در آزمون به ترتیب به سوالات چه درس هایی پاسخ دهیم؟برای پاسخ به سوالات دفترچه كلاً دو راه حل پیشنهاد می*شود راه*حل اول استفاده از ترتیب سوالات دفترچه است اما اگر می*توانید از ترتیب دیگری استفاده كنید و در وارد كردن سوالات به پاسخ*نامه دچار اشكال نمی شوید می*توانید از درسی شروع كنید كه در آن مسلط*تر هستید

.من در حدود 20دقیقه وقت آزمون را به زبان اختصاص دادم و 1% درست زدم اغلب اشتباه زدم اگر این 20دقیقه به ریاضی و آمار اختصاص پیدا كند بهتر بود ، خیلی از دوستا*نم به من گفتند روی زبان سرمایه*گذاری نكنم چون زبانم خوب نیست آیا صلاح است كامل زبان را نزنم و در طول مطالعاتم هم وقتی اختصاص ندهم و ریاضی و آمار را بیشتر بزنم؟حذف یك درس و نزدن آن در كنكور سراسری اصلاً پیشنهاد نمیشود با توجه به بحث نمره تراز اگر شما یك درس را اصلاً نزنید تاثیر بسیار بدی روی نمره تراز شما می*گذارد.

مدت 10 سال از فارغ*التحصیلی اینجانب می*گذرد چطور میتوانم خودم را آماده رقابت با افراد جوان*تر از خود نماییم؟
دوستانی كه مدت زیادی از فارغ*التحصیلی آنان می*گذرد دلیلی برای نگرانی اضافه ندارد اصولاً با توجه به رقابت بالا در رشته*های مهندسی صنایع و سیستم افرادی در این رشته موفق*تر هستند كه مطالب را دقیق*تر و مفهومی*تر مطالعه كنند از سوی دیگر حجم مطالب در این دو رشته چندان زیاد نیست یعنی شما با مقداری مطالعه بیشتر از دوستانی كه تازه فارغ*التحصیل شده*اند می*توانید به راحتی با آنها برابری كنید.

من در درس زبان تخصصی خیلی مشكل دارم لطفاً مرا راهنمایی كنید كه چه كتاب*هایی مطالعه كنم؟
در درس زبان كلاً نكات زیر توصیه میشود:- از آنجایی كه 10 تست از 30 تست كنكور مربوطه به دانش لغت می*شود می*توانید با استفاده از جزوه زبان عمومی پارسه و كتاب 504 دانش لغت خود را تقویت كنید.-در رابطه با گرامر بهترین منبع منطبق با كنكور جزوه زبان عمومی پارسه است.-در مورد تست*های درك مطلب باید شما درك خود را از متون افزایش دهید برای این كار می*توانید از كتاب*های انتشارات سمت یا جزوه زبان تخصصی پارسه استفاده كنید.

من در امتحان*ها بی دقتی*های بدجوری می*كنم اگر در سه تا امتحان قبلی پارسه بی*دقتی نمی*كردم مطمئنم تك رقمی می*شدم اگر ممكنه من را راهنمایی كنید؟
در زمینه بی*دقتی هنگام تست زدن بهترین راه شركت در آزمون*های آزمایشی پارسه است چرا كه با حضور در این امتحان او شبیه سازی شرایط كنكور برای شما اندك اندك بی*دقتی*ها كم می*شود همچنین می*توانید با زدن تست*های زیاد اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

تا به امروز بیشتر روی ریاضی و آمار وقت گذاشتم در مورد تنظیم ساعات روزانه در مورد زبان و معلومات راهنمایی بفرمایید ؟
برای تنظیم ساعات مطالعه روزانه برای درس*های مختلف می*توانید از برنامه*های فازبندی شده پارسه استفاده كنید كه از طریق سایت مشاوره در اختیار داوطلبان قرار داده می*شود.می*خواستم بدونم از كی باید تست زدن را تایم بگیرم و از كی تست*های كلی و پراكنده مانند آزمون اصلی بزنم به جای موضوعی زدن؟اصولاً در مورد تست زدن دو مسئله مطرح است یكی یادگیری و دیگری سرعت است یعنی آن كه طبیعتاً وقتی برای اولین بار در یكی از فصل*های هر یك از دروس می*خواهید تست بزنید طبیعتاً هنوز یادگیری شما تكمیل نشده است و شما باید در طول تست زدن مطالب جدیدی را آموزش ببینید لذا احتیاجی به زمان*گیری نمی*باشد اما بعد از آن و اینكه از مرحله یادگیری گذشتید باید با زمان گرفتن
سعی كنید به سرعت مناسب برسید.

دروسی مثل آمار و ریاضی را به چه شیوه*ای باید مطالعه كنم بعضی مطالب خیلی فرارند با اینكه تقریباً درس*ها را خواندم اما احساس می*كنم از بچه*ها عقبم البته الان ترم 5 هستم ولی برای آمادگی بیشر امسال شركت كردم به نظرتون اشتباه كردم؟
برای دوستانی كه از ترم 5 شروع به مطالعه برای كنكور ارشد می*فرمایند چند نكته مطرح است اولاً چون خیلی زود شروع به مطالعه كردند باید حواستان باشد با مطالعه زیاد و خستگی از هدف اصلی كه كنكور سال آینده است غافل نشوید نكته دوم آن كه برای مطالعه الان بیشتر روی reference های كنكور تمركز نكنید و اصلاً سراغ مطالب تستی نروید سعی كنید كاملاً روی مفاهیم مسلط شوید.

برای درس آمار آیا جزوه پارسه كافیه؟
برای درس آمار جزوه پارسه كاملاً كافی است چون در این جزوه سوالات تالیفی و كنكور از یكدیگر جدا شده*اند برای دوستانی كه وقت كافی ندارند فقط می*توانند از سوالات كنكور استفاده كنند و به آمادگی كامل برسند.