خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

Exclamation سوال درباره منبع زیست از کسایی که بالا میزنن و رتبه برترها

سلام دوستان من میانگین درصد زیستم ۵۰ هست تو کانون
      مشکلی داره اگر به جای کتاب زدن (ایکیو) بیام ازمونای مختلفو طول دو هفته بزنم

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط azzzz نمایش پست ها
      سلام

باید ببینی مشکلی که داری از کجا آب میخوره

_بخشی از بچه ها نسبت به متن و مفهوم مطالب کتاب تسلط خوبی دارن و مشکل شون اغلب بخاطر ضعف توی تست زنی و مهارت تجزیه تحلیل گزینه ها و ارتباط دهی مطالب ذهنی شون با تست هست (بیشتر مشکل بخاطر مهارت تست زنی و بکارگیری یادگیری ها در تست)

_یه بخش دیگه هم کلا از همون پایه متن و محتوا و مطالب خیلی جاها هنوز براشون گنگ و نامفهومه و بقولی جا نیوفتاده ( بخش بیشتر مشکل بخاطر یادگیری)

اگه جزو دسته اول هستی
      افزایش تعداد تست و همچنین دیدن فیلم های تحلیل و برسی تست درکنار مرور مداوم بهترین راهه

اگه هم توی دسته دوم قرار میگیری
      باید بیشتر روی جاانداختن محتوا و متن مطالب کارکنی کتاب درسی که منبع اصلی هست اما درکنارش باتوجه به سلیقه و بازدهی خودت میتونی از تدریس یکی از اساتید یا درسنامه استفاده کنی (البته منظور این نیست که کلا تست رو بذاری کنار ولی نسبت به دسته اول ، سهم یادگیریت باید بیشتر باشه)

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام
      هر دبیر یا مشاوری که بگه تست زدن و زیاد تست زدن در این درس خوب نیست قطعا داره شما رو آماده میکنه برای یک سال دیگه پشت کنکور موندن.
      شما هزار دور هم که کتاب درسی رو بخونید باز هم خیلی از نکات از دیدتون پنهان میمونه و نیازه که انقدر تست بزنید تا این نکات رو حداقل یک بار دیده باشید و در واقع بهترین نوع مرور با تست هست و چه بهتر که تست هایی که تمرین می کنید در منزل متنوع و از طراحان مختلفی باشند.
      شما سعی کنید بخشی از تست های IQ رو به صورت مضربی یا منتخب حل کنید و بعدا زیست آزمون های مختلف رو هم در منزل تمرین کنید (حالا یا به صورت سرعتی یا حتی آموزشی)
      هدف در زیست این هست که با هر تست برگردید به متن کتاب درسی و تا زمانی که چرخه رفع اشکال با کتاب برای هر فصل بار ها و بار ها در زمان های مختلف انجام نشه مطالب به خوبی در ذهن نمیشینه.
      برای تست های زیست هیچ اولویتی در کار نیست
      تست خوب و بد نداریم
      تا زمانی که بچه ها فکر کنند منبع x درصد 50 می دهد، منبع y درصد 70 می دهد و منبع z درصد 90 می دهد چون رتبه یک کنکور آن را کار کرده و یا فلان شخص گفته حتما کار کنید، دقیقا دارند همان کاری رو می کنند که طراح کنکور دلش میخواد.
      هر وقت شما روی یک منبع خاص تعصب پیدا کردین و تست های متنوع نزدین مطمئن باشید که درصدتون در بهترین حالت از 50 بالا تر نمیاد. ممکنه نابغه باشید و نهایتا 60 بزنید ولی بالاتر نمی تونید اینو به شما و اون دبیر/مشاور که تست زدن در زیست شناسی رو اشتباه میدونه تضمین میدم.
      یک دیدگاه دیگه هم این هست که شما خودتون به چنان تسلطی برسید که بتونید تست طراحی کنید، این دیدگاه هم به نظر من در سال کنکور جواب نمیده، دلیلش هم تایم زیادی هست که در این صورت باید صرف صرفا درس زیست بشه و عملا شما بجای یک کنکوری تبدیل میشید به مولف و دبیری که با هر زوری هست سر جلسه کنکور شرکت می کنه و فقط درس خودش رو نهایتا 70 میزنه (همینم خیلی هاشون نمیزنن) ولی بقیه درس ها هم برای یک داوطلب مهمه و اگر نتونه یه تعادلی بین درصد هاش ایجاد کنه در بهترین حالت ممکن با چند سال پشت کنکور موندن میتونه که یه رتبه قابل قبول کسب کنه.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام ممنون از همتون
      ببینید من یه چیزی که باعث شده دوبه شک بشم اینه که پارسال اصلا تست زیادی من نزدم و فقط کلاسای مازو دیدم و نزدیک کنکور از هر فصل 30 تا تست زدم ولی جوری که از تو کتاب پیداشون میکردم و کنکور 55 درصد زدم که درصد بدی نیست
      ینی یه مدلی هستم که برای زیست فیلم ببینم خیلی بهتر میزنم تا 1000 تا تست بزنم
      الان گیج شدم تست بزنم ؟ چیکار کنم؟
      این اشتباه رو نکن،
      مطالعه چند ده بار کتاب درسی و یا اتکا به صرفا منابع آموزشی تنها در صورتی میتونه کمک کننده باشه که دانش آموز هر بار دید جامع تری نسبت به محتوای هر فصل پیدا کنه و با رفع اشکال و بازگشت به متن کتاب درسی (و منابع آموزشی دیگه خودش) رفته رفته در این درس بتونه که با کاهش اشکالات خودش پیشرفت کنه.
      این که شما ده بار یک مطلب رو با همان دید قبلی مطالعه کنی باعث نمیشه ایرادات خودتون رو بفهمید و رفع شون کنید فقط آتش جانکاه و تصور کاذب *من که دیگه بلدم* هر بار بیشتر از دفعه قبلی در وجودتون زبانه میکشه و وقتی سر جلسه آزمون اصلی یا آزمون های جامع منتهی به هفته کنکور نشستید تازه متوجه میشید خیلی از مطالب کتاب رو کامل مسلط نبودین یا یک عمری اشتباه یک نکته رو یاد گرفتید این میشه که سر جلسه بین دو گزینه دائم شک می کنید. تسلط پایین لزوما باعث نمیشه یک نفر بره سر جلسه کنکور زیست رو 20 درصد بزنه و برگرده ولی قطعا در تایم پاسخ گویی تاثیر شدیدا منفی میگذاره. این که شما زیست رو در 30 دقیقه بتونی 65 درصد پاسخ بدی خیلی فرقشه با این که به همین درصد در تایم 1 ساعت برسی. (فیزیک و ریاضی و شیمی هم سر جلسه جزو دفترچه هست و نیازه که شما اونارو هم یه درصد معقولی پاسخ بدی) در واقع همان افرادی که با یک کتاب تست یا یک منبع آموزشی خاص به درصد های بالایی رسیدند بهتره ازشون بپرسید تا بهتون بگند هفته ای چند تا آزمون زیست بررسی می کردند و یا در دوران جمع بندی چند مدل آزمون مختلف برای زیست شرکت کردند و با تست جدید اطلاعات و اندوخته قدیمی خودشون رو دائما به چالش کشیدند تا موفق شدند سد 40، 50 و 60 درصد زدن رو در این درس بشکنند و به درصد های بالا برسند. (نه فقط این درس بلکه همه درس ها)

یک کلام و قاطع هنوز هم میگم، برای رسیدن به درصد بالا تنها کتاب درسی / یک منبع آموزشی و تستی کافی نیست (حتی اگر 50 دور بخوانید). باید هر مدل سوالی دید و حل کرد و بویژه آزمون های جامع و کلی زیادی حل نمود و با تست های جدید و روتین زیادی کلنجار رفت در کنار همه این ها فقط دانش آموزی موفق عمل میکنه که با مراجعه به کتاب درسی حین تست زدن (چه آموزشی و چه سرعتی) دائما رفع اشکال انجام بده. وگرنه بله دانش آموزان زیادی روی این کره خاکی هستند که صرفا تست می زنند تا زده باشند و اگر غلط زدند سریع ناراحت میشند و بدون هیچ بررسی به سراغ تست های بعدی میرند تا شمار تست های روزانه و ساعت مطالعه شون خوشگل و زیاد باشه و در نهایت هم افرادی هستند که این ها رو ملاک قرار میدن و میگن ببینید چقدر تست زدند و نتیجه نگرفتند پس بروید بچسبید به کتاب درسی و ده هزار دور بهترین کتاب خلاصه زیست بازار (همان کتاب درسی) رو دوره کنید تا با صرفا بررسی تست های یک منبع به درصد های بالا برسید. خیر، مشاهده فیلم، زدن یک منبع، مطالعه چند باره کتاب درسی تا یک حدی میتونه درصد شما رو رشد بده، بقیه اش کاملا بستگی به این داره که تست نو و ایده دار قبلا حل کرده باشید، مشکلات جدید از دل هر آزمونی بیرون بکشید و رفع شون کنید و مهم تر همه بتونید شک های بین دو / سه گزینه رو که عموما ناشی از تست کافی حل نکردن و عدم مراجعه به متن کتاب در تمرین های منزل هست رو کاهش بدید تا در تایم کمتر و با آرامش بیشتری سر جلسه به درس زیست و باقی درس ها پاسخ بدین.
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

5. Top | #5
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هر جور ادمی وجود داره من دوستم سال 1400 تنها با خوندن جزوه های حنیف عظیمی که در طول یال پر کرده بود + تستهای جزوه حنیف+ فصل آزمون خیلی سبز زیست شناسی 1400 رو 82 درصد زد

یه کسی هم هست که با 30 هزار تا تست زدن به زور 75 میزنه

نمیشه برای همه یه نسخه پیچید

بهترین رو هم اینه که خودت با آزمون و خطا روش خودت رو پیدا کنی ولی این آزمون و خطا باید معمولا در تابستون انجام بگیره نه الآن / الان سعی کن بیشتر از روشهای دیگه اگو برداری کنی چون زمانت از دست میره
      در ضمن به نظر من خوندن زیاد کتاب و تفکر بر روی متن و شکلها + تست زیاد زدن = قطعا جواب گرفتن

این جهان زندان و ما زندانیان.......
      ویرایش توسط _Joseph_ : 18 بهمن 1400 در ساعت 07:58

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      البته دکتر نمیدونم تاثیر داشته یا نه
      برای دهم یازدهم و دوفصل اول دوازدهم من خ سبز و الگو و ایکیو روکامل زدم تابستونش
      روند آموزش و تکمیل اون برای هر گفتار =
      untitled8.png
      بعد از اتمام تمام گفتار های یک فصل=
      باید آزمون تک درس از کل محتوای اون فصل بزنی.
      مجددا برای n فصل که تمام شد باید آزمون نیمه جامع از کل محتوای n فصل مطالعه شده بزنی.
      و کل مباحث مربوط به یک موضوع (جانوری، گیاهی، ژنتیک و ...) که تمام شد آزمون جامع از همان موضوع بزنی.
      در نهایت و عموما در دوران جمع بندی آزمون تک درس جامع به سبک کنکور از کل فصل ها بزنی و دائما روند رفع اشکال و بازگشت به متن کتاب درسی انجام بشه. در این فرایند بعد از این که تستی رو داخل آزمون ها غلط پاسخ دادی باید ریشه یابی کنی ببینی علت غلط زدن _یا حتی نزدن_ چی بوده؟ برگردی به متن کتاب و مجددا همان صفحات رو کامل و دقیق مطالعه کنی و نکات حاشیه نویسی شده قبلی رو نیز مطالعه کنی. به فرض که شما بتونی 2 هزار سوال آزمونی بزنی و تحلیل کنی در این صورت اگر در هر آزمون 50 سواله بطور میانگین 20 غلط داشته باشی و به ازای هر غلط یک بار به متن کتاب برگردی و نکات رو مجددا دوره کنی، در آخر توانستی 800 مرتبه کتاب و نکات نوشته شده رو مرور کنی و این معنی موفقیت میده.

*البته یک نکته هم بگم،
      تعداد، نوع و زمان تمرین این آزمون ها هر چه بیشتر، بهتر. هر چه سوالات متنوع بیشتری حل کنید، تسلط بهتری بر مطالب کتاب درسی پیدا می کنید. البته به شرط تحلیل که کامل گفتم به چه شکل باید باشه.
      در کنکور علاوه بر تسلط کلی که بر محتوای کتاب باید داشته باشید، نکته دیگری هم ملاک هست به نام "زمان"
      برای بار صدم،
      این که شما
      زیست رو در 30-40 دقیقه 70 درصد پاسخ بدین و به باقی درس ها برسید (که فقط و فقط با مرور در قالب بازگشت به متن کتاب ضمن بررسی و تحلیل (رفع اشکال) آزمون های تک درس نیمه جامع و جامع موضوعی و کلی بدست میاد)
      با این که شخص دیگری
      همین درصد ولی در 1 ساعت یا بیشتر پاسخ بده (شخصی که صرفا متن کتاب رو بار ها مطالعه کرده و تست زیادی حل نکرده و هنوز باگ های زیادی بواسطه عدم رفع اشکال در مطالعه اش وجود داره، دچار شک های متعدد میشه و سرعت مورد نیاز در پاسخ گویی به تست ها رو نداره)
      خیلی خیلی با همدیگر تفاوت خواهید داشت.
      درصد های شما میشه:
      زیست70 / ریاضی40 / فیزیک50 / شیمی60
      و درصد های آن بنده خدا میشه:
      زیست70 / ریاضی30 / فیزیک10 / شیمی60
      شما قبول میشید و آن بنده خدا باید یک سال دیگر پشت کنکور ....
      کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عه جدی ؟میشه بیشتر توضیح دربارش بدی
      ایشون پایه زیست شناسی خوبی داشتن این رو در نظر داشته باشید
      در کنکور 99 زیست شناسی رو 64 درصد زده بودند بدون کلاس و فقط با مطالعه کتاب درسی و مدرسه شون + یه سری کتابم خودشون داشتن ولی هیچ کدوم رو کامل نخونده بودن چون کتاباش رو تمام و کمال من دیده بودم و بعد کنکورشم داد به من مثلا برای زیست از مبتکرانهای هفت خوان پدرام فرهادیان بگیر تا مهروماه و میکرو زارع و نشر الگو نسل جدید و خیلی سبز و سیر تا پیاز و فاگو و ........ ولی هیچکدومشون رو حتی تا 40 درصد مطالعه نکرده بودن و از هر کدوم یه نوکی زده بود
      مثلا مهروماه رو فقط فصل اول و دوم زده بود از دوازدهم و دهمش نو بود یازدهمش هم فقط فصل اول
      میکرو زارع رو دهمش رو قلب رو زده بود باقیشون نو مونده بودن
      خیلی سبز ها رو تقریبا 50/50 کار کرده بود
      سیر تا پیاز هم دهمش رو میگت فقط فصل صفرش رو خریدم خوندم توی سال دهم
      کلا اصلا خیلی شلخته بود

سال 99 چون یه اتفاق خیلی بد براش افتاد و پدرش رو در اثر کرونا از دست داد نتونست کنکور رو خوب بده و با رتبه 4500 موندش برای کنکور 1400
      در کنکور 1400 خودم باهاش هر هفته میرفتیم بیرون کلا زیاد درس نمیخوند ولی زیست رو فقط حنیف عظیمی جزوه هاشو پرینت گرفت و دید از تلگرام و جزوه نویسی کرد خودش میگفت تا فروردین حنیف رو تموم کرد و سه بار جزوه هاشو مرور کرد توی اردیبهشت هم فصل آزمون خیلی سبز رو خرید و زد حتی آزمون جامع هم نزد در این حد ینی

الآن دندانپزشکی ارومیه داره میخونه رتبه 1400ش شد 1100 فکر کنم / بیشتر میخوند تا تست زدن و پایه اش قوی بود / زیست 1400 رو 82/6 زده بود فک کنم / یادمه نزدیکای فروردین گفت میخوام آیکیو زیست بخرم رفت و هم میکرو جامع رو گرفت و هم آیکیو دوازدهم رو و هیچکدومشون رو کار نکرد و نو نو داد به من البته میکرو جامع رو دهمش رو یه سریهاش رو کار کرده بود/
      کلا پایه دهم و یازدهمش عالی قوی بود دوازدهم رو هم اندکی خوند مخصوصا نیم سال اول دوزادهم
      در ضمن این رو هم بگم ایشون در جلسه کنکور 1400 کلا درس ریاضی رو سفید گذاشته بودن و قبل کنکور تجربی که کنکور ریاضی رو دیده بود عصرش رفتیم بیرون بهم گفت که ریاضی رو کلا میخوام نزننم
      گفتم بابا حداقل بخون و .... گفت وقتش رو میدم به زیست قشنگ میشینم تحلیل میکنم سر جلسه همین کار رو هم کرده بود با اینکه ریاضیش خوب بود و سال 99 ریاضی رو 60 درصد زده بود ولی ریاضی 1400 رو 2 درصد زده بود فکر کنم و خودش میگفت حتی 10 دقیقه هم واسش وقت نذاشتم و یه راست رفتم سر زیست و قشنگ تایم زمین و ریاضی رو دادم زیست و دونه دونه با کمال فراغ زیست رو زدم همین کارش باعث شد درصد زیستش بالا باشه / شیمی ش رو هم 70 زده بود فک کنم / زمین 0 / ریاضی 2 / فیزیک 54 / ادبیات 64 / دینی 87 / زبان 67 / عربی 90 / رتبه منطقه 1 ش شد 1100
      درصدهای 99 ش هم اینا بود : شیمی 21 / زیست 64 / ریاضی 60 / فیزیک 18 / ادبیات 12 / دینی 62 / عربی 42 / زبان 41 رتبه منطقه یکش شد فک کنم 4500 و یا 5500 دقیق یادم نیست
      پ.ن: اصلا به این و اون فک رنکن چه شکلی بودن و ..... کاری که فکر میکنی درسته و برات نتیجه میده رو برو / من خودم اصلا نمیتونم مثل این دوست خودم باشم و 180 درجه لاهاش مخالف ام

من خودم زیست رو اینطوری میخونم و سر این درس هم خیلی خیلی آزمون و خطا کردم

1) فصل رو خودت رو خوانی میکنی و یه اطلاعاتی کسب میکنی
      2) درسنامه رو باز میکنی و یا فیلم میبینی تا اطلاعاتت تکمیل بشه
      3) برمیگردی اینبار دوباره فصل رو میخونی { گفتار به گفتار} و تست میزنی و تا میتونی ریز میشی و تفکر میکنی در متن و شکلها
      4) نکته وارد کتاب نمیکنی در اولین مواجهه و فقط هایلایت میکنی کمک درسی رو و یا یه برگه آ 5 برمیداری نکات رو رو اون مینویسی میزاری لای کتابت
      5) تو دوره های بعدی از منبع بعدیت تست میزنی و هی متن کتاب رو میخونی با دیدگاهای جدید تر که کشف میکنی
      6) رفته رفته اون نکات قبلی و اولیه دیگه تو مغزت ته نسین میشه و نیازی نیست برای همیشه ثبتش کنی تو کتاب میتونی بندازیش دور و نکات عالی و قشنگ رو فقط به کتابت وارد کنی

من وقتی کتاب زیست دهمم رو با زیست دوزادهمم مقایسه میکنم قشنگ خام بودن خودم در نکته نویسی درک میکنم که هر چی میدیدم مینوشتم تو کتاب
      این جهان زندان و ما زندانیان.......
      ویرایش توسط _Joseph_ : 18 بهمن 1400 در ساعت 13:59

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      دقیقا امسال شدم آن بنده خدا
      به خاطر فیزیکو ریاضی
      مطمئن باشید هیچ راه کار عجیب و غریب و خفنی که بشود با آن کولاک کرد غیر از راهی که من گفتم وجود نداره.

اون چارت کلی که به جهت شفاف سازی روند آموزش و تکمیل آموزش آوردم رو شما 50 دور انجام بدین، یا نه اصلا 200 مرتبه، برید بهترین درسنامه و جزوه بازار رو به صورت رنگی تهیه کنید و سر کلاس vip بهترین دبیر کشور بنشینید و هر نکته ای که از زبانش خارج شد روی طلا حکاکی کنید و آن نکات رو هزاران مرتبه مرور کنید تا فراموش نشوند، نکته و تست شرکت کنید و جزوه تالیف کنید و ... ولی تا به مرحله دوم که همان آزمون و رفع اشکال بود نرسید به شما قول میدم درصدتون از یه حدی بالاتر نمیره و نکته مهم تر این که سر جلسه تقریبا محال هست بتونید از تایم ریاضی، فیزیک یا حتی شیمی کم نکنید تا زیست رو به همان اندازه ای پاسخ بدین که تسلط داشتید. (تایم زمین که صد درصد میره)
      در واقع مرحله آموزش هرچقدر هم که خفن باشه و تکرار بشه باز هم کافی نیست و تا حدی کمک کننده است که برای هر شخص تازه متفاوته.

و نکته دیگه این که این هوشمندی نیست که درسی رو به هوای بالا زدن درس زیست با بی رحمی هر چه تمام خالی بگذاریم یا کم بزنیم، این کار را اگر کسی در کنکوری مثل 98 یا کنکور با ریاضی متوسط مثل 99 انجام میداد الان در منزل داشت خودش را برای 401 آماده میکرد.
      هوشمندی آن است که شخصی تمام دروس خود را تا شب منتهی به روز کنکور به حد خاصی از تسلط برساند و روی یکی دو درس از تخصصی ها که جزو نقاط قوت فرد بودند سرمایه و وقت بیشتری قرار داده باشد، سرانجام در روز کنکور و علی الخصوص روز کنکور ریاضی که مشخص می شود سطح سوالات تجربی به چه صورت خواهد بود و سر جلسه کنکور با مشاهده سطح کلی سوالات هر درس رویکرد نهایی را مبنی بر این که چه کاری برایش در آن شرایط بهتر است اتخاذ کند. که همین نیز بیشتر از این که ربطی به هوش ذاتی فرد داشته باشد بیشتر یک مهارت است.
      مهارتی که کاملا وابسته است به این که شما چه مقدار آزمون جامع حل و بررسی کرده باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را در رابطه با شرایط شخص خودتان بگیرید و متضرر نشوید بعد از آن.
      از نظر من هر شخصی که توانایی کسب این مهارت (یعنی تست زدن، آزمون زدن و چرخه رفع اشکال) رو به هوای آموزش کاملی که داشته، یا مطالعه چندین باره کتاب درسی و هر منبع دیگری از خود بگیرد به خودش سر جلسه کنکور خیانت کرده و هر مشاور یا دبیری که دانش آموزانش رو از این مهارت مهم محروم کند (حالا به هر نحو) شیاد است.

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.
      ویرایش توسط mahdi_artur : 18 بهمن 1400 در ساعت 15:25

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)