خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb شروع از صفر یازدهم تجربی!shame on me

سلام وقتتون بخیر
      پیشنهادتون برای شروع از صفر بنده که ۱۱ تجربیم و سر اکثر درسا ضعف دارم و ترم اول ۱۱ و دهم هم خوب نخوندم و دهم هم که یجورایی دست به سر کردیم و الکی گذروندیمش غیراصولی نظرتون چیه؟
      بنظرتون در چه حد با فیلم آموزشی پیش برم و در چه حد خودخوان باشم میشه یه راهنمایی جامع از تجربیاتتون بهم بگین که بدردم بخوره کتابایی که گرفتم زیست و ریاضی و عربی تک پایه خیلی سبز و زبان جامع خیلی سبز و شیمی مبتکران تک جلدی ۱۱ رو تهیه کردم برای منابع دیگه هم که با توجه به این شرایطی که میگن عمومی حذف میشه از کنکور فعلا فارسی درس به درس نگرفتم این منبع پیشنهادتون چیه؟ ( فارسی درس به درس خیلی سبزشو بگیرم یا طالب تبار یا آموزش شگفت انگیز خ سبز؟) و اینکه از مشاورا پرسیدم گفتن فعلا آرایه و دستور زبان رو هامون سبطی بخون تا حداقل اینا قوی بشی اگه فقط امتحانات تشریحی تاثیر داشت هم بدردت بخوره و درس به درس کار کن (پ.ن:آرایه و دستور سبطی یا هفت خوان خ سبز برای آموزش؟) برای منبع دینی که متاسفانه سفیر خرد پایه پاسخنامش فقط به صورت pdf موجود هست و مصیبته واقعا ؛ اغلب هم میکرو دینی پایه رو پیشنهاد دادن البته سال پیش تک پایه خیلی سبز دینی رو داشتم برای دینی امسالم تک پایه بگیرم یا کتاب پایه ۱۰ و ۱۱ یا فعلا بیخیالش بشم و در حد کتاب درسی بخونم؟
      برای فیزیک هم بهم گفتن آموزش شگفت انگیز فیزیک ۲ شهریاری رو بگیرم و کار کنم بعدش که فول شدم بیام کتاب تستی منبع دوم میکرو یا خیلی سبز
      برای زمین شناسی کتاب تستی مهر و ماه بخرم یا خیلی سبز؟
      خب تا اینجا که کتابا و وضعیتمون توضیح داده شد
      .
      میرسیم به بحث دبیرا که پیشنهادتون برای دبیر شیمی بغیر پویان نظر بابایی هست یا آقاجانی؟ میخوام پایه رو از صفر بگه البته از محمد مرادی هم خیلی تعریف میشه چون میگن همه بخشا رو کامل از صفر میگه؛
      برای زیست با حنیف پیش برم یا موقاری یا عمارلو؟ البته ماز هم خیلی تعریف میشه فرهمند نیا .همچنین بهم گفته بودن در هیچ شرایطی بیخیال تدریس آقاجانی و عمارلو نشو چون که از صفر میگن و جزوه عمارلو نسبت به بقیه جزوه ها تکه (پ.ن: گفتن جزوه عمارلو حتی از جزوه طلایی ماز هم بهتره) ولی از طرفیم اساتید زیاده؛
      خب حالا میرسیم به دبیر ریاضی که بهم گفتن آقای حیدری رو ببینم ولی یسری مشاورا هم میگن تو که ریاضیت ضعیفه و یازدهم هستی بهتره یا ملاکپور یا سادات پیش بری از یه طرفم ثابتی بشدت تعریف میشه شما نظرتون چیه در این مورد و
      فیزیک هم که با یحیوی پیش ببرم البته نظرتونو بگین
      و دبیر عربی هم بهم گفتن فلاح بهتره چونکه از صفر میگه و مخصوصا قواعد کامل پوشش میده که واقعا لازم دارم تدریس قاعده محور رو و از یه طرفم اگه کسی تجربه استفاده از dvd کمک آموزشی عربی کنکور عمار تاجبخش رهپویان رو داره بهم بگه چون بین این دو موندم و اینکه ارزش این بیشتره یا دیدن ویدیوهای فلاح که راه بیفتم و برم سراغ تست؟ویدیو های صفر تا صد و راه ابریشم علیمرادی در آلا چطور؟و راجب شرکت در آزمون آزمایشی در شرایط من هم نظرتونو بگین
      و در نهایت خواهشا بدون تعصب لطف کنین نظرتونو بدین و هم پیشنهاد دبیرای آلاییتون و غیرآلاییتون هم و بهم بدین و ... چونکه میخوام دیگه قطعی تصمیم بگیرم سر منابع و این حواشی مضخرفو بیخیال شم و وقتم صرفه جویی شه
      البته این تاپیک برای همه کسایی که در شرایط من هستن هم مناسبه و به سود خیلیا مثل خودم هست. خلاصه که بابت غلط املایی و جمله بندی افتضاحم عذر میخوام بابت اینکه خیلی سرسری نوشتمش و همچنین بابت طومار بلندبالایی که نوشتم پوزش میطلبم. (پ.ن:کلا به طومارنویسی و طومارخوانی علاقه دارم پس راحت باشین برای نوشتن مطالب طولانیتون.) در ضمن امیدوارم این تایپک به درد بقیه دوستان که شرایط منو دارن بخوره. هر مدل که راحت تر بودین وویس یا متن جوابتونو میتونین بدین ممنون بابت وقتتون که صرف خوندن طومارم کردین! یسری عکسای کتابایی که قبلا داشتمم میزارم نظرتونو بگین و همچنین نظرتون راجب مشاورای مشاوران بهشتی و آیدی نوین هم لطف‌کنید. عکسای کتابام👇👇 [ATTACH=CONFIG]99570[/ATTACH20220207_231256.jpgبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20220207_231256.jpg
مشاهده: 196
حجم: 149.9 کیلو بایت
      screenshot_20220207-174022_camera.jpg
      آها راستی یه موضوع دیگه راجب اینکه کنکور ۱۴۰۲ سه دفترچه ای میشه و زیرگروها حذف میشن پس حتی برای پزشکی هم باید زمین رو جدی تستی خوند و نظرتون راجب حذف عمومیا تو کنکور آره یا نه؟ چونکه فعلا سنجش گفته ۶۰ درصد عمومیا میشه امتحان نهایی دوازدهم و ۴۰ درصد عمومیا داخل کنکوره باز من نفهمیدم واقعا چی به چی شده، راجب این موضوع هم نظرتونو لطف کنید.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      بهتره سعی کنی خودخوان کار کنی
      کتابهای برای شروع
      1. زیست
      خیلی سبز خوبه واسه شروع
      2. شیمی
      مبتکران خیلی سبز الگو(تستاش نه درسنامش) واسه شروع خوبن
      ۳. فیزیک
      احتمالا بتونی با تست خیلی سبز جلو بیای اما اگه نه دبگه باید بری شگفت انگیر
      ریاضی
      خیلی سبز/میکرو/سیر تا پیاز واسه شروع خوبن برو کتاب فروشی ورق بزن ببین با کدوم راحت تری
      عربی
      خیلی سبز/میکرو
      دینی
      پایه به پایه خیلی سبز
      زبان
      اگه هیچی بلد نیستی مبتکران برات مث‌ سم میمونه اما خیلی سبز و میکرو در هر صورتی کمک کننده هستن
      ادبیات
      آرایه سیر تا پیاز گاج(خیلی عالیه) هفت خان(عالیه ولی شاید واسه شروع سخت باشه
      دستور سیر تا پیاز
      قرابت سبطی
      لغت املا هم که کتاب درسی

اما استادا
      ریاضی: آریان خیدری اصلن سمتش نرو/سادات هم خنگ آموز درس میده/بهترین استادا سلامیان و ملاک پور و عباسپور هستن که احتمالا ملاک پور برات بهتر باشه

زیست حنیف عظیمی ماز و... عمارلو هم خوبه ولی اون دوتا کامل مبحثو برات جامیندارن

فیزیک ذهبی یا یحیوی. من باشم ذهبی انتخاب میکنم

شیمی. بابایی بهمن بازرگان مرادی آقاجانی. همه خوبن ولی آقاجانی از صفر نمیگه

عربی. فلاح هورفر

ادبیات.نمیدونم

دینی.هیچ کدومش نیاز نیس

زبان.اگه ضعیف باشی از هیچ کلاسی هیچی یاد نمیگری
      ویرایش توسط Reza Nos : 25 بهمن 1400 در ساعت 17:35

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز نظر شما کاملا محترمه ولی افتضاحی بیش نیس

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Nos نمایش پست ها
      دوست عزیز نظر شما کاملا محترمه ولی افتضاحی بیش نیس
      اتفاقاً داره درست میگه
      فعلاً که تکلیف سازمان سنجش با عمومی ها مشخص نشده بهتره تمرکز رو اختصاصی ها باشه
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله منظورم شما بودید
      اصلا منطقی نیس یه دانش آموز یازدهمی که تا خالا هیچی نخونده بره ریاضی زیست شناسی و شیمی هر سه پایه رو با کلاس استادا تموم کنه راه بهتر اینه که ایشون بیاد و همه ی درسای یازدهم اش رو خوب بخونه و تست بزنه و اگه میخواد کلاس ببینه واسه مباحث یازدهمش ببینه
      توی تابستون هم دهم رو بخونه و یازدهم رو تثبیت کنه
      منابع رو هم بالا گفتم

6. Top | #6
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gentleamir نمایش پست ها
      سلام وقتتون بخیر
      پیشنهادتون برای شروع از صفر بنده که ۱۱ تجربیم و سر اکثر درسا ضعف دارم و ترم اول ۱۱ و دهم هم خوب نخوندم و دهم هم که یجورایی دست به سر کردیم و الکی گذروندیمش غیراصولی نظرتون چیه؟
      بنظرتون در چه حد با فیلم آموزشی پیش برم و در چه حد خودخوان باشم میشه یه راهنمایی جامع از تجربیاتتون بهم بگین که بدردم بخوره کتابایی که گرفتم زیست و ریاضی و عربی تک پایه خیلی سبز و زبان جامع خیلی سبز و شیمی مبتکران تک جلدی ۱۱ رو تهیه کردم برای منابع دیگه هم که با توجه به این شرایطی که میگن عمومی حذف میشه از کنکور فعلا فارسی درس به درس نگرفتم این منبع پیشنهادتون چیه؟ ( فارسی درس به درس خیلی سبزشو بگیرم یا طالب تبار یا آموزش شگفت انگیز خ سبز؟) و اینکه از مشاورا پرسیدم گفتن فعلا آرایه و دستور زبان رو هامون سبطی بخون تا حداقل اینا قوی بشی اگه فقط امتحانات تشریحی تاثیر داشت هم بدردت بخوره و درس به درس کار کن (پ.ن:آرایه و دستور سبطی یا هفت خوان خ سبز برای آموزش؟) برای منبع دینی که متاسفانه سفیر خرد پایه پاسخنامش فقط به صورت pdf موجود هست و مصیبته واقعا ؛ اغلب هم میکرو دینی پایه رو پیشنهاد دادن البته سال پیش تک پایه خیلی سبز دینی رو داشتم برای دینی امسالم تک پایه بگیرم یا کتاب پایه ۱۰ و ۱۱ یا فعلا بیخیالش بشم و در حد کتاب درسی بخونم؟
      برای فیزیک هم بهم گفتن آموزش شگفت انگیز فیزیک ۲ شهریاری رو بگیرم و کار کنم بعدش که فول شدم بیام کتاب تستی منبع دوم میکرو یا خیلی سبز
      .
      میرسیم به بحث دبیرا که پیشنهادتون برای دبیر شیمی بغیر پویان نظر بابایی هست یا آقاجانی؟ میخوام پایه رو از صفر بگه البته از محمد مرادی هم خیلی تعریف میشه چون میگن همه بخشا رو کامل از صفر میگه؛
      برای زیست با حنیف پیش برم یا موقاری یا عمارلو؟ البته ماز هم خیلی تعریف میشه فرهمند نیا .همچنین بهم گفته بودن در هیچ شرایطی بیخیال تدریس آقاجانی و عمارلو نشو چون که از صفر میگن و جزوه عمارلو نسبت به بقیه جزوه ها تکه (پ.ن: گفتن جزوه عمارلو حتی از جزوه طلایی ماز هم بهتره) ولی از طرفیم اساتید زیاده؛
      خب حالا میرسیم به دبیر ریاضی که بهم گفتن آقای حیدری رو ببینم ولی یسری مشاورا هم میگن تو که ریاضیت ضعیفه و یازدهم هستی بهتره یا ملاکپور یا سادات پیش بری از یه طرفم ثابتی بشدت تعریف میشه شما نظرتون چیه در این مورد و
      و دبیر عربی هم بهم گفتن فلاح بهتره چونکه از صفر میگه و مخصوصا قواعد کامل پوشش میده که واقعا لازم دارم تدریس قاعده محور رو و از یه طرفم اگه کسی تجربه استفاده از dvd کمک آموزشی عربی کنکور عمار تاجبخش رهپویان رو داره بهم بگه چون بین این دو موندم و اینکه ارزش این بیشتره یا دیدن ویدیوهای فلاح که راه بیفتم و برم سراغ تست؟ویدیو های صفر تا صد و راه ابریشم علیمرادی در آلا چطور؟و راجب شرکت در آزمون آزمایشی در شرایط من هم نظرتونو بگین
      و در نهایت خواهشا بدون تعصب لطف کنین نظرتونو بدین و هم پیشنهاد دبیرای آلاییتون و غیرآلاییتون هم و بهم بدین و ... چونکه میخوام دیگه قطعی تصمیم بگیرم سر منابع و این حواشی مضخرفو بیخیال شم و وقتم صرفه جویی شه
      البته این تاپیک برای همه کسایی که در شرایط من هستن هم مناسبه و به سود خیلیا مثل خودم هست. خلاصه که بابت غلط املایی و جمله بندی افتضاحم عذر میخوام بابت اینکه خیلی سرسری نوشتمش و همچنین بابت طومار بلندبالایی که نوشتم پوزش میطلبم. (پ.ن:کلا به طومارنویسی و طومارخوانی علاقه دارم پس راحت باشین برای نوشتن مطالب طولانیتون.) در ضمن امیدوارم این تایپک به درد بقیه دوستان که شرایط منو دارن بخوره. هر مدل که راحت تر بودین وویس یا متن جوابتونو میتونین بدین ممنون بابت وقتتون که صرف خوندن طومارم کردین! یسری عکسای کتابایی که قبلا داشتمم میزارم نظرتونو بگین و همچنین نظرتون راجب مشاورای مشاوران بهشتی و آیدی نوین هم لطف‌کنید. عکسای کتابام [ATTACH=CONFIG]99570[/ATTACHبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

حجم: 149.9 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_20220207-174022_Camera.jpg
مشاهده: 184
حجم: 212.9 کیلو بایت
      آها راستی یه موضوع دیگه راجب اینکه کنکور ۱۴۰۲ سه دفترچه ای میشه و زیرگروها حذف میشن پس حتی برای پزشکی هم باید زمین رو جدی تستی خوند و نظرتون راجب حذف عمومیا تو کنکور آره یا نه؟ چونکه فعلا سنجش گفته ۶۰ درصد عمومیا میشه امتحان نهایی دوازدهم و ۴۰ درصد عمومیا داخل کنکوره باز من نفهمیدم واقعا چی به چی شده، راجب این موضوع هم نظرتونو لطف کنید.
      ۱_ساعت مطالعه:
      به صورت تدریجی زیادش کن مثلا از فلان ساعت بکنش بیشتر از فلان ساعت و سنگ بزرگ نشان از نزدن هست یعنی از اول نگو میخوام ۱۲ساعت بکوب بخونم مثلا وقتی باشگاه میری همون اول ۲۰ کیلو پرس سینه نمیزنی که از کم شروع میکنی،اون وزن کم زمینه وزن زیاد رو فراهم مبکنه اگه از وزن کم شروع نکنی به وزن زیادم نمیرسی

۲_خلاصه نویسی:
      به شدت مضخرف بجای این کار هی دوباره برگرد به کتاب،کنکور یخچال اینا نیست که یبار بخری تا چند سال بی نیاز شی

۳_ساعت خواب:
      هرکی یچی میگه ولی خدایی کمتر از ۸ ساعت ظلمه مخصوصا تو که یازدهمی هستی و کلی وقت داری بحای اینکه ساعت خوابت رو کم کنی سعی کن زودتر بخوابی

۵_دروس عمومی:
      کسی واقعا نمیدونه حذف میشه یا نه در کنکور در نهایی که هست در هر صورت پس احمقانه هست که نخونیش

۶_مرور
      اصلا مهمترین کار همینه هربار که بیشتر میخونی مطالب بیشتر تو ذهنت میشینه،نقش مرور تو این مباحث خیلی پر رنگه،لغات فارسی عربی دینی،زیست،دینی،حفظیات شیمی

۷_موسسات کنکوری
      اینا یه بیزنسن یعنی چی؟یعنی فقط میخوان تعداد افرادی که تو کلاسشون شرکت میکنه بیشتر باشه تو این راه اگه نااگاه باشی تو دامشون میفتی(برو کیوان اسدی رو سرچ کن تو ایسنتا روشنت مبکنه)

۸_ورزش
      به شدت مهم ولی نظری نمیدم که بری یانه خود دانی ولی تو روحیت خیلی تاثیر داره حالا لازمم نیست باشگاه باشه روزی ۲۰ دقیقه برو دوچرخه

7. Top | #7
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر
      .
      البته این تاپیک برای همه کسایی که در شرایط من هستن هم مناسبه و به سود خیلیا مثل خودم هست. خلاصه که بابت غلط املایی و جمله بندی افتضاحم عذر میخوام بابت اینکه خیلی سرسری نوشتمش و همچنین بابت طومار بلندبالایی که نوشتم پوزش میطلبم. (پ.ن:کلا به طومارنویسی و طومارخوانی علاقه دارم پس راحت باشین برای نوشتن مطالب طولانیتون.) در ضمن امیدوارم این تایپک به درد بقیه دوستان که شرایط منو دارن بخوره. هر مدل که راحت تر بودین وویس یا متن جوابتونو میتونین بدین ممنون بابت وقتتون که صرف خوندن طومارم کردین! یسری عکسای کتابایی که قبلا داشتمم میزارم نظرتونو بگین و همچنین نظرتون راجب مشاورای مشاوران بهشتی و آیدی نوین هم لطف‌کنید. عکسای کتابام [ATTACH=CONFIG]99570[/ATTACHبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

۱_ساعت مطالعه:
      به صورت تدریجی زیادش کن مثلا از فلان ساعت بکنش بیشتر از فلان ساعت و سنگ بزرگ نشان از نزدن هست یعنی از اول نگو میخوام ۱۲ساعت بکوب بخونم مثلا وقتی باشگاه میری همون اول ۲۰ کیلو پرس سینه نمیزنی که از کم شروع میکنی،اون وزن کم زمینه وزن زیاد رو فراهم مبکنه اگه از وزن کم شروع نکنی به وزن زیادم نمیرسی

۲_خلاصه نویسی:
      به شدت مضخرف بجای این کار هی دوباره برگرد به کتاب،کنکور یخچال اینا نیست که یبار بخری تا چند سال بی نیاز شی

۳_ساعت خواب:
      هرکی یچی میگه ولی خدایی کمتر از ۸ ساعت ظلمه مخصوصا تو که یازدهمی هستی و کلی وقت داری بحای اینکه ساعت خوابت رو کم کنی سعی کن زودتر بخوابی

۵_دروس عمومی:
      کسی واقعا نمیدونه حذف میشه یا نه در کنکور در نهایی که هست در هر صورت پس احمقانه هست که نخونیش

۶_مرور
      اصلا مهمترین کار همینه هربار که بیشتر میخونی مطالب بیشتر تو ذهنت میشینه،نقش مرور تو این مباحث خیلی پر رنگه،لغات فارسی عربی دینی،زیست،دینی،حفظیات شیمی

۷_موسسات کنکوری
      اینا یه بیزنسن یعنی چی؟یعنی فقط میخوان تعداد افرادی که تو کلاسشون شرکت میکنه بیشتر باشه تو این راه اگه نااگاه باشی تو دامشون میفتی(برو کیوان اسدی رو سرچ کن تو ایسنتا روشنت مبکنه)

۸_ورزش
      به شدت مهم ولی نظری نمیدم که بری یانه خود دانی ولی تو روحیت خیلی تاثیر داره حالا لازمم نیست باشگاه باشه روزی ۲۰ دقیقه برو دوچرخه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام وقتتون بخیر
      .
      البته این تاپیک برای همه کسایی که در شرایط من هستن هم مناسبه و به سود خیلیا مثل خودم هست. خلاصه که بابت غلط املایی و جمله بندی افتضاحم عذر میخوام بابت اینکه خیلی سرسری نوشتمش و همچنین بابت طومار بلندبالایی که نوشتم پوزش میطلبم. (پ.ن:کلا به طومارنویسی و طومارخوانی علاقه دارم پس راحت باشین برای نوشتن مطالب طولانیتون.) در ضمن امیدوارم این تایپک به درد بقیه دوستان که شرایط منو دارن بخوره. هر مدل که راحت تر بودین وویس یا متن جوابتونو میتونین بدین ممنون بابت وقتتون که صرف خوندن طومارم کردین! یسری عکسای کتابایی که قبلا داشتمم میزارم نظرتونو بگین و همچنین نظرتون راجب مشاورای مشاوران بهشتی و آیدی نوین هم لطف‌کنید. عکسای کتابام������������ [ATTACH=CONFIG]99570[/ATTACHبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

سلام .
      به نظرم اول از همه یه کاغذ سفید بردار با یک خودکار .بنویس هر آنچیزی که تو رو به این مسیر آورده
      هر آنچیزی که انگیزه ات شده بری و همون اول کار پول بدی این کتابارو بخریشون حتی وقتی میگی صفری و ......
      چه چیزی باعث شده بیای اینجا و این تاپیک رو بنویسی و این حرفهارو برامون بزنی رو بنویس رو اون کاغذ و بهشون فکرکن حتی شده ساعتها و روزها و مشورت کن
      اون هدف که دنبالشی چیه؟ چرا میخوای به این راه قدم بزاری؟ چه چیزی باعث و بانی همه ایناست ؟ چی میخوای از زندگیت ؟ ارزشش رو داره ؟
      چرا میگم اینا رو بنویسی و یا خودت حرف بزنی و فکر کنی به این مسائل؟
      چون باعث میشه وسطای راه که سختی ها اومد سراغت و خسته شدی و خواستی ببری و دست بکشی و کم بیاری و ..... برگردی سر این کاغذ و دوباره بخونیش برای خودت / این کاغذ تمام دلیل تو به این مسیر اومدنت هست / اون موقع باز برمیگردی به این نقطه شروع و باعث میشه بدونی برای چی استارت زدی و دوباره برمیگردی سر راهت / خودت رو بترسون و از ترس به عنوان یک ابزار اسفاده کن . ببین اگه این راه رو نری چیکاره میشی؟ 10 سال دیگه یا 20 سال دیگه چکاره میشی ؟ ایا راضی هستی که 10 سال دیگه اون باشی؟
      مطمئن باش راه و مسیر سختی در پیش داری اما آخر این مسیر واقعا آیا برات ارزشش رو داره ؟؟؟ این سوال جوابارو تو اون کاغذ بنویس و تمام نوشخار های ذهنیت رو بریز رو اون کاغذ با جوهر خودکار. موقعی که این افکار به ذهنت دوباره اومدن وسطای راهت اون کاغذ ناجی تو هستش . و به همه شک و شبهه ها و افکار منفی ات جواب میده و یاد اوری میکنه تو کی هستی و چرا الان این افکار رو داری و باید چیکار کنی و اگه کار درسته رو نکنی چه سزاواری در انتظارت هستش
      بعدش دلیل خودت رو پیدا کردی و تصمیم رو که گرفتی .
      فقط شروع کن . بد ترین شروع بهتر از صبر کردن برای یک شروع قدرتمند و بی نقص هستششروع کن
      شروع کن
      بی انگیزه شروع کن
      بدون اطلاعات کافی شروع کن
      از صفر صفر شروع کن
      فقط شروع کن
      با انواع اقسام نقص ها شروع کن
      با ساعت مطالعه کم
      با ایردات زیاد
      هر روز بد تر دیروز هم شدی عیب نداره
      ادمه بده و شروع کن
      هیچوقت نایست که یک روز ایده آل و هیجانی و .... بیاد سراغت

برای کتب و انتخاب منبع تاپیک زیر رو ببین حتما . اپ میکنم واست . در تاپیک زیر تمام انچیزی که برای کتاب نیاز داری رو نوشته ام . از منابع ساده تر و روون تر استفاده کن و پیشنهادم هم استفاده از منابع
      جامع هستش و نه سال به سال. کلیک کن بر روی لینک زیر
      بررسی و معرفی جامع کتب کنکوری ویژه 1401 و 1402 ویرایش 20 دی ماه 1400

در مورد برنامه ریزی :
      حتما روش برنامه ریزی رو یاد بگیر با آزمون و خطا کردن تا بهترین روش خوندن و .... رو یاد بگیری / در کنار درس خوندنت وقتی رو اختصص بده به این منظور که اطلاعات کسب کنی در مورد برنامه ریزی و ....و میتونی از مصاحبه های رتبه های برتر هم ایده برداری کنی.
      در مورد اختصاصیها:
      حتما پیش نیاز ها رو رعایت کن در مطالعه . و تست بزن / لطفا درگیر باتلاق درسنامه در دروسی مثل ریاضی و فیزیک نشو و بیشتر سعی کن تست بزنی تا مطلب رو یاد بگیری
      در مورد کنکور 1402:
      هنو هیچ چیزی معلوم نیست . فعلا عمومی ها رو در حد همون مدرسه یاد بگیر و بالا بیار ولی دروس تخصصی رو قوی کار کن از پایه دهم . بعد از کنکور 1401 مشخص میشه شرایط کنکور 1402 چه شکلی خواهد بود و پیشنهاد میکنم تا کنکور 1401 فقط اختصاصی تست بزنی و بخونی
      .
      به هیچ عنوان گول زمانیکه داری رو نخور . همه این هایی که الان به فکر پشت کنکوری هستند زمانی یازدهمی و دهمی بودند و فکر میکردند که هنوز وقت هست . خیلی زود دیر میشه نزار این اتفاق برای تو بیافتته .
      هیچوقت فکر نکن که وقتت رو از دست دادی و دیگه نمیشه موفق شد و ... و باید از دهم میخوندی و .....
      یک شروع خوب یعنی شروع با تمام قدرت و اراده . اگر تصیم به تغییر بگیری و شروع کنی کم کم به خودت ثابت خواهد شد که جبران گذشته اسان است .
      پس شروع کن

" چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط من همان سیزدهم نمایش پست ها

من هم منظورم جمع کردن فشرده دروس پایه بود وگرنه تو ۴ ماه که امکان نداره کسی بتونه دوازدهم هم بخونه برای همینم گفتم تابستون با شناخت بیشتری که از معلمای الانش پیدا کردیا با همین معلم ها ادامه بده یا معلم هاش رو تغییر بده اما درباره نخوندن دهم باهاتون مخالفم فکر میکنم شما المپیادی بودی و ضعف پایه ای نداری و بقیه رو با خودتون مقایسه میکنید اما استارتر گفت دهم و یازدهم بلد نیست و شروع ساختن پایه از دهم هست مخصوصا در شیمی و ریاضی حالا اگه شما نظرتون اینه ایشون به جای اینکه این دروس رو از پایه ترمیم کنه بیاد تست دین و زندگی یا ادبیات بزنه حتما شما درست میگی در ضمن ایشون میخوان در کنار یازدهم برای کنکور شروع کنه وگرنه قرار نیست یازدهم رو بذاره کنار که آخر سال همه درساش رو تجدید بشه . مشکلی که تا کنکور با داوطلبا باقی خواهد موند ضعف در دروس زنجیر وار مثل ریاضی هست این دوستمون اگر تو این مدت ریاضی پایش رو با معلمی مثل استاد ملاک پور ترمیم کنه نتیجش رو حتی در فیزیک و شیمی هم خواهد دید برای زبست هم که فکر نکنم شما از آقای عظیمی با تجربه تر باشید که همیشه میگه دانش آموز اگر در سال پایه زیست دهم و یازدهم رو نبنده حتما پشت کنکوری میشه حالا اگر شما فکر میکنی این حجم رو میتونی فقط در ۳ ماه تابستان جمع کنی بسم الله موفق باشی
      همه حرف هاتون درست بود به حز یه جا که استارتر باید توضیح بیشتری بده
      خب این دوستمون هرچقدر هم که صفر کیلومتر باشه باللخره امتحان ها رو پاس شده دیگه یعنی در حد مدرسه بلده واسه همینم من میگم بشینه فعلا روی یازدهم تمرکز کنه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن