خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56
    نمایش نتایج: از 76 به 87 از 87
    1. Top | #76
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      الان حذفیات چیو میخان حذف کنند؟ کنکوری امسال از نیم سال دوم سال دهم آموزشش مجازی بود بعد الان اینا گیر چند تا مبحث کوچیک دوازدهمن؟ خیلی مسخرس

2. Top | #77
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هنوز مشخص نشده دقیق تعداد سوالات هر درس چند تاست و توی هر دفترچه چه درساییه؟
      فقط میترسم واسه هرکی دفترچه ها رو متفاوت کنن. مثل اعتبار سنجی های قلمچی..مثلا من دفترچه اول اختصاصیم ریاضی فیزیک باشه بعدی شیمی زیست
      بغلیم زیست ریاضی و شیمی فیزیک
      خیلی قاطی پاتی میشه اینجوری..
      Meet me where the light greets dark

3. Top | #78
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها
      هنوز مشخص نشده دقیق تعداد سوالات هر درس چند تاست و توی هر دفترچه چه درساییه؟
      فقط میترسم واسه هرکی دفترچه ها رو متفاوت کنن. مثل اعتبار سنجی های قلمچی..مثلا من دفترچه اول اختصاصیم ریاضی فیزیک باشه بعدی شیمی زیست
      بغلیم زیست ریاضی و شیمی فیزیک
      خیلی قاطی پاتی میشه اینجوری..
      طبق چیزی که از سامانه پاسخگویی پرسیدم گفتن که تیرماه وقتی که کارت ورود به جلسه رو میگن اعلام میکنن
      untitled.jpg
      فعلا همون درس های همیشگی رو باید خوند تا برسی به دوران جمع بندی و ازمون جامع. توی اون تایم تمرین کن که هر درسو بتونی تو تایم خودش جواب بدی. قطعا درصدا تو تمارین و ازمون جامع ها اولین بار ها میاد پایین ولی حواست باشه اگه اینطور تمرین کنی دیگه تو کنکور هرطورم بدن مشکلی نخواهی داشت و نسبت به کسی که تمرینی نکرده تو آماده تری. درسته شرایط سختیه ولی بنظرم با تمرین زیاد میشه تا حدودی نسبت به بقیه آماده تر رفت سر جلسه و تا حدودی مطمئنم سر این ابتکارشون درصدا تو ازمون 1401 میاد پایین و کسی که خوب تمرین کرده باشه شاید کم بزنه ولی چون تو شرایط سخت احتمالا همه کم میزنن تراز بالاتری میگیره

4. Top | #79
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام

سازمان سنجش هر ساله غربال گری خودش رو از مدت ها قبل از

برگزاری کنکور شروع میکنه .هیچ سالی (بخصوص از 94 ب بعد)

نبوده که تنها دغدغه داوطلبان صرفا کنکور باشه
      از تاثیر معدل ،درجه سختی ،نظام قدیم و جدید
      و... همیشه کنار متن پر حاشیه ی کنکور حواشی جانبی حضور دارن

و اگاهانه هم حضور دارن .رقابت علاوه بر پیوستگی و منظم بودن مطالعه
      تا روز کنکور به واکنش ما نسبت به این حواشی هم بستگی داره

کنکور 94 /99 400 اگه سخت بودن واسه همه سخت بودن
      401 هم مستثنا نیست .اصلا هوش ینی وفق یافتن سریع تر با محیط
      . پس چه سخت چه آسون چه یه پاسخبرگ و چه دهتا

چه سوال محتوایی و یا خارج از کتاب و...واسه همه ماست

سعی کن برای اونچه قطعی شده استراتژی داشته باشی و اون چه قطعی نیست ب کتفت هم نباشه ..

ولله اعلم
      هیچ جوینده ندانست که جای تو کجاست...
      ویرایش توسط Arnold : 15 بهمن 1400 در ساعت 18:19

5. Top | #80
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      برام رفتار بعضیا عجیبه از یه حاشیه بیرون میان میرن سمت حاشیه بعدی اصلا موج سواری میکنن با حاشیه ها
      من حرف آخرمو میزنم به امید اینکه شاید بشه رو چند نفری که مسیرو دارن اشتباه میرن تاثیر بذاره بعدش کلا صحبتی ندارم
      عزیزان اینکه بعضی حواشی مثل تغییرات خیلی براتون مهم شده و استرس گرفتید و شل کردید خبر خیلی بدیه ها چون نشون میده یا هدفی ندارید یا هدفتون خیلی براتون مهم نیست
      کسی که یه هدف مشخص داره مثلا میگه هرطور شده باید به پزشکی برسم آیا میاد سر چند تا چیز که تاثیری در روندش نداره گریه زاری کنه و باعث شه اون کاری که باید بکنه رو نکنه؟ یا با خودش میگه من باید به این هدفم برسم به پزشکی حالا مشکل میاد سراغم به درک... اگه مشکلیه که برام دردسر ایجاد نمیکنه مثل همین تغییرات که اصلا وقتی براش نمیذارم فکرمم مشغولش نمیکنم چون هدفم برام مهمتر از موانعمه یا اگه مشکلیه که برام دردسر ایجاد میکنه بازم به درک یاد میگیرم چطور باهاش سازگار بشم مثل داستان چند دفترچه شدن که میتونم با تمرین سر تایم زدن تو ازمون جامع هام حلش کنم

دوستان تو کل دنیا یسری چیز ها هست که دست ما نیس مثل قوانین بازی ولی یسری چیزا هم هست که دست ماست مثل نوع بازی کردنمون تو بازی ؛ فک کن تو بازی جام جهانی قانون عجیب غریب تصویب کنن که بازی فقط 30 دقیقه است ایا بازیکنانی مثل مسی یا رونالدو میشنن گریه میکنن میرن تجمع میکنن میرن به فیفا شکایت میکنن یا میرن تمرینشونو زیاد میکنن که سازگار بشن؟ در مقابل اون یه بازیکن مثل غلام سنگر سوخته اعصاب میره تجمع میکنه و از شرایط کشورا شکایت میکنه میگه من که ژاپن به دنیا نیومدم یا میگه تغییرات زیاده بیخی... خوب اینه تفاوت بین مسی و رونالدو با غلام سنگر سوخته اعصاب... امیدوارم گرفته باشید داستانو

6. Top | #81
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alef.heh.mim نمایش پست ها

طبق چیزی که از سامانه پاسخگویی پرسیدم گفتن که تیرماه وقتی که کارت ورود به جلسه رو میگن اعلام میکنن
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 199
حجم: 39.6 کیلو بایت
      فعلا همون درس های همیشگی رو باید خوند تا برسی به دوران جمع بندی و ازمون جامع. توی اون تایم تمرین کن که هر درسو بتونی تو تایم خودش جواب بدی. قطعا درصدا تو تمارین و ازمون جامع ها اولین بار ها میاد پایین ولی حواست باشه اگه اینطور تمرین کنی دیگه تو کنکور هرطورم بدن مشکلی نخواهی داشت و نسبت به کسی که تمرینی نکرده تو آماده تری. درسته شرایط سختیه ولی بنظرم با تمرین زیاد میشه تا حدودی نسبت به بقیه آماده تر رفت سر جلسه و تا حدودی مطمئنم سر این ابتکارشون درصدا تو ازمون 1401 میاد پایین و کسی که خوب تمرین کرده باشه شاید کم بزنه ولی چون تو شرایط سخت احتمالا همه کم میزنن تراز بالاتری میگیره
      مرسی بابت کل راهنماییات
      یه سوال دیگه هم داشتم..احیانا دیگه ضریب زمین رو که تغییر نمیدن؟ چون اگه بخوان موقع تحویل کارتا بگن که..
      Meet me where the light greets dark

7. Top | #82
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها

مرسی بابت کل راهنماییات
      یه سوال دیگه هم داشتم..احیانا دیگه ضریب زمین رو که تغییر نمیدن؟ چون اگه بخوان موقع تحویل کارتا بگن که..
      امسال ن ضریب زمین برای ۱۴۰۲ به بعد تغییر میکنه
      فکر کنم همینطور بشه ک مثلا من دفترچه زیست و ریاضی دستم باشه کناریم فیزیک و شیمی
      بنظرم میخان تعداد سوالارو یجوری کم کنن ب زمان یکسان بخوره

8. Top | #83
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمیشه پیشبینی کرد ولی بنظرم ریاضی و فیزیک ۲۵ سواله میشن شیمی ۳۰ زیست ۴۵ سواله حتی ۴۰
      حتی بنظرم شاید سوپرایز سال اخر عمومیا این باشه هر درس ۲۰ سوال بدن ولی زمان تغییر ندن یعنی همون ۷۵ دقیقه
      درکل بنظرم کنکور سوپرایزی جالبی میشه شاید خیلی از عالیا بخاطر عدم توانایی تو کنترل عادت ازمون دادن از رقابت کنار برن

9. Top | #84
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      زیست یازدهم هر چی سخت بوده حذف کردن !

10. Top | #85
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_artur نمایش پست ها
      هر چقدرم که خواستید میتونید خودتونو گول بزنید که آزمون با سوالات آسون بهتره و باعث آرامش بیشتر میشه و استرس کمتری میده و ...
      اصلا یه کنکور آبکی بهشت، کویت، گل و بلبل، استاندارد و ...
      ولی اینو مطمئن باشید بعد از اومدن نتایج خیلیاتون متوجه میشید چطور پور عباس رتبه قشنگ تونو قربانی تغییرات امسالش کرد (البته اگه واقعا این حرفا عملی بشن)
      ظهر وقتی از جلسه کنکور برگشتید می بینید که یکی با میانگین تراز 5400 تو صفحه نظرات کانون نوشته:
      "ُ سلام بچه ها، من خیلی استرس دارم، توروخدا بگید با این درصدا شانسی دارم؟ ادب68 عرب76 دین92 زبان88 ریاضی73 زیست68 فیزیک63 شیمی70 "

ولی به هر حال چند تا توصیه کلی=
      1-متن کتاب درسی رو بجوید.
      چه ریاضی (مثلا در این حد که بدونید رابطه فشار خون سیستولیک با سن فعالیت کتابتونه)
      چه فیزیک (تمام تمرینای عددی و غیر عددی رو حداقل دو دور حل کنید)
      چه شیمی (حفظیات مزخرف کتابای درسی جغرافیا محورتون که تو این 3 سال بهش بهای آنچنانی ندادن رو جدی بگیرید)
      زیست هم که باید واو به واو بلد باشید مثل همیشه. (سعی کنید دست بزارید رو تک تک کلمات مهم و اونارو از حفظ واسه خودتون مرور کنید، ببینید اصلا متن کتاب رو بلد بودین یا همش پوشالی بود تسلط تون؟)
      برای عمومی ها نظری ندارم (غیر دینی که خب باید متن کتاب رو کامل مسلط باشید، بقیه عمومی ها فکر نکنم تغییر ساختاری خاصی نسبت به کنکور های سه سال اخیر داشته باشه، مخصوصا عربی و زبان. ولی ادبیات ممکنه خیلی ساده تر از سال های اخیر باشه، تاریخ ادبیات فراموش نشه حتما بخونید. لغات انتهای کتاب درسی هم که فول میشید ولی همچنان به نظرم نیازی به مطالعه خط به خط کتاب های فارسی نیست.)

2- مهارت مدیریت آزمون
      این مورد رو بعد از این که گفتن میخوان دقیقا چه غلطی کنن تکمیل میکنم...
      سوالات سنجش امروز!!!!
      175.png
      209.png
      240.png
      5.png
      و ... !
      دیگه از این محتوایی تر؟!!!!!

کسی هرگز نمیداند
      چه سازی می زند فردا
      چه میدانی تو از امروز،
      چه میدانم من ازفردا،
      همین یک لحظه رادریاب
      که فردا قصه اش فرداست.

11. Top | #86
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات

سوالات سنجش امروز!!!!

نام: 175.png
مشاهده: 95
حجم: 35.0 کیلو بایت

نام: 209.png
مشاهده: 97
حجم: 10.2 کیلو بایت

نام: 240.png
مشاهده: 98
حجم: 41.0 کیلو بایت

نام: 5.png
مشاهده: 95
حجم: 10.2 کیلو بایت
      و ... !
      دیگه از این محتوایی تر؟!!!!!

ببخشید من متوجه نمیشم(شاید چون وسط بحث رسیدم:yahoo
      (68) ولی منظورتون دقیق از محتوایی و غیر محتوایی چیه؟ کلا این محتوایی بودن یا نبودن یعنی چی؟
      جــــزی الّٰلـــــه شـــدائد کل خیـــــر!/عـــــرفتُ بهـــــا صدیقــــــی من عـــــدوی!

12. Top | #87
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      هر چقدرم که خواستید میتونید خودتونو گول بزنید که آزمون با سوالات آسون بهتره و باعث آرامش بیشتر میشه و استرس کمتری میده و ...
      اصلا یه کنکور آبکی بهشت، کویت، گل و بلبل، استاندارد و ...
      ولی اینو مطمئن باشید بعد از اومدن نتایج خیلیاتون متوجه میشید چطور پور عباس رتبه قشنگ تونو قربانی تغییرات امسالش کرد (البته اگه واقعا این حرفا عملی بشن)
      ظهر وقتی از جلسه کنکور برگشتید می بینید که یکی با میانگین تراز 5400 تو صفحه نظرات کانون نوشته:
      "ُ سلام بچه ها، من خیلی استرس دارم، توروخدا بگید با این درصدا شانسی دارم؟ ادب68 عرب76 دین92 زبان88 ریاضی73 زیست68 فیزیک63 شیمی70 "

ولی به هر حال چند تا توصیه کلی=
      1-متن کتاب درسی رو بجوید.
      چه ریاضی (مثلا در این حد که بدونید رابطه فشار خون سیستولیک با سن فعالیت کتابتونه)
      چه فیزیک (تمام تمرینای عددی و غیر عددی رو حداقل دو دور حل کنید)
      چه شیمی (حفظیات مزخرف کتابای درسی جغرافیا محورتون که تو این 3 سال بهش بهای آنچنانی ندادن رو جدی بگیرید)
      زیست هم که باید واو به واو بلد باشید مثل همیشه. (سعی کنید دست بزارید رو تک تک کلمات مهم و اونارو از حفظ واسه خودتون مرور کنید، ببینید اصلا متن کتاب رو بلد بودین یا همش پوشالی بود تسلط تون؟)
      برای عمومی ها نظری ندارم (غیر دینی که خب باید متن کتاب رو کامل مسلط باشید، بقیه عمومی ها فکر نکنم تغییر ساختاری خاصی نسبت به کنکور های سه سال اخیر داشته باشه، مخصوصا عربی و زبان. ولی ادبیات ممکنه خیلی ساده تر از سال های اخیر باشه، تاریخ ادبیات فراموش نشه حتما بخونید. لغات انتهای کتاب درسی هم که فول میشید ولی همچنان به نظرم نیازی به مطالعه خط به خط کتاب های فارسی نیست.)

2- مهارت مدیریت آزمون
      این مورد رو بعد از این که گفتن میخوان دقیقا چه غلطی کنن تکمیل میکنم...
      پیام رو هرکی اون موقع میدید امروز می شد رتبه یک سنجش!😂فیزیک چی بود دادن!

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)