خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

وقتی درصد زیست تکون نمیخوره

سلام. من به این تایم از سال رسیدم و هنوز درصد زیستم وضعش خرابه. با درصد ۵۰~۶۰ شروع کردم هنوزم توی همونم. که بیشتر توی فاز ۵۰ عه تا ۶۰. کتاب رو میخونم درس رو کامل متوجه میشم ولی توی تست چه توی ازمون چه تو خونه خوب عمل نمیکنم. قدرت تحلیل و استدلالم خوب نیست. روزانه بین ۲ تا ۳ ساعت هم زیست مطالعه میکنم و تست میزنم (روزی حداقل ۵۰ تست زیست با تحلیلش). تست های قبلی رو میزنم میتونم درست بزنم(تحلیل تست هام اوکیه) ولی تست های جدید هیچ پیشرفتی نکردم. اکثر تاپیک های نحوه مطالعه رو خوندم و امتحان کردم ولی نتیجه خاصی نگرفتم. کسی تجربه مشابه داره؟ میتونین راه حل بدین؟
      ممنون میشم
      Meet me where the light greets dark

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Zero_Horizon نمایش پست ها

توی هر درسی ، بالا کشیدن درصد از متوسط به خوب
      میشه گفت تا حدودی براساس قلق و سلیقه ی شخصه و اینکه چه راهی بیشتر براش جواب میده

برای خود من ، از وقتی دست به قلم شدم و شروع به نوشتن کردم درصد زیست رشد داشت

توی آزمون هایی که میدی
      نگاه کن ببین کدوم تیپ تست ها هستن که اغلب بهشون پاسخ غلطی میدی ، برای قوی کردن خودت توی اون تیپ تست ها برنامه بریز
      اگه قدرت تحلیل تستت خوب نیست
      میتونی یک بخشی از برنامه ات رو اختصاص بدی به دیدن فیلم حل و تحلیل تست دبیرهای خوب...بطوری که تستی رو که قراره حل کنن اول خودت تلاش کنی به پاسخ برسی و بعدش نحوه تحلیل و برخورد دبیر با سوال رو نگاه کن
      مرسی از پیشنهادت. حتما امتحانش میکنم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خواهش میکنم

راستی
      آزمون جداگونه مخصوص زیست کار میکنی ؟ مثل ماز و... ؟
      آره. ماز و زیستاز رو چهارشنبه پنجشنبه قبل آزمون کار میکنم.
      البته راستش از موقعی که تاپیک رو زدم یه خورده رفتم به کارنامه ها نگاه کردم. ازمون های مهر و ابان و اولین ازمون آذر درصد زیستم بالای 55 و عربیم بالای 75 بود. ولی بعدش جفتشون افت کردن. زیستم رسید بالای 45 و عربی بالای 60. و تموم کردم عربی رو و کنکور های عمومی زبان و هنر و..میزنم. و عربی رو بالای 80 میزنم توشون. نمیخوام حالت طفره رفتن طور باشه حرفم، ولی بنظرت ممکنه اگه زیست رو تموم کنم و بشینم پای آزمون های جامع عملکردم توی زیست هم بهتر بشه؟
      و البته یه کار دیگه هم در نظر گرفتم، میخوام چند روزی رو بیشتر تمرکزم رو بزارم روی زیست. که مثلا از 7 ساعت 3 ساعت و نیمش رو فقط زیست بخونم و تست بزنم. چند تا از جلسات جاست تست عمارلو رو هم دانلود کردم با حوصله بشینم ببینم. چطور ایده ایه بنظرت؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بخوای فشار رو بندازی روی زود تموم کردن زیست
      ممکنه روی پیش روی آزمونت و بقیه درسا اختلال ایجاد کنه
      ولی بازم چیز قطعی نیست که بخوام بگم حتما کار اشتباهیه !

باید خودت دو دوتا چهارتا کنی.....زود تموم کردن هم آفت های خودش رو داره ، برنامه ریزی بعدش و افت نکردن توی روند آزمون ها هم شرطه...
      منم خودم زیست رو اواخر اسفند تقریبا تموم کردمش و کل آزمون های ماز رو خریدم و درطول هفته خردشون کردم و مستمر کارشون کردم درکنارش یسری برگه هایی برای یادداشت برداری های لازم از روی تحلیل های آزمون هایی که میزدم کنار دستم بود که پر میکردم و مدام مرورشون میکردم...یا بصورت مبحثی مثلا جانوری / گیاهی / دستگاه های بدن انسان / تحلیل شکل های مهم و... هم کار میکردم

زیست مهم هست
      اما جوری نشه که بیای از بقیه درس ها بزنی فقط زیست رو قوی کنی =/
      کنکور به تک درس زدن نیست
      برای رتبه ی عالی آوردن باید میانگین درصدهات خوب و نرمال باشه و توی دو سه تا نقطه قوتت عالی باشی....پس حواست باشه چیزی رو این وسط فدا نکنی
      آره. کاملا با حرفت که نباید همه چیو فدای زیست کرد موافقم. فقط بقیه رو به حدی که تقریبا باید باشه رسوندم، حتی ادبیات! ولی زیست مونده
      و راستش نمیخواستم برای پیسروی زیست عجله کنم که هول هولی تمومش کنم. فقط..حس میکنم به جای اینکه باز بزگردم و فصل های خونده شده رو باز بخونم که درصدم بیاد جلو به پیش روی هم اهمیت بدم. توی این دو هفته امروز برای سومین بار 4 فصل اول دوازدهم رو دوره کردم و باز اومدم آزمون بگیرم از خودم درصدم شد 53..! والا چرا دروغ بگم، میزنه تو ذوق آدم!!! و اونطوری هم نیست که بگم مفهوم درس حالیم نشده..
      البته فکر کنم بعد از دیدن ویدیو های جاست تست بشینم آزمون های ماز سال پیش رو طبق بودجه بندی ویدیو بزنم هم ایده خوبی باشه..ببینم پیشرفت کردم یا نه..و خب آزمون جدید باشه برای دوره
      خلاصه..بازم کلی کلی کلی مرسی که وقت گذاشتی و راهنماییم کردی. باورت نمیشه چه قدر این کارت ارزش داره برام.
      راستی، دیدم درخواست داده بودی نام کاربریت رو عوض کنی، 10 بار هم عوضش کنی واسه ما زیرو میمونی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن