خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

کنکور و سربازی و پیام نور(لطفا کمکم کنید دوستان)

سلام دوستان
      امیدوارم حالتون عالی باشه
      یک موضوعی که خیلی ذهن من رو درگیر کرده،بحث کنکور سوم و چهارم و پنجم و... برای پسر هاست!
      اگر میشه کمکم کنید دوستان(اگر تجربه ای دارید یا چیزی در این مورد میدونید)
      همه مون میدونیم که کنکور اول و دوم واسه پسرها بدون مشکل هست فقط:
      1) کنکور سوم و چهارم و پنجم و... باید چیکار کرد؟(برای پسرا)
      2)بر فرض اینکه من پشت کنکوری پسر رفتم یه دانشگاه(مثلا پیام نور) و ثبت نام کردم و الان چقدر معافیت تحصیلی دارم؟ من آخرش نفهمیدم آدم وقتی میره پیام نور ثبت نام کنه،میشه کاردانی یا کارشناسی؟ و چقدر بهش معافیت تحصیلی میدن در این مقطع؟
      3) حالا فرض کنید این داوطلب ما رفته و پیام نور ثبت نام کرده،حالا میتونه راحت دو ترم مرخصی بگیره؟ یعنی دو ترم اول(ترم ۱ و ۲) بهش مرخصی میدن؟ یا ترم یک گیر میدن؟
      4)اگر انتخاب واحد انجام بدی(در پیام نور) و شهریه ها رو هم کامل پرداخت کنی، و در کلاس ها و امتحانات شرکت نکنی(مشروط بشی و...) اخراجت نمیکنن؟ کلا چند ترم میشه انتخاب واحد کرد و در کلاس ها و امتحانات شرکت نکرد(مشروط شدن)؟ یعنی چند ترم مشروط بشی اخراجت میکنن؟(دانشگاه پیام نور)
      5) آیا این بحث مشروط شدن و اخراج نشدن که میگن(میگن پیام نور اخراجی نداره) درسته؟؟؟ و اگر درسته،این موضوع برای همه دانشگاه های پیام نور کشور مثل همه؟ یعنی اینطوری نیست که مثلا دانشگاه یه شهرستانی برخلاف بقیه اخراجی داشته باشه؟
      6)کلا دوستان یه پسر چقدر میتونه از طریق پیام نور،در کنکور سراسری شرکت کنه؟ یعنی انتخاب واحد،شرکت نکردن در کلاس ها و امتحانات و فقط درس خوندن واسه کنکور. چقدر میتونه این کار رو انجام بده؟
      دوستان به خدا این سوالات داره دیونه ام میکنه،خواهش میکنم اگر چیزی میدونید در این مورد کمکم کنید.مرسی.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کنکور سوم میری مرخصی میگیری دو ترم
      کنکوز چهار میری انتخاب واحد میکنی اما پاس نمیکنی
      کنکور پنجم انتخاب واحد میکنی اما باید پاس کنیی همین
      من ورودی ۹۸ هستم مث همین انجام دادم
      یه امید خدا سال بعد کنکور میدم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      هیچی وقتی ثبت نام میکنی بجز دو ترم اول (یکسال) که مرخصی میگیری بقیه ترم ها رو انتخاب واحد میکنی ولی پاس نمیکنی و میشینی درستو میخونی تا 5 سال هم معافیت داری اگه یه رشته کارشناسی بری من یه رفیق دارم پنج ساله داره کنکور میده رنگ دانشگاه پیام نورم ندیده در کل پول میدی معافیت میگیری هیچ کاری هم نمیکنی تمام

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دکتر امیر نمایش پست ها
      کنکور سوم میری مرخصی میگیری دو ترم
      کنکوز چهار میری انتخاب واحد میکنی اما پاس نمیکنی
      کنکور پنجم انتخاب واحد میکنی اما باید پاس کنیی همین
      من ورودی ۹۸ هستم مث همین انجام دادم
      یه امید خدا سال بعد کنکور میدم
      یعنی باید ترم ۵ و ۶ درس ها رو پاس کرد؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Hamid_ نمایش پست ها
      یعنی باید ترم ۵ و ۶ درس ها رو پاس کرد؟
      اره

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=_Hamid_;1762629]یعنی باید ترم ۵ و ۶ درس ها رو پاس کرد؟[/QUOTE

نه کلا پیام نور با پاس کردن یا نکردن کاری نداره فقط پولشو میخواد

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان یک سوال داشتم
      اگه ترم اول مرخصی ثبت کنم ، ترم دوم به جای مرخصی ۱۲ واحد برداشته باشم و امتحان ها رو هم غایب بشم ، مشکلی واسه ثبت مرخصی ترم سوم پیش نمیاد؟ یعنی مشروط شدن در یک ترم باعث ایجاد محدودیت در ثبت مرخصی در ترم های آینده نمیشه؟
      ممنون میشم جواب بدید
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      سلام دوستان یک سوال داشتم
      اگه ترم اول مرخصی ثبت کنم ، ترم دوم به جای مرخصی ۱۲ واحد برداشته باشم و امتحان ها رو هم غایب بشم ، مشکلی واسه ثبت مرخصی ترم سوم پیش نمیاد؟ یعنی مشروط شدن در یک ترم باعث ایجاد محدودیت در ثبت مرخصی در ترم های آینده نمیشه؟
      ممنون میشم جواب بدید
      احتمالا بشه ولی معمولا در بحث مرخصی شما سوای مشروطی و ...... حق دارید دو ترم مرخصی بگیرید هر وقت خواستید ولی متاسفانه اموزش بعضی دانشگاه ها خیلی مضخرف تشریف دارند و با دانشجو راه نمیان در این بابت

یه چیزی رو هم اینجا بهانه کنم تا بهتون بگم

دوستان دقت داشته باشید که نباید از دانشگاه اخراج شوید

اخراج از دانشگاه پیام نور هیچ معافیت خدمتی برای شما به همراه نخواهد داشت حتی اون فرصت یکساله تعیین تکلیف بعد از انصراف هم با اخراج شما از شما صلب خواهد شد و بلافاصله باید پوتین هایتان را بپوشید .

پس اگر کار به اخراج رسید و دانشگاه تهدید به اخراج کرد حتما با آموزش و یا ریاست دانشگاه صحبت کنید تا اخراج نشوید و یا اگر دیدید کار از کار گذشته و اخراج جدی است
      هر چه زودتر خودتان انصراف دهید از دانشگاه
      ""شما فقط در صورتی میتوانید از فرصت یکساله معافیت که بعد از انصراف به هر دانشجویی در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار داده میشود. استفاده کنید که خودتان با خواست خودتان انصراف داده باشید از دانشگاه و نه اینکه دانشگاه شما را اخراج کرده باشد ."" خیلی ها این رو نمیدونند و میگن نهایت اخراج میکنن و یکسال داریم هنوز و به جاک عظما میروند

امیدوارم مفید باشه براتون . موفق باشید
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "
      ویرایش توسط _Joseph_ : 05 بهمن 1400 در ساعت 21:02

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط josef76 نمایش پست ها
      احتمالا بشه ولی معمولا در بحث مرخصی شما سوای مشروطی و ...... حق دارید دو ترم مرخصی بگیرید هر وقت خواستید ولی متاسفانه اموزش بعضی دانشگاه ها خیلی مضخرف تشریف دارند و با دانشجو راه نمیان در این بابت

یه چیزی رو هم اینجا بهانه کنم تا بهتون بگم

دوستان دقت داشته باشید که نباید از دانشگاه اخراج شوید

اخراج از دانشگاه پیام نور هیچ معافیت خدمتی برای شما به همراه نخواهد داشت حتی اون فرصت یکساله تعیین تکلیف بعد از انصراف هم با اخراج شما از شما صلب خواهد شد و بلافاصله باید پوتین هایتان را بپوشید .

پس اگر کار به اخراج رسید و دانشگاه تهدید به اخراج کرد حتما با آموزش و یا ریاست دانشگاه صحبت کنید تا اخراج نشوید و یا اگر دیدید کار از کار گذشته و اخراج جدی است
      هر چه زودتر خودتان انصراف دهید از دانشگاه
      ""شما فقط در صورتی میتوانید از فرصت یکساله معافیت که بعد از انصراف به هر دانشجویی در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار داده میشود. استفاده کنید که خودتان با خواست خودتان انصراف داده باشید از دانشگاه و نه اینکه دانشگاه شما را اخراج کرده باشد ."" خیلی ها این رو نمیدونند و میگن نهایت اخراج میکنن و یکسال داریم هنوز و به جاک عظما میروند

امیدوارم مفید باشه براتون . موفق باشید
      من تو سایت نظام وظیفه خوندم نوشته بود بعد از ترک تحصیل ، انصراف ، فارغ‌التحصیلی و اخراج یک سال مهلت معرفی هستش ، خودت هم بری سایت نظام وظیفه رو نگاه کنی واسه اخراج هم نوشته یک سال مهلت معرفی هستش.
      خُنُک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

10. Top | #10
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_H80 نمایش پست ها
      من تو سایت نظام وظیفه خوندم نوشته بود بعد از ترک تحصیل ، انصراف ، فارغ‌التحصیلی و اخراج یک سال مهلت معرفی هستش ، خودت هم بری سایت نظام وظیفه رو نگاه کنی واسه اخراج هم نوشته یک سال مهلت معرفی هستش.
      این چیزی که نوشته مربوط به اخراج حین تحصیل هست
      منظور من وقتی هست که زمان سنوات مجاز شما به پایا ن برسه و دانشگاه مجبور بشه شما رو اخراج کنه
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شماره تلفن نظام وظیفه تماس با کارشناس بزن کد شماره استان بزن وصل میکنه مستقیم به نظام وظیفه استان کارشناس رسمیش جواب میده هر سوالی داری :
      096480

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      دوتا سوال داشتم لطفاً جواب بدید.

1-بنده دانشجوی پیام‌نور ورودی مهر ۱۴۰۰ هستم، دوبار (دو ترم) مرخصی تحصیلی گرفتم، الان برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت می کنم ولی آماده نیستم و نمی خوام رشته ای که می یارم رو برم، برای ثبت‌نام کنکور وضعیت سربازی را زدم دانشجو انصرافی (این تنها گزینه‌ای بود که تمام دانشجویان باید می زدند) الان با این وضعیت باید از دانشگاه پیام‌نور انصراف بدم یا می تونم ادامه بدم چون نمی خوام این فرصت انصرافیم بسوزه؟؟؟؟

2- درمودر "ایست سربازی" چیزی می دونید بگید. مثلاً کسی با شرایط من می تونه بگیره و چه زمانی بگیره بهتره، من شنیدم یکسان وقت داری از موقعی که میگیری. از دانشگاه انصراف می دی و ایست سربازی می گیری و تا یکسال وقت داری وضعیتت را مشخص کنی که دانشجوی بشی یا بری سربازی. حالا منم می تونم بگیرم، کی بگیرم، چی کار باید بکنم، توی اینترنت تحقیق کردم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد.

ممنون

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن