با سلام سوال من در مورد زمان تست زدنه بهتر است تستهای هر فصل را بلافاصله بعد از اتمام آن بزنیم یا بزنیم یا با چند روز فاصله بعد از اتمام آن بزنیم یا با چند روز فاصله؟یا اصلا تمامی فصول خوانده شود سپس شروع به تست زدن كنم؟بهتره برای رسیدن به تسلط بعد از اتمام هر فصل تست های اون مبحث رو اول به صورت بدون زمان حل نید تا اشراف بهتری نسبت به مبحث پیدا كنید و بعدش به صورت زماندار به تست زنی بپردازید تا اون مبحث رو كاملا پوشش داده باشید.

در آزمون اول در عین بلد یودن با كمبود شدید وقت مواجه شدم واقعا میشه تست های دروسی مانند جامدات را در عرض 30 دقیقه جواب دادم اما در سر جلسه بدلیل كمبود وقت وحول شدن به خاطر اشتباه در محاسبات به پاسخ های اشتباه میر سیدم نیازمند راهی برای شناسایی سوالاتی كه نیاز براه حل طولانی ندارد و نیز زمانبندیه آزمون...بهترین راه حل برای مشكلی كه فرمودید اینه كه تست زیادی برای مباحث آزمونی حل كنید تا با این كار بتوانید به تسلط لازمبرای مبحث مورد نظر دست پیدا كنید سعی كنید با این دید سر جلسه حاضر نشید:- من باید x درصد برای درس y در این آزمون بزنم- رتبه من تو این آزمون باید z باشدچرا كه این شرط ها باعث ایجاد استرس در وجود شما خواهد شد و با این كار شما رو از هدفتون دور خواهد كرد وحتی گاها باعث می شود كه خوانده های خودتون رو هو نتونید در آزمون به مرحله اجرا در آورید،پس بهترین استراتژی برای آزمون دوم این باشد كه به وظیفه خودتون خوب عمل كنید و از فكر كردن به موضوع های گفته شده در بالا خودداری كنید.

با توجه به زمان كم و فشردگی درسها،منابع (به صورت دقیق) چگونه می بایستی مطالعه شوند مثلا اول متن كتاب رو بخونیم بعد تست بزنیم یا بالعكس؟شما در طی مطالعه مفهومی و تست زنی بدون زمان برای دروس ،نكات تكمیلی و خلاصه ای و فرمول ها (كه حجم زیادی نگیرد)را برای هر درس و هر بخش در حاشیه كتاب بنویسید و پس هر دو هفته مطالعه برای آزمون نكات خلاصه ای را مرور كرده و كمی تست بزنید تا مطالب یاد آوری شود،بدین ترتیب زمان زیادی از شما گرفته نمی شود،ممكن است در ابتدای زمان زیادی بگیرید ولی در انتها برای آزمونهای جامع به علت مرور مكرر می توانید در زمان كمی كلیه دروس را مرور كرده و تست بزنید.

آیا می توان یك درس را كنار گذاشت و اطلا نخواند؟این سوال خیلی کلیه و باید اول تعیین کنیم دقیقا چه درسی قراره حذف بشه و اهمیت اون درس چقدره ؟ خیلی عوامل تاثیر داره که بشه گفت میشه فلان درس رو کنارگذاشت یا نه. مهمترینش گرایش شماست ،مثلا در مورد شما که گرایشتون طراحی کاربردیه ، به هیچ وجه نباید درسهای استاتیک ، مقاومت مصالح و طراحی اجزا جز حذفی ها باشه.در مورد باقی درسها هم این مهمه که چقدر تو اون درس توانایی دارید، اگه یه درسی باشه که تازه میخواید شروع کنید، باید کلی وقت روش بذارید تا یه درصد متوسط بگیرید در حالی که اگه این وقت رو روی درس دیگه ای بذارین خیلی مفیدتر خواهد بود. ولی اگه الان همه درسا رو تقریبا به یک اندازه هستین ، توصیه نمیشه از این کارها بکنید.در مورد زبان هم اگه زبانتون قویه و میتونین خوب بزنین حیفه کنار بذارینش و اگه نه و فقط داره وقت ازتون میگیره میشه کنار گذاشتش.باسلام من ازاین آزمون درپارسه شرکت کردم ورتبه من درتبدیل انرژی 330 ودرطراحی کاربردی 320 شده درحالی که انتظارم خیلی بالاترازاین بود واین باعث شده روحیه ام روازدست بدم.چون توی خونه که تست میزنم خیلی خوب عمل میکنم . من پارسال که توخدمت درحالی که این همه وقت گذاشتم. چکارکنم .لطفا راهنماییم کنید - سربازی بودم خیلی باالان تفاوتی نکردم (رتبه پارسال تقریبا 700، 600)...در زمان باقی مانده برای کسب نتیجه بهتر ، موارد زیر را مد نظر قرار دهید:سوالات آزمون های قبل را بررسی کنید و اشکالات خود را درمباحث مربوط به سوالاتی که در آزمونهای %25 به آنها پاسخ ندادید و یا اشتباه پاسخ دادید، برطرف نمایید.در آزمون 100 % نسبت به آزمون های 25 % بر روی تست زنی زماندار تاک ید بی شتری دا شته باشید وفقط برای رفع اشکالات مربوط به آزمونهای قبلی به مطالعه مفهومی بپردازید.بر روی مرور خلاصه نکات (دفترچه خلاصه برداری ) تمرکز کنید. یک اصلاح مجدد روی خلاصه برداری هایی که تا به حال داشته اید انجام دهید و ضمن حذف مطالب کم اهمیت، نکات مهمی که تا به حال وارد نکرده بودید را نیز وارد دفترچه خود کنید . این کار در زمان آزمون های 100 % آخر و هنگام نزد یک شدن به زمان کنکور(فاز آخر برنامه ریزی) به شما کمک فراوانی خواهد کرد.تا جایی که می توانید، سعی کنید، دروس را در یک سطح پیش ببرید و درس خاصی را کنار نگذار ید .سعی کنید هر روز بیش از یک درس را مطالعه کنید. 2 یا 3 درس، ایده آل خواهد بود.