خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات

داستان عمل لیزیک ( حذف عینک ) به زبون فازی!

من عمل لیزیک چشم رو انجام دادم ..
      قبل عمل دکترم با بررسی عکس چشم و قرنیه تشخیص داد که بله منم میتونم عمل کنم و چند تا قرص و قطره تجویز شد واسم و شامپوی مخصوص پلک و مژه که باید قبل روز عمل بشوری چشماتو و شب قبل عمل دوش بگیری(در ضمن هرگونه استفاده از لوازم ارایش و انواع کرم و عطر و ادکلن اینا ممنوعه روز عمل )

روز عمل با صندوقی مواجه شدم که مثل صندوق صدقات بود باید عینکتو مینداختی داخلش و هدیه ای بود به افراد نیازمند ^-^ جالب بود خلاصه..

خبببب..
      عمل هر چشم حدود ۵ دقیقه اینا کار میبره و خود عمل جمعا ۱۰تا ۱۵ دقیقس ..
      ولی اقدامات قبل عمل زمانبره فقط
      ازاین اتاق به اون اتاق
      از پر کردن فرم و ایجاد پرونده عمل تا معالجه چشم و تشخیص قابلیت چشم ها واسه نداشتن قوز قرنیه و اینکه واسه عمل اوکی ای یا نه !
      حالا خوبه قبلش خود دکتر تشخیص داده هاااولی بازم بینایی سنجی و سایر چک میکنن ..
      بعد از اینکه پروسه تشکیل پرونده تموم شد و در صف عمل نوبتت شد ؛ میری داخل اتاق عمل و لباس مخصوص رو میپوشی و به صورتت بتادین میزنن و قطره های بی حسی رو میریزن تو چشمات و حدود یه ربع اینا بود فک کنم چشاتو میبندی که بی حس و سنگین شن چشمات
      تا وقتی که صدات بزنن بری زیر تیغ جراحی
      از عملشم جونم براتون بگه
      اول یه وسیله ای میزارن تو چشمت واسه باز نگه داشتن چشم و پلک نزدن
      تنها قسمتی که عذابت میده شستن چشماته این قسمت رو با پوست و گوشتت حس میکنی درد نداره ها ! فقط چندشه -_- و البته اندکی باحال و جالب برای من
      وقتی هم قرنیه رو برش میدن که اصلا دیگه حس نمیشه و خیلی راحته فقط بویی که احساس میشه که من احساس نکردم اینم میتونه آزار دهنده باشه طبق نظرات مردمی
      یه تیکشم در مورد برش قرنیه بگم یه لحظه حین عمل دیدت سفید میشه جوری که با خودت میگی کور شدم رفت اینارو قبل عمل بهتون میگم که با خیال راحت و بدون ترس و دلهره برید تو دل عمل
      در ادامه عمل هم دکتر میگه به این نور سبز خیره شو حالا به اون یکی نور و ایزی ایزی تامام تامام
      آخرشم یه لنز پانسمان میزارن تو چشمت که باید یه هفته بمونه بعد میری پیش دکتر برمیداره واست

از بعد عملم بخوام بگم میای بیرون با چشمای سرخ و له شده بخاطر همون وسیله و پلک نزدن اینا ..
      عینک دودی رو میزنی و راهی خونه میشی
      خب بعد عمل چون چشمات کاملا به نور حساسه باید بری تو ظلمات کامل و استراحت کنی چون کوچیکترین نقطه نور آزارت میده و اذیت میشی !
      از همینجا میخوام به دکترم لعنت بفرستم چون گفت بعد عمل دیگه راحت میتونی به کارات برسی و درد نداری و این صوبتا .. (بالاخره پول عمل لذت داره نه حرمت !)
      ولی نگم از وقتی رسیدم خونه قشنگ مُردممم از درد و سوزش یادمه تا ۲۴ساعت از چشمام اشک میومد و اصن یه اوضاعییی ..
      البته بهتره میای خونه بلافاصله مسکنی که بهت میدن بخوری( سردر استامینوفنی که مسکن خطابش کنن) ..چند تا قطره هم میدن بهت بعد عمل بریزی .. قطره درد رو مخصوصا یادت نره استفاده کنی ! تا مثل من زجر نکشی !
      دوسه روز اول بعد عمل که واقعا دردسره یعنی اینجوریه که حالت بهم میخوره ازون وضعیت که فقط چشمات بستس و خوابی (خواب نگو بلا بگو)و درد میکشی .. روز چهارم به بعد دیگه کم کم با نور آشتی میکنی و البته با عینک هرجا خواستی میتونی بری ..
      تا روزی که پانسمان کوفتی رو از چشمات خارج نکنن واقعا عذاب اوره .. حس اینکه یهو عطسه ای سرفه ای باعث بشه خارج شه و همون حس اینکه یه چیز اضافه تو چشمتههه..
      عا راستی!تا وقتی که لنزو برنداری شستن صورت حرامه و آرایش.. !
      از بعد عمل هم دیدت تاره و حدود یکماه و حتی کمتر طول میکشه تا دیدت به مرور زمان کاملا شفاف شه .. تا یکی دوماه بعد عمل هم باید قطره بریزی و عینک استفاده کنی و مراقب چشمای نازت باشی ^.^

و حسن ختام داستان کاملا راضیم از عملم ..
      و کسایی که از عینک و لنز رنج میبرند از همین تریبون تشویقشون میکنم که بشتابید بسوی عمل که این برای شما بهتر است *.*
      از حسم براتون بگم مثل نوزادیم که چشم به جهان گشوده
      همونقدر دید شفاف ..زلال..با کیفیت فول اچ دی =)))

امیدوارم که این تاپیک بدردتون بخوره !
      تا جایی که در توانم بود و حافظم یاری میکرد واستون توضیح دادم ..
      وجودتون سلامت ♥︎

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      فول اچ دی شدن چشماااااااات مبارکککککک چ حس خوبیهههههه

عینک دودی زدنه بعدششششششش خیلیییییی گنگه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فرصتی بود، داستان ماکارونی خوردن به زبون خالی رو منتشر میکنم
      من از انتهای جنون آمدم(!)...

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عالیییی تو دختر

5. Top | #5
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      مرسیییییییییییی از توضیحات کاملت عزیزم
      عالیییییییییییییییی بود ^____^
      حستو خیلیییییییییییییییییی دوس لنتی جذاب
      به پایان فکر نکن
      اندیشیدن به پایان هر چیز
      شیرینی حضورش را تلخ می کند
      بگذار پایان تو را غافلگیر کند
      درست …
      مثل آغاز

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ننه من میترسمممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممم
      عینکه چشه مگه؟ عینک عزیزم
      اینکه بفهمی دارن چشمت رو عمل میکنن، واااااای وحشتناکه

مخصوصا واسه منی که از شدت ترس لمس چشمام نه ریمل و خط چشم میتونم استفاده کنم نه حتی لنز میزتونم بزارم
      تبریک میگم ولی بهت کلیییییییی، شیرزنی تو
      Meet me where the light greets dark

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Makhmali نمایش پست ها
      فول اچ دی شدن چشماااااااات مبارکککککک چ حس خوبیهههههه

عینک دودی زدنه بعدششششششش خیلیییییی گنگه
      فدای تو مخملیم *_*

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Khali نمایش پست ها
      فرصتی بود، داستان ماکارونی خوردن به زبون خالی رو منتشر میکنم
      مطلب جالبی بود ولی لطفا دیگر نفرستید

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mirrorball نمایش پست ها
      ننه من میترسمممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممم
      عینکه چشه مگه؟ عینک عزیزم
      اینکه بفهمی دارن چشمت رو عمل میکنن، واااااای وحشتناکه

مخصوصا واسه منی که از شدت ترس لمس چشمام نه ریمل و خط چشم میتونم استفاده کنم نه حتی لنز میزتونم بزارم
      تبریک میگم ولی بهت کلیییییییی، شیرزنی تو
      معلومه عینکتو خیلی دوس داری و رابطتون پایداره بمونید واسه هم ^^
      قربونت عزیزم ♥︎

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      بسیار نوشته جالبی بود. : )
      البته من خودم عینکم رو دوست دارم و فکر نمی‌کنم عمل کنم.
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      بدون عینک شدنتون رو تبریک میگم

فقط میشه بگید شماره ی چشمتون چند بود زمانی که عینکی بودین؟
      𝐏𝐢𝐳𝐳𝐚 𝐢𝐬 𝐭𝐡𝐞 𝐨𝐧𝐥𝐲 𝐜𝐢𝐫𝐜𝐥𝐞 𝐨𝐟 𝐭𝐫𝐮𝐬𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐬𝐡𝐨𝐮𝐥𝐝 𝐡𝐚𝐯𝐞

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ممنون فازی تاپیک خوبی بود و منم لازمش داشتم چون قصد عمل دارم.
      چن تا سوال دارم اینکه نوع عملت چی بود؟ پی ار کی یا ترنس پی ار کی یا اسمایل؟؟
      هزینه عملت چقد شد؟ و اینکه بیمه تکمیلی داشتی یا نه
      دیگه اینکه من چون فعلا سرکار میرم و بجز اخر هفته تایم استراحت ندارم بنظرت بازم میتونم دو سه روز بعد عمل کارامو شروع کنم یا عملو بندازم تو عید؟ ببخشید سوالا زیاد شد
      رها چو برگ خسته در باد🍃

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به پایان رسیدن دورانه کثیفی همیشگی شیشه عینک و با عینک زیر دوش رفتن بخار گرفتن عینک تو سرما یا با ماسک یا موقع چایی خوردن گم کردن عینک بعد حمام و شاخ به شاخ شدن عینکا موقع روبوسی کردن با یه عینکی دیگه و... بهت صمیمانه تبریک میگم
      منم احتمال زیاد سال دیگه چشمام عمل میکنم به نظرم عمل آسونی میومد الان اینجوری تعریف کردی یکمی ترسیدم ولی به بدون عینک و لنز شدن می ارزه من واقعا از عینک متنفرم

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Uncertain نمایش پست ها

ممنون فازی تاپیک خوبی بود و منم لازمش داشتم چون قصد عمل دارم.
      چن تا سوال دارم اینکه نوع عملت چی بود؟ پی ار کی یا ترنس پی ار کی یا اسمایل؟؟
      هزینه عملت چقد شد؟ و اینکه بیمه تکمیلی داشتی یا نه
      دیگه اینکه من چون فعلا سرکار میرم و بجز اخر هفته تایم استراحت ندارم بنظرت بازم میتونم دو سه روز بعد عمل کارامو شروع کنم یا عملو بندازم تو عید؟ ببخشید سوالا زیاد شد
      فدات ♥︎
      خب من عمل لیزیک انجام دادم
      عمل prk برای نازکی قرنیه و گشادی مردمک و عمل لازک برای کسایی که خشکی چشم دارند اوکی تره و همه اینا برمیگرده به معاینات و جراح باید تشخیص بده کدوم عمل مناسبه ..
      واسه عملت حتما بزار عید و زمان استراحت زیادی رو واسه خودت درنظر بگیر که هم خیالت راحت باشه و هم بتونی به کارها و برنامه ریزیات برسی .

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dream come true نمایش پست ها
      به پایان رسیدن دورانه کثیفی همیشگی شیشه عینک و با عینک زیر دوش رفتن بخار گرفتن عینک تو سرما یا با ماسک یا موقع چایی خوردن گم کردن عینک بعد حمام و شاخ به شاخ شدن عینکا موقع روبوسی کردن با یه عینکی دیگه و... بهت صمیمانه تبریک میگم
      منم احتمال زیاد سال دیگه چشمام عمل میکنم به نظرم عمل آسونی میومد الان اینجوری تعریف کردی یکمی ترسیدم ولی به بدون عینک و لنز شدن می ارزه من واقعا از عینک متنفرم
      قربونت برم♥︎
      به تو هم پیشاپیش تبریک میگم
      اصلا نترس و شجاعانه برو تو دل که حتی کوچیکترین درد و سختی هم به نداشتن لنز و عینک می ارزه ^-^

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن