◾️ دفترچه شماره ۳ گروه علوم تجربی شامل درس فیزیک ۳۰ سوال با زمان پاسخ دهی ۳۷ دقیقه، شیمی ۳۵ سوال با زمان پاسخ دهی ۳۷ دقیقه، زمین‌شناسی ۲۰ سوال با زمان پاسخ دهی ۱۶ دقیقه است که در مجموع سوالات دفترچه سوم گروه علوم تجربی ۸۵ سوال در ۹۰ دقیقه است.

🏷 در گروه تجربی نیز، تقسیم بندی مطابق همان حالت مطلوبی است که پیش از این گفتم. در درس ریاضی در سال های گذشته، ۳۰ سوال با زمان ۴۷ دقیقه داشتیم و متوسط زمان پاسخگویی به هر سوال، ۹۴ ثانیه بود که اکنون به ۱۰۰ ثانیه افزایش یافته است. این بیش ترین زمانی است که برای پاسخ به هر سوال در میان تمام درس های کنکور ریاضی و تجربی اختصاص داده شده است که می تواند نشان از دشوار ماندن این درس باشد! در درس زیست شناسی در گذشته، ۵۰ سوال با زمان ۳۷ دقیقه داشتیم که متوسط زمان پاسخگویی به هر سوال، ۴۴ ثانیه بود که اکنون به ۴۸ ثانیه افزایش یافته است.

◽️ در درس فیزیک پیش از این، ۳۰ سوال با زمان ۳۷ دقیقه داشتیم و متوسط زمان پاسخگویی به هر سوال، ۷۴ ثانیه بود که در کنکور پیش رو هیچ تغییری نخواهد داشت. در درس شیمی قبلاً ۳۵ سوال با زمان ۳۵ دقیقه داشتیم و متوسط زمان پاسخگویی به هر سوال ۶۰ ثانیه بود که در حال حاضر، به ۶۳ افزایش پیدا کرده است. در درس زمین شناسی در گذشته ۲۵ سوال با زمان ۲۰ دقیقه داشتیم که در حال حاضر ۲۰ سوال با زمان ۱۶ دقیقه خواهیم داشت که این برای داوطلبانی که خواهان ادامه تحصیل در رشته داروسازی نیستند و این درس را پاسخ نمی دهند، به معنای اختصاص پنج دقیقه کمتر به سایر دروس نسبت به سال های گذشته است.

🔝 دفترچه اول برای داوطلبان گروه تجربی، سخت ترین دفترچه خواهد بود. چراکه یک درس بسیار عمیق و مفهومی به نام زیست شناسی در کنار یک درس مسئله محور و محاسباتی سنگین به نام ریاضی قرار گرفته است. از سویی درس زیست شناسی برای کسب درصد مطلوب به زمانی بیش از این نیاز دارد اما درس ریاضی با سطح دشواری که خواهد داشت اجازه وام گرفتن نمی دهد مگر به قیمت رها کردن تعدادی از سوالات. با این وجود توصیه اولیه من به شما این است که زیست شناسی را با توجه به ضریب بالای آن در اولویت برای پاسخگویی و کسب درصد مطلوب قرار دهید اما این به معنای کنار گذاشتن و شهید کردن ریاضی که درسی بسیار مهم در گروه تجربی است نمی باشد.
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

7. Top | #67
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      یه پیشنهاد برادر وارانه بدون هیچ سند و مدرکی دارم به کنکوریا
      عمومی رو خوب ببندید ، حتی خوب تر از اون خوبی که سقف انتظارتون بود
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

8. Top | #68
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad_R نمایش پست ها
      یه پیشنهاد برادر وارانه بدون هیچ سند و مدرکی دارم به کنکوریا
      عمومی رو خوب ببندید ، حتی خوب تر از اون خوبی که سقف انتظارتون بود

تجمیع گفته های بچه ها :عمومی رو خیلی خوب ببندید - ریاضی و زیست رفتن تو دفترچه مرگ و باید تسلط بهتری روشون داشت - فیزیک و شیمی تایم نسبتا بیشتری دارند و با تسلط خوب میشه به درصدای خوبی رسید .

نتیجه انتهایی : همه درس ها رو خوب بخونید

پ.ن : قبلا میزان تاثیر گذاری تغییرات رو با کلمه ( هیچی ) توصیف کرده بودم...

9. Top | #69
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aminlmnop نمایش پست ها

تجمیع گفته های بچه ها :عمومی رو خیلی خوب ببندید - ریاضی و زیست رفتن تو دفترچه مرگ و باید تسلط بهتری روشون داشت - فیزیک و شیمی تایم نسبتا بیشتری دارند و با تسلط خوب میشه به درصدای خوبی رسید .

نتیجه انتهایی : همه درس ها رو خوب بخونید

پ.ن : قبلا میزان تاثیر گذاری تغییرات رو با کلمه ( هیچی ) توصیف کرده بودم...

واقعیت هم همینه
      هر تغییری که اتفاق بیوفته...
      ...کنکوریا چاره ای جز خوندن ندارن
      باید درسا رو خیلی خوب خوند در هر صورت
      الا بذکر الله تطمئن القلوب

کاش مستی داشت هر حرامی چون شراب
      آن زمان معلوم میشد در جهان هوشیار کیست

10. Top | #70
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان من روی این لینک زدم و خوندمش اون آخراش یه چیزی نوشته بود که منو یکم گیج کرد اگه کسی اطلاعی داره لطفا کمکم کنه
      من کارنامه ای که از مدرسه دریافت کردم فقط نمرات احتمان نهایی بود بدون معدل و این که چند بار با مدرسه تماس گرفتم برای کارنامه ولی همش پیچوندن چون مدرسه غیر انتفاعی بودم زیاد روی نظم نبود.
      موقع ثبت نام برای کنکور ازم معدل کتبی نهایی و معدل دیپلم رو خواستن و من چون کارنامه ای دریافت نکرده بودم نمیدونستم چنده و اون آقای کافینتی گفت ی چیز حدودی بگو و منم چیزی کمتر از معدل واقعیم گفتم توی این لینک بالا نوشته شده که معدلی که نوشتی نباید با معدل واقعیت مغایرت داشته باشه الان واسه من مشکلی پیش میاد؟

و این که نوشته در پنج نوبت امکان اصلاحش هست اون پنج نوبت دقیقا یعنی چه زمانی؟

11. Top | #71
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Para3too نمایش پست ها
      سلام دوستان من روی این لینک زدم و خوندمش اون آخراش یه چیزی نوشته بود که منو یکم گیج کرد اگه کسی اطلاعی داره لطفا کمکم کنه
      من کارنامه ای که از مدرسه دریافت کردم فقط نمرات احتمان نهایی بود بدون معدل و این که چند بار با مدرسه تماس گرفتم برای کارنامه ولی همش پیچوندن چون مدرسه غیر انتفاعی بودم زیاد روی نظم نبود.
      موقع ثبت نام برای کنکور ازم معدل کتبی نهایی و معدل دیپلم رو خواستن و من چون کارنامه ای دریافت نکرده بودم نمیدونستم چنده و اون آقای کافینتی گفت ی چیز حدودی بگو و منم چیزی کمتر از معدل واقعیم گفتم توی این لینک بالا نوشته شده که معدلی که نوشتی نباید با معدل واقعیت مغایرت داشته باشه الان واسه من مشکلی پیش میاد؟

و این که نوشته در پنج نوبت امکان اصلاحش هست اون پنج نوبت دقیقا یعنی چه زمانی؟
      زمان اصلاح اعلام کردن فکر کنم از ۱ اسفند چند روز فرصت مجدد گذاشتن

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)